Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
March Comes In Like A Lion رو هم شروع کردم و تا اینجا 6 قسمت بیشتر ندیدم ولی خیلی از سبک و سیاف انیمه خوشم اومده، کلاً به این انیمه هایی که دنیا رو از دید یه آدم افسرده توصیف میکنن علاقه خاصی دارم:D یه چیزی جالب هم اینکه طراحی شخصیت هاش خیلی شبیه Hachimitsu to Clover ـه و رفتم سرچ زدم و دیدم بعله... مانگاکاشون یکیه:D اونم از انیمه های مورد علاقه ام بود که به خاطر کمبود وقت چند ساله نیمه تمام باقی مونده و ایشالا قراره بعداً دوباره ادامه اش بدم:D ظاهراً انیمه هم شونن ورزشی به حساب میاد ولی اونقدرها که باید ورزشی نیست و تا اینجا بیشتر اجتماعی بوده و خود انیمه هم فعلاً هیچ توضیحی در مورد ورزش شوگی و اینکه چه جوری بازی میشه نداده و در کل امیدی هم ندارم با دیدن این انیمه شوگی بازی کردن یاد بگیرم (اون Akagi که این همه با رسم شکل در مورد ماهجونگ توضیح میداد، آخرش من فقط در حد چهار تا کلمه مثل Ron، Richi، Mangan، ،Tsumo و ... ازش فهمیدم، دیگه این یکی که اصلاً توضیح نمیده که بماند:)) البته اون مانگاکاش هم معلوم بود که جوونی هاش قمارباز قهاری بوده;)) ). تنها پشیمونی ای که دارم اینه که ممکنه انیمه توی این دو فصل تموم نشه و برای دیدن فصل بعدیش دوباره باید متوسل به صبر ایوب و عمر نوح بشم:)

حتماً ادامش بده...آرت انیمه عالی ـه...الخصوص توی فصل 2 بهتر و بهتر میشه....
من نمیه ی دوم فصل 2 رو خیلی دوست داشتم...

پایان فصل 2 خوب بودش....جمع بندی خوبی داره.

+++++++++++++++++++++++

جو... جوجو تو تاپیکه...امدم بگم که JoJos Bizarre Adventure - Golden Wind قسمت 18 ـش.... عجب چیزی بودش.
لاصمب همینطور هیجان ـش داره بالا و بالاتر میره \m/

آخرین ویرایش:

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,347
نام
مسلم
من فصل یک رو سر تنبلی تموم نکردم و پشیمونم. انیمه‌ش واقعا عالیه. البته شوگی رو طبیعتا به‌مرور بیشتر ازش می‌گه و یه چند قسمت دیگه یه سری آموزش‌های باحالی می‌ده درباره‌ش که فضاش خیلی با جو خود انیمه متفاوته و بامزه‌س حسابی!
هر چقدر هم که آموزش بده بازم هیشکی نمیتونه فقط با صرف انیمه دیدن اینجور بازی های پیچیده رو یاد بگیره:D
حتماً ادامش بده...آرت انیمه عالی ـه...الخصوص توی فصل 2 بهتر و بهتر میشه....
من نمیه ی دوم فصل 2 رو خیلی دوست داشتم...

پایان فصل 2 خوب بودش....جمع بندی خوبی داره.
شک نکن که ادامه اش میدم، درسته که قبل از شروعش زیاد رغبتی بهش نداشتم ولی همونجوری که بالاتر نوشتم خیلی نظرمو جلب کرده:D

1- OMG Is that a jojo reference؟
2- It's Finally a friday
3- yes yes yes
4- ZA WARUDO
5- Roundabout
6- AWAKEN MY MASTERS!!! (آهنگش:D)

پ.ن: خب دیگه فکر کنم حسابی شورش رو در آوردیم:D

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
7568b32d7361953cff57bf5f5015e069_700x259.jpg

Boku no Hero Academia the Movie: Futari no Hero

یا خدا....عجب چیزی بودش.... یک سوم پایانی فیلم، این انیماتورها چی کار که نکردن :o:|
هیجان ـش عالی بود، کلاً نفس گیر بودش، اگه 4صبح نبودش، حتماً داد میزدم :D
فعلاً خیلی تو جو ـم...بعداً میاد در موردش مفصل صحبت میکنم.

P.S
مثلاً میخواستم برم بخوابم، گفتم یه خورده ی اولش رو نگا کنم...تا تهش رفتم :D
P.SS
امیدوارم که هر چه زودتر زیرنویس فارسی بشه....

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
خب این وسط که همه تو هایپ فیلم جدید بوکو نو پی...اهم... بوکو نو هیرو آکادمیا اند منم یه مانگای خیلی خوب معرفی کنم کااااملاً بی ربط به بوکو نو هیرو :D (میخواستم دو تا معرفی کنم همین اولیشم خیلی طولانی شد بحثش:-??)

وقتی شما یه مانگا یا انیمه ی جادویی می بینید اصولاً به سه مدل در مورد جادو عمل می کنن

مدل یک: Fantasy Normie Stuff: سادست... عین همه انیمه های ایسکای و دنیای موازی موجود (Re:Zero و Danmachi و همین Tate no Yuusha این فصل و...) روش کار جادو تو این مدل با این که یکم پیچیده است ولی این قدر تو بازی های MMORPG و JRPG تکرار شده و تو انیمه هم نمونه زیاد داره که همه باهاش آشنا اند. منطق بدی هم نداره حقیقتاً. و خب استفاده ازش خیلی Safe ـه و ریسک زیادی برا پروندن مخاطب کارهای جادویی نداره. فقط مشکلش اینه تقدس جادو رو میاره پایین و در حد یه اسلحه زرق و برق دار نشونش میده. در حقیقت تو اکثر این انیمه ها جادوگرها، خیلی وایب جادوگری نمیدن بیرون :-<یه جورایی شبیه مبارز با یه سری قابلیت های زرق و برق دار و شاخ اند. شاید این وسط Re:Zero رو بشه استثنا گرفت ولی اکثراً همینن

مدل دو: Fairy Tail: اصن این مدل به اسم فیری تیل باید نام گذاری شه :D.... شما تو این مدل خیلی شیک کانسپت جادو رو میذاری زیرت...یه پا این ور، یه پا هم اون ور و زارت :D خلاصه کلام: این مدل بر خلاف مدل قبل هیچ منطقی هم نداره. تقدس جادو هم که گور باباش... از یه جا به بعد فهمیدن این که قدرت اینا از کجا میاد هم غیر قابل فهمه... محدودیت استفاده از جادو هم کامل رو هواست. هر چقدر عشقشون کشید و داستان رو خفن تر کرد.>:D< گفتم فیری تیل...فکر نکنید همین تنهاست. بلک کلاور هم تا حدودی تو همین مدل ـه. ولی بلک کلاور منطق بیشتر با خودش داره... ولی هنوزم مشکل آمپلیفایر های زپلشکی ای که رو جادوی شخصیت ها میاد رو نمیشه درک کرد.(نکته خوبش اینه تو یونیورس بلک کلاور واقعاً میشه یه داستان منطقی درآورد اگه نخواد خیلی شونن باشه) و خب بسیاری انیمه ها شونن دیگه هم تو همین دسته اند.

مدل سه: REAL MAGIC: این مدل طبیعیه چرا این قدر کمیابه...چون خسته کنندست. نیاز به توضیح زیاد داره. ممکنه ملت قاطی کنن و خیلی محدودیت رو جوانب مختلف داستان میذاره. بدبختی بزرگش اینه که باید واقعاً یه سیستم نوین و خوب برا جادو طرح کنید...وگرنه مستقیم میرید زیر پر و بال مدل اوّل... سیستم نن هانتر یا فانوس های برج خدا، خیلی پیچیده اند و واقعاً کمیاب اند. و خب دوتاشون هم برای مجموعه هایی اند که واقعاً طولانی و بزرگ اند. با این حال خیلی تمیز جواب دادن و هیجانشون رو بیشتر از دو مدل اول حفظ کردن با این اسماً جادو نیستن.:x

مانگایی که عکسشو می بینید تقریباً دو ساله رو آنتنه :D و به خاطر خفن بودنش تو مدل سوّم بودن استفاده از جادو شدیداً مورد توجه قرار گرفته و تو Mangadex لای Top 20 فعلی چارت مانگاهاشونه با وجود کم خبر بودنش تو این ور و اون ور و اون هم چیزی نیست جز...

um4f_large.jpg

Witch Hat Atelier

پلات سادست... یه دختر کوچولوی روستایی به اسم کوکو از بچگی فانتزی جادوگر شدن داشته...8->حتی یکی از کتابای جادوگری رو هم بچگی از بازار سیاه خریده ولی هیچ وقت چیزی متوجه نمیشده ازش.
یه روز بنا به اتفاقی سر و کله یه جادوگر تو مغازه خانواده این دختره پیدا میشه. خب این تیکش خیلی نادر نیست چو جادوگرها تو ملاء عام زیاد دیده میشن. نکته خاصش این جاست که یه اتفاقی میفته و جادوگره مجبور میشه جادوشو استفاده کنه تا جلوش رو بگیره. جادوگره به کوکو میگه از خونشون یه نیم ساعت برن بیرون و قرنطینه کنن تا کسی نبینه این داره چیکار می کنه و چجوری جادو میزنه. کوکو هم میگه چشم... ولیکن کرمش میگیره و خودش میشینه مخفیانه جادو زدن یارو رو دید میزنه...=P~
کوکو اون جا می فهمه راز کلیدی جادو زدن چیه. نقاشی !! :D
بعد که جادوگره کارش تموم میشه میره تو اتاقش کتابه که داشته رو باز می کنه و تازه می فهمه این چیزایی که نمی فهمیده طرح هایی بوده که جادو رو آزاد می کرده. با وسیله ای که همراه کتاب گرفته بوده ور میره و شروع می کنه جادو زدن تو اتاقش...;)
سه چهار تا جادوی Basic میزنه بعد یهو جادوی آخرش میزنه کل خونه رو کریستالیزه می کنه...B-( مادر بدبختش هم این وسط گیر میفته... در همین حین دوزاری جادوگر قبلیه میفته سریع میاد کوکو رو نجات میده یکی میزنه تو سرش میگه: چه غلطی کردی ******!x-(x-(x-(
کوکو بدبخت هم هاج و واج تو ماتم مادر کریستالیزه شده شه. کاشف به عمل میاد کتابی که کوکو داشته یه کتاب ممنوعه است که جادوهای ممنوعه باستانی داشته و خودشم نمیدونسته، کتابه هم تو وسط اون آشوب کریستالی گیر کرده و کسی نمیتونه نزدیکش شه. و این که کلاً خنثی کردن جادو و آزاد کردن مادرش کار جادوگرهای فعلی نیست. واسه همین جادوگره آستین بالا میزنه و به کوکو میگه میتونه شاگرد من شی فعلاً تا یه راه برا آزاد کردن مادرت پیدا کنی... کوکو هم قبول می کنه و داستان تازه استارت می خوره

ساده بود پلات نه؟ :D

از داستان که روندش خدایی محشره، بگذریم. آرت استایل...ماه!!^:)^^:)^^:)^ آرت استایل این مانگا محشره....^:)^^:)^^:)^ ماهانه منتشر شدن این مانگا کلاً لول این کار رو تا یه حد عجیب و خفنی برده بالا و بی شوخی آورده هم تو سطح کارایی مثل Berserk و Vinland Saga و One Punch Man. و خیلی بیشتر نزدیک به کارهای فوق جزئیات داری مثل Otoyomegatari نزدیکش می کنه. هر بار کاور جلد جدید مانگا رونمایی میشه یا چپتر جدید، صفحه رنگی داره من قشنگ محو میشم از بس خوبه... =P~=P~=P~به همون عکس بالا ارجاعتون میدم اگه شک دارید :D
رئالیسم صورت ها و ترکیبشون فوق العادست. ولی بسط دادن این سبک به محیط ها و بکگراند ها قطعاً مشخصه اصلی WHA ـه... . و همین هم مشخص می کنه که چرا مانگا ماهانه است. اولین چیزی که تو مانگاهای هفتگی قربانی میشن بکگراند هان. این جا قشنگ برعکسه و محیط پردازی ها خارق العاده است. و خب این تاثیرش رو رو دنیاپردازی و همزادپنداری با شخصیت های موجود تو داستان میده.

گفتم دنیاپردازی... تاریخ و وقایع پیرامون جادوگر ها خیلی خوب به تصویر کشیده شده... ولی من بیشتر از همه با سیستم جادو حال می کنم

سیستم جادوی WHA رو پایه نقاشی ـه... و یه جورایی خیلی به فرمی که فولمتال آلکمیست تو مانگاش ارائه می کنه نزدیکه. شما رو هر سطحی با جوهر مخصوص جادویی که مواد تشکیل دهنده اش با جوهر معمولی فرق داره اگه دایره های جادویی خاص رو رسم کنید جادو آزاد میشه. وسط کار فوری، ساده است ولی وقت گیره مگه نه؟ نـــه!!!
اوّل این که شما میتونید کلّ طرح رو بکشید و فقط دایره دورش رو کامل نبندید و موقع نیاز، برداریدش، دایره رو وصل کنید و جادو آزاد میشه. به خاطر این همه جادوگرهای داستان همیشه یه Logbook پر از طرح های نبسته شده دارند که عملاً Slot های جادوشونه.
خود این طرح ها هم کلی دنگ و فنگ داره. هر طرح سه تا ستون داره که هر ستون یه بخشی از جادو رو تبعین می کنه. اگه درست یادم باشه طرح مرکزی، طبیعت جادو رو مشخص می کنه. حاشیه بندی ها، فرم جادو رو و دایره دورش هم ابعاد و جهت جادو رو مشخص می کنه که باز جزئیات اش بیشتره ولی همین سیستم ها خیلی خیلی کار با جادو رو تو مانگا قشنگ جلوه میده و تلاش های کوکو تو ور رفتن با موانع مختلف رو قشنگ به اجرا میذاره:x

و خب دلیل نیست چون نقاشی هم باشه راحت باشه کل قضیه. مانگا قشنگ دقیق به تصویر می کشه چقدر سخت و طاقت فرساست روند یادگیری جادو و فرمول هاش و واسه این کار بیشتر از تمرینای فیزیکی و ... خیلی کار رو علمی و ریاضی وار می کنه و قشنگ جادوگر ها رو شبیه یه مشت دانشمند روانی که کلی مدت روی فرمول های مختلف کار می کنن تا به یه طرح نهایی برای یه جادوی خاص برسن نشون میده که کاملاً در تضاد با شاهکاری مثل فیری تیل ـه

و خب اگه چیز نهایی ای باشه که بگم اینه که شخصیت پردازی WHA کاملاً ارضا کنندست. چهار تا دختر تو تصویر، چهار تا شاگرد جادوگره اند که هر کدوم یه قصه ای دارند. این قدر طراحی شون خوبه که از همین عکس میشه طبیعت اصلی کاراکترشون رو کامل حدس زد. کی سرده کی گرم و خوشروئه و... مانگا هم که جلو میره هر کدوم اینا رو واقعاً قشنگ وا می کنه... کوکو هم به عنوان شخصیت اصلی جدا از شباهت های زیادش به استروتایپ شخصیت های اصلی بقیه مانگاها بازم کلی نکات خاص داره که متمایز اش می کنه. مانگا هم تو اکثر آرک ها تمرکزشو رو شخصیت های موثّر داستان درست پخش می کنه که نتیجش روایت خیلی طبیعی تر داستانه.

نظر نهایی: دنبال مانگای جادویی خوبید...دِ بسم الله :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
تیزر سینمایی فیزیکو پس رو دیدم ، کف و خون قاطی کردم ، ، چه پویا نمایی، چه رنگ بندی ، انگار فقط بازی ها نیستن که دارن به واقعیت نزدیک میشن ، انیمه ها هم جا نموندن.
..........

حماسه وینلند هم تریلرش اومد ،خخدا رو شکر مثل کینگدوم قرار نیست با cg های مضخرف نابودش کنند.

• Like
Reactions: m.a.t

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل

Boku no Hero Academia the Movie: Futari no Hero

یا خدا....عجب چیزی بودش.... یک سوم پایانی فیلم، این انیماتورها چی کار که نکردن :o:|
هیجان ـش عالی بود، کلاً نفس گیر بودش، اگه 4صبح نبودش، حتماً داد میزدم :D
فعلاً خیلی تو جو ـم...بعداً میاد در موردش مفصل صحبت میکنم.

P.S
مثلاً میخواستم برم بخوابم، گفتم یه خورده ی اولش رو نگا کنم...تا تهش رفتم :D
P.SS
امیدوارم که هر چه زودتر زیرنویس فارسی بشه....

امروز یه زیرنویس فارسی از تیم RINKA امد...گفتم بزارم اینجا...تا دوستان هم استفاده کنن

Attachments

• My_Hero_Academia_the_Movie_The_Two.rar
    37.4 KB · مشاهده: 34

Max Blood

کاربر سایت
Feb 17, 2016
803
نام
پویا
Dororo - EP06
دورور رو آنگویینگ کردم خیلی انیمه ی خوبی بود واقعا دم اونایی که به فکر بازسازیش افتادن گرم:D
انیمه یکم منو یاد سامورایی چمپلو خدابیامرز میندازه که البته در حد اون نبوده تا اینجا و البته طنز اونو هم نداره ولی نمیدونم چرا مدام یادش میوفتم:-"
شخصیت اصلی خیلی خوبه، دورورو هم با اینکه بچه است حضورش عالیه و گند چیزی رو درنمیاره... مبارزات عالین و انیمیشن های روون و زیبایی داره... درکنار همه ی اینا خشونت و بی رحم بودن انیمه رو هم اضافه کنیم ترکیب عالی ای میشه و امیدوارم تا آخر بهتر و بهتر بشه:x

Zombieland Saga - EP03
در راستای دیدن چندتا از انیمه های این فصل و فصل پیش زامبی لند رو دیدم که به صورت خلاصه تو دیوار بود:)
دو قسمت اولش خسته کننده بود و صرفا یه سری صحنه ی فان و خنده دار داشت به قسمت سوم رسید همونم نداشت و به حالت فاجعه بار رسید تا فرمول طلایی شیفت دلیت رو اجرا کنم:>

Kaguya-sama: Love is War - EP02
انیمه ی فان و خنده داری بود سوژه ی جالبی هم داره ولی خب چندان به سلیقه ی من نمیخوره و بیش از حد متمرکز بودنش روی هدف اصلی انیمه(تقابل دو شخصیت اصلی) باعث خستگیم میشه:D
فعلا سعی میکنم یک/دو روز درمیون ببینمش تا به آنگویینگ برسم اونجوری بیشتر میشه لذت برد.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! - EP05
کونوسابا خیلی وقتیه تو لیستم بود ولی خب چون علاقه ی چندانی به کارهای isekai ندارم دیدنش رو عقب انداخته بودم.
انیمه ی به شدت فانیه، شخصیت هایی که تا الان باهاشون آشنا شدیم یکی از یکی داغون ترن و با اینکه هنوز کامل فرصت نشده سراغ داستان برن ولی خیلی لذت بردم... ترکیب کازوما و آکوا هم فوق العاده است:))
موسیقی و گرافیک انیمه هم خیلی خوبه و حال و هوای بازی های نقش آفرینی و MMO رو خیلی خوب منتقل کرده... فقط طراحی شخصیت ها به نظرم زیادی نزدیک به همن و اکثرا یه قیافه رو دارن فقط رنگ و مدل موی متفاوتی دارن:D
===========
خب استراحت کردن و دیدن انیمه ی فان کافیه دیگه وقتشه برگردم سراغ مونوگاتاری دیدن>:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر