Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

cloud _ strife

کاربر سایت
Aug 8, 2009
460
نام
کاوه
چهار قسمت اول Re: Zero رو دیدم. اینکه نویسنده بعد از نقطه اوج داستان، یعنی انتهای فصل قبل و شروع این فصل، ریتم داستان را کند کرده و روابط بین شخصیت‌ها را باز کرده، نکته مثبتیه. نکته منفیش این هست که نتونسته از پس انجام این کار بربیاد. این کار می‌تونست منجر به این بشه که مخاطب با روند فکری کاراکترها آشناتر بشه و باهاشون همزاد پنداری بکنه، اما در عمل این اتفاق نمی‌افته. اینکه یک مفهوم، مثل خودباوری، طی مکالمات طولانی و در بازه‌های زمانی کوتاه به یک شکل مطرح بشه، نه تنها هیچ کمکی به شخصیت پردازی نمی‌کنه، بلکه داستان رو کسل کننده هم می‌کنه.

توسعه‌ی شخصیت‌ها یک روند پیوسته است. حتی زمانی که شخصیت دچار یک تحول عظیم و آنی می‌شه، این تغییر نتیجه‌ی یک اتفاق هست و بدون دلیل رخ نمی‌ده. داستان‌های ایسکای اکثرا این مشکل رو دارن. پروتاگونیست‌های این داستان‌ها بعد از ورود به دنیای جدید تبدیل به یک آدم متفاوت می‌شن. مثل این می‌مونه که تمام اتفاق‌هایی که تا قبل از ورود به این دنیا براشون افتاده، که شامل نود و نه درصد تجربه زندگی این افراد می‌شه، هیچ تاثیری روی شخصیت شون نذاشته. اینکه نویسنده‌ی Re: Zero داره سعی می‌کنه به این بخش از زندگی سوبارو بپردازه، کار خیلی خوبیه. مشکل اینجاست که این کار خیلی دیر انجام شده:
ما می‌فهمیم که پدر و مادر سوبارو آدم‌های دلسوز و فوق‌العاده‌ای بودند. این افراد نقش قابل‌توجهی توی زندگی سوبارو داشتند و خود سوبارو هم با وجود تمام مشکلاتش، قدردان این افراد بوده. این پدر و مادر عالی تا قبل از این قسمت کجا بودن؟ چرا توی قسمت‌های قبلی سوبارو به پدر و مادرش فکر نکرده. مثلا با توجه به ارتباطی که با پدرش داشته، اینکه پدرش آدم موفقی بوده، وقتی که سوبارو با مشکلی مواجه می‌شده که فراتر از ظرفیتش بوده، می‌تونست به پدرش فکر کنه. وقت خوردن صبحانه می‌تونست یاد صبحانه‌هایی که با خانواده‌اش خورده بیافته، این که سعی می‌کردن بهش روحیه بدن و شرایطش رو بهتر کنن. هیچ کدام از این اتفاقات نمی‌افته. پدر و مادری که تا این حد نقش مهمی توی زندگی سوبارو داشتن تا قبل از این قسمت اصلا حضوری توی داستان نداشتن.

یا مثلا ما می‌فهمیم سوبارو به خاطر شخصیتی که داشته، توی دبیرستان از طرف همکلاسی‌هاش تا حدودی ترد می‌شه. این ترد شدن کم کم تبدیل به ترس می‌شه، طوری که سوبارو می‌ترسیده با همکلاسی‌هاش مواجه بشه و در نتیجه، اصلا قید مدرسه رفتن رو می‌زنه. همچین شخصیتی وقتی وارد دنیای جدید می‌شه، باید توی ارتباط برقرار کردن با افراد مشکل داشته باشه. نه تنها این اتفاق نمی‌افته، بلکه مدل رفتاری سوبارو توی دنیای جدید دقیقا همونی هست که همکلاسی‌هاش به واسطه‌اش تردش کرده بودن.

آخرین ویرایش:

RohFa

کاربر سایت
Jun 11, 2017
261
انیمه bungo dog stray تازه تمومش کردم چقدر اشغال بود نه فایت جذابی نه داستان و دیالوگ پرمفهومی هیچیییییی حیف وقت حجم اینترنتی که پای این انیمه گذاشته بشه دورشو خط بزنید. کلا شاید 2 یا 3 قسمت از فصل دومش قابل قبوله فقط بخاطر نمره ای که my داشت گرفتم از اون طرف تازه فصل اول rezero دیدم عجب شاهکاری هرچی جلوتر میرفت دهنم وا میشد چقدر یه انیمه میتونه خوب باشه اگه کسی مثل rezero میشناسه از ما دریغ نکنه:(

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
252
نام
آرش
سایتی میشناسید انیمه ها رو سانسور شده گذاشته باشه با ارشیو خوب؟ سانسور درست و کامل منظورمه در حد صدا و سیما /:) یه بچه گیر داده انیمه میخوام:|
سایت دوستی‌ها یه سری از انیمه‌ها رو هم نسخه‌ی کامل می‌ذاره هم سانسور شده. دیگه این uptvs هم کلا تو کار سانسوره. البته سینمایی می‌ذارن اینا فقط.
پ.ن: سایت دومی کلی از انیمه‌ها رو زده به درخواست صاحب اثر (سر دوبله‌ش)، لینکا برداشته شد :| خسته نباشم با سایت معرفی کردنم.

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
داشتم مبارزات ناروتو رو میدیدم باید بگم هنوز که هنوزه رو دست جنگای ناروتو چیزی نیومده تنها امیدم به هیرو اکادمیه که اونم فکر نمیکنم بهش برسه با اون شخصیتای بی ابهتش
انگار باید بدیم آلمایت یه دترویت اسمش بزنه تو صورتت ابهت از دماغ و گوشات بزنه بیرون :-":D

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,270
نام
Morteza
انگار باید بدیم آلمایت یه دترویت اسمش بزنه تو صورتت ابهت از دماغ و گوشات بزنه بیرون :-":D
ندارن دیگه تک به تک مقایسه کنی مثلا کاکاشی کجا معلمای اینا کجا یا مثلا مادارا کجا all for one کجا خدایی اسم مادارا هم ابهت داره :D

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
ندارن دیگه تک به تک مقایسه کنی مثلا کاکاشی کجا معلمای اینا کجا یا مثلا مادارا کجا all for one کجا خدایی اسم مادارا هم ابهت داره :D
بیخیال بابا :D
همینطوری یکیو بیاری تو داستان زورکی در حد گودزیلا قویش کنی که نمی شه ابهت :D
باز می گفتی پین مثلا یا ایتاچی حرفت منطقی تر بود :-"

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,270
نام
Morteza
بیخیال بابا :D
همینطوری یکیو بیاری تو داستان زورکی در حد گودزیلا قویش کنی که نمی شه ابهت :D
باز می گفتی پین مثلا یا ایتاچی حرفت منطقی تر بود :-"
خب دیگه بدتر ایتاچی و پین هم که باشن دیگه چی میمونه اونور؟ اصلا خود ناروتو بسه براش :D

• Like
Reactions: m.a.t and zack fair

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
252
نام
آرش

انیمه‌ی A Whisker Away چه شیرین و دوست‌داشتنی بود:x احساس جوونی کردم اصلا! از اون کارهای تین‌ایجریه (به‌معنای مثبت‌اش) که عشق سن‌وسال نوجوونی رو درست‌حسابی به تصویر می‌کشه؛ با غم و شادی و شوروشوق و سبک‌سری‌های خاصی که داره. بعد دیدن‌اش آدم دلش می‌خواد نقاب غم از چهره برداره و همه‌ی باورهای پوچ‌گرایی و فکرای منفی‌ش رو بریزه دور و برای یه روزم که شده بی‌خیال اخبار کرونا و وضع مملکت و هزارتا کوفت و زهرمار دیگه بشه.

یه خرده‌ای که گرفتن به A Whisker Away اینه که... آ یه لحظه محض احتیاط یه اسپویلر باز کنم
خب می‌گفتم... که «از یه جایی به بعد (یک‌سوم پایانی حدودا) کودکانه می‌شه و این با بقیه‌اش در تضاده و با عقل ندمبه جور در نمیاد و اینا». خب آره، یهو خیلی فرق می‌کنه و شخصا یه جاهایی احساس می‌کردم دارم برنامه کودک می‌بینم و رفت به سمت گروه سنی الف و ماقبل :D ولی این حسه زود برطرف می‌شد؛ ضمن اینکه اینجوری می‌خواست پیش نره چطور باید می‌رفت؟ معناگرا می‌شد و فلسفه می‌بافت؟ تلخ می‌شد؟ اتفاقا از یه نظر جالب بود این ذات دوگانه‌ی بزرگسالانه و کودکانه‌ی انیمه و قشنگ به دوران نوجوونی می‌خورد؛ جایی که آدم نه کوچیکه نه بزرگ. در عین اینکه حرف‌های عاقلانه خودش رو می‌زد حال‌وهوای بی‌غل‌وغش کودکانه رو هم داشت.

همین دیگه؛ سرتون رو درد نیارم. دم سازنده‌ها و بیننده‌هاش گرم!
-------
حس میکنم شدیدا به چنین چیزی نیاز دارم:-":D

انیمه حال خوب کن:D دقیقا با این حس و حالی که گفتی:D
آخ، اصل جنسه از این لحاظ. ایشله بپسندی

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین

انیمه‌ی A Whisker Away چه شیرین و دوست‌داشتنی بود:x احساس جوونی کردم اصلا! از اون کارهای تین‌ایجریه (به‌معنای مثبت‌اش) که عشق سن‌وسال نوجوونی رو درست‌حسابی به تصویر می‌کشه؛ با غم و شادی و شوروشوق و سبک‌سری‌های خاصی که داره. بعد دیدن‌اش آدم دلش می‌خواد نقاب غم از چهره برداره و همه‌ی باورهای پوچ‌گرایی و فکرای منفی‌ش رو بریزه دور و برای یه روزم که شده بی‌خیال اخبار کرونا و وضع مملکت و هزارتا کوفت و زهرمار دیگه بشه.

یه خرده‌ای که گرفتن به A Whisker Away اینه که... آ یه لحظه محض احتیاط یه اسپویلر باز کنم
خب می‌گفتم... که «از یه جایی به بعد (یک‌سوم پایانی حدودا) کودکانه می‌شه و این با بقیه‌اش در تضاده و با عقل ندمبه جور در نمیاد و اینا». خب آره، یهو خیلی فرق می‌کنه و شخصا یه جاهایی احساس می‌کردم دارم برنامه کودک می‌بینم و رفت به سمت گروه سنی الف و ماقبل :D ولی این حسه زود برطرف می‌شد؛ ضمن اینکه اینجوری می‌خواست پیش نره چطور باید می‌رفت؟ معناگرا می‌شد و فلسفه می‌بافت؟ تلخ می‌شد؟ اتفاقا از یه نظر جالب بود این ذات دوگانه‌ی بزرگسالانه و کودکانه‌ی انیمه و قشنگ به دوران نوجوونی می‌خورد؛ جایی که آدم نه کوچیکه نه بزرگ. در عین اینکه حرف‌های عاقلانه خودش رو می‌زد حال‌وهوای بی‌غل‌وغش کودکانه رو هم داشت.

همین دیگه؛ سرتون رو درد نیارم. دم سازنده‌ها و بیننده‌هاش گرم!
حس میکنم شدیدا به چنین چیزی نیاز دارم:-" :D
انیمه حال خوب کن:D دقیقا با این حس و حالی که گفتی:D

---
@XsmokeX
من خودم خیلی هیرو آکادمی رو دوست دارم و به نظرم پتانسیلش رو داشت که جا پای ناروتو بزاره...
ولی جدا نتونست اون سطح توقعات رو بر آورده کنه تا اینجای کار...
در مورد کاراکترها که کلا مقایسه شون شوخیه:-"
فایت هم چندتا فایت خفن داشت! از نظر هیجان هم خوبن... ولی چون فلسفه بدمن هاش لنگ میزنه، فلسفه مبارزاتشون(که بخشی از مبارزه حساب میشه:-" ) هم لنگ میزنه:D
بدمن هاش بیشتر شبیه بچه های شری هستن که قدرت خفنی گیرشون اومده... بچه بازیه کارهاشون کلا:|

---

جا داره بگیم چپتر اخیر وان پیس بسی حال داد!
دو تا پنل خیلی خفن و جذاب هم داشت، روحمان شاد شد:x

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
---
@XsmokeX
من خودم خیلی هیرو آکادمی رو دوست دارم و به نظرم پتانسیلش رو داشت که جا پای ناروتو بزاره...
ولی جدا نتونست اون سطح توقعات رو بر آورده کنه تا اینجای کار...
در مورد کاراکترها که کلا مقایسه شون شوخیه:-"
فایت هم چندتا فایت خفن داشت! از نظر هیجان هم خوبن... ولی چون فلسفه بدمن هاش لنگ میزنه، فلسفه مبارزاتشون(که بخشی از مبارزه حساب میشه:-" ) هم لنگ میزنه:D
بدمن هاش بیشتر شبیه بچه های شری هستن که قدرت خفنی گیرشون اومده... بچه بازیه کارهاشون کلا:|
مرد مومن یخورده فرصت بده به انیمه :D
تو الان مقایسه کن هیرو آکادمیا رو با 50 - 100 قسمت اول ناروتو اگه بهتر نباشه قطعا ضعیف تر هم نیست :-"
بدمن های گنده ناروتو یهو با خلق الساعه که نیومدن کلی قبلش مقدمه و بدمن های کوچیک تر و این داستانا بود :-"
به هیرو آکادمیا هم فرصت داده بشه به نظرم قطعا بدمن های بهتر می تونه معرفی کنه. کما اینکه الان مثلا استین هم یکی از کاراکتر های فوق خفنش بود که متاسفانه زیاد وارد داستان نشد...

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
مرد مومن یخورده فرصت بده به انیمه :D
تو الان مقایسه کن هیرو آکادمیا رو با 50 - 100 قسمت اول ناروتو اگه بهتر نباشه قطعا ضعیف تر هم نیست :-"
بدمن های گنده ناروتو یهو با خلق الساعه که نیومدن کلی قبلش مقدمه و بدمن های کوچیک تر و این داستانا بود :-"
به هیرو آکادمیا هم فرصت داده بشه به نظرم قطعا بدمن های بهتر می تونه معرفی کنه. کما اینکه الان مثلا استین هم یکی از کاراکتر های فوق خفنش بود که متاسفانه زیاد وارد داستان نشد...
والله با همون ناروتو که مقایسه کنم، همون زابوزا خیلییی بهتر از این جماعت فعلی بوده:D

یا مسابقات چونین ش خیلیی خوب بود و تک تک مبارزات و مراحلش جذاب بود!(من از آرک مسابقات خود مدرسه هم خیلی خوشم اومد، یا حتی مسابقات بین مدارس) ولی اختلاف ناروتو با هیرو آکادمی یه چیز خیلیییییی واضحیه:D

جدا از اینکه اعتقاد دارم رو دست آکاتسوکی هیچوقت گروه بدمن نمیاد و نخواهد آمد (حالا میگن Noah از دی گری من... ولی اونا با اون طراحیاشون واقعا نمیتونم جدی و خفن تر از آکاتسوکی حسابشون کنم) ، پس در آینده اختلاف از این چیزی که هست هم بیشتر و بیشتر میشه:-"

به نظر هم نمیاد دنیاش به گستردگی ناروتو بشه!
البته یه نکته مثبت داره! چون احتمالا به اوج ناروتو نمیرسه، شیب سقوط ناروتو رو هم نخواهد داشت:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر