پیشنهادات و انتقادات در مورد بازی رایانه

• Thread starter Thread starter kinopio
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
انتقاد: من نمبدونم که چرا تازگی ها مد شده کلمات رو مخفف کنید!!! بعضی جاها بدون اینکه قبلا کلمه رو گفته باشین میاین مخفف میکنین! مثلا تو Preview بازی Far Cry 2 من منظور از SC رو نفهمیدم. لطفا حداقل مخفف این کلمات رو یک جا بگین.
ممنون

انتقاد:1- پستر:آخه ماریو هم شد پستر یه دونه پستر باحال میزنین اونم میشه تقویم!
2-به شدت از کلماته مخفف شده استفاده میکنید که برای کسی مثله من قابله درک نیست. حداقل یه بار کامله کلمه رو بنویسید بعد مخفف کنید.
3-تکراری: هیچ کدوم از وعده هایی رو که داده بودید در مورده dvd و تاریخ انتشار مجله 15 هر ماه عملی نکردین ولی بالا بردن قیمته مجله رو ظرفه 2 شماره عملی کردین! البته 200 300 تومان افزایشه قیمت زیاد محسوس نیست ولی زود عملی کردنش یه کم تعجب آوره.
ولی در کل با اینکه این اشکالات رو دارین بازم بهترین مجله یه ایرانی در زمینه یه game هستین و واقعا" مطالبتون نسبت به بقیه یه مجله ها کامل تره .در ضمن در این 2 شماره یه آخر مقاله یه هیلو عالی بود .در شماره هایه بعدی هم داستانه بازی هایه بزرگی مثله همون هیلو رو بزارید

دوستان جداً فکر میکنید دوستان خوبمون در مجله بازی رایانه برای انتقادات شما پشیزی ارزش قائل هستند؟؟؟
اینا خودشونو سر تر از این میدونند که دارای نقص باشند. در کل خیلی مقرورند.

دوستان جداً فکر میکنید دوستان خوبمون در مجله بازی رایانه برای انتقادات شما پشیزی ارزش قائل هستند؟؟؟
قطعا شما كم لطفي مي‌فرماييد .
ما كي گفتيم بي‌نقص هستيم و شما مغرور بودن بازي رايانه را با چه معياري سنجيديد؟

سلام . :love:

واقعاً اين قبيل حرفا كم لطفيه مطلقه ... دوستان بازي رايانه اي اگر چنين رويه اي رو پيش ميگرفتند تا حالا به اين سطح از كيفيت نمي رسيدند . فقط در بعضي موارد يه بي دقتي هاي كوچكي صورت ميگيره كه به راحتي قابل توضيح و تصحيحه ... خلاصه اين موضوعات مشكل بزرگي براي اين نشريه بزرگ نيست .
در اين بين بايد به اقدامات بي نظير دوستان بازي رايانه اي مثلاً "حظور رسمي در نمايشگاه هاي بزرگ بازي هاي رايانه اي از طرف ايران" و "همايت از اقدامات داخلي براي ساخت بازي هاي رايانه اي و نقد كاملاً هوشمندانه ، فني و منصفانه اين قبيل تلاش ها" و بسياري موارد ديگه توجه كرد و به تلاش دوستان تبريك گفت .
واقعاً حداقل كاري كه ما ميتونيم در همايت از اين دوستان عزيز انجام بديم ، اينه كه با حرفهاي غير منطقي و غير منصفانه ، حداقل بر خستگي هاي رواني اين دوستان دامن نزنيم ...
البته انتقادات منطقي اصلاً چيز بدي نيست و براي پيشرفت پديده اي بانام "مجله بازي رايانه" كاملاً اساسي و ضروريه ...

بنده هم مقاديري انتقاد داشتم كه عرض ميكنم : ( :biggrin1: )

تو رو خدا سايت بازي رايانه رو تكميل كنيد ... Forum هم يادتون نره ...
ميدونم خيلي مشكله اما خواهشن يه DVD 9 رو جايگزين اين CD هاي 700MB كنيد .
كمي هم از مشكلاتتون بگيد و خواننده ها رو هم از خودتون بدونيد ... خيلي خوبه كه بچه ها هم با مشكلات شما آشنا بشن ، اين موضوع كمك ميكنه كه سطح توقعات به حالت توازن برسه ... البته فكر كنم بعد از اينكه بچه ها بفهمن كه مجله هايي مثل شما با چه مشكلاتي در هر نوبت چاپ مجله دست و پنجه نرم ميكنن و با اين وجود مجله رو با حداكثر كيفيت منتشر ميكنن ، ديوونه بشن ...

دوستان بد نيست بدونيم كه نشريه بازي رايانه تنها مجله جدي و تخصيصي و حرفه اي در رابطه با صنعت بازي هاي رايانه اي رو در ايران منتشر ميكنه . فعاليت ساير مجلات در مقايسه با اين مجله بيشتر به بازي هاي كودكانه قابل مقايسه است ... حظور رسمي يك مجله در رابطه با بازي هاي رايانه اي در نمايشگاه هاي بين المللي تا چند وقت پيش براي من و اكثر دوستان بازي دوست ، تنها يك رويا درست نيافتي بود ... در حالي كه بازي رايانه كاملاً مقتدرانه و با نام ايران در اين نمايشگاه ها حظور جدي پيدا و روياي مارو به حقيقت تبديل كرد . بازي رايانه از با تمام وجودم ميگم : خسته نباشي .

قطعا شما كم لطفي مي‌فرماييد .
ما كي گفتيم بي‌نقص هستيم و شما مغرور بودن بازي رايانه را با چه معياري سنجيديد؟

دوست عزیز اصلاً قصد توهین به شما و همکارانتون رو نداشتم
ولی باید قبول کنید که اصلاً برای حرف خوانندگانتون ارزش قائل نیستید برای مثال تو همین فورم چقد دوستان از شما خواستند که Cd رو بردارید و جاش dvd بذارید
اما نه شما و هیچ یک از همکاراتون هیچ واکنشی نسبت به این درخواست نشون ندادید و حتی اگر مشکلاتی در این کار هست رو اصلاً بیان نکردید.

دوست عزیز اصلاً قصد توهین به شما و همکارانتون رو نداشتم
ولی باید قبول کنید که اصلاً برای حرف خوانندگانتون ارزش قائل نیستید برای مثال تو همین فورم چقد دوستان از شما خواستند که Cd رو بردارید و جاش dvd بذارید
اما نه شما و هیچ یک از همکاراتون هیچ واکنشی نسبت به این درخواست نشون ندادید و حتی اگر مشکلاتی در این کار هست رو اصلاً بیان نکردید.
دوست بسيار عزيز من هم به هيچ عنوان اعلام نكردم خداي نكرده شما قصد توهين را داشتيد بلكه هر چه شما بگوييد به ديده‌ي منت قبول خواهيم كرد و هميشه خواننده در هر مكاني قصد انتقاد را دارد و همواره بايد منتظر نظرات خوانندگان بود. اما مسئله‌اي كه شما عنوان كرديد كه اشاره به دي وي دي شدن مجله داشت كاملا صحيح است و ما تمامي سعي خود را در سال مالي آينده بر اين خواهيم گذاشت كه اين كار قطعي انجام بشه ولي اين طور هم نيست بي گدار به آب بزنيم و بدون حساب اين كار رو انجام بديم. اگر شما در همين بخش مجله‌ي بازي‌ رايانه و در قسمت http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=28&page=153 توضيحي كوتاه در اين مورد داده شده كه مي‌توانيد از نظر بگذرانيد.

بنده هم مقاديري انتقاد داشتم كه عرض ميكنم : ( :biggrin1: )

تو رو خدا سايت بازي رايانه رو تكميل كنيد ... Forum هم يادتون نره ...
ميدونم خيلي مشكله اما خواهشن يه DVD 9 رو جايگزين اين CD هاي 700MB كنيد .
كمي هم از مشكلاتتون بگيد و خواننده ها رو هم از خودتون بدونيد ... خيلي خوبه كه بچه ها هم با مشكلات شما آشنا بشن ، اين موضوع كمك ميكنه كه سطح توقعات به حالت توازن برسه ... البته فكر كنم بعد از اينكه بچه ها بفهمن كه مجله هايي مثل شما با چه مشكلاتي در هر نوبت چاپ مجله دست و پنجه نرم ميكنن و با اين وجود مجله رو با حداكثر كيفيت منتشر ميكنن ، ديوونه بشن ...

در مورد سايت بايد عنوان كرد كه مسئله‌ي دي‌وي‌دي شدن در اولويت قرار داده شده و به موازات دي‌وي‌دي شدن سايت هم عوض خواهد شد.
عنوان كردن مشكلات خودمان از حوصله‌ي همه خارج است و نتيجه‌اي هم در برنداره. ولي در موقعيتي مناسب اين كار صورت خواهد پذيرفت. از تمامي خوانندگان ما انتظار داريم به جاي اينكه در روز بگن شماره بعد كي مياد وقتي مجله منتشر ميشه مي‌بينيم كه كمتر كسي نقدي بر شماره‌ي چاپ شده مي‌نويسه و به اعتقاد من اين موضوع ما رو دلسرد مي‌كنه. هميشه بر اين اعتقاد بوديم كه شما بياين در تاپيك بعد از انتشار مجله بحث كنيد بگيد كجا خوب بود كجا بد و در كجا مي‌تونست بهتر باشه. نقد همواره سازنده خواهد بود. پس اميدواريم بعد از اين به جاي اين‌كه هر روز درخواست اعلام انتشار مجله رو بكنيد نقدي در مورد مطالب و محتواي مجله بنويسيد تا ما استفاده كنيم. قطعا موقعي كه انتشار مجله نزديك باشه خودم اولين كسي هستم كه اين موضوع را اعلام خواهم كرد.

سلام . :love:

در مورد سايت بايد عنوان كرد كه مسئله‌ي دي‌وي‌دي شدن در اولويت قرار داده شده و به موازات دي‌وي‌دي شدن سايت هم عوض خواهد شد.
عنوان كردن مشكلات خودمان از حوصله‌ي همه خارج است و نتيجه‌اي هم در برنداره. ولي در موقعيتي مناسب اين كار صورت خواهد پذيرفت. از تمامي خوانندگان ما انتظار داريم به جاي اينكه در روز بگن شماره بعد كي مياد وقتي مجله منتشر ميشه مي‌بينيم كه كمتر كسي نقدي بر شماره‌ي چاپ شده مي‌نويسه و به اعتقاد من اين موضوع ما رو دلسرد مي‌كنه. هميشه بر اين اعتقاد بوديم كه شما بياين در تاپيك بعد از انتشار مجله بحث كنيد بگيد كجا خوب بود كجا بد و در كجا مي‌تونست بهتر باشه. نقد همواره سازنده خواهد بود. پس اميدواريم بعد از اين به جاي اين‌كه هر روز درخواست اعلام انتشار مجله رو بكنيد نقدي در مورد مطالب و محتواي مجله بنويسيد تا ما استفاده كنيم. قطعا موقعي كه انتشار مجله نزديك باشه خودم اولين كسي هستم كه اين موضوع را اعلام خواهم كرد.

از خبر خوبتون خيلي خيلي ممنونم .
اما باور كنيد كه بيان مشكلاتتون خيلي ميتونه به ذهنيت خريداران از جو و وضعيت انتشار نشريات كمك كنه .
چشم حتماً از اين به بعد من شخصاً مجله رو كاملاً نقد ميكنم و در هر شماره تمام موارد رو بررسي خواهم كرد ، از دوستان عزيز هم درخواست ميكنم از اين به بعد براي هر شماره يه نقد مختصر و مفيد بنويسند تا هم دوستان بازي رايانه اي با نظرات تمام دوستان و تمام سليقه ها آشنا بشن و هم ما بتونيم به شكل دقيق تري به بازي رايانه توجه كنيم ...

;)

اگه نظر من رو راجع به شماره قبلی (همون که گزارش نمايشگاه آلمان توش بود) تو همين فروم ديده بوديد خيلی منفی و يه جورايی مسخره بود نسبت به گزارش، از اونجا که سردبير صرفا رفته بود عکس يادگاری بندازه ...
ولی در اين شماره جديد خيلی بهتر شده بود، گزارش نمايشگاه توکيو خيلی بهتر شده بود و خبرنگارهای مجله بيشتر به بازی ها و نقد اونها پرداخته بودن که واقعا ارزش خوندن داشت.
نظرات هم واقعا بهتر شده بود، ديگه از حالت فن بويی که قبلا توی بعضی مطالب مجله می خونديم خبری نبود.
اما گزارش تصويری و CD همچنان در ضايع ترين حالت بود، من نمی دونم وقتی اينقدر صدا برداری ضايع شده و عملا نميشه در يک سری جاها صدای خبرنگارها رو شنيد و فقط نويز می شنويم، چرا اصلا می گذاريد، من که شخصا نتونستم تا آخر گزارش رو ببينم و تيکه هايی هم که می شنيدم بد نبود فقط گزارشگر ها يک مقدار خشک بودند. در کل گزارش تصويری خيلی ضعيف بود، فکر کردم دفعه پيش که ميکروفن نداشتند حداقل اين دفعه يه ميکروفن جور می کنند.
پيش نمايش quest of persia خيلی خوب بود از اونجا خودم بيشتر به اين جور گزارش ها راجع به ايرانی ها علاقه دارم. تنها مشکلش يک مقدار گنگ بودن بعضی جاها مخصوصا در مورد انجين و خصوصيات تکنيکی بازی بود که تقريبا حرفی در مورد زده نشد و اگرم توضيحی دادند گنگ بود . "يک موتور نيمه آماده خارجی رو خريديم و کاملش کرديم" يک مقدار مشکوک هست و بهتر بود گزارشگر بيشتر سوال می کرد در اين مورد . توضيحات در مورد گيم پلی خوب و کافی بود. آخر قضيه که گزارشگر شروع می کنه به بازار گرمی و تبليغ برای جذب سرمايه خوب نبود.

گزارش همايش بازی سازان هم خيلی خوب بود.

ولی اشکال اصلی مجله تو اين شماره به نظر من نقدهای ضعيف بود. نقدهای بازی ها برخلاف شماره های گذشته خيلی ضعيف تر شده بود، البته اين يک نظر شخصی هست ولی به نظر من منتقد ها وقت کافی روی بازی هايی مثل Call of Duty 4 نگذاشتند که بهش امتياز 18 دادن، يک سری نقد ها هم يا امتياز الکی بالا داشتند يا ناحق امتياز پايين گرفتند. بازی Quake wars هم که اشتباه چاپی خيلی ضايع داشت و امتياز ها خيلی پايين بود ولی منتقد کلی تعريف کرده بود ... کلا قسمت نقدهای بازی به نظر من خيلی با عجله و سرهم بندی کار شده بود.

مقاله Halo مثل شماره قبلی خوب بود.

همين!

منتقد ها وقت کافی روی بازی هايی مثل Call of Duty 4 نگذاشتند که بهش امتياز 18 دادن

امتیاز COD4 باید چند می‌بود؟
اگر دقیقا همون مطلب ولی با امتیاز مورد نظر شما توی مجله چاپ میشد اونوقت دیگه مشکلی نبود؟

اون امتیاز فقط یه نظره که خیلی وقتام اون چیزی که نویسنده‌ی مطلب میده نیست و بعدا تغییر میکنه. اگه از نظر شما امتیاز بازی باید 20 بشه از نظر یه نفر دیگم باید 16 بشه. و به این نمیگن ایراد یا مشکل

اگرم توی خود مقاله مشکلی هست یا نکته‌ی خیلی مهمی توی بازی وجود داشته که توی مطلب بهش اشاره نشده لطفا بیان کنید

امتیاز COD4 باید چند می‌بود؟
اگر دقیقا همون مطلب ولی با امتیاز مورد نظر شما توی مجله چاپ میشد اونوقت دیگه مشکلی نبود؟

اون امتیاز فقط یه نظره که خیلی وقتام اون چیزی که نویسنده‌ی مطلب میده نیست و بعدا تغییر میکنه. اگه از نظر شما امتیاز بازی باید 20 بشه از نظر یه نفر دیگم باید 16 بشه. و به این نمیگن ایراد یا مشکل

اگرم توی خود مقاله مشکلی هست یا نکته‌ی خیلی مهمی توی بازی وجود داشته که توی مطلب بهش اشاره نشده لطفا بیان کنید
خواب دوست عزیز چطور به بازی super mario galaxy میدن 20؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من اصلاً این بازی ارزش نقد نداره حالا ممکن از نطر یکی دیگه بهتربن بازی باشه؟؟
قبول کن که حرفت اشتباهه/

خواب دوست عزیز چطور به بازی super mario galaxy میدن 20؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من اصلاً این بازی ارزش نقد نداره حالا ممکن از نطر یکی دیگه بهتربن بازی باشه؟؟
قبول کن که حرفت اشتباهه/
در مورد super mario galaxy اين قضيه صادق نيست چون هر كسي بازي كنه مسلما نمره بيست رو منظور مي‌كنه ولي بازي‌اي مثل cod 4 شايد خوشايند همه نباشه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or