پی گیری طرح شکایت از ISP ها به علت عدم رعایت قانون عدم محدودیت اینترنت.

ببینید دوستان این سرویس های نامحدود با محدود فعلیتون فرق داره! یعنی شمایی که الان محدود دارین همون محدود مونده و نامحدود نمیشه! باید برین اون نامحدود هارو. بگیرین. یعنی سرویس رو کلا عوض کنید.
بعدشم بنده الان شیرینگ 1 به 20 دارم! خود من!
پس نگران 1 به 10 نباشین. همونطور که الان کسایی که نامحدود دارن تمام سرعت دانلودشونو دارن اونوقت هم خواهید داشت! تنها فرق کاهش چشمگیر قیمت ها هست و بس!

میگن چون کل اینترنت دنیا ماهواره ایست میشه هم نا محدود باشه هم با قیمت کم، پهنای باند بالا هم که دارن. اما در ایران چون کابلیه اینترنت، خیلی محدودیت هستش. ایران برای این کابلی هست اینترنتش که بتونه نظارت داشته باشه . اگر قراره اینترنت کابلی ادامه پیدا کنه باید قیمت تعرفه ها بالا بره با توجه به نا محدود بودن.

آخرین ویرایش:
میگن چون کل اینترنت دنیا ماهواره ایست میشه هم نا محدود باشه هم با قیمت کم، پهنای باند بالا هم که دارن. اما در ایران چون کابلیه اینترنت، خیلی محدودیت هستش. ایران برای این کابلی هست اینترنتش که بتونه نظارت داشته باشه . اگر قراره اینترنت کابلی ادامه پیدا کنه باید قیمت تعرفه ها بالا بره با توجه به نا محدود بودن.
اشتباه گفتن... :دی

اشتباه گفتن... :biggrin1:
اکراین اینترنت 8مگابیت بدون محدودیت خودم داشتم ماهی تقریبا 10$ . علت بالا بودن تعرفه ها به صورت نجومی ، دلیلی به جز اینترنت کابلی(!) میدونی بگو اطلاعات بالا بره. چرا ماهواره ای نمیشه اونوقت؟

اکراین اینترنت 8مگابیت بدون محدودیت خودم داشتم ماهی تقریبا 10$ . علت بالا بودن تعرفه ها به صورت نجومی ، دلیلی به جز اینترنت کابلی(!) میدونی بگو اطلاعات بالا بره. چرا ماهواره ای نمیشه اونوقت؟
خب برادر من چه ربطی به مونواره ای داره؟ اتفاقا مونواره خیلی گرونتر از اینترنت روی فیبر و کابل هست!
شما با یه مقایسه بین قیمت های مثلا opensky با یه اپراتور adsl میتونید به این نکته پی ببرید.
بحث گرون بودن اینترنت ایران 30یا30 هست نه فنی!

آخرین ویرایش:

دلیلش کاسبی و business هست . شرکت زیرساخت هر لینک که شامل 150MB DEDICATED(یا شاید125 درست یادم نیست) نزدیک به 4000 دلار از طریق همین کابل میخره و با این قیمتی که میبینید میفروشه ...

الان 90% دنیا دارن از cable و( optic fiber) و ADSL2+ استفاده میکنند و ربطی به ما-هواره نداره .

ببینید دوستان این سرویس های نامحدود با محدود فعلیتون فرق داره! یعنی شمایی که الان محدود دارین همون محدود مونده و نامحدود نمیشه! باید برین اون نامحدود هارو. بگیرین. یعنی سرویس رو کلا عوض کنید.
بعدشم بنده الان شیرینگ 1 به 20 دارم! خود من!
پس نگران 1 به 10 نباشین. همونطور که الان کسایی که نامحدود دارن تمام سرعت دانلودشونو دارن اونوقت هم خواهید داشت! تنها فرق کاهش چشمگیر قیمت ها هست و بس!

خوب این سرویس نامحدود که از اول تو لیست نوع سرویس های انتخابی بود
و از اول هم انتخاب میکردی سرویس محدود میخوای یا نامحدود پس قضیه این
طرح چیه؟!! اگه به قول شما میخوان قیمت ها رو کاهش بدن که مثل بچه آدم
هم میتونن به شرکتها ابلاغ کنن این همه حاشیه نمیخواست...

خوب این سرویس نامحدود که از اول تو لیست نوع سرویس های انتخابی بود
و از اول هم انتخاب میکردی سرویس محدود میخوای یا نامحدود پس قضیه این
طرح چیه؟!! اگه به قول شما میخوان قیمت ها رو کاهش بدن که مثل بچه آدم
هم میتونن به شرکتها ابلاغ کنن این همه حاشیه نمیخواست...
شما یه همچنین لیستی توی تعرفه های چندتا شرکت میدیدی؟
شرکت من داره 512 نامحدود رو میده 129 هزار تومن!! اما الان باید 20 تومن بده! باز میگید چه فرقی کرده؟!!
قضیه این طرح کاملا واضحه! روشن سازی قیمت ها! تا قیمت ها دل به خواهی نباشه! یه شرکت 128 رو بده 10 تومن یکی بده 40 تومن!!

بحث این طرح ارزونتر کردن قیمت ها نبود! برای ارزونتر کردن باید قیمت پهنای باند رو بیارن پایین. بحث اصلی یکدست کردن تعرفه های نامحدود بود.

ببخشید من یه سوال داشتم

الان مثلا من برم 2 مگ همین جدید رو یعنی 1 به 10 بگیرم سرعت دانلودم 240 نیس ؟ اگه نباشه به چه درد میخوره وقتی اسمش 2 مگ باشه ولی سرعت دانلودش اونقدر نباشه
دوست من تو همین الانشم هر چی داری شیر شده هست ! کمه کمش 1 به 8 ! ماله مسعود که 1 به 25 ! بستگی به این داره که اون 9 نفری مه باهاشون شیر هستی چقدر استفاده میکنن ! تازه بعضی مواقع موقعی که از یک شرکت اینترنت میگیری ممکنه که اون شرکت به عات کم بودن مشترک هاش شیرینکش بیشتر 3 یا 4 تا نباشه ! بستگی داره ! من بیشتر رفیقام که از قبل از مخابات نامحدود میگرفتن سرعتشون افتی نداشته با همین شیرینگ 1 به 10 ! 512 70 تا دانلود میکنن فیکس ! فقط بستگی داه به اینایی که گفتم ! همین ;)

---------- نوشته در 11:52 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:49 PM ارسال شده بود ----------

شرکت من داره 512 نامحدود رو میده 129 هزار تومن!! اما الان باید 20 تومن بده! باز میگید چه فرقی کرده؟!!
قضیه این طرح کاملا واضحه! روشن سازی قیمت ها! تا قیمت ها دل به خواهی نباشه! یه شرکت 128 رو بده 10 تومن یکی بده 40 تومن!!

بحث این طرح ارزونتر کردن قیمت ها نبود! برای ارزونتر کردن باید قیمت پهنای باند رو بیارن پایین. بحث اصلی یکدست کردن تعرفه های نامحدود بود.
قربون آدم چیز فهم ! این یعنی این که باید بعد از به اجرا در آمدن مصوبه ی 49 و نامحدود شدن اینترنت راش بدیم تو زیرساخت از طریق تاپیک جدید که بتید زده بشه ! حالا نشدم ما باید با ISP ها هماهنگ کنیم ببینیم چی میشه !

---------- نوشته در 11:54 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:52 PM ارسال شده بود ----------

بروبکس این شرکت لایزر سرویس نامحدود داشت قبلا ؟
الان من داشتم این سایت شرکت ها رو یه نگاهی مینداختم شرکت لایزر هم لیست نامحدود گذاشته اینم لینکش http://www.laser.ir/Pages/adslplatinum.html
این هنوز قانون جدید رو اجراء نکرده ! صبر کنید ! همه هی میرن تو سایت های ISP ها ببینن کی نامحدود کرده برن یگیرن ! لول :d

یعنی شما میگی قیمتهای به طور مثال 129 تومنی از شنبه 20 هزار تومن میشه!!
یعنی اینقدر قیمتها غیر واضح بود!!! اگه اینجوری باشه که دیگه برا شرکتها نمیصرفه
فعالیت کنن چون تا دیروز 129 تومن میگرفتن الان 20 تومن این یعنی 109 تومن ضرر!

یعنی شما میگی قیمتهای به طور مثال 129 تومنی از شنبه 20 هزار تومن میشه!!
یعنی اینقدر قیمتها غیر واضح بود!!! اگه اینجوری باشه که دیگه برا شرکتها نمیصرفه
فعالیت کنن چون تا دیروز 129 تومن میگرفتن الان 20 تومن این یعنی 109 تومن ضرر!

دوست عزیز ضرری وجود نداره . فقط سودشون کمتر میشه . به طور خلاصه تر میزان دزدیشون کمتر میشه

آخه مشکل اینجاست که این جماعت تابحال محض رضای خدا موش نگرفتن که این بار دومشون باشه!!
الان مثلا شاتل 512 با 2 گیگ دانلود در ماه رو داره میده ماهی 18 تومن.اگه قرار باشه 512 نامحدود بشه 20 تومن و هیچ فرقی هم تو کیفیت سرویس نباشه کدوم عاقلی میاد به خاطر 2 هزار تومن محدود بگیره؟
اینجوری کل ترافیک هایی که میفروختن میمونه رو دستشون.

آخه مشکل اینجاست که این جماعت تابحال محض رضای خدا موش نگرفتن که این بار دومشون باشه!!
الان مثلا شاتل 512 با 2 گیگ دانلود در ماه رو داره میده ماهی 18 تومن.اگه قرار باشه 512 نامحدود بشه 20 تومن و هیچ فرقی هم تو کیفیت سرویس نباشه کدوم عاقلی میاد به خاطر 2 هزار تومن محدود بگیره؟
اینجوری کل ترافیک هایی که میفروختن میمونه رو دستشون.
1 مگ برای شرکتی معمولی که فقط یک stm1 پهنا داره حدود 250 هزار تومن هزینه داره! این رو میدن به 10 نفر و هر نفر 38 هزار تومن یعنی 380 هزار تومن. یعنی باز هم از 1 مگ ساده 130 هزار تومن سود کردن!
پس ضرر نکردن! فقط سودشون کمتر شده! یعنی قانونی شدن! قبلا سودشون وحشتناک زیاد بود!
یعنی از یه stm1 سر هر برج نزدیک 20 میلیون سود میکنن! آیا بازم دلتون براشون میسوزه؟!!!

Back