Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

چند درصد از کیفیت ساخت انیمه One Piece راضی هستید؟

• 100%

• 80%-90%

• 60%-70%

• 40%-50%

• 20%-30%

• 10%

• فاقد ارزش گذاری

• وان پیس نگاه نمی کنم "دیدن نتایج"

Results are only viewable after voting.
WTF قضیه این چیه؟ فیلمه یا سریال چهار قسمتیه ؟

داود جان، یه فیلم چهار قسمت ای هستش که هر قسمت 50دقیقه.
که بخش اولین قسمت ـش روی بلوری دیسک، زمستونه و نمایش قسمت بعدی بهار سال آینده هستش.
Video هاش توی Youtube هستش.

آخرین ویرایش:
داود جان، یه فیلم چهار قسمت ای هستش که هر قسمت 50دقیقه.
که بخش اولین قسمت ـش روی بلوری دیسک، زمستونه و نمایش قسمت بعدی بهار سال آینده هستش.
Video هاش توی Youtube هستش.

چه جالب ولی با این حساب یعنی باید ساخت فصل سوم رو تو رویاهامون ببینیم :دی

در مورد داستان و زمان وقایعش چیزی گفته شده ؟

دوستانی که The Secret World of Arrietty رو ندیدند حتما این Movie بسیار زیبا رو که از کارهای Hiromasa YONEBAYASHI هست رو حتما تماشا کنند. یک اثر بسیار زیبا که مخلوطی از دنیای رئالیسم رو با چاشنی های Fairy tails بخوبی مخلوط کرده و در کل یک اثر slice of life عالی هست . موسیقی متن هم خیلی عالی و دلنواز کار شده . نکته ی دیگه سبک هنری و گرافیکی کار هست که خیلی من رو یاد سریالهای کارتونی قدیمی که صدا و سیما پخش میکرد میندازه و خیلی حس نوستالژیکی بهتون دست میده :d
داستان در مورد یک پسر بیمار بنام sho هست که (صدای ایشون رو آقای Ryunosuke KAMIKIبر عهده داره) و یک روز به همراه مادربزرگش از شهر به سمت باغی میره تا چند روز به همراه مادربزرگش و فارغ از محیط الوده شهری سپری کنه که در اونجا با یک سری انسانهای کوچک و عجیب که فقط یک خانواده هستند و خودشون رو Borrowers مینامند مواجه میشه که گویا اخرین بازمانده از نسل خودشون هستند و به سختی مایحتاجشون رو از طریق دزدیدن های مخفی و شبانه از آشپزخانه و ... تامین میکنند. دختر این خانواده هم Arrietty هست که صدای ایشون رو خانم Mirai SHIDA در این پروژه بر عهده دارند. این خانواده از انسانها به شدت ترس دارند و ... ادامه داستان خیلی زیبا به تضاد اولیه ای که بین sho و arrietty در ابتدا وجود داره پرداخت میکنه و ...
نکته ای که همین اول میشه از اون استنباط کرد اولین پیام انیمه مهم نبودن انسانها در سایز و اندازه و نژاد هست بلکه به نزدیک بودن احتیاجات و نیاز اونها بهم هستش
secret-world-of-arrietty.jpg

نسخه دوبله انگلیسیش هم بسیار عالی هست و از دوبلرهای بسیار خوبی که صداشون واقعا متناسب با کاراکترها هست استفاده شده.

آخرین ویرایش:
بعد از دیدن Movie که در بالا بهش اشاره کردم چون از موسیقی که حقیقتا یکی از بهترین ها هستش تو دنیای انیمه ! رفتم و OST هاشو پیدا و دانلود کردم و چندتایی اش رو گوش کردم. واقعا شنیدنش لذتبخش هست و یکجورایی مثل من لطیف طبع باشید روحتون قلقلک میخوره موقعی که گوش میکنید مخصوصا Sho's Lament (1).
یک چیز دیگه :d یک صحنه تو فیلم آهنگ عجیبی پخش شد که خیلی شبیه یک آهنگ ایرانی هست نمیدونم یادم نمیاد اسمش چی بود !!:d آهنگ Sho's Song - Instrumental هستش !
پ.ن : یادم اومد!:d یک آهنگ از نوش آفرین بود فکر کنم :-&:|:d
اینم تقدیم به شما :

آخرین ویرایش:
بعد از دیدن اون کلیپی که خلیل گذاشته میخواستم کلیپ رو بردارم بکنم تو حلق این کسایی که میگن کارتون دیدن ماله بچه هاس.)x

این یکی از زحمتایی که واسه ساختن یه انیمه می کشن و اکثر کارایی که می کنن، خیلی پیچیده تر از این حرفاس ولی هر چی توضیح میدیم نه عزیز من اینا Rate بندی دارن و بعضیاشون برای سن های بالا ساخته میشن ولی کو گوش شنوا. در هر صورت وصف این روزهای ما فق ط همین بیت ــه

با سیه دل چه سود گفتن وعظ / نرود میخ آهنی بر سنگ

در مورد داستان و زمان وقایعش چیزی گفته شده ؟
spin-off هست. به لولوش و اینا ربطی نداره. خیلی هم امیدتو زیاد نکن واسش. :d
بعد از دیدن اون کلیپی که خلیل گذاشته میخواستم کلیپ رو بردارم بکنم تو حلق این کسایی که میگن کارتون دیدن ماله بچه هاس.)x

این یکی از زحمتایی که واسه ساختن یه انیمه می کشن و اکثر کارایی که می کنن، خیلی پیچیده تر از این حرفاس ولی هر چی توضیح میدیم نه عزیز من اینا Rate بندی دارن و بعضیاشون برای سن های بالا ساخته میشن ولی کو گوش شنوا. در هر صورت وصف این روزهای ما فق ط همین بیت ــه

با سیه دل چه سود گفتن وعظ / نرود میخ آهنی بر سنگ
زحمتایی که واسه یه انیمه میکشن ؟
اون کلیپ دو تا بچه ی احتمالا در حال آموزش بودن که داشتن یکی از آهنگای بلیچ رو دو نفری کاور می کردن!
زحمتای انیمه ها مافوق این چیزاست. مثلا تو همین زمینه ی موسیقی، یه اکستر 90 نفری واسه انیمه Zetsuen no Tempest دارن رو یه score ش کار می کنن. خیلی از فیلمای هالیوودی هم همچین چیزی ندارن. برو فیلم Sword of the Stranger رو ببین، همین گروه بعضی OST هاشو کار کردن. اگه فیلمو نداری این آهنگ رو گوش کن (تو یوتوبه، الان دارم میرم بیرون، برگشتم اگه کسی خواست تو مدیافایر آپ می کنم) از شدت Epic بودن آدم گریه اش می گیره.
حالا گروه تهیه کننده ها، استودیوها و هماهنگی ها و هزینه هایی که واسه ساخت یه انیمه به کار میره که دیگه هیچی.
اگه علاقه داشتی بعدا یه چند تا مطلب میدم بخونی تو این زمینه ها.

واقعا من نمی تونم این موضوع رو درک کنم که وقتی کسی از چیزی اطلاعی نداره خیلی راحت می تونه در موردش نظر بده. طرف می پرسه چی نگاه می کنی؟ میگیم فلان انیمه. بعد خیلی راحت بدونه اینکه چیزی بدونه میگه کارتون ماله بچه هاس. حالا بیا دو ساعت واسش توضیح بده که این ها چه قدر زحمت می کشن تا یه انیمه درست کنن و دست کمی از ساخت یه فیلم هالیوودی نداره مگه تو مخشون میره. فقط دوبله انیمه ها از صد تا کار سیروس مقدم ارزشش و زحمتش بیشتره. دوبله به این میگن که وقتی صدای طرف رو می شنوی اصلا احساس نمی کنی داری به یه شخصیت خیالی گوش می کنی. حالا هی صدا سیما میگه دوبله ایران تو دنیا اوله. از کل دوبله فقط یه سیم کردن یاد گرفتن.

محمد جان من نمیدونم تا حالا برای شما هم این اتفاق افتاده که بگن یارو رو نگاه بچه اس داره کارتون نگاه می کنه. خیلی به آدم زور داره. مثل این میمونه که بری برای یه بچه اول دبستانی رابطه گرانش رو با خم شدن نور در حرکت از نزدیکی سیاه چاله ها توضیح بدی. :دی. اصلا هر چی توضیح میدی طرف نمی فهمه. برای همین یه کار بسیار راحت تر انجام میدم. تا طرف می گه کارتون دیدن واسه بچه هاس، بهش می گم "نظر شما واسم اهمیتی نداره." :دی یارو با خاک یکسان میشه :دی

ساری بابت اف تاپیک :دی

واقعا من نمی تونم این موضوع رو درک کنم که وقتی کسی از چیزی اطلاعی نداره خیلی راحت می تونه در موردش نظر بده. طرف می پرسه چی نگاه می کنی؟ میگیم فلان انیمه. بعد خیلی راحت بدونه اینکه چیزی بدونه میگه کارتون ماله بچه هاس. حالا بیا دو ساعت واسش توضیح بده که این ها چه قدر زحمت می کشن تا یه انیمه درست کنن و دست کمی از ساخت یه فیلم هالیوودی نداره مگه تو مخشون میره. فقط دوبله انیمه ها از صد تا کار سیروس مقدم ارزشش و زحمتش بیشتره. دوبله به این میگن که وقتی صدای طرف رو می شنوی اصلا احساس نمی کنی داری به یه شخصیت خیالی گوش می کنی. حالا هی صدا سیما میگه دوبله ایران تو دنیا اوله. از کل دوبله فقط یه سیم کردن یاد گرفتن.

محمد جان من نمیدونم تا حالا برای شما هم این اتفاق افتاده که بگن یارو رو نگاه بچه اس داره کارتون نگاه می کنه. خیلی به آدم زور داره. مثل این میمونه که بری برای یه بچه اول دبستانی رابطه گرانش رو با خم شدن نور در حرکت از نزدیکی سیاه چاله ها توضیح بدی. :دی. اصلا هر چی توضیح میدی طرف نمی فهمه. برای همین یه کار بسیار راحت تر انجام میدم. تا طرف می گه کارتون دیدن واسه بچه هاس، بهش می گم "نظر شما واسم اهمیتی نداره." :دی یارو با خاک یکسان میشه :دی

ساری بابت اف تاپیک :دی

خودت رو خسته نکن این چیزیه که تو وجود 90 درصد ایرانی ها و یه درصد از افراد توی خارج هستش. درست بشو هم نیست. من جات باشم راحت ignore میکنمشون و دیگه حتی به خودم زحمت دلیل آوردن هم نمیارم.

مردونگی = سیبیل

اتفاقا آف تاپیک نیست بحث جالبیه.

داوود زیاد خودت رو خسته نکن. همه همینن... من خودم به هرکی میگم انیمه میبینم بهم میگن از ریش و سیبیلت خجالت بکش دیگه بزرگ شدی...
اما خودشون تا تو این کار نیان نمی فهمن چی دارن از دست میدن و اینکه دارن اشتباه میکنن.!!!
من یه دوست داشتم همینا رو بهم میگفت, بعد بهش 2 تا انیمه دادم وقتی دید , به غلط کردن افتاده بود. حالا راه به راه زنگ میزنه انیمه جدید می خواد. (بهش بلیچ و Death Note داده بودم.)
واسم جالب بود که هرکی Death note رو ببینه میفهمه که از 25 انیمه میخوره زمین!!!
--------------------------------------------------------
دوستان یه پیشنهاد:
اگه مایلید یه Top10 از انیمه ها Movie هاشون , بزاریم . یا لیست از صداگذار های مورد علاقه.
یا یه بحثی سر یه انیمه شروع کنیم.(تجزیه و تحلیلش کنیم.:d)
--------------------------------------------------------
تو این انیمه های تابستوk چیز دندون گیری پیدا میشه من الان شروع کنم ببینم؟
من اینا رو تا حالا دان کردم و بعضیاش رو دیدم:
Arcana familia
Sword art online
campione!
Tari Tari

آخرین ویرایش:
خب بیاین یه بحث دیگه کنیم تا اطلاعاتمون بالا بره.

در 3 انیمه مختلفی که من دیدم 3 تعریف کاملا متفاوت از شینیگامی ها و کارشون زده شده که خیلی برام جالب بود.

1-ناروتو:
وقتی که هوکاگه سوم از تکنیک Shiki Fuujin بر روی Orochimaru استفاده می کنه.
2-بلیچ:
که کلا شینیگامی ها خیلی موجودات باحالی بودن. :دی
3-دث نوت:
شینیگامی ها یه دفترچه داشتن و اسم هر کسی رو می نوشتن طرف می مرد.

به جز اینها چه انیمه ای بوده که توش شینیگامی ها وجود داشته باشن و معنی اصلی شینیگامی چیه؟

Last edited by a moderator:
محمد جان من نمیدونم تا حالا برای شما هم این اتفاق افتاده که بگن یارو رو نگاه بچه اس داره کارتون نگاه می کنه.
کسی که به من بگه بچه، قد و هیکلو که ببینه پشیمون میشه :دی
کار درست رو مهدی می کنه :
من یه دوست داشتم همینا رو بهم میگفت, بعد بهش 2 تا انیمه دادم وقتی دید , به غلط کردن افتاده بود. حالا راه به راه زنگ میزنه انیمه جدید می خواد.
منم یه بار به آریا گفتم دث نوت رو 4 قسمت ببین، اگه خوشت نیومد منو 1 ماه بن کن :)) دید، خوشش هم اومد.
خلاصه واسه هر سلیقه ای انیمه داریم. اگه کسی چیزی گفت بهترین راه اینه که یه انیمه ی خوب مطابق سلیقه اش بهش بدید !
جذابترینشون همون دث نوت بود :دی
----------------------------------------------------------

خب، حدودا 10 روز دیگه انیمه های فصل پاییز شروع میشن. یه نگاه مختصری بندازیم به انیمه های فصل پاییز.
از بین 40 تا انیمه ای که قراره پخش بشه ، من در مورد 19 تاش (15 تا جدید و 4 تا دنباله) توضیح کوتاهی دادم و ایندفعه طبق انتظاری که خودم ازشون دارم، رتبه بندیشون هم کردم. نکته ی خیلی مهم اینه که این رتبه بندی فقط بر اساس سلیقه ی خودمه. من واسه هر انیمه، نکاتی که از قبل از پخش، خوب و یا بد به نظر میرسه رو گفتم، حالا هر کسی بر حسب علایق و انتظاراتش می تونه رتبه بندیش کنه. رتبه بندی پایین هم طبق سلیقه ی منه. مثلا دو تا انیمه ی اول من دو تا انیمه ی علمی تخیلی با تم تاریک هستن. حالا شاید یکی حال کنه، اکشن یا کمدی ها رو اول لیستش بذاره. اتفاقا جالب میشه که شماها هم اگه دوست داشتید بیاید طبق علایق و انتظاراتتون رتبه بندی کنید انیمه های فصل بعد رو.

پانزده :
Sakurasou no Pet na Kanojo

93133574279126136346.jpg

راستش نمی خواستم این انیمه رو تو لیست بذارم. تو نگاه اول یه انیمه ی مدرسه ای کاملا معمولی و تکراری به نظر میرسه ولی خلاصه داستانش نسبتا جالبه، بعلاوه تیم سازنده و اینکه قراره 24 قسمتی باشه، باعث میشه آدم این احتمال رو بده تا شاید یه سورپرایز باشه!

چهارده :
Sukitte Ii na yo

53605535394798906265.jpg

یکی از ویژگی های جالب این فصل اینه که سه تا انیمه ی شوجو توش داریم! در نظر بگیرید چندین فصله یه شوجو هم پخش نشده!!
از استودیوی سازنده چیز خاصی تا جز یه سری کار اچی و چرت و پرت بیرون نیومده. اما تیم سازنده اش این بار آدمای قابل قولی ان. البته من خیلی به این امیدوار نیستم. چون اکثرا اینو با Kimi ni Todoke مقایسه میکنن که هرچند من ندیدم، اما یه عده که دیدن خیلی خوششون نمیاد. مثلا خلیل خودمون.

سیزده :
CODE:BREAKER

03528561871183675446.jpg

به غیر از سه تا شوجو، این فصل سه تا شونن هم داریم. این اولیش.
این انیمه اسم خیلی جذابی داره. یعنی CODE:BREAKER جوریه که خود به خود آدمو به سمت خودش جذب می کنه. به همین خاطر من رفتم مانگاش رو خوندم و کاش نمی رفتم. باید بگم خوشم نیومد از اون قسمتایی که از مانگاش خوندم!
البته این به این معنی نیست که انیمه بد میشه! بخصوص با تیم خیلی خوبی که سازنده اش هستن. با وجود کارگردان Fullmetal Alchemist : Brotherhood خیالتون حداقل راحت میشه که انیمه صحنه های اکشن خیلی خوبی خواهد داشت.

دوازده :
Tonari no Kaibutsu-kun

70359836852265662407.jpg

دومین شوجوی فصل! من چیز زیادی در مورد مانگا نمیدونم، اما گویا یکم از کلیشه های شوجو ها فاصله رفته و یکم حالت خُل و دیوونه ای داره!
ضمن اینکه تریلرش خیلی باحال بود. یعنی جوری بود که من بعد از دیدنش حس می کردم که سازنده هاش واقعا از ساخت این انیمه دارن لذت میبرن و اینجوری نیست که بشینن انیمه رو بسازن تا یه پولی بگیرن و اینا!
تیم سازنده ی قابل قبولی داره. احتمال اینکه جزو سورپرایزهای فصل باشه هست.

یازده :
K

30291291788417310222.jpg

این انیمه یه جورایی عجیب براش تبلیغ و بازاریابی شد. از اوایل تابستون یه تریلر 2-3 دقیقه ای با گرافیک فوق العاده بالا و جالب منتشر شد که آدم فکر می کرد ساخت انیمه تکمیل شده! اما تا هفته ی پیش اطلاعات سازنده هاش نیومده بود! بعد لیست دوبلور هاش اومد ولی هنوز خلاصه داستان درست و حسابی ازش نیومده!
شاید اگر اطلاعات بیشتری ازش بود، رتبه اش رو بهتر می ذاشتم. اما میگن انیمه میخواد راه Baccano و Durarara رو طی کنه. اگر نصف باکانو هم جذاب باشه، فوق العاده خواهد بود.
راستی، این انیمه خفن ترین لیست دوبلورها رو داره. 13-14 تا دوبلور معروف و حرفه ای توش هستن!!

دَه :
JoJo’s Bizzare Adventure the Animation

20608688948234706712.jpg

جوجو، یکی از معروفترین، طولانی ترین مانگاهای شونن (به سبک کلاسیک) هست که تا حالا انیمه ای از روش ساخته نشده. چند تا OVA بوده اما یه سریال که از تلویزیون پخش بشه نبوده.
شاید باید رتیه ی بهتری میذاشتمش. اما سازنده هاش هیچ اطلاعات و تریلر درست حسابی ازش نشون ندادن و مثلا مشخص نیست این قراره کل ماجراهای مانگا رو پوشش بده (بره برای بالای 200 قسمت) و یا اینکه طبق شایعه ها فقط قسمتای خوبشو!
می تونم بگم طبق عکس بالا، طراحی کاراکتر ها بسیار زشت انجام شده!

نُه :
Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

43790951897106972703.jpg

این کار جدید استودیو Kyoto Animation هست! اسم این استودیو یعنی اینکه این کار از نظر گرافیکی تضمین شده است. آخرین کارشون یعنی Hyouka از نظر گرافیکی کاری مثل Fate/Zero رو به خجالت می انداخت!! حیف، حیف که این استودیو به طرز عجیبی گیر داده به انیمه های مدرسه ای و این همه استعداد انیماتورهاشو صرف یه انیمه ی مثلا اکشن نمیکنه.
گویا یه بیماری ذهنی وجود داره که بچه های دوم و سوم راهنماییِ دوران بلوغ میگیرن تو ژاپن! اونم اینکه فکر میکنن از همه بیشتر میدونن و از همه کار دُرست ترن و اینکه مثلا سوپر هیرویی چیزی هستن!! این انیمه هم در مورد چند تا بچه مدرسه ای و چالش هاشون با این بیماری هست!
Hyouka یکی از بهترین و لذت بخش ترین تجربه های امسال بود، امیدوارم Chuunibyou Demo Koi ga Shitai! (اسمو !) هم همینطور باشه!

هشت :
BTOOOM!

68813878380843157825.jpg

استودیو Madhouse استودیو مورد علاقه ی منه. و احتمالا استودیوی مورد علاقه ی خیلی از شماها! اگر استودیو مورد علاقه ی شما نیست، یه سر برید لیست انیمه هایی که ساختن رو ببینید، احتمالا میشه استودیو مورد علاقه تون!!!
حیف، واقعا حیف که یه سری تصمیمات بد مدیریتی و تبلیغاتی (برید زمان پخش انیمه های این استودیو رو تو سالای 2007 و 2008 ببینید مثلا! تو یه فصل 5 تا انیمه ی خفن با هم پخش میکردن، تو فصل بعدش هیچی !) باعث شد تا این استودیو از اواخر سال 2009 تا همین اوایل 2012 بره تو رکود اقتصادی بسیار بسیار بد. بیشتر از نصف اعضا و تیم های ثابت این استودیو مجبور شدن استودیوی مورد علاقه اشون رو ترک کنن و یا به استودیوهای دیگه بپیوندن یا اینکه استودیوهای کاملا جدید درست کنن. واقعا حیف که این استودیو از اواخر 2009 تا اوایل 2012 کیفیت کاراش پایین تر از اسمشون بود. البته استاندارد واسه مدهوس اینقدری بالاس که همین دوران ضعیف هم توش انیمه هایی مثل Rainbow ، Chihayafuru ، Tatami Galaxy و این Hunter x Hunter جدید رو شامل میشه!!! خوشبختانه به لطف تغییرات مدیریتی، کاهش کارمندا و موفقیت زیاد همین هانتر اکس هانتر جدیده، وضعیت مدهوس به نظر بهتر میرسه و کم کم امیدوار میشیم تا برگرده به دوران طلایی خودش!
اظهارات فن بویانه ی من در مورد Madhouse رو که کنار بذاریم، می رسیم به انیمه ی BTOOOM! . از رو یه مانگا ساخته میشه. در مورد اینکه یه پسر جوان توی بازی مورد علاقه اش گیر میفته! احتمالا یاد Accel World و Sword Art Online افتادید. تا حد زیادی درسته اما BTOOOM! تفاوتایی داره. مثل اینکه برخلاف اون دو تا انیمه اینجا بازی MMORPG نیست و یجور بازی Survival و شوتر هست. کلا من خیلی سر در نیاوردم از بازیه! تو تریلرش به نظر می رسید هر شخصیت یه نارنجک مخصوص داره! بعلاوه شخصیت اصلی بچه مدرسه ای نیست و بالا 20 ساله و انیمه تم بسیار بسیار تاریک تری داره و توش مثلا تجاوز و این چیزا هم داریم!
نویسنده ی سناریو آدم با تجربه ایه، اما کارگردان قبلا فقط روی یه سری قسمت ها کار کرده و اولین باره یه انیمه ی کامل میفته به دستش. در کل BTOOOM! پتانسیل خوب شدن رو داره، اگر مشکل 13 قسمتی بودن و سانسور و این چیزا نداشته باشه!
امیدوارم مدهوس جونم ناامیدم نکنه :دی

هفت :
Zetsuen no Tempest

69208996599613018240.jpg

یجوری برید تریلر اصلی این انیمه رو ببینید. آهنگ خیلی قشنگی داره! صفحه ی پیش هم در مورد ارکستر مسئول یه آهنگ این انیمه گفتم.
در مورد داستان چیز زیادی نمی دونم. استودیو Bones تیم خوبی واسه این انیمه گذاشته. یه انیمه ی فانتزی/معمایی که حداقل تریلرهای خیلی خوبی داره. بزرگترین مشکل Zetsuen no Tempest به نظر من اینه که مانگاش هنوز خیلی کم جلو رفته و ممکنه انیمه کند باشه و یا حتی مثل NO.6 گند بزنن تو داستان.
با توجه به سازنده های خوبی که داره، پتانسیل زیادی واسه اینکه انیمه ی خوبی بشه داره ولی این پتانسیل رو خیلی قبل از پخش نشون نمیده!! بخصوص اینکه من هیچی از مانگاش نمی دونم.

شش :
Little Busters!

27550109765758300565.jpg

رسیدیم به جاهای خوب ماجرا !!!

شاید Clannad رو دیده باشید! کلاناد در واقع یه اقتباس از روی ویژال ناول شرکت Key توسط استودیوی Kyoto Animation بود. همینطور Kanon 2006 و Air . انیمه ی Angel Beats هم اقتباس استودیو P.A WORKS از ویژاول ناول Key بود. همه ی این عنوان ها این ویژگی رو دارن که حداقل تو قسمتی از داستان به شدت احساساتی و غمگین میشن. اگه Clannad : After Story رو دیده باشید، متوجه منظورم هستید. Little Busters! هم کار دیگه ی Key هست که این بار استودیو J.C Staff رفته سراغش. این استودیو اونقدر ها هم بد نیست و هر چند من 70 درصد انیمه هاشو دوست ندارم ولی بعضا انیمه های خوبی هم تولید می کنه، اگر تیم سازنده ی درست حسابی داشته باشن.
بعد از اعلام خبر اینکه این استودیو رفته سراغ Little Busters! انگار که یه بمب منفجر شده تو ژاپن و توی کامینیتی های انیمه ای اینترنتی. چه ژاپنی (مثلا 2ch ورژن ژاپنی 4ch) ، چه انگلیسی (مثلا MAL) . اعتراض طرفدارا به این بود که استودیو J.C Staff استودیو ضعیفیه و نمی تونه مثل Kyoto Animation از پس اقتباس از ویژال ناول (که اتفاقا بسیار سخته) بربیاد. که کاملا هم درست میگفتن. اوضاع وقتی بدتر شد که تیم سازنده اعلام شد و چقدر هم ضعیف بود این تیم سازنده!!
به هر حال، منبع داستان و خود داستان پتانسیل فوق العاده بسیار زیاد فراوان بالایی دارن برای اینکه تبدیل به یه داستان احساسی موندگار مثل Clannad بشن. منتهی باید دید انیمه چجوری ساخته میشه.

پنج :
Kamisama Hajimemashita

85056252067506384600.jpg

یه شوجوی دیگه! یه رومنس کمدی دیگه! البته این یکی تفاوت هایی داره. قضیه یکم بوی ناتسومه یوجینچو میگیره! به نظر میرسه معبد و یوکای و آیاکاشی هم در میون باشن!
مهمترین دلیلی که من منتظر این انیمه هستم، کارگردان کار آقای آکیتارو دایچی هست. یکی از کارگردانای کمدی و شوجوی مورد علاقه ی من! درک ایشون از کمدی و اونم انواع کمدی بسیار بالاست. بماند که ایشون یه کار سوپر غمگین مثل Now and Then, Here and There هم تو کارنامه اش داره!
یه جورایی این آقای آکیتارو دایچی، مسئول اینه که اکثر انیمه ها و مانگاهای شوجوی فعلی این حالی رومنس کمدی فعلی رو گرفتن. اونم بعد از کار Fruits Basket بود که خیلی محبوب شد. یه زمانی همه شوجو ها رومنس کمدی نبودن و یه چیزی مثل Lady Oscar هم شوجو بوده!
ایشون به غیر از Fruits Basket انیمه ی شوجوی دیگه ای به اسم Bokura ga Ita کارگردانی کردن که کمتر کمدی و بیشتر رومنسه و من خیلی دوسش دارم! Kamisama Hajimemashita ولی بیشتر رو کمدی مترکزه تا رومنس. بعلاوه آیاکاشی!!!

چهار :
ROBOTICS;NOTES

73940993761292601661.jpg

شرکت ویژوال ناول سازی 5pb چند ساله به شدت محبوب شده! به خاطر بازی های علمی تخیلی و دراماتیکشون! اولین کارشون Chaos;Head بود و دومین کارشون Steins;Gate و سومین کارشون همین ROBOTICS;NOTES . حتما با دیدن اسم دروازه ی اشتاین، هیجان زده شدید :دی
3 تا مورد هست که نمیذاره انتظار یه دروازه ی اشتاین دیگه رو داشته باشیم. اولیش اینکه علی رغم اینکه مثل دروازه ی اشتاین، ROBOTICS;NOTES هم یه داستان علمی تخیلیه از همون تیم نویسنده ی بازی، اما ما داریم در مورد انیمه حرف می زنیم. Chaos;Head از نظر داستانی هیچ چیزی از Steins;Gate کم نداشت، اما یکی از بدترین تیم های سازنده، یه انیمه ی بدی ازش ساختن که توی کارنامه ی سفید استودیو Madhouse مثل یه لکه ی سیاه میمونه! چیزی که باعث شد دروازه ی اشتاین تا این حدِ وحشتناک موفق بشه، یه تیم سازنده ی فوق ستاره و بخصوص یه سوپر کارگردان بود (نکته ی جالب اینجاست که کارگردان دروازه ی اشتاین از کارگردانای قدیمی Madhouse بوده که مثلا Shigurui رو ساخته بود و سال 2010 جزو کسایی بود که به خاطر مشکلات مالی مدهوس،مجبور شد استودیو رو ترک کنه و توی استودیو White FOX انیمه ای مثل دروازه ی اشتاین بسازه). پس همونطور که واضحه ، تیم سازنده خیلی مهمه و با اینکه تیم سازنده ی ROBOTICS;NOTES به هیچ وجه بد نیستن، اما با تیم پشت دروازه ی اشتاین هم به هیچ وجه قابل مقایسه نیستن.
نکته ی دوم اینکه خود بازی ROBOTICS;NOTES اصلا به اندازه ی دو تا بازی قبلی تحویل گرفته نشده و امتیازات پایین تری داره.
نکته ی سوم هم اینکه ، ROBOTICS;NOTES شخصیتی مثل اوکابه رو نداره! اوکابه رینتارو یکی از بهترین قهرمانای انیمه ای چند سال اخیر بود ولی شخصیتای ROBOTICS;NOTES خیلی معمولی به نظر میرسن! ضمن اینکه موضوع ROBOTICS;NOTES که مسابقات روبات های کنترلی هست اصلا به هیجان انگیزی موضوع دروازه ی اشتاین، یعنی سفر در زمان نیست!
هر چند همه اش بد گفتم ولی ROBOTICS;NOTES با همه ی موارد بالا یکی از کارای هایپ شده ی فصله. تقریبا مطمئنم به موفقیت دروازه ی اشتاین نمیرسه ولی یکی از انیمه های خوب و سرگرم کننده ی دو فصل آینده میشه.

سه :
Magi

75387863832178555581.jpg

دلایل زیادی وجود داره تا واسه Magi هیجان داشته باشیم. اما مهمترینش قطعا، بخصوص برای ماها، اینه که این انیمه تا حدی بر اساس "داستان های هزار و یک شب" ساخته میشه. به این دلیل میگم تا حدی، چونکه من بعد از خوندن چند چپتر اولیه ی مانگا، فهمیدم که اصلا نباید انتظار داستان های هزار و یکشب رو تو انیمه داشته باشم. داستان انیمه، مثل خیلی از انیمه های شونن دیگه هست و ربط داستان به هزار و یک شب، در این حد می مونه که مثلا اسم شخصیت اصلی علائدین هست و توی روال داستان با شخصیتایی مثل علی بابا و سنباد روبرو میشه و اینکه محیط و دنیای Magi شهرهای عربی هست.
بهترین نکته ی مانگا از نظر من گرافیک فوق العاده ی کار بخصوص طراحی بک گراندها بود. جدا یکی از مهمترین دلایل اشتیاق من واسه این انیمه ی شونن که مخاطب کم سن و سال تری رو هدف میگیره، دیدن این بک گراندها و طراحی شهرها به صورت رنگی و زنده هست! امیدوارم استودیو A-1 Pictures کارشو خوب انجام بده.
همونطور که گفتم Magi نسبت به اکثریت شونن ها مخاطب کم سن و سال تری رو هدف میذاره. من فیری تیل رو ندیدم، اما از این نظر میگن تو مایه های فیری تیله. زمان پخشش هم یکشنبه عصر ها، یعنی موقعی که معمولا انیمه های مناسب نوجوونا پخش میشه (این انیمه جایگزین Gundam Age میشه) هست.
به هر حال، انتظار یه داستان دراماتیک مثل داستان ناروتو و وان پیس و یا خلاقیت و تنوع هانتر اکس هانتر رو نداشته باشید، اما Magi پتاسیل یه شونن کوتاه خوب شدن رو داره. راستی فعلا گفته شده که انیمه 3 تا آرک اول مانگا رو پوشش میده، اما اگر موفق باشه، اصلا بعید نیست همینطوری ادامه پیدا کنه. فعلا مانگا در حد بیشتر از 100 قسمت انیمه منتشر شده.

دو :
PSYCHO-PASS

22126643394339905357.jpg

اونایی که این تاپیک رو چند وقت اخیر دنبال کردن می دونن که من یکی از سوپر فن های Fate/Zero بودم. همینطور انیمه ی Madoka Magica جزو top 5 پارسالم بود و انیمه ی Phantom هم جزو کارای مورد علاقه ام هست. نکته ی مشترک این سه تا انیمه اینه هر سه تا داستان تاریک، یه نویسنده داشتن. Urobachi Gen و ربط این قضیه به انیمه ی PSYCHO-PASS اینه که این آقای گن اوروباچی، اینجا هم نویسنده ی اصلی هست! احتمالا همه به من حق میدن که به شدت واسه این انیمه هیجان داشته باشم!
البته مورد بالا تنها دلیل واسه انتظار PSYCHO-PASS نیست. اگر برید خلاصه ی داستانش رو بخونید، رد پای فیلمای هالیوودی مثل Minority Report و Equilibrium (دو تا از فیلمایی که خود اوروباچی گفته بهشون علاقه داره و تو این داستان ازشون الهام گرفته) رو هم می بینید.
موضوع انیمه در مورد چند تا افسر پلیس، تو یه آینده ی نزدیکه که میشه ارزش وجودی آدم ها رو بر اساس چند تا معیار ذهنی مثل هوش، تمایل به انجام جرم، حافظه و ... اندازه گیری کرد و اصطلاح سایکو-پس یه استاندارد برای این اندازه گیریه. این اندازه گیری ها باعث شده تا جامعه ای به شدت طبقاتی به وجود بیاد، تا حدی که اگر میزان تمایل به انجام جرم توی فردی زیاد باشه، اون فرد توسط پلیس دستگیر میشه و قبل از ارتکاب جرم به زندان میفته.
کار تقریبا تم پلیسی داره. به همین خاطر تهیه کننده ها، رفتن یه کارگردان که توی سریال های لایو اکشن پلیسی تبحر داره رو آوردن تا کار رو کارگردانی کنه و چون با مشکل کم تجربگی تو زمینه ی انیمه و انیمیشن روبرو نشه، یکی از پر تجربه ترین آدمای استودیو Production IG که توی انیمه های خیلی زیادی روی انیمشن کار کرده رو کنار دستش گذاشتن.
از مصاحبه ی یکی از تهیه کننده های Production IG که گفته بود سایکو-پس برای این ساخته میشه تا بتونه از سری Ghost in the Shell (یکی از معروفترین و بهترین انیمه های سیاسی-نظامی همین استودیو) موفق تر باشه و لیست خیلی خوب دوبلورهای انیمه بخصوص دوبلور های زن که بگذریم، مانگاکای Hitman Reborn که به عنوان مانگا (و انیمه) ی شونن محبوب خانم ها شناخته میشه، برای طراحی کاراکتر ها انتخاب شده که نشون میده هدف سازنده ها، جذب همه ی مخاطب های ممکن بوده.
خلاصه از همه نظر PSYCHO-PASS ، انیمه ی کهکشانی فصل به نظر می رسه. منتهی تنها دلیلی که باعث شد این انیمه رو اول نذارم تو لیستم اینه که همیشه این ریسک وجود داره که کهکشانی ها، یه چیزی بشن مثل پرسپولیس این فصل!
راستی اگه عمری باشه، زیرنویس این انیمه رو خودم خواهم زد تو دنیای انیمه :دی

یک :
Shin Sekai Yori

10039598082344812487.jpg

انیمه هایی که توش چند تا بچه رو تو موقعیت های خطرناک، با داستان های خیلی تاریک میذاشتن کم نداریم. اینم یه انیمه ی علمی تخیلیه که طبق رمانی نوشته شده که سال 2008 جایزه ی مهمی رو برده و داستانش تو هزاره ی آینده اتفاق میفته! شاید این عکس بالا و اینکه چند تا بچه شخصیت های داستان هستن، کمی غلط انداز باشه. اما موضوع داستان تاریک و پر از مفاهیم سخت و بزرگسالانه است. تیم سازنده در مجموع خوبن. کارگردان تازه کاره ولی نویسنده اش روی چند تا از بهترین انیمه ها کار کرده. اما مهمترین نکته اش اینه که خیلی وقته که این انیمه در حال ساخت بوده و مثل Lupin III و خیلی انیمه ی دیگه، عجله ای ساخته نمیشه تا پتانسیل هاش رو از دست بده. اولین انیمه ای هم هست که از بین انیمه های بالا پخش میشه.
هر چند این انیمه هایپ سه تا کار بالارو نداره ولی ریسک انتخابش واسه عنوان اول کمتره و من با اطمینان بیشتری می تونم بگم که این کار خوبی میشه.

-------------------------------------------

دنباله ها بدون رتبه بندی :

Bakuman 3

37338392559391097793.jpg

سومین فصل از اقتباس از یه مانگا به همین اسم، در مورد دو تا مانگاکا که میخوان مانگاشون رو بهتر کنن و با بقیه ی مانگاکاهای نابغه و مانگاهاشون رقابت کنن!!
احتمالا احتیاج به توضیحی نداره. فکر کنم همه با من موافق باشن که باکومان، جزو شاهکارای دنیای انیمه نیست، اما کار سرگرم کننده و دوست داشتنی ای هست که همه دوست داریم دنبالش کنیم. باید دید حالا که مانگای واقعی تموم شده، انیمه چجوری پیش میره.

Jormungand 2: Perfect Order

63985861781872120590.jpg

من فصل اول سه قسمتشو دیدم و بعد دراپ کردم. به خاطر کارگردانی و گرافیک ضعیف بخصوص تو صحنه های اکشن که پتانسیل انیمه رو نابود کرده بود. اما انکار نمی کنم که این انیمه جزو جذابتی ذاتی به خاطر موضوع خاصش داره و شاید وقتی تموم بشه خودم هم بشینم ببینمش. مگه چند تا انیمه با موضوع اسلحه فروش ها ساخته میشه ؟؟

Medaka Box Abnormal

17806580898107127778.jpg

من فصل اولشو ندیدم، کسی اگه دیده بیاد توضیحشوبده من به این قسمت اضافه کنم :دی

Gintama

54584220323354806750.jpg

هورااااااااااااااااااا ! هورااااااااااااااااااااااا!
قراره قسمتای منتخب از سری های قبلی پخش بشه و مابینش هم قسمتای جدید پخش بشه. روش خوبی واسه فرار از تولید فیلر به نظر میرسه ولی امیدوارم قسمتای جدید بیشتر باشن.

اوووووه! چقدر زیاد شد!
بقیه ی انیمه های فصل از این زاویه ی قبل از شروع فصل، جالب به نظر نمی رسن!

PSYCHO-PASS

22126643394339905357.jpg

اونایی که این تاپیک رو چند وقت اخیر دنبال کردن می دونن که من یکی از سوپر فن های Fate/Zero بودم. همینطور انیمه ی Madoka Magica جزو top 5 پارسالم بود و انیمه ی Phantom هم جزو کارای مورد علاقه ام هست. نکته ی مشترک این سه تا انیمه اینه هر سه تا داستان تاریک، یه نویسنده داشتن. Urobachi Gen و ربط این قضیه به انیمه ی PSYCHO-PASS اینه که این آقای گن اوروباچی، اینجا هم نویسنده ی اصلی هست! احتمالا همه به من حق میدن که به شدت واسه این انیمه هیجان داشته باشم!
البته مورد بالا تنها دلیل واسه انتظار PSYCHO-PASS نیست. اگر برید خلاصه ی داستانش رو بخونید، رد پای فیلمای هالیوودی مثل Minority Report و Equilibrium (دو تا از فیلمایی که خود اوروباچی گفته بهشون علاقه داره و تو این داستان ازشون الهام گرفته) رو هم می بینید.
موضوع انیمه در مورد چند تا افسر پلیس، تو یه آینده ی نزدیکه که میشه ارزش وجودی آدم ها رو بر اساس چند تا معیار ذهنی مثل هوش، تمایل به انجام جرم، حافظه و ... اندازه گیری کرد و اصطلاح سایکو-پس یه استاندارد برای این اندازه گیریه. این اندازه گیری ها باعث شده تا جامعه ای به شدت طبقاتی به وجود بیاد، تا حدی که اگر میزان تمایل به انجام جرم توی فردی زیاد باشه، اون فرد توسط پلیس دستگیر میشه و قبل از ارتکاب جرم به زندان میفته.
کار تقریبا تم پلیسی داره. به همین خاطر تهیه کننده ها، رفتن یه کارگردان که توی سریال های لایو اکشن پلیسی تبحر داره رو آوردن تا کار رو کارگردانی کنه و چون با مشکل کم تجربگی تو زمینه ی انیمه و انیمیشن روبرو نشه، یکی از پر تجربه ترین آدمای استودیو Production IG که توی انیمه های خیلی زیادی روی انیمشن کار کرده رو کنار دستش گذاشتن.
از مصاحبه ی یکی از تهیه کننده های Production IG که گفته بود سایکو-پس برای این ساخته میشه تا بتونه از سری Ghost in the Shell (یکی از معروفترین و بهترین انیمه های سیاسی-نظامی همین استودیو) موفق تر باشه و لیست خیلی خوب دوبلورهای انیمه بخصوص دوبلور های زن که بگذریم، مانگاکای Hitman Reborn که به عنوان مانگا (و انیمه) ی شونن محبوب خانم ها شناخته میشه، برای طراحی کاراکتر ها انتخاب شده که نشون میده هدف سازنده ها، جذب همه ی مخاطب های ممکن بوده.
خلاصه از همه نظر PSYCHO-PASS ، انیمه ی کهکشانی فصل به نظر می رسه. منتهی تنها دلیلی که باعث شد این انیمه رو اول نذارم تو لیستم اینه که همیشه این ریسک وجود داره که کهکشانی ها، یه چیزی بشن مثل پرسپولیس این فصل!
راستی اگه عمری باشه، زیرنویس این انیمه رو خودم خواهم زد تو دنیای انیمه :biggrin1:

ناخوداگاه به یاد یکی از چندین داستانی که Saito تو باکومان نوشته بود افتادم. شبیه یکی از اون داستانایی هست که ادامه ندادنش. کدوم بود؟ :دی

-------------------------
خوبه به شدت منتظر شروع فصل سوم باکومان هستم. :دی

در حالیکه محمد علی جان انیمه های آینده رو معرفی کرده منم یک فلش بک بزنم به عقب یک انیمه ای که احتمالا بعضی هاتون ندیدید رو معرفی کنم. راسیتش این انیمه رو خیلی وقت پیش دیدم و باید حداقل یکسال پیش معرفیش میکردم ولی بدلایلی خودم نمیدونم چرا اینجا معرفیش نکردم!!

vlcsnap-211129.jpg

انیمه بسیار زیبای Xam'd :Lost Memoreis به کارگردانی Masayuki Miyaji که محصول 2008 و تو 26 قسمت پخش شد. انیمه با اینکه سبکش در سایتها Sci Fi معرفی شده ولی وقتی خودتون اون رو میبینید متوجه میشید یک Sci Fi معمولی رو نمیبینید ! اگر صحنه های نبرد و مهم انیمه رو فاکتور بگیریم خیلی حرکات و رفتار و دیالوگهای شخصیتها مشابه کارهای Slice of Life هست. انیمه واقعا کلیشه ای پرداخت و پیش نمیره. از لحاظ بصری هم کار خوبی هست. موسیقی متنش مخصوصا تو قسمت اول دقیقه 20 خیلی گیرا و دلنشین شروع انیمه و راه سختی که شخصیت اول انیمه Akiyuki (با صدای Atsushi Abe) پیش رو داره رو به سمعتون میرسونه. یکی از مهمترین ویژگیهای انیمه بنظرم مثل Full Metal Alchemist توانایی برقراری ارتباط با کاراکترهاست چون روایت داستان انیمه رئال تر از بقیه انیمه ها تو این سبک هست.
انیمه یک Opening و Ending بیشتر نداره ولی تکراری هم نیست و در کل قابل قبوله.
در مورد داستانش هم راسیتش چون بیش از یکسال هستش که ندیدم زیاد چیزی یادم نمیاد (هم فقط اسم Akiyuki و Nakiami رو یادمه) !:d ولی تا اونجایی که یادم میاد در دنیایی موازی شبیه به Full Metal جایی که تلفیقی از جادو و تکنولوژی هست چند سالی میشه که جنگی شروع شده و انیمه هم تو وسط این جنگ بیان میشه. که اگر اشتباه نکنم جنگ بین حکومت شمالی (که تونسته یک سری تسلیحات سنگین شبیه به موجودات بزرگی رو تولید کنه که با اینها تونسته به نقاط مختلفی حمله کنه) و حکومت محلی Sentan و کشیده شدن پای یک قبیله ی باستانی که الان در حال انقراض هست روایت میشه. یک روز دختری توسط Elder این قبلیه ماموریت پیدا میکنه تا برای نجات آینده خود قبیله و پایان یافتن به جنگ از قبلیه جدا بشه و توی جزیره Sentan که محل زندگی Akiyuki هست یک میزبان برای ( یک چیزی شبیه به لیمو :d) و فقط هم مختص خود این قبلیه هستش پیدا کنه.طبق اتفاقاتی اون چیز جادویی از راه بازو وارد بدن آکی یوکی میشه و اون رو شبیه به این میکنه یعنی Xam'd :

xam1.jpg

آکی یوکی مجبور میشه از خانواده و دوستانش جدا بشه و همراه با یک دختر که از همون قبیله باستانی هست و آکی یوکی رو از خطر نجات میده و اسمش هم Nakiami هست ( تصویر در بالا موجود است:d) ...

خلاصه کلام این هست اگر در کنار Death Note و Elfen Lied و Code Geass و ... بخواهیم انیمه ای رو به این لیست اضافه کنیم که میتونه آغاز آشنایی یک فرد با دنیای انیمه باشه 100% من Xam'd رو هم پیشنهاد میکنم.

در 3 انیمه مختلفی که من دیدم 3 تعریف کاملا متفاوت از شینیگامی ها و کارشون زده شده که خیلی برام جالب بود.

1-ناروتو:
وقتی که هوکاگه سوم از تکنیک Shiki Fuujin بر روی Orochimaru استفاده می کنه.
2-بلیچ:
که کلا شینیگامی ها خیلی موجودات باحالی بودن. :دی
3-دث نوت:
شینیگامی ها یه دفترچه داشتن و اسم هر کسی رو می نوشتن طرف می مرد.

به جز اینها چه انیمه ای بوده که توش شینیگامی ها وجود داشته باشن و معنی اصلی شینیگامی چیه؟

در Fairy Tail و Basilisk بودن به ندرت که بیشتر به صورت حرف به میان اومدش . ( فکر کنم یک 10 ثانیه در موردشون به اسم شینیکگامی بودش :d )
شینیگامی هم یعنی خدای مرگ ( عجیبه این رو نمی دونستی :-/:d )

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or