Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
260
@NHM
این Houdoku نسخه اندروید و موبایل نداره که.
من خیلی وقته Cdisplayex رو داشتم واسه گوشی و پی سی. واسه تغییر سایز کلیدای + و _ یا Crtl + Scroll wheel. واسه برگشت به سایز قبلی فک نکنم گزینه داشت باشه اگر دستی تنظیم کرده باشی. کلید F واسه فیت تو اسکرینه که ۴ گزینه داره. بهترین حالتش هم اینکه یا هر ۴ تا رو غیرفعال کنی یا under width باشه (البته واسه مانگا، برای مانهوا برعکس این یعنی under height باشه بهتره). کلا هم واسه هر کار دیگه‌ای مثل یه مقدار زوم خاص می‌تونی کلید میانبر بذاری. واسه خوندن متن‌های ریز هم مگنیفایر داره.

درباره خوندن مانگا رو گوشی هم بستگی به کارش داره. باراکامون، کاگویا و ... که جزئیات خاصی ندارن اوکی هستن، مانهوا هم که کلا واسه گوشی بهتره ولی کارایی مثل واگاباند، وان‌پانچ و اویاسومی پون‌پون ترجیحا همون تبلت. تازه همینا رو هم میشه خوند تو گوشی. مانگا رو صفحه‌ای که نمیخونن؛ پنل به پنل می‌خونن. تو حالت لنداسکیپ گوشی خیلی راحته خوندنشون.
با اینکه خودم هم رو سیستم مانگا خوندم ولی واقعا به استهلاک PC و نشستن رو صندلیش نمی‌صرفه. :D

آخرین ویرایش:

Z_KH

کاربر سایت
Aug 5, 2022
45
سلام
آقا برای یکی که تا الان فقط سوباسا دیده از انیمه چی برای آغاز انیمه پیشنهاد میدید؟ :D
پیشنهاد میکنم با یه انیمه سنگین فلسفی شروع کنید. بهترین گزینه Purizun Sukūru هست.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
@Kurt117
این چپتر My Hero بنظرم حقیقتا افتضاح بود.
اصلا خوشم نیومد!:|
آرک آخر بنظرم دارند خراب میکنند.
حالا باید دید.
---
باز Black Clover جالب تر شده.
در کل احساس میشه مانگاکا رد داده :-"
من ترسم اینه که به مسخره ترین شکل ممکن داستان تموم بشه و قهرمان ها برنده بشن (مثلا یدفعه ای شرایط تغییر کنه و ... از ناکجا اباد)

ashe

کاربر سایت
Jan 6, 2006
815
نام
سید محمد حسین
امروز نشستم ۶ قسمت تکن بلودلاین را دیدم من که خوشم اومد یه جورایی داستان تکن ۳ را کاور می‌کرد و به بازی هم وفادار بود و مبارزات قشنگی هم داشت حتما ببینید سرو ته ۲ ساعت جمع میشه.
چقدر هم هوس یه تکن جدید کردم

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,092
نام
محمد علی
خوب من دیشب یکم تحقیق کردم و به 4 برنامه زیر برای مانگا خوندم رسیدم :-" (ترتیب از بد به خوب :>)
SumatraPDF

YACReader

Honeyview

CDisplayEx

و Houdoku :D

هنوز هم معتقدم اگر تبلت نداشته باشی مانگا خوندن عملی نیست پس نمیخونم :> :D

راهی یا تنظیمی تو اینا هست بشه با یک دکمه نگه داشتن زوم کرد و وقتی دکمه رو ول میکنی برگرده سایز اولیه؟ :D

بعضی جاها متن ریزه واقعا اعصابم خورد میشه دستی هی زوم کنم :-"

ولی کسی خواست با PC مانگا بخونه این Houdoku عالیه، لایبرری هم داره میتونید کاور اضافه کنید که من نکردم :D(این امکان مختص Houdoku نیست ولی کلا بهترین ظاهر رو داره از نظر من :D)
View attachment 268527

آدم یه مانیتور IPS مفتی هم داشته باشه Portrait بذاره خوبه 8->
من برای خوندن وبتون‌ها که قالب دراز دارن از Sumatra PDF استفاده می‌کنم. برای کمیک هم از Mcomix
برای دانلود هم از FMD استفاده می‌کنم که واقعا بی‌نقصه روی PC
روی موبایل و تبلت هم که هیچی نمی‌تونم بخونم. فقط لپ‌تاپ. روی یه میز پایه کوتاهه و خودم هم دراز کش.
خوبی هر دوی اون برنامه‌ها هم اینه که فقط کافیه اسکرول موس رو به چرخونید. در نتیجه فقط یه انگشتم از تمام هیکل لازمه حرکت کنه.
آرشیو و اینا هم که کلاً گرده و هرچی رو بخونم بعدش پاک می‌کنم. فقط ترجمه‌های خودم رو آرشیو می‌کنم :>:> (نهایت نارسیسیزم:>)

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
فصل دوم دمون اسلیر رو دیدم

واقعا باید، یه دست مریزاد گفت به تیم سازنده، گرافیک، انیمیشن ها.. جلوه های ویژه، فایت دیزاینر ها صنعت رو چند قدم به جلو بردن....

ولی در باقی موارد چیزی ندارم بگم، زیر خط فقر که هیچ، زیر خط فلاکته... حتی کلیشه هایی که تو هزاران اثر تکرار شده هم نتونسته تو لول قابل تحملی ارائه بده

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
در مورد مانگا خوندن، من از خیلی وقت پیش به گوشی عادت کردم :-" حتی وقتی که گوشی با صفحه کوچیک داشتم هم عادت داشتم برم تو تخت و با گوشی مانگا بخونم، هرچند برای خوندن هر صفحه 20 بار باید هی زوم میکردم و ... و خلاصه داستانی داشت :-"
از اون طرف روی کامپیوتر و لپتاپ به هیچ وجه نمیتونم مانگا بخونم و هی هواسم پرت میشه :| جالبیش اینه روی کامپیوتر نسبتا زیاد کتاب میخونم ولی مانگا نمیشه لامصب، نمیدونم چه مرضیه :-"

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,309
نام
مــاکــان
من برای خوندن وبتون‌ها که قالب دراز دارن از Sumatra PDF استفاده می‌کنم. برای کمیک هم از Mcomix
برای دانلود هم از FMD استفاده می‌کنم که واقعا بی‌نقصه روی PC
روی موبایل و تبلت هم که هیچی نمی‌تونم بخونم. فقط لپ‌تاپ. روی یه میز پایه کوتاهه و خودم هم دراز کش.
خوبی هر دوی اون برنامه‌ها هم اینه که فقط کافیه اسکرول موس رو به چرخونید. در نتیجه فقط یه انگشتم از تمام هیکل لازمه حرکت کنه.
آرشیو و اینا هم که کلاً گرده و هرچی رو بخونم بعدش پاک می‌کنم. فقط ترجمه‌های خودم رو آرشیو می‌کنم :>:> (نهایت نارسیسیزم:>)
من به اونصورت مانگا و کمیک خون حرفه ای نیستم ولی برای همون تعداد کمی که هرچند وقت میخونم باز هم برام سخته که بشینم پشت PC و بخونم.

منم دقیقا همینکارو میکنم.
میرم تو تخت درازکش مثل میت.
با این فرق که چون میز ندارم لپ تاپ میزارم رو حد فاصل شکم و معاون:D
زیرش هم 2تا بالشت میزارم که بیاد بالاتر.

یک عادتی هم که دارم این که برخلاف کتاب ، کلا این مانگا/کمیک رو با صدای بلند میخونم ، حتی سعی میکنم با لحن شخصیت که بهش میاد جملاتش رو بخونم.
برای همین هرجایی امکان خوندنش رو پیدا نمیکنم چون خوندن معمولی برام جالب نیست، باید شخصیت هارو بازی کنم:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر