کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

a9326

کاربر سایت
Mar 4, 2008
130
نام
li@
انگار تا الان کسی به ارور e79 دچار نشده ..........
هاردم برداشتم بازم همین ارور رو میده
حالا امیدی هست ؟
باید چکارش کنم ؟

fereydoon

کاربر سایت
Mar 25, 2007
130
حالا امیدی هست ؟
باید چکارش کنم ؟

با سلام

مشکل از هارد نیست بلکه از اتصالات داخلی بورد تا محل انتقال اطلاعات به هارد هست. فکر میکنم بیشتر دستش نزنی و بفرستیش تا برات درستش کنیم خیلی بهتره ;) .

موفق باشید
فریدون

ostovar-two

کاربر سایت
Mar 25, 2007
40
نام
MORX
اقا خلیل خسته نباشی
من دستگام اول ارور 0102 میداد خودم خواستم x-clamp کنم نتونستم بعدش ارور دستگام شد 0001
به نظر شما ایا دستگام درست بشو هست
میگن ارور 0001 یعنی فاتحهشو بخونم

a9326

کاربر سایت
Mar 4, 2008
130
نام
li@
حالا امیدی هست ؟
باید چکارش کنم ؟
اقا خلیل اگر میشه شما هم بگید چکار کنم ؟
اصلا مشکل ، مشکل گرمایی ؟
x-clamp کنم ؟
بندازمش دور :biggrin1: ؟
چکار کنم :((
اقا خلیل لطفا جواب بدبد :love:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
من میخوام شماره ی خطا رو بگیرم هیچ تغییری توی جای چراغ قرمز ایجاد نمیشه
(E74 : ???? )

خطای ثانی E74 کد 1022 هستش

نیازی به در آوردن خطای ثانی E74 ندارید.

اقا خلیل خسته نباشی
من دستگام اول ارور 0102 میداد خودم خواستم x-clamp کنم نتونستم بعدش ارور دستگام شد 0001
به نظر شما ایا دستگام درست بشو هست
میگن ارور 0001 یعنی فاتحهشو بخونم

X-Clamp صحیحی رو انجام ندادید و مشکلات برق رسانی رخ داده در کنسول
مجدداً با دقت خیلی بیشتر X-Clamp رو انجام بدید.

اقا خلیل اگر میشه شما هم بگید چکار کنم ؟
اصلا مشکل ، مشکل گرمایی ؟
x-clamp کنم ؟
بندازمش دور :biggrin1: ؟
چکار کنم :((
اقا خلیل لطفا جواب بدبد :love:

این خطای E79 همانطور که fereydoon جواب خوب و دقیقی دادند.

معمولاً برای E79 میگند هارد رو تعویض کنید، ولی وقتی شما بدون هارد این خطا رو بازم دریافت میکند
خطا میتونه در برد باشه و کنسول حال به خطای خواندن نرم افزاری و یا سخت افزاری دچار شده

این موضوع ارتباطی به X-Clamp ویا مشکلات گرمایی نداره...

پیغام پروفایتون رو چک کنید

persianking82

کاربر سایت
Jan 14, 2009
87
من تاپیک کلا نخوندم و نمیدونم این نکته به دوستان گوش زد شده یا نه :
با هر پیچ و واشری نمی شه Xclamp کرد (حتی بستن پیچ ها تا یک حدی مجاز هست ). نمونه خاصی هست که کاربرد درستی داره و در صورت استفاده از نمونه های غیر متعارف حتی اگر Xclamp درست جواب بده و دستگاه شما برگرده باعث میشه بعد از مدت نه چندان طولانی اعواج در سطح برد شما روی بده و اونجاست که دیگه حتی اگر بشه واسش کاری کرد هم این کار فوق العاده سخت میشه ( البته Xclamp ناشیانه ممکن باعث جا باز کردن پایه های Cpu یا Gpu شما هم بشه )
پس پیشنهاد میکنم به شما که اگر واقعا کنسلتونو دوست دارین کارو بسپرین به کار دانش .
در مورد فریدون جان که بالا پست دادن باید بگم ایشون تجربه بالایی در این جور موارد دارن ( ایشون برادر بنده هستن ) و میتونین از تجربشون استفاده کنین
موفق باشید

a9326

کاربر سایت
Mar 4, 2008
130
نام
li@
خطا میتونه در برد باشه و کنسول حال به خطای خواندن نرم افزاری و یا سخت افزاری دچار شده

این موضوع ارتباطی به X-Clamp ویا مشکلات گرمایی نداره...

پیغام پروفایتون رو چک کنید
اقا خلیل بخاطر این میگم که مشکل گرمایی یا نه چون قبل از اینکه این ارور رو بده هر بار که روشن میکردم بعد از 1 دقیقه هنگ میکرد و فیریز میشد

tourk

کاربر سایت
Apr 27, 2008
345
نام
سعید
سلام دوستان
بد بخت شدم!:biggrin1:
کنسولم بعد از چند بار فریز شدن دیگه بالا نیومد :eek:
بعد هم سه تا چراغ قرمز چشمک زن میاد ، بردم پیش تعمیر کار گفت که ارورش 110 هستش و مربوط به RAM هستش اصلا هم درست نمیشه ، یعنی خداحافظ:((
یه چیزایی هم میگفت مثلا سشوار صنعتی روش بگیرم تا داغ بشه شاید سبز شد ، بعد خودش گفت فایده نداره ، یا گفت لای پتو بپیچم بعد روشنش کنم شاید بالا اومد:eek:
دوستان شدیدا به راهنماییتون نیازمندم ;)

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,279
اگر با هر نوع X-Clamp این کد خطا تغییر نکرد پس می توان به سمت H)ANA-chip) بروید.

معمولاً تعمیرات این چیپ به صورت Reflow و در صورت جواب نگرفتن Reball هستش.
Reflow هم که فکر کنم زیاد در تاپیک ها اشاره کرده باشم که بوسلیه ی سشوار صنعتی کنترل شده حرارت به قسمت بالا و زیرین برد در مرکز و اطراف این چیپ داده می شود...

تو youtube وقتی خطای E74 رو بزنید چندین نوع آموزش میتوانید از Reflow های متفاوت و عجیب ببنید.

این رو هم بگم که خطای E74 یکی از پر تعداد خطاهای کنسول هستش که مربوط به H)ANA-chip) -چیپ تصویر- می باشد.

البته خطای E74 بین GPU و این چیپ معمولاً مشترک است ولی خطای بسیار سر سختی است و تعمیر آن همیشه به راحتی نبوده است.

سلام، ممنون، دوباره بازش کردم و همین کار رو کردم و درست شد.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام
360 من پس از اخرین بار که 102 میداد و X-clamp کردم چند ماه پیش,3 روز پیش اینا باز 3 چراغ داد با کد خطای 0022.
یه بار حوله خورش کردم تا امروز درست بود.
نمیخوام باز این روش رو به کار ببرم,اینطوری که فهمدیم 0022 برای CPU میشه.باید چه بلایی سر کنسول بیارم؟
ممنون

irandvd

کاربر سایت
Nov 7, 2007
122
ببخشید دوستان یک سوال برام پیش اومده شاید بی ربط باشه به این قسمت
امروز رفتم بعد از حدود 1 سال یه سری بازی بخرم شامل همین Call of Duty و Batman جدید که اومدن
وقتی بازی ها رو خریدم و آوردم خونه رو دستگاه تست کردم دیدم هیچ کدوم رو نمیتونه بشناسه
در واقع دیسک رو به عنوان بازی نمیشناخت؛ مینوشت Play DVD
دستگام هم Elite هست که حدود 1 سال پیش از آقای شامی خریدم و کپی خور شده هم هست
ضمن اینکه آخرین آپدیت دشبورد مایکروسافت رو هم داره
حالا سوالم اینه که چرا یه همچین مشکلی پیش اومده در حالیکه 30 تا بازی دارم که از آقای شامی خریداری کرده بودم و هیچ کدومشون همچین موردی نداشتند
بازی ها رو به همراه خود دستگاه بردم پیش فروشنده و تست کرد و متاسفانه تمام بازی های جدیدی که داشت به همین صورت بود و دستگام نمیشناخت !
فروشنده گفت دستگات باید دوباره کپی خور بشه و به قولی ورژن کرکش قدیمی شده و باید دوباره برات درستش کنن !
این مواردی که گفته درسته ؟ اگر آره که اینطوری آدم خیلی اذیت میشه هی بخواد هر از چند گاه کرک بکنه دستگاه رو
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

smr14

کاربر سایت
Apr 3, 2009
55
نام
محمد
ببخشید دوستان یک سوال برام پیش اومده شاید بی ربط باشه به این قسمت
امروز رفتم بعد از حدود 1 سال یه سری بازی بخرم شامل همین Call of Duty و Batman جدید که اومدن
وقتی بازی ها رو خریدم و آوردم خونه رو دستگاه تست کردم دیدم هیچ کدوم رو نمیتونه بشناسه
در واقع دیسک رو به عنوان بازی نمیشناخت؛ مینوشت Play DVD
دستگام هم Elite هست که حدود 1 سال پیش از آقای شامی خریدم و کپی خور شده هم هست
ضمن اینکه آخرین آپدیت دشبورد مایکروسافت رو هم داره
حالا سوالم اینه که چرا یه همچین مشکلی پیش اومده در حالیکه 30 تا بازی دارم که از آقای شامی خریداری کرده بودم و هیچ کدومشون همچین موردی نداشتند
بازی ها رو به همراه خود دستگاه بردم پیش فروشنده و تست کرد و متاسفانه تمام بازی های جدیدی که داشت به همین صورت بود و دستگام نمیشناخت !
فروشنده گفت دستگات باید دوباره کپی خور بشه و به قولی ورژن کرکش قدیمی شده و باید دوباره برات درستش کنن !
این مواردی که گفته درسته ؟ اگر آره که اینطوری آدم خیلی اذیت میشه هی بخواد هر از چند گاه کرک بکنه دستگاه رو
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

باید Frimware (کپی خور) دستگاه رو به 1.6 آپدیت کنی :arrowu:

Ayuna

♫ Tu ♪ Tu ♪ Ru
کاربر سایت
Jun 18, 2008
647
نام
امیر
دیشب error E68 گرفتم , یه سوالی داشتم اگر راهنماییم کنید ممنون میشم :

من چند وقتیه رو هاردم نمیتونم بازی بریزم و از لایو بن نشدم + دستگام خیلی دیر میاد بالا و ... دیشب که E68 داد من هاردو جدا کردم درست شد و دستگاه خیلی روون کار میکنه و هر وقت هاردو وصل میکنم دوباره E68 میده , حالا مساله من اینجاست که صفحه اول همین تاپیکو که خوندم نوشته بود این error بدلیل مصرف برق هستش مثل intercooler یا لوازم دیگر -- حالا به نظرتون مشکل از هارد هست با توضیحاتی که دادم یا از وسایل جانبی (اینم بگم تا حالا همینجوری کار میکرده و الان هارده بازی در میاره و E68)

لطفا منو راهنمایی کنید

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
سلام
360 من پس از اخرین بار که 102 میداد و X-clamp کردم چند ماه پیش,3 روز پیش اینا باز 3 چراغ داد با کد خطای 0022.
یه بار حوله خورش کردم تا امروز درست بود.
نمیخوام باز این روش رو به کار ببرم,اینطوری که فهمدیم 0022 برای CPU میشه.باید چه بلایی سر کنسول بیارم؟
ممنون

خیلی از تاریخ پست گذشته ولی جواب میدم بازم...خطای 0022 بله از سمت CPU هستش از اونجایی که شما قبلاً هم سه چراغ قرمز رو دریافت کردید
کار بسیار سخت میشه و دیگه شاید X-Clamp پاسخ گو نباشه.

این روش رو هم تست کنید http://img175.imageshack.us/img175/8876/testpic5qf9.jpg

اگر نتیجه نداد دیگه فقط Reflow (سشوار صنعتی و یا توسط دستگاه مخصوص) و Reball هستش که میتونه به شما کمک کنه.
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=19264
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=22581

دیشب error E68 گرفتم , یه سوالی داشتم اگر راهنماییم کنید ممنون میشم :

من چند وقتیه رو هاردم نمیتونم بازی بریزم و از لایو بن نشدم + دستگام خیلی دیر میاد بالا و ... دیشب که E68 داد من هاردو جدا کردم درست شد و دستگاه خیلی روون کار میکنه و هر وقت هاردو وصل میکنم دوباره E68 میده , حالا مساله من اینجاست که صفحه اول همین تاپیکو که خوندم نوشته بود این error بدلیل مصرف برق هستش مثل intercooler یا لوازم دیگر -- حالا به نظرتون مشکل از هارد هست با توضیحاتی که دادم یا از وسایل جانبی (اینم بگم تا حالا همینجوری کار میکرده و الان هارده بازی در میاره و E68)

لطفا منو راهنمایی کنید

تمام وسایل اضافی روی کنسول رو جدا کنید و کنسول رو تنها روشن کنید، اگر مشکلی نبود ( که الان هم نیست)، هارد رو وصل کنید اگر خطا داد.

فقط دو دلیل داره یا مشکل سخت افزاری در هارد هستش و یا بخش های اتصالات هارد و مسیر های حیاطی دارای مشکلی شدند در مادربورد کنسول.

مورد اول رو میشه تست کرد شما هارد خودتون رو روی یک کنسول دیگه قرار میدید، اگر اون کنسول هم خطای تک چراغ قرمز داد. میتوان گفت که مشکل از سمت هارد هستش

در غیر این صورت باید مشکل برروی مادربورد پیگیر کنید که فقط از پس افراد متخصص برمیاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر