کنفرانس مایکروسافت در سمپوزیوم Hot chips درباره Xbox one

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
72862424939951705014.jpg

بیست و پنجمین سمپوزیوم Hot chips امسال به رسم هر سال با نام HC25 برگزار میشه و مایکروسافت در این سمپوزیوم کنفرانسی داره که پیرامون چیپ به کار رفته در کنسول Xbox one هست. محل برگزاری این کنفرانس دانشگاه استنفرد هست و مایکروسافت به همراه AMD و اینتل در این کنفرانس که پیرامون SoC ها هست برنامه ای رو تحت عنوان XBOX One Silicon ارائه میده John Sell و Pat O’Connor از مایکروسافت برگزار کنندگان این کنفرانس هستن مدت این کنفرانس 1 ساعت و نیم هست و در اون به ترتیب AMD با موضوع Kabini APU SoC و مایکروسافت با موضوع XBOX One Silicon و اینتل با موضوع Clover Trail+ – Intel’s Next Atom SoC پیرامون آخرین تکنولوژیها در SoC صحبت میکنن.
این کنفرانس از این جهت جالبه که مدتی قبل کاربری در نئوگاف که لینک پروفایلش در Linkedin تایید میکنه که طراح GPU در AMD هست ادعا کرده که APU/dGPU رو در Xbox one تست میکرده هنوز مشخص نیست منظور این شخص از dGPU چی بوده به همین دلیل ممکنه در این کنفرانس مایکروسافت بخشی از مشخصات سخت افزاری Xbox one رو به صورت واضح تری تشریح کنه.

Beyond3D Forum - View Single Post - Xbox One (codename Durango) technical hardware investigation (news and rumours)

http://cn.linkedin.com/in/vinberlei

Hot Chips: A Symposium on High Performance Chips | Sponsored by the IEEE Technical Committee on Microprocessors and Microcomputers in Cooperation with ACM SIGARCH

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
تبریک میگم به تمامی فنهای MS ... نیروی جدید و فوق العاده ای بهتون اضافه شده !!! از این به بعد فرخ در حاشیه قرار میگیره ...
اووو چه جالب!
چرا؟ چون نظرم با سونی فنایی که میگن هرچیزی که سونی استفاده نمیکنه حتما بده یکی نیست؟

آره .... سونی 1000 گیگ رو ول کرده به 176 رضایت داده چون توانش رو نداشته .... خب اگه اون تکنولوژی بهتر بود که سرنی نمیومد با فتخار بگه ما ازش استفاده نکردیم !

ببین من خودم تو 10 تا سایت مدیرم یکیش p30world ـه خواستی بگو واست تاییدیه بفرستم. هزاران نفر هستن نظر مخالف من دارن و من میتونم هر تهمتی دوست دارم بهشون بزنم ولی رفتار حرفه ایم ایجاب نمیکنه کسی رو که نظرش مخالف منه ترول کنم.
من اینطوری تربیت شدم که وقتی یه کسی نظری میده که مخالف نظر منه میگم شاید اون بیشتر از میدونه شاید بیشتر از من میفهمه یا اصلا دوست داره نظر مخالف من داشته باشه.ولی متاسفانه رفتار شما تو اینجا طوریه که انگار نگاه عاقل اندر سفیه نسبت به بقیه داری!

آخرین ویرایش:

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
خب برای اینکه از حالت آف تاپیک در بیاد (:d) :
DF یه مقاله گذاشته بود در مورد بازیهای مولتی پلتفرم که امسال میاد ,به خاطر اینکه پورت این بازیها شباهت داره به Crysis 3 روی این بازی فکوس کرده بود و ps4 20% فریم بیشتر میداد
از اونموقع اینا تغییر کرده:
1.2=>1.3 ترافلاپس => 10% اضافه شد.
102+68=>209+68=> 62% اضافه شد.
1.6=>1.75=>10% اضافه شد

+15 تا پردازنده مخصوص :d
از قول itworld:
Among the 50 MCUs are 15 special processors that can handle things like graphics and physics processing. The result is a chip and system that are freakishly powerful and would make any PC gamer drool.
به نظرتون چقدر تفاوت قدرت کم شده؟:d

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,080
آریا از چی تعجب میکنی؟:-/ قدرت بیشتر لزوما گرافیک بهتر نیست. الان قدرت = گرافیک؟:-/
حرف DieDie درسته، طرف میتونه منظورش همه چی به صورت کلی باشه. شاید هم منظورش گرافیک باشه، ولی ما نمیتونیم قضاوت کنیم چون خیلی کلی گفته. ولی سونی دقیقا از واژه Visual (بصری، دیدنی) استفاده کرده.

چنان تعجب میکنن انگار چی شده...:D

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
DieDie

وقتی اون سازنده کامپیوتر میگه قویترین کامپیوتر رو ساختم و تعیین نکنه منظورش فتوشاپ و ... بوده یا گیم این منظور برداشت میشه که یعنی در همه ضمینه ها قوی تره دیگه من که نباید بیام تجزیه تحلیل کنم ببینم منظورش کدوم قسمت بوده

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
DieDie

وقتی اون سازنده کامپیوتر میگه قویترین کامپیوتر رو ساختم و تعیین نکنه منظورش فتوشاپ و ... بوده یا گیم این منظور برداشت میشه که یعنی در همه ضمینه ها قوی تره دیگه من که نباید بیام تجزیه تحلیل کنم ببینم منظورش کدوم قسمت بوده

خوب این نظر شماس نظر من همونی بود که تو پستم گذاشتم به نظر من میشه اون جمله رو تعمیم داد نمیدونم شاید من فن مایکروسافتم دوست دارم اونجوری برداشت کنم.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
یه چیزیو میخوام اینجا واسه همه از جمله اون دوست عزیزی (Victarion) که لطف کردن و مارو استاد خطاب کردن کردن روشن کنم البته ما اگرم در اون مقوله که ایشون فرمودن به مرتبه استادی رسیدیم به خاطر همجواری با اساتید گرانقدر و کار کشته ای مثل خودشون بوده.

من فن مایکروسافتم.
ولی همیشه سعی کردم فن بی منطق نباشم نه به کسی عمدا توهین کردم نه زیر بار حقیقت شونه خالی کردم پستهام تو همین تاپیک هست بالای 4-5 تا پست دارم که گفتم به نظر من تو این مرحله با توجه به اطلاعاتی که وجود داره PS4 قویتره شاید خیلی دوستام با نظرم مخالف بودن ولی من اینجا پست نمیزنم که بقیه برام هورا بکشن یا زیر پستم لایک بکوبن من پست میزنم که نظرمو گفته باشم نه از کسی بیشتر میدونم نه ادعام میشه که بیشتر میدونم هر چی که تو پستام هست نظرم و دونسته هام در حد سوادم هست دیگران میخونن خودشون قضاوت میکنن.

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
خوب این نظر شماس نظر من همونی بود که تو پستم گذاشتم به نظر من میشه اون جمله رو تعمیم داد نمیدونم شاید من فن مایکروسافتم دوست دارم اونجوری برداشت کنم.

خیلی ببخشید اما این دیگه اسمش نظر نیست، اینجوری میشه برای خیلی از حرفا معنیای مختلف درست کرد ...

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
خیلی خوب به خودتون حال میدید .... لابد 2 روز دیگه هم که فلان بازی اومد و مثلا یه ذره تکسچرهاش بهتر بود یا در مجموع 3 - 4 فریم بالاتر بود میخوای بوکمارک رو کنی که قرار بود 50% باشه ولی اختلاف فقط 5 درصده l-)
من در این مورد اول باید با جناب مارک سرنی دامت برکاته مشورت کنم و ایشون حرفم رو تایید کنن، بعدا نتیجه رو طی یک کامنت مجزا به اطلاع عموم میرسونم :)

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
@DieDie
اون فضای X*Y cm که در موردش چیزی نگفتن ,داستانش چیه؟
yahoo_4.gif
همون 15 تا پردازندست؟

آقا
yahoo_4.gif
به خدا منم مثل شما هر چی میدونم از وب خوندم فعلا در حد شایعه میگن یه GPU اضافی هست تاریخچه این شایعه هم به الان و یک ماه پیش دو ماه پیش و وبلاگ misterxmedia بر نمیگرده مثلا این مقاله رو سایت computerandvideogames تو تاریخ 2 آپریل 2012 نوشته:

According to its insiders, the next Xbox will use Sony's Blu-ray format and carry two GPUs that aren't CrossFire or SLI, and instead function independent of each other. The GPU's are reportedly equivalent to AMD's 7000 series GPUs. It's been described as "like two PCs taped together

News: Xbox 720 has Blu-ray, 2 GPUs, always-on internet - Rumour - ComputerAndVideoGames.com

یا سایت VG247

Multiple sources have confirmed this morning that the machine will have two GPUs. One said: “It’s like two PCs taped together.”

The GPUs aren’t structured as they are in a normal dual PC set-up, in which the two chips take it in turns to draw lines of the same object: Xbox 720′s graphics units will be able to work independently, drawing separate items simultaneously.

Xbox 720: Blu-ray inside, always-on netcon required | VG247

فکر کردم Insiderــی
yahoo_4.gif

منظورم این بود که از کجا فهمیدن یه فضای X*Y وجود داره ولی اطلاعاتی ازش ندادن؟
yahoo_7.gif

تئوریشون این هست (راست و دروغش پای اونا که ساختنش)

عکس آخر این لینک رو نگاه کن

http://wccftech.com/rumormicrosoft-xbox-possibly-feature-discrete-gpu-core-stacked-main-soc

عکس die پردازنده تاهیتی ایکس تی یا همون 7970 رو که سایزش به گفته بعضی منابع 365mm^2 هست انطباق دادن روی die پردازنده Xone و یه فضایی اضافه مونده!
یکی دیگش این عکس هست:

یه مسئله دیگه هم که بهش استناد میکنن اینه که میگن مایکرو تو این شکل فقط گفته Main SoC دلیلی نداشته اگه SoC دیگه ای روی سیستم موجود نیست از واژه Main استفاده کنه!

یه دلیل دیگشون استفاده از واژه Host/Guest MMU برای مموری کنترلر روی GPU هست میگن استفاده از واژه Host/Guest اشاره داره به وجود دو پردازنده (البته من بیشتر فکر میکنم دلیل این نامگذاری اشاره داره به Host Physical / Guest Physical memory)

به نطرم این حرف کاربر DieDie در مورد قوی بودن کنسول درسته...سازنده ها بعضی وقتا 1 جملرو 2 پهلو می گن یا یه جوری میگن که یهجور دیگه جلوه کنه....مثل حرفای سازنده کیلزون که همیشه می گفتن که کیلزونو 360 نمی تونه اجرا کنه (دلیل اصلیش اینه که 360 بلوری نداره...اینو همین چند ماه پیش تو یکی از تاپیک ها گزاشته بودن) ....بعد فنا میومدن می گفتن که یعنی 360 قدرت اجراشو نداره...بعد از چند ماه یه بازی مثل کرایسس میومد که گرافیکش از کیلزون بهتر یود و به همه ثابت می شد که 360 هم می تونه کیلزونو اجرا کنه.....

قوی بودن کدوم کنسول؟ :d من یادم میاد تو این تاپیک در مورد قوی بودن هر جا قیاس کردم با توجه به مشخصات فعلیشون و دونسته های موجود نظرم روی PS4 بوده .

آخرین ویرایش:

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
آقا
:d
به خدا منم مثل شما هر چی میدونم از وب خوندم
فکر کردم Insiderــی:d
منظورم این بود که از کجا فهمیدن یه فضای X*Y وجود داره ولی اطلاعاتی ازش ندادن؟:-/

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
یه چیزیو میخوام اینجا واسه همه از جمله اون دوست عزیزی (Victarion) که لطف کردن و مارو استاد خطاب کردن کردن روشن کنم البته ما اگرم در اون مقوله که ایشون فرمودن به مرتبه استادی رسیدیم به خاطر همجواری با اساتید گرانقدر و کار کشته ای مثل خودشون بوده.

من فن مایکروسافتم.
ولی همیشه سعی کردم فن بی منطق نباشم نه به کسی عمدا توهین کردم نه زیر بار حقیقت شونه خالی کردم پستهام تو همین تاپیک هست بالای 4-5 تا پست دارم که گفتم به نظر من تو این مرحله با توجه به اطلاعاتی که وجود داره PS4 قویتره شاید خیلی دوستام با نظرم مخالف بودن ولی من اینجا پست نمیزنم که بقیه برام هورا بکشن یا زیر پستم لایک بکوبن من پست میزنم که نظرمو گفته باشم نه از کسی بیشتر میدونم نه ادعام میشه که بیشتر میدونم هر چی که تو پستام هست نظرم و دونسته هام در حد سوادم هست دیگران میخونن خودشون قضاوت میکنن.

عزیزم سعی کن با جو اینجا آشنا بشی..
اینجا وقتی طرف کم میاره و هیچی نمی تونه بگه بهترین راه و سریعترین اون رو انتخاب میکنه و اون راه هم سه چهار نوعی هست یا طرف رو به مسخره استاد خطاب میکنن یا عکس و GIF میگزارن یا به طرف میگن ترولر
این حرکتی همیشه جواب میده چون طرف مقابل که با منطق اومده جلو دیگی هیچی نمی تونه بگه و جوابی برای این مسخره بازی ها نداره
این حرکت چون جنبه فان داره باعث میشه یک عده که از این حرکات به وجد میان بیان لایک کن و طرف احساس فتح خیبر بهش دست میده

در کل شما هم مثل این دوستانمون که اکثر سونی فن هستن سعی کن وقتی کم میاره فوری بگو طرف ترولر هست یا عکس های فان بگزار این دوستمون کیوان هم سر آمد اینجور حرکاتی هست اگر به پستهای 4 - 5 سال قبلش هم برگردی بازم این حرکات رو تو پستهاش می تونی ببینی

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,507
نام
alireza
به نطرم این حرف کاربر DieDie در مورد قوی بودن کنسول درسته...سازنده ها بعضی وقتا 1 جملرو 2 پهلو می گن یا یه جوری میگن که یهجور دیگه جلوه کنه....مثل حرفای سازنده کیلزون که همیشه می گفتن که کیلزونو 360 نمی تونه اجرا کنه (دلیل اصلیش اینه که 360 بلوری نداره...اینو همین چند ماه پیش تو یکی از تاپیک ها گزاشته بودن) ....بعد فنا میومدن می گفتن که یعنی 360 قدرت اجراشو نداره...بعد از چند ماه یه بازی مثل کرایسس میومد که گرافیکش از کیلزون بهتر یود و به همه ثابت می شد که 360 هم می تونه کیلزونو اجرا کنه.....

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
عزیزم سعی کن با جو اینجا آشنا بشی..
اینجا وقتی طرف کم میاره و هیچی نمی تونه بگه بهترین راه و سریعترین اون رو انتخاب میکنه و اون راه هم سه چهار نوعی هست یا طرف رو به مسخره استاد خطاب میکنن یا عکس و GIF میگزارن یا به طرف میگن ترولر
این حرکتی همیشه جواب میده چون طرف مقابل که با منطق اومده جلو دیگی هیچی نمی تونه بگه و جوابی برای این مسخره بازی ها نداره
این حرکت چون جنبه فان داره باعث میشه یک عده که از این حرکات به وجد میان بیان لایک کن و طرف احساس فتح خیبر بهش دست میده

در کل شما هم مثل این دوستانمون که اکثر سونی فن هستن سعی کن وقتی کم میاره فوری بگو طرف ترولر هست یا عکس های فان بگزار این دوستمون کیوان هم سر آمد اینجور حرکاتی هست اگر به پستهای 4 - 5 سال قبلش هم برگردی بازم این حرکات رو تو پستهاش می تونی ببینی
حرفت خيلي درسته اما اين نكته رو هم اضافه كنم اين مشكل از هر دو سمته نه فقط يه گروه خاص متاسفانه اين طرز بحث كردن رايج شده كه پيشنهاد ميكنم جهت مبارزه باهاش از هر گونه پاسخ تلافي جويانه اجتناب بشه تا اينجور جواب دادن يواش يواش منسوخ بشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر