Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
خب مثل این که لیست دادن ها تموم شد دم همتون گرم اولش که می خواستم درخواست بدم مردد بودم و فکر می کردم کسی لیست نمیده ولی اینجور نشد که این کار دو تا نتیجه داشت اول این که فهمیدم چقدر سلیقه ها متفاوته دوم این که یک سری از انیمه ها رو کنجکاو شدم ببینم تا اون کارکترهای معرفی شده از اون انیمه رو بشناسم مثل ماهو شوجو که اسم اکمی هومورا چندین بار تو لیست ها بود و کنجکاو شدم این کارکتر رو بشناسم(اکیبا هم همچنان در حال فکره:Dفکر کنم همزمان با تموم شدن وان پیس لیست بده:)))
اگه خواستی ببینی 3 تا فیلم رو ببین ! من خودم سریال و فیلم سوم رو دیدم ، ولی هر کی رو دیدم میگه فیلم ها کارگردانیش بهتره

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
فصل بعدی داره میاد و من هنوز انیمه های این فصل رو به پخش هفتگی نرسوندم. ولی عجب پاییز پرباری در پیشه:>
Chihayafuru 3
Nanatsu no Taizai: Kamigami no Gekirin
Boku no Hero Academia 4th Season
High Score Girl II
Shokugeki no Souma: Shin no Sara
Kono Oto Tomare! 2nd Season
اینا رو که حتماً میبینم، توی باقیشون هم اگه چهار تا انیمه خوب پیدا بشه دیگه کافیه:>
فقط چیهایافورو رو میبینم بیشتر حسرت میخورم ، که بابت صد تا شعر چه کار ها میکنن و ۷۰-۸۰ قسمت انیمه و چند تا لایو اکشن و غیره میسازن و با چه آب و تابی توصیفشون میکنن، بعد ما رو گنجینه ای از ادبیات و شعر زندگی میکنیم ، فقط شاهنامه ۵۰ هزار بیت با اصالت و ده هزار تا بیت الصاقی داره ! بقیه دیگه هیچی ! پشیزی برامون ارزش ندارد! چه نسلی بودیم ما!

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
262
نام
آرش
Tejina-senpai

don't judge me :D

خب مثل اینکه دوستان صفحه پیش لیست دادن مرسی :D
راستش منم اعتراف کنم چند قسمت ازش دیدم و با عرض شرمندگی خوشم اومد! (جاپون با ما چه کردی؟) ولی دیگه اونقدر شورش رو درآورد که فرار رو بر قرار ترجیح دادم. اون «چند کیلو دمبل می‌زنی؟» دستکم اخلاق ورزشی داره و باعث شد دمبل‌هام رو از گنجه بیارم بیرون :D

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
بی زحمت یکی ترتیب دیدن سری fate رو میگه؟ البته منظورم سری اصلی هست

بر اساس سال تولید

Fate Stay Night
سال 2006 با 24 قسمت...اصلاً نگاش نکن...ندید بگیرش، حیف وقت

Fate Zero
سال 2011 با 13 قسمت...از این جا شروع کن

Fate Zero 2nd Season
سال 2012 ادامه ی سری قبلی با 12 قسمت هستش

Fate/stay night: Unlimited Blade Works
سال 2014 با 12 قسمت

Fate/stay night: Unlimited Blade Works 2nd Season
ادامه ی سری قبل با 13 قسمت

Fate Apocrypha
سال 2017 با 25 قسمت....این سری داستان تو یه دنیایی دیگه روایت میشه و ارتباط نزدیکی با شخصیت های سری قبل نداره.

+++++++++++

بعد میرسم به فیلم هاش

فعلاً سه فیلم داره...که 2تاش پخش شدن.

Fate Stay Night Heaven's Feel - I. Presage Flower
Fate stay night Heavens Feel II - lost butterfly
Fate stay night Heavens Feel - III. Spring Song

این فیلم ها یه خط داستانی دیگه ی سری Fate/stay night: Unlimited Blade Works رو روایت میکنه

++++++++++

یه سری اسپیشال هم داره

Fate/Grand Order: First Order
Fate/Grand Order: Moonlight/Lostroom
Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia

این هم داستان تو دنیای های دیگه روایت میشه.

یه سری fate دیگه هم که ندیدم ـشون
Fate/Extra: Last Encore
Fate/kaleid liner Prisma☆Illya 3rei!!
که البته، کارهای خیلی فاخر ـی نیستن.

P.S
درنهایت اگه فقط میخوای اصل داستان رو نگا کنی همون 2 فصل های
Fate Zero
Fate/stay night: Unlimited Blade Works
رو کامل نگاه کن...کافیه...

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,401
نام
مسلم
فقط چیهایافورو رو میبینم بیشتر حسرت میخورم ، که بابت صد تا شعر چه کار ها میکنن و ۷۰-۸۰ قسمت انیمه و چند تا لایو اکشن و غیره میسازن و با چه آب و تابی توصیفشون میکنن، بعد ما رو گنجینه ای از ادبیات و شعر زندگی میکنیم ، فقط شاهنامه ۵۰ هزار بیت با اصالت و ده هزار تا بیت الصاقی داره ! بقیه دیگه هیچی ! پشیزی برامون ارزش ندارد! چه نسلی بودیم ما!
به نظر منم شاهنامه خیلی مظلوم واقع شده. کشورهای دیگه هیچ تاریخ و اسطوره ای ندارن که بخوان از روش فیلم و سریال بسازن و برمیدارن اسطوره سازی میکنن یا از اسطوره های کشوری های دیگه استفاده میکنن اونوقت ما همه چی آماده براشون مهیا شده ولی هیشکی هیچ کاری نمیکنه.
بعدش هم توی همین نسل هم هستن کسانی که این اشعار رو حفظ میکنن مثلاً توی بختیاری ها بچه های ده ساله از حفظ شاهنامه خونی میکنن.

cloud _ strife

کاربر سایت
Aug 8, 2009
460
نام
کاوه
این رو ندیدم...:D

مزد تلاش... ولمان کنید حاجی! ولمان کنید! اگر مزد تلاش اینه و اینجوری بهش میگن تلاش من ترجیح میدم انگل جامعه باشم و از اتاقم در هم نیام!

راشل به وضوح آماده خورترین آدمیه که میشه دید! کسیه که بقیه رو نقش نردبون برای ترقی خودش میبینه!

من فقط عاشق رویارویی کُن و راشلم! دور قبلی(سر چی بود؟ شیر یا خط؟ یه همچین چیزایی...آقاااا اسپویل نداره ملت چه میفهمن چی میگم آخه:D ) داشتیم یکی از لذت بخش ترین چپترهای برج خدا رو سپری میکردیم>:) خیلیییییییی چسبید! >:) یعنی فقط باید کُن رو بندازن جلو راشل و بس>:)

بنده‌ی خدا آماده‌خور نیست :D راشل-ساما کلا یادآور خیلی از مردم عادی هست که اطرافمون می‌بینیم: کسی که نه استعداد خاصی داره و نه قیافه‌ی درست و درمونی داره. عوضش شخص خیلی جاه طلبیه و دوست نداره که این جاه طلبی‌هاش فقط در حد فکر و خیال باقی بمونه. ولی مسئله اینجاست که بدون داشتن قدرت و یا یه استعداد خیلی ویژه توی دنیایِ برج خدا، امکان این وجود نداره که به خواسته‌هات برسی. برای اینکه توی این شرایط به هدفت برسی، باید تبدیل به کسی مثل راشل بشی. این موضوع خیلی خوب در موردش مشخص شده. برای همین هم خودِ من خیلی با راشل-ساما همزاد پنداری می‌کنم:D

به نظر منم شاهنامه خیلی مظلوم واقع شده. کشورهای دیگه هیچ تاریخ و اسطوره ای ندارن که بخوان از روش فیلم و سریال بسازن و برمیدارن اسطوره سازی میکنن یا از اسطوره های کشوری های دیگه استفاده میکنن اونوقت ما همه چی آماده براشون مهیا شده ولی هیشکی هیچ کاری نمیکنه.
بعدش هم توی همین نسل هم هستن کسانی که این اشعار رو حفظ میکنن مثلاً توی بختیاری ها بچه های ده ساله از حفظ شاهنامه خونی میکنن.
مسئله‌ای که در مورد داستان‌هایی مثل chihaya و shouwa Genroku وجود داره، اینه که به نظرم هدف اصلی این کارها به نمایش گذاشتن یه فرهنگ نیست. شخصا معتقدم اگه هدف نوشتن داستانی صرفا این باشه که مفهومی رو برسونه، اون داستان نمی‌تونه روایت درستی داشته باشه. برای اینکه توی این شرایط، طرح یا پلات داستان هدفش صرفا به نمایش گذاشتن این مفهوم می‌شه؛ یعنی هر اتفاقی که توی داستان می‌افته در راستای نشون دادنِ زوایایِ مختلف این مفهوم هست. در صورتی که باید عکس این باشه، یعنی این فرهنگ یا مفهوم در راستایِ پیشبردِ داستان باشه. از نظر من chihaya بیشتر از اونکه داستانی در مورد اون بازیه باشه، داستانی هست که نشون می‌ده چطور این بازی رویِ کاراکترها، و به خصوص سه شخصیت اصلی، تاثیر می‌ذاره. همین تاثیری که این بازی رو افراد می‌ذاره، باعث می‌شه خود این بازی هم دراماتیزه بشه.

گذشته از این مسائل باید با یه از سری واقعیت‌ها هم رو به رو شد. در اینکه شاهنامه اثر بزرگیه تردیدی وجود نداره، ولی برایِ تبدیل شاهنامه به داستانی که با استانداردهای موجود در داستان نویسی منطبق باشه، باید تغییراتی درش صورت بگیره؛ نمونه‌ی بارزش داستان رستم و سهرابه. فقط یه نگاه به چگونگی آشنا شدن تهمینه با رستم بندازیم، اینو اگه به همون صورتی که توی شاهنامه ذکر شده وارد یکی از مدیوم‌های داستان‌نویسی کرد، نتیجه کار یه چیزی ما بین کمدی و پ.و.ر... می‌شه :D باید کلا تغییرش داد.

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
بی زحمت یکی ترتیب دیدن سری fate رو میگه؟ البته منظورم سری اصلی هست
خلیل کامل زحمت کشید و گفت! اما به نظر من ففط Fate/Zero رو ببین!
اگر داستان رو دوست داری، اگر کاراکترها رو دوست داری، اگر فکر میکنی خیلی کار خفن و خوبی بود، اصلا دیگه سمت Fate نرو:|
کلا F/Z یک باگ تو سری هست! بقیه جاها باید با یه مست بچه مچه سر کنی و کاراکترهای بیخود:|
آره اکشن خفنی دارن... ولی از اونطرف میگی فلان جادوگرها تو F/Z چقدر خفن بودن! بعد این بچه مچه ها ....

به نظرم با ندیدن بقیش به خودت احترام بزار:-"
کلا هم میگن خط داستانی F/Z بخواد به چیزی بخوره به سه تا فیلم F/SN Heaven Feel هست... ولی من باز میدونم(یعنی تو این چند سال بهم ثابت شده) که امکان نداره هیچ جوره از F/SN با حضور شخصیت اصلی شیرو داستانی نوشت و گند نخوره به همه چی! امکان نداره! :| چون بزرگترین مشکل وجود این آدمه:|

----

بنده‌ی خدا آماده‌خور نیست :D راشل-ساما کلا یادآور خیلی از مردم عادی هست که اطرافمون می‌بینیم: کسی که نه استعداد خاصی داره و نه قیافه‌ی درست و درمونی داره. عوضش شخص خیلی جاه طلبیه و دوست نداره که این جاه طلبی‌هاش فقط در حد فکر و خیال باقی بمونه. ولی مسئله اینجاست که بدون داشتن قدرت و یا یه استعداد خیلی ویژه توی دنیایِ برج خدا، امکان این وجود نداره که به خواسته‌هات برسی. برای اینکه توی این شرایط به هدفت برسی، باید تبدیل به کسی مثل راشل بشی. این موضوع خیلی خوب در موردش مشخص شده. برای همین هم خودِ من خیلی با راشل-ساما همزاد پنداری می‌کنم:D
این رو پس بدونم هیچوقت بهت نزدیک نشم، خطرناک میزنی=)) همزاد پنداری با راشل یعنی همزاد پنداری با خطرناک ترین آدم دنیا!
میگفتی با لایت و پین و مادارا و ساسکه همزاد پنداری میکنی کمتر حس خطر میکردم:)) حداقل از پشت خنجر نمیخورم از اونا:))

اما راشل... شرمنده اخلاقت، برای نمونه کارهاش فقط آخر پارت اول و شروع پارت دوم!
من طبق هییییچ شرایطی به چنین کسی حق رو نمیدم و از کارش هییییچ دفاعی نمیتونم بکنم:|

Parsa.e

کاربر سایت
Sep 5, 2013
618
نام
Parsa
خلیل کامل زحمت کشید و گفت! اما به نظر من ففط Fate/Zero رو ببین!
اگر داستان رو دوست داری، اگر کاراکترها رو دوست داری، اگر فکر میکنی خیلی کار خفن و خوبی بود، اصلا دیگه سمت Fate نرو:|
کلا F/Z یک باگ تو سری هست! بقیه جاها باید با یه مست بچه مچه سر کنی و کاراکترهای بیخود:|
آره اکشن خفنی دارن... ولی از اونطرف میگی فلان جادوگرها تو F/Z چقدر خفن بودن! بعد این بچه مچه ها ....

به نظرم با ندیدن بقیش به خودت احترام بزار:-"
کلا هم میگن خط داستانی F/Z بخواد به چیزی بخوره به سه تا فیلم F/SN Heaven Feel هست... ولی من باز میدونم(یعنی تو این چند سال بهم ثابت شده) که امکان نداره هیچ جوره از F/SN با حضور شخصیت اصلی شیرو داستانی نوشت و گند نخوره به همه چی! امکان نداره! :| چون بزرگترین مشکل وجود این آدمه:|

----

این رو پس بدونم هیچوقت بهت نزدیک نشم، خطرناک میزنی=)) همزاد پنداری با راشل یعنی همزاد پنداری با خطرناک ترین آدم دنیا!
میگفتی با لایت و پین و مادارا و ساسکه همزاد پنداری میکنی کمتر حس خطر میکردم:)) حداقل از پشت خنجر نمیخورم از اونا:))

من طبق هییییچ شرایطی به چنین کسی حق رو نمیدم و از کارش هییییچ دفاعی نمیتونم بکنم:|
:|:|:|
بیشترین تعریف رو از همین F/Z شنیده بودم
ولی اول باید ببینم اندینگ همین F/Z چجوریه. اگه بخواد کلا سر و تهش رو فقط جمع کنه که مجبور میشم SN رو هم ببینم اگه نه که....:-"
بدبختی اینه که اگه من یه انیمه مزخرف رو هم تموم کنم باز هم یه افسردگی ریز بعدش میگیرم:|

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
:|:|:|
بیشترین تعریف رو از همین F/Z شنیده بودم
ولی اول باید ببینم اندینگ همین F/Z چجوریه. اگه بخواد کلا سر و تهش رو فقط جمع کنه که مجبور میشم SN رو هم ببینم اگه نه که....:-"
بدبختی اینه که اگه من یه انیمه مزخرف رو هم تموم کنم باز هم یه افسردگی ریز بعدش میگیرم:|
داستانش اصلا تو کفت نمیزاره! اتفاقا به نظرم خیلی خوب تموم جمع بندی و تموم میشه!
چیزی که باعث میشه بری سراغ بقیه ی فیت ها اینه که یک تجربه مشابه میخوای... و نیست! واقعا نیست!

من بهت میگم نبین چون تو باطلقی که خودم هستم نیای=))
F/SN 2006 رو دیدم و از بزرگترین اشتباهات زندگیم بود!
UBW رو چند قسمت دیدم و دراپ کردم چون واقعا نتونستم کنار بیام وقتی میدونم تهش قراره چه اتفاقی بیفته:| و نمیتونم قبول کنم اون اتفاق رو!(حالا اگر میتونی بیا بگو ته F/Z چی میشه:p )

F/GO رو بازی میکنم:| وای بر من:| (گرچه اینم فقط به خاطر یکی از کاراکترهای F/Z شروع کردم:)) )

F/A هم دیدم و باز دراپ کردم...کست این رو میزارم کنار F/Z ... واقعا نمیشه!

Lord El-Meloi II Case File رو میبینم، چون در مورد یکی از کاراکترهای محبوبم هست:D و هروقت یه اشاره ریز به F/Z میشه، من کلا قلب میشم:D :x

اما خوب...تو با همون F/Z بکش کنار:D

Straw Hat Luffy

کاربر سایت
Jul 15, 2019
394
نام
عارف
به نظر من Unlimited blade work رو نگاه کن درسته از لحاظ داستانی و کارکترها و موسیقی متن(هیچکی به این قضیه اشاره نمی کنه موسیقی متن F/Z شاهکار بود ولی موسیقی بقیه سری های فیت معمولی بود) پایین تره ولی از لحاظ گرافیک و صحنه های اکشن از F/Z کم نداره و اگه اکشن کار رو بیشتر میطلبی حتما UBW رو هم نگاه کن.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,092
نام
محمد علی
3- Tae hun, beggar, and Jin. شخصیت‌هایی که توی سه فصل اول trace معرفی می‌شن. سه فصل اولِ این منهوا از نظر شخصیت پردازی، فضاسازی و نحوه روایت داستان بی‌نظیره. من هنوز هیچ مانگا یا انیمه‌ای رو ندیدم که بتونه به این استاندارد برسه.
آخ آخ آخ!
داغ دلمو تازه کردی. چند ساله توی خماری فصل ۲ تریس موندم. حالا که اون بنده خدا عین تراکتور داره کار می‌کنه، هیچ کس ترجمه اش نمی‌کنه. حالا هر منهوا و وبتون اسهالی که منتشر میشه رو ترجمه می‌کنن
اما کسی محل سگ هم به تریس نمیذاره
خدا ازشون نگذره.
برای من اون شخصیت خاص فصل ۱.۵ و صعود و سقوط اخلاقیش یکی از عجیب و غریب ترین چیزهایی بود که توی عمرم دیدم.
از زندگی کردن ظاهراً سیر شدی :D

کسی که فقط عنیمه وان پیس رو نگاه میکنه....کمتر از این هم نمیشه انتظار داشت :p
در خالص ترین ایمان‌ها هم ممکنه لکه‌هایی از کفر دیده بشه:D
----------
همین عنیمه وان پیس بود که باعث شد قبح دراپ کردن برای من بریزه و کار به جایی برسه که کلا انیمه سریالی دیدن رو دراپ کنم:D

من از هم ذات پنداری یه قدم جلوتر رفتم و از اون بزرگوار در زندگی الگو گرفتم.:>
خلاصه گفتم که بدونی.

cloud _ strife

کاربر سایت
Aug 8, 2009
460
نام
کاوه
بهت نزدیک نشم، خطرناک میزنی=)) همزاد پنداری با راشل یعنی همزاد پنداری با خطرناک ترین آدم دنیا!

اون کسایی که مثال می‌زنی همه‌شون یه فرق اساسی با راشل-ساما دارن، اونم اینه که به شدت با استعداد اند، ولی راشل ساما جزئی از توده‌ی مردم هست :D حالا از شوخی گذشته... راشل-ساما شخصیت به مراتب قابل لمس‌تری در مقایسه با کاراکترهایی که اسم بردی داره. یه آدم بدون هیچ استعداد ویژه‌ای و با یه چهره خیلی معمولی. از اون گذشته هدف خیلی ساده‌ای هم داره: رسیدن به اوج. این فرد دنبال نوشتن نسخه برایِ صلح جهانی نیست. درسته که کارهایی مثل خیانت کردن یا حسادت کردن، کارهای درستی نیستن؛ ولی نکته‌ای که در مورد راشل وجود داره اینه که اگه این فرد بخواد از طریق عادی به آرزوش برسه، اساسا هیچ وقت موفق نمی‌شه. چون مختصات دنیایِ برج خدا، خیلی راحت بهش می‌گه که تو قرار نیست فقط با صَرف فعلِ «تسلیم نشدن» به جایی برسی. اگه چنین فردی بخواد عادلانه رقابت کنه، اساسا نابود می‌شه توی چنین شرایطی، کارهایی که راشل می‌کنه، صرف نظر از خوب یا بد بودنشون، قابل درک می‌شه. من می‌فهمم که این شخص برایِ اینکه به آرزوش برسه، راهی دیگه‌ای جزء طی این مسیر نداره. راه دیگه‌ای که پیشروش هست، این هست که کلا بی‌خیال این آرزو بشه. به نظرم سیو هم تاکیدش روی این هست که راشل بیش از اونکه یه شخصیت بد باشه، یه کاراکتر خاکستری هست.
مثلا همین لایتی که اسم بردی بر خلاف راشل شخصیتش قابل درک نیست. من دلیل پشت این کارش رو نمی‌فهمم. یعنی نمی‌تونم درک کنم که چرا یه فرد خیلی خوب باید تبدیل به چنین فردی باشه. مانگاکا نتونسته انگیزه این فرد رو برایِ من قابل درک بکنه، صرف نظر از اینکه این انگیزه خوب یا بده.

آخ آخ آخ!
داغ دلمو تازه کردی. چند ساله توی خماری فصل ۲ تریس موندم. حالا که اون بنده خدا عین تراکتور داره کار می‌کنه، هیچ کس ترجمه اش نمی‌کنه. حالا هر منهوا و وبتون اسهالی که منتشر میشه رو ترجمه می‌کنن
اما کسی محل سگ هم به تریس نمیذاره
خدا ازشون نگذره.
برای من اون شخصیت خاص فصل ۱.۵ و صعود و سقوط اخلاقیش یکی از عجیب و غریب ترین چیزهایی بود که توی عمرم دیدم.
Nasty Cat بهترین مانگاکا/منهواگایی هست که حداقل من می‌شناسم:D علاوه بر اینکه ثبات داره، کارهاش تنوع عجیب غریبی هم داره. یعنی اگه سری Trace رو کنار بذاریم، یه منهوایِ عاشقانه هم داره به اسم Can't See, Can't Hear, But love. اینم برایِ خودش شاهکاریه، به خصوص از نظر شخصیت‌پردازی.

Straw Hat Luffy

کاربر سایت
Jul 15, 2019
394
نام
عارف
مثلا همین لایتی که اسم بردی بر خلاف راشل شخصیتش قابل درک نیست. من دلیل پشت این کارش رو نمی‌فهمم. یعنی نمی‌تونم درک کنم که چرا یه فرد خیلی خوب باید تبدیل به چنین فردی باشه. مانگاکا نتونسته انگیزه این فرد رو برایِ من قابل درک بکنه، صرف نظر از اینکه این انگیزه خوب یا بده.
موافقم خودم بیشتر با نبوغ لایت حال می کنم ولی مطمئن باش اگه هر کدوم از ماها دستمون به دث نوت می رسید ازش استفاده می کردیم:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر