کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

dani77733

کاربر سایت
Mar 7, 2008
1
خیلی از تاریخ پست گذشته ولی جواب میدم بازم...خطای 0022 بله از سمت CPU هستش از اونجایی که شما قبلاً هم سه چراغ قرمز رو دریافت کردید
کار بسیار سخت میشه و دیگه شاید X-Clamp پاسخ گو نباشه.

این روش رو هم تست کنید http://img175.imageshack.us/img175/8876/testpic5qf9.jpg

اگر نتیجه نداد دیگه فقط Reflow (سشوار صنعتی و یا توسط دستگاه مخصوص) و Reball هستش که میتونه به شما کمک کنه.
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=19264
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=22581

تمام وسایل اضافی روی کنسول رو جدا کنید و کنسول رو تنها روشن کنید، اگر مشکلی نبود ( که الان هم نیست)، هارد رو وصل کنید اگر خطا داد.

فقط دو دلیل داره یا مشکل سخت افزاری در هارد هستش و یا بخش های اتصالات هارد و مسیر های حیاطی دارای مشکلی شدند در مادربورد کنسول.

مورد اول رو میشه تست کرد شما هارد خودتون رو روی یک کنسول دیگه قرار میدید، اگر اون کنسول هم خطای تک چراغ قرمز داد. میتوان گفت که مشکل از سمت هارد هستش

در غیر این صورت باید مشکل برروی مادربورد پیگیر کنید که فقط از پس افراد متخصص برمیاد

با سلام
بنده بازی darksiders رو که تازه گرفته بودم و البته کپی هم هستش داخل کنسول گذاشتم و روشن کردم که بعد از روشن شدن این ارور 68 روی نمایشگر اومد ! ( برای اولین بار پیام خطا گرفتم )
خلاصه بعد از چند بار تست که خودم کابلهارو یکی یکی جدا کردم و وصل کردم متوجه شدم که این بازی بوت نمیشه و هارد هم به خاطر همین مشکل پیدا کرده !!
حالا به محض اینکه هارد رو از کنسول جدا و کنسول رو روشن میکم هیچ مشکلی ندارم اما وقتی هارد رو مجددا جا میذارم ارور 68 دوباره میاد.
ظاهرا هارد به گفته دوستامون مشکل پیدا کرده.
خوب حالا میخواستم ببینم میشه این هارد رو به طریقی فرمت کرد که دوباره احیا بشه و کار بکنه ؟ البته شنیدم که این کارو میکنن به همین خاطر خواستم بپرسم که اگر میشه خودم اینکارو انجام بدم.
ممنون میشم اگر راهنمائی کنید.
مرسی

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
با سلام
بنده بازی darksiders رو که تازه گرفته بودم و البته کپی هم هستش داخل کنسول گذاشتم و روشن کردم که بعد از روشن شدن این ارور 68 روی نمایشگر اومد ! ( برای اولین بار پیام خطا گرفتم )
خلاصه بعد از چند بار تست که خودم کابلهارو یکی یکی جدا کردم و وصل کردم متوجه شدم که این بازی بوت نمیشه و هارد هم به خاطر همین مشکل پیدا کرده !!
حالا به محض اینکه هارد رو از کنسول جدا و کنسول رو روشن میکم هیچ مشکلی ندارم اما وقتی هارد رو مجددا جا میذارم ارور 68 دوباره میاد.
خوب حالا میخواستم ببینم میشه این هارد رو به طریقی فرمت کرد که دوباره احیا بشه و کار بکنه ؟ البته شنیدم که این کارو میکنن به همین خاطر خواستم بپرسم که اگر میشه خودم اینکارو انجام بدم.
مرسی

اول اون دلیلی که گفتم رو تست کنید، ببنید واقعاً مشکل از هارد هستش و یا کنسول
هارد خودتون رو روی یک کنسول دیگه بزارید و هارد یک کنسول دیگه رو روی کنسول خودتون نصب کنید.

اگر مشکل از هارد باشه باید بررسی بشه....نمیشه گفت که نرم افزاری میتونه باشه و یا سخت افزاری
باید بررسی بشه
Format کردن هم از طریق PC همینطوری نیست و باید Transfer Kit داشته باشید، بعد Format هارد کنسول FATX هستش که برای PC قابل شناسایی نیست و باید از برنامه مخصوص هارد استفاده کرد که به هارد دسترسی پیدا کرد که تا اونجا اطلاع دارم این برنامه قابلیت Format هارد رو ندارند.

البته شاید بشه هارد رو عادی Format کرد و دوباره با روش ارتقاء هارد اون رو برگشت داد
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=17702

بازم میگم باید بررسی بشه که مشکل از چی هستش

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
اينايي كه ميگم الاهي واسه گرگ بيابون پيش نياد غم 3 چراغ از بزرگ ترين غم هاي عالمه:((:((

دوستان من اپديته جديد دستگاه ميزارم 3 چراغ ميشه چه كاركنم :((:((:((:((:((:((؟

مشكل از دستگاهه يا اپديت اصلا كسي تا به حال همچين مشكلي واسش پيش اومده؟

اول كه سه چراغ شد بازيه mass effect رو گذاشتم تودستگاه بعد از خواستن اپديت اپديتش كردم بعد كه اومد بالا 3 چراغ داد(تو اتاق تريك بودم حواسمم جاي ديگه بود يه هو يك نور قرمز چشمك زن از سمت xbox حس كردم بعد كه نگاه كردم .......:((:((:(()بعد كه يكي 2 بار روشن خاموش كردم درست شد باز دوباره كه cd updat رو گذاشتم 3 چراغ داد ايندفع نزديك 5 بار خاموش روشن كردم تادرست شد الانم داره نيمچه هو نيمه كار ميكنه لامسب دوستان لطفا راهنمايي كنن مشكل از چيه؟؟؟؟دستگاه فاتحه؟؟:eek:؟؟:((:((:((:((:((

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
اينايي كه ميگم الاهي واسه گرگ بيابون پيش نياد غم 3 چراغ از بزرگ ترين غم هاي عالمه:((:((

دوستان من اپديته جديد دستگاه ميزارم 3 چراغ ميشه چه كاركنم :((:((:((:((:((:((؟

مشكل از دستگاهه يا اپديت اصلا كسي تا به حال همچين مشكلي واسش پيش اومده؟

اول كه سه چراغ شد بازيه mass effect رو گذاشتم تودستگاه بعد از خواستن اپديت اپديتش كردم بعد كه اومد بالا 3 چراغ داد(تو اتاق تريك بودم حواسمم جاي ديگه بود يه هو يك نور قرمز چشمك زن از سمت xbox حس كردم بعد كه نگاه كردم .......:((:((:(()بعد كه يكي 2 بار روشن خاموش كردم درست شد باز دوباره كه cd updat رو گذاشتم 3 چراغ داد ايندفع نزديك 5 بار خاموش روشن كردم تادرست شد الانم داره نيمچه هو نيمه كار ميكنه لامسب دوستان لطفا راهنمايي كنن مشكل از چيه؟؟؟؟دستگاه فاتحه؟؟:eek:؟؟:((:((:((:((:((

گفتم که پست اول را بخوانید...نه اینکه دوباره همون چیزهای قدیمی رو تکرار کنید.

باید ببنید اگر دوباره سه چراغ قرمز داد...کد اون چی هستش که بشه تشخیص داد از چی هستش
نمیشه بدون کد نظر داد

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
گفتم که پست اول را بخوانید...نه اینکه دوباره همون چیزهای قدیمی رو تکرار کنید.

باید ببنید اگر دوباره سه چراغ قرمز داد...کد اون چی هستش که بشه تشخیص داد از چی هستش
نمیشه بدون کد نظر داد

مرسي خليل جان خوندم

اما مشكل اين بود كه موقع 3 چراغ دادن هيچي نشون داده نميشد

الان درست شده داره كار ميكنه:biggrin1: اگه باهاش كار كنم مشكلي پيش نمياد؟يني دستگاه خراب تر نميشه؟
من بشدت ازش مراقبت ميكردم فك نميكردم سه چراغ بشه

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
مرسي خليل جان خوندم

الان درست شده داره كار ميكنه:biggrin1: اگه باهاش كار كنم مشكلي پيش نمياد؟يني دستگاه خراب تر نميشه؟
اخرای عمرشه--حلواش رو بپز!
مدل دستگاهت چی بود!لطفا کد ارور رو بگو!

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
اخرای عمرشه--حلواش رو بپز!
مدل دستگاهت چی بود!لطفا کد ارور رو بگو!

جان من اينجووري نگو كه خدايي با اين سنو سالم گريم ميگيره

الاان كه روشنش كردم دييگه هييچي نشون نميده به كل سه چراغ كامل شد

جالبه رو مانيتور هيچي نشون نميده

چه خاكي تو سرم كنم من خدااااااااا

مدل سال توليد
18-12-2007

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
جان من اينجووري نگو كه خدايي با اين سنو سالم گريم ميگيره

الاان كه روشنش كردم دييگه هييچي نشون نميده به كل سه چراغ كامل شد

جالبه رو مانيتور هيچي نشون نميده

چه خاكي تو سرم كنم من خدااااااااا

مدل سال توليد
18-12-2007
3چراغ کلا هیچی رو صفحه نمیاد-ولی اگه E74 بود رو صفحه- میزد ارور رو-تسلیت-
غم اخرت باشه!مدل مادر بردت چی بود؟

--فالکون-بوده-یا ذفیر-هیچی دیگه!اگهی برای فروش -قطعات بزن- یک پولی دستت رو بگره- الکی تعمیرش نکن!
چون نمیصرفه-پولت رو هدر دادی!خودت خسته میشی-
اگه پول دستت اومد برو یکی نو بخر

پ.ن:من چندیت تا ترکوندم- اعصابم -سرش خورد میشه-الان جسپر دارم- مطمئن تر بازی میکنم!دیگه این تو ذهنم نیست که هر لحظه ممکنه خراب بشه- نهایتش-2 سال دیگه میخواد خراب بشه!

آخرین ویرایش:

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
3چراغ کلا هیچی رو صفحه نمیاد-ولی اگه E74 بود رو صفحه- میزد ارور رو-تسلیت-
غم اخرت باشه!مدل مادر بردت چی بود؟

--فالکون-بوده-یا ذفیر-هیچی دیگه!اگهی برای فروش -قطعات بزن- یک پولی دستت رو بگره- الکی تعمیرش نکن!
چون نمیصرفه-پولت رو هدر دادی!خودت خسته میشی-
اگه پول دستت اومد برو یکی نو بخر

نهههههههههههههه

داري دروغ ميگي:((

به هفت جدو ابادم بخندم ديگه پول كنسول بدم منه احمق :mad: يني هيچ راهي نداره تاميربشه؟

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
3
پ.ن:من چندیت تا ترکوندم- اعصابم -سرش خورد میشه-الان جسپر دارم- مطمئن تر بازی میکنم!دیگه این تو ذهنم نیست که هر لحظه ممکنه خراب بشه- نهایتش-2 سال دیگه میخواد خراب بشه!

خدا لعنت كنه اين مايكروسافتو با اين كنسول زدنش:mad: من مگه مغز خر خورده باشم برم يه كنسوله ديگه بگيرم

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
مرسي خليل جان خوندم

من مثل capitanrayan قصد پیش داوری کردن رو ندارم...تا مشخص نشه مشکل سه چراغ قرمز چیه، هیچ چیزی نمیشه گفت
پس هیچ وقت تو هیچ کاری عجله نکنید...می تونید مثل قبل با کنسول بازی کنید..اگر باز خطا داد، با کمک آموزش پست اول که از قبل یاد گرفتید..کد خطای اون رو بدست بیارید
تا از روی جداول موجود بشه گفت که مشکل میتونه از چی باشه و چطور میشه رفعش کرد و یا اصلاً ارزش رفع داره و چقدر هزینه داره، خرید نو به صرفه تر هستش و یا....

اگر هم بخواید از همین الان برید برای تعمیر میتونید برای شروع X-Clamp و 12 ولت کنید، ولی تا زمانی که دوباره سه چراغ قرمز نده نمیشه تشخیص داد مشکل از چی هستش

اگر هم کنسول دلتون رو زده، دیگه نمیشه کاریش کرد

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
من مثل capitanrayan قصد پیش داوری کردن رو ندارم...تا مشخص نشه مشکل سه چراغ قرمز چیه، هیچ چیزی نمیشه گفت
پس هیچ وقت تو هیچ کاری عجله نکنید...می تونید مثل قبل با کنسول بازی کنید..اگر باز خطا داد، با کمک آموزش پست اول که از قبل یاد گرفتید..کد خطای اون رو بدست بیارید
تا از روی جداول موجود بشه گفت که مشکل میتونه از چی باشه و چطور میشه رفعش کرد و یا اصلاً ارزش رفع داره و چقدر هزینه داره، خرید نو به صرفه تر هستش و یا....

اگر هم بخواید از همین الان برید برای تعمیر میتونید برای شروع X-Clamp و 12 ولت کنید، ولی تا زمانی که دوباره سه چراغ قرمز نده نمیشه تشخیص داد مشکل از چی هستش

خليل جان الان ديگه كاملا سه چراغ شده و حتي هيچي روي مانيتور نشون نميده

كلا فقط سه چراغ چشمك ميزنه
مدل ساخت
18-12-2007

capitan ميگه فاتحه ش خونده شده ديگه نميشه كاريش كرد:(( الان دارم از غصه دق ميكنم (تازه داشتم با دارك سايدر حال ميكردم)

آخرین ویرایش:

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
خليل جان الان ديگه كاملا سه چراغ شده و حتي هيچي روي مانيتور نشون نميده

كلا فقط سه چراغ چشمك ميزنه
مدل ساخت
18-12-2007

capitan ميگه فاتحه ش خونده شده ديگه نميشه كاريش كرد:(( الان دارم از غصه دق ميكنم (تازه داشتم با دارك سايدر حال ميكردم)

من از روی تجربه گفتم , و علمی نگفتم!ولی حرف خلیل هم صحیح هست-چون 3 چراغ کلی دلیل داره-مثلا اگه هارد بسوزه- 3چراغ میده-رو تصویر میزنه E68! و کلی علت دیگه- ولی اینطوری که شما تعریف کردی- مثل کنسول سوم من شده!و در نهایت!bye bye baby

-البته کسانی- مثل دادگر هم هستند-که با گارانتی 3 ماهه تمدید شونده-درست میکنن-ولی هر بار خراب بشه- باید -پست کنی!تا درست کنن(که-40-50 تومنم میگیرن)(اینطوری میتونی تا 6-7 ماه دیگه داشته باشیش)ولی بازم میل خودته-من خریدن کنسول جدید رو به تعمیرات ترجیح میدم-دردسر داره

با سلام
مرسی

من دوتا هارد رو با این ارور از دست دادم!هارد میسوزه-با کیت هم وصل کنی به PC باز هم- هیچ!!!
هم از دادگر هم از میثم پرسیدم- گفتند سوخته-دادم-دادگر- دید-که بعله-تایید کردن--(علتش یا تغییرات نوسانی برق هست یا-دراوردن هارد وقتی کنسول روشنه-رفت برق منزل و...)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر