کنفرانس مایکروسافت در سمپوزیوم Hot chips درباره Xbox one

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
72862424939951705014.jpg

بیست و پنجمین سمپوزیوم Hot chips امسال به رسم هر سال با نام HC25 برگزار میشه و مایکروسافت در این سمپوزیوم کنفرانسی داره که پیرامون چیپ به کار رفته در کنسول Xbox one هست. محل برگزاری این کنفرانس دانشگاه استنفرد هست و مایکروسافت به همراه AMD و اینتل در این کنفرانس که پیرامون SoC ها هست برنامه ای رو تحت عنوان XBOX One Silicon ارائه میده John Sell و Pat O’Connor از مایکروسافت برگزار کنندگان این کنفرانس هستن مدت این کنفرانس 1 ساعت و نیم هست و در اون به ترتیب AMD با موضوع Kabini APU SoC و مایکروسافت با موضوع XBOX One Silicon و اینتل با موضوع Clover Trail+ – Intel’s Next Atom SoC پیرامون آخرین تکنولوژیها در SoC صحبت میکنن.
این کنفرانس از این جهت جالبه که مدتی قبل کاربری در نئوگاف که لینک پروفایلش در Linkedin تایید میکنه که طراح GPU در AMD هست ادعا کرده که APU/dGPU رو در Xbox one تست میکرده هنوز مشخص نیست منظور این شخص از dGPU چی بوده به همین دلیل ممکنه در این کنفرانس مایکروسافت بخشی از مشخصات سخت افزاری Xbox one رو به صورت واضح تری تشریح کنه.

Beyond3D Forum - View Single Post - Xbox One (codename Durango) technical hardware investigation (news and rumours)

http://cn.linkedin.com/in/vinberlei

Hot Chips: A Symposium on High Performance Chips | Sponsored by the IEEE Technical Committee on Microprocessors and Microcomputers in Cooperation with ACM SIGARCH

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
DieDie گرامی از اطلاعات خوب و پیگیری هایی که میکنین و خبر های جدیدی رو که برای ما میزارین خیلی خیلی ممنون هستم و واقعا دست شما درد نکنه . من به عنوان یک بنده حقیر از شما خواهش میکنم اگه هر کسی هر پستی میده که بیشتر جنبه کل کل و ترول کردن داره و تاپیک رو منحرف میکنه به نظرم اصلا نیاز نیست که جواب هر کسی رو بدین . ببینین اینجا خیلی ها میان و میرن با سنین و افکار مختلف یکی اطلاعات خوبی داره و دوست داره باز هم به اطلاعاتش اضافه کنه و دیگری فن متعصب یک کنسول خاص هستش و فقط قصد ترول کردن داره حالا فرقی نمیکنه چه سونی فن باشه یا مایکرو فن یکی دیگه هم میاد فقط برای خوش گذرونی و به هم زدن جو تاپیک پست میزاره و واقعا هم از این کارش لذت میبره و شما گه بخواین به هر کسی که میاد یه پستی بزاره و شما جوابش رو بدین که دیگه نمیشه تاپیک رو کنترل کرد البته تاحالا به کسی بی احترامی نکردین ولی به نظرم واقعا آدم نباید به هر پستی جواب بده اونم پستی که توش تعصب و بی منطقی موج میزنه . کنترل کردن یک تاپیک سیاست میخواد و وقتی شخصی داره با تعصب پست میده نباید جواب اون شخص رو داد ولی وقتی شخصی بیاد حالا مثلا سونی فن باشه و یک پرسش درست حسابی بکنه و حتی یک خبر خوب بزاره یا حتی با اطلاعاتی که دره بیاد با دلیل و مدرک بحثی منطقی راه بندازه اصلا مشکلی نیست و خیلی هم خوبه که صد در صد دوستان علاقه مند به سونی هستن که اطلاعات خوبی دارن و کمک هم میکنن . دوستان خواهش میکنم کاری نکنین که این تاپیک هم بسته بشه و روز از نو روزی از نو ............. پاینده باشید .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
اینجا خیلی ها فکر میکنن مهدی DieDie کابر جدیده و همش 2 ساله اینجاست ! :lol::D نه اقا جون شما نمیشناسید و من میشناسم کیه و از کاربرهای فسیل شده مثل خودم :D تو این انجمنه :D
این را گفتم که بهش یاد ندید جو این سایت چیه و .............. :D بالاخره یه عمره تو این سایت ازش لذت بردیم و میبریم . از کاربرهای مفید این سایت که تمام حرفاش پر از اطلاعات هست .

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
اینجا خیلی ها فکر میکنن مهدی DieDie کابر جدیده و همش 2 ساله اینجاست ! :lol::D نه اقا جون شما نمیشناسید و من میشناسم کیه و از کاربرهای فسیل شده مثل خودم :D تو این انجمنه :D
این را گفتم که بهش یاد ندید جو این سایت چیه و .............. :D بالاخره یه عمره تو این سایت ازش لذت بردیم و میبریم . از کاربرهای مفید این سایت که تمام حرفاش پر از اطلاعات هست .
از پست ها و نحوه صحبت ایشون در این تاپیک کاملا مشخصه که یه فرد قدیمی هستن و تازه کار نیستن چون حتی کامنت هایی که ترول و مسخره کردن توش هم هست رو خیلی با منطق جواب میدن و به دور از عصبانیت . من هم از قدیمی های این سایت هستم و زمانی هم مدیر سخت افزار یک سایت مرحوم بودم و الان هم فعالیتم کم شده ولی وقتی دوستانی رو میبینم که قدیمی هستن و کارشون درسته خیلی خوشحال میشم و کامنتی هم که در بالا دادم به خاطر این بود که دوست نداشتم این تاپیک هم بسته بشه ............پاینده باشی .

آخرین ویرایش:

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
کلاً Albert Panello آب پاکی رو ریخت و خیال همه رو راحت کرد. dGPU در XOne وجود ندارد.
https://twitter.com/albertpenello/status/377210559235514368
JgMzOMl.png

در ادامه هم اینو گفته. دیگه کلا وجود هر چیزی فضایی تمومه:
18CU's vs. 12 CU's =/= 50% more performance. Multi-core processors have inherent inefficiency with more CU's, so it's simply incorrect to say 50% more GPU.
Adding to that, each of our CU's is running 6% faster. It's not simply a 6% clock speed increase overall.
We have more memory bandwidth. 176gb/sec is peak on paper for GDDR5. Our peak on paper is 272gb/sec. (68gb/sec DDR3 + 204gb/sec on ESRAM). ESRAM can do read/write cycles simultaneously so I see this number mis-quoted.
We have at least 10% more CPU. Not only a faster processor, but a better audio chip also offloading CPU cycles.
We understand GPGPU and its importance very well. Microsoft invented Direct Compute, and have been using GPGPU in a shipping product since 2010 - it's called Kinect.
Speaking of GPGPU - we have 3X the coherent bandwidth for GPGPU at 30gb/sec which significantly improves our ability for the CPU to efficiently read data generated by the GPU​

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
18 CU در مقابل 12CU به معنی 50% قدرت بیشتر نیست,پردازنده های چند هسته ای به صورت ذاتی با افزایش CUـها ,بازده کمتری میدند ,برای همین این اشتباهه که به سادگی بگیم 50% قویتر (توی DF هم 20% قویتر بود) به اضافه ی اینکه CU های ما هرکدوم 6% سریعتر هستند برای همین در کل GPU بیشتر از 6% سریعتر شده.

ما پهنای باند بیشتری داریم , 176 s/GB حداکثر پهنای GDDR5 ــه , حداکثر پهنای باند ما 272Gb/s
ما CPU با حداقل 10% قدرت بیشتر داریم ,نه تنها پردازنده سریعتر بلکه چیپ صدای بهتری که کارهای CPU رو انجام میده.

ما اهمیت GPGPU رو به خوبی میدونیم , مایکروسافت direct compute رو اختراع کرده و از GPGPU از سال 2010 استفاده میکنه.
ما 3 برابر پهنای باند بیشتر (30gb) داریم که به شدت توانایی CPU برای خوندن اطلاعات GPU رو افزایش میده.

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
18 CU در مقابل 12CU به معنی 50% قدرت بیشتر نیست,پردازنده های چند هسته ای به صورت ذاتی با افزایش CUـها ,بازده کمتری میدند ,برای همین این اشتباهه که به سادگی بگیم 50% قویتر (توی DF هم 20% قویتر بود) به اضافه ی اینکه CU های ما هرکدوم 6% سریعتر هستند برای همین در کل GPU بیشتر از 6% سریعتر شده.

ما پهنای باند بیشتری داریم , 176 s/GB حداکثر پهنای GDDR5 ــه , حداکثر پهنای باند ما 272Gb/s
ما CPU با حداقل 10% قدرت بیشتر داریم ,نه تنها پردازنده سریعتر بلکه چیپ صدای بهتری که کارهای CPU رو انجام میده.

ما اهمیت GPGPU رو به خوبی میدونیم , مایکروسافت direct compute رو اختراع کرده و از GPGPU از سال 2010 استفاده میکنه.
ما 3 برابر پهنای باند بیشتر (30gb) داریم که به شدت توانایی CPU برای خوندن اطلاعات GPU رو افزایش میده.

این خط منظورت از ما xbox one ه ؟؟:d

لطف کن در مورد اون 176و272 شفاف سازی کن!!چون اینجور که تو حساب کردی xone قویتر هم هست !! یعنی یاروگیمر و اون یاروهه چرتو پرت میگن؟؟

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
این خط منظورت از ما xbox one ه ؟؟:d

لطف کن در مورد اون 176و272 شفاف سازی کن!!چون اینجور که تو حساب کردی xone قویتر هم هست !! یعنی یاروگیمر و اون یاروهه چرتو پرت میگن؟؟
نه پس منظورم از ما من و خانوادمه , تو خونمون 200 کیلوگرم پهنای باند قایم کردیم:dAlbert Penello از مایکروسافت میگه ما (یعنی مایکروسافت اینا):d

50% یوروگیمر مربوط به GPU ــه , نه پهنای باند و این چیزا :d توی بقیه چیزا One قویتره
50% اون زمانی که مقاله ی DF نوشته شده بود اینجوری بدست میومد : 1.8Tflops / 1.2Tflops = 50% حالا اینطوریه 1.8Tflops/1.3Tflops=38% .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
خب پس GPU ه X1 هم قویتره اینجوری که میگن ... با این اوضاع X1 همه جوره قویتره ( CPU - Ram - GPU ) تازه بجز اون 15 تا پردازنده و از همه مهمتر IPoC ( با قدرت 600% ی ) ... آقا خیلی ناجوانمردانه ست !

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali

حال کردید ;)اینم به حرف اومد از بس از xoneاخبار نقیض شنیده بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر