کنفرانس مایکروسافت در سمپوزیوم Hot chips درباره Xbox one

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
72862424939951705014.jpg

بیست و پنجمین سمپوزیوم Hot chips امسال به رسم هر سال با نام HC25 برگزار میشه و مایکروسافت در این سمپوزیوم کنفرانسی داره که پیرامون چیپ به کار رفته در کنسول Xbox one هست. محل برگزاری این کنفرانس دانشگاه استنفرد هست و مایکروسافت به همراه AMD و اینتل در این کنفرانس که پیرامون SoC ها هست برنامه ای رو تحت عنوان XBOX One Silicon ارائه میده John Sell و Pat O’Connor از مایکروسافت برگزار کنندگان این کنفرانس هستن مدت این کنفرانس 1 ساعت و نیم هست و در اون به ترتیب AMD با موضوع Kabini APU SoC و مایکروسافت با موضوع XBOX One Silicon و اینتل با موضوع Clover Trail+ – Intel’s Next Atom SoC پیرامون آخرین تکنولوژیها در SoC صحبت میکنن.
این کنفرانس از این جهت جالبه که مدتی قبل کاربری در نئوگاف که لینک پروفایلش در Linkedin تایید میکنه که طراح GPU در AMD هست ادعا کرده که APU/dGPU رو در Xbox one تست میکرده هنوز مشخص نیست منظور این شخص از dGPU چی بوده به همین دلیل ممکنه در این کنفرانس مایکروسافت بخشی از مشخصات سخت افزاری Xbox one رو به صورت واضح تری تشریح کنه.

Beyond3D Forum - View Single Post - Xbox One (codename Durango) technical hardware investigation (news and rumours)

http://cn.linkedin.com/in/vinberlei

Hot Chips: A Symposium on High Performance Chips | Sponsored by the IEEE Technical Committee on Microprocessors and Microcomputers in Cooperation with ACM SIGARCH

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
یعنی فقط در حالت اول ملت میگن سونی دروغ گفته ولی در حالت دوم چیزی در مورد دروغ گفتن مایکروسافت نمیگن ؟! :D
در مجموع هر کدوم از کنسول ها که قوی تر باشه ، سازنده های اون یکی کنسول خالی بستن و دروغ گفتن !
سونی گفته PS4 قوی ترین کنسول هست ، مایکروسافت هم اچیومنت گذاشته که X1 قوی ترین کنسول هست.
سونی گفته PS4 قوی ترین وسیله بازی هست ، مایکروسافت هم گفته X1 یه معماری انقلابی داره و ترکیب CPU , GPU , ESRAM مثل این هست که یه ابر کامپیوتر توی خونه ـتون داشته باشین.
این از صحبت های خود سونی و مایکروسافت ! :D
این وسط تحلیل های DF و صحبت های بقیه هم هست که ربطی به خود سونی و مایکروسافت نداره. یعنی سونی نیومده درصد اعلام کنه که اگه در نهایت به جای چمیدونم 40% مثلاً 10% قوی تر بود ، کسی بگه چرا دروغ گفت ! :D اگه 0.001% هم قوی تر از X1 باشه ، حرف سونی درست بوده و حرف مایکروسافت اشتباه. اگه X1 قوی تر باشه هم برعکس. این وسط عبارت های دهن پر کن مثل قوی ترین وسیله بازی و ابر کامپیوتر هم از طرف هر دو بوده که با همدیگه خنثی میشن ! :D

:d

مایکروسافت گفته قویترین کنسول بازی این میتونه معنیش تو ابعاد مختلف تعریف بشه مثلا منظورش این باشه که همه فن حریفه از این نظر پر قدرترینه که همه چیو یه جا جمع کرده ... مستقیم روی گرافیک تمرکز نکرده به قول معروف راه فرار زیاد داره حرفش ولی سونی خیلی صریح و واضح اومده در مورد گرافیک صحبت کرده و گفته:

Not only do games play better, but if you compare PlayStation 4 visuals side-by-side with any other gaming console, PlayStation 4 will look better every time.

Canadian Online Gamers � Sony Says PS4 Visuals Will Look Better Than Any Other Gaming Console

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
پیش بینی من از سناریوهای احتمالی :p
اولین بازیای مشترک میان اولین مقاله face off از یورو گیمر میاد بیرون نتیجه! :d
Winner is
xbox one
اووووه مای *#@#$ گاد

نئوگاف بوووووووم
پلی استیشن برند بووووووم
مشتریا: وات د @#$#@@ چرا به ما دروغ گفتین؟
سونی:ما قدرت نهفته داریم ما اژدهای درون داریم...
مایکروسافت: the truth comes out هاهاها...

Winner is
PS 4
خوب اینو که از خیلی قبل همه میدونستن و قابل پیش بینی بود. هیچی نمیشه سونی فنا یکم دیگه خوشحالی میکنن و پز میدن ;;) مایکروسافتم میره سر وقت اختصاصی ساختن همین اتفاق که این نسل افتاد کم و بیش برعکسش پیش میاد.
و در هر دو صورت هم ماکروسافت مثل شیر، سربلند میاد بیرون و سونی هم تو زباله دان تاریخ دفن میشه :( چقدر غم انگیز.
yahoo_2.gif
چرافکر میکنی تو زباله دان تاریخ دفن میشه؟
چون ماکروسافت تو سخت افزار کنسولش که از تکنولوژی های مافوق بشری و فوق سری استفاده کرده و از نظر تشکیل استدیو های اختصاصی هم که دیگه سنگ تموم گذاشته و ابر انسان هایی استخدام کرده که بازی های فرانسلی میسازن :(

100% سونی کارش تمومه این نسل.

آخرین ویرایش:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
و در هر دو صورت هم ماکروسافت مثل شیر، سربلند میاد بیرون و سونی هم تو زباله دان تاریخ دفن میشه :( چقدر غم انگیز.

:( چرافکر میکنی تو زباله دان تاریخ دفن میشه؟

چون ماکروسافت تو سخت افزار کنسولش که از تکنولوژی های مافوق بشری و فوق سری استفاده کرده و از نظر تشکیل استدیو های اختصاصی هم که دیگه سنگ تموم گذاشته و ابر انسان هایی استخدام کرده که بازی های فرانسلی میسازن
yahoo_2.gif

100% سونی کارش تمومه این نسل.

خوب این نظر شماست ولی به عنوان یه سونی فن واقعا مایوس کننده بود! :(

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
:d

مایکروسافت گفته قویترین کنسول بازی این میتونه معنیش تو ابعاد مختلف تعریف بشه مثلا منظورش این باشه که همه فن حریفه از این نظر پر قدرترینه که همه چیو یه جا جمع کرده ... مستقیم روی گرافیک تمرکز نکرده به قول معروف راه فرار زیاد داره حرفش ولی سونی خیلی صریح و واضح اومده در مورد گرافیک صحبت کرده و گفته:

Canadian Online Gamers � Sony Says PS4 Visuals Will Look Better Than Any Other Gaming Console
4bhn7et.gif

آقا بی خیال !!! :D
دیگه "قوی ترین کنسولی که تا به حال ساخته شده" معنیش کاملاً مشخصه ! منظورشون قدرت باربری کنسول نیست که مثلاً از کامیون قوی تر باشه یا قدرت تحمل مشکلات اقتصادی نیست که X1 تحمل بیشتری داشته باشه و بگیم قوی تره ! :D واضح ترین جمله ممکن هست : the most powerful console ever made
این طوری لابد منظورشون از معماری انقلابی هم اشاره به انقلاب فرانسه هست و تشبیه X1 به ابر کامپیوتر هم از نظر شکل ظاهری و رنگ آمیزی اون هست نه عملکردش ! :D

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
نه تنها PS4 قویتر نیست، بلکه Xbone پنجاه درصد هم قویتره :-j خوب سر خودتون رو میخواید شیره بمالید با این افسانه ها
.
کسی که سر خودش را شیره میماله مطمئن باش خودتی . ما داریم فعلا با ryse و forza سرمون را شیره میمالیم . البته مایکرو هم گفته تا چند ماه دیگه شما این شیره مالیدن ها را خواهید دید ! لول .

50 درصد اختلاف به قدری زیاده که در همون اول نسلی باید ناخوداگاه خودش را نشون بده . ما این نسل سرمون را شیره مالیدیم اخرش هم دیدیم چی شد .

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
4bhn7et.gif

آقا بی خیال !!! :biggrin1:
دیگه "قوی ترین کنسولی که تا به حال ساخته شده" معنیش کاملاً مشخصه ! منظورشون قدرت باربری کنسول نیست که مثلاً از کامیون قوی تر باشه یا قدرت تحمل مشکلات اقتصادی نیست که X1 تحمل بیشتری داشته باشه و بگیم قوی تره ! :biggrin1: واضح ترین جمله ممکن هست : the most powerful console ever made
این طوری لابد منظورشون از معماری انقلابی هم اشاره به انقلاب فرانسه هست و تشبیه X1 به ابر کامپیوتر هم از نظر شکل ظاهری و رنگ آمیزی اون هست نه عملکردش ! :biggrin1:

آریا واقعا تعجب میکنم آدمی مثل تو تک بعدی فکر کنه!! جدی میگم! :d

"من قویترین آدم روی کره زمینم" یعنی چی؟
500 کیلو بار میبرم؟
همرو میزنم؟
پول زیاد دارم؟
رییس جمهوره آمریکام؟
باهوش ترین آدم روی کره زمینم؟

the most powerful console ever made

از چه نظر؟ گرافیک؟ پخش ویدئو؟ امکانات جانبی؟ همه چی باهم؟
معماریشون انقلابیه چون به زعم خودشون همه امکاناتی رو در کنار هم با قدرت قابل قبول ارائه کردن.

تا حالا مایکرو اومده بگه شما هر وقت که کنسول مارو از نظر گرافیک با هر کنسول دیگه ای مقایسه کنید ما بهتریم؟

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
آریا واقعا تعجب میکنم آدمی مثل تو تک بعدی فکر کنه!! جدی میگم!

500 کیلو بار میبرم؟
همرو میزنم؟
پول زیاد دارم؟
رییس جمهوره آمریکام؟

معماریشون انقلابیه چون به زعم خودشون همه امکاناتی رو در کنار هم با قدرت قابل قبول ارائه کردن.

تا حالا مایکرو اومده بگه شما هر وقت که کنسول مارو از نظر گرافیک با هر کنسول دیگه ای مقایسه کنید ما بهتریم؟
به جان خودم بی شوخی میگم ، الآن قیافه ـم نمونه واقعی این اسمایلی شده :
15.gif

وجداناً به هرچیزی فکر میکردم به جز اینکه همچین جمله ساده و واضحی رو بشه با این حد از سفسطه به شکل های دیگه ترجمه کرد و ربطش داد به چیزی غیر از قدرت سخت افزاری تا بعداً اگه مشکلی پیش اومد و زبونم لال X1 ضعیف تر از PS4 بود ، بهانه ها جور باشه ! مقایسه آدم با کنسول !!!
من تسلیمم !
worship.gif
یعنی انقدر این موضوع برام عجیب هست که دیگه نمیتونم پستی در این رابطه بزنم و بحث رو ادامه بدم ! :D باید به سبک فردوسی پور سرم رو بکوبم به میز از شدت حیرت ! :D

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
15.gif

وجداناً به هرچیزی فکر میکردم به جز اینکه همچین جمله ساده و واضحی رو بشه با این حد از سفسطه به شکل های دیگه ترجمه کرد و ربطش داد به چیزی غیر از قدرت سخت افزاری تا بعداً اگه مشکلی پیش اومد و زبونم لال X1 ضعیف تر از PS4 بود ، بهانه ها جور باشه ! مقایسه آدم با کنسول !!!
من تسلیمم !
worship.gif
یعنی انقدر این موضوع برام عجیب هست که دیگه نمیتونم پستی در این رابطه بزنم و بحث رو ادامه بدم ! :D باید به سبک فردوسی پور سرم رو بکوبم به میز از شدت حیرت ! :D
والا من نمیدونم فردوسی پور چیکار میکنه چون اصلا فوتبال نمیبینم :d
خودت داری میگی قدرت سخت افزار من یه مثال میزنم واقعا ببین قانع کننده نیست؟
دوتا کامپیوتر داریم سازنده های جفتشون ادعا کردن قویترین کامپیوتر روی زمینه!
کامپیوتر X یه CPU آخرین مدل داره با 16 گیگ رم و یه کارت گرافیک متوسط...
کامپیوتر Y یه CPU متوسط داره با 16 گیگ رم و یه کارت گرافیک آخرین مدل ...
کامپوتر X تو برنامه های فتوشاپ و موقع کد/دیکد ویدئو و موزیک خلاصه کارایی که احتیاج به CPU بهتر داره از کامپیوتر Y قویتره کامپیوتر Y موقع اجرای گیم از کامپیوتر X!
ادعای کدومشون غلطه؟
اگه سازنده Y اومده بود گفته بود ما قویترینیم تازه موقع اجرای گیمم از همه بهتریم یعنی دروغ گفته بود یا نه؟

بعدشم گذشته از همه این حرفا شاید منظور مایکروسافت با کلود بوده! نه خوده کنسول تنها :d

آخرین ویرایش:

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
15.gif

من تسلیمم !
worship.gif
حالا One قاطی کنسولا قویترینه! آخه یه سری دستگاه هست هم شخصی سازیشون بیش از PCــه هم قدرتشون:d

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
خب اگه این اختلاف قدرت درست باشه فروش بازی ها بخاطر کیفیت پایین تر رو وان حسابی پایین میاد و ماکرو مجبور میشه انحصاری بیشتر بسازه:D
زیادم بدنیست:D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
آریا واقعا تعجب میکنم آدمی مثل تو تک بعدی فکر کنه!! جدی میگم! :d

500 کیلو بار میبرم؟
همرو میزنم؟
پول زیاد دارم؟
رییس جمهوره آمریکام؟

تبریک میگم به تمامی فنهای MS ... نیروی جدید و فوق العاده ای بهتون اضافه شده !!! از این به بعد فرخ در حاشیه قرار میگیره ...

این بابا مدت هاست که PCF رو ترک کرده :D ولی خب بازم مشکلی نیست، ما رو همون 50% حساب باز می کنیم
Just_Cuz_13.gif

خیلی خوب به خودتون حال میدید .... لابد 2 روز دیگه هم که فلان بازی اومد و مثلا یه ذره تکسچرهاش بهتر بود یا در مجموع 3 - 4 فریم بالاتر بود میخوای بوکمارک رو کنی که قرار بود 50% باشه ولی اختلاف فقط 5 درصده l-)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر