Call of Duty: Black Ops | Xbox 360

ظهر خریدم الان تموم شد!:دی میخواستم زودتر از شرش خلاص شم.
اقا عالی بود.پاشو فراتر از داستانهای بی محتوای همیشگی گذاشته و به صورت خیلی جالب و عالی روند داستان جلو میره. خیلی حال کردم.
فقط یه چند تا باگ دیدم توی بازی مشکل خاص دیگه ای نداشت.
بازي مثل mvf كم هستش.چند ساعت گيم پلي داره
نه از اون طولانی تره مطمئن باش.
دقیقا نمیدونم چقدر داره ولی...

آخرین ویرایش:
بدون شک بهترین خط داستانی رو توی همه ی نسخه ها داراست. دوستان این بازی در مراحل پایانی کاملا" به یک "اکشن" سایکولوجیکال تبدیل شده بود!!!
این بازی به نظرم از بعضی لحاظ پس رفت و در بعضی هم پیشرفت کرده. بازی به شکل دیوانه واری پر از رنگ هایی هست که تا قبل از اون در این سری ندیده بودیم. انفجارها به زیبایی کار شده و افکت آتش و دود بسیار زیباست. اوج گرافیک بازی رو شما می تونید با توجه به هر مرحله به شکل جداگانه ببینید. در قسمت بارانی افراد هم تیم شما لباس های جلیقه مانند پوشیدند, زمانی که به زیر بارون می رید اونها خیس می شن. در مرحله ای دیگه دوستان شما قبل از هرگونه فعالیت چهره ای کاملا" آرام دارند ولی زمانی که فعالیت اونها زیاد میشه اونها عرق کرده و فرم چهرشون تغییر می کنه. در مرحله ی پرتاب موشک, دقیقا زمان پرتاب موشک شما به سقف بالای سرتون دقت کنید... سقف مثل موزاییک های جدا گانه دونه دونه جدا میشه و به آسمون میره. انیمیشن های کاراکترها در حالت دویدن خوب کار نشده و لزوما" به خاطر بدن های ی پر و لباس های گشاد اونها حس سرعت و خم شدن اعضای بدن القا نمی شه. در مراحل برفی به جز یک نفر بقیه ی افراد ریش دار همانند MW2 ریشهاشون برفی نیست و حس و حال سرما رو القا نمی کنند (بدون شک شما هم دنبال این اتفاق مثل من گشتید!!!). فریم ریت هم بسیار خوب هستش گرچه در قسمت های انفجار با زیاد شدن آبجکتها کمی افت دیده میشد.

بازی در صدا گذاری کمی در مراحل ابتدایی مشکل داره و صداها با لب سینک نیست و چند صدم ثانیه فاصله داره, گرچه در همه ی بازی حرکات لب خوب کار نشده و کلمان به شکل آشکار گفته نمیشه. ولی در موزیک کاملا" قضیه متفاوته! پخش شدن روینگ استونز در مرحله ی شلیک به اهداف آسان, کاملا" حس فان و تفریحی بودن مرحله رو منتقل می کنه. دویدن با Hazmet Suit و صدای استکاک بین پاها به شکل معجزه آسایی زیباست.

کنترل بازی واقع گرایانه تر از قبل شده و کمی از سرعت بازی رو از بین می بره, مطمئنا" دوستانی که تازگیها MW2 رو بازی کرده باشند به این مشکل در بازی برخوردند و برای نشانه گیری بهتر حداقل یک بار به آپشن وارد شدند و سنسویتی رو تغییر دادند!!! در کل با کمی بازی کردن کاملا" این مشکل حل شده و عادت خواهید کرد.

هوش مصنوعی کمی ضعیف بود و به راحتی همه ی دشمنان نایف میشدند. من در دقایق اول بازی هم به یک باگ عجیب برخوردم که کمی تکونم داد ولی ندیده گرفتم... هم تیمی من در قسمتی از مرحله فریز شد و مجبورم کرد تا بازی رو دوباری شروع کنم.

در کل من از این بازی به اسم یک انقلاب داستانی در CoD یاد می کنم که به شما گوشزد خواهد کرد که هنوز هم اگر جنگ مدرن نباشه میشه از CoD لذت برد و حتی بسیار بسیار بیشتر از قبل امکان ساخت یک بازی سینماتیک در این حالت وجود خواهد داشت.

امتیاز من: 8/5

آخرین ویرایش:
سلام!
من چند ساعتی بازی کردم و تا حالا بازی خیلی خوبی بوده، فقط چند تا مشکل داره بازی. اول اینکه نمیدونم چرا دشمنان علاقه زیادی به پشتک زدن دارند :دی اگه تو هر مرحله یکی، دو بار این اتفاق می افتاد جالب بود ولی هر چند ثانیه یک بار یه دشمن واسه خودش پشتک وارو میزنه و کاور میگیره که بعد از یه مدت به شدت اعصاب خردکن میشه. مشکل بعدی این هست که تو MW2 بالاخره ایراد تولید پیاپی دشمنان از یک نقطه حل شد ولی مثل اینکه Treyarch هنوز نتوانسته به این تکنولوژی دست پیدا کنه :دی مورد بعدی اینه که کارکنان Treyarch از کمبود سوژه رنج میبرند :دی اون بخش موتورسواری مرحله دوم دیگه آخرش بود، کپی بی عیب و نقص از مرحله اسنوبرد MW2. باگ هم ماشالا تو بازی موج میزنه، هوش مصنوعی هم بعضی جاها خوبه ولی یه سری جاها به شدت مشکل داره. ولی با تمام این مشکلات بازی نسبت به WAW پیشرفت خیلی زیادی داشته، روایت داستانی بازی که فوق العاده جالب هست، گیم پلی هم به شدت زیبا و هیجان انگیز کار شده. فکر کنم میانگین امتیازاتش بالای 90 بشه. اگه اون مشکلاتی که ذکر کردم نداشت بهترین FPS امسال واسه من میشد.

آخرین ویرایش:
ببین دوست عزیز من نظر هیچکسی رو زیر سوال نبردم اول متن رو درست و کامل بخون بعد منظور رو بگیر بعد نقل و قول کن 1- اون دوستمون فقط این حرف رو میزنه mw2 کجا و این کجا شما بگو منظور از این حرف چیه ؟ ایراد هوش مصنوعی دقیقا توی mw2 هم وجود داشت گرافیک هم که 100 در صد معلوم هست که bo بالاتره اون دوستمون میاد و میگه mw2 گرافیک بالاتر داره اصلا با عقل جور در میاد سوما من بازی رو بازی کردم ولی نظری دربارش ندادم چون منتظرم تا اریجینال نسخه pcش رو بگیرم مولتی بازی کنم 2- توی mw2 ده مدل اصلحه بیشتر وجود داشت؟توی mw2 شخصا واسم ده بار بیشتر پیش اومده که یارام بدون پاک سازی منطقه پیشروی کردن3- من نظر کسی رو زیر سوال نبردم این اسپمنیست که بگی فقط mw2 کجا واین کجا بعدشم اینج که جای مقایسه نیست هست؟ من کاری به این هاندارم ولی با نظر احساسی بدجوری برخورد میکنم این حرفایی که شما میزنی درست ایرادات بازی هست ولی توی mw2 ایرادات از این هم بیشتر بود ولی کی اومد و اینطوری گفت میخوام بدونم اگه iw این بازی رو میساخت بازم این حرفارو میزدین یا اینکه چشماتون رو میبستین و میگفتین شاهکاره قرنه؟ از بازی ایراد گرفتن مشکلی نیست شما هم نکات مثبت رو گفتین و هم منفی و من مشکلی با شما ندارم پست من در پاسخ به کسای دیگه بو نه شما این نکات منفی هم که تو بازی وجود داشت اکثرا تو نسخه قبلی هم بود در کل هرکی هرجو دوست داره نظر میتونه بده ولی با دلیل و منطق شما منطقی درباره بازی نظر دادی منم منطقی جواب دادم این هم کلام اخر تمام cod ها تا همین نسخه اخر شاهکار بودن ولی دارای نکات منفی زیادی نیز بوده اند اما این نکات ذره ای از جذابیت اونها رو کم نمیکنه.
نظر شخصیشه...مثله من و خیلی های دیگه.....خیلی ساده اس...نه؟
تا جایی که من دیدم کم بود و واقعا به این شدت نمیرسید....یادمه همش باید بدیو بدیو{دوندگیو} میکردیم تا زودتر از هم تیمی هامون آدم ها رو بکشیم....درسته اونطوری خوب نبود ولی بعضی جاها به دردمون میخورد
خوب من هم اول فکر کردم mw2 بالاتره...یکی دو مرحله که رفتم جلو فهیمدم این خیلی بهتر و واقعا عظیمتره....ولی من با اون بیشتر حال میکردم و واقعا دلیلی هم واسش ندارم شاید مثل این دوستمون...اما این نسخه بهتره
بیشتر بود بابا...ولی منظور من چیز دیگه ای بود....منظورم این بود که مثلا تو این نسخه تو یه مرحله فقط یوزی و کلاش و شاتگان پیدا میشه.....بین این همه حالا شاید یه دونه کلت هم پیدا شد....ولی توی mw2 اکثر سلاح ها همزمان وجود داشتند
در مورد دوم:اولا که واقعا واسه من پیش نیومده(از قبل از عید تا همین الان هم هر وقت بیکار بودم بازیش کردم)دوما دشمن بین تو و هم تیمی هات به یه اندازه ارزش قائل میشه...ولی تو این انگار هم تیمیهای من نامرئی هستن و فقط من رو میبینن

پس این رو من نوشتم:
با این حرفا رسما دیگه داره حالم از این همه نظر های بی ربط و بیخود به هم میخوره
این دوستمون اومده نظرش درمورد بازی رو بگه...حالا باید با یه مرجع مقایسه کنه...ایشون مرجعشون mw2 هست
صحبت میکینم که شما مدیر سایت بشید حتما....حداقلش ناظم انجمنه
الان بحث درباره black ops ـه نه mw2......حیف که دیگه واسه نظر دادن درباره mw2 دیر شده وگرنه اون هم مثله بقیه بازی ها بدون ایراد نبود
در ضمن من نه کاری به نظر سایت ها دارم و نه به سازنده بازی....اگه خوشم بیاد میگم نظرم اینه که خوب بود و اگر هم بدم بیاد میگم نظرم اینه که بد بود....ولی به کسی نمیگم چرا تو میگی خوب بود و چرا تو میگی بد بود....فقط اگه کسی جواب بده،من هم جواب میدم

شما خیلی مردی...این بحث هم اینجا تموم بشه دیگه خیلی خوبه...در کل اگر بی احترامی به هوادارها،مخصوصا شما کردم عذر میخوام

ما که نباید بشینم و یکی یکی توهمات برخاسته از خاطرات احمقانه ی یه عده رو بخونیم
اگه شما با من هستید من نظرمو دادم
در ضمن شما با این طرز صحبتت نه باحال جلوه میکنی نه خودتو گنده نشون دادی
بلکه سطح شعور خودتون رو نشون دادید
حالا چه با من بودی یا با کس دیگه ای بوده باشی

نظر شخصیشه...مثله من و خیلی های دیگه.....خیلی ساده اس...نه؟
تا جایی که من دیدم کم بود و واقعا به این شدت نمیرسید....یادمه همش باید بدیو بدیو{دوندگیو} میکردیم تا زودتر از هم تیمی هامون آدم ها رو بکشیم....درسته اونطوری خوب نبود ولی بعضی جاها به دردمون میخورد
خوب من هم اول فکر کردم mw2 بالاتره...یکی دو مرحله که رفتم جلو فهیمدم این خیلی بهتر و واقعا عظیمتره....ولی من با اون بیشتر حال میکردم و واقعا دلیلی هم واسش ندارم شاید مثل این دوستمون...اما این نسخه بهتره
بیشتر بود بابا...ولی منظور من چیز دیگه ای بود....منظورم این بود که مثلا تو این نسخه تو یه مرحله فقط یوزی و کلاش و شاتگان پیدا میشه.....بین این همه حالا شاید یه دونه کلت هم پیدا شد....ولی توی mw2 اکثر سلاح ها همزمان وجود داشتند
در مورد دوم:اولا که واقعا واسه من پیش نیومده(از قبل از عید تا همین الان هم هر وقت بیکار بودم بازیش کردم)دوما دشمن بین تو و هم تیمی هات به یه اندازه ارزش قائل میشه...ولی تو این انگار هم تیمیهای من نامرئی هستن و فقط من رو میبینن

پس این رو من نوشتم:
با این حرفا رسما دیگه داره حالم از این همه نظر های بی ربط و بیخود به هم میخوره
این دوستمون اومده نظرش درمورد بازی رو بگه...حالا باید با یه مرجع مقایسه کنه...ایشون مرجعشون mw2 هست
صحبت میکینم که شما مدیر سایت بشید حتما....حداقلش ناظم انجمنه
الان بحث درباره black ops ـه نه mw2......حیف که دیگه واسه نظر دادن درباره mw2 دیر شده وگرنه اون هم مثله بقیه بازی ها بدون ایراد نبود
در ضمن من نه کاری به نظر سایت ها دارم و نه به سازنده بازی....اگه خوشم بیاد میگم نظرم اینه که خوب بود و اگر هم بدم بیاد میگم نظرم اینه که بد بود....ولی به کسی نمیگم چرا تو میگی خوب بود و چرا تو میگی بد بود....فقط اگه کسی جواب بده،من هم جواب میدم

شما خیلی مردی...این بحث هم اینجا تموم بشه دیگه خیلی خوبه...در کل اگر بی احترامی به هوادارها،مخصوصا شما کردم عذر میخوام

قربون ادم چیز فهم شاید من در مورد اون اشتباه کرده باشم و یکم تند گفته باشم ولی باور کن منظوری نداشتم به نظرت این یعنی چی؟(باشه بهش میگم) که یکی از اعضا میاد و میگه و میره اگه این توهین نیست پس چیه در کل من هوادار این بازی نیستم و شما هم بی احترامی نکردی یک بحث ساده بود که با تمام احترام به پایان رسید .واگر هم شاید من بی احترامی کرده باشم عذر میخوام موفق باشی دوست عزیز.

:)) خوب شد هدف شما از پست دادنو فهمیدیم
با همه ی کسایی بودم که دو سه پیج دارن با نسخه های قبلی مقایسه میکنن!
من گفتم اینجا جای مقایسه نیست، 4 تا حرف بزنین که بدرد بازی بخوره
هر چی می خوام اسپم ندم یه عده نمی ذارن
به نظر من نظریه ی کسایی قبوله که بازیو حداقل توی 3-4 روز تموم می کنن، یارو میاد میشینه یه صبح تا ظهر بازیو تموم می کنه، بعد همین که کنسول رو خاموش کرد میاد میشینه پای بازیسنتر با همون مغز منگش نظر می ده!! همچین کسی بازیساز هم که باشه نمیتونه یه نظر بدرد بخور درباره ی بازی بده( با اکثر بچه ها هستم)

دوست عزیز M0HAMAD نظر شخصی با کوبوندن بازی فرق داره. شما مثلا اومدید میگید که همه چیز مولتیپلیر بازی از اول آنلاک هستش! انتظار داشتید توی اسپلیت اسکرین تجهیزات لاک باشن؟! اسپلیت اسکرین رو میسازن که گیمر با خانواده یا دوستش بشینه تفریحی بازی کنه نه رقابتی! اصلا فرض کنیم رقابتی باشه 1000 سال طول میکشه ادم توی 1 به 1 بتونه لول آپ کنه!

وگرنه توی مولتی پلیر اصلی بازی همه چیز لاک هستش که هیچ بعد از آنلاک شدنشون باید با واحد جدید بازی یعنی cp اونا رو بخرید!

شما از بازی خوشتون نیومده یا طرفدار mw2 هستید خیلی راحت بیاید بگید از بلک اپس خوشتون نیومد نه اینکه بازی رو به این شدت بکوبید!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or