Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
Tower of God و دیدم و واقعا عالی بود ولی اینجور که میگین باس بریم سراغ منهواش :(

نمیخواد... یکی پاشه تغییرات رو بنویسه حله
تو قسمت اول چیز "ساختار شکنی" رو حذف نکردن، ولی یه سری دیالوگ های خاص رو حذف کردن و یه کم قابل درک نیست
در کل بذا تا قسمت 3 ببینیم بعد تصمیم میگیریم آیا واقعا از لحاظ حذفیات تو جاده خاکیه انیمه یا نه
فعلا اوضاعش اصلا خطری نیست و انیمه زیاد بوده با حذفیات دیالوگ که تهش قصر در رفته (TPN) :D

persiane

کاربر سایت
Mar 3, 2012
229
نام
ستار
چند سال پیش منهوای کوبرا رو خواستم بخونم ولی اصلا با طراحیش نتونستم ارتباط برقرار کنم و داستان رو هم تا جایی خاصی نخوندم الان دوباره دلم میخواد شروع کنم آیا طراحیش جلوتر بهتر میشه اگه نه حداقل داستانش اونقدر درگیر کننده اس که بشه طراحیش رو تحمل کرد؟؟!
اصلا یه مقایسه با برج بکنین ببینم چند چندن

• Like
Reactions: m.a.t and zack fair

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی
سلام. اینم لیست 20 انیمه برتر من:

6- Fullmetal Alchemist: Brotherhood

5- Death Note

4- Monster

3- Re:Zero − Starting Life in Another World

2- Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

1- Attack on Titan

احتمال اینکه جای ۵ و ۶ عوض بشه هست؟ یکم Fullmetal منطقی تر از Death Note نبود؟ :D

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,362
نام
محمد
احتمال اینکه جای ۵ و ۶ عوض بشه هست؟ یکم Fullmetal منطقی تر از Death Note نبود؟ :D
فول متال که باید خیلی جلو باشه و DN تهه لیست ها:D
همین نیمه دوم مزخرف اش به اندازه کافی بد هست که بره جزو 30 یا 40 تای هر لیستی:D

peyman_eun

کاربر سایت
Mar 18, 2020
108
احتمالش که هست زیاد هم هست! اما دلیل اینکه دیث نوت رو در رتبه 5 قرار دادم جذابیت زیادش بود. هر دو انیمه غافلگیری زیاد داشتن. از نظر داستانی هر دو انیمه تخیلی هستن. فول متال جنبه‌های داستانی، فلسفی و روانشناختیش بیشتر بود و دیث نوت هم جنبه های غافلگیرکننده، جنایی و معماییش. منتها دیث نوت گاهی از منطق خارج میشد ولی واقعأ خیلی سخت بود توی همچین داستانی سوتی ندی و به نظرم کارگردان کارش خوب بود (در واقع مانگا داستان نسبتأ منسجمی داشت). مشکل فول متال این بود که بعضی از قسمتای ابتدایی‌اش بچه گانه بودن اما هرچه انیمه جلوتر میرفت خشونتش بیشتر میشد و یک جاهایی دیگه فضاش خیلی سنگین میشد.
از طرف دیگر، من دیث نوت رو تا قسمت 25 تموم شده میدونم و از 25 به بعد بجز قسمت های انتهایی (خصوصأ بجز 36 و 37) بسیاری از قسمت ها زاید و حوصله سربر بودن. ادامه‌اش با وجودی که افت و خیز داشت، ساخت قسمت‌های انتهاییش الزامی بود (بعد از قسمت‌های 24 و 25 و 7 میشه گفت برترین قسمت‌های انیمه همون دو قسمت آخر یعنی 36 و 37 بودن).
فول متال داستانش شاهکار بود، یکی از پیچیده‌ترین انیمه‌هایی بود که دیدم و از نظر شخصیت‌پردازی حرف نداشت. به نظرم فول متال یک انیمه پیشرو بود که بعدها خیلی از انیمه‌ها مثل ری:زیرو ازش الهام گرفتن (گناهان کبیره).
اما تقریبأ محال بود شما اپیزودی از انیمه دیث نوت رو ببینی (تا اپیزود 25) و منتظر قسمت بعد نباشی از بس درگیرکننده و غافلگیرکننده بود. گاهی حتی 7-8 اپیزود در یک روز میدیدم...

آخرین ویرایش:

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی
فول متال که باید خیلی جلو باشه و DN تهه لیست ها:D
همین نیمه دوم مزخرف اش به اندازه کافی بد هست که بره جزو 30 یا 40 تای هر لیستی:D

نمی خواستم خیلی نظر شخصیمو تحمیل کنم، گفتم نظم لیست خیلی بهم نخوره، به هرحال لیست ایشون بود نه من :D

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
قسمت اول برج خدا رو چهارشنبه دیدم. اما یه مقدار باید به ذهنم زمان می دادم تا درست بتونم در موردش فکر کنم (خواستم بگم ذهنم خیلی خفنه:>:-")
اول چیزهای خوبش رو بگم
طراحی کلی کار خیلی با روح منهواش سازگاره و قشنگ با اون اتمسفری که آدم از خوندن منهوا برای خودش مجسم می کنه، مطابقت داره.
از طرف دیگه دوبلورها هم تا اینجا با تصورات از شخصیت ها هم خونی داشت و البته من در این مورد زیاد تخصصی ندارم و فقط صدای جیرایا-ساما رو تونستم تشخیص بدم (اونم چون خبرش رو از قبل خونده بودم:-")
موسیقی متن هم خیلی قشنگ بود. فکر کنم هرچی از پول انیماتورها زدن رو اینجا خرج کرده بودن.

و آمّا مشکلات
اصلاً با ضرباهنگ قسم اول حال نکردم. خیلی تند بود. قطعا برای کسی که منهوا رو نخونده باشه این می تونه نکته مثبت هم باشه. اما از اون ور فکر می کنم روح منهوای برج خدا یه روح آرام و خسته باشه:D
یعنی خلاف ژانرش که فانتزی و دارای مقادیر قابل توجهی اکشنه، اما روحش مثل مانگا و انیمه کتاب دوستان ناتسومه، خسته و آرومه. عین گربه‌ای که تابستون زیر درخت دراز کشیده.
برای خود من خوندن منهوای برج خدا این طوریه که یه سری دیالوگ‌ها رو می‌خونم و چند دقیقه از خوندنش محضوظ می‌شم.
و از قضای روزگار توی این 6 قسمتی که انیمه کردن هرجا از این جور دیالوگ‌ها بود رو حذف کردن.

از سوی دیگر انیمیشن مورد استفاده هم خیلی خسته بود. قشنگ معلوم بود که در صحنه‌های پرتحرک کی‌فریم‌ها کمه.

و هنوزم مشکل اصلی مونده
اون فرد مورد نظر که عشق امیر آکیبا هم هست.... اون مه روی مه جبین... اون بانوی دو عالم... چهره و صداش زیادی کاواییه. یعنی ما در کلوپ مریدان بانو هم دیگه توقع این حد از کاواییت رو نداشتیم. شرمنده کردید به مولا
چند سال پیش منهوای کوبرا رو خواستم بخونم ولی اصلا با طراحیش نتونستم ارتباط برقرار کنم و داستان رو هم تا جایی خاصی نخوندم الان دوباره دلم میخواد شروع کنم آیا طراحیش جلوتر بهتر میشه اگه نه حداقل داستانش اونقدر درگیر کننده اس که بشه طراحیش رو تحمل کرد؟؟!
در مورد طراحیش هیچ جوری نمی‌تونم ماله بکشم اما من در کمتر مانگا و منهوای بلندی داستانی به خفنیت کوبرا دیدم.
در این مورد صاحابش بهتر می‌تونه توضیح بده:
@ce7en44
اجرت با آقا آشا راهیرو

آخرین ویرایش:

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,410
نام
مسلم
آره طراحیش در فصل اول تعریف چندانی نداره به خصوص چند چپتر اول ولی اونجا اول کار بوده و کاریگام هنوز زیاد مهارت نداشت. برای فصل های بعد یه کلاس طراحی رفت و پیشرفت زیادی در پنل هایی که میکشه ایجاد شد و تجربه اش هم بیشتر شده و بعضی وقت ها حتی از سطح خودش هم بالاتر میره. البته هنوزم پس زمینه ها جای کار زیاد دارن ولی شخصیت ها پیشرفت زیادی داشتن. برای مقایسه این دو تا عکس رو از فصل اول و سوم ببین.
1.jpg

2.jpg

البته عکس بهتر هم برای مقایسه بود ولی خطر اسپویل شدن داستان داشت. به هر حال توی همین عکس دوم هم مشخصه که در فصل سوم چقدر به جزئیات چشم ها، موها و بینی و دهان بیشتر توجه کرده و اجزای صورت تناسب بهتری نسبت به تصویر اولی داره.
تاور هم اگه مانهواش رو خونده باشی فصل اولش طراحی زیاد جالبی نداشت ولی فرق تاور با کوبرا در اینه که سیو از فصل دوم دو تا همکار هم داره که کمکش میکنن ولی کاریگام خودش تنها انجام میده، و با اینکه هر چپتر نسبت به تاور کوتاه تر هست ولی بازم مهلت یه هفته ای برای هر چپتر خیلی کمه و همینکه توی این 150 هفته پی در پی که از شروع فصل سوم گذشته کیفیت کارش ثابت مونده، به نظرم جای تحسین داره.
داستان، جهان سازی و شخصیت پردازی بزرگترین نقطه قوت کوبراست، البته بازم مقایسه اش با تاور اشتباهه چون تاور بیشتر یه مانهوای شونن و اکشن محور هست ولی کوبرا معمایی و داستان محور (و رمانتیک، البته طبق چیزی که نویسنده خودش میگه ولی ما که چیزی ندیدم). تاور رو که میخونی بعد از پایان هر چپتر تقریباً هیچ مساله مبهمی برات باقی نمیمونه ولی کوبرا عمداً طوری نوشته شده که که ذهنت رو درگیر کنه و بعد از هر چپتر ملت میریزن توی ردیت (قبلاً یه تاپیک توی باتوتو داشت ولی باتوتو که تعطیل شد به ردیت رو آوردن) و نظریه پردازی میکنن که الان چی خوندیم و چی فهمیدیم و با همدیگه سر داستان بحث میکنن. علاوه بر این هنوزم بعد از 400 و خورده ای چپتر پلات توئیست های فک براندازی داره که با اینکه از چندین چپتر قبل یه نشانه های کوچکی از حضورشون وجود داشته ولی بازم حسابی غافلگیرت میکنن. خلاصه اینکه داستان اصلاً سر راست نیست و حتی شروع مانهوا هم از وسط داستان هست و کم کم گذشته و آینده و حال به همدیگه متصل میشن تا این پازل بزرگ رو حل کنن. حتی با وجود اینکه داستان با لیز شروع میشه ولی لیز تنها شخصیت اصلی هم نیست و داستان فقط حول محور لیز نیست و یه چیزی حدود 10 تا شخصیت اصلی داره که اهمیتشون در داستان اگه بیشتر از لیز نباشه مطمئناً به همون اندازه اس. برای همینم کوبرا بیشتر از باقی مانهواها و مانگاها از ترجمه انگلیسی بد چند چپتر اولش صدمه دیده و چون دقیقاً همونجایی که نویسنده داره جهان داستان رو شکل میده و توضیح میده که خدایان کی هستن و فرقشون با سوراها چی هست، چرا انسان ها توی حصار زندگی میکنن، ربع و نیمه چی هستن و ... ترجمه بد باعث میشه که خواننده کاملاً گیج بشه و اکثراً همون اول کاری ولش میکنن.
دیگه بیشتر از این اگه بخوام توضیح بدم مجبورم یه چیزهایی رو اسپویل کنم :D

در مورد طراحیش هیچ جوری نمی‌تونم ماله بکشم اما من در کمتر مانگا و منهوای بلندی داستانی به خفنیت کوبرا دیدم.
در این مورد صاحابش بهتر می‌تونه توضیح بده:
@ce7en44
اجرت با بانو آشا راهیرو
حداقل اون بخش تاورش رو توضیح میدادی. اون خط آخر هم اصلاح کن، بزار همین یه دونه لذت دیدن قیافه های ضایع اونایی که آشا و لیز رو توی چند چپتر اول با همدیگه شیپ میکنن برامون باقی بمونه:D
منم قسمت اول تاور رو دیدم، حالا هنوز زوده برای نظر دادن ولی فکر کنم یه ذره سرعتش زیاد بود و ممکنه اونایی که آشنا نیستن یه ذره گیج بشن:D

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
حداقل اون بخش تاورش رو توضیح میدادی. اون خط آخر هم اصلاح کن، بزار همین یه دونه لذت دیدن قیافه های ضایع اونایی که آشا و لیز رو توی چند چپتر اول با همدیگه شیپ میکنن برامون باقی بمونه:D
منم قسمت اول تاور رو دیدم، حالا هنوز زوده برای نظر دادن ولی فکر کنم یه ذره سرعتش زیاد بود و ممکنه اونایی که آشنا نیستن یه ذره گیج بشن:D
می‌خواستم اما نمی‌تونستم با برج مقایسه‌اش کنم. خیلی قابل مقایسه نیستن. هر دو فانتزی هستن و بعد هر کدوم راه خودشون رو رفتن. مثلاً میشه برج رو با منهوای Second Life Ranker مقایسه اش کنی و بعد بگی همه چیش بهتره:D
---
اون مورد رو به بهترین حالت اصلاح کردم :-"

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,250
اومدم بگم کونوسوبا رو دیدم اینقدر لذت بردم نفهیدم کی قسمتاش تموم شد عجب چیزی بود بسی خندیدم یه مشت دیوانه دور هم جمع شدند =))
دو فصلشو مثل آب خوردن زدم به رگ :D
برای سینماییش هم یه روز بیشتر طاقت آوردم که بهم بیشتر مزه بده و پشت هم نبینم
همون دقیقه ابتدایی سینمایی چنان ضربه شو میزنه قشنگ پخش زمین شدم :))
خدا بگم چیکار شون کنه با این انیمه شون =))

دو تیکه سینمایی رو فقط امروز بارها و بارها نگاه کردم و نمیخواستم برم صحنه بعد، یکی همون اولش که شروع میشه یکی هم دقیقه 29:10 که داره توجیه میکنه و خودشو راضی میکنه، به صداش نحوه تلفظ کلماتش که آخر جمله ش مکث میکنه دقت کنید، این دوبلورش عجب چیزیه پسر خیلی لذت بردم خیلیییییی :))

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
می‌خواستم اما نمی‌تونستم با برج مقایسه‌اش کنم. خیلی قابل مقایسه نیستن. هر دو فانتزی هستن و بعد هر کدوم راه خودشون رو رفتن. مثلاً میشه برج رو با منهوای Second Life Ranker مقایسه اش کنی و بعد بگی همه چیش بهتره:D
Ranker در چه حده محمدعلی ؟
2 3 چپترش رو خوندم و همین که هی برج برج میکنه زد تو ذوقم .
در ادامه چجوری پیش میره ؟ ارزش داره ادامش بدم ؟

• Like
Reactions: zack fair and m.a.t

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
سلام

Ranker در چه حده محمدعلی ؟
2 3 چپترش رو خوندم و همین که هی برج برج میکنه زد تو ذوقم .
در ادامه چجوری پیش میره ؟ ارزش داره ادامش بدم ؟
سلام پرهام

در حدیه که از خوندنش اذیت نمیشی. این جوری نیست که یه جایی بگی wow و اون جوری هم نیست که زارت دراپ بشه.
برج هم توی داستان نقش هویج رو داره. عملاً همون ساختار سنتی (:D) همه منهوا و مانگاهای ایسکای رو داره. یه شخصیت اصلی با یه قدرت چیت‌گونه و ساختار شبیه بازی های ویدیویی.
در ادامه‌اش هم مثل همه‌ی ایسکای‌های موجود در بازاره:D

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,021
نام
Ali
این سومالی رو تموم کردم
چیزی که میگم شاید خیلی ها موافقش نباشن ...
دیگه گند تحت تاثیر قرار دادن مخاطب با یه رابطه فرزند-پدری دراومده اقا جان
اتو سان اتو سان ، لونج میاره ، گریه الکی ... درد و اتو سان چرا انقدر رواعصابی بچه ؟
نمیدونم من بی اعصاب شدم یا بعضی از این بچه ها توی انیمه ها خیلی خنگ و روی اعصابن :|
مخالف تمام داستان ها و بازی هایی که روی این فرمول ساخته میشن نیستم ها ، نمونه موفق زیاد داره این فرمول ، گاد اف وار ، tlou و غیره
مخالف کاوایی بودن هم نیستما ! مثلا یه چیبی کاوایی مثل سنکو سان خیلی هم خوبه
اما بعضی از این بچه های لوس انیمه ای که یعنی ساخته شدن تا حس پدر-مادر بودن توی بیننده رو بر بیانگیزن... دلم میخواد سرمو بزنم به دیوار بس که لوس هستن

فکر کنم قرنطینه روی اعصابم اثر گذاشته :|

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
این سومالی رو تموم کردم
چیزی که میگم شاید خیلی ها موافقش نباشن ...
دیگه گند تحت تاثیر قرار دادن مخاطب با یه رابطه فرزند-پدری دراومده اقا جان
اتو سان اتو سان ، لونج میاره ، گریه الکی ... درد و اتو سان چرا انقدر رواعصابی بچه ؟
نمیدونم من بی اعصاب شدم یا بعضی از این بچه ها توی انیمه ها خیلی خنگ و روی اعصابن :|
مخالف تمام داستان ها و بازی هایی که روی این فرمول ساخته میشن نیستم ها ، نمونه موفق زیاد داره این فرمول ، گاد اف وار ، tlou و غیره
مخالف کاوایی بودن هم نیستما ! مثلا یه چیبی کاوایی مثل سنکو سان خیلی هم خوبه
اما بعضی از این بچه های لوس انیمه ای که یعنی ساخته شدن تا حس پدر-مادر بودن توی بیننده رو بر بیانگیزن... دلم میخواد سرمو بزنم به دیوار بس که لوس هستن

فکر کنم قرنطینه روی اعصابم اثر گذاشته :|

فکر کنم زیاد از این انیمه ها پشت هم دیدی
و بدتر از همه خود این انیمه ها رو هم Binge کردی

خیلی ژانر خطرناکی اند واسه Binge کردن :)) مغز رو خراش میدن بعد یه مدت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر