Cage : نمايش ''Sci-fi'' مايكروسافت براي Natal دروغي بيش نبود

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

T@ntaL 73

کاربر سایت
سلام.

Quantic Dream قبلا در مورد علاقمندي هاش به motion control ها گفته بود و حتي به دنبال آپديتي براي پشتيباني HR از Move هستند.David Cage (يكي از موسسان QD و co-CEO ) در مورد تكنولوژي motion control مايكروسافت (Natal) مشكوك بودن خود را اعلام كرد.

xboxcom-project-natal_1243923174865.png

''من Natal را ديدم و بسيار كنجكاوم كه ببينم چه كاري مي خواهند با آن انجام دهند''. و بعد گفت:
''من در مورد اين نمايش sci-fi آنها, زياد فكر هاي خوبي نميكنم.''

او به ويدئويي كه در E3 سال گذشته پخش شد اشاره كرد. يك منتاژ از استفاده ي عام و كلي Natal براي بازي كردن هر عنواني (مثل بازي هاي racing, فوتبال, و fighting ). يك فعل و انفعال متقابل با Xbox 360 و تنها استفاده از حركات دست و صدا.اما تظاهر و بلوفي بيش نبوده كه به نظر كيج شاكي تر از همه است.

169975-skateboard.jpg

كيج گفت چشم هايم 4 تا شد وقتي ديدم: ''وقتي كه يه بچه با يك اسكيت بورد اومد و يك اشعه ي ليزر ان اسكيت بورد را اسكن كرد و بعد ما ان اسكيت بورد رو در بازي ديديم'' .او توضيح داد كه توانايي گرفتن عكس و قرار دادن آن در بازي ممكن است, ولي نه به اندازه اي كه اين ويدئو از Natal دوست داره كه ما آن را باور كنيم. ''ما در صنعت هستيم ; و ميدانيم چه چيزي شدنيست و چه چيزي نشدني.''

او اضافه كرد: ''من فكر ميكنم كه يه كم دروغ هم در آن چاشني كار شده.چون اجازه ميده ملت در مورد ديدن آن چيزي فكر بكنند كه حتي به آن نزديك هم نشده اند.''

در سيزدهم June در E3 ما آخرين نقشه ها و برنامه ريزي هاي مايكروسافت را در مورد Project Natal ميبينيم.

آخرین ویرایش:
دوستانی که در مورده امواج و در کل در باره سنسورها اطلاعات داشته باشن میدونن که تفکیکه اجسام و تشخیصه حرکت، سرعتٌ، شتاب، دما، رنگ و ... و ... توسط سنسورها چیزه عجیب و پیچیده ای نیست. حالا اینکه Natal چقدر flexible و یوزر فرندلی باشه و ... بر میگرده به طراحیه سیستمش ولی این که کسی بگه این کارا امکان پذیر نیست و دروغه و ... فکر کنم یه 70-80 سالی از تکنولوژی عقبه. والا خوده من تو پروژه لیسانسم سنسوری طراحی کردم (البته یه گروهه 3 نفره بودیم) که میتونستیم توسطه حرکاته سر، موسه کامپیتور رو بحرکت در بیاریم و با چشمک زدن هر جا خواستیم کلیک کنیم. اینکارها پرینسیپله شدیدا ساده ای داره، و با یه طراحی و پردازشه خوب میشه دقیقا به اون چیزی که مورده نظره رسید.

من میگم چیزی دیگه به E3 نمونده اون جا دیگه نمیتونه این جوری ویدیو به خورد مردم بده باید بیاد مثل سونی لایو نشون بده بعدم معلوم میشه .

دوستانی که در مورده امواج و در کل در باره سنسورها اطلاعات داشته باشن میدونن که تفکیکه اجسام و تشخیصه حرکت، سرعتٌ، شتاب، دما، رنگ و ... و ... توسط سنسورها چیزه عجیب و پیچیده ای نیست. حالا اینکه Natal چقدر flexible و یوزر فرندلی باشه و ... بر میگرده به طراحیه سیستمش ولی این که کسی بگه این کارا امکان پذیر نیست و دروغه و ... فکر کنم یه 70-80 سالی از تکنولوژی عقبه. والا خوده من تو پروژه لیسانسم سنسوری طراحی کردم (البته یه گروهه 3 نفره بودیم) که میتونستیم توسطه حرکاته سر، موسه کامپیتور رو بحرکت در بیاریم و با چشمک زدن هر جا خواستیم کلیک کنیم. اینکارها پرینسیپله شدیدا ساده ای داره، و با یه طراحی و پردازشه خوب میشه دقیقا به اون چیزی که مورده نظره رسید.
خب الآن تکنولوژی ای وجود داره که پشت اجسام نه چندان ضخیم رو نمایش میده. ولی با قیمتهای فوق العاده زیاد !
حالا به نظر خودت دوربینی که حتی یه قسمتی رو ازش برداشتن و انداختن روی دوش CPU کنسول (به خاطر ارزون شدن) , واقعآ میتونه با این دقت این چیزهایی که گفتی (سرعت و شتاب و دما و رنگ و ...) رو ارزیابی کنه ؟ بازم میگم اگه همچین کارهایی رو با این دقت انجام بده واقعآ شاهکاره ! دوربینی که با یه هزینه کم (احتمالآ زیر 100 دلار) بتونه طرح اسکیت که دست طرف روش قرار گرفته رو ببینه دیگه نمیشه ازش ایرادی گرفت !

چه جالب گرینبرگ و بچه های مایکرو با برادران رایت یکی شدن:laughing:

صدرا جان یکی نشدن:biggrin1:من دارم میگم همیشه تو طول تاریخ یک سری بلند پروازیها بوده و یکی سری هم میومدن فقط مسخره میکردن و میگفتن نشدنی هست.
من میگم آقای کیج میگه نشدنی هست.ولی از کجا معلوم مایکرو به تکنولوژی دست پیدا کرده باشه که بتونه این کارو شدنی کنه؟
تو روزگاری که آمریکا میتونی آدم نامرئی کنه ساخت همچین چیزی به نظرم اصلا عجیب نیست.

یک سئوال حالا اگر ناتال همنطور که نمایش دادن باشه تکلیف این صحبتهای شما چی میشه..؟ اونوقت میایین حرفتون رو پس بگیرین یا خودتون رو میزنید به اون راه..؟

در ضمن جناب آقای نابغه (کیچ) خوب وقتی یک بازی مربوط به اسکیت هست حتما براش تعریف شده که چه چیزی رو اسکن کنه و چیزهای اضافی رو حذف کنه و گرنه باید کل اتاق رو هم اسکن میکرد.

میگم راهی هست که تو زبان انگلیسی C رو به جای ک "گ" تلفظ کرد.؟

اقا این ناتال چون طول موج فرق میکنه میتونه تشخیص بده ببینه دستای این کودک نونهال کجا هست چون ازدست که عبور میکنه شاید ولیاز اون اسکیت نه چمیدونم ولی خب دیگه اون که نقاشی میکرد که الکی نبود؟ راحت خودش مرده با اون زنه با اون بالشی که دستشون بود رو اسکن کرد؟

یه جوری بعضی از فن های ps3 میگن که انگار motion control سرتاپا خلاقیته این سونیه متقلب خجالت هم نکشیده ورداشته همون
motion control wi رو کپ زده + یه هلو بالاش
من نمیدونم به این کیج چه ربطی داره ایشون باید برن درباره ی motion control شرکت متقلب سونی حرف بزنن
ناتال هر گندی باشه از اون حرکت متقلبانه ی سونی بهتره

یک سئوال حالا اگر ناتال همنطور که نمایش دادن باشه تکلیف این صحبتهای شما چی میشه..؟ اونوقت میایین حرفتون رو پس بگیرین یا خودتون رو میزنید به اون راه..؟
در اون صورت حکم اعدام همگی صادر میشه !
این حرفا یعنی چی ؟! داریم بحث میکنیم و یه سری از دوستان مثل حمید جان منطقی میان در مورد Natal حرف میزنن و بحث هم جلو میره. اگه قرار بود همه تعیین تکلیف بشن که تا الآن سر Forza 3 و God of War III و ... چند صد نفر به دار مجازات آویخته شده بودن !

در ضمن جناب آقای نابغه (کیچ) خوب وقتی یک بازی مربوط به اسکیت هست حتما براش تعریف شده که چه چیزی رو اسکن کنه و چیزهای اضافی رو حذف کنه و گرنه باید کل اتاق رو هم اسکن میکرد.
یعنی اون تخته اسکیت نمیتونه لبه های غیر صاف داشته باشه ؟! باید حتمآ همه اسکیتها یه شکل باشن ؟!!
این طوری که میگی پس باید از قبل شکل آدم هم برای Natal تعریف شده باشه و اگه یکی قدش بلند تر باشه از قاب بزنه بیرون ! چون قدش اضافه هست !!

من نمیدونم دوستان چرا حرف منطقی 2 نفر میزنن سریع میرن سر فن بودن افرادو کپی MOVE و همین ایده ناتال مال سونی هستش که تو بازی استفاده شه

یه جوری بعضی از فن های ps3 میگن که انگار motion control سرتاپا خلاقیته این سونیه متقلب خجالت هم نکشیده ورداشته همون
من نمیدونم به این کیج چه ربطی داره ایشون باید برن درباره ی motion control شرکت متقلب سونی حرف بزنن

نسل قبل يادتون رفته که sony برای بار اوّل eye toy رو ساخت!! يعنی اين ايده وارد کردن حرکت بازيکن در بازی از طریق دوربین مال sony بوده!:)

در ضمن کل تکنولوژی move با دسته های wii فرق داره.
دسته های wii دارای سنسور های حرکت هستن ولی move مثل موشن کپچر حرکتشون خونده ميشه.

در ضمن پس بهتره که مايکروسافت بره درشو تخته کنه چون اولين بار sock دسته رو sony وارد کرد analoge هارو هم sony وارد کرد اوّلين بار sony يه زندگی مجازی آنلاين رو وارد دنيای بازيهای آنلاين کنسولی کرد و هزار مورد ديگه که الان باقی شرکتا دارن استفاده ميکنن!
پس لطفاً بحث تقليد نکشيد وسط که به ضرر خودتونه!;)

این حرفا یعنی چی ؟! داریم بحث میکنیم و یه سری از دوستان مثل حمید جان منطقی میان در مورد Natal حرف میزنن و بحث هم جلو میره. اگه قرار بود همه تعیین تکلیف بشن که تا الآن سر Forza 3 و God of War III و ... چند صد نفر به دار مجازات آویخته شده بودن !

یعنی اون تخته اسکیت نمیتونه لبه های غیر صاف داشته باشه ؟! باید حتمآ همه اسکیتها یه شکل باشن ؟!!
این طوری که میگی پس باید از قبل شکل آدم هم برای Natal تعریف شده باشه و اگه یکی قدش بلند تر باشه از قاب بزنه بیرون ! چون قدش اضافه هست !!
اریا جان من به شما و همه ی دوستان میگم برین مجله ی شماره ی 54 بازینما رو بگیرین اونجا مفصل در مورد همین قضیه اسکیت توضیح داده

در معرفی هر محصولی ۱۰۰ ٪اغراق و قلو وجود داره و سوابق ماکرو سافت عزیز هم که کاملا در این زمینه طلاییه و می درخشه!!!!! (win ویستا رو ۴۰ ٪ سریعتر از ویندوز xp معرفی کرده بود قبل از اولین نمایش بعد دیدیم کندترین win تاریخ شد.)

اول اینکه: oh.... my..... god!
سونی با EyeToy تجربه ی همچین چیزی رو داشته ولی موفق نبوده! شاید فکر کرده که با یه چیزی تو مایه های Wii با حساسیت و دقت بیشتر، بتونه موفق تر باشه! نکنه سونی تکنولوژی ساخت یه چیزی تو مایه های نتال رو نداره، نه؟! :lol:
در مورد کپی بودن MOVE هم نینتندو هر کاری لازم باشه، انجام میده! شما لازم نیست کاسه ی داغ تر از آش بشی! ;)
(win ویستا رو ۴۰ ٪ سریعتر از ویندوز xp معرفی کرده بود قبل از اولین نمایش بعد دیدیم کندترین win تاریخ شد.)
خدا رو شکر فروم اختراع شد تا ما بی سوادا، بعضی از شرکت ها رو بهتر بشناسیم!
این تیکه آف-تاپیک هست:
خبر جدید: مایکروسافت داره به همراه SanDisk روی فلش مموری های رسمی و Official کار می کنه (برای آپدیت جدید) & Guess what?! قیمتش دو برابر فلش های معمولی هست! :laughing: فلش 8 گیگ: 40 دلار!

در ضمن پس بهتره که مايکروسافت بره درشو تخته کنه چون اولين بار sock دسته رو sony وارد کرد analoge هارو هم sony وارد کرد اوّلين بار sony يه زندگی مجازی آنلاين رو وارد دنيای بازيهای آنلاين کنسولی کرد و هزار مورد ديگه که الان باقی شرکتا دارن استفاده ميکنن!
پس لطفاً بحث تقليد نکشيد وسط که به ضرر خودتونه!;)
آنالوگ رو نینتندو وارد صنعت بازی کرد، خیلی قبل تر از سونی.
زندگی مجازی آنلاین هم در بستری بود که اولین بار Sega و Microsoft وارد صنعت بازی کردند:دی یعنی محیط آنلاین کنسولی.

دو نفر هم تو این تاپیک منطقی حرف نزدن یکی میاد میگه MS به همه دروغ گفته اونیکی میاد میگه کیج دروغ گفته منطقشون هم این هست که فن یکی از این کنسولها هستن..

در کل MS چرا باید دروغ به این بزرگی بگه که بعدا بر علیه خودش استفاده کنن..؟

این قضیه اسکیت خیلی ساده هست یک بازی که مخصوص اسکیت درست شده طبق برنامش به ناتال دستور میده که فقط چیز های مشابه اسکیت رو اسکن کنه حتما چندتا نمونه براش تعرف شده مثلا شما اگر هر چیزی به غیر از اسکیت بگیر جلوش اصلا اسکن نمیکنه..

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or