بهترین بازیهای سال 2015 از نگاه سایتها و مجلات

psco

کاربر سایت
Jul 11, 2009
180
نام
PreMieR
بحث انحصاری حالا یه حرفی اما بزرگی دلیلی بر بهتر بودن نیست. من ویچر و بیشتر از یه بار حوصلم نکشید تموم کنم اما بلاد بورن و بیشتر از 10 باره تموم کردم و هنوز هم دارم بازیش میکنم. از نظر گیم پلی که به نظر من اصلی ترین معیار سنجش خوب بودن بازیه باز هم بلادبورن یه سر و گردن بالا تره. ظراحی دشمنا و جونورا و کریچر ها و مخصوصا باس ها در بلاد بورن یه سرو گردن بهتر.گرافیک هنری هم که دیگه مشخصه. اما بیشرین تفاوت بعد از گیم پلی موسیقی بلادبورنه که ویچر با اینکه موسیقیش خوبه اما به پای بلابورن نمیرسه. بلادبورن محیط کوچکتری داره نسبت به ویچر اما اونقدر گیم پلیش جذابه که مدت زمان بازی کردنش شاید چندین برابر ویچر بشه. ویچر بازی عالی بود اما بلادبورن واقعا بهتر بود . فقط درسته قبول دارم اگر انحصاری نبود قطعا اول میشد.
اینکه گفتم مقایسش در حد جوکه درواقع کنایه به اون حرف فن بوئیسم شما بود مگرنه اکثر دوستان نزدیک من میدونن احترام زیادی برای bb قائلم

خوب بما چه ربطی داره شما حوصلت نکشیده بازی کنی ؟ احتمالا چون انحصاری نبوده حوصلت نکشیده
والا اینجور که شما از بلادبورن تعریف میکنی .فکر میکنم منتقدین اشتباهی این همه رای ( با اختلاف کیلومتری) به ویچر3 دادن :d جهت اطلاع 10 بار بازی تموم کردن شما هیچ ربطی به این موضوع نداره. منم میتونم بگم 50 بار ویچر3 بازی کردم خوب که چی ؟؟؟
من فکر میکنم شما هرچی انحصاری کنسول محبوبت باشه کلا چشمتو میبندی میگی عالیه با بقیش کاری نداری درسته ؟

ولی اینکه بخوای برای خودت ثابت کنی بلادبورن بهترین بازی ساله ! خیر همچین خبرایی نیست :d مهم هم نیست نظرتون چیه.
واقعیت چیز دیگه ایی رو نشون میده اونم با اختلاف کیلومتری

از واقعیت فرار نکن باهاش کنار بیا :d

آخرین ویرایش:

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
اوج قضیه درین هست که رقبای ویچر رسما جزء بهترینان ...ویچر3 با محبوب ترین سری های گیم داره رقابت میکنه و همینطور در سالی که آی پی های جدید شاهکاری مثل بلادبرن و ایندی های بی نظیری مثل راکت لیگ داشتیم ...این که بین این همه بازی شاهکار با این اختلاف جلو باشی خودش واقعا تحسین برانگیزه ... حالا جدا از ایراداتی که به این سیستم وارده (مثل نبودن سایت های معتبری مثل پی سی گیمر و آر پی اس ) همین که ویچر بین اینا هست و تونسته راه پیدا کنه و بدرخشه خودش ارزشمنده ... به نظر من فقط با 2004 میشه مقایسش کرد.
کدوم شاهکار مرد حسابی شاهکار شاهکار راه انداختی!....

MGSV رو از فن قدیمی گرفته تا فن های جدید تقریبا بالای 80% میگن خراب کرد حداقل از نظر داستانی که مهمترین ویژگی سری متال گیر داستانش هست ' حالا شاید چند سال دیگه ورق برگرده و نظرها راجب داستانش عوض بشه ولی فعلا که اینجوره.

Fallout 4 هم که نتونست اون انتظاراتی که ازش میرفت رو تو بالاترین سطح بر آورده کنه ' مشکلات فنیش رو بیخیال میشیم.

فقط میمونه یه BloodBorne که هیچ شکی تو شاهکار بودنش نیست ولی شاید با توجه به سبک ' سختی فوق العاده و انحصاری بودنش اونجوری که باید توی چشم نیومده(نظر شخصی)

The Witcher 3: Wild Hunt بین این بازیها 100% لیاقت داشته که اینقدر ازشون فاصله گرفته اما اگه 2016 میومد به احتمال زیاد Naughty Dog و RockStar خشتکشو میزاشتن دور گردنش
yahoo_4.gif

وقتی میتونیم بگیم فلان بازی بین اینهمه شاهکار اول شد که حداقل بیشتر فن های اون عناوین هم به شاهکار بودن بازیهای مورد علاقه خودشون اذعان کرده باشن.امسال بازیهای خیلی خوب زیاد داشتیم ولی بنظرم امسال 2 تا شاهکار واقعی بیشتر موجود نبود: bloodborne و the witcher 3

ضمنا شاهکار با خیلی خوب فرق داره و لقب شاهکار برازنده هر عنوانی نیست که بخوایم همینجوری حراجش کنیم8-|

آخرین ویرایش:

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
جذابترین سال اون میشه The Last Of Us 2 باشه بقلشم ادامه Red Dead تنگشونم یک RPG ترجیحا Elder S.. دیگه اونجا بار درامی کار میره بالا نفس گیر میشه داستان:d

im@n

کاربر سایت
Mar 12, 2015
535
اقا بس کنین ب مولا :|
اخ برادر من ک فن 6 اتیشه میازاکی هستی!یعنی واقعا نمیدونی طیف طرفدارایی ک جذب بازیاش میشن کمن.الان ک چی.گیریم ک بلاد goty شد چی ب تو میرسه اخه.
تعصب رو بزارین کنار خدایی من یادمه 2 سال قبل ب هرکی میگفتم دارک سولز میگفت اشغاله و ... .
تعصب توی هر انسانی نشانه ضعف اونه.با اینکاراتون دارین ابروی ویچر هم میبرین
اصلا خدایی توی هیچ RPG دیده بودین ک چنین خلاقیتای از داستان گرفته تا فایت ها و سیستم لوتینگ باشه؟ این ک شما عاشق یکی هستین دلیل نمیشه که بازیش بی نقص باشه.بازیی هم نیست ک کلا بی نقص باشه
من خدایی یادمه بعضیایی ک میان تو اینجا 3 یا 4 سال قبل هم میومدن دعوا ک فلان بازی بهتربود و همون اش و همون کاسه.:d
اقا مثلا 3 سال گذشته مثل شخصیت بازی ک میکنی level up کن طرز فکرتو:d
هنوزم میگم ویچر رو باید توی بهترین عناوین نسل دنبالش گشت ن اینجا.حالا میام میگن خودت از همه متعصب تری:| اصلا اگ قرار بود حرف شما مهم باشه ک نمیومدن منتقد انتخاب کنن! حالا بیا خودتو زجر بده با این حرفا.
ب جای ابنکه ی بازی و بکوبین سعی کنین ازش لذت ببرین.هدف اصلی گیمینگ اینه حالا گیمرای ما همش ی مشت متعصب بدبختن :|

Abyss

کاربر سایت
Dec 13, 2015
33
تعصب رو بزارین کنار خدایی من یادمه 2 سال قبل ب هرکی میگفتم دارک سولز میگفت اشغاله و ... .

خداییش من خودم به خاطر علاقم به بازی های میازاکی مخصوصا Dark souls 1 چشم بسته میگم که Bloodborn رو به هر بازیه دیگه ای (احتمالا )ترجیح میدم.
ولی به قول شما تا چندسال پیش به هرکی میگفتی دارک سولز، میگفت که اشغاله و این حرفا. فقط چند نفر همینجا هستن که DS1 رو همون چهارتا اچیومنت مشهور اول بازی گرفته بودن و تمام! ولی حالا چون Bloodborn انحصاریه الان شدن فن سینه چاک بازی! :))

ولی میدونی قسمت کاملا لذت بخش قضیه چیه! اینه که ۴ ماه دیگه قرار هم DS3 و هم U4 بیاد و احتمالا هم طبق روال هرساله که RPG ها متاشون بهتر میشه. متای DS بهتر بشه یا دیگه نهایتا در یه حد میشن. اون موقعست که سال دیگه همین موقعه باید کامنت های دوستان رو با کامنت های الانشون مقایسه کرد، البته لازم به صبر کردن نیست از همین الان معلومه این جماعت چی میخوان بگن.=))=))=))

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
کدوم شاهکار مرد حسابی شاهکار شاهکار راه انداختی!....

MGSV رو از فن قدیمی گرفته تا فن های جدید تقریبا بالای 80% میگن خراب کرد حداقل از نظر داستانی که مهمترین ویژگی سری متال گیر داستانش هست ' حالا شاید چند سال دیگه ورق برگرده و نظرها دست کم راجب داستانش عوض بشه ولی فعلا که اینجوره.

Fallout 4 هم که نتونست اون انتظاراتی که ازش میرفت رو تو بالاترین سطح بر آورده کنه ' مشکلات فنیش رو بیخیال میشیم.

فقط میمونه یه BloodBorne که هیچ شکی تو شاهکار بودنش نیست ولی شاید با توجه به سبک ' سختی فوق العاده و انحصاری بودنش اونجوری که باید توی چشم نیومده(نظر شخصی)

The Witcher 3: Wild Hunt بین این بازیها 100% لیاقت داشته که اینقدر ازشون فاصله گرفته اما اگه 2016 میومد به احتمال زیاد Naughty Dog و RockStar خشتکشو میزاشتن دور گردنش:d

وقتی میتونیم بگیم فلان بازی بین اینهمه شاهکار اول شد که حداقل بیشتر فن های اون عناوین هم به شاهکار بودن بازیهای مورد علاقه خودشون اذعان کرده باشن.امسال بازیهای خیلی خوب زیاد داشتیم ولی بنظرم امسال 2 تا شاهکار واقعی بیشتر موجود نبود: bloodborne و the witcher 3

ضمنا شاهکار با خیلی خوب فرق داره و لقب شاهکار برازنده هر عنوانی نیست که بخوایم همینجوری حراجش کنیم/:)

اینطوری نگو، ببین FO4 هم که توی این 4 تا بازی ضعیفترین از لحاظ فنی.....بازم بازی فوق العاده ای هستش.....من خیلی بیشتر از Skyrim ازش خوشم اومد، 20 ساعت گیم پلی کاملا فان داشته، اگر افت فریم اینا و اون نصب دیتای بازی روی کنسول که فسیل شده و 30 دقیقه طول میکشه رو نادیده بگیریم........هر 4 تا بازیهایی که بیشترین جایزه ها رو بردن بازیهایی بودن که هر سال دیگه ای تنها میومدن میتونستن بازی سال بشن......اینقدرم با اطمینان نگو 80% طرفدارهای متال گیر از این قسمت بدشون اومده......اون کسایی که راجع به متال گیر غر میزنن.....تمام ایرادهاشون به بازی بنی اسرائیلیه.....MGSV کاملا یه بازی خاص هستش....انعطاف پذیری گیم پلی بازی هیچ کجای دیگه حتی نزدیک هم نمیاد بهش......

امسال به نظر من سخت ترین سال توی 4-5 سال اخیر هستش......سال پیش که جوک آسون بود....سال 2013 سخت بود کم و بیش ولی اندازه امسال نه....

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
سری Dark Souls از همون نسخه اول توی بازیسنتر طرفدارها و دشمن های زیادی داشته و تاپیک هاش خیلی شلوغ بودن!
حالا بخش PS3 رو کاری نداریم که اکثر بازی های مولتی پلتفورم اونجا خاموش بودن، به علت اینکه خیلی ها (مثل خودم) این بازی ها رو روی 360 یا PC به شکل کپی مصرف میکردن. :D ولی این آمار تاپیک های سایر بخش ها هست:
Dark Souls
PC
76 صفحه
X360
142 صفحه

Dark Souls II
PC
196 صفحه
X360
120 صفحه

یعنی بازی اصلاً مظلوم و محروم و اینا نبوده و خیلی مورد توجه قرار گرفته. هم از نظر تعداد طرفدارها، هم از نظر تعداد منتقدها. :D البته بحث Demon's Souls فرق میکنه و اون بازی خیلی ناشناس و بی سر و صدا از راه رسید و طرفدارهای خیلی کمتری داشت، هر چند اگه الآن یه ریمستر ازش بزنن احتمالاً خیلی ها دنبالش برن مثل خودم.
منظور اینه که Bloodborne به خاطر انحصاری بودن نیست که مورد توجه قرار گرفته، همچنین همه منتقدین بازی هم به خاطر انحصاری بودنش باهاش مشکل ندارن. کلاً بازی از نظر مخاطب (مثبت و منفی) به شدت شبیه DSها هست و فقط چون انحصاریه، این طرفداری ها و دشمنی ها ناخودآگاه بیشتر به چشم میاد و بحث های حاشیه ای راه می افته. :D

Abyss

کاربر سایت
Dec 13, 2015
33
سری Dark Souls از همون نسخه اول توی بازیسنتر طرفدارها و دشمن های زیادی داشته و تاپیک هاش خیلی شلوغ بودن!
حالا بخش PS3 رو کاری نداریم که اکثر بازی های مولتی پلتفورم اونجا خاموش بودن، به علت اینکه خیلی ها (مثل خودم) این بازی ها رو روی 360 یا PC به شکل کپی مصرف میکردن. :D ولی این آمار تاپیک های سایر بخش ها هست:
Dark Souls
PC
76 صفحه
X360
142 صفحه

Dark Souls II
PC
196 صفحه
X360
120 صفحه

یعنی بازی اصلاً مظلوم و محروم و اینا نبوده و خیلی مورد توجه قرار گرفته. هم از نظر تعداد طرفدارها، هم از نظر تعداد منتقدها. :D البته بحث Demon's Souls فرق میکنه و اون بازی خیلی ناشناس و بی سر و صدا از راه رسید و طرفدارهای خیلی کمتری داشت، هر چند اگه الآن یه ریمستر ازش بزنن احتمالاً خیلی ها دنبالش برن مثل خودم.
منظور اینه که Bloodborne به خاطر انحصاری بودن نیست که مورد توجه قرار گرفته، همچنین همه منتقدین بازی هم به خاطر انحصاری بودنش باهاش مشکل ندارن. کلاً بازی از نظر مخاطب (مثبت و منفی) به شدت شبیه DSها هست و فقط چون انحصاریه، این طرفداری ها و دشمنی ها ناخودآگاه بیشتر به چشم میاد و بحث های حاشیه ای راه می افته. :D

ولی چرا به این اشاره نمیکنی که bloodborn با اینکه چند ماهه اومده و از اون مهمتر اینکه انحصاریه و در حال حاضر هم ۳۰ میلیون نفرps4 دارن الان تعداد صفحاتش این جا تا ۳۵۰ پیش رفته، در حالی که دارک سولز که چندسالیه اومده و اون موقع حداقل 150 میلیون نفر وسیله بازی کردنش رو داشتن این قدر صفحاتش کمه. پس اره اگه بخوایم درصد بگیرم رشد طرفداری از BB تو بازی سنتر شاید 1000 درصد هم رد کنه.:D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,732
نام
علی
اینطوری نگو، ببین FO4 هم که توی این 4 تا بازی ضعیفترین از لحاظ فنی.....بازم بازی فوق العاده ای هستش.....من خیلی بیشتر از Skyrim ازش خوشم اومد، 20 ساعت گیم پلی کاملا فان داشته، اگر افت فریم اینا و اون نصب دیتای بازی روی کنسول که فسیل شده و 30 دقیقه طول میکشه رو نادیده بگیریم........هر 4 تا بازیهایی که بیشترین جایزه ها رو بردن بازیهایی بودن که هر سال دیگه ای تنها میومدن میتونستن بازی سال بشن......اینقدرم با اطمینان نگو 80% طرفدارهای متال گیر از این قسمت بدشون اومده......اون کسایی که راجع به متال گیر غر میزنن.....تمام ایرادهاشون به بازی بنی اسرائیلیه.....MGSV کاملا یه بازی خاص هستش....انعطاف پذیری گیم پلی بازی هیچ کجای دیگه حتی نزدیک هم نمیاد بهش......

امسال به نظر من سخت ترین سال توی 4-5 سال اخیر هستش
......سال پیش که جوک آسون بود....سال 2013 سخت بود کم و بیش ولی اندازه امسال نه....
جک قشنگی بود ولی حقیقت اینه که امسال از نظره سختی با 2013 و 2009 قابل مقایسه هم نیست مخصوصا 2013 که پر از بازی گوتی بگیر بود Super Mario 3D World با متای 93 , Bioshock Infinite با متای 94 که در همین بازیسنتر هم فدایی کم نداره , غول بی شاخ و دمی مثل Grand Theft Auto V با اون متای بالا (97) و اون فروش وحشتناک بالا که اگه امسال میومد لیست گوتی ها خیلی وضعیتش میتونست عوض بشه و شاهکاری مثل TLOU با متای 95 که در لیست اکثره سایت ها جزو 3 تا بازی برتر نسل بود . امسال خوب اسم داشتیم ولی غیر از TW3 و بلادبورن بقیه نتونستن در حده انتظارات بترکونن , MGS V از نظره فن ها و گیمر ها که در حده عنوان های قبلیش نبود و از نظره امتیازی هم با این حال که عالی بود ولی بازم کمتر از عنوان قبلیش شد , F4 اسمش خیلی بزرگ بود ولی نتونست در حده انتظارات باشه و تغییر اساسی داشته باشه و متای 87 هم فکر نکنم هیچ سالی خیلی گوتی بگیر باشه , بتمن هم که قشنگ سرشو بریدن و تموم شد رفت , بلادبورن عالی بود ولی همه میدونن بازی های FS تا حالا خیلی گوتی بگیر نبودن و مخاطبان خاص خودشونو دارن تا همین الانم بلادبورن خیلی عالی کار کرده در گوتی گرفتن , از نظره امتیازات MGS V بیشترین متا رو داشت (93 بیشترین نقد PS4) و بعدش TW3(بیشترین نقد 92) و بلادبورن 92 دیگه اکثره بازی ها زیره 90ی میشن , فقط یه مقایسه ساده با 2013 و 2009 نشون میده در چه سالی سخت تر بوده گوتی گرفتن

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
ولی چرا به این اشاره نمیکنی که bloodborn با اینکه چند ماهه اومده و از اون مهمتر اینکه انحصاریه و در حال حاضر هم ۳۰ میلیون نفرps4 دارن الان تعداد صفحاتش این جا تا ۳۵۰ پیش رفته، در حالی که دارک سولز که چندسالیه اومده و اون موقع حداقل 150 میلیون نفر وسیله بازی کردنش رو داشتن این قدر صفحاتش کمه. پس اره اگه بخوایم درصد بگیرم رشد طرفداری از BB تو بازی سنتر شاید 1000 درصد هم رد کنه.:D
واقعاً انقدر این نکته ظریف بود که بنیان خلقت به لرزه در اومد!!! :D من دارم میگم مجموع صفحات تاپیک های Dark Souls II روی هم اصلاً کم نبوده و حدود 330،340 صفحه می شده و این نشون میده که بازی مخاطب زیادی داشته، یعنی یه بازی ناشناس نبوده که کسی باهاش کاری نداشته باشه. بعد شما در جواب برمیگردی میگی تعداد صفحه های Bloodborne بیشتره؟!! خب چه ربطی داره دقیقاً؟! :D
همون طور که گفتم Dark Soulsها نسبت به سبکشون طرفدارهای کمی نداشتن. در حد یه سری بازی های دیگه طرفدار ندارن که طبیعی هم هست، چون به هر حال توی 99% بازی ها کافیه شما درجه سختی رو روی Normal بذاری و تا آخر بازی خیالت راحت باشه. یعنی Uncharted رو وقتی دست بچه 8 ساله هم بدی، میتونه بازی رو تموم کنه یا GTA رو یه غیر گیمر هم میتونه بخره و از گشتن توی شهر و کارهای مختلف لذت ببره، ولی توی سری Souls کار میتونه به جاهای خطرناک بکشه و یه بازی معمولی (از نظر درجه سختی) نیست که انتظار طرفدارهایی در حد چند ده میلیون رو داشته باشیم. ولی چیزی که مشخصه اینه که Dark Souls بدون طرفدار نیست و چند ماه پیش هم اعلام شد که فروش کلی این سری (یعنی بدون در نظر گرفتن Bloodborne) به 8.5 میلیون نسخه رسیده. حالا هم Bloodborne نسبت به عرضه روی یه کنسول خیلی خوب عمل کرده. دیگه اگه میخواین همچین موضوع ساده ای رو به فن بازی ربط بدین و بگین فروش بازی یا تعداد صفحاتش دلایل خاص و پیچیده ای داره، یه بحث دیگه هست!

Abyss

کاربر سایت
Dec 13, 2015
33
واقعاً انقدر این نکته ظریف بود که بنیان خلقت به لرزه در اومد!!! :D من دارم میگم مجموع صفحات تاپیک های Dark Souls II روی هم اصلاً کم نبوده و حدود 330،340 صفحه می شده و این نشون میده که بازی مخاطب زیادی داشته، یعنی یه بازی ناشناس نبوده که کسی باهاش کاری نداشته باشه. بعد شما در جواب برمیگردی میگی تعداد صفحه های Bloodborne بیشتره؟!! خب چه ربطی داره دقیقاً؟! :D
همون طور که گفتم Dark Soulsها نسبت به سبکشون طرفدارهای کمی نداشتن. در حد یه سری بازی های دیگه طرفدار ندارن که طبیعی هم هست، چون به هر حال توی 99% بازی ها کافیه شما درجه سختی رو روی Normal بذاری و تا آخر بازی خیالت راحت باشه. یعنی Uncharted رو وقتی دست بچه 8 ساله هم بدی، میتونه بازی رو تموم کنه یا GTA رو یه غیر گیمر هم میتونه بخره و از گشتن توی شهر و کارهای مختلف لذت ببره، ولی توی سری Souls کار میتونه به جاهای خطرناک بکشه و یه بازی معمولی (از نظر درجه سختی) نیست که انتظار طرفدارهایی در حد چند ده میلیون رو داشته باشیم. ولی چیزی که مشخصه اینه که Dark Souls بدون طرفدار نیست و چند ماه پیش هم اعلام شد که فروش کلی این سری (یعنی بدون در نظر گرفتن Bloodborne) به 8.5 میلیون نسخه رسیده. حالا هم Bloodborne نسبت به عرضه روی یه کنسول خیلی خوب عمل کرده. دیگه اگه میخواین همچین موضوع ساده ای رو به فن بازی ربط بدین و بگین فروش بازی یا تعداد صفحاتش دلایل خاص و پیچیده ای داره، یه بحث دیگه هست!

شرمنده من فکر کردم در مورد اینکه چرا BB مورد توجه قرار گرفته صحبت میکردند.:D
منظور اینه که Bloodborne به خاطر انحصاری بودن نیست که مورد توجه قرار گرفته

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat

نکته اینجاس که سری Souls طول کشید تا جا افتاد، به خاطز خاص بودنش. خود من Demon souls رو یه ساعت بازی کردم اصلا خوشم نیومد! تا موتی بعد که DSI رو بازی کردم بعد شدم طرفدار. پس خیلی عجیب نیست کسانی اولین تجربه شون BloodBone باشه و بازی سالشون. متاسفانه ایشون و امثالشون فکر می کنن چون از شماره های اول بازی کردن خیلی خاص هستن و هر کسی میاد از بازی تعریف میکنه فن واقعی نیست.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
من خودم به شخصه تقریبا چندسالی میشه که خیلی کمتر بازی میکنم و به جز یکی دو مورد بقیه بازی هارو در عرض چند ماه به زور تموم میکنم.با اینکه از اولین نفرهایی بودم که Demon Souls رو هر چند کم بازی کردم ولی اون زمان زیاد خوشم نیومد و نتوسنتم باهاش کنار بیام.حتی موقع عرضه Dark Soul هم روی 360 چند ساعتی بازی کردم و بازم اعصابم نکشید و رهاش کردم.چند وقت پیش بالاخره تصمیم گرفتم هرجوری شده Dark Soul رو دوباره بازی کنم و سعی کنم بیشتر توی بازی پیش روی کنم.الان 50 ساعتی بازی کردم و باید اعتراف کنم عاشق بازی شدم.

The Witcher 3,MGSV,Mad Max,Assassins Creed و هرچی داشتم رو نیمه کاره گذاشتم و فقط دارم Dark Soul بازی میکنم.اون زمان اصلا نمیتونستم درک کنم چرا یک عده اینقدر از این بازی خوششون میاد.حتی الان برای خودم هم سواله که منی که اینقدر این روزها کم حوصله هستم چرا باید اینقدر گرفتار یک بازی سخت و به اصطلاح اعصاب خورد کن بشم.کلا بازی یک جادوی عجیب غریب داره.شاید مولفه ای اگر آدم نگاه کنه ایراد بتونه بگیره.ولی این فرمول عجیب غریبش به شدت شیفته کننده است.

حالا اینها رو گفتم که بگم Bloodborne برای یک عده فارغ از انحصاری بودن یک بازی ارشمند هستش و برای اونها جایگاه بالاتری از The Witcher 3 میتونه داشته باشه.بازی از برخی جنبه ها مثل گرافیک هنری و گیم پلی و غیره هم یک شاهکار به تمام معناست.به لحاظ کیفی هم به نظر من میتونه با سایرین به خوبی مقایسه بشه.این وسط The Witcher 3 هم واقعا این بار از هر لحاظ عالی ظاهر شده و داره نون کیفیت خودش رو میخوره.

اگرچه این وسط یک عده هم هستن که هر نسل پولهاشون رو جمع میکنن و یک کنسول میخرن و میشن فن اون.اینها هم چاره ای ندارن و نباید زیاد ملامتشون کرد ولی نظر این عزیزان رو نباید به عموم نسبت داد.چند تا باری عالی داشتیم امسال.به نظر The Witcher 3 درمجموع عنوان کم نقص تر و همه پسندتری باشه و به نظر لایق این جوایز هستش.اگرچه به انتخاب سایر بازی ها بعلی الخصوص Bloodborne هم به عنوان بهترین بازی احترام میذارم.خودم هنوز Bloodborne رو کامل بازی نکردم ولی با توجه به تجربه ام از Dark Soul احتمال میدم که اگه بازیش کنم انتخاب من هم اون باشه:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر