کدام کنسول نسل جدید؟

کدام کنسول را انتخاب می کنید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    433

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
در ضمن کسی که خودشو طرفدار pc میدونه باید بدونه که xbox360 به کمک pc اومده تا در مقابل کنسولهای ژاپنی از بین نره

PC نیازی به کمک هیچ کنسولی نداره و اصلا رقیب کنسولهای ژاپنی نیست که بخواد در مقابلشون از بین بره یا نره
کسی که طرفدار بازیهای ژاپنیه اصلا نمیفهمه PC چیه و کسیم که PC بازه اصلا نمیفهمه بازی ژاپنی چیه
PC طرفدارای خودشو داره ، بازیهای خودشو داره و فروش خودشم میکنه و اصلا بازارش از بازار کنسول جداس
اگه کنسولهای ژاپنی چند میلیارد دستگاه هم بفروشن بازم PC بازیهای آنلاین و اول شخص و استراتژی خودشو داره و فروش میلیاردی کنسولهای ژاپنی و بازی هاش هم کوچکترین تاثیری روی بازآر PC نداره

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
در ضمن کسی که خودشو طرفدار pc میدونه باید بدونه که xbox360 به کمک pc اومده تا در مقابل کنسولهای ژاپنی از بین نره و جبران فروش کم بازی های pc رو بکنه و واسه همین هم هست که اکثر عنوانهاشون یکی هستن اگه کسی 360 رو قبول نداره پس نباید pc هم قبول داشته باشه!!!
من خودمو یک PC باز حرفه ای می دونم و اصلا هم قبول ندارم که 360 به کمک PC اومده باشه، کسی هم که PC باز نیست بهتره نظراتشو در مورد PC برای خودش نگاه داره! اون فروش The Sims 2: Open for Business و Kingdom Hearts II هم فکر کنم شما از روی سایت gamespot نوشتی که یک مقدار هم قدیمیه و جدید نیست. در مورد کلمه پرفروش ترین بازی هم که در مورد Open for Business نوشتین اگه منظورتون کلی بوده که کاملا غلطه و اصلا پایه و اساسی نداره! در مورد پرفروش ترین های PC الان وقت ندارم چیزی بنویسم ولی مطمئن باش که Open for Business جلوی اونا چیزی نیست! البته نمی خوام فروش PC را با کنسول ها مقایسه کنم.
من قبلا گفتم بازم میگم هیچ رقابتی بین pc و 360 نیست و اینا جفتشون تو یه جبهه هستن و هیچ فرقی بین بازیبازای pc و 360 نیست و معمولا سلیقه طرفدارای این دوتا یکیه و با اومدن ویستا ایندو کاملا با هم مخلوط میشن
شاید از لحاظ سبک گیم تقریبا به هم شبیه باشند ولی بین بازی ها و بازی باز های این دو خیلی اختلاف وجود دارد! واقعا بدترین روز برای من و PC باز های واقعی وقتیه که موس+کیبورد را ول کنم و بشینم با دسته های مسخره کنسول ها به فرض Half-Life و یا Age of Emirpres بازی کنم و یا شاهد باشم که مثلا بازی counter-strike داره روی 360 مسابقاتش انجام می شه! البته این عوامل هیچ وقت به وقوع نخواهند پیوست بنابراین شما نمی تونی بگی که هیچ فرقی بین ایندو وجود نداره!
ما تو ایران چیزی به اسم بازی انلاین فعلا نداریم ولی نمیشه گفت بازیباز حرفه ای نداریم به نظر من کسی که اخبار دنیای گیم رو دنبال کنه و روزی یکی دو ساعت بازی کنه و بالای 15 سال بازیباز باشه میشه بهش گفت بازیبازحرفه ای یا progamer
البته منظور از ما فکر کنم من بود چون خیلی ها هستن که همین الان بازی هایی مثل counter-strike و Battlefield و Unreal و ... در سرور های داخلی و خارجی هر روز چندین ساعت در ایران بازی می کنن! (بازی های مثل guildwars و ... هم هستند ولی به علت اورجینال بودن بازی تعدادشون کمتر هست.) ببینم مگه باید چجوری بازی کرد تا اسمشو بزاریم آنلاین؟
در ضمن فکر نمی کنم نظر شما در مورد progamer صحیح باشه این مشخصاتی که شما دادیم مربوط به یک فرد علاقه مند به دنیای بازی می شه نه گیمر حرفه ای! اصولا بحث گیمر حرفه ای فقط در حوضه مولتی پلیر منطقی می باشد و تنها در این بخش می شه از یک مقایش منطقی در این زمینه استفاده کرد.

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
PC نیازی به کمک هیچ کنسولی نداره
یه شرکت بازی سازی عاشق چشم ابروی pc نیست اونا دنبال پول هستن و هر جا پول باشه میرن به اون سمت پولی که تو کنسولهای ژاپنی هست باعث میشه بازیسازا برن به اون سمت و بازیهای پرخرج تری براش بسازن و هیچ بازی سازی حاظر نمیشه برای pc یه بازی پرخرج بسازه چون فروش رو pc کمه و نمیتونه هزینه ساخت بازی رو برگردونه پس مجبورن اون بازی رو رو کنسولها هم بدن تا بتونن سود کنن و سونی حاظر نیست از بازی های pc حمایت کنه ولی ماکروسافت که میشه گفت پدر pc هست اومده بدادش برسه و برای اینکار xbox و xbox360 رو اورده اینو من نمیگم اگه به ویکیپدیا بری اونجا هم تو جنگ کنسولها به این نکته اشاره کرده;)

یه نگاه به سود بازی ها تو pc و کنسولها بکن دیگه نیازی به دلیل من نیست شما فکر میکنی اگه کنسولها نبودن الان با این سودی که بازیهای pc دارن چیزی از صنعت گیم مونده بود:confused:
------------------------------------------------
شاید از لحاظ سبک گیم تقریبا به هم شبیه باشند ولی بین بازی ها و بازی باز های این دو خیلی اختلاف وجود دارد! واقعا بدترین روز برای من و PC باز های واقعی وقتیه که موس+کیبورد را ول کنم و بشینم با دسته های مسخره کنسول ها به فرض Half-Life و یا Age of Emirpres بازی کنم و یا شاهد باشم که مثلا بازی counter-strike داره روی 360 مسابقاتش انجام می شه! البته این عوامل هیچ وقت به وقوع نخواهند پیوست بنابراین شما نمی تونی بگی که هیچ فرقی بین ایندو وجود نداره
یعنی شما نمیدونی وقتی ویستا بیاد شما تو قسمت انلاین با 360 و pc میتونین با هم مسابقه بدین؟
-----------------------------------------------
لبته منظور از ما فکر کنم من بود چون خیلی ها هستن که همین الان بازی هایی مثل counter-strike و Battlefield و Unreal و ... در سرور های داخلی و خارجی هر روز چندین ساعت در ایران بازی می کنن! (بازی های مثل guildwars و ... هم هستند ولی به علت اورجینال بودن بازی تعدادشون کمتر هست.) ببینم مگه باید چجوری بازی کرد تا اسمشو بزاریم آنلاین؟
فکر میکنین چند نفر تو ایران بازی انلاین میکنن خیلی کمه بهتره فقط خودتونو نبینین نمونش تو همین سایت فکر میکنین چند نفر یازی انلاین میکنن؟!!!
شما فکر کردی چون شما انلاین بازی میکنی همه میتونن نه خیلی ها دایل اپ هم بزور دارن بهتره کلی فکر کنیم حرف من کلی تره تا شما در ضمن اگه بازیکن حرفه ای به انلاینه ما هیچ بازی باز حرفه ای نداریم ایناییم که هستن در مقابل اونوری ها هیچ حرفی برا گفتن ندارن اگه دارن چند تا از عناوینتونو بگین تا ما ها که انلاین نمیدونیم چیه هم بفهمیم با چه حرفه ای هایی طرف هستیم;)

آخرین ویرایش:

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
یه شرکت بازی سازی عاشق چشم ابروی pc نیست اونا دنبال پول هستن و هر جا پول باشه میرن به اون سمت پولی که تو کنسولهای ژاپنی هست باعث میشه بازیسازا برن به اون سمت و بازیهای پرخرج تری براش بسازن و هیچ بازی سازی حاظر نمیشه برای pc یه بازی پرخرج بسازه چون فروش رو pc کمه و نمیتونه هزینه ساخت بازی رو برگردونه پس مجبورن اون بازی رو رو کنسولها هم بدن تا بتونن سود کنن و سونی حاظر نیست از بازی های pc حمایت کنه ولی ماکروسافت که میشه گفت پدر pc هست اومده بدادش برسه و برای اینکار xbox و xbox360 رو اورده اینو من نمیگم اگه به ویکیپدیا بری اونجا هم تو جنگ کنسولها به این نکته اشاره کرده;)

یه نگاه به سود بازی ها تو pc و کنسولها بکن دیگه نیازی به دلیل من نیست شما فکر میکنی اگه کنسولها نبودن الان با این سودی که بازیهای pc دارن چیزی از صنعت گیم مونده بود

والا تا اونجایی که من میدونم الان بازیهای PC به مراتب پرخرج تر از بازیهای کنسولهای ژاپنی هستن و اکثرا هم فقط برای PC میان یا نهایتا با اختلاف زمانی زیاد برای کنسولها
نمونش هف لایف 2 که یکی از پرخرج ترین بازیها بوده (با 40 میلیون دلار هزینه) و تا همین 1 هفته پیش هیچ خبری ازش روی کنسول نبود ، 2 سال پیش روی PC اومد و سودشم کرد
الانم که داره برای PS3 و 360 ساخته میشه دلیلش پایین بودن سود نسخه ی PC نبوده که حالا مثلا بخوان یه جوری جبرانش کنن
کلا سازنده هایی که روی PC کار میکنن نه شناختی رو سلیقه ی گیمر ژاپنی دارن نه علاقه ای به کنسول ژاپنی و نه علاقه ای به ساخت بازی روش دارن ... چون با این کار فقط به کیفیت محصول خودشون لطمه میزنن ... حالا کنسول ژاپنی هرچقدر هم که فروش کرده باشه چندان اهمیتی نداره ... مساله اینه که یه گیمر ژاپنی توانایی درک کردن یه بازی اول شخص یا یه بازی استراتژی رو نداره

ضمنا کی گفته سونی حاضر نیست از بازیهای PC حمایت کنه !؟
اگه مثلا ID بخواد Doom 3 رو برای پلی استیشن منتشر کنه سونی میگه نه نمیخواد منتشر کنی چون من از PC حمایت نمیکنم ؟؟؟
یا اگه Crytek بخواد Far Cry رو برای PS منتشر کنه سونی نمیزاره ؟؟؟
نه این خبرا نیست
سازنده های غربی اصولا توجه چندانی به کنسول ژاپنی ندارن و یه کنسول مثل PS2 برای یه سازنده مثل ID در درجه ی آخر اهمیت قرار داره و شاید اصلا هیچ اهمیتی نداشته باشه !

و یه مساله ی دیگه انقدر این ویکیپدیا رو به عنوان منبع و سورس معرفی نکنید
مطالبی که اونجا گذاشته میشه اکثرا علمی نیست و نظرات یه سری آدم دیگس که فرقشون با ما اینه که انگلیسی تایپ میکنن !

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
یه شرکت بازی سازی عاشق چشم ابروی pc نیست اونا دنبال پول هستن و هر جا پول باشه میرن به اون سمت پولی که تو کنسولهای ژاپنی هست باعث میشه بازیسازا برن به اون سمت و بازیهای پرخرج تری براش بسازن و هیچ بازی سازی حاظر نمیشه برای pc یه بازی پرخرج بسازه چون فروش رو pc کمه و نمیتونه هزینه ساخت بازی رو برگردونه پس مجبورن اون بازی رو رو کنسولها هم بدن تا بتونن سود کنن
خوب این حرف مشخصه شما با سرمایه گزاران اصلی بازی های PC اصلا آشنایی نداری! مایکروسافت تاثیر چندانی روی بازی های نزاشته و اگر xbox هم نمی اومد pc به همین راه خود ادامه می داد! دو شرکت ATi و nVdiia و بعد ار آنها AMD و Intel به عنوان چهار شرکت غول در زمینه سخت افزار چندین سال هست که حامی ساخت بازی برای PC بوده اند پس تا این شرکت ها رقابت دارند بازی برای PC ساخته خواهد شد و به بازی های ژاپنی هیچ ربطی نخواهد داشت!!!
یعنی شما نمیدونی وقتی ویستا بیاد شما تو قسمت انلاین با 360 و pc میتونین با هم مسابقه بدین؟
وقتی نشه از امکانات فراوانی که در PC وجود داره در کنسول استفاده کرد پس فرقی نمی کنه که بخوان به هم وصل بشن یا نشن! این موضوع را می دونستم ولی این نمی تونه در مورد همه سبک ها صادق باشه چون به فرض آنلاین کردن یک بازی FPS بین کنسول و PC و رقابت در آن بازی بیشتر به یک جک شبیه تا واقعیت!:D
شما فکر کردی چون شما انلاین بازی میکنی همه میتونن نه خیلی ها دایل اپ هم بزور دارن بهتره کلی فکر کنیم حرف من کلی تره تا شما در ضمن اگه بازیکن حرفه ای به انلاینه ما هیچ بازی باز حرفه ای نداریم ایناییم که هستن در مقابل اونوری ها هیچ حرفی برا گفتن ندارن اگه دارن چند تا از عناوینتونو بگین تا ما ها که انلاین نمیدونیم چیه هم بفهمیم با چه حرفه ای هایی طرف هستیم
بنده با دایل آپ بازی می کنم و مثل شما موقعیتشو ندارم که ADSL داشته باشم:) شما فقط به سرور های بازی counter در ایران یه سر بزن می بینی که کاربران آنلاینش همیشه چندین برابره همین سایت ماس!
در مورد بازی کن حرفه ای هم مگه اصلا کسی گفت که ما در ایران بازی کن حرفه ای داریم؟! من الان هم می گم ما در ایران بازی کن حرفه ای نداریم! البته می شه در قسمت تک نفره هم بازیکن حرفه ای را انتخاب کرد ولی نمی شه یک مقایس درست براش در نظر گرفت!

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
اقا بهزاد بازیسازای غربی اصلا کاری به ژاپن ندارن اونا میخوان بازار امریکارو دست ژاپنی ها ندن الان ps2 داره بازار امریکارو قبضه میکنه و این یه خطره
اگه دقت کنین بازیهای مشترک بین pc و 360 رو کنسول بیشتر فروش میکنه و این برای بازیساز غربی فرق نداره
شما فقط هالف لایف رو نبین این یه بحث کلیه خیلی از بازیها رو pc به تنهایی جوابگو نیست با این هزینه های ساخت بازی
----------------------------------------------------------
خوب این حرف مشخصه شما با سرمایه گزاران اصلی بازی های PC اصلا آشنایی نداری! مایکروسافت تاثیر چندانی روی بازی های نزاشته و اگر xbox هم نمی اومد pc به همین راه خود ادامه می داد! دو شرکت ATi و nVdiia و بعد ار آنها AMD و Intel به عنوان چهار شرکت غول در زمینه سخت افزار چندین سال هست که حامی ساخت بازی برای PC بوده اند پس تا این شرکت ها رقابت دارند بازی برای PC ساخته خواهد شد و به بازی های ژاپنی هیچ ربطی نخواهد داشت!!!
میشه واسه این حرفت یه مدرک بدی؟
الان بزرگترین بازیسازا اول سونیه دوم ماکروسافته و سوم ea , ......
این شرکتها که شما گفتی کدوم پشتیبانی رو کردن ؟ اگه پشتیبانی کردن فقط واسه این بوده که از محصولات اونها در بازی پشتیبانی بشه و این کمک شرکتها کمکی به صنعت بازی نمیکنه همنطور که به سود سالیانه بازی ها pcدر امریکا نگاه کنی میبینی سال به سال داره میاد پاینتر و هزینه ساخت مرتب داره میره بالاتر

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
البته تعریف شما از پرو گیمر واقعاً جالب بود... یک خاک اندازم ممکنه که روزی دوساعت بازی کنه.. و اخبار گیم هم دنبال کنه... پس خاک انداز ما پرو گیمره؟! نه عزیز من... یک گیمر حرفه ای کسی که حداقل این زمانی رو که گفتی بصورت حرفه ای به انجام بازی های حرفه ای به پردازه... و الا داریم ملتی رو که روزی 10 ساعت GTA بازی میکنن... این ها رو من کژوال گیمر هم حساب نمیکنم... چه برسه به پرو گیمر... اولاً تعریف گیم حرفه ای همونی بود که گفتم.. دوماً بین کسی که GTA بازی میکنه... با کسی که (بعنوان مثال) CS بازی میکنه قد جلبک دریائی با درخت ساکویا غول پیکر فرق وجود داره... تنها شباهتشون اینه که جفتشون سبزن... حالا این وسط هم یه عده هستن که یا Old School Gamer هستن و یا Hardcore Gamer ... این اولدسکول گیمر ها کسائی هستن که به بازیهای قدیمی علاقمند و وفادارن... که شامل یک گستردگی خاصی بین کنسولهای قدیمی هست.. مثلاً خوره پک من یا خوره ماریو و یا.... هستن...
و اما این هاردکور گیمرها .. پرو گیمر ها از دل هاردکور گیمرها بیرون میان... هادکور گیمر کسی که خوه بازیه و به یک سری اصولها هم پایبنده... و علاوه بر عشق و علاقه ای که به گیمی که میزنه داره... یجورائی تعصب هم داره... بقیه زیر این دو دسته کژوال گیمر یا (ا n00b (Newbie هستن... نتیجه اخلاقیش اینه که که من خودم رو یک پروگیمر میدونم با توجه به سوابقی که دارم و حداقل خودم میدونم که دنبال هر مزخرفی نمیرم... و دنبال بازی هستم که گیم پلی توش حرف اول و آخر رو میزنه... و با توجه به اصولی که بهشون اعتقاد دارم مثل عدم استفاده از کدهای تقلب و امثالهم... میدونم که حتی اگر پرو گیمر نباشم... کژوال هم نیستم...

رده های مختلف گیمر ها و چند نمونه و توضیح...

Pro Gamer
این افراد بصورت وحشتناک میشینن تمرین میکنن، بعنوان مثال من یه رفیق دارم که کلی ساله داره Quake 3 بازی میکنه... این آدم هر موقع بیکار میشه میشینه تو مپهای مختلف فقط Jump میزنه.. نمیدونی چطور از در و دیوار بالا میره... دیوارو پلاسما خور میکنه روش میدوئه.. پرو گیمرها در حال حاضر در بازیهای زیر فعالیت چشم گیر دارن.
Quake 3 (کلاً سری کوئک ملتی داریم که هنوز کوئک یک و دو بازی میکنن - کوئک چهارم که فعلاً زیاد استقبال نشده)
Unreal Tournament
Painkiller و...
Winning Eleven or PES
FIFA Series (گرچه من این بازی رو به دلیل داشتن باگهای زیاد و عدم شباهت به یک بازی فوتبال شخصاً قبول ندارم. اما در تورنمنتهای بزرگ جایی برای خودش داره)
Counter-Strike - شاید بشه گفت برترین بازی تیمی هست که تا کنون ساخته شده و مطمئناً روی دستش نخواهد اومد.. هنوز جزو پر کاربرترین بازیهای مولتی پلایره... حتی تا این لحظه Counter-Strike: Source هم نتونسته خودش بین پرو گیمرها جا بندازه با اینکه کاربرای انلاینش بیش از دوبرابر 1.6 هستن... ولی با این حال تو مسابقات معتبر نیست... شایدم یک دلیلش اینه که هنوز بتاست.
تو بازیهای MMO هم که WoW نیاز به توضیح نداره...
سبک استراتژی هم که از قدیم الایام در خدمت StarCraft و WarCraft بوده...

افراد بارز این دسته:
Johnatan "Fata1ity" Wendel (نفس من) قهرمان مسابقات مختلف در رشته های Death Match و پر درامد ترین گیمر دنیا. Team 3D هم که سالها قهرمان مسابقات کانتر بود...

Hardcore Gamer
این ها هم جانورانی هستن غریب. اینها هم گیم میخورن، هم گیم میزنن، هم گیم میبرن، بعضی هاشون هم مثل من با گیم زندگی میکنن... مثلاً تو زندگی من گیم خیلی بیشتر از خودم نقش داشته. مثلاً بابام همیشه بهم میگه خاک بر سرت تو سن تو مردم ازدواج میکنن... که منم گفتم منم ازدواج کردم نه با یکی اونم با دوتا... (PC - PS2) ... تازه سومیشم تو راهه ...

بازیها: کلیه بازهای بالا با اینام مشترکه به اضافه بازیهای رکوردی... مثل DMC یا Mario و... مثلاً ما یه رفیق داشتیم که خدا بیامرز (البته مرحوم نشده - رفته خارجه) میشست صبح تا شب Super Mario بازی میکرد با انواع روش های مختلف... دیوارو سوراخ میکرد همه مپ رو اون بالا میدوئید خلاصه ژانگولری بود واسه خودش...

Casual Gamer
اینجور افراد بشتر از اون چیزی که بازی کردن حرف زدن و میزنن... و به هیچ اصولی هم پایبند نیستن... نیازی هم به توضیح ندارن.. دور و برمون زیادن... بازیهای برجسته این سبک: The Sims یا خاله بازی دیجیتال، GTA Series, بزودی Spore، هاروست مون، یه همچین مزخرفاتیم قراره واسه 360 بیاد که اسمش یادم نیست آهان فکر کنم ویوا پیناتا بود... و ... دستشون برسه هر کاریم برای اثبات خودشون نشون میدن... مثلاً انواع چیتها و ترینر ها و... خیلی اوقات حتی ازسیو بازی دیگران هم استفاده میکنن...

n00bz
به این ها خز گیمر هم گفته میشه... همه جا هستن همه چی رو هم به گند میکشن... یارو میاد تو مپ مثلاً کانتر همه رو هدشات میکنه در حالی که شاید دومین باریم نباشه که کانتر بازی کرده.. کاشف به عمل میاد که حضرت آقا Aim-Bot دارن و عین هولووو همرو پل و پخش میکنه... یا مثلاً واک کردی داری تو تونل میری یهویی به تیر غیب اعلامیه دیوار میشی... بعد که نگاه میکنی میبینی حاج آقا حتی کنار تونل هم نبوده و داشته واسه خودش از طریق Wallhack شمارو نگاه میکرده و طبق عادم همونطوری هم میمیری... بعد تازه ادعاشم میشه که من فلانم... معمولاً هم با نیکنیم های HeatoN یا تگهای SK و 3D و 3S و mibr و اینا میبینیشون... هرکی ندونه فکر میکنه جدی جدی خود HeatoN داره بازی میکنه... اینجور افراد در طول بازی معمولاً خانوادشون بجای ایشان مورد ملامت و ناسزا قرار میگیرن و در اکثر اوقات هم آب بندی شدن و بروی خودشون نمیارن...

خلاصه هرکاری برای خودش شان داره و شان مارو خراب نکنید... به صرف خوندن روزنامه کسی به شما دکترا نمیده و باید بابتش تلاش کنید. پس کسیم که سایت خبری میشینه روزی 15 ساعت چک میکنه بهش جایزه مسابقات WCGT ESWC و یا CPL رو نمیدن... باید براش تلاش کنی.. نمونش اینه که ما 6 ساله خودمونو کشتیم... هرکی از ایران میره اونور بصورت تحقیر آمیز میبازه و دست از پا دراز تر بر میگرده... و الا ما هم پرو گیمر داریم اما تجربه ما به دلیل جزیره بودن در دنیا به اندازه بقیه نیست که این خودش خیلی مهمه... شاعر میگه.. تو ندیدی که چه غریب جزیره / یه خاکه توی آب اسیره... البته من موقعیت جغرافیائی رو میدونم و میدونم ایران جزیره نیست بلکه به لحاظ جغرافیای سیاسی ما جزیره هستیم و از همه دنیا فاصله گرفتیم...

کمیک زیر نشون دهنده 3 دسته n00b، Casual و Hardcore gamer هست...
21ch7yq.gif

این هم نمونه یک پرو گیمر...
21ci3ig.jpg

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
سیاوش مطلبت خیلی باحال بود ادم حوس میکنه بره انور اب فقط انلاین بازی کنه ولی حیف که امکاناتش نیست اینجا هم که مثل زندانه صد رحمت به جزیره;)
راستی من بازی ارکید خیلی دوست دارم از همه چی بیشتر این جزو کدوم گروهه:cheesygri

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
درسته اما کجای حرف من مفته!
خوبه همه قبول کردن که wii یه کنسول بچه گانست.
بله بچه گونس قبول دارم شما برو بچسب به بازی های بزرگونت
درجه T برای گروه سنی الف نیست برای بالای 14 سال هست یه بازی مثل COD هم این درجه رو داره که خشونتش فکر کنم کافی باشه
من 16 سال دارم اما توی نت می تونم 26 سال داشته باشم همونطور که توی بازیدات و بازی کده 12 سال خودم رو بزرگتر جلوه داده بودم اما دلیل نمی شه که آدم 16 ساله نتونه یه بازی AO بازی کنه اینجور بازی ها جنبه می خواد معمولا تاثیر مخرب روی افرادی بوده که شرایط سنی یه بازی رو دارن مثلا اونی که Manhunt بازی کرده بود بعد مغز رفیقش رو پوکونده بود 19 سالش بود برای دوستانی که خودشون رو خیلی بزرگ و عاقل می دونن متاسفم من در درجه ی اول سرگرمی بازی برام مهمه بعد گرافیک و هزار زهر مار دیگه و سرگرمی چیزی هست که من توی یه بازی مثله Mario Party دیدم . از نظرات پایین نوشتت معلوم شد که حرف مفت چیه .

این تکنولوژی بعنوان یک هدف جانبی در نظر گرفته شده
من جور دیگه و بدبینانه تری به این تکنولوژی نگاه می کنم
به اعتقاد من این سخت افزار یا بلو ری نیست که به من می گه نسل بعد شروع شده این نوآوری هست ولی آیا سونی واقعا نوآوری داشته من که چیزی نمی بینم غیر از یه دسته ی نصف نیمه که به نظر شما قصدش یه هدف جانبی بوده اما به نظر من قصد این بوده که کم نیاوردن رو به اثبات برسونه چون سونی واقعا توی E3 امسال هیچی نداشت به تمام معنا اما همین ژیرو می تونست کم بزرگی باشه که تقریبا بوده .

pc از لحاظ گیم برای بازیسازها سود زیادی نداره و چیزی که معلومه اینه که اگه کنسولها نبودن تا حالا صنعت گیم از بین رفته بود یا درجا میزد
شما اینطور فکر کن اما تا حالا به این فکر کردی که پول شارژ حساب های اینترنتی برای بازی کردن روی سرور های مختلف میره تو جیب کی بازیسازا اصلا تاحالا میزان درآمد Steam ، Battle Net. و ... رو دیدی من که ندیدم اما یه چیزی مثل Battle Net باعث می شه یه شرکتی مثل Blizzard هر دو سه سال یه بار یه بازی بده بیرون ولی پولش از پارو بالا بره اینجور درآمدهای جانبی برای بازیسازا توی کنسول وجود نداره چون مثلا تمام در آمد XBL مال MS هست و حتی یه شاهی هم به سازنده ها نمی ماسه .
مقایسه ی بازار PC با کنسول یه چیز کاملا غلطه چیزی که توی بازیدات جنگ بزرگی بود بین PS2 و PC دارا ولی الان که حرف های اون موقمو بیاد میارم می بینم که چرندیات فجیعی می گفتم . اصولا کنسول و PC رو در همه ی نسل ها باید در کنار هم داشت البته تا دوران نسل قبل از این خبرا نبود که بازی های PC کیفیت بازی های کنسول رو داشته باشن چون بازی های PC چیز خاصی بودن هنوز هم همونه چون روی PC هنوز برترین FPS ها و RTS ها میان و از طرفی اگر میزان آنلاین بازای تمام کنسولا رو با هم جمع ببندی حتی 1/0 آنلاین بازای PC نمی شه اما الان PC از لحاظ قدرت گرافیکی و سخت افزاری همه ی کنسولا رو میزاره تو جیبش چون همیشه یه چیز جدید داره ولی چیزه جدید توی کنسول ها هر 5-6 سال یه بار اتفاق می افته . از طرفی کافیه شرکتایی مثل IBM ، NVIDIA و ATI احساس کنن که کنسول ها بازار خودشون رو خراب کرده اونوقت توی ساخت کنسول ها به شرکت های سازنده کمک نکنن اونوقت حداکثر سونی می تونه یه کنسول دیگه بده تو بازار اما کنسول بعدیش نمی تونه قدرت PS3 رو داشته و Nintendo می مونه تو بازار کنسول های دستی و مایکروسافت می ره سراغ همون نرم افزار و سیستم عامل سازی چون قدرتی در سخت افزار نداره و اونوقت سازنده ها می رن سراغ همون PC از لحاظ دوستان بی ارزش . مایکروسافت مجبوره از PC حمایت کنه چون حمایت نکردن از PC باعث می شه تنها بازاری که دستش هست رو از دست بده چون کافی نرم افزار سازا از مایکروسافت ناامید بشن اونوقته که سلطنت لینوکس دوست داشتنی شروع می شه .
اضافه کنم که تو این تیکه اگر مضخرفات گفتم ببخشید و این یه تیکه همه چیز رو دادم دست دلم و نوشتم .

چون با این کار فقط به کیفیت محصول خودشون لطمه میزنن
چرا؟

سازنده های غربی اصولا توجه چندانی به کنسول ژاپنی ندارن و یه کنسول مثل PS2 برای یه سازنده مثل ID در درجه ی آخر اهمیت قرار داره و شاید اصلا هیچ اهمیتی نداشته باشه !
PS2 البته خیلی غربی تره یه نگاه به فروش این کنسول بکنین که دیروز صبح اعلام شد
Japan - 23.55 million units
North America - 42.97 million units
Europe - 39.71 million units
فروشش توی ژاپن تقریبا نصف فرشش توی آمریکای شمالی هست و از اروپا هم کمتره پس حرف عجیبی هست که بگیم برای غربی ها کنسول بی اهمیتی هست چون فروشش توی غرب خیلی بیشتره
سازنده با سازنده فرق داره مثلا ID کلا PC ساز هست اما Raven رو نگاه کنین همه چیز سازه غربی هم هست درآمدش هم زیاده .

شما فقط هالف لایف رو نبین این یه بحث کلیه خیلی از بازیها رو pc به تنهایی جوابگو نیست با این هزینه های ساخت بازی
فقط هالف لایف نیست یه گله ی بزرگ از بازی های RTS و TBS هست که روی کنسول حتی کوچکترین فروشی ندارن و از طرفی تصور بازی کردن RTS رو کنسول برام از رویا هم فراتره .

سیاوش
واقعا پستی زدی بسی زیبا و پر استفاده حال کردم دمت گرم
هارد کور گیمر دیوونه من به شدت زیاد دیدم مخصوصا متال گیر بازای خوزستان وقتی می گی که بازی فلان جاش فلان انقدر می زننت که صدای سگ بدی اصولا سه تا بازی تو خوزستان فرا محبوبن تکن ، مورتال کامبت و متال گیر سالید .

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
این حرف کاملا به منطقه. تنها بازی های که میشه اینجوری رقابت کرد که سطحشون هم نسبت به بقیه ی بازی های حرفه ای پایین تره یکی فوتبال هست یکی ماشین سواری. شما مثلا با همین موس جلوی غول های Counter-Strike اگه می تونی وایسا، چه برسه با دسته 360 که قابل مقایسه با موس و کیبورد نیست. یا مثلا بازی همچون WarCrarf. شما اگه مسابقات جهانی این بازی رو ببنی چشاتون از جا در میاد که با چه سرعتی کار هارو انجام میدن. که شما فقط با موس و کیبورد میتونین به چنین شکلی بازی کنین.
چند تا از عناوینتونو بگین تا ما ها که انلاین نمیدونیم چیه هم بفهمیم با چه حرفه ای هایی طرف هستیم
من نمی خوام بگم که Pro-Gamer هستم ولی حاضرم تو CS online در سرور های داخلی با هرکی که تو سایت خواست رقابت کنم. با اینکه حتی با Dial-up هم بازی میکنم.

آخرین ویرایش:

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
ضمنا کی گفته سونی حاضر نیست از بازیهای PC حمایت کنه !؟
این واضحه که سونی حاظر نیست بازیهاش رو pc بیاد و علتش هم واضحه چون pc =ms و سونی هیچوقت کاری به نفع رقیب نمیکنه و این مدرک هم نمیخواد شما ببین چند تا بازی شرکت سونی روی pc اومده و تازه به بازیسازای ژاپنی هم فشار میاره که رو pc بازی نسازن چون بازی های pc یه رقیب برای سونی هستن
به این مطلب که ماکروسافت گفته دقت کن:
product manager Kelly Stanmore. “The Windows business is down 10 per cent year-on-year and we’ve lost shelves of space. We’re killing off that community without the retail support.”
لینک
Microsoft has neglected PC gamers as it pushed forward with Xbox, but the advent of 360 will mark a defining moment for its gaming ambitions.

“We’re putting the ‘game’ back in Windows,” explained group manager Chris Donohue. “We’re over the hump with Xbox 360 so now ready to build Windows as a platform.”
سود فروش بازیهای pc سال به سال میاد پایین
http://en.wikipedia.org/wiki/Decline_of_PC_game_sales_in_the_USلینک
Although PC game sales are down in the US, many companies are still sticking with the platform. Microsoft is planning to provide additional support for PC gaming after the release of the Xbox 360, including gaming-specific features in Windows Vista, cross-platform peripherals, and additional marketing aimed at PC gamers
-----------------------------------------------------------
وقتی شما از بازی pc حرف میزنی منظورت game for microsoft windows هست و اگه شما طرفدار pc هستی باید طرفدار ماکروسافت باشی چون اگه بر فرض سونی بتونه ماکروسافت رو شکست بده و بازار بازی رو بدست بگیره تو امریکا بازی سازای امریکایی مجبورن برای سونی بازی بسازن و سونی هم اونارو مجبور میکنه که برای pc بازی نسازن تا بتونه سهم بیشتری از بازار بازی رو بدست بیاره
اگه به ژاپن که محل قدرت سونیه نگاه کنین کمتر شرکت بازی سازی میبینین که بتونه بدون اجازه سونی برای ماکروسافت ویندوز بازی بسازه ولی با کم شدن قدرت سونی میبینیم که capcom از دست سونی راحت شده و داره میاد سمت غرب;)
امیدوارم دیگه متقائد شده باشین که برای ماکروسافت این فقط جنگ کنسولها نیست بلکه به نوعی جنگ pc با سونیه که اسلحه جدید pc(ماکروسافت) همون xbox360 هست با قیمت پایینتر از pc و قدرت یک pc

GODOFEVIL

کاربر سایت
Jan 1, 2006
79
اقا خواهشا تاپیک رو از مسیر اصلیش منحرف نکنید . بحث ما در اینجا در رابطه با کنسولهای نسل بعده وگرنه اینو دیگه همه میدونن که بازیهای پیسی کاملا از دور خارج شدن . اون کسی هم که گفت سازنده های بازی برای پیسی از طریق بازیهای انلاین خرجشونو در میارن 100 % اشتباه گفته چون تنها بازی که از راه انلاین پول در میاره و میتونه هزینه هاشو جواب بده WOW هست که بیش از 80 در صد از بازار بازیهای انلاین رو در اختیار داره وبهد از اون هم FFXI هست که حدود 10 در صد رو در اختیار داره وبقیه بازیها زیر 3 درصد
در مورد کنسولها هم اینو دیگه همه میدونن که suxbox 360 یه افتضاح کامل بود من تو این ده ساله کنسولی ندیدم که فروشش اینقدر پایین بوده باشه . حتی فروشش توی خود امریکا از GC هم پایین تر بوده چه برسه به اروپا و ÷اپن که حرفی نزنم بهتره . در واقع میشه گفت که این کنسول مرده بدنیا امد . یک ابروریزی کامل برای بیل گیتس و $M

در مورد PS3 و Wii به نظر من وی فروش بیشتری خواهد داشت ولی فروشش تاثیری در فروش PS3 نخواهد داشت و به نظر من PS3 فروش بالاتری از PS2 خواهد داشت . تنها چیزی که باعث نگرانی درمورد فروش PS3 میشه اینه که هنوز لانچ تاتل های خاصی براش کانفرم نشدن (بجز رزیستنس) . حالا باید منتظر TGS بشینیم و ببینیم که چه بازیهای دیگری برای PS3 در راه هستند ؟

Capcom

کاربر سایت
Sep 23, 2005
459
نام
Nima
شرکتایی مثل Ibm ، Nvidia و Ati احساس کنن که کنسول ها بازار خودشون رو خراب کرده

یعنی تمام فروش (یا بیشتره) فروش Cpu کارت گرافیک یا ..... از بازیبازها تامین میشه برای این شرکتها؟؟

مخصوصا متال گیر بازای خوزستان وقتی می گی که بازی فلان جاش فلان انقدر می زننت که صدای سگ بدی
البته اون قدرها هم که فکر میکنی نمیزنیم!
اصولا سه تا بازی تو خوزستان فرا محبوبن تکن ، مورتال کامبت و متال گیر سالید .
موافقم..خصوصا تکن،کسی جرات داره بیاد خوزستان تکن بازی کنه با یه خوزستانی...
و تو شهرخودمون یه کسایی رو میبینم که نمیدونم چطوری این دسته ها سالم موندن زیر دست این بازی بازها!!!
یادمه یکی بود تو شکنجه اسنیک تو متا وری وری هارد اینقدر سریع دکمه رو میزد که رنگ دکمه پرید!!

آخرین ویرایش:

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
PS2 البته خیلی غربی تره یه نگاه به فروش این کنسول بکنین که دیروز صبح اعلام شد
Japan - 23.55 million units
North America - 42.97 million units
Europe - 39.71 million units
فروشش توی ژاپن تقریبا نصف فرشش توی آمریکای شمالی هست و از اروپا هم کمتره پس حرف عجیبی هست که بگیم برای غربی ها کنسول بی اهمیتی هست چون فروشش توی غرب خیلی بیشتره
سازنده با سازنده فرق داره مثلا ID کلا PC ساز هست اما Raven رو نگاه کنین همه چیز سازه غربی هم هست درآمدش هم زیاده .

شد من یه بار پست بزنم تو درست بخونیش !؟
اینکه فروش PS2 توی آمریکای شمالی از ژاپن بیشتر بوده چه ربطی به حمایت بازیسازا داره ؟
من میگم بازیساز های غربی کمتر محصولاتشونو روی کنسولی مثل PS2 منتشر میکنن
من نگفتم برای غربی ها کنسول ژاپنی بی اهمیته (هرچند اونم هست !)
من گفتم برای بازیسازهای غربی کنسولهای ژاپنی در درجه ی آخر اهمیت قرار داره
بازیباز غربی با گیمر غربی فرق داره

چرا؟

مثلا فرض کن Doom3 یا Half Life2 یا Far Cry قرار باشه روی PS2 بیان
نه کنترل درست و حسابی دارن یا گرافیک درست و حسابی و باید کلی از سر و ته بازی زده بشه تا بتونن روی PS2 منتشرش کنن و این میشه لطمه زدن به کیفیت بازی
یا فرض کن Age of Empires 3 بخواد روی PS3 منتشر بشه
شاید گرافیکشو بتونن در حد نسخه ی PC برسونن ولی بازی کردن یه بازی استراتژی با دسته ی کنسول کاملا دور از ذهنه ... در نتیجه عرضه مثلا AOE3 روی PS3 = لطمه زدن به کیفیت بازی و کم کردن از ارزش بازی اصلی
البته این موضوع در مورد XBOX هم صدق میکنه
ولی اگه قرار باشه یه بازی اول شخص مثل PREY روی کنسول بیاد اون کنسول XBOX هست نه PS ... چون بازیساز غربی علاقه چندانی به انتشار بازیش روی کنسول ژاپنی نداره

این واضحه که سونی حاظر نیست بازیهاش رو pc بیاد

سونی حاضر نیست از بازیهای PC حمایت کنه و سونی حاضر نیست بازیهاش رو PC بیاد دقیقا بر عکسه همدیگن !
شما تو پست قبلیت گفتی سونی حاضر نیست از بازیهای PC حمایت کنه
تو این پست داری میگی سونی حاضر نیست بازیهاش رو PC بیاد !

وقتی شما از بازی pc حرف میزنی منظورت game for microsoft windows هست و اگه شما طرفدار pc هستی باید طرفدار ماکروسافت باشی چون اگه بر فرض سونی بتونه ماکروسافت رو شکست بده و بازار بازی رو بدست بگیره تو امریکا بازی سازای امریکایی مجبورن برای سونی بازی بسازن و سونی هم اونارو مجبور میکنه که برای pc بازی نسازن تا بتونه سهم بیشتری از بازار بازی رو بدست بیاره

واقعا این حرفا چیه ؟؟؟؟
شما فکر کردی AMD INTEL nVidia ATI کشکن ؟؟
اگه مکروسافت از صفحه روزگار محو هم بشه بازهم PC همینی که هست میمونه
نکنه شما فکر میکنی الان فقط مکروسافته که داره از PC حمایت میکنه ؟؟
AMD و ATI و INTEL و nVidia انقدر غول هستن که بتونن PC رو سرپا نگه دارن و از فروش محصولاتشون به PC Gamer ها سود ببرن
سونی هرگز نمیتونه هیچ بازیسازی رو مجبور کنه که فقط برای PS بازی بسازن
هر وقت nVidia ، AMD ، Ati ، Intel و ... به طور کامل نابود شدن و دیگه هیچگونه قطعه سخت افزاری (از قبیل کارت گرافیک ، رم ، مادربرد ، سی پی یو و ...) برای PC ساخته نشد ، اون موقع شاید سونی بتونه بازیسازا رو مجبور کنه که فقط برای PS بازی بسازن

اگه به ژاپن که محل قدرت سونیه نگاه کنین کمتر شرکت بازی سازی میبینین که بتونه بدون اجازه سونی برای ماکروسافت ویندوز بازی بسازه ولی با کم شدن قدرت سونی میبینیم که capcom از دست سونی راحت شده و داره میاد سمت غرب

کی همچین حرفی زده ؟
اجازه ی سونی کدومه ؟
همون 2-3 سال پیشم Capcom اومد اویل 4 رو برای گیم کیوب زد و آخر سر با کلی خواهش و التماس یه نسخه هم برای PS2 داد
همین الانم هر شرکتی توی ژاپن اراده کنه میتونه برای هر سیستمی توی دنیا بازی بسازه و سونی کوچکترین کاری نمیتونه انجام بده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر