Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

چند درصد از کیفیت ساخت انیمه One Piece راضی هستید؟

• 100%

• 80%-90%

• 60%-70%

• 40%-50%

• 20%-30%

• 10%

• فاقد ارزش گذاری

• وان پیس نگاه نمی کنم "دیدن نتایج"

Results are only viewable after voting.
April and the Extraordinary World 10/10
استیم پانک، داستان خوب.
در سال 1941 میلادی و در دوران فرمانروایی ناپلئون پنجم بر کشور فرانسه، دانشمندان به طور اسرارآمیزی ناپدید می شوند.
imrs.jpeg
aprilpigeon.jpg

قسمت یازدهم The Elusive Samurai فوق‌العاده بود. ترکیدم از خنده :D خیلی احمق بودن این گروهی که دیدیم. وقتی داد میزدن بیاید بمیریم بمیریم بمیریم و از جوری که دوس داشتن بمیرن حرف میزدن عالی بود :D واقعا انیمه‌ی خوب و دوس داشتنی‌ایه.

مخصوصا اینکه ترجمه های فارسی همیشه یه جاییش میلنگه. حالا البته از یه جایی به بعد زیر نویس این دونگهوا بهتر شده ولی کلا زیر نویس ها ایرادات زیادی دارن. یکی از چیزهایی هم که دیدم گاهی اشتباه میشه دوزونگ و دو زونه. دو زون حتی در سطح یک ستاره خیلی قویتر از دو زونگ 9 ستاره است چه برسه به دو زونگ یک ستاره. ضمنا شیائوین خیلی جاها قدرت خودش رو کنترل میکنه که لو نره. فراموش نکنید کلی دشمن داره. بعد خیلی جاها تکنیکها رو مخفی میکنه که دشمنی باهاش بیشتر نشه و براحتی نمیتونه هر تکنیکی که بلده رو استفاده کنه.
@XMohsen

داداش فکر کنم کلا دو زونگ و دو زون جابجا کردیشون.
اگه زیرنویس فارسی میبینی ، هر موقع به رنگینگ برخوردی همون لحظه زیرنویس رو انگلیسی کن ، یا دقت کنی میتونی بفهمی طرف داره میگه دو زونگ یا دو زون و ...
صدای "و" زونگ " اُ " ، و صدای "و" زون "او"

حالا که دوباره بحث BTTH من از اول فصل دوم برام سواله که این شمشیرش رو از کجا اورد ، تا جایی که یادمه داستان خاصی در موردش تعریف نکرد؟
گفتم شاید تو فصل اول اصلی که ندیدم گفته باشه.

اون پست رو یه هفته بعداز اینکه دیده بودم نوشتم دقیق یادم نبود البته شایدم مترجم اشتباه نوشته بوده :-"

راجب ترجمه، از یه جا به بعد زیرنویس آیوفیلم وسط صفحه میومد با موبایل نمیشد درست کنم مجبور شدم سوئیچ کنم روی یه زیرنویس دیگه که البته اونم از یه جایی پولی شد. بین همین تغییر زیرنویس ها تازه فهمیدم چقدر باهم فرق دارن مثلا دو زونگ - دوهوانگ اینا رو ترجمه کرده بود به Emperor و King اینا که ساده تر بود. اما دیگه دیر بود تقریبا 40-50 قسمت آخر بودم البته هرچی باهم مقایسه کردم، با انگلیسی مقایسه کردم به نتیجه ای نرسیدم. مثلا یه مترجم کلمه به کلمه انگلیسی ترجمه کرده بود ولی بعضی جاها از خودش دیالوگ میگفت. اون یکی از خودش دیالوگ نمیگفت اما مثل انگلیسی هم ترجمه نکرده بود.
در کل اونقدری بد نبود بخواد خراب کنه (یا الان یادم نمیاد) ترجمه خوبی داره نسبت به بقیه دونگهواها.

شمشیر رو منم چیزی نمیدونم. فصل اول رو ندیدم اما به نظرم توی اون فصل آشنا میشیم.
این بهم ریختگی هم به خاطر اینکه فصل اول رو یه استدیو دیگه میسازه اما چون شباهتی به ناول نداشته باعث نارضایتی طرفدارا میشه. کار رو دست همین استدیو فعلی میدن اوناهم یه فصل میسازن بعد از گرفتن بازخورد خیلی مثبت برمیگردن فصل اول رو ریمیک میکنن.

اول اینکه کاش من رو منشن میکردید. این که بدونم یکی دیگه هم این شاهکار رو دیده خوشحالم میکرد :D چون همیشه در مقابل تغییر مقاومت وجود داره و اسم انیمه چینی که میاد شروع نشده باعث دراپ میشه برای همین یک نفر هم حسابه.

مورد بعد خیلی از مواردی که گفتین دقیقا درسته. دلیل هم داره البته. بعضی از چیزهایی که اشاره نمیشه بخاطر اینه که داستان از روی یک کتاب عظیم ساخته شده. الان PDF اش رو چک کردم صفحه حدود 5500 هستیم و نصف دیگه کتاب مونده. برای همین واقعا نمیشه همه جزئیات رو در دونگهوا اورد ولی همین میزان برای من کاملا قابل قبوله. بعد بعضی از موارد هم کتاب هست که کلا غیر قابل پخشه. مثلا یک نکته ای که شما به درستی بهش اشاره کردین اینه
قضیه اینکه مدوسا داشت شیائوین رو تعقیب میکرد در کتاب بخاطر اینه که شیائوین تحت تاثیر اون حالتی که درش گیر افتاده بودن و کلا خودش نبود به مدوسا تجاوز میکنه
این رو بعدا در مانهوا تعدیلش کردن و در دونگهوا حذف و فقط عصبانیت مدوسا رو نشون دادن. خلاصه بعضی چیزها با استانداردهای امروز قابل پخش نیست ولی خوشبختانه نویسنده جلوی خودش رو نگرفته و اون چیزی که مد نظرش بوده رو نوشته.

مورد بعد من در پست قبلی یه رفرنس دادم تاکید هم کردم ازش استفاده کنید که بدونید از لحاظ قدرت در انیمه چه خبره. مخصوصا اینکه ترجمه های فارسی همیشه یه جاییش میلنگه. حالا البته از یه جایی به بعد زیر نویس این دونگهوا بهتر شده ولی کلا زیر نویس ها ایرادات زیادی دارن. یکی از چیزهایی هم که دیدم گاهی اشتباه میشه دوزونگ و دو زونه. دو زون حتی در سطح یک ستاره خیلی قویتر از دو زونگ 9 ستاره است چه برسه به دو زونگ یک ستاره. ضمنا شیائوین خیلی جاها قدرت خودش رو کنترل میکنه که لو نره. فراموش نکنید کلی دشمن داره. بعد خیلی جاها تکنیکها رو مخفی میکنه که دشمنی باهاش بیشتر نشه و براحتی نمیتونه هر تکنیکی که بلده رو استفاده کنه.

قضیه عروسک درسته نشون ندادن ولی نمیدونم از کجا من فهمیدم کیه. فکر کنم بین دیالوگها هست. کلا دیالوگ ها اینطور که در بقیه دونگهواها هم فهمیدم حتی یک جمله اش هم نباید از دست بره چون بعدا بهش رفرنس میدن یا فرض رو بر این میگیرن بیننده بلده. بعضی ها هم بار دوم متوجهش میشیم. مثلا جمله ای که ژونر در ریمیک 3 قسمتی وقتی چشماش زرد شد به نالان ینران گفت با مضمون شبیه این که فکر نکن یون یون خیلی قویه و به پشتوانه اون میتونی هرکاری بکنی و از یون یون خیلی قویترها وجود دارند رو من بار اول نفهمیدم فقط متوجه شدم که یه اخطاری بهش داد. ولی بار دوم چون قدرتها رو میدونستم و کاراکترها رو میشناختم و میدونستم یون یون کیه این جمله اتفاقا خیلی معنی دار بود و خیلی هم حال داد :D غیر از این خیلی نکات دیگه هم برام بار دوم واضحتر شد.

مورد بعدی متاسفانه بعد از دیدن BTTH هیچی دیگه در اون سطح نیست. فقط swallowed star میتونه بهش نزدیک بشه یا برای بعضی ها ازش بهتر باشه. برای من یکی اگر امتیاز بدم برای اینکه یه تصویر کلی از اینکه قضیه داشته باشیم BTTH امتیازش 20/10 ـه. SS امتیازش 10/10 و Renegade Immortal به عنوان نزدیک ترین دونگهوایی که تونستم پیدا کنم 7/10 که همین نشون میده اختلاف در نظرم چقدر بالاست و نمیشه متاسفانه چیزی مثل BTTH پیدا کرد.

در کل ملت خودتون رو از BTTH محروم نکنید. این رو کسی میگه که وان پیس و ناروتو و خیلی از انیمه های بلند رو جویده و الان بعد از دیدن این پشیمونه چرا برای وان پیس و ناروتو وقت گذاشت :D
کسانی هم که BTTH رو دیدن خودتون رو از Swallowed Star محروم نکنید. حتی اگر با اولش ارتباط نگرفتید صبر کنید. این هم شاهکاره.

این Renegade Immortal هم دونگهوای خاصیه که فرصت شد باید یه پست معرفی درموردش بزنم. مورد عجیبیه.

مطمئن نبودم :دی من خیلی خوشم اومد اون پستی که نوشتم غیر از اسپویلرها بقیه اش رو خیلی خلاصه کردم.

به نظرم دلیلی که بیشتر باعث میشه کسی سمت کار چینی نره زبونشون هست که میشه مشکل رو با چندتا فیلم چینی حل کرد. یعنی حداقل ایرانی ها که کارای بروسلی و جکی چان و جت لی اینا رو دیدن نباید دیگه مشکلی داشته باشن بعد یه مدت مثل کره ای عادی میشه. حیف به خاطر یه زبان آدم خودش رو از جواهری مثل BTTH محروم کنه ! یه تلاش آخری بکنم برای جذب :دی اینجور سبک ها که تو منهوا murim گفته میشه اکثرا دور فرقه، خانواده، انتقام و برادر اینا میچرخه تقریبا مبارزات همشون هم تهذیب و این صحبت هاست. (مثل افسانه عقاب ها و جنگجویان کوهستان که بین ایرانی ها خیلی معروفه)

و کامیونیتی خیلی کوچیکی داره. به سختی میتونی زیرنویس یا خود دونگهوا رو پیدا کنی (یا اصلا پیدا نکنی) یعنی قشنگ احساس میکنی دهه 80~ اینطوراست با یه سرعت داغون توی چندتا سایت کوچیک و محدود باید بگردی ببینی چیزی پیدا میکنی ؟ کسی بلده جواب بده ؟ یه گروه ترجمه پیدا کنی بگی اینم ترجمه کن.

گفتم حجم ناول خیلی زیاد هست اگر استدیو با همین تعداد اپیزود در سال پیش بره انیمه 2-3 سال دیگه تموم میشه البته یکی پنج سال هم حساب کرده بود. اگر تمام ناول با جزئیات قرار بود انیمه بشه احتمالا مثل وانپیس 15 سال رو رد میکرد. با همه ی این صحبت ها یکی از نکات قوت دونگهوا (دارم مجبور میشم اون خلاصه ها رو برگردونم :دی) محتوای خیلی زیاد هر اپیزود بود مثلا مبارزات خیلی زیاد بود خیلی !

منم به اون شکل موافق نیستم اما بعضی جاها زیاده روی شده مثلا غیر از اونایی که گفتم اون صحنه درمان شیائوین توی حوض که دختره با لباس وارد آب شد :| خیلی ضایع بود. در صورتی که قبلا صحنه غار رو داشتیم ! انگار انیمه از زیردست Tencent رد میشه اونا هم یه دخالتی میکنن..

رفرنسی که شما دادی رو نگاه کردم ولی خیلی زیاد بود بعد همه شبیه همدیگه بودن انیمه هم چون زیرنویس فارسی بود دیگه قابل استفاده نبود.
یادم نیست کجا رو منظورم بود اما تو همین قسمت های آخر، شیائو ین با دوتا دوزونگ مبارزه میکنه با اینکه خودش هنوز دوهوانگ 8-9 ستاره بود. اما توی مسابقه با اینکه خودش دوزونگ یک ستاره شده تو زدن اون دختر دوزونگ یک ستاره ایه گیر میکنه.

دیالوگ ها + توضیحات اول هر اپیزود.
(نالان یانران، یون یون همچنان اسم اینا میاد یه مجموعه ای از احساسات مختلف درونم شک میگیره) بانو ژونر که پرچمش بالاست :دی بعدا ماجراها داریم.
راستی اونجایی که محافظ میاد پیش ژونر میگه قبیله یه گروهی رو دنبال شیائو ین فرستاده ژونر عصبانی میشه میره سراغشون دیگه نشون نداد چی شد، نزدیک 40 قسمتی هست خبری نیست.

من که تو پیدا کردن دونگهوا به مشکل خوردم. شما چون خودت Swallowed Star رو پیشنهاد دادی احتمال میدم خوب باشه برای همین سراغش نرفتم برای بعد گذاشتم. بقیه کارای همین universe هم احتمالا باید خوب باشه سراغ اونا هم نمیرم :دی غیر از اینا یکی Soul Land رو نگاه کردم که گرافیک انیمه اصلا در اون حد نیست، اصلا. فصل های بعدی رو هم چک کردم اونا هم تغییری نداشتن بر خلاف BTTH که هر فصل آپگرید میشه! داستان هم چنگی به دل نمیزد ولی چون خیلی پیشنهاد میشه احتمالا دوباره سراغش میرم. 12 فصل فکر کنم داره یه Soul Land 2 هم اومده.
Jade Dynasty کار بعدی بود که نگاه کردم. اون حرفی که زدم تو اقتباس از ناول یه سری چیزا از قلم میوفته اینجا بیشتر دیده میشه، گرافیک بهتری داره (نه در حد BTTH) داستان متوسطی داره اما بیشتر دراما داره ولی خوبه. فقط تا قسمت 15 دیدم، فصل دوم انگار بهتر میشه یه فصل سومی هم قراره بیاد که گرافیکش خیلی بهتر میشه. از داستان یکم چشم پوشی کنیم گزینه خوبی میتونه باشه.
کار سوم A Will Eternal بود. طراحی و گرافیک مثل انیمه ها 2d ـه. از شروع داستان هیچی نمیفهمید، هیچی! اینقدر قسمت اول بده :| 7 قسمت دیدم بد نبود جزئیاتش نسبت به دونگهوا بیشتره اما از شخصیت اصلی خیلی خوشم نمیاد. کمدی کار زیاده. فعلا دراپ کردم اگر فصل دوم کمدی کمتری داشته باشه و شخصیت اصلی جدی بشه احتمالا میبینم. 3 تا فصل داره در کل ~110 قسمت.
چندتا کار دیگه هم هست که هنوز ندیدم.

کاش بخش ها رو جدا نقل قول میکردید که من دقیقا متوجه بشم چی جواب کجاست ولی بهرحال سعی میکنم با پست خودم مقایسه کنم و توضیح بدم.
مطمئن نبودم :دی من خیلی خوشم اومد اون پستی که نوشتم غیر از اسپویلرها بقیه اش رو خیلی خلاصه کردم.
چی رو مطمئن نبودید؟ این که من خوشم میاد یا نه؟ این رو که اصلا من معرفی کردم و سر همین اکسپنشن الدن رینگ رو بازی نکردم که BTTH ببینم بعد یک ماه بعد دوباره از اول دیدم و در اینده برای بار سوم باز هم میبینم:D

نظرم دلیلی که بیشتر باعث میشه کسی سمت کار چینی نره زبونشون هست که میشه مشکل رو با چندتا فیلم چینی حل کرد. یعنی حداقل ایرانی ها که کارای بروسلی و جکی چان و جت لی اینا رو دیدن نباید دیگه مشکلی داشته باشن بعد یه مدت مثل کره ای عادی میشه. حیف به خاطر یه زبان آدم خودش رو از جواهری مثل BTTH محروم کنه ! یه تلاش آخری بکنم برای جذب :دی اینجور سبک ها که تو منهوا murim گفته میشه اکثرا دور فرقه، خانواده، انتقام و برادر اینا میچرخه تقریبا مبارزات همشون هم تهذیب و این صحبت هاست. (مثل افسانه عقاب ها و جنگجویان کوهستان که بین ایرانی ها خیلی معروفه)
موافقم. یکی از مهمترین دلایلش همین زبانه ولی حقیقش برای من که بعد از یکی دو اپیزود کاملا عادی شد. دقیقا مثل ژاپنی که با تکرار یه سری اصطلاحات رو در انیمه یاد میگیریم اینجا هم بعد از مدتی معنی بعضی کلمات قابل فهم شد. من قبلا نسبت به زبان چینی گارد سنگینی داشتم ولی الان به هیچ وجه اذیتی نداره و مثل ژاپنی شده برام و این دو زبان فعلا از کره ای برام جالب تره. البته با کره ای هم مشکلی ندارم ولی از نظر مقایسه گفتم.

و کامیونیتی خیلی کوچیکی داره. به سختی میتونی زیرنویس یا خود دونگهوا رو پیدا کنی (یا اصلا پیدا نکنی) یعنی قشنگ احساس میکنی دهه 80~ اینطوراست با یه سرعت داغون توی چندتا سایت کوچیک و محدود باید بگردی ببینی چیزی پیدا میکنی ؟ کسی بلده جواب بده ؟ یه گروه ترجمه پیدا کنی بگی اینم ترجمه کن.
خوشبختانه کامیونیتی داخلیشون حسابی پر طرفداره و از این لحاظ مشکلی نیست. من دنبال اهنگی که مربوط به یون یون بود (اهنگ صحنه روبرو شدن در صحرا) میگشتم بنام Since Farewell میخواستم ببینم خواننده و گروهش چی و کیه رسیدم به یه کنسرت عظیم که این اهنگ داخل یه ورزشگاه مانند اجرا میشد و کلی ادم بودن و از دور با موبایل فیلم برداری شده بود و هیچی معلوم نبود :D منظورم اینه در داخل استقبال خیلی خوبی ازش شده.

انگار انیمه از زیردست Tencent رد میشه اونا هم یه دخالتی میکنن..
اینی که میگم رو مطمئن نیستم ولی جایی خوندم اینها با یه بودجه خیلی محدود و کمتر از بقیه دونگهواها شروع کردن و بعدا که موفق شده Tencent هم وارد قضیه شده و حمایت کرده و بودجه رو بالا برده.

رفرنسی که شما دادی رو نگاه کردم ولی خیلی زیاد بود بعد همه شبیه همدیگه بودن انیمه هم چون زیرنویس فارسی بود دیگه قابل استفاده نبود.
نیاز به کل رفرنس نیست. فقط کافیه بدونید دولینگ دو وانگ دو هوانگ دو زونگ دو زون چه ترتیبی دارن. قبل از دولینگ هم هست که مهم نیست و بعد از دو زون هم 2 رده اصلی داریم که دو شنگ و دو دی هستن و هنوز در انیمه دیده نشدن.

یادم نیست کجا رو منظورم بود اما تو همین قسمت های آخر، شیائو ین با دوتا دوزونگ مبارزه میکنه با اینکه خودش هنوز دوهوانگ 8-9 ستاره بود. اما توی مسابقه با اینکه خودش دوزونگ یک ستاره شده تو زدن اون دختر دوزونگ یک ستاره ایه گیر میکنه.
اهان اینطوری بهتر شد:D اینطوری دقیق اگر بگید بهتر میشه توضیح داد چی به چیه. اول این رو بگم شما رده ها رو مطلق و کامل در نظر نگیرید. خود شیائوین وقتی دو وانگ یا دو لینگ بود به دو زونگ حمله کرد که مثل خودکشی بود ولی خب کلی ایتم و کمک و اینها داشت. برای بهتر فهمیدن قضیه شما رشته های رزمی رو در نظر بگیرید که کمربندهای رنگی دارن. این کمربندها رده رو نشون میدن ولی مطلق نیستن. حالا یکی با کمربند پایین ولی با بیس قویتر ممکنه کسی که کمربند رده بالاتری داره رو بزنه چه برسه به کمربند یکسان. فرض کنید تایسون مثلا در دوران اوجش میرفت کاراته و کمربند زرد میگرفت بعد با یه کمربند بالاتر مبارزه مرگ و زندگی میکرد معلومه که در هر حالتی تایسون مبارز معمولی رو له میکرد.

حالا در مورد اون دختره. اون دختره به هیچ وجه معمولی نیست. lore دنیای btth رو باید بین جملات بهش توجه کنید. اون دختره از قبیله ققنوسه و خط خونی وحشتناکی داره. کلا 4 قبیله ای که به شدت قوی هستن یکی Gu هست که مربوط به بانو ژونره و به نوعی از همه قویترن چون خط خونی دو دی دارن در کنار این قبیله Ancient void dragon هست که اینها هم دو دی دارن و اگر بخواهید بدونید کی از این قبیله است چون در انیمه ندیدم بهش اشاره بشه در اسپویلر اسمش رو مینویسم
زیان یعنی همون دختر کوچولو
اگر در مورد این قبیله و قدرتشون خواستید میتونم بیشتر توضیح بدم. قبیه بعدی Hun هست که دشمن هستن و مربوط به تالار ارواحند. و یکی هم قبیله ققنوسه یا Heaven Demon Phoenix Tribe.
قدرت نمایی خیلی از اینها رو هم قبلا دیدم مثلا بانو ژونر :D
البته قبیله ها فقط اینها نیستن ولی اینها فعلا خیلی قوی هستن حداقل در انیمه چون کتاب رو نخوندم.
(نالان یانران، یون یون همچنان اسم اینا میاد یه مجموعه ای از احساسات مختلف درونم شک میگیره) بانو ژونر که پرچمش بالاست :دی بعدا ماجراها داریم.
نالان ینران برای من یخورده کمتر ولی یون یون که خود عشقه. چقدر این دختر مظلومه چقدر بار بدبختی هایی که بقیه باعثش هستن رو این تحمل میکنه :D مدوسا هم عالیه. ژونر هم که اصلا نیاز به تعریف نداره.
راستی اونجایی که محافظ میاد پیش ژونر میگه قبیله یه گروهی رو دنبال شیائو ین فرستاده ژونر عصبانی میشه میره سراغشون دیگه نشون نداد چی شد، نزدیک 40 قسمتی هست خبری نیست.
اسپویل از اخرین قسمت پخش شده
بانو به راه افتاد. شکل کاراکترش رو هم عوض کردن و عکسش لیک شده. قبلا عالی بود الان عالی تر شده:D

من که تو پیدا کردن دونگهوا به مشکل خوردم. شما چون خودت Swallowed Star رو پیشنهاد دادی احتمال میدم خوب باشه برای همین سراغش نرفتم برای بعد گذاشتم. بقیه کارای همین universe هم احتمالا باید خوب باشه سراغ اونا هم نمیرم :دی غیر از اینا یکی Soul Land رو نگاه کردم که گرافیک انیمه اصلا در اون حد نیست، اصلا. فصل های بعدی رو هم چک کردم اونا هم تغییری نداشتن بر خلاف BTTH که هر فصل آپگرید میشه! داستان هم چنگی به دل نمیزد ولی چون خیلی پیشنهاد میشه احتمالا دوباره سراغش میرم. 12 فصل فکر کنم داره یه Soul Land 2 هم اومده.
Jade Dynasty کار بعدی بود که نگاه کردم. اون حرفی که زدم تو اقتباس از ناول یه سری چیزا از قلم میوفته اینجا بیشتر دیده میشه، گرافیک بهتری داره (نه در حد BTTH) داستان متوسطی داره اما بیشتر دراما داره ولی خوبه. فقط تا قسمت 15 دیدم، فصل دوم انگار بهتر میشه یه فصل سومی هم قراره بیاد که گرافیکش خیلی بهتر میشه. از داستان یکم چشم پوشی کنیم گزینه خوبی میتونه باشه.
کار سوم A Will Eternal بود. طراحی و گرافیک مثل انیمه ها 2d ـه. از شروع داستان هیچی نمیفهمید، هیچی! اینقدر قسمت اول بده :| 7 قسمت دیدم بد نبود جزئیاتش نسبت به دونگهوا بیشتره اما از شخصیت اصلی خیلی خوشم نمیاد. کمدی کار زیاده. فعلا دراپ کردم اگر فصل دوم کمدی کمتری داشته باشه و شخصیت اصلی جدی بشه احتمالا میبینم. 3 تا فصل داره در کل ~110 قسمت.
چندتا کار دیگه هم هست که هنوز ندیدم.
من هی میگم دو دونگهوای بعدی رو معرفی میکنم ولی یادم میره. سعی میکنم امروز یا فردا پست بزنم و مفصل توضیح بدم.
در مورد اینهایی که گفتین از soul land خوشم نیومد و Jade Dynasty رو حدود 10 قسمت دیدم ولی دراپ کردم.

یکی از مهمترین دلایلش همین زبانه ولی حقیقش برای من که بعد از یکی دو اپیزود کاملا عادی شد
من اولین بار یه انیمه چینی دیدم تا آخر فصل اول نمیدونستم کی به کیه! احساس می کنم هر شخصی سه چهار تا اسم داشت. از طرف دیگه خیلی هم سریع صحبت میکنن زیرنویس درجا رد میشه. فکر نمیکنم اصلا ژاپنی با چینی قابل مقایسه باشه.

من هی میگم دو دونگهوای بعدی رو معرفی میکنم ولی یادم میره. سعی میکنم امروز یا فردا پست بزنم و مفصل توضیح بدم.
چند تا انیمه مشابه Grandmaster of Demonic Cultivation هم معرفی می کنی

اول اینکه به قولم عمل کنم و دو دونگهوای دیگه که ارزش دیدن دارن رو معرفی میکنم. برای بار چندم تاکید میکنم که هرچند این دو دونگهوا به خودی خود خوب هستن ولی قابل مقایسه با BTTH و SS نیستن به هیچ وجه بنابر این با دید دونگهوای هم سطح و اینها به سراغشون نرید و اگر میخواهید ببینید به عنوان دونگهوای خوب ببینید.

اولی اسمش هست Throne of Seal. این دونگهوا انیمه ای ترین دونگهوایی هست که دیدم یا به عبارتی ژاپنی ترین انیمه چینیه که تابحال دیدم. هم طرز روایت داستان هم مدل کاراکتر ها و روابطشون و شرح داستان و اینها همه بیشتر از اینکه دونگهوا باشه به سبک انیمه است و اگر صداگذاری ژاپنی داشت من متوجه نمیشدم که چینیه. داستانش کاملاlighthearted و سرراست و واضح و بی شیله پیله است و به هیچ وجه پیچیدگی بقیه دونگهواها رو نداره و برای کسی که نه به دنبال دونگهوای خاص بلکه به دنبال دیدن یه انیمه یا دونگهوای خوب میگرده کاملا مناسبه. گرافیک سه بعدی متوسط به بالایی داره و انیمشنها و حرکات خوبه. کاراکترها 100 درصد انیمه ای هستن و یکی موهاش سبزه یکی قرمز و یکی وزوزی و از این سبکها که خودتون میدونید. پرش زمانی هم تاجایی که یادم میاد نداره و همه چیز سرراسته.
این دونگهوا برای کسانی که خیلی ذوب در مود ژاپنی هستن و چینی به هیچ وجه تو کتشون نمیره مناسبترین انیمه برای شروعه.

414030579_3155288048099288_315933129170563545_n.jpg

دونگهوای دوم اما کاملا برعکس قبلیه. اسمش هست Renegade Immortal و کار عجیب و غریبیه.
بدون اینکه بخوام داستان رو اسپویل کنم پروتاگونیست این دونگهوا ضد قهرمان ترین پروتاگونیستیه که من تابحال دیدم. یک شخصیت بی احساس و بی روح و خشک که فقط براش هدفش مهمه و برای رسیدن به این هدف هرکاری میکنه و اگر کسی حتی عشقش سر راهش قرار بگیره خوب باشه یا بد خداحافظ. البته این خشک و بی احساس بودنش هم دلیل داره و در داستان میبینیم. این انتی هیرو بودن تاجایی پیش میره که در کتاب شخصیت اصلی داستان حتی به بچه ها هم رحم نمیکنه که البته این رو در دونگهوا تعدیل کردن و مثلا کشتن بچه ها رو به یکی دیگه نسبت میدن.
از لحاظ گرافیک یکی از بهترین دونگهواهاییه که وجود داره. شاید بعد از SS دوم باشه از نظر فنی. انیمیشن ها و حرکات عالیه. کاراکترها خاص هستن. داستانش بشدت پیچیده است برعکس دونگهوای قبلی و همین الان که دارم تایپ میکنم به این فکر میکردم که برخلاف BTTH و SS اگر کسی سوالی در مورد داستان Renegade Immortal ازم بپرسه احتمالا نمیتونم جواب بدم با وجود اینکه تا اخرین قسمت پخش شده دیدم ولی لامصب درهم و پیچیده است.
از لحاظ Cultivition هم اگر BTTH سرراست ترین و واضح ترین بود و SS بزرگترین و وسیعترین و عظیم ترین cultivition رو داشت این دونگهوا رسما پیچیده ترین رو داره و با وجود اینکه وقتی رفرنس رو نگاه میکنی میفهمی چی به چیه ولی وقتی میبندیش و میری تو انیمه به اولین نفر که میرسه یه چیزی در مایه های مبارز روح یا هسته روح و اینها میگن قاطی میکنی که چی؟ الان این کدوم سطح بود؟ :D
کلا Renegade Immortal رو برخلاف قبلی اصلا برای بیننده عادی و اولین بار دونگهوا دیدن توصیه نمیکنم ولی اگر با قضیه اشنایی دارید و چند تا دیگه دیدید به عنوان انیمه خوب حتما توصیه میکنم فعلا که برای من در رده سومه.

IMG_3979.jpeg

من اولین بار یه انیمه چینی دیدم تا آخر فصل اول نمیدونستم کی به کیه! احساس می کنم هر شخصی سه چهار تا اسم داشت. از طرف دیگه خیلی هم سریع صحبت میکنن زیرنویس درجا رد میشه. فکر نمیکنم اصلا ژاپنی با چینی قابل مقایسه باشه.
این کاملا طبیعیه. اول اینکه واقعا بعضی ها چند تا اسم دارن. یه اسم اصلی دارن یه اسم قبیله ای که جناحشون رو مشخص میکنه. مثلا یائولائو رو که من چند بار اسمش رو در این تاپیک اوردم و کاراکتر مورد علاقمه رو یائو چن هم صداش میکنن. بعدا کم کم عادت میکنید به طرز صدا زدن چون اتفاقا این طرز صدا زدن خیلی مفیده و کاراکتر رو اولین بار که میبینید متوجه میشید مربوط به کدوم جناح و قبیله و دسته است. مثلا کاراکترهای فرقه مه در BTTH همشون یون اول اسمشون دارن مثل یون یون یا یون شان. کاراکترهای قبیه Hun هم هون دارن اول اسمشون.
دوم اینکه کاراکترهای غیر مهم رو من تقریبا هیچ جا اسامیشون یادم نمیمونه ژاپنی و چینی نداره مگر اینکه اسمشون خیلی خاص باشه و مدت طولانی نشونشون بدن. کلا من در انیمه کارکترها رو در اکثر موارد از قیافه میشناسم نه اسم.
چند تا انیمه مشابه Grandmaster of Demonic Cultivation هم معرفی می کنی
این رو ندیدم ولی کلا میونه ای با دونگهوای 2d ندارم. حالا شاید بعدا چیزی نظرم رو جلب کرد ولی درحال حاضر چیزی سراغ ندارم.

قضیه cgi که چند سال قبل بحثش بود و تو همین فروم سرچ کنید میاد هم همین بود. میگفتن که اجرای cgi انیمه رو نابود میکنه انجامش از کفر بالاتر بود.
الان قضیه خیلی تغییر کرده و تقریباً با روش های جدید و روش اجراش و با تجربه شدن کارگردان های نسل جدید میشه گفت که شاید نبودن cgi عیب محسوب بشه
در هر حال هم پروداکشن انیمه به روش سنتی رو کاغذ هم به شکل cgi و رندر گرافیکی اگه درست اجرا بشه میتونه زیبا باشه.
شما سکانس های kaguya hime رو میتونید مقایسه کنید با پر زد و خورد ترین انیمه های cgi و باز هم بهتر و قشنگ تر باشه.
در کل قضیه خیلی به سلیقه بر میگرده
CGI خودش مشکل نداره ولی ۹۹٪ انیمه ها هنوزم مشکل دارن. استودیو Arcsys واسه بازی نسل هفت جوری انیمیشن ریل تایم سه بعدی درست کرده آدم میبینه بعضی جاها یه لحظه فکر میکنه دو بعدیه ولی هنوزم که هنوزه استودیو های انیمه به نصف کیفیت Guilty Gear Xrd نمیتونن برسن. تکنیک هایی که برای درست کردن CGI خوب هست تازگی نداره فقط وقت و هزینه میخواد.

لیک های اولیه چپتر نهایی جوجوتسو اومدند.
به سادگی بدترین پایان یک مانگای شونن که تا به حال دیدم، از بلیچ هم بدتر بود.
یعنی خاک بر سرت گوه گوه:\
خب حداقل من بشخصه الان به نسبت به پایان
چندتا شخصیت اصل کاری راضیم.

کوه بیشماری سوال و پلات لاین بی مورد گذاشت اما حداقل به حق پایان این چندتا کرکتر خوب بودند.
مانگا مشخصا کاملا تمام شد.

خب حداقل من بشخصه الان به نسبت به پایان
چندتا شخصیت اصل کاری راضیم.

کوه بیشماری سوال و پلات لاین بی مورد گذاشت اما حداقل به حق پایان این چندتا کرکتر خوب بودند.
مانگا مشخصا کاملا تمام شد.
اندینگ افتضاح بود خیلی ناراحت کنندس واقعا.همه چیز از این ارک نحس کولینگ گیمز لعنتی شروع شد ابن همه موضوع بهتر میتونست بعد از شیبویا این لعنتیو ادامه بده فقط فقط برای پیچیده کردن مسخره داستان همچین دری وریو اضافه کردن واقعا شرم به نویسنده اون از وضعیت انتاگونیست که خیلی پتانسلیاش تلف شد وسط فایت فقط میمومد نویسنده میگفت این صدشو نذاشته خیلی مسخره تمومش کردن پتانسیل ابنو داشت ارک اخر حداقل داستان یجوری وصل کنه به شیبویا ولی خراب کرد خیلی بدم خراب کرد متاسفانه.

آخرین ویرایش:
اندینگ افتضاح بود خیلی ناراحت کنندس واقعا.همه چیز از این ارک نحث کولینگ گیمز لعنتی شروع شد ابن همه موضوع بهتر میتونست بعد از شیبویا این لعنتیو ادامه بده فقط فقط برای پیچیده کردن مسخره داستان همچین دری وریو اضافه کردن واقعا شرم به نویسنده اون از وضعیت انتاگونیست که خیلی پتانسلیاش تلف شد وسط فایت فقط میمومد نویسنده میگفت این صدشو نذاشته خیلی مسخره تمومش کردن پتانسیل ابنو داشت ارک اخر حداقل داستان یجوری وصل کنه به شیبویا ولی خراب کرد خیلی بدم خراب کرد متاسفانه.
من حداقل برای اینکه بالاخره سوکونا رستگار کردند راضیم. بالاخره کل اون جریان "فهمیدن عشق" باید به یک جایی میرسید.
هرچند تاک نو جوتسو بود تا حدی:))

برای پایان یوجی و گوجو هم راضیم. گوجو رو که راضی بودم از 236:دی
بجز این تقریبا توی بقیه چیزا کاملا گند زد. بعد این مانگا پر از Exposition های مسخره و طولانی بود. پس دیگه چرا معلوم نشد Domain Expansion یوجی رو بگه؟:))

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or