پیشنهادات و انتقادات در مورد بازی رایانه

• Thread starter Thread starter kinopio
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
خواب دوست عزیز چطور به بازی super mario galaxy میدن 20؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من اصلاً این بازی ارزش نقد نداره حالا ممکن از نطر یکی دیگه بهتربن بازی باشه؟؟
قبول کن که حرفت اشتباهه/
میشه دقیقا به من بگی مشکلت چیه؟ شاید من بتونم مشکلتو جل کنم!

دوستان جداً فکر میکنید دوستان خوبمون در مجله بازی رایانه برای انتقادات شما پشیزی ارزش قائل هستند؟؟؟
اینا خودشونو سر تر از این میدونند که دارای نقص باشند. در کل خیلی مقرورند.

نوشته شده توسط emgjey_ps3:
دوست عزیز اصلاً قصد توهین به شما و همکارانتون رو نداشتم
ولی باید قبول کنید که اصلاً برای حرف خوانندگانتون ارزش قائل نیستید برای مثال تو همین فورم چقد دوستان از شما خواستند که Cd رو بردارید و جاش dvd بذارید
اما نه شما و هیچ یک از همکاراتون هیچ واکنشی نسبت به این درخواست نشون ندادید و حتی اگر مشکلاتی در این کار هست رو اصلاً بیان نکردید.

دوست عزیز این مقاله شما پر از تناقض میباشد. خواهشاً یک بار دیگر آن را بخوانید.

خواب دوست عزیز چطور به بازی super mario galaxy میدن 20؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من اصلاً این بازی ارزش نقد نداره حالا ممکن از نطر یکی دیگه بهتربن بازی باشه؟؟
قبول کن که حرفت اشتباهه/

اینها چند تا پست اخیرته در مورد بازی رایانه، خیلی خوب میشه اگه دقیقا بگی مشکلت چیه با این مجله، شاید بتونیم یکجوری مشکلو برطرف کنیم!

میشه دقیقا به من بگی مشکلت چیه؟ شاید من بتونم مشکلتو جل کنم!
مشکلی ندارم به خدا.

در مورد super mario galaxy اين قضيه صادق نيست چون هر كسي بازي كنه مسلما نمره بيست رو منظور مي‌كنه ولي بازي‌اي مثل cod 4 شايد خوشايند همه نباشه.
دوست عزیز cod4 و super mario galaxy هر دوشون طرفدارای خاص خودشونو دارن و ممکنه یکی مثل من از cod4 خیلی خوشش بیاد ولی از ماریو تنفر داشته باشه با اینکه تا حالا بازیش نکرده( کلاً از این فرم بازیها بدم میاد شاید به خاطر روحیات خشنم باشه:sniper:)
در ضمن من منکر نمیشم که ممکنه این بازی واقعاً ارزش 20 رو داشته باشه فقط خواستم به دوستمون گفته باشم نمره دهی نباید بر اساس سلایق افراد داده بشه همین.
ولی اینم بگم ارزش cod4 هم در حد 20 هست/.

اینها چند تا پست اخیرته در مورد بازی رایانه، خیلی خوب میشه اگه دقیقا بگی مشکلت چیه با این مجله، شاید بتونیم یکجوری مشکلو برطرف کنیم!
1- یکیش اصلاً در مورد بازی رایانه نبود.
2- هرکی که بخواد ایرادات یه مجلو رو بگه حتماً با اون مشکل نداره.
3- بهترین مجله ی بازی ایران بازی رایانست.
(حالا باورت شد من با بازی رایانه مشکلی ندارم؟؟؟)

آخرین ویرایش:
سلام . :love:

واقعاً اين قبيل حرفا كم لطفيه مطلقه ... دوستان بازي رايانه اي اگر چنين رويه اي رو پيش ميگرفتند تا حالا به اين سطح از كيفيت نمي رسيدند . فقط در بعضي موارد يه بي دقتي هاي كوچكي صورت ميگيره كه به راحتي قابل توضيح و تصحيحه ... خلاصه اين موضوعات مشكل بزرگي براي اين نشريه بزرگ نيست .
در اين بين بايد به اقدامات بي نظير دوستان بازي رايانه اي مثلاً "حظور رسمي در نمايشگاه هاي بزرگ بازي هاي رايانه اي از طرف ايران" و "همايت از اقدامات داخلي براي ساخت بازي هاي رايانه اي و نقد كاملاً هوشمندانه ، فني و منصفانه اين قبيل تلاش ها" و بسياري موارد ديگه توجه كرد و به تلاش دوستان تبريك گفت .
واقعاً حداقل كاري كه ما ميتونيم در همايت از اين دوستان عزيز انجام بديم ، اينه كه با حرفهاي غير منطقي و غير منصفانه ، حداقل بر خستگي هاي رواني اين دوستان دامن نزنيم ...
البته انتقادات منطقي اصلاً چيز بدي نيست و براي پيشرفت پديده اي بانام "مجله بازي رايانه" كاملاً اساسي و ضروريه ...

بنده هم مقاديري انتقاد داشتم كه عرض ميكنم : ( :biggrin1: )

تو رو خدا سايت بازي رايانه رو تكميل كنيد ... Forum هم يادتون نره ...
ميدونم خيلي مشكله اما خواهشن يه DVD 9 رو جايگزين اين CD هاي 700MB كنيد .
كمي هم از مشكلاتتون بگيد و خواننده ها رو هم از خودتون بدونيد ... خيلي خوبه كه بچه ها هم با مشكلات شما آشنا بشن ، اين موضوع كمك ميكنه كه سطح توقعات به حالت توازن برسه ... البته فكر كنم بعد از اينكه بچه ها بفهمن كه مجله هايي مثل شما با چه مشكلاتي در هر نوبت چاپ مجله دست و پنجه نرم ميكنن و با اين وجود مجله رو با حداكثر كيفيت منتشر ميكنن ، ديوونه بشن ...

دوستان بد نيست بدونيم كه نشريه بازي رايانه تنها مجله جدي و تخصيصي و حرفه اي در رابطه با صنعت بازي هاي رايانه اي رو در ايران منتشر ميكنه . فعاليت ساير مجلات در مقايسه با اين مجله بيشتر به بازي هاي كودكانه قابل مقايسه است ... حظور رسمي يك مجله در رابطه با بازي هاي رايانه اي در نمايشگاه هاي بين المللي تا چند وقت پيش براي من و اكثر دوستان بازي دوست ، تنها يك رويا درست نيافتي بود ... در حالي كه بازي رايانه كاملاً مقتدرانه و با نام ايران در اين نمايشگاه ها حظور جدي پيدا و روياي مارو به حقيقت تبديل كرد . بازي رايانه از با تمام وجودم ميگم : خسته نباشي .
در مورد سایت باید بگم که تا اوایل فروردین (یا حتی شاید زودتر) راه اندازی خواهد شد، اونهم با امکانات و ایده هایی که فکر نمی کنم توی سایت دیگه ای دیده باشید تا حالا.
در ضمن با عرض معذرت از شهریار جان، چون ایشون در جریان نیست، من تصحیح می کنم که راه اندازی سایت اگر هم ارتباطی با دی وی دی داشته باشه، برای ما ارجح تره.
دی وی دی کردن همونجوری که تا حالا چندین بار گفته شده، هزینه ها رو بالا می بره در نتیجه باید یه مقدار زیادی به قیمت مجله اضافه کنیم.
شما یه مجله مثل بازی نما با دی وی دی میخری 3500 تومان فکر کنم، که فقط اگه تعداد صفحات دو تا مجله رو بخواهیم در نظر بگیریم، بازی رایانه 36 صفحه بیشتر داره (یعنی %35 بیشتر) حالا اصلا به اینکه توی این صفحات رو هر کدوم از مجلات چجوری پر می کنن کاری ندارم. ما در حال حاضر با گرون شدن کاغذ (به مقدار زیاد) به مشکل بر خوردیم حالا اگه بخواهیم سیدی رو تبدیل به دی وی دی هم بکنیم هزینه ها خیلی بالا میره و شاید حتی 3500 تومان هم جوابگوی هزینه ها نباشه.
در ضمن به 50 - 100 - 200 نفری که توی این forum ها میان نگاه نکن، شاید شما ها همتون بگید اگه 4000 تومان هم بشه قیمت مجله ایرادی نداره، اما باید بدونید که مجله تیراژش بین 15 تا 20 هزار تاست اگه اشتباه نکنم، پس به این راحتی ها نمیشه ریسک کرد چون حتی اگه بالا بردن قیمت به مقدار زیاد باعث بشه چند درصد ناقابل از فروشمون کم بشه، معنیش میشه یه ضرر هنگفت واسه مجله (روی تیراژ 20 هزار تا، 5 درصدش میشه هزار تا که یعنی چندین میلیون تومان کم شدن فروش اونم فقط توی یک ماه)

مشکلی ندارم به خدا.

دوست عزیز cod4 و super mario galaxy هر دوشون طرفدارای خاص خودشونو دارن و ممکنه یکی مثل من از cod4 خیلی خوشش بیاد ولی از ماریو تنفر داشته باشه با اینکه تا حالا بازیش نکرده( کلاً از این فرم بازیها بدم میاد شاید به خاطر روحیات خشنم باشه:sniper:)
در ضمن من منکر نمیشم که ممکنه این بازی واقعاً ارزش 20 رو داشته باشه فقط خواستم به دوستمون گفته باشم نمره دهی نباید بر اساس سلایق افراد داده بشه همین.
ولی اینم بگم ارزش cod4 هم در حد 20 هست/.
من فکر کنم که شما یه چیزی رو درست متوجه نشدی، قرار نبوده نقد کننده هر کدوم از اون بازی ها توی مجله، نظر شما رو در مورد این دو تا بازی (یا هر بازی دیگه ای) بنویسه و منعکس کنه. اون نمره ها نظر نویسنده یا بهتره بگم مجله بازی رایانه است، انشالله که شما هم خودت یه روز یه مجله میزنی و به هر چی بازی Mario ه ضفر میدی!

1- یکیش اصلاً در مورد بازی رایانه نبود.
2- هرکی که بخواد ایرادات یه مجلو رو بگه حتماً با اون مشکل نداره.
3- بهترین مجله ی بازی ایران بازی رایانست.
(حالا باورت شد من با بازی رایانه مشکلی ندارم؟؟؟)
1. اون هم در مورد بازی رایانه بود (نقل قول پست یکی از اعضای تحریریه بازی رایانه توی تاپیک بازی رایانه vs بازی نما)
2. البته بستگی داره که چجوری اون ایرادات گفته بشه.
3. مورچه چیه که کله پاچه اش چی باشه.

امتیاز COD4 باید چند می‌بود؟
اگر دقیقا همون مطلب ولی با امتیاز مورد نظر شما توی مجله چاپ میشد اونوقت دیگه مشکلی نبود؟
لازم نيست نمره ای که من می خوام باشه، ولی در مقايسه بقيه امتيازهای مجله (Assasin's creed=18، Metroid Prime=19، Halo3=19، Heavenly Sword=18) يه مقدار تو ذوق می زنه چون از بهترين شوترهای امسال بود و حتی کوتاه بودنش هم لطمه ای به کيفيت و لذتش نزده و قابليت تکرار زيادی هم داره .... هر بازی که Campaign اش کوتاه باشه لزوما نقطه منفی حساب نمی شه

من فکر کنم که شما یه چیزی رو درست متوجه نشدی، قرار نبوده نقد کننده هر کدوم از اون بازی ها توی مجله، نظر شما رو در مورد این دو تا بازی (یا هر بازی دیگه ای) بنویسه و منعکس کنه. اون نمره ها نظر نویسنده یا بهتره بگم مجله بازی رایانه است، انشالله که شما هم خودت یه روز یه مجله میزنی و به هر چی بازی Mario ه ضفر میدی!

من اصلاً با حرف شما موافق نیستم چون مخاطب مجله ی شما همه ی گیمرها هستند نباید فقط به سلیقه های خودتون توجه کنید چون با اینکار به شعور ما توهین میشه.

1. اون هم در مورد بازی رایانه بود (نقل قول پست یکی از اعضای تحریریه بازی رایانه توی تاپیک بازی رایانه vs بازی نما)
2. البته بستگی داره که چجوری اون ایرادات گفته بشه.
3. مورچه چیه که کله پاچه اش چی باشه.

1- والله نمیدونستم ایشون عضو تحریریه هستند.
2- اگه تا حالا بی ادبی کردم منو ببخشید.
3- موافقم.

لازم نيست نمره ای که من می خوام باشه، ولی در مقايسه بقيه امتيازهای مجله (Assasin's creed=18، Metroid Prime=19، Halo3=19، Heavenly Sword=18) يه مقدار تو ذوق می زنه چون از بهترين شوترهای امسال بود و حتی کوتاه بودنش هم لطمه ای به کيفيت و لذتش نزده و قابليت تکرار زيادی هم داره .... هر بازی که Campaign اش کوتاه باشه لزوما نقطه منفی حساب نمی شه

شما چرا امتیاز فنی رو با ارزش داری مقایسه میکنی‌؟؟

برای هر بازی یه امتیاز فنی داریم که میانگین اون 4 تا امتیاز بالایی (گرافیک صدا گیم‌پلی و جذابیت هست)
یه امتیاز دیگم داریم که بالاش نوشته ارزش و یه چیزی تو مایه‌های همون Tilt هست که گیم‌اسپات قبلا می‌داد. یعنی اینکه جدا از مسائل فنی، بازی چقدر لذت بخشه و به اونی که بازی کرده حال داده.

حالا بازیهایی که شما نوشتی:

Call of Duty 4 امتیاز فنیش 18.2 هست و ارزشش هم 18
Heavenly Sword امتیاز فنیش 17 هست و ارزشش 18
Halo 3 امتیاز فنیش 18.2 هست و ارزشش 19
Metroid Prime امتیاز فنیش 18.5 هست و ارزشش 19
Assassin's Creed هم جفت امتیازاش 18

Call of Duty 4 امتیاز فنیش کاملا مناسبه و در مقایسه با اون 4 تا بازی که مثال زدی هم نه بالا داده شده نه پائین
COD4 بازی همچین بی‌نقصی هم نیست. مهم‌ترین ایرادش همون کوتاه بودنه بیش از حده که باعث میشه نمره‌ی بازی تا حدودی بیاد پائین. دلایل دیگه‌ی کثر امتیاز هم یکی گرافیکه. درسته که گرافیک COD4 خیلی بالاس ولی بالاترین نیست و اگر قرار باشه گرافیک COD4 بگیره 20 پس گرافیک Crysis‌ باید چند بگیره؟؟ 21؟

شما اگه میانگین امتیازای COD4 توی Gamerankiings روهم نگاه کنی برای نسخه‌ی PC زده 9.3 و برای کنسول‌ها هم 9.4
و ما هم 9.1 دادیم. پس همچین نمره‌ی پرتی هم نیست

Assassin's Creed هم کلا یه بازی سلیقه‌ایه. و امتیازهایی هم که گرفته همشون همینجوری بوده. مثلا Gamespot بهش داده 9 ولی IGN داده 7.7. امتیازش کاملا بسته به سلیقه‌ی کسی داره که بازی رو ریویو کرده.

Heavenly Sword هم که نمره‌ی بالایی نگرفته اصلا. امتیاز 17 خیلی با 18.2 فرق داره

Metroid و Halo هم فکر نمی‌کنم امتیازشون مناسب نباشه.

من اصلاً با حرف شما موافق نیستم چون مخاطب مجله ی شما همه ی گیمرها هستند نباید فقط به سلیقه های خودتون توجه کنید چون با اینکار به شعور ما توهین میشه.

من اصلا منظور شمارو نمیفهمم!
یعنی چی باید به سلیقه‌ی همه توجه بشه؟ ما از کجا باید بفهمیم سلیقه‌ی 15 هزار خواننده‌ی مجله چیه که بعد میانگین بگیریم و یه امتیازی بدیم که همه حال کنن؟؟
کجای دنیا بازی رو بر اساس سلیقه‌ی مردم ریویو می‌کنن؟
مثلا شما اگه از بازی The Mark که بالاترین امتیازی که سایتا بهش دادن 5 بوده خوشت بیاد مام باید بیایم بهش امتیاز 9.5 بدیم که شما راضی باشی؟؟

من اصلا منظور شمارو نمیفهمم!
یعنی چی باید به سلیقه‌ی همه توجه بشه؟ ما از کجا باید بفهمیم سلیقه‌ی 15 هزار خواننده‌ی مجله چیه که بعد میانگین بگیریم و یه امتیازی بدیم که همه حال کنن؟؟
کجای دنیا بازی رو بر اساس سلیقه‌ی مردم ریویو می‌کنن؟
مثلا شما اگه از بازی The Mark که بالاترین امتیازی که سایتا بهش دادن 5 بوده خوشت بیاد مام باید بیایم بهش امتیاز 9.5 بدیم که شما راضی باشی؟؟

شما باید اون ور قضیه رو هم نگاه کنید. بر فرض اگه نویسنده ی شما از The Mark خوشش بیاد اونوقت تکلیف چیه؟ لابد ما باید بریم بازی رو بگیریمو بازیش کنیم چون نویسنده ی شما گفته خوبه؟ من فقط حرفم اینه که نویسنده نباید سلیقه ای کار کنه. اینم بگم که بعضی از دوستان برای نظر شما خیلی ارزش قایل هستن.

بازی ای که از n تا مجله و سایت رسمی در دنیا امتیاز کامل گرفته و به عنوان بهترین بازی سال 2007 انتخاب شده (Super Mario Galaxy) یعنی این که اگر از بازش خوشت نمیاد باید ایراد رو در خودت جستجو کنی نه در نمره ای که بازی رایانه به این بازی داده.;)

اصولا از دو لحاظ می شه بازی رو نقد کرد:
1- از لحاظ فنی و بررسی تمامی جزییات بازی. (کاری که منتقد های بازی ها انجام می دن از جمله بازی رایانه)
2- همین طور الکی و نوشتن یه مشت چرت و پرت در مورد بازی و بیان یسری موارد بی اهمیت و در آخر هم دادن یه امتیاز کیلویی تا همه از بازی خوششون بیاد و مبادا طرفداران بازی به شعورشون توهین بشه.

شما باید اون ور قضیه رو هم نگاه کنید. بر فرض اگه نویسنده ی شما از The Mark خوشش بیاد اونوقت تکلیف چیه؟ لابد ما باید بریم بازی رو بگیریمو بازیش کنیم چون نویسنده ی شما گفته خوبه؟ من فقط حرفم اینه که نویسنده نباید سلیقه ای کار کنه. اینم بگم که بعضی از دوستان برای نظر شما خیلی ارزش قایل هستن.

اون امتیاز فنی برای همین قرار داده شده که امتیازها تا حد امکان سلیقه‌ای نباشه. نویسنده‌های بازیرایانه هم خوشبختانه انقدر در این زمینه تجربه دارن که بتونن تشخیص بدن گرافیک فلان بازی باید 2 بگیره یا 10
همچنین در مورد صدا

چیزی که تا حدودی ممکنه سلیقه‌ای بشه گیم‌پلی و جذابیت هست که اونم نهایتا 0.5 الی 1 نمره. دیگه هیچ نویسنده‌ای نمیاد بازی‌ای که گیم‌پلیش باید 2 بگیره رو چون ازش خوشش اومده بده 9

در ضمن ریویوها بعد از نوشتن شدن حداقل 2 بار چک میشن تا مشکلی توش نباشه و مطالب تخیلی هم نوشته نشده باشه. اگه یه نویسنده‌ای بیاد به مثلا The Mark بده 9 از 10 (که البته توی بازی‌رایانه همچین کسی رو نداری) قطعا اون مطلب چاپ نمیشه

دیگه فکر نمی‌کنم نکته‌ی مبهمی مونده باشه

من نمي دونم اين مجله اين همه مشكل داره چرا ايرادهاي تخيلي مي گيريد من يه سري نوشتم كه توسط مديران عزير پاك حالا چرا نمي دونم شايد كم اوردن:-"
به هر حال من در صحبتي كه با نيما شاه صاحبي داشتم همه چي دستم اومد و هردو به اين نتيجه رسيديم كه اين مجله مي تونه خيلي بهتر از اينا باشه اما چند نفر به شدت خرابش كردن
اگه نمي خواين پستهامو پاك كنيد بگيد تا هر دفه ايرادهاي مجله رو منطقي بنويسم

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or