کنفرانس مایکروسافت در سمپوزیوم Hot chips درباره Xbox one

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
72862424939951705014.jpg

بیست و پنجمین سمپوزیوم Hot chips امسال به رسم هر سال با نام HC25 برگزار میشه و مایکروسافت در این سمپوزیوم کنفرانسی داره که پیرامون چیپ به کار رفته در کنسول Xbox one هست. محل برگزاری این کنفرانس دانشگاه استنفرد هست و مایکروسافت به همراه AMD و اینتل در این کنفرانس که پیرامون SoC ها هست برنامه ای رو تحت عنوان XBOX One Silicon ارائه میده John Sell و Pat O’Connor از مایکروسافت برگزار کنندگان این کنفرانس هستن مدت این کنفرانس 1 ساعت و نیم هست و در اون به ترتیب AMD با موضوع Kabini APU SoC و مایکروسافت با موضوع XBOX One Silicon و اینتل با موضوع Clover Trail+ – Intel’s Next Atom SoC پیرامون آخرین تکنولوژیها در SoC صحبت میکنن.
این کنفرانس از این جهت جالبه که مدتی قبل کاربری در نئوگاف که لینک پروفایلش در Linkedin تایید میکنه که طراح GPU در AMD هست ادعا کرده که APU/dGPU رو در Xbox one تست میکرده هنوز مشخص نیست منظور این شخص از dGPU چی بوده به همین دلیل ممکنه در این کنفرانس مایکروسافت بخشی از مشخصات سخت افزاری Xbox one رو به صورت واضح تری تشریح کنه.

Beyond3D Forum - View Single Post - Xbox One (codename Durango) technical hardware investigation (news and rumours)

http://cn.linkedin.com/in/vinberlei

Hot Chips: A Symposium on High Performance Chips | Sponsored by the IEEE Technical Committee on Microprocessors and Microcomputers in Cooperation with ACM SIGARCH

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,508
نام
محمد
گفتم که. Cerny فهم و درک نداره وگرنه کدوم ادم باشعوری 1088 رو ول میکنه بچسبه به 176؟ :biggrin1:.
وقتی گفتن 8 گیگ GDDR5 گذاشتن بچه های DF و B3D از ICU توئیت میکردن درمورد پریدن تشتکشون بعد شما میگی سونی کار درستی نکرده !!.
لول :)) من گفتم سونی کار درستی نکرده؟ میشه لطف کنی کامنت هام رو با دقت بخونی بعد جواب بدی؟
قرار هم نیست هر کاری سونی انجام میده تنها راه درست باشه
الان مفهوم این جمله این هست که کاری که سونی انجام میده تنها راه درست موجود نیست و ممکنه چندین راه درست برای رسیدن به یه هدف مشترک وجود داشته باشه. یعنی اینکه کار سونی از نظر خودش درست بوده، کار مایکروسافت هم از نظر خودش درست بوده، دیگه واضح تر از این نمی تونم توضیح بدم :D ولی اینکه گفتم چرا 1088 رو بی خیال شده خب حتما دلایل خودش رو داشته، این رو هم در جواب نیما گفتم که گیر داده این ESRAM سرکاری هست و اگه سرکاری نبود سونی هم از همین روش استفاده میکرد :D
جون؟!
yahoo_5.gif
هیچی فقط یه لحظه فکر کردم فریدون خودمون هستی :-/ :D

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
لول :)) من گفتم سونی کار درستی نکرده؟ میشه لطف کنی کامنت هام رو با دقت بخونی بعد جواب بدی؟
درست بخون گفته کار درستی کرده
!!
در ضمن قرار هم نیست هر کاری سونی انجام میده تنها راه درست باشه،
ادبیات فارسی پنجم دبستان باید درس بدیم حالا!.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
باو مشخصه اینا همش دست و پا زدنه. اینا خودشون هم میدونن Xbox One ضعیفتره، واسه همین کلاک CPU و GPU رو زیاد کردن>:d ولی حیف که 50% همچنان سر جاش هست:(

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
!!

بدهکار هم شدیم؟:d

قرار نیست هرکاری سونی انجام میده تنها راه درست باشه =/= قرار نیست هرکاری سونی انجام میده درست باشه

قرار نیست هرکاری سونی انجام میده تنها راهِ درست , باشه. یعنی فقط سونی کار درست رو انجام نمیده , بقیه هم میتونن.
قرار نیست هرکاری سونی انجام میده , درست باشه. یعنی سونی بعضی مواقع اشتباه میکنه.

حالا اومدی تیکه های جمله دوم رو رنگ عوض کردی مفهوم تغییر بدی؟:d

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,508
نام
محمد
وای خدا یکی بیاد منو جمع کنه =)) عزیزم، دوست من، میدونی "تنها راه درست نیست" یعنی چی؟ نه خداییش اینقدر سخته؟ انصافا سخته؟ جون من سخته؟ :D مفهومش رو تو کامنت قبلی توضیح دادم ولی شما گویا همون قدری که تو دستکاری ویدئو تخصص داری تو خوندن کامنت های ساده تخصص نداری :D بازم مشکلی نیست، بزار یه جوری بگم در حد پیش دبستانی، چندین راه وجود داره، راه 1 و راه 2. هر کدوم از این راه ها، یک "راه درست" به حساب میان. حالا علی وارد راه 1 میشه، حسن هم وارد راه 2 میشه. در اینجا یه نفر میگه حسن وارد راه اشتباه شده چون راه درست، راه 1 هست، ولی من بهش میگم خیر، راهی که علی میره "تنها راه درست نیست" بلکه راه 2 هم راه درست هست. یعنی اینکه هم راه 1 درست هست و هم راه 2. دیگه خداییش از این ساده تر امکان پذیر نیست واسم :D فقط یه چیزی می مونه، شاید دلیل اینکه شما دوست نداری کامنت من رو درست متوجه بشی این هست که اعتقاد داری "راه در جهان یکی است، و آن راه سونی است"!

آخرین ویرایش:

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
وای خدا یکی بیاد منو جمع کنه =)) عزیزم، دوست من، میدونی "تنها راه درست نیست" یعنی چی؟ نه خداییش اینقدر سخته؟ انصافا سخته؟ جون من سخته؟ :D مفهومش رو تو کامنت قبلی توضیح دادم ولی شما گویا همون قدری که تو دستکاری ویدئو تخصص داری تو خوندن کامنت های ساده تخصص نداری :D بازم مشکلی نیست، بزار یه جوری بگم در حد پیش دبستانی، چندین راه وجود داره، راه 1 و راه 2. هر کدوم از این راه ها، یک "راه درست" به حساب میان. حالا علی وارد راه 1 میشه، حسن هم وارد راه 2 میشه. در اینجا یه نفر میگه علی وارد راه اشتباه شده چون راه درست، راه 1 هست، ولی من بهش میگم خیر، راهی که علی میره "تنها راه درست نیست" بلکه راه 2 هم راه درست هست. یعنی اینکه هم راه 1 درست هست و هم راه 2. دیگه خداییش از این ساده تر امکان پذیر نیست واسم :D فقط یه چیزی می مونه، شاید دلیل اینکه شما دوست نداری کامنت من رو درست متوجه بشی این هست که اعتقاد داری "راه در جهان یکی است، و آن راه سونی است"!
این جور کامنتها رو تا دیروز Nima به تو و فرخ میخوروند. یه خورده خلاقیت داشته باشید :laughing:.
گفتم خدمتت که:
من تو هیچ زمینه سخت/نرم افزاری تخصص ندارم برعکس شماها (!!) و فقط گیم برام اهمیت داره. این جوجه رو بزارید اخر پاییز بشماریم ببینیم کدوم یکی تعداد و تنوع و کیفیت بهتری دارن تو 1st Party ها.
من متخصص سخت افزار نیستم مثل شما و فرخ جان; سوادمم درحده اکابره و فقط گیم برام مهمه نه چیز دیگه.

پهنای باند XBONE بیشتره ولی Overall از PS4 قویتره؟ پهنای باید میتونه ضعف گرافیک رو جبران کنه؟ باعث میشه بلاخره ما بازی RARE رو ببینیم؟ :D.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
طوری حرف می زنید انگار سونی و شخص سرنی سالهای سال نشستن اختراع و نوآوری کردن تا اخری به یک تکنولوژِی کاملا استثنائی به اسم GDDR5 دست پیدا کردن..!
بابا این رم GDDR5 رو رفتن خریدن..! می تونستن اصلا 16 گیگ بخرن می تونستن 32 گیگ بخرن.. دیگه وقتی اسم خرید از یک شرکت کاملا مستقل دیگه پیش میاد خنده داره حرفهای سرنی رو نقل قول کردن باید رفت دید مدیر تهیه و خرید سونی چی میگه :d

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,508
نام
محمد
این جور کامنتها رو تا دیروز Nima به تو و فرخ میخروندیه خورده خلاقیت داشته باشید :laughing:.
گفتم خدمتت که:

من متخصص سخت افزار نیستم مثل شما و فرخ جان; سوادمم درحده اکابره و فقط گیم برام مهمه نه چیز دیگه.

پهنای باند XBONE بیشتره ولی Overall از PS4 قویتره؟ پهنای باید میتونه ضعف گرافیک رو جبران کنه؟ باعث میشه بلاخره ما بازی RARE رو ببینیم؟ :D.
باشه =))
شما همین کامنت های ساده من رو برداشت اشتباه نکن و رو همون برداشت اشتباه، جواب اشتباه نده، بقیه ـش دیگه واسه من کوچکترین اهمیتی نداره :D خب به سلامتی بحث تدریس ادبیات تموم شد، ولی الان یکی باید بیاد مشخص کنه من تو این کامنت های این تاپیک کجا گفتم XOne قویتر از PS4 هست :D

آخرین ویرایش:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
حرفای Albert Panello رو کسی تو گاف خونده؟
به نظر من خیلی واضح قبول کرده که Xbox one روی کاغذ ضعیفتر از PS4ـه حتی تلویحا گفته که ممکنه بعضی بازیا روی one ضعیفتر از PS4 اجرا بشن.
به نظر من فاصله دو کنسول تو بازیای مولتی کمه توی اختصاصی هام باید دید از قابلیتهای دو کنسول چه استفاده ای میکنن.
سونی یه معماری ساده و بازیساز پسند و قدرتمند انتخاب کرده مایکروسافت یه معماری پیچیده که توش خیلی به مالتی تسکینگ و اجرای لایه لایه های تصویر روی هم توجه شده به نظر من از این قابلیت اجرای لایه لایه های تصویری روی هم میتونن تو بازی استفاده کنن مثلا ترکیب گرافیک ریل تایم روی بک گراند ویدئو که میتونه ویدئوی Pre-render از انجین بازی باشه یا برعکس کاراکترهای Pre-render شده روی بک گراند ریل تایم توی VGLeaks یه مطلب جالب پیدا کردم در این مورد:

display_planes1.jpg

چیزای جالبیم نوشته مثلا:

The Durango GPU supports three independent display planes, which are conceptually similar to three separate front buffers

For example, on Durango the system can update at a steady frame rate even when the title does not. The system can also render at a lower or higher resolution than the title, or with different color settings.

این قابلیت مثل این میمونه که شما یه کارت ادیت روی سیستمت داشته باشی مثلا کارت ادیت کمک میکنه که خیلی از کارهایی رو که تو برنامه ای مثل Adobe Premier موقع Overlay کردن لایه ها و تغییر مولفه های تصویری و ... انجام میدین و بعد رندرش مدت خیلی طولانی طول میکشه ریل تایم انجام بشه.
احتمالا این کار توسط تعدادی از اون Special purpose processor ـها انجام میشه.

Durango Display Planes - VGLeaks

آخرین ویرایش:

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
حرفای Albert Panello رو کسی تو گاف خونده؟
به نظر من خیلی واضح قبول کرده که Xbox one روی کاغذ ضعیفتر از PS4ـه حتی تلویحا گفته که ممکنه بعضی بازیا روی one ضعیفتر از PS4 اجرا بشن.
آلبرت جون گفته تفاوت بین فریم نسخه های بازی ها یک رقمی خواهد بود:dتفاوت انقدر کمه یعنی:d

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
آلبرت جون گفته تفاوت بین فریم نسخه های بازی ها یک رقمی خواهد بود:dتفاوت انقدر کمه یعنی:d

آلبرت غلط کرده حرف زده :bighug: سرنی یه چیز دیگه میگه و چون همه غیر از سرنی حالیشون نیست که میشده مثلا از GDDR استفاده کرد پس این کلا اشتباه کرده در این موارد حرف زده:bighug:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر