کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل

behtash_jabbari

کاربر سایت
Oct 2, 2006
343
نام
BGKH
سلام به تمامی دوستان بخصوص آقا خلیل گل

من یک XBOX 360 دارم که تا به حال به دلیل خطای سه چراغ دو بار ایک کلمپ شده. این دفعه که سه چراغ داد خواستم خودم تعمیرش کنم. خلاصه بگم بازش کردم و CUP و GPU را تمیز کردن. هیت سینک ها را همینطور و همیر سیلیکون نقره دار بهش اضافه کردم و با همون شکلی که قبلا داده بودم تعمیر درستش کرده بودن بستمش

الان که تست کردم باز سه چراغ داد با کد 0110 این خطا چیه می تونید توضیح بدید و راهنمایی های لازم رو جهت تعمیرش به من بدید؟!

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
سلام به تمامی دوستان بخصوص آقا خلیل گل

من یک XBOX 360 دارم که تا به حال به دلیل خطای سه چراغ دو بار ایک کلمپ شده. این دفعه که سه چراغ داد خواستم خودم تعمیرش کنم. خلاصه بگم بازش کردم و CUP و GPU را تمیز کردن. هیت سینک ها را همینطور و همیر سیلیکون نقره دار بهش اضافه کردم و با همون شکلی که قبلا داده بودم تعمیر درستش کرده بودن بستمش

الان که تست کردم باز سه چراغ داد با کد 0110 این خطا چیه می تونید توضیح بدید و راهنمایی های لازم رو جهت تعمیرش به من بدید؟!

اگر به صفحه اول توجه کنید و منابع موجود این کد را به مشکلات Ram و کمی به GPU نسبت دادند
و مثل همیشه برای تعمیر GPU روش X-Clamp رو پیشنهاد کردند ولی برای RAM ....

تعمیرات Ram موضوع ساده ای نیست که بتوان به این راحتی وارد آن شد.
ولی روش بسیار ساده ای وجود دارد که ارزش یک بار تست را دارد که من به آن میگویم Coin fix
که به عنوان مختلفی معروف است از جمله penny fix xbox 360 و یا cent fix xbox 360
شما این دو عنوان رو توی گوگل سرچ کنید کلی کلیپ پیدا میکند که متوجه بشوید روش تعمیر این نوع چگونه است.

یک مطالب قدیمی هم در سایت هستش http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=18199

ولی اگر مشکل جدیتر از این حرف ها باشه و با این روش های فوق ساده جواب ندهد باید به فکر
روش هایی همچون Reflow و یا Reball رم ها باشید، اگر RAM brick نشده باشند.!!

من بعضی اوقات با ارور 0001 مواجه میشم فکنم مشگل از پاورم هست میشه کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاور دیگری دارید که تست کنید، و یا از دوستی برای چند ساعتی قرض بگیرید.؟

اگر با اون پاور جدید هم همان کد 0001 را مشاهده کردید، میتوان گفت که مشکل داخلی است
و چندتا عامل رخ داده در پیرامون مادربورد شما که باعث خطایی برقی شده است.

مثلا اتصالی در محدوده ای از برد کنسول ویا خازن ها، و یا مشکلات معمول X-Clamp پردازنده ها
پیشنهاد اولی و تست پاور دیگری قبل از اقدامات جدیتری گزینه ی بهتری است.

پس فعلاً زیاد وارد موضوع دومی که مطرح کردم نمی شویم.

حق نگهدار

آرش-19

کاربر سایت
Jul 19, 2006
108
نام
آرش
سلام
کنسول من وسط بازی یه دفعه دو چراغ چشمک زن شد !!!
اگه کنسولو عمودی فرض کنید دو چراغ بالایی چشمک زن شدن. هیچ پیغام اروری هم نمیده.
حالا مشکلش چیه؟

danesh

کاربر سایت
Aug 13, 2008
427
نام
دانش امیری
بچه ها من به یک مشکل بر خوردم دستگاهم یکدفه ارور e65 داد چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بیشتر در درایو های benq و لایتون دیده شده است اسن دفعه دو باره فلشش بکن و با بارکد دستگاه فریمور را یکی بکن

Gow

کاربر سایت
Nov 28, 2007
1,368
نام
حامد
سلام من یه مشکل دارم بعضی وقتا که کنسول رو روشن میکنم وقتی به لوگوی 360 میرسه ارور E68 میده بعد مثلا وقتی هارد رو ورمیدارم دوباره روشن میکنم درست میشه یا مثلا اگه هارد هم روش باشه دوباره روشن کنم درست میشه کسی میدونه علتش چیه !؟

danesh

کاربر سایت
Aug 13, 2008
427
نام
دانش امیری
سلام من یه مشکل دارم بعضی وقتا که کنسول رو روشن میکنم وقتی به لوگوی 360 میرسه ارور E68 میده بعد مثلا وقتی هارد رو ورمیدارم دوباره روشن میکنم درست میشه یا مثلا اگه هارد هم روش باشه دوباره روشن کنم درست میشه کسی میدونه علتش چیه !؟

مربوط به برق رسانی کنسول است
بهتره دوباره کپی خور بشود

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
دوستان دستگاه من كد e73 ميده
ولي هيچ كابل اترنتي بهش وصل نيست
چيكار كنم ؟

میشه حدس زد که مشکل از چیپ Southbridge/Ethernet شما هستش و مشکلات همیشگی solder ها...!!!

تعمیرات این چیپ تا اونجا که خبر دارم یا Reball,Reflow,X-Clamp هستش
Southbridge "X-Clamp"-Fix

دو روش دیگر نیاز به دستگاه دارید ولی روش اونها دقیق تر و کارامد تر هستش.

تعمیر آن فکر نکنم کار شما باشه، باید بدید افراد وارد در این زمینه کنسول رو بررسی کنند تا دقیقاً بشه گفت مشکل از چی و چطور هستش.

پیغام پروفایل ـتون رو چک کنید

Gow

کاربر سایت
Nov 28, 2007
1,368
نام
حامد
من دستگام مثل اینکه تموم کرده !:((
سه چراغ میده بعد کدشو براساس توضیح صفحه اول اراوردم این اول 4 تا چراغ چشمک میزد بعد 1 دونه بعد 4 تا بعد 1 دونهچشه یکی کمک کنه !!!

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
من دستگام مثل اینکه تموم کرده !:((
سه چراغ میده بعد کدشو براساس توضیح صفحه اول اراوردم این اول 4 تا چراغ چشمک میزد بعد 1 دونه بعد 4 تا بعد 1 برای دفعه پنجم هم که میزدم 3 تاش چشه یکی کمک کنه !!!

یعنی کدی که گرفتید 0101 هستش، میشه یک بار دیگر کد رو با دقت درش بیارید.

کد 0101 مربوط به مشکلات USB کنسول هستش، اگر وسیله ای دراید که از طریق پورت USB وصل هستش اون رو خارج کنید و دوباره کنسول رو روشن کنید

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر