کدام کنسول نسل جدید؟

کدام کنسول را انتخاب می کنید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    433

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
بابا تو را خدا اين بحث ها را ول كنيد . هركي وقتي كنسول خودش را دوست داره مياد اينجا تبليغات بپا ميكنه .
اولا براي كساني كه زياد دارن طرف نينتندو را ميگيرن بايد بگم براي نينتندو و طرفدارانش خيلي متاسف هستم تمام نواوري wii فقط خلاصه شده روي دسته هاي جديدش يعني هيج نواوري ديگه اي نداره تو تلاش 3 سال خود فقط تونسته كنترلل بازي را عوض كنه .
واقعا كه تو اين زمان ادم ميتونست يه بمب اتم ديگه اختراع كنه .

اينا را گفتم اگه اشتباه كنم حرفم را پس ميگيرم .

ولي فقط به اين توجه كنيد نينتندو اين همه تلاش كرد تا كنترلل جديد بسازه ولي همين الانش هم مايكروسافت و سوني ميتونن يه همچنين دسته اي را براي كنسولشون بسازن همين طوري كه ميبينيد مايكرو داره روي دسته هاي جديد كار ميكنه كه در اينده براي xbox360 وارد بازار ميكنه فكر كنم خودتون از نحوه ي كاراييش خبر داريد .

مثلا فكر كرديد نواوري فقط خلاصه ميشه به كنترلل ؟!!

نه داداش اينطوري ها هم كه فكر ميكنيد نيست شما فزيك بازي را در نظر نميگيريد يا گرافيك را در نظر نميگيريد .
همين النش هم تو هر سايتي بريد وقتي دارن امتياز ميدن هميشه گرافيك و گيم پلي بازي را حساب ميكنن يا فزيك بازي و
فكر كنم تو نينتندو فزيك بازي در مقابل ps3 و xbox360 زير صفر هست .

وقتي ميبينيد يه بازي مثل half life 2 تو دنيا اتيش به پا ميكنه با انقلاب در بازي ها ميكنه همش به دليل فزيك فوق العاده ي بازي .

وقتي يه بازي مثل gears of war ميبينيد كه اين همه طرفدار داره بدونيد همش گرافيك فوق العاده باعث ميشه تا ادم اين بازي را بازي كنه .

يا وقتي يه بازي مثل crysis را ميبينيد كه همه براي اين بازي دارن از حال ميرن و ناخن هاشون را ميخورن تا اين بازي را امتحان كنن همش به دليل فزيك فوق العاده و گرافيك خارق العاده اون هست حداقل 80 درصدش اينطور هست .

نه ديگه كمي انصاف داشته باشيد چرا ميخوايد يه حرفي را بزنيد كه همه خندش ميگيره . اخه چرا ميخواين بگين كه گرافيك مهم نيست .
اگه گرافيك مهم نيست چرا ميرين يه تلويزيون جديد ميخرين چرا همه دلشون ميخواد تا تلويزيوني داشته باشن كه تصاوير hd داشته باشه همه ي اينها به دليل ديدن تصاوير بهتر هست

اگه گرافيك مهم نبود همون بهتر بود برن با تلويزين 20 سال پيش حال كنند .

ديگه اين يه چيز ثابت شده است كه گرافيك بازي اصليترين دليل براي انجام يه بازي هست شما مطمعن باشين اگه gears of war اين گرافيك را نداشت حتي نميتونست 400 هزار نسخه هم بفروشه .

چه خوب بود كه wii با اين كنترلل انقلابي خود يه گرافيك خفن هم داشت اونوقت مطمعن باشيد كه هيچ كس سراغ ps3 و xbox360 نميرفت و همه wii ميخريدند.

لطفا منطقي باشيد.

hogwarts

کاربر سایت
Mar 27, 2006
773
نام
پدرام
من كه گفتم هر 3 كنسول رو ميخرم.كنسولي رو كه مكينتاش هم ميزنه ميخرم.هر 3تا كنسول رو روي هم بزاريم اون موقع ميشه كنسول خداااا...!!!

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اولا براي كساني كه زياد دارن طرف نينتندو را ميگيرن بايد بگم براي نينتندو و طرفدارانش خيلي متاسف هستم تمام نواوري wii فقط خلاصه شده روي دسته هاي جديدش يعني هيج نواوري ديگه اي نداره تو تلاش 3 سال خود فقط تونسته كنترلل بازي را عوض كنه .
این تاسف خوردن شما یکم جالبه چون آمار فروش و میزان علایق مردم به یک کنسول هست که کنسول برتر رو تعیین می کنه و نشون می ده که کدوم کنسول روش بیشتر فکر شده! چون تنها چیزی که برای یک شرکت سازنده مهمه میزان فروش و سود دهی هست و اون شرکت دلش برای کسی نسوخته تا برایش همینطوری کاری بکنه. از این نظر هم فعلا wii با اختلاف خیلی زیاد جلوتر از 360 و ps3 هست.

ولي فقط به اين توجه كنيد نينتندو اين همه تلاش كرد تا كنترلل جديد بسازه ولي همين الانش هم مايكروسافت و سوني ميتونن يه همچنين دسته اي را براي كنسولشون بسازن همين طوري كه ميبينيد مايكرو داره روي دسته هاي جديد كار ميكنه كه در اينده براي xbox360 وارد بازار ميكنه فكر كنم خودتون از نحوه ي كاراييش خبر داريد .
اینجا اصلا بحث داشتن و یا نداشتن تکنولوژی نیست. بحث اینکه که چی کار کنی تا برنده شی در میدان و فکرتو بهتر بتونی پیاده سازی کنی! اون دسته ای هم که باری 360 قراره بیاد هیچ چیزی خاصی نسبت به دسته های wii نداره. شما خیالت راحت باشه از این بابت.
مثلا فكر كرديد نواوري فقط خلاصه ميشه به كنترلل ؟!!
خوب شما هم حتما فکر کردی که نو آوری فقط در گرافیک و یکم هوش مصنوعی بالاتر خلاصه می شه؟
نه داداش اينطوري ها هم كه فكر ميكنيد نيست شما فزيك بازي را در نظر نميگيريد يا گرافيك را در نظر نميگيريد .
همين النش هم تو هر سايتي بريد وقتي دارن امتياز ميدن هميشه گرافيك و گيم پلي بازي را حساب ميكنن يا فزيك بازي و
فكر كنم تو نينتندو فزيك بازي در مقابل ps3 و xbox360 زير صفر هست .

وقتي ميبينيد يه بازي مثل half life 2 تو دنيا اتيش به پا ميكنه با انقلاب در بازي ها ميكنه همش به دليل فزيك فوق العاده ي بازي .

وقتي يه بازي مثل gears of war ميبينيد كه اين همه طرفدار داره بدونيد همش گرافيك فوق العاده باعث ميشه تا ادم اين بازي را بازي كنه .

يا وقتي يه بازي مثل crysis را ميبينيد كه همه براي اين بازي دارن از حال ميرن و ناخن هاشون را ميخورن تا اين بازي را امتحان كنن همش به دليل فزيك فوق العاده و گرافيك خارق العاده اون هست حداقل 80 درصدش اينطور هست .
تمام این مسائل درست ولی نمی دونم چرا کنسول wii که هیچ کدوم از این چیزا رو نداره تو 1 ماه و نیم تونسته این همه فروش کنه و این تازه اول کارشه! احتمالا این همه آدمی که رفتن این کنسولو خریدن هیچی حالیشون نبوده:)
اگه گرافيك مهم نيست چرا ميرين يه تلويزيون جديد ميخرين چرا همه دلشون ميخواد تا تلويزيوني داشته باشن كه تصاوير hd داشته باشه همه ي اينها به دليل ديدن تصاوير بهتر هست
بحث گرافیک با کیفیت فرق داره! همیشه آدم دنبال چیز بهتر و جدیدتر و با کیفیت تر هست ولی همیشه چیز با کیفیت تر لزوما در تصویرش نیست!
ديگه اين يه چيز ثابت شده است كه گرافيك بازي اصليترين دليل براي انجام يه بازي هست شما مطمعن باشين اگه gears of war اين گرافيك را نداشت حتي نميتونست 400 هزار نسخه هم بفروشه .
اصلیترین چیز در بازی اول و اول gameplay اون هست. خیلی راحت می تونی از هر کسی که فکر می کنی گیمر با سابقه و قوی هست سوال کنی و جوابشو بشونی.
شما یه بازی با گرافیک واقعی هم جلوت بزارن ولی گیم پلی درست و حسابی نداشته باشه حداکثر بعد از 1 ساعت بازی رو می زاری کنار. ولی برعکس اگه بازی دوزار گرافیک نداشته باشه ولی گیم پلی عالی داشته باشه شما به این راحتیا اون بازی رو ول نمی کنی! مثالشم بازی هایی مثل counter-strike - star craft - ... که هنوز هم هزاران گیمر در حال بازی کردن این بازی ها هستن. و همین طور اکثر بازی های معروف در کنسول های قدیمی!

شما اومدی بحث رو درست کنی خودت بد ترش کردی که;)

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
این تاسف خوردن شما یکم جالبه چون آمار فروش و میزان علایق مردم به یک کنسول هست که کنسول برتر رو تعیین می کنه و نشون می ده که کدوم کنسول روش بیشتر فکر شده! چون تنها چیزی که برای یک شرکت سازنده مهمه میزان فروش و سود دهی هست و اون شرکت دلش برای کسی نسوخته تا برایش همینطوری کاری بکنه. از این نظر هم فعلا wii با اختلاف خیلی زیاد جلوتر از 360 و ps3 هست.

اینجا اصلا بحث داشتن و یا نداشتن تکنولوژی نیست. بحث اینکه که چی کار کنی تا برنده شی در میدان و فکرتو بهتر بتونی پیاده سازی کنی! اون دسته ای هم که باری 360 قراره بیاد هیچ چیزی خاصی نسبت به دسته های wii نداره. شما خیالت راحت باشه از این بابت.

خوب شما هم حتما فکر کردی که نو آوری فقط در گرافیک و یکم هوش مصنوعی بالاتر خلاصه می شه؟

تمام این مسائل درست ولی نمی دونم چرا کنسول wii که هیچ کدوم از این چیزا رو نداره تو 1 ماه و نیم تونسته این همه فروش کنه و این تازه اول کارشه! احتمالا این همه آدمی که رفتن این کنسولو خریدن هیچی حالیشون نبوده:)

بحث گرافیک با کیفیت فرق داره! همیشه آدم دنبال چیز بهتر و جدیدتر و با کیفیت تر هست ولی همیشه چیز با کیفیت تر لزوما در تصویرش نیست!

اصلیترین چیز در بازی اول و اول gameplay اون هست. خیلی راحت می تونی از هر کسی که فکر می کنی گیمر با سابقه و قوی هست سوال کنی و جوابشو بشونی.
شما یه بازی با گرافیک واقعی هم جلوت بزارن ولی گیم پلی درست و حسابی نداشته باشه حداکثر بعد از 1 ساعت بازی رو می زاری کنار. ولی برعکس اگه بازی دوزار گرافیک نداشته باشه ولی گیم پلی عالی داشته باشه شما به این راحتیا اون بازی رو ول نمی کنی! مثالشم بازی هایی مثل counter-strike - star craft - ... که هنوز هم هزاران گیمر در حال بازی کردن این بازی ها هستن. و همین طور اکثر بازی های معروف در کنسول های قدیمی!

شما اومدی بحث رو درست کنی خودت بد ترش کردی که;)

نا اشتباه نكن اشكان جان من بحث را خراب نكردم شما اومديد تا جواب منو بدين و خودتون بيشتر خرابش كردين .
خواهشا يه جمله از نوشته هاي من در بيار كه اشاره كرده باشم بازي يعني گرافيك ؟!!!!!

اگه دقت كني من تو نوشته ام گفتم كه بازي فقط خلاصه به كنترلل بازي نميشه و گرافيك هم مهمه . ولي بعضي از افراد دارن كلا گرافيك را رد ميكنن :eek:

فروش كنسولها را بايد منطقي در نظر بگيريد .

ببينيد كلا قضيه ي فروش كنسول xbox360 با كنسولهاي رقيب فرق ميكنه .
اين دليل نميشه كه چون xbox360 كنسولش را زودتر داده بايد فروش فوق العاده اي داشته باشه يا بايد نسبت به رقبا در اولين روزهاي عرضه فروش بيشتر داشته باشه كه بيام هر دو كنسول را از نظر فروش مقايسه كنيم .
حالا بزاريد من توضيح خدايي اگه حرفام را قبول نكنيد كمي دارين بي انصافي ميكنيد:-"

اولا شما ميدونيد كه همه ميخوان يه كنسول بهتر را دشته باشن كه اين يه قضيه اشكار هست و هيچ شكي نيست .
خوب در انتخاب يه كنسول همه يه نوع استراتژي دارن . اين استراتژي به چندين نوع تقسيم ميشن يكي ميخواد علاوه بر يه كنسول خوب قيمت اون مناسب باشه و زياد براش گرافيك مهم نيست يا يكي فقط عاشق گرافيك هست و فزيك بازي و يكي علاوه بر همه مواردي كه گفتم ميخواد حتي نام كنسولش هم مهم هست ميخواد يه نام پر افتخار باشه .
باور كنيد خيلي از ادمها مخصوصا تو ايران همه فريب يه نام مشهور را ميخورن .
مثلا چون مردس بنز يه زماني بهترين ماشين بود الان فكر ميكنن بنز باز بهترين هست ولي نميدونن مرسدس بنز در اين زمان حتي جزو 15 ماشين برتر هم حساب نميشه .البته برداشت اشتباه نكنين منظوري ندارم .
خوب جملات بالا همه دليل بر انتخاب يه كنسول بود و كمي براي فروش كنسولها كمك ميكنه .

ولي اصلي ترين دليل مقدار فروش كنسولها انتخاب كنسول برتر هست .
ببنيد اگه شما ميبينيد كه كنسول xbox360 نسبت به رقبا در اولين روزهاي لانچ خود فروش خوبي نداشته علت اون برعكس زودتر عرضه كردن كنسول هست البته فقط براي اولين روزهاي لانچ كنسول .
خيلي ها با خودشون فكر ميكنن كه هرچه قدر صبر كنند كنسول بهتري به دست ميارن كه اين باعث ميشه تا كنسول xbox360 كم فروش كنه .
ببنيد فروش كنسول xbox360 در اصل در مرور زمان بوده كه طبق تجربيات افراد حاصل شده كه همه دلايل را براي خودش داره .

مثلا من خودم و خيلي از ادمهايي مثل من صبر كردن تا هر سه كنسول بياد تا انتخاب كنيم .
وقتي من ميخوام يه كنسول را بخرم هميشه در اين فكر بودم كه شايد بعد يك سال ps3 كنسول بهتري داد بيرون و هزارن فكر ديگه كه همه اينها باعث ميشد تا من xbox360 را نخرم و صبر كنم تا هر سه كنسول بياد قبول كنيد كه بيشتر ادمها اينطوري هستند .

ولي وقتي شما ميبينيد كه كنسول wii در اوايل عرضه كنسول خود فروش فوق العاده اي داره مطمعن باشيد كه بيشتر اين فروش بخاطر همين مسئله بوده كه بعد يك سال صبر و انتخاب كنسول و اطمينان قلبي براي خود يك دفعه هجوم به خريد يه كنسول ميكنند و خيلي ها هم اينطوري نيستند .
درسته كنسول wii تا حالا فروش خوبي داشته ولي شايد بعد مدت كوتاه اين فروش كاهش داشته باشه .
مثلا خيلي از طرفداران ps3 بعد يك سال صبر يا ps3 خريدند يا پشيمان شدند و xbox360 خريدند .

شما اگه دقت كنيد مخلف نظرات بسياري از افراد كنسول xbox360 بعد از امدن كنسولهاي رقيب بجاي اينكه افت داشته باشه بهتر هم شده البته هنوز نميشه قضاوت كرد و گفت كه xbox360 فروش خوبي داشته ولي طبق بعضي از شايعات و اشاره 3 باره مايكروسافت و تاكيد اون به فروش 10 ميليون كنسول تا اخر سال بايد يه طورايي حدس زد كه تا حالا چفدر فروش داشته .

ولي فكر كنم تا اخر سال خود مايكروسافت حتما اعلام ميكنه و زياد هم نمونده ولي اگه از طرف مايكروسافت شنيديد كه 10 ميليون يا بيشتر فروش داشته شوكه نشيد .
ولي دوست دارم كساني كه ميگفتن كه مايكروسافت امكان نداره تا اخر سال 10 ميليون داشته باشه و با شندن 10 ميليون فروش بيان اينجا جواب بدن و ببينم چطور ميتونن از خودشون دفاع كنن و دباره چه چيزهايي را دبه ميكنن!!!!!!

ولي من خودم هم مطمعن نيستم از اين فروش و خودم گفتم كه ممكنه كمتر از اين فروش باشه .

بالاخره زمان تايين كننده هست.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
بحث رو ادامه نمی دم ولی چون یک سوال کرده بودی فقط اینو جواب می دم:
خواهشا يه جمله از نوشته هاي من در بيار كه اشاره كرده باشم بازي يعني گرافيك ؟!!!!!
جواب: (جمله شما در پست قبل)
ديگه اين يه چيز ثابت شده است كه گرافيك بازي اصليترين دليل براي انجام يه بازي هست

من کاری به اینکه کنسولا زود یا دیر آمدن و اینکه چطور فروش داشتن ندارم و انتظار هم نداشتم تا 360 مثلا 20 میلیون فروش کنه تا بگم کنسول خوبیه ولی کنسولی که در حدود 1.5 ماه از لانچش بیش از 2 میلیون می فروشه خیلی راحت می شه نتیجه گرفت که حتما این کنسول یه چیز داره که می تونه اونو از رقباش جلوتر ببره. حالا این برتری هر چیزی از جمله قیمت، عملکرد و ... می تونه باشه!

در مورد اون 10 میلیون هم احتمالا باز منظور مایکروسافت این بوده که تا آخر سال 10 میلیون کنسول ship می کنیم. و این جمله با اینکه بگیم این کنسول 10 میلیون فروش کرده یعنی 10 میلیون user داره فرق داره.

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
من کاری به اینکه کنسولا زود یا دیر آمدن و اینکه چطور فروش داشتن ندارم و انتظار هم نداشتم تا 360 مثلا 20 میلیون فروش کنه تا بگم کنسول خوبیه ولی کنسولی که در حدود 1.5 ماه از لانچش بیش از 2 میلیون می فروشه خیلی راحت می شه نتیجه گرفت که حتما این کنسول یه چیز داره که می تونه اونو از رقباش جلوتر ببره. حالا این برتری هر چیزی از جمله قیمت، عملکرد و ... می تونه باشه!

در مورد اون 10 میلیون هم احتمالا باز منظور مایکروسافت این بوده که تا آخر سال 10 میلیون کنسول ship می کنیم. و این جمله با اینکه بگیم این کنسول 10 میلیون فروش کرده یعنی 10 میلیون user داره فرق داره.

زیاد از فروش wii خوشحال نباشین چون هنوز خیلی مونده تا برنده کنسولها معلوم بشه و این فروش خوب علتهای زیادی داره که همه میدوننن مثلا قیمت و نواوری و غیره
ولی چیزی که واضحه اینه که کنسول wii در مقابل دو کنسول دیگه به مرور زمان چیزی واسه گفتن نداره و نهایت بتونه تا یکی دو سال فروش کنه و بعد از اون زیر سایه قدرت رقبا چیزی ازش نمیمونه;)
چیزی که واضحه اینه که سونی شانس خوبی برای اول شدن رو داره و ماکروسافت هم رقیب سرسخت اونه و هنوز من ندیدم هیچ کارشناسی شانس اول شدن رو به نینتندو داده باشه:confused:
البته نینتندو کنسول خیلی خوبی درست کرده ولی عمر کنسولش مطمئنن کوتاه هست و فروش خوبش همین اوایل هست و به مرور بشدت کم میشه البته حساب ژاپن با بقیه دنیا فرق داره ;)
(اینا نظرات منه و با توجه به اخباریه که تو نت خوندم)

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
زیاد از فروش wii خوشحال نباشین چون هنوز خیلی مونده تا برنده کنسولها معلوم بشه و این فروش خوب علتهای زیادی داره که همه میدوننن مثلا قیمت و نواوری و غیره
ولی چیزی که واضحه اینه که کنسول wii در مقابل دو کنسول دیگه به مرور زمان چیزی واسه گفتن نداره و نهایت بتونه تا یکی دو سال فروش کنه و بعد از اون زیر سایه قدرت رقبا چیزی ازش نمیمونه;)
چیزی که واضحه اینه که سونی شانس خوبی برای اول شدن رو داره و ماکروسافت هم رقیب سرسخت اونه و هنوز من ندیدم هیچ کارشناسی شانس اول شدن رو به نینتندو داده باشه:confused:
البته نینتندو کنسول خیلی خوبی درست کرده ولی عمر کنسولش مطمئنن کوتاه هست و فروش خوبش همین اوایل هست و به مرور بشدت کم میشه البته حساب ژاپن با بقیه دنیا فرق داره ;)
(اینا نظرات منه و با توجه به اخباریه که تو نت خوندم)
خوبه من گفتم ها!!:
اولا خود میاموتو هم اعلام کرده که Wii رقیبی برای کنسول های Xbox360 و PS3 نیست
حساب این کنسول از بقیه جدا هست!

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
این فروش خوب علتهای زیادی داره که همه میدوننن مثلا قیمت و نواوری و غیره
بحث اصلا سر این موضوع بود چیزی که نمی شه انکارش کرد. فروش فروشه حالا به هر بهونه ای باشه برای شرکت مهم نیست.
ولی چیزی که واضحه اینه که کنسول wii در مقابل دو کنسول دیگه به مرور زمان چیزی واسه گفتن نداره و نهایت بتونه تا یکی دو سال فروش کنه و بعد از اون زیر سایه قدرت رقبا چیزی ازش نمیمونه
من منظورم از جملات بالا این نبود که این کنسول برنده این نسل می شه چون خود میاموتو و نینتندو بار ها گفته ما برای رقابت با سونی و مایکروسافت این کنسولو نساختیم. ولی اینطوری هم نیست که شما فکری زیر سایه رقبا له می شه. در مورد ds و psp هم اولا از این حدس و گمان ها زیاد می زدن.

در ضمن من از فروش یا ضرر wii نه خوشحال می شم نه ناراحت می شم چون کنسول خودمو خریدم و منتظر چیزی نیستم تا بهم ثابت بشه;)

arash_13

کاربر سایت
Sep 28, 2005
250
گرافيك بازي اصليترين دليل براي انجام يه بازي هست
اگه اینطور بود هیچوقت یه بازی مثل FF5 برای GBA که یه بازی دوبعدیه نمیومد در کنار غولهایی مثل Oblivion قرار بگیره برای انتخاب بهترین بازی RPG سال! (از نظر گیم اسپات) البته احتمالا همون Oblivion این عنوان رو میگیره ولی به هر حال وجود بازیهای مثل FF5 , Disgaea نشون میده گرافیک اونقدرها هم مهم نیست یا بازی مثل Okami که الان دارم بازیش میکنم واقعا میتونم بگم به غیر از Twilight Princess با هیچ کدوم از بازیهای این کنسولهای جدید عوضش نمیکنم
البته سلیقه ها متفاوته ، کاری هم نمیشه کرد . این بحث ها هم فایده ای نداره هر چند از کسی که Blue Dragon رو بچه بازی میدونه انتظار بیشتری هم نمیشه داشت! بازیی که یه سری از بزرگترین بازیسازهای ژاپنی روش کار کردن . Sakaguchi که میشناسن همه ، Toriyama خالق سری Dragon Ball که انیمه و منگا هاش محبوبیت فوق العاده ای دارن و طراح شخصیتهای خیلی از بازیهای معروف مثل سری DQ . نوبو اوماتسو آهنگساز سری FF و...
در مورد قدرت Wii و این که بازیاش از نظر گرافیک در سطح خیلی پایین تری هستن نسبت به رقبا چند وقت پیش تو همین فروم یکی اومد گفت نینتندو زورش نمیرسه و این حرفا به خاطر همین Wii پیشرفت زیادی نسبت به GC نداشته !!! در حالی که اصلا به این فکر نکرده بود که GC از PS2 قویتر بود . تو نسلهای قبل هم که نگاه کنیم نینتندو همیشه کنسولش از رقبا قویتر بود ، حالا ایندفعه تصمیم گرفتن با توجه به تجربیات گذشته Wii رو به این شکل بسازن و تا حالا هم که موفق بوده و فروش خیلی عالی داشته . از آینده هم کسی خبر نداره پس اینقدر از این پیش گویی های خنده دار نکنید که این فقط اولشه و این حرفا !!
البته حساب ژاپن با بقیه دنیا فرق داره
ژاپن بعد از امریکا بزرگترین بازار بازیهای کامپیوتری هست که خیلی هم تاثیر گذاره و نینتندو تو این نسل تا اینجا فروش خیلی عالی تو ژاپن داشته و به نظر میرسه که بتونه بازار رو از سونی بگیره . به هر حال رقابت اصلی تو ژاپن بین سونی و نینتندو هست و مایکروسافت اصلا به حساب نمیاد! تو امریکا هم که تنها نقطه قوت مایکرو هستش باز نمیشه گفت از دو شرکت دیگه موفقتره و کلا رقابت دارن با هم . پس همونطور که اقا کیانوش هم قبلا توضیح داده بوده احتمال اول شدن مایکرو تو این نسل در حد صفره!
و وقتی یه بازی مثل Chrono Trigger بعد از 11 سال هنوز فراموش نشده فکر میکنی به چه دلیل باشه فیزیک بازی یا گرافیک محیر العقول!!! نه فقط به خاطر داستان و شخصیت پردازی بینظیرش...
یا بازی مثل Xenogears که یکی از قویترین و پیچیده ترین داستانهای تاریخ بازیها رو داشته یا Zelda OoT که هنوزم به عنوان بهترین بازی که تا حالا ساخته شده ازش یاد میشه
یا رو PC بازیهای مثل استارکرفت یا کوئک 3 یا چند تا دیگه که البته من بازی نکردم ولی بازیهای معروفی هستن
بازم میگم این بحثها فایده ای نداره ، نظر کسی هم عوض نمیشه . هر کسی هر کنسولی رو با توجه به سلیقش میگیره . Wii و کلا نینتندو بازیاش یه سبک خاصی دارن که بعضی ها خوششون نمیاد و برعکسش خیلی ها هم دوست دارن . همونطور که بالا اشاره شد Wii کنسول متفاوتیه و رقابتی هم با 360 و PS3 نداره ، فروش خودشم میکنه با حرفهای شما هم هیچی عوض نمیشه!!

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
بهتره نوشته هام را خوب بخونيد و زود قضاوت نكنيد من هيچوفت نگفتم كه گرافيك فقط تو بازي مهمه من جواب كساني را دادم كه ميخوان گرافيك كلا رد كنند!!!!!! و ميگن گرافيك اصلا مهم نيست .

اگر نظر هر شخصي واسه ي خودش مهمه نظر منم واسه ي خودم قابل احترام هست خيلي از ادمها مثل من فكر ميكن و خيلي ها مثل شما . ولي وقتي بياين نظرات خودتون را به زور به يكي احمال كني اين شدني نيست .
پس بهمين خاطر هست كه همه بايد منطقي تصميم بگيرن .

گرافيك و فزيك بازي نصف مسئله هست و گيم پلي و كنترلل بازي نصف قضيه ولي بيان بگين كه گرافيك درحد صفر هست و مهم نيست اين يه چيز واقعا خنده دار هست و ادم ميتونه چندين روز براش بخنده!!!!!!!!

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
گرافيك و فزيك بازي نصف مسئله هست و گيم پلي و كنترلل بازي نصف قضيه ولي بيان بگين كه گرافيك درحد صفر هست و مهم نيست اين يه چيز واقعا خنده دار هست و ادم ميتونه چندين روز براش بخنده!!!!!!!!

کسی نگفت قراره صفر باشه ، الآن شما محیطهای دوبعدی ViewtifulJoe یا Okami رو ببینید ، واقعا محیطهای دوبعدی در بازیی که ساله 2006 عرضه میشه منصفانست !؟ ولی خب گیم پلی فوق العاده و نوآوری جادویی ژاپنی ها هیچ چیزی رو غیرممکن نمیزاره ، نوآوری باشه ، گیم پلی خوب باشه بقیه چیزا حله ولی نه گرافیک در حد صفر !! گرافیک در حد خوب ، حتما که نباید تو بازی Havoc باشه تا بازی یه بازی درست حسابی بشه ( Havoc فقط یه مثاله !! ) یا مثلا از CryEngine 2 استفاده کنه ... به هرحال بیشتر این موارد رو ژاپنی ها درش تبحر دارند و الآن کلا پایه های کنسول Wii بر پایه نوآوری نهاده شده ، یعنی سازنده های ژاپنی سرشون درد میکنه واسه بازی ساختن واسه همچین کنسولی (حتی اگه هم ساپورت نکننش ، خوده Nintendo عمرا کم بیاره ! ) .. مطمینا هم ژاپنیها ( مردم ) استقباله خوبی میکنن ( که اگه فقط همین اتفاق بیافته ) Nintendo سودشو کرده رفته پی کارش :) درضمن در نظر داشته باشید که Wii از GC قویتره ، پس قدرت Wii همچین کمم نیست !

پ.ن : چرا فروشه DS نجومی شده و PSP عقب مونده ؟! امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشی

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,074
هر چند از کسی که Blue Dragon رو بچه بازی میدونه انتظار بیشتری هم نمیشه داشت!
بگو کی همچین حرفی زده تا خودم از خجالتش درام
مایکروسافت اصلا به حساب نمیاد!
اگه استاد ساکاگوچی لطف کنن و زود تر بازی Lost Odysse رو روانه بازار ژاپن کنن خواهید دید که چه فروشی میکنه این 360 در ژاپن . نمونش هم Blue Dragon .
احتمال اول شدن مایکرو تو این نسل در حد صفره!
تند نرو دوست من . اول برو عنوان های انحصاری این کنسول رو مرور کن و بعد یه ....
برید کنار که من امدم
این حرفهای دوستان که میگن فروش چی چقدر هست و از این حرفها کار به جای نمیبره . هرکی Gamer هست و دنبال اینه که نسل بعد رو تجربه کنه { صرف نظر از این که کدام کنسول رو میخواد } بر کنسول مورد علاقش رو بخره و حالشو ببره . من که اگه روزگار امان بده و خرج و مخارج اجازه بده سعی میکنم PS3 & Wii رو بگیرم . راستی دوستان طرفدار Nintendo همه چیز رو گفتن .اما یه چیز این وسط مونده که کسی بهش اشاره نکرد . اون هم اینه که بازی کردن با کنترل Wii ادم رو از نظر جسمی بسیار خسته میکنه . فرض کن یه بند تو بازی دستت رو جلو نگه داری . خوب رستم و هرکول هم بیان یه ساعت نمی تونن درست و حسابی بازی کنن. بعد بازی کردن باید برن دوش بگیرن و بعدش برن پیش یه ماساژور .
خلاصه بگم با این که از Wii و کلا از محصولات Nintendo خوشم میاد باید بگم که این کنسول فقط بدرد بازیهای اول شخص میخوره و بس .

درباره PS3 هم میگن که داره یه فرمت رو زوری میده دست مردم . خب بی راه هم نگفتن . مثلا خودم . دوست ندارم از کنسول بازیم به جای Player استفاده کنم { حالا هر نوع فرمتی که میخواد باشه } . چون از عمر کنسول { لنز } کم میکنه . یا شاید نخوام فیلم با کیفیت HD ببینم . فقط میخوام بازی کنم. با این کار هم به خودش ضرر زده و هم پوست مشتری بد بخت رو میکنه و هم 1 سال عرضه کنسولش رو عقب انداخته و چند عنوان انحصاری خود رو از دست داده .
ولی با تمام این حرفها PS3 هم کنسول قدرتمندی هست . تنها دلیل من هم برای اینکه یه روزی PS3 بخرم فقط و فقط بازی های اون هست نه بیشتر . راستش فقط برای این بازی ها :

God of War III
Liar
Heavy Rain
پیروز باشید

sepul

کاربر سایت
Apr 26, 2006
132
در واقع کنسول هایی که در نسل(های) قبل گیر کردن همین 360 و PS3 هستن.....چند سال بعد هم PS4 بیاد که 1440p رو ساپورت کنه و کارت گرافیکش 8 گیگ باشه ....چه فرقی میکنه؟ گرافیک اصلا به واقعیت رسید اونموقع چه غلطی بکنیم؟ما داریم برای چند تا پولیگون بیشتر تو بازی خودمون رو میکشیم.....
مشکل شما با اين مقوله از بيخ و بن هست، چون از ابتدای ساخت کنسول ها و کامپيوتر همين پيشرفت سخت افزار بوده و هست، و چيزی که تغيير می کنه نرم افزار يا همون بازی هست که از سخت افزار استفاده بهينه می کنه.
وقتی سخت افزار قدرتمند می شه، نرم افزار هم امکان پيشرفت و خلاقيت بيشتری پيدا می کنه، اگر کارت گرافيک های قدرتمند و cpu های قوی نمی آمدند شما بازی های باحال امروزی هم نمی ديديد و تو همون بازی های دو بعدی قديمی گير کرده بوديد.
وقتی گرافيک قوی می شه، باعث می شه بازی باور پذيری بسيار بيشتری داشته باشه و بازيکن بيشتر در محيط بازی غرق بشه و تجربه بهتری داشته باشه.
وقتی فيزيک بازی قوی باشه، علاوه بر باور پذيری بسيار بيشتر امکانات gameplay بسيار جديدی در بازی ها بوجود مياد ، مثل بازی half-life2 .
در مورد gameplay و هوش مصنوعی هم همينطور هست.
به اينها می گن نسل جديد. نمی دونم انتظار شما از نسل جديد چی هست. شايد تازه شروع به بازی کردن کرده ايد، چون از قديم که atari و کمودور هم داشتيم نسل ها همينجوری عوض می شد

تا اونجایی هم که میدونم هوش مصنوعی مقدار زیادی بستگی داره به موتور پایه بازی داره.
خوب همه چيز بستگی به موتور پايه بازی داره، ولی اين موتور بايد از سخت افزار استفاده کنه ، وقتی يک cpu ضعيف داشته باشي يا يک cpu چند هسته ای ، قطعا امکانات هوش مصنوعی هم از زمين تا آسمون فرق می کنه

باز هم نمیدونم از کجا به این رسیدید که کنترل بازی بعد از یه مدتی خسته کننده میشه ...مثال زنده این بازی Madden NFL 07 برای wii هست که برای اولین باز یه تجربه واقعی از بازی فوتبال آمریکایی رو به شما میده ....حالا فوتبالیست ها هم از نحوه شوت زدن "حوصله شون سر میره"؟ اگر کنترل بازی خسته کننده میشد هیچ کسی نمیرفت برای یه فرمون ماشین 80 پوند پول بده.
اين تجربه "واقعی" فوتبال آمريکايی رو شما بهش رسيده ايد ؟ در ضمن بازی کرده ايد که می گيد خسته کننده نمی شه ، چون من حداقل يک بار بازی کرده ام.
در ضمن من نمی دونم چه ربطی فرمون ماشين خريدن به کنترلر wii داره ؟ خوب يارو از نحوه کنترل معمولی خسته می شه می ره فرمون می خره! همونطور که يکی ممکنه از چرخوندن کنترلر wii تو هوا بعد از يک مدت خسته بشه !!!

هم مثل همین wii یک سخت افزار ضعیف داشت که باعث مسخره شدنش توسط یه عده گرافیک دان (!) میشه در عوض یک صفحه لمسی و یک صفحه دیگه به شما ارائه میده که باعث چند برابر شدن جذابیت بازی میشه
کسی DS رو مسخره نکرد، اتفاقا من طرفدار DS هستم چون يک کنسول دستی هست، و کنسول دستی چه از نظر نحوه و سبک بازی کردن و چه از نظر سطح توقع بازيکننده کاملا فرق داره با کنسول خانگی ! اميدوارم فرق اين دو تا رو متوجه شده باشيد.

rezaxp

کاربر سایت
Jul 27, 2006
240
نام
Reza
چرا اینقدر کم به وی رای دادید!!!
47.gif

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر