کدام کنسول نسل جدید؟

کدام کنسول را انتخاب می کنید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    433

Capcom

کاربر سایت
Sep 23, 2005
459
نام
Nima
یا فرض کن Age of Empires 3 بخواد روی PS3 منتشر بشه
شاید گرافیکشو بتونن در حد نسخه ی PC برسونن

چرا شاید؟؟؟
-----------------------------------
اونوقت یه سوال برای من پیش اومده:
چرا بازیسازهای غربی علاقه ای ندارن برای کنسولهای سونی بازی بسازند؟؟
لطفا اگه جوابتون اینه که دلیلش(یا اصلی ترین دلیلش)اینه که سبک بازیهایی که اونها میسازنند روی کنسول جواب نمیده....به سوال من پاسخ ندید...
البته ببخشید که ...

آخرین ویرایش:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
یعنی تمام فروش (یا بیشتره) فروش Cpu کارت گرافیک یا ..... از بازیبازها تامین میشه برای این شرکتها؟؟
شما اینو می دونستی که اصلا گیم مفهوم آپگرید کامپیوتر های خانگی را به وجود آورده؟ اگه گیم نبود اصلا سخت افزار انقدر نه تولید می شد و نه تا این اندازه هر روز جدید می شد چون احتیاجی بهش نیست!

در مورد صحبت های دوستی هم گفته بود برای این حرفم مدرک بیارم باید بگم که خیلی مسائل در پشت صحنه اتفاق می افته و ما فقط از سطح جریان باخبر هستیم و مسائل اصلی مالی در هر زمینه ای همش secret می مونه! شرکتی مثل nVidia که نمی یاد بازی بسازه که شما می گی در بازی سازی اول سونی بعد مایکروسافته! این شرکت میاد ساپرت مالی می کنه شرکت های بازی سازی رو! شما فکر کردی این تبلیغات گنده از nVidia، ATi، و ... که اول تمام بازی های PC به نمایش گزاشته می شه برای چیه؟ مثلا فکر کردی شرکت EA از چشم و ابروی nVidia خوشش اومده که اول بازی هاش تبلیغ این شرکتو می کنه؟ nVidia یک شرکتی است که کارت گرافیک می سازه و کارت گرافیک هم در حال حاضر فقط برای بازی استفاده می شه! (کار های سه بعدی و مهندسی از کارت های گرافیک مخصوص استفاده می کنن!) پس اگه صنعت بازی سازی PC به فرض نابود بشه همون فرداش شرکت Nvidia و ... نیز برشکست می شوند پس این شرکت هیچ وقت نمی زاره چنین اتفاقی بیوفته!
Japan - 23.55 million units
North America - 42.97 million units
Europe - 39.71 million units
البته در رابطه با این ارقام یه نکته ای رو هم بگم که توجه کنید ژاپن یک کشوره در حالی که آمریکای شمالی یک قارس!!!

GODOFEVIL

کاربر سایت
Jan 1, 2006
79
نوشته شده توسط Lich King:
پس اگه صنعت بازی سازی PC به فرض نابود بشه همون فرداش شرکت Nvidia و ... نیز برشکست می شوند

:eek: :cheesygri ببخشید ها ولی واقعا حرف مسخره ای بود . خوبه سونی PS3 رو با همکاری Nvidia ساخته . اگه یه سری به سایت اصلی Nvidia بزنید این موضوع رو متوجه میشید

Capcom

کاربر سایت
Sep 23, 2005
459
نام
Nima
شما اینو می دونستی که اصلا گیم مفهوم آپگرید کامپیوتر های خانگی را به وجود آورده؟ اگه گیم نبود اصلا سخت افزار انقدر نه تولید می شد و نه تا این اندازه هر روز جدید می شد چون احتیاجی بهش نیست!
صادقانه بگم تا این حد نمی دونستم...
ولی مگه این شرکتها فقط برای کاربران خانگی قطعه میسازنند(البته بازهم بگم میدونم بیشتر به خاطر گیم این کار می کنند)؟خیلی جاهای دیگه هم ازش استفاده میشه...
شما فکر می کنید تنها شرکتها یا استودیوها از نرم افزارهای گرافیکی استفاده می کنند خیلی ها هستن که شخصی تو خونه برای خودشون یا با اسفاده ازهمون کارت گرافیکهای معمولی قسمتی از یک پروژه ی رو برای یک استودیو کوچیک یا بزرگ انجام میدن...که تعداد این افراد گرچه کمه اما میتونه تاثیر گذار باشه برای فروش...
همچنین اگر چه فروش قطعه برای بازیبازها برای این شرکتها فروش بیشتری داره تا مقاصد دیگه اما این مقاصد هم درص کمی از فروش رو ندارن و خیلی هم تاثیر گذار میتونه باشه...
خلاصه ببخشید که منحرف کردم بحث رو...
------------------
ژاپن یک کشوره در حالی که آمریکای شمالی یک قارس!!!
کاملا موافقم...البته میشه اینو هم در نظر گرفت که درصد بازیبازهای ژاپنی نسبت به جمعیتشون از بازیبازهای امریکایی با جمعیشون خیلی بیشتره...

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
اینکه انویدیا کمک کرده به سونی واسه ساخت PS3 هیچ ربطی نداره،شما هم یکم ملایم تر حرف بزن.
سونی یه پولی داده دست انویدیا،و انویدیا هم یه چیزی داده دست سونی.مطمئن باش اگه سونی میگفت تو فقط RSX بساز و دیگه واسه PC کاری نکن،انویدیا اصلا قبول نمیکرد.
PC بازار اصلی Nvidia و ATI و Intel و AMD و IBM و ایناس.کنسول بازار دوم.همونطور که سیستم عامل بازار اصلیه مایکروسافته و کنسول بازار دوم،ولی مایکروسافت نمیاد پروژهXBOX رو کنسل کنه،چون تاثیری که روی بازار اول میذاره از سودش خیلی کمتره.
کلا PC Gaming و Console Gaming کلا بحث های جدائین،اگه تاثیر منفی رو هم دیگه میذاشتن،اینهمه شرکت الان وجود نداشت که رو جفتش سرمایه گذاری و کار کنه.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
ببخشید ها ولی واقعا حرف مسخره ای بود . خوبه سونی PS3 رو با همکاری Nvidia ساخته . اگه یه سری به سایت اصلی Nvidia بزنید این موضوع رو متوجه میشید
آره درسته چون واقعا حرفی که شما زدید خنده دار بود!:)
سونی نه پولی به انویدیا برای حفظ این شرکت می ده نه نونی! اگر هم می بینی که در PS3 از Nvidia استفاده شده به خاطر اینکه این شرکت فوق العاده قوی هست در زمینه چیپ ست کارت گرافیک و گرنه کارت گرافیک PS3 رو خود سونی می ساخت. درسته به ازای ساخت کارت گرافیک های کنسول این شرکت ها پول زیادی می گیرند ولی این طوری نیست که هر کنسولی که فروخته می شه پولی تو جیب انویدیا بره ولی در مورد کارت گرافیک به ازای هر کارت گرافیک برای PC پولی به این شرکت می رسه و این شرکت نمی تونه منتظر بشه که به فرض هر 5-6 سال یکبار یک قرارداد با یک کنسول ساز ببنده و بشینه تا 5 سال آینده تا شاید یکی بیاد باهاش قرداد ببنده.

بهتر یکم فکر کنیم بعد بیاد بگیم که حرفامون مسخره هست یا نه!
ولی مگه این شرکتها فقط برای کاربران خانگی قطعه میسازنند(البته بازهم بگم میدونم بیشتر به خاطر گیم این کار می کنند)؟خیلی جاهای دیگه هم ازش استفاده میشه...
خوب قطعا فقط برای گیم نمی سازند ولی فروش بیشتر این شرکت ها در زمینه گیم و توسط بازی باز هاست.
شما فکر می کنید تنها شرکتها یا استودیوها از نرم افزارهای گرافیکی استفاده می کنند خیلی ها هستن که شخصی تو خونه برای خودشون یا با اسفاده ازهمون کارت گرافیکهای معمولی قسمتی از یک پروژه ی رو برای یک استودیو کوچیک یا بزرگ انجام میدن...که تعداد این افراد گرچه کمه اما میتونه تاثیر گذار باشه برای فروش...
من همچین فکری نکردم ولی مثلا یک طراح که با 3dmax کار می کنه (حالا چه شخصی و یا چه شرکت) نمی ره ارت گرافیک به فرض 7900GTX بخره و بگه بهترین کارتو خریدم:) چون اصلا به دردش نمی خوره! می ره یه Quadro 4400 به فرض می خره که مخصوص کارش هست! البته این رو هم بگم که قیمت این کارت ها چندین برابر کارت گرافیک های گیم ها هستند!

Capcom

کاربر سایت
Sep 23, 2005
459
نام
Nima
خوب قطعا فقط برای گیم نمی سازند ولی فروش بیشتر این شرکت ها در زمینه گیم و توسط بازی باز هاست
قبول دارم...ولی اون قسمتی هم که کمتر از بازیها هست ....چیز کمی نیست....
-------------------------------------------
من همچین فکری نکردم ولی مثلا یک طراح که با 3dmax کار می کنه (حالا چه شخصی و یا چه شرکت) نمی ره ارت گرافیک به فرض 7900GTX بخره و بگه بهترین کارتو خریدم چون اصلا به دردش نمی خوره! می ره یه Quadro 4400 به فرض می خره که مخصوص کارش هست! البته این رو هم بگم که قیمت این کارت ها چندین برابر کارت گرافیک های گیم ها هستند
خوب همون طور که خودتون اشاره کردید قیمتش خیلی زیاد تره...ولی بعضی کارهای رو هم میشه(البته نه اون قدر ساده هم!)میشه با کارت گرافیکهای معمولی انجام داد....

GAme3

کاربر سایت
Jun 22, 2006
240
نام
امیر
سلام
آقا من چند روز نبودم موضوع تاپیک عوض شده ؟ چرا همه از کارت گرافیک حرف میزنن ؟
فکر کنم اسم تاپیک رو بذارین (کدام کارت گرافیک نسل جدید؟ ) بهتره ! نه؟

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
البته GAm3 جان اینجا وبلاگ نیست.. نزن تو سر مال...

اما درمورد صحبت دوستمون Capcom بگم که. کسی که با نرم افزارهای مهندسی کار میکنه که قیمتشون کمر فیل رو میشکنه چه برسه به آدم ... میاد برای بلابردن بهره وری از چیزهائی استفاده میکنه که ابزار حرفه ای تلقی میشن مثل همون Quadro 4400 که قیمتش یک مقدار اشک درار هست. مثلاً کسائی که تو استودیوهای فیلمسازی کار میکنن و دارن مثلاً روی افکتها و جلوه های ویژهء یک فیلم معمولی کار میکنن به هیچ عنوان تصور این رو هم نمیکنن که با 7950GTX بشه اون پرفورمنس مد نظر اونها رو ایجاد کرد... کار ما گیم زدن حرفه ایه (بازی کردن منظور) که میریم کارت گرافیک و سیستمی میخریم که بازیهامون رو در حد خدا رندر کنه و بهمون max FPS بده...

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
راستشو بخواین من تازه دارم حرفهای کوتاراگی رو میفهمم اون قصد داره با ps3 جای pc و ماکروسافتو تو قسمت گیم بگیره یعنی شما بتونی ps3 رو اپگرید کنی و بازی سازها هم مثل pc هم کارت گرافیک قدیم و هم جدید رو ساپورت کنن به این وسیله پشتیبانی nvidia رو بدست میاره و فقط میمونه ماکروسافت که شکست دادن اون مساوی با پایان pc-gaming هست;)
ولی این لقمه خیلی بزرگیه و ممکنه خودش و سونی رو خفه کنه:cheesygri
-----------------------------------------------
سونی نه پولی به انویدیا برای حفظ این شرکت می ده نه نونی! اگر هم می بینی که در PS3 از Nvidia استفاده شده به خاطر اینکه این شرکت فوق العاده قوی هست در زمینه چیپ ست کارت گرافیک و گرنه کارت گرافیک PS3 رو خود سونی می ساخت. درسته به ازای ساخت کارت گرافیک های کنسول این شرکت ها پول زیادی می گیرند ولی این طوری نیست که هر کنسولی که فروخته می شه پولی تو جیب انویدیا بره ولی در مورد کارت گرافیک به ازای هر کارت گرافیک برای PC پولی به این شرکت می رسه و این شرکت نمی تونه منتظر بشه که به فرض هر 5-6 سال یکبار یک قرارداد با یک کنسول ساز ببنده و بشینه تا 5 سال آینده تا شاید یکی بیاد باهاش قرداد ببنده
اشکان جون این حرفت کاملا غلته شاید بد نباشه بدونی که تمام کارتهای ps3 رو nvidia میسازه و برای هر کدوم هم از سونی پول میگیره تا وقتی که ps3 تولید بشه و این بازار خیلی بزرگیه که اصلا با کارتهای pc قابل مقایسه نیست و سود هنگفتی داره چون یه کارت تکراری رو مرتب میسازه و لازم نیست اپگریدش کنه;)
اینم بگم که یکی از دلایل ضرر بیش از حد ماکروسافت این بود که در نسل قبل با nvidia قرار داد کارت گرافیک xbox رو بسته بود و این شرکت حاظر نشد قیمت کارتش رو برای ماکروسافت پایین بیاره و این ضرر بزرگی به ماکروسافت زد ولی خوشبختانه ati بیشتر اهل معامله هست و اینسری دست ماکروسافت برای کم کردن قیمت بازه
در مورد بقیه قطعات هم که برای کنسولها دیگران میسازن وضع همینطوریه و باید برای تک تکشون پول بدن و اجازه ندارن خودشون بسازن و باید پولشو بدن;)
این شرکتهایی که نام بردین ati , nvidia , amd ,intel ... اینا همشون دنبال فروش قطعات هستن و براشون فرق نداره که این قطعه تو ps3 باشه یا تو xbox360 یا pc هر جا پول باشه اونجا هستن
ولی تنها شرکتی که سودش تو بازی برای pc هست ماکروسافته ;)
اگه سونی بتونه ps3 رو اپگرید کنه و بازی سازا هم ازش پشتیبانی کنن مثل pc اونموقع خطرناک میشه واسه ماکروسافت و همه هدف سونی هم همینه که با ps3 و لینوکس جای pc رو بگیره این کوتاراگی اونقدر هم احمق نیست حتما یه نقشه ای داره
---------------------------------------------------------------------
چند تا سوال داشتم اگه کسی بدونه و بگه ممنون میشم
کسی میدونه تعداد بازی بازای pc بیشتره یا کنسولها؟
ماکروسافت از بازی هایی که برای ویندوز ساخته میشه درصد میگیره یا میده یا...؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اشکان جون این حرفت کاملا غلته شاید بد نباشه بدونی که تمام کارتهای ps3 رو nvidia میسازه و برای هر کدوم هم از سونی پول میگیره تا وقتی که ps3 تولید بشه و این بازار خیلی بزرگیه که اصلا با کارتهای pc قابل مقایسه نیست و سود هنگفتی داره چون یه کارت تکراری رو مرتب میسازه و لازم نیست اپگریدش کنه
من فکر نمی کنم حرف غلطی زده باشم چون مگه من گفتم فقط چنتا کارت می سازه!؟ در مورد فروش کارت گرافیک برای PC اول بگم که فروش این کارت ها بیش از اون چیزیه که شما فکرشو بکنی چون اینجا صحبت بازی سازی نیست! (البته من واقعیت رو بگم نمی تونم در این زمینه چارتی به شما بدم چون همچین چارتی که مثلا فروش کارت گرافیک را با فروش کنسول مقایسه کنه وجود نداره ولی از روی تعداد PC ای که در سال به منازل اضافه می شه می شه این رقم رو حدس زد!) در حال حاضر فقط دوتا شرکت کارت سازی مطرح داریم یعنی شما هر کامپیوتری هم بخری باید یکی از این دو شرکت را انتخاب کنیو کارتشو برای کامپیوترت بخری. در مورد اینکه شما می گی Nvidia برای هر کنسول به طور جدا از سونی پول می گیره این نمی تونه درست باشه. شرکتی مثل انویدیا می یاد با سونی قرداد می بنده که مثلا تا 5 سال من برای تو این کارتو می سازم و فلان مبلغ را می گیرم. این یعنی اینکه اگه سونی هیچی هم نفروشه مجبوره پول انویدیا رو بده چون به حالت قراردادی کار کردی نه تکی! در صورتی که در مورد کارت گرافیک اصلا اینطور نیست!

در ضمن این حرف کوتاراگی در مورد آپگرید کردن PS3 رو هم یه شوخی فرض کنید چون محال به نظر می رسه و ساپرت خیلی خیلی قوی می خواد! در ضمن این نکته رو هم فراموش نکنید کنسول هر چی باشه در نهایت یک کنسول هست و هر کاریشم بکنی نمی تونه به PC برسه. البته این موضوع را در زمینه غیر گیم می گم!

ماکروسافت از بازی هایی که برای ویندوز ساخته میشه درصد میگیره یا میده یا...؟
بازی ساز ها برای اینکه بازی روی ویندوز اجرا شه نه درصدی می دن نه می گیرن. چون در حال حاضر ویندوز به عنوان یک سیستم عامل غالب یکی از رکن های اساسی PC است و نمی شه اونو شخصی و محدود کرد. البته این در مورد همه بازی ها صادق نیست. مثلا بازی ای مثل Crysis هر وقت می یاد دنبالشم اسمی از vista شنیده می شه. یعنی این بازی داره غیر مستقیم تبلیغ ویژگی های گرافیکی vista رو می کنه پس به احتمال خیلی زیاد از طرف مایکروسافت ساپرت شده!

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
اشکان جون یه چیزو دقت نکردی خیلی از pc هایی که برای منازل خریده میشه هدفش بازی نیست و خوب میدونی اگه کسی بخواد یه pc برای بازی بخره باید پول زیادی بده پس خیلی از دارندگان pc دنبال کارت گرافیک گرون قیمت نیستن و بحث ما تو قسمت بازی برای pc هست و واضحه که مصرف کارت گرافیک برای pc خیلی بالاس چون الان تو هر خونه ای یه pc هست;) ولی نمیتونی از اونطریق فروش کارت گرافیک برای بازی رو متوجه بشی ولی میتونی از روی فروش بازی های مشترک روی pc و کنسول بفهمی کدوم بیشترن که به راحتی با یه سرچ میبینی که فروش گیم رو کنسولها به مراتب بالاتره;) یعنی pc دارها هم ترجیح میدن رو کنسول بازی کنن تا کامپیوتر
البته این موضوع را در زمینه غیر گیم می گم
!
در مورد کوتاراگی و ps3 منظور فقط تو قسمت بازیه ;)
----------------------------------------------------------
شرکتی مثل انویدیا می یاد با سونی قرداد می بنده که مثلا تا 5 سال من برای تو این کارتو می سازم و فلان مبلغ را می گیرم. این یعنی اینکه اگه سونی هیچی هم نفروشه مجبوره پول انویدیا رو بده چون به حالت قراردادی کار کردی نه تکی! در صورتی که در مورد کارت گرافیک اصلا اینطور نیست
میبخشی ولی این فکر نکنم درست باشه چون اولا قیمت کارت به مرور پایین میاد پس نمیشه یه قیمت ثابت براش گذاشت و پولشو حساب کرد و ثانیا اصلا معلوم نیست که چه تعدادی باید کارت ساخته بشه فرق بین 20 میلیون و 100 میلیون خیلی زیاده و نمیشه با یه قرار داد سرو تهشو جمع کرد
ولی چیزی که مشخصه اینه که nvidia نمیاد همینطوری 100 میلیون کارت بسازه و بده به سونی و مطمئن باش پول تک تکشو گرفته ولی خوب این به صورت عمده هست و قیمتها با بازار فرق داره ولی سود سره جاشه و کم هم نیست
اینو مطمئن نیستم ولی فکر کنم کارتهایی که nvidia برای بازی رو pc میسازه (کاری به کارتهای معمولی که برای مصارف عادیه نداریم)در مقابل اون 100 میلیون که ممکنه رو یه کنسول بسازه قابل مقایسه نیست چون به نظر من تعداد بازیبازای pc که حاضرن مرتب کارت بخرن خیلی زیاد نیست اگه گیم بطور کل تو pc از بین بره بازم کامپیوتر سرجاش هست و مصارف اون خیلی بیشتر از این چیزاست و اگه به اون امار سالیانه برای فروش بازی ها رو pc نگاه کنین میبینین که اصلا امیدوار کننده نیست(مثله اینکه طرفدارای pc متعصب ترند;) )
راستش مدرک پیدا کردن واسه این بحث ما واقعا کار سختیه و من نتونستم چیزی پیدا کنم و فکر کنم این بحث خیلی حرفه ایه اگه کسی میتونه کمک کنه با مدرک ممنون میشم

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
همان طور که خود شما گفتی از آنجایی که نمی شه برای این جور مسائل مدرک مناسب و قابل قبولی پیدا کرد بنابراین بهتره بیخیال بشیم;)
فقط چنتا نکته را بگم:
اشکان جون یه چیزو دقت نکردی خیلی از pc هایی که برای منازل خریده میشه هدفش بازی نیست و خوب میدونی اگه کسی بخواد یه pc برای بازی بخره باید پول زیادی بده پس خیلی از دارندگان pc دنبال کارت گرافیک گرون قیمت نیستن
خوب آخه بحث کارت گرافیک محدود به گیم نیست فقط! شما بدترین PC رو هم بخری باید یه کارت گرافیک بالاخره براش بخری که در هر حال مال یکی از این دو شرکت هست پس پولش تو جیب اینا می ره باز. حتما که نباید یه کارت 500 تومانی بگیر تا بگن که انویدیا سود کرده.
اگه به اون امار سالیانه برای فروش بازی ها رو pc نگاه کنین میبینین که اصلا امیدوار کننده نیست(مثله اینکه طرفدارای pc متعصب ترند )
من به PC کلا چون مربوط به رشتمم هست تعصب دارم چه به گیم چه برنامه! ولی تا حالا فکر نمی کنم حرف بیربط و بیخود در این زمینه زده باشم. در مورد اینکه آمار فروش بازی ها در کنسول ها بیشتر از PC کاملا صحیح است و حرفی توش نیست ولی این موضوع ربطی به اینکه صنعت بازی سازی در PC در حال نابودی است نداره چون این صنعت خیلی ساله که به همین شکل داره به راهش ادامه می ده.

GAme3

کاربر سایت
Jun 22, 2006
240
نام
امیر
فرض کن Age of Empires 3 بخواد روی PS3 منتشر بشه
شاید گرافیکشو بتونن در حد نسخه ی PC برسونن ولی بازی کردن یه بازی استراتژی با دسته ی کنسول کاملا دور از ذهنه ... در نتیجه عرضه مثلا AOE3 روی PS3 = لطمه زدن به کیفیت بازی و کم کردن از ارزش بازی اصلی
کی گفته نمیشه روی کنسول بازیه استرتژی بازی کرد؟؟؟ اگه یادتون باشه روی ps1 بازی red alert
اومد منم خودم بازی کردم هنوز هم سی دی شو دارم خیلی هم حال کردم اصلا هم مشکلی نداشت . گرافیکش هم از کامپیوتر های اون زمان بهتر بود تو گیم پلی هم مشکلی نبود.
ولی اگه قرار باشه یه بازی اول شخص مثل PREY روی کنسول بیاد اون کنسول XBOX هست نه PS ... چون بازیساز غربی علاقه چندانی به انتشار بازیش روی کنسول ژاپنی نداره
باز هم کی گفته بازی سازهای غربی علاقه ندارن بازی هاشون روی کنسول های ژاپنی بیاد .
چند تا بازی FPS بهت بگم که شرکت های غربی اون را زدن وقرار هست بزنن که روی کنسول های شرقی بیاد؟

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
mt3691 {اسمتو به یاد ندارم} این شرکت هایی که اشکان ازشون نام برد دقیقا نقطه عطف بازی سازی هستن حتی شرکتی مثله ایسوز یا گیگابایت حالا چرا؟ به دلیله اینکه اگه شما داری اسم های مثله360. PS3 یا غیره رو میشنوی به دلیل وجود همین شرکت ها هست. اون کارت گرافیک اون پردازنده . اون رم همه این چیز ها از کامپیوتر به عاریه گرفته شده . قبل از اینکه کنسول مطرح باشه انیاک داشت برای خودش اقایی میکرد اغلب بازی های پی سی یه سر وگردن از بازی های کنسول بالاتر بودن. شما میای میگی کنسول اومده به کمک پی سی بعد میای فروشه بازی هاشو ازش فاکتور میگری. بالاخره کدوم یکی رو باور کنیم. الان اوضاع با 5 سال پیش فرق کرده که سالی یه بار یه کارت گرفیک جدید میومد بیرون . من الان میرم یه کنسول میخرم بهش بگو خدای سیستم ولی این کنسول تا حداقلش تا 2 سال اپدیت نمیشه. حالا شرکت هایی مثله Nvidia &ATI &Asus& Intel&AMD و..... بیان تو اون دو سال مگس بپرونن. ایا این حتی تو مخ یه انسانی که تا حالا تو عمرش فکر اقتصادی نکرده {یه بچه 3 ساله} میگنجه. مطمعنا که جواب سوال من نه هست. پس میبینیم که فاز کنسول با پی سی یه چیزی هست جداگونه. من اگر تو کنسول بخوام بازی کنم سبک های درایور یا فوتبال هست چون کنترل بازی ها این دسته با دسته ها کنسول راحت تره و اینم مشکلش حل شده و گیم پد هست . در مورده بازی پر خرج بگم که ایا هر بازی پرخرج بود یا کم خرج این دلیل بر فروش کم یا زیاده اونه؟ مسلما اینطور نیست بازی که از هر لحاظ خوب باشه حتما موفق خواهد بود حالا میخواد رو پی سی باشه یا کنسول. در مورده پول هم که اگه اینطور که شما میگی ما باید چند سال پیش با پی سی خداحافظی میکردیم میرفتیم سمت کنسول چون هیچ شرکتی برای پی سی بازی نمیزد . امیدوارم که قانع شده باشی.

در مورده گیمر حرفه ای هم بگم که ما که کوچیک همتون هستیم. ولی هر کس یه نوع سبک یا بازی رو دوست داره . من در مورده جی تی ای مخالفم چون جی تی ای یه بازی هست که اگر هرکس 100% پر کنه. این بازی برای خودش صاحب سبک درسته که تا زمانی که دوبعدی بود کسی زیاد محلش نمیزاشت اما بعد از اون تونست تعداد زیادی از گیمر ها رو به خودش جلب کنه. گیم پلی خوبی داره . حالا بازی هایی مثله
NFS &call of duty bia تو رده کژوال قرار میگیرن؟؟؟؟

نکته: این متن دیشب نوشته شده ولی به دلیل نبود اینترنت امروز تونستم بزارم تو سایت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر