گزارش: Paper Mario ـی جدید، ریمستر بخش عظیمی از کاتالوگ بازی های اصلی سری ماریو و دیگر برنامه های نینتندو برای 35 سالگی فرنچایز Super Mario

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
134463

از اولین بازی سری عظیم سوپر ماریو که در سال 1985 منتشر شد، حال چیزی کمتر از 35 سال می گذرد. برنامه های نینتندو اما برای این مناسبت بزرگ چیست؟

به گزارش اختصاصی سایت VGC، نینتندو ظاهرا برنامه های بسیار عظیمی برای 35 سالگی فرنچایز Super Mario تدارک دیده و و قرار است در مراسمی مناسبتی از آن ها پرده برداری کند.
طبق این گزارش، نینتندو قصد دارد بخش عظیمی از کاتالوگ قدیمی بازی های اصلی ماریو (عکس بالا) را دوباره به صورت ریمستر شده در این سال برای نینتندو سوییچ عرضه کند.
علاوه بر این مورد، عناوین دیگری نیز از فرنچایز ماریو در سال 2020 عرضه خواهند شد، به عنوان جدید Paper Mario در این گزارش تاکید ویژه ای شده بود. شایعات پیرامون نسخه جدید این Spin-off دوست داشتنی از سری ماریو مدت هاست که در اینترنت جریان دارد و VGC به نوعی چهارمین منبع موثقی است که به این شایعات دامن می زند

خارج از این موارد نینتندو قصد دارد جزئیات بیشتری از پارک تفریحی اش، Super Nintendo World Theme park و انیمیشن سینمایی ماریو منتشر کند.

نینتندو همچنین مدتی پیش نیز از برنامه خود برای همکاری با کمپانی Lego برای ساخت یک اسباب بازی لگوی ویژه بر مبنای فرنچایز ماریو خبر داده بود

در ادامه این گزارش عنوان شده نینتندو قصد داشته این مراسم مناسبتی را به صورت یک ایونت حضوری در نمایشگاه E3 امسال برگزار کند، اما حال که E3 2020 به علت ویروس COVID-19 کنسل شده، نینتندو در حال سنجش شرایط برای نحوه برگزاری این مراسم است.

خارج از این گزارش نزدیک یک ماه پیش Emily Rogers یکی از اینسایدرهای صنعت نیز به وضوح گفته بود که "امسال سال فوق العاده ای برای لوله کش ها خواهد بود"

منبع: Nintendo has big plans for Super Mario Bros.’ 35th anniversary | VGC

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,229
نام
امیر حسین
طبیعتا رو دست آدیسی نمیتونه بلند شه، اون بازی از فوندانسیون رو سوییچ ساخته شده بود :D

ولی عوضش داریم تو یه سال ریمستر این بازی ها رو پشت به پشت میگیریم :D

View attachment 134491View attachment 134493
View attachment 134495View attachment 134496

میگم، اگه واقعیت داشته باشه، سوییچ کامل تبدیل میشه به کنسول تاجدار ژانر پلتفرمر سه بعدی
نه تنها یکی از بهترین هاشون رو تو خودش داره
الان تقریبا اکثر پلتفرمرهای سه بعدی مطرح بازار روش عرضه شدن
سه گانه کرش و اسپایرو روش هست
و الان قراره ریمستر بقیه سلاطین رو با هم بگیره

قشنگ سوییچ برای ماریو قراره چیزی شه که 3DS برای دراگون کوئست لعنتی بود :D
منو اینجوری مستقیم با حقایق رو به رو نکن:| توان تحملش رو ندارم :|:(

هعی... هعی... :(

بقیه بازی های این ژانر؟ اوت :D
اینجوری نگو... :( Puppeteer بزن به جاش:(
حالا بعد از بازی کردن شاید بازم بگی اوت...ولی بزن... :(

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
منو اینجوری مستقیم با حقایق رو به رو نکن:| توان تحملش رو ندارم :|:(

هعی... هعی... :(

Commit to the Dark Side >:)>:)
You can't resist against it >:)

حالا بعد از بازی کردن شاید بازم بگی اوت...ولی بزن... :(

اون مگه پلتفرمر سه بعدی نبود؟ دو بعدی بود!؟
ببین چقدر خوب تبلیغ شده و من چقدر خوب میشناسمش :D
در هر صورت در کنار چندتا بازی دیگه امیدواریم یه روزی فرصت شن تجربه کنیم شون، البته بازم بعید میدونم تو سطح Rayman Legends و Celeste باشن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Cait Sith

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
این سوپر ماریوها کلا با اختلاف شدید از بازیهای سبکشون بهترن:D واقعا بازی های دیگه در برابر اینا اوتن:D
من کاملا درمورد این سبک هیچ نظری ندارم ولی عکس تاپیک رو دیدم دارم دنبال رام سوپر ماریو 3 میگردم :)) از اولین بازیهایی بود که رو امولاتور گیم بوی زدم چند سال پیش و کلا سری پوکمون که بخاطرشون رفتم بودم سراغ امولاتور گیم بوی بیخیال شدم اینو زدم:D
از هر لحاظ که فکر کنی از بازیهای مشابه بهترن:D حیف زمان خودش کنسولش رو نداشتیم و فقط شماره یک رو همه رفتیم...
اونهمه وقتی که پای سونیک و شورش و عصر حجر و... گذاشتم پای اینام میذاشتم دوران کودکیم ساخته شده بود.
تو هم تا دیر نشده بیا تجربه کن عمرت به فناست نکنی:)) :D

• Like
Reactions: che-jaleb and Z-fan

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,229
نام
امیر حسین
Commit to the Dark Side >:)>:)
You can't resist against it >:)

اون مگه پلتفرمر سه بعدی نبود؟ دو بعدی بود!؟
ببین چقدر خوب تبلیغ شده و من چقدر خوب میشناسمش :D
در هر صورت در کنار چندتا بازی دیگه امیدواریم یه روزی فرصت شن تجربه کنیم شون، البته بازم بعید میدونم تو سطح Rayman Legends و Celeste باشن
طراحی 3Dهه ، ولی گیم پلی 2Dهه
تبلیغ که فوق العاده ...وحشتناک خوب! :|

اما کلا بین پلتفرمرها تنها بازییه که من کنار کراش و اسپایرو میدونمش... از این نظر که همه چیشون به گروه خونیم میخوره(که یکیش طراحی کاراکترهاست، که ماریو... واقعا برام جذاب نیست طراحیاشون:-" )
اما این Puppeteer کلا بازی خاصی بود ... طنز خوبی داشت، کاراکترهای اصلی باحالی داشت، باس های متنوعی داشت، تنوع مراحلش تو طراحی و فضا فوق العاده بود، یه عالمه هم موارد مخفی و ارزش تکرار بالای داشت:-"
یک سری مرحله هم داشت که موزیکال بودن، رسما حجت را بر من تمام کرد:D حس کارهای کلاسیک دیزنی میداد:D

کلا همه چیش خوب بود...
جز... اینکه دیده نشد...:( و همیشه زورم میگیره تبلیغی که برای نک شد و این نه:| نامردا حداقل برای PS4 هم تو اون دوران بی بازیی منتشرش میکردن! :(

• Like
Reactions: Z-fan

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,207
سانشاین به نسبت بقیه شون افتضاح بود
تو سطح بقیه بازی های ژانر اونم سلطانی بود واسه خودش :D

3D World هم درسته مالی نیست، ولی من ندیدم کسی ازش بدی بگه.... اخیرا هم که دیگه غبار غیرت گلکسی فن ها رفته، بیشتر ازش خوبی می شنوم این ور و اون ور

64 هم اساسا باهات مخالفم، الان قدیمی شده، ولی به شدت بازی خفنیه، مخصوصا وقتی تو زمان خودش می سنجی با چیزی مثل سه گانه کرش که عملا پلتفرمر دو بعدی تو محیط سه بعدی بود. بعد این کلا نه فقط ماریوی سه بعدی، بلکه کلا سفره پهن کرد واسه کل بازیای سه بعدی
3D the Video Game بود عملا :D
3D World رو بازی کردی؟ :D چطوری میتونی بگی مالی نیست؟:D کسی که کامل بازی کرده باشتش میدونه اتفاقا خیلی هم مالیه:D شاید گراند بریکینگ نبوده باشه مثل سری اصلی سه بعدیا ولی بسیار باکیفیت و فانه
سانشاین رو من هنوز بازی نکردم ولی یه سری فن سرسنگین داره که بعضیاشون حتی از SM64 هم بیشتر قبولش دارن نمیدونم چطوری میگین افتضاحه. اصلا سانشاین و 64 نباید با گلکسی ها مقایسه بشن چون دوتا کتگوری جدا از همن. این دوتا هم سبک اودیسه هستن. گلکسی ها خیلی خطی تر از اینان.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
3D World رو بازی کردی؟ :D چطوری میتونی بگی مالی نیست؟:D کسی که کامل بازی کرده باشتش میدونه اتفاقا خیلی هم مالیه:D شاید گراند بریکینگ نبوده باشه مثل سری اصلی سه بعدیا ولی بسیار باکیفیت و فانه
سانشاین رو من هنوز بازی نکردم ولی یه سری فن سرسنگین داره که بعضیاشون حتی از SM64 هم بیشتر قبولش دارن نمیدونم چطوری میگین افتضاحه. اصلا سانشاین و 64 نباید با گلکسی ها مقایسه بشن چون دوتا کتگوری جدا از همن. این دوتا هم سبک اودیسه هستن. گلکسی ها خیلی خطی تر از اینان.

من بر اساس شنیده ها چیزایی که در مورد 3D World بود رو گفتم... ولی سانشاین رو بازی کردم و جدا بهم در حد اودیسه و 64 حال نداد
البته من ISO خیلی بدی هم ازش گرفتم یادمه ولی تجربه کلی اش بازم بنظرم پایین تر از اون دوتای دیگه بود

که یکیش طراحی کاراکترهاست، که ماریو... واقعا برام جذاب نیست طراحیاشون:-"

منم خیلی با طراحی های ماریو حال نمی کنم
ولی مفصل میشه سرش بحث کرد چرا به صورت Factual استایل ماریو تو یه ابعاد دیگه این قدر به صورت بلند مدت جواب داده بدون هیچ تغییر آرت استایل انقلابی یا چیزی
یه چیزی هست میاموتو اون بالا با سیخ، نمیذاره کسی زیادی تو دیزاین کاراکترا دست از پا خطا کنه :D

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,207
من بر اساس شنیده ها چیزایی که در مورد 3D World بود رو گفتم... ولی سانشاین رو بازی کردم و جدا بهم در حد اودیسه و 64 حال نداد
البته من ISO خیلی بدی هم ازش گرفتم یادمه ولی تجربه کلی اش بازم بنظرم پایین تر از اون دوتای دیگه بود
مشکل اصلی 3D World این بود که همه منتظر عنوان بزرگ بعدی ماریو بودن یهو زارت این معرفی شد حال همه گرفته شد:D در واقع چون مثل یه شماره اصلی نبود به چشم نیومد. یه سری اشکالات داره البته. مثلا اینکه موومنت 8 جهته داره نه 360 درجه و اینکه بخاطر زاویه دوربین خاصش بعضی اوقات سخته که ببینی کجا داری فرود میای و یه سری پرش ها به قولی هیت اند میس میشه. ولی لول دیزاین بسیار غنی و در بعضی مراحل چالش برانگیزی داره. گرافیک و موسیقیش هم حرف نداره.
64 هنوزم توی لول دیزاین خیلی کامل و پیچیدس ولی کنترل و دوربینش منسوخ شده.

در مورد مقایسه ماریو با بقیه پلتفرمرها بگم که اکثر عناوین اصلی ماریو یه پکیج بالانس همیشه تحویل داده. یعنی یه طوریه که همه بتونن بازیش کنن و از تموم کردنش لذت ببرن. برای کسایی که چالش بیشتر هم بخوان به اندازه کافی داره. سطح تنوعش هم به شدت بالائه و هر شمارش با یه سری گیمیک های جدید در گیم پلی و یا تغییرات بنیادی همراه بوده.
توی پلتفرمرهای سه بعدی بنظر من بانجو و کانکر و.... باز هم از ماریو فواصلی دارن. تازه همه اینها برای 2-3 نسل گذشته ان. توی 10 سال اخیر ماریو توی پلتفرمینگ سه بعدی عملا بی رقیب بوده( شاید فقط A Hat in Time بتونه به عنوان رقیب معرفی بشه که اون پروژه ایندی بوده) سونیک که از آواتارم مشخصه چقدر فنشم ولی توی عناوین سه بعدیش حتی بهترینهاش بازم به ماریو نمیرسه متاسفانه حتی ماریو 64:D ولی توی دو بعدیاش چرا کاملا سرتره :sunglasses:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من هنوز تو کف کنسول WII هستم و دسته شم خریدم هنوز با دلفین بازی می کنم البته با موشن پلاس با سنسور بارش خیلی حیف شد ادامه ش نداد اگر می تونست 1 کنسولی که 1080P بده با سنسور با دقت به مراتب بیشتر مشابه کنترل LG های جدید کلی بازی های باحال و فان می شد باهاش بازی کرد.

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
مشکل اصلی 3D World این بود که همه منتظر عنوان بزرگ بعدی ماریو بودن یهو زارت این معرفی شد حال همه گرفته شد:D در واقع چون مثل یه شماره اصلی نبود به چشم نیومد. یه سری اشکالات داره البته. مثلا اینکه موومنت 8 جهته داره نه 360 درجه و اینکه بخاطر زاویه دوربین خاصش بعضی اوقات سخته که ببینی کجا داری فرود میای و یه سری پرش ها به قولی هیت اند میس میشه. ولی لول دیزاین بسیار غنی و در بعضی مراحل چالش برانگیزی داره. گرافیک و موسیقیش هم حرف نداره.
64 هنوزم توی لول دیزاین خیلی کامل و پیچیدس ولی کنترل و دوربینش منسوخ شده.

در مورد مقایسه ماریو با بقیه پلتفرمرها بگم که اکثر عناوین اصلی ماریو یه پکیج بالانس همیشه تحویل داده. یعنی یه طوریه که همه بتونن بازیش کنن و از تموم کردنش لذت ببرن. برای کسایی که چالش بیشتر هم بخوان به اندازه کافی داره. سطح تنوعش هم به شدت بالائه و هر شمارش با یه سری گیمیک های جدید در گیم پلی و یا تغییرات بنیادی همراه بوده.
توی پلتفرمرهای سه بعدی بنظر من بانجو و کانکر و.... باز هم از ماریو فواصلی دارن. تازه همه اینها برای 2-3 نسل گذشته ان. توی 10 سال اخیر ماریو توی پلتفرمینگ سه بعدی عملا بی رقیب بوده( شاید فقط A Hat in Time بتونه به عنوان رقیب معرفی بشه که اون پروژه ایندی بوده) سونیک که از آواتارم مشخصه چقدر فنشم ولی توی عناوین سه بعدیش حتی بهترینهاش بازم به ماریو نمیرسه متاسفانه حتی ماریو 64:D ولی توی دو بعدیاش چرا کاملا سرتره :sunglasses:
3d world جدا خوب بود هدفش این نبود که مثل ماریو اودیسی باشه و اینا بعدم خوبیه 3d world امکان کواپ قویشه که تو هیچ نسخه ماریو ۳ بعدی نیست و برا همین از اومدنش رو سوییچ خیلی خوشحال میشم مخصوصا که کاراکتر مورد علاقه ام toad هه
پاور اپ گربه اش هم خیلی خوب بود

a hat in time هم خیلی مثال خوبی بود یه بازی کامل و نو و خلاقانه تو ریمیک ها هم به نظرم اسپایرو فارغ از چن تا نکته رو اعصاب خوب بود

سونیک که خیلی وقته متاسفانه سگا گند زده بهش همینطور حرفتو راجع به سونیک 2d قبول دارم ماریو 2d خیلی کند و خسته کننده است مراحلشم خیلی خیلی خطیند

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
اگر بر اساس سابقه نینتندو بخوام بگم
یه mario 3d world deluxe شصت دلاری میده

سه تا ریمستر بیست سی دلاری میده گلکسی ها و سان شاینا که کالکشن 60 دلاری این سه تا هم خواهیم داشت

ماریو 64 رو فکر کنم remade کنه و باقیمت 40-60 دلار عرضه اش کن

• Like
  • Smile
Reactions: RezaSaket and Z-fan

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
یعنی بگم به بچه ها بازیسنتر که بدونن :D

این سوپر ماریو گالاکسی ها به قدری خیلی تخیلی خوب هستن.

یعنی به عنوان یه سونی فن بگم که. سونی هرچی هرچی هرچی هرچی ip پلتفرمر داره رسما جلو این. گالاکسی ها شر ور به. تمام معنا هستن :D
کاملاً تأیید میشه! :D
من چند سال پیش نشستم این دو تا رو با شبیه‌ساز توی داغون‌ترین حالت ممکن بازی کردم و حتی در اون شرایط هم نابود شدم از شدت لذت! یعنی کنترلر Wii که دم دستم نبود، فریم ریت تعطیل بود و یه سری باگ هم این طرف و اون طرف وجود داشت و حتی صدا و موسیقی هم بعضی جاها خراب بود، ولی با همه اینا انقدر زیبا و لذت‌بخش بودن که می‌خواستم از شدت سرخوشی گریه کنم! :D
3D World هم خیلی خوب بود. در حد Galaxyها نبود، ولی بازی به شدت خوش‌ساخت و سرگرم‌کننده‌ای بود. از اون طرف همون‌طور که بچه‌ها گفتن Sunshine برای منم زیاد جالب نبود. البته خیلی هم بازی نکردم و سریع گذاشتمش کنار و شاید جلوتر بهتر می‌شده، ولی کلاً یه جوری بود! مخصوصاً بعد از تجربه Galaxyها که انتظار آدم نجومی میشه و یهو میری سمت Sunshine و برات خیلی کُند و خسته‌کننده هست. یعنی شاید زمان خودش اگه بازی می‌کردم خیلی بیشتر حال می‌کردم باهاش.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین

جک عجیبی رو برای اول اوریل انتخاب کردن
----------------------------------------------------
ویرایش: به نام کاربری دقت نکرده بودم :)):)):))

مشخصه زیاد از این اکانت فیک ها ضربه نخوردی :D
اینا مخصوصا دم ایامی که شایعه هست معرفی دایرکت داریم ملت رو خوب بلدن خون به دل کنن :D

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
:)):)):))
مشخصه زیاد از این اکانت فیک ها ضربه نخوردی :D
اینا مخصوصا دم ایامی که شایعه هست معرفی دایرکت داریم ملت رو خوب بلدن خون به دل کنن :D
آره نه تیک آبی رو توجه کردم نیست نه یوزر نیم رو . ولی یک لحظه با خودم گفتم ریمسترها هم تائید شدس که رسید اخرش و... :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر