Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,967
نام
احمد
این (god of highschool (GOH حقیقتا جالب بود ولی همه قسمتاش قراره همینقدر کوتاه باشه؟
اینطوری فایده نداره که :-?:-"

ادیت:الان رفتم یه جا دیگه دوباره چک کنم طول انیمه معمولی بود که :| چطور بار اول 5 دقیقه بود کلا؟ رد دادم نکنه؟ :D:|

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,398
نام
مسلم
من برای اینکه بعضی اوقات بخوام خارج از ترافیک نامحدود شبانه، یه قسمت انیمه رو دانلود کنم....توی سایت trainbit.com اکانت رایگان ساختم...
از سیستم ریموت آپلودش، لینک مستقیم فایل انیمه رو بهش میدم (مثلاً از erai-raws.info و یا از هر جای دیگه)....ریموت میکنه توی خودش، بعد از trainbit که دانلودش میکنم...نیم بها حساب میشه.
از گوگل و مگا و مدیافایر و تورنت رسیدیم به ترینبیت:D
سرویست رو از کجا گرفتی که نامحدود شبانه داره؟ من هر جا پرسیدم گفتم جمعشون کردن

این (god of highschool (GOH حقیقتا جالب بود ولی همه قسمتاش قراره همینقدر کوتاه باشه؟
اینطوری فایده نداره که :-?:-"

ادیت:الان رفتم یه جا دیگه دوباره چک کنم طول انیمه معمولی بود که :| چطور بار اول 5 دقیقه بود کلا؟ رد دادم نکنه؟ :D:|
باور کن درکت میکنم، فصل دوم کاگویا رو پشت سر هم دیدم، همش احساس میکنم یکی دو قسمت جا انداختم ولی وقتی چک میکنم میبینم کامل دیدم:D

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
از گوگل و مگا و مدیافایر و تورنت رسیدیم به ترینبیت:D
سرویست رو از کجا گرفتی که نامحدود شبانه داره؟ من هر جا پرسیدم گفتم جمعشون کردن
منطقه ای که هستم (تو خرمشهر) سرویس ADSL نمیدن(خط ها پوکیدن)....مجبوری از اینترنت موبایل روی مودم سیم کارتی استفاده میکنم...بسته نامحدود شبانه همراه اول میزنم.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,248
نام
امیر حسین
هم اکنون Kokoro ga Sakebitagatterunda (دهنشون سرویس با این اسم!) و یا آسون ترش the Anthem of the heart رو دیدم!
و بسی لذت بردم:D شدیدا نیازمند چنین انیمه ای بودم و بهم چسبید! :x

به طور کلی من عاشق کارهای موزیکالم(انیمیشن های کلاسیک دیزنی، یا چندتا فیلم موزیکالی که دیدم.. البته جز یکیشون:-" )و این درسته موزیکال حساب نمیشه، ولی اینکه در تلاش برای ساخت کار موزیکال بودن برام جذاب بود! :x (هماهنگی کلوپ ها هم خوب بود، خیلی وقت بود کار مدرسه ای ندیده بودم 4تا کلوپ توش باشه، و افراد کلوپ ها هم یه غلطی کنند واقعا:D )

کلا اینکه واقعا به دلم نشست! دوست داشتم:D

اگر بشه فردا و پس فردا هم دوتا فیلم.دیگه ببینم:-" (خلیل ترورم میکنه! دو قرن پیش ازش لینک گرفتم، تازه دارم میبینم:)) )

یادم رفت بگم : به قول معلم موسیقیشون : موزیکال با خودش معجزه میاره!

بهش معتقدم:)) به خاطر کارهای دیزنی! همشون معجزه ن:x

آخرین ویرایش:

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
قسمت اول Goh درصد وفاداری به وبتون زیر خط فقر
نمیدونم چرا اینا حس میکنن با گند زدن به وبتونی که نویسنده اصلی کلی زحمت کشیده براش کلیت اثر بهتر میشه !
والا همون کپی پیست بکنید با دوبله و انیمیشن و موزیک خوب شاهکار ازش در میاد نیاز به عوض کردن اتفاقات و ترتیبشون و ... نیست
این حتی نصف تاورم وفادار نبود به وبتون

peyman_eun

کاربر سایت
Mar 18, 2020
108
hayao_miyazaki.jpg

.....................................................................................
صداپیشه‌ها

Capture.PNG

Christian Bale
در نقش هاول

Capture3.PNG

Emily Mortimer
در نقش سوفی (جوان)

Capture2.PNG

Jean Simmons
در نقش سوفی (پیر)

Capture6.PNG

Lauren Bacall
در نقش جادوگر وِیست

Untitled33.png

g1.png

231.png
انیمیشن قلعه متحرك هاول/Howl's Moving Castle در سال 2004 توسط استدیو معروف استدیو گیبلی/Studio Ghibli و کمپانی والت دیزنی/The Walt Disney Company و به کارگردانی هایائو میازاکی/Hayao Miyazaki ساخته شد. هایائو میازاکی پس از موفقیت اثر قبلی‌اش یعنی انیمیشن "شهر اشباح/Spirited Away" و برنده شدن اسکار به دنبال اسکار بعدی‌اش با انیمیشن "قلعه متحرك هاول" بود، این انیمیشن هرچند که نامزدی اسکار را برای او به ارمغان آورد ولی نتوانست برنده‌ی اسکار شود، البته برنده‌ی جوایز بسیاری از مراسم‌های مختلف شد و بسیاری از منتقدان انیمیشن "قلعه متحرك هاول" را جزو زیباترین انیمیشن‌های هایائو میازاکی معرفی کردند. موسیقی‌های متن این انیمیشن توسط یکی از مشهورترین کامپوزرهای ژاپنی به نام جو هیسایشی/Joe Hisaishi ساخته شد.

786936296662_kvcfu.jpg

این انیمیشن سرشار از مفاهیم انسانی، سیاسی، عرفانی و عاشقانه و ترکیبی خلاقانه از انیمیشن‌های شرکت والت دیزنی است.

2.png

در انیمیشن‌های هایائو میازاکی و به‌خصوص "قلعه متحرك هاول" آنچه بیشتر جلب توجه می‌کند استفاده از نمادهای مختلف است.

3.png

توجه کنید که در این انیمیشن اسم قهرمان داستان همنام اسم قلعه‌ی متحرک یعنی "هاول" است و اینچنین رابطه و وابستگی قلعه به قهرمان داستان تعریف شده است. "هاول" قلعه‌ای ست که "سوفی" را به درون و در کنار قلبِ خود پناه می‌دهد و اینچنین به زیبایی هرچه تمام‌تر مفهوم عشق در قالب پناه یافتن در دل قلعه‌ی متحرکی که با شعله‌ی فروزان عشق حرکت می‌کند، پیاده شده است. این قلعه توسط شعله‌ی آتشی که "کالسیفر" نام دارد هدایت می‌شود که در واقع "کالسیفر" حکم قلبِ قلعه را دارد و مادامی که قلب خانه‌ای آسیب ببیند، خانه ویران می‌شود. همانطور که اشاره شد این انیمیشن پر از مفاهیم سیاسی، انسانی و عاشقانه است از جمله مفاهیم ضد جنگ و آزادی خواهانه. "هاول" کسی است که حاضر نمی‌شود خود را وارد جنگی کند که حاکم به راه انداخته و باعث شود مردم سرزمینش آواره شوند و خانه‌هایشان در زیر بارانی از بمباران موشک‌ها ویران شود. گفته شده است که هایائو میازاکی این انیمیشن را متأثر از جنگ آمریکا و عراق که در سال 2003 رخ داد، ساخته است و در این انیمیشن به تأثیرات جنگ و تبعات و ویرانی‌های آن اشاره میکند. "هاول" فردی آزاد و مبارز است و در روی دیگر این سکه‌ی طلسم‌شده پرنده‌ای نهفته است که به سمت آزادی پَر می‌کشد و با دشمنان می‌جنگد. این پرنده از نظر ظاهری شباهت به کلاغ دارد و این همان روی دوم سکه است که زشت جلوه می‌کند، "هاول" نمی‌خواهد که دیگران این روی سکه را ببینند و به طور مخفیانه برای نجات مردم به جنگ با دشمنان می‌رود. روی اول سکه زیباست و او با چهره‌ای زیبا خودش را به مردم نشان می‌دهد و زمانی که زیبایی‌اش را از دست رفته ببیند افسرده می‌شود و گوشه‌گیری اختیار می‌کند و این همان دلیلی است که او قلعه متحرک هاول را برپا کرده است.

howls_moving_castle_artwork_prop_10.jpg

تعریف کاراکتر قلعه به زیبایی هرچه تمام‌تر صورت گرفته است. این قلعه حرکت می‌کند، یعنی همانگونه که یک انسان از افسردگی به گوشه‌گیری و فرار از مردم میل پیدا می‌کند، این قلعه نیز از خانه‌های شهر دور شده و سر از پشت کوه‌ها در آورده است. میازاکی با این انیمیشن "زیبایی" را تعریف می‌کند. نکته‌ی قابل توجه اینجاست که هر دوی عاشق و معشوق همانند یک سکه دو رو دارند. یک روی سکه زیباست و روی دیگر سکه زشت. عقل اکثر انسان‌ها به چشمشان است یعنی زیبایی را فقط در ظاهر افراد جستجو می‌کنند و آنچه که باعث شده در این جامعه "سوفی" گوشه‌گیر شود و به قلعه‌‌ی هاول پناه بیاورد همین از دست‌دادن زیبایی ظاهری اوست. در افسانه‌ها آمده است که "هاول" قلب دختران زیبا را می‌دزدد و سوال اینجاست چرا پیرزنی که در ظاهر زشت است را به درون خود پناه داده؟ دو مفهوم در اینجا تداعی می‌شود. یکی اینکه زیبایی فقط به ظاهر افراد نیست و دوم اینکه عشق با گذر زمان نمی‌میرد و همچنان در پیری و تا آخر عمر فروغ دارد. آنچه بیشتر بین پیری و جوانی موج میزند تقابل نیست بلکه اشتراک آنهاست و حتی گاهی به سختی می‌توان تشخیص داد که چهره‌ی "سوفی" پیر است یا جوان، در گذشته هم کارگران‌ها و انیماتورهای بزرگی همچون مایکل دودوک نیز از این تکنیک بهره گرفته‌ بودند. این انیمیشن علاوه بر داستان زیبا و شخصیت‌پردازی‌های بدون نقصش، سرشار از تصاویر زیبا و فضاسازی‌های بی‌نظیر است.​
.....................................................................................
صداپیشه‌ها

Capture5.PNG

Billy Crystal
در نقش کالسیفر

Capture4.PNG

Josh Hutcherson
در نقش مارکل

Capture7.PNG

Blythe Danner
در نقش مادام سالیمان

Capture8.PNG

Jena Malone
در نقش لِتی

23.jpg

g2.png

PCJdQS_1_.png

علاوه بر نقد و بررسی که در بالا نوشتم نظر شخصی‌ام (با لحن ساده‌تر) و توضیحات تکمیلی در مورد انیمیشن قلعه متحرك هاول رو هم در پایین آوردم که امیدوارم مفید باشه:

این انیمیشن از جنبه‌های بسیاری زیباست. چه لایه‌های داستانی چه فضاسازی‌ها و زیبایی‌های بصری و ... به نظر من انیمیشنش شروع خوبی داشت و خوب هم پیش رفت اما در انتها یک پایان‌بندی بسیار کلیشه ای داشت. به عبارتی داستان جالب شده بود و شاخ و برگ هم پیدا کرده بود اما در انتها نتوانست این شاخ و برگ‌ها رو بهم پیوند بدهد و با یک پایان خوب به داستان انسجام ببخشه. یک جورایی فرمالیته‌اش کرد! و با این شیوه میشه سر و ته هر داستانی رو بهم بست. خود من نسخه سه زبانه رو دانلود کرده بودم، باید بگم که نسخه دوبله فارسی افتضاحه! ولی نه به دلیل صداپیشه‌هاش! دلیلش این هست که بسیاری از موسیقی‌های زیبای این انیمیشن رو نابود کرده و کیفیت موسیقی‌ها رو هم به شدت پایین آورده بوده و حتی خیلی از موسیقی‌ها رو حذف کردن! نسخه ژاپنی خوب هست. نسخه‌ دوبله انگلیسی بسیار عالی هست و بازیگران و صداپیشه‌های مطرحی همچون کریستین بیل و بیلی کریستال و ... برای این انیمیشن صداپیشگی کرده بوده‌اند. به طور کلی این انیمیشن در خلق زیبایی‌ و تعریف زیبایی موفق بوده، چه اون موسیقی‌هایی که میشنوید چه فضاهایی که به تصویر میکشه چه شخصیت‌پردازی‌های فوق العاده‌ای که داره و ... همه‌ی این‌ها رو باید ستایش کرد و همین هست که مردم هایائو میازاکی و انیمیشن‌هایش رو از صمیم قلب دوست دارند. قلعه متحرک هاول مفاهیم بسیار زیادی هم داشت و این‌ها داستان رو عمیق‌تر و تأثیرگذارتر کرده بود که متأسفانه با یک پایان کلیشه‌ای زحمات تیم ساخت این انیمیشن کمرنگ‌تر جلوه کرد. همچنین این انیمیشن تعلیق‌های مناسبی هم داشت به خصوص برای نشان دادن سختی‌ها و مشکلات دوران پیری. برای من قلعه متحرک هاول شاید پخته‌تر و زیباتر از معروف‌ترین اثر او یعنی شهر اشباح بود (هر دو رو بارها دیدم) و فکر میکنم از بقیه‌ی انیمیشن‌های سالِ منتشر شدنش یک سر و گردن بالاتر بود.​

آخرین ویرایش:

cloud _ strife

کاربر سایت
Aug 8, 2009
460
نام
کاوه
قسمت اول Goh درصد وفاداری به وبتون زیر خط فقر
نمیدونم چرا اینا حس میکنن با گند زدن به وبتونی که نویسنده اصلی کلی زحمت کشیده براش کلیت اثر بهتر میشه !
والا همون کپی پیست بکنید با دوبله و انیمیشن و موزیک خوب شاهکار ازش در میاد نیاز به عوض کردن اتفاقات و ترتیبشون و ... نیست
این حتی نصف تاورم وفادار نبود به وبتون

این سیزده قسمت قراره 110 چپتر رو پوشش بده :D کلا بی‌خیال واژه وفاداری بشو. قشنگ شل کن و لذت ببر. مرحوم آلبر کامو اعتقاد داشت آدم به همه چی عادت می‌کنه. توی یکی از کتاب‌هاش، شخصیت اول می‌گه من شنبه‌ها همیشه منتظر بودم با دوست دخترم بریم عشق و حال، الان منتظر وکیلم هستم تا بیاد و درباره اعدامم صحبت کنیم:D داستان ما هم همینه. از Crunchyroll نباید انتظار وفاداری داشته باشی. اینا یه کیسه پولی به نام webtoon پیدا کردن و می‌خوان ببینن ارزش ریسک کردن داره یا نه. پروژه رو هم با برج خدا شروع کردن که محبوب‌تر از دو تای دیگه است. سر همین موضوع هم بی‌خودترین استودیو رو هم برای ساخت برج خدا انتخاب کردن. حداقل GOH از نظر انیمیشن بهتر و روان‌تر از برج خداست و کارگردانش هم کره‌ای هست. اگه از نظر مالی این پروژه‌ها جواب بده، می‌شه انتظار این رو داشت که فصل‌های بعدی بهتر بشن.

آخرین ویرایش:

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,398
نام
مسلم
این سیزده قسمت قراره 110 چپتر رو پوشش بده :D کلا بی‌خیال واژه وفاداری بشو. قشنگ شل کن و لذت ببر. مرحوم آلبر کامو اعتقاد داشت آدم به همه چی عادت می‌کنه. توی یکی از کتاب‌هاش، شخصیت اول می‌گه من شنبه‌ها همیشه منتظر بودم با دوست دخترم بریم عشق و حال، الان منتظر وکیلم هستم تا بیاد و درباره اعدامم صحبت کنیم:D داستان ما هم همینه. از Crunchyroll نباید انتظار وفاداری داشته باشی. اینا یه کیسه پولی به نام webtoon پیدا کردن و می‌خوان ببینن ارزش ریسک کردن داره یا نه. پروژه رو هم با برج خدا شروع کردن که محبوب‌تر از دو تای دیگه است. سر همین موضوع هم بی‌خودترین استودیو رو هم برای ساخت برج خدا انتخاب کردن. حداقل GOH از نظر انیمیشن بهتر و روان‌تر از برج خداست و کارگردانش هم کره‌ای هست. اگه از نظر مالی این پروژه‌ها جواب بده، می‌شه انتظار این رو داشت که فصل‌های بعدی بهتر بشن.
تنها انتظاری که از این انیمه ها میشه داشت اینه که چهار تا طرفدار جدید برای وبتون جور کنن، و البته دستمایه ساخت فن آرت های جدید بشن، همین:D وگرنه برای خواننده های خود وبتون فقط اعصاب خوردی داره:D

mojtaba007

کاربر سایت
Dec 9, 2007
490
یه چیزی هم که من شنیدم اینه که کایدو برای اینکه با اوروچی اختلافش نشه قضیه دخترش که طرفدار اودن ـه رو مسکوت گذاشته برا همینم کاری به کارش نداره و همون طور که خودش می خواد "پسرم" صداش میکنه؛ البته بنظرم اینم زیاد منطقی نیست ولی به هر حال اینم نظری ـه.

در مورد کین و اون پیامه هم والا من بازم نفهمیدم (مرسی از توضیح دقیق ـت) ولی مهم اینه که میدونیم لوفی و کلا همه کسایی که طرف لوفی اند به معنای واقع کلمه خر شانس اند و حتی اشتباهاتشون هم به سودشون تموم میشه.

NICE MAPPA
آقا دم ماپا گرم عجب چیز خفنی ساخته :x
هر چقدر که اپیزود اول TOG ضد حال بود عوضش قسمت اول GOH درجه خفنیت رو چسبوند به سقف (به شدت به سیزن چهارم شینگکی امیدوار شدم)
یه نکته ای که تو اپنینگ ـش بود اینه که فقط از صحنه های قسمت اول تشکیل شده بود نمیدونم بخاطر بحث اسپویل و اینا این کار رو کردن یا میخوان op هر قسمت مخصوص خودش باشه (البته بعید میدونم)
اسمهای انیمه رو لطفا درست بنویس

• Smile
  • Like
Reactions: zack fair and m.a.t

peyman_eun

کاربر سایت
Mar 18, 2020
108
اپیزود اول The God of High School

من همیشه نظرات شخصی‌ام رو فارغ از امتیازات و هیجانات کاربران دیگر میگم و سعی میکنم به تمام نقاط قوت و ضعف انیمه‌ها از دید خودم اشاره کنم.
1- این انیمه هیچ مفهومی نداشت یعنی یک انیمه کاملأ بی هدف هست. انیمه‌ای که هیچ پیامی برای مخاطب نداشته باشه نهایتأ میتونه یک انیمه فان لقب بگیره نه بیشتر.
2- این انیمه از نظر داستانی هم بسیار تکراری و کلیشه‌ای هست. نمیگم مبارزات جذابیت ندارن ولی واقعأ هیچ نوآوری یا خلاقیتی درون داستانش نمیتونین پیدا کنین. چقدر داستانش پراکنده و بی هدف روایت میشد!!
3- شخصیت‌پردازی از همون اپیزود اول اینقدر بد بود که من حتی جذب یک کاراکتر هم نشدم. نه کاراکترهای اصلی و نه کاراکترهای بدمن هیچکدوم برای من کوچکترین جذابیتی نداشتن. اصلأ در حدی بد بود که بیننده پس از دیدن اپیزود اول حتی شاید اسم یک کاراکتر رو هم به یاد نیاره!
4- آرت انیمه، رندرینگ و ریتمش یکم با انیمه‌های دیگر "متفاوت" بود هرچند آرتش ضعف‌هایی هم داشت به خصوص در طراحی چهره کاراکترها. ریتم بسیار جذابی داشت.
5- آهنگ‌های اپنینگ و اندینگ انیمه هر دو نسبتأ معمولی و در عین حال لذت بخش بودن خصوصأ اپنینگ ولی به عنوان کسی که موسیقی رو خیلی حرفه ای دنبال میکنم نمیتونم امتیازی بالاتر از 3/10 به هر دو آهنگ بدم (بنده تا به حال میلیون‌ها آهنگ رو نقد کردم و امتیاز دادم). موسیقی متن انیمه (که اکثرش الکترونیک بود) خیلی جذاب بود!
6- از نظر جنبه فان، کمدی و حتی جذابیت مبارزات در حد خوب یا متوسط بود. یعنی میشد روی جنبه‌های فان مبارزاتی و کمدی انیمه حساب کرد و منتظر اپیزودهای بعدی بود.
اما به دلیل اینکه داستان و مفهوم خیلی برای من مهم هست، زیاد از انیمه‌اش خوشم نیومد.
امتیاز من به اپیزود اول انیمه GOH: با ارفاق 4/10
(برای اپیزود بعد سعی میکنم یه مقایسه ای هم با My Hero Academia داشته باشم)

آخرین ویرایش:

peyman_eun

کاربر سایت
Mar 18, 2020
108
Re:Zero - Season 2 - Episode 1

اول از همه این رو بگم که این انیمه رو حتمأ با کیفیت و رزولیشن بالا (حداقل 720p) دانلود کنین وگرنه پشیمون میشین.
فصل دوم انیمه کاملأ در سطح انتظارات ظاهر شده و عالی بود خصوصأ از نظر داستانی با یکی از بهترین انیمه‌های تاریخ طرفیم. داستان فوق‌العاده‌ست. موسیقی متن شاهکار بود و یک نکته قوت بسیار پررنگ و تأثیرگذار بود. عجیب اینکه اپیزود اول نه آهنگ اپنینگ داشت و نه اندینگ! فصل دوم خیلی جدی‌تر از فصل اول شروع شده و فضای دارک انیمه و گرافیکش رو خیلی میپسندم.
از نظر شخصیت‌پردازی هم یکی از بهترین انیمه‌های تاریخ هست و کاراکترهای به شدت جذابی داره. تمام کاراکترها برای من جذاب بودن. حتی کاراکترهای جدید هم جذاب بودند هرچند به هیچ عنوان در حد بتلگیوس نبودن! بتلگیوس انگار دیگه تکرار نمیشه!! ولی خب حالا حالاها از جادوگر حسود خبری نیست... اکیدونا هم هنوز توی این قسمت دیده نشد. نکته جالب اینکه نود درصد وقایعی که توی تریلر انیمه دیده بودیم مربوط به اپیزود اول بودن! (بجز سکانس مربوط به اکیدونا) و این یعنی سازندگان انیمه خیلی محافظه کار هستن.
یکی از ویژگی‌هایی که باعث میشه عاشق این انیمه باشم اینه که درام انیمه واقعأ سرجاش هست (خصوصأ پایان این اپیزود درام خوبی داشت)، خشونتش سر جاش هست و جنبه‌های فان هم سرجاش. دیالوگ‌های انیمه رو خیلی دوست دارم و اپیزود اول از فصل دوم هم کلی دیالوگ خوب داشت.
خب با اجازه میریم سراغ داستان:
در مورد اتفاقی مهمی که برای رم و کروش ساما افتاده:
خب معلوم شد رم حافظه اش رو از دست داده و دیگران اسمش رو هم فراموش کردن ولی کروش ساما فقط حافظه‌اش رو از دست داده و دیگران اسمش رو به خاطر دارن. این اتفاق هم به این صورت افتاده که مثلأ گناه شکم پرستی حافظه و اسم رم رو خورده!
حالا چی مهمه و چی این موضوع رو جذاب کرده؟ اینکه الآن در شرایطی قرار داریم که سوبارو پس از مرگش (خودکشی!) برگشته و الآن هر دوی رم و کروش ساما زنده هستن اما چیزی که تغییر کرده اینه که رم فراموش شده! و این دو حافظه‌شون رو از دست دادن. این دو دوباره با اسقف اعظم گناهان شکم پرستی و طمع روبرو خواهند شد ولی اینبار به کمک سوبارو و همراهانش برای شکست این دو گناه نیازمند هستن. مشکلی که وجود داره اینه که این دو در حال حاضر هیچکدوم نمیدونن که در ادامه با اون گناهان روبرو میشن! چون حافظه‌شون رو از دست دادن. تنها کسی که میتونه وقایع رو به خاطر بیاره سوبارو هست که اونم بار اول همراه رم و کروش ساما نبود...
داستان تو در تو شده و همین مطلب خیلی داستان رو جذاب و در عین حال کمی پیچیده کرده. البته این پیچیدگی در حد معقول هست و مخاطب ازش لذت میبره.
این انیمه رو دست کم نگیرید!
امتیاز من به اپیزود اول از فصل دوم Re:Zero:
8/10 (بسیار لذت‌بخش و امیدوارکننده بود)

آخرین ویرایش:

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
@peyman_eun
آقا من همین صفحه قبل درباره محوکن تذکر دادم تو تاپیک و درخواست کردم کسی استفاده نکنه .
در صورتی که موضوعی نیاز به اسپویلر داره از تگ اسپویلر و عنوان مناسب استفاده کنید .
پستتون رو ویرایش کنید لطفاً

آخرین ویرایش:

sajjadBOX

کاربر سایت
Jan 5, 2020
127
نام
سجاد
اپیزود اول The God of High School

من همیشه نظرات شخصی‌ام رو فارغ از امتیازات و هیجانات کاربران دیگر میگم و سعی میکنم به تمام نقاط قوت و ضعف انیمه‌ها از دید خودم اشاره کنم.
1- این انیمه هیچ مفهومی نداشت یعنی یک انیمه کاملأ بی هدف هست. انیمه‌ای که هیچ پیامی برای مخاطب نداشته باشه نهایتأ میتونه یک انیمه فان لقب بگیره نه بیشتر.
2- این انیمه از نظر داستانی هم بسیار تکراری و کلیشه‌ای هست. نمیگم مبارزات جذابیت ندارن ولی واقعأ هیچ نوآوری یا خلاقیتی درون داستانش نمیتونین پیدا کنین. چقدر داستانش پراکنده و بی هدف روایت میشد!!
3- شخصیت‌پردازی از همون اپیزود اول اینقدر بد بود که من حتی جذب یک کاراکتر هم نشدم. نه کاراکترهای اصلی و نه کاراکترهای بدمن هیچکدوم برای من کوچکترین جذابیتی نداشتن. اصلأ در حدی بد بود که بیننده پس از دیدن اپیزود اول حتی شاید اسم یک کاراکتر رو هم به یاد نیاره!
4- آرت انیمه، رندرینگ و ریتمش یکم با انیمه‌های دیگر "متفاوت" بود هرچند آرتش ضعف‌هایی هم داشت به خصوص در طراحی چهره کاراکترها. ریتم بسیار جذابی داشت.
5- آهنگ‌های اپنینگ و اندینگ انیمه هر دو نسبتأ معمولی و در عین حال لذت بخش بودن خصوصأ اپنینگ ولی به عنوان کسی که موسیقی رو خیلی حرفه ای دنبال میکنم نمیتونم امتیازی بالاتر از 3/10 به هر دو آهنگ بدم (بنده تا به حال میلیون‌ها آهنگ رو نقد کردم و امتیاز دادم). موسیقی متن انیمه (که اکثرش الکترونیک بود) خیلی جذاب بود!
6- از نظر جنبه فان، کمدی و حتی جذابیت مبارزات در حد خوب یا متوسط بود. یعنی میشد روی جنبه‌های فان مبارزاتی و کمدی انیمه حساب کرد و منتظر اپیزودهای بعدی بود.
اما به دلیل اینکه داستان و مفهوم خیلی برای من مهم هست، زیاد از انیمه‌اش خوشم نیومد.
امتیاز من به اپیزود اول انیمه GOH: با ارفاق 4/10
(برای اپیزود بعد سعی میکنم یه مقایسه ای هم با My Hero Academia داشته باشم)
داداش بزار انیمه یه چند قسمت بره جلو بعد اینجوری روش لیبل بزن.
خب معلومه وقتی داستان یه کاراکتر رو نمیدونی برات جذابیت نداره (مگه اینکه منظورت از نظر ظاهری باشه) و اینم بگم که نگران نباش منم اسم کاراکترا یادم نیست :))
انتظار داری یه قسمت انیمه چه پیامی برات داشته باشه؛ سر بسته بهت بگم 1 اپیزود و 2 اپیزود که هیچ در واقع یه آرک کامل طول میکشه تا ساختار داستان شکل بگیره :D
در مورد بحث کلیشه و تکراری هم والا اینقدر اینور و اونور بحث کردم دیگه حالم از این بحث بهم میخوره ?
موزیک انیمه بنظر منم زیاد خاص نبود ولی خب از نظر بصری واقعا جالب بود.
راجع به آرت اثر والا یه کم دماغ هاشون تو چشم میزنه ولی من شخصا از آرتش خوشم میاد :-"
دوستان هم گفتن؛ انیمه حذفیات زیاد داشت ولی بنظر من اپیزود اول سازماندهی خوبی از نظر داستانی داشت و از نظر انیمیت هم واقعا کم نظیر بود.
من زیاد اهل نمره دادن نیستم ولی همینجوری فی البداهه اگه اپیزود 54 شینگکی نو کیوجین رو 10 در نظر بگیرم به این اپیزود 7 میدم :D

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

میگم سایت انیمه لیست دارن قالبش رو عوض میکنند کلا پکیده.
بنظرم قالب قبلیش خیلی خوب بود .
امیدوارم این تغییر قالب ارزشش رو داشته باشه.

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
با این که فن ترنسلیشن رمان رو خونده بودم تا یه جایی جلوتر از انیمه... ولی

152698

Being Subaru is PAIN

اقتباس شدید خوبیه :x
سکانس اکشن مبارزه رم با اسقف گلاتونی رو خیلی خوب درآورده بودن. هر چند کلا حالاها نه گلاتونی نه گرید رو نمی بینیم.
خط داستانی آرک جدید عملا از قسمت بعد شروع میشه و این یکی بیشتر پرونده آرک قبلی رو می بست. نمیتونم هایپ نکنم کسی رو برای ادامه داستان :D >:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر