هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

تا جایی که می‌دونم شبیه ساز amiga برای ps2 هست
ولی نمی‌دونم شبیه ساز commodore cdtv و amiga cd 32 برای ps2 هست یا نه

این ۲ کنسول بازی ها خوب و باحال زیادی دارن
که اگر بشه روی ps2 اجراشون کرد
یه گنجینه بزرگ در دسترس دارید

commodore cdtv میشه گفت تنها کنسول 17bit ی دنیا بود احتمالا

AmigaCDTVMixed.jpg

و amiga cd 32
که 32bit بود

آخرین کنسول کمپانی کمودور و از سری آمیگا بود
عمر این کنسول کوتاه بود و فقط برای ریجن اروپا لانچ شد

Amiga-CD32-wController-L.jpg

images

gorluth.png

حتی آمیگا ها قبل از اینا هم از میکرو و سوپر نینتندو و سگا ها قوی‌تر بودن
و بازی ها خاص خودشون داشتن

تو اینترنت سرچ کردم انگار شبیه ساز amiga ها عادی و‌ قبلی برای ps2 هست

مثلا این robocop 3 برای آمیگا ها عادی مثل amiga 500 ه

robocop_3_10.png

robocop_3_08.png
پیشرفت تکنولوژی باحاله ها
یه زمانی مردم اینو می‌دیدن می‌گفتن حاجی پرام، سه بعدیه! کیفیتو 😂
بعد فکر کنم وقتی امثال PS2 و بازی‌هایی مثل GOW و GT و..‌. اومد کیفیت رو دیدن دیگه تشنج کردن 😂
ولی از یجا به بعد دیگه خیلی برای جهش های گرافیکی تعجب نکردن، چون عادی شد کم کم...
الآنم بازی با خفن ترین گرافیک میاد یکی میاد میگه: ”نه حال نکردم، رفلکشن آب روی زمین وقتی بارون میاد خیلی واقع‌گرایانه نبود“😂

پیشرفت تکنولوژی باحاله ها
یه زمانی مردم اینو می‌دیدن می‌گفتن حاجی پرام، سه بعدیه! کیفیتو 😂
بعد فکر کنم وقتی امثال PS2 و بازی‌هایی مثل GOW و GT و..‌. اومد کیفیت رو دیدن دیگه تشنج کردن 😂
ولی از یجا به بعد دیگه خیلی برای جهش های گرافیکی تعجب نکردن، چون عادی شد کم کم...
الآنم بازی با خفن ترین گرافیک میاد یکی میاد میگه: ”نه حال نکردم، رفلکشن آب روی زمین وقتی بارون میاد خیلی واقع‌گرایانه نبود“😂
اهمیت گیم پلی بنظرم بیشتره تا گرافیک شما یه چیزی مثل it takes two رو واسه ps1 هم تصور کنی بهترین بازی عمرتون میشه حتی با گرافیک ps1

اهمیت گیم پلی بنظرم بیشتره تا گرافیک شما یه چیزی مثل it takes two رو واسه ps1 هم تصور کنی بهترین بازی عمرتون میشه حتی با گرافیک ps1
من که طرفدار گیم پلی و البته مهم تر داستانم تا اون آخر...
اونایی که بازیا رو فقط بخاطر گرافیکشون بازی نمیکنن خیلی چیزای خوبو از دست میدن...

اتفاقا گرافیکم مهمه
خود من با گرافیک ps1 دیگه حال نمی‌کنم
با گرافیک سگا و .... حال نمی‌کنم
حداقل گرافیک برای من تو کنسول‌های دستی ، چیزی که
واقعا لذت ببرم psp ه‌
تو کنسول‌های خونگی حدودا wii

یعنی حتی گرافیک ps2 برای من هم قدیمیه
من یه مشکلی که با بازی‌های این کنسول دارم اینه که ، اون زمان زیادی گیر داده بودن به انقلاب گرافیکی و گرافیک خیلی بالا بردن نمایش دادن
و تمرکز روی گرافیک خالی
و سخت‌افزار پلی تو برای تمرکز خالص روی گرافیک جوابگو نبود
چون دورانش اصلاً زود بود
و بعضی از بازی‌های این کنسول مثلاً می‌بینم گرافیک خوبی داره ولی گرافیک خشک و بی‌روح و سرد داره به نظرم

مثلاً من بازی‌های ۲ بعدی رو دوست دارم رو ps1
تو همین گوگل سرچ کن بازی‌های 2d کنسول ps1
کلی بازی باحال و شاخ می‌بینی ولی روی ps2 نه

یکی از دلایلی که من ps2 رو دوست دارم
به خصوص سری اسلیم
یکی طراحی مینیمال و ساده و جذابه
یکی دیگه بازی‌های بسیار زیاده
یه دلیل دیگه اینکه تنوع سبک بازی زیاد داره میشه مدت‌ها سرگرم بود
و قیمت پایین و مناسب
و کلی شبیه ساز داشتن
نه دیگه، بزار مخالفت کنم، گرافیک مهمه ولی نه اونقدر، مثلا منی که میرم‌ ico بازی میکنم کاری به گرافیک دارم؟ معلومه که نه، همین که داستان خوب و عجیبی داره برام کافیه (با اینکه حتی حقیقت گیم پلی مزخرفی هم داره 😂)
یا مثلاً سری سایلنت هیل روی PS2، گرافیکشون برای زمان خودشون خوب بود ولی الان حرفی برای گفتن ندارن دیگه ولی این دلیل نمیشه ما هنوز نریم از اون بازی لذت ببریم...
یا MGS، GTA, POP و...
درکل گرافیک بنظر من چیزیه که میشه بعنوان یه امتیاز مثبت توی بازی ها در نظرش گرفت، اما نبودش هم همیشه به معنی امتیاز منفی نیست...
همین حالا بیا کلی بازی با گرافیک های نچندان بالا بهت معرفی کنم که کیف می‌کنی بازیشون کنی، ولی در مقابل هم کلی بازی با گرافیک بالا که اصلا لذت بخش نیستن...

یه نمونه دیگه از بازی ها amiga
واقعا برای زمان خودش ترکونده بوده

اولین آمیگا اگر اشتباه نکنم ۱۹۸۵ اومد و ۳۲ بیت بود
اون سال ها تازه میکرو ۸ بیتی اومده بود
و کلا آخرین کنسول آمیگا ۱۹۹۴ اومد و ورشکست شد
یعنی دستگاه و بازی ها نسل ۳ و ۴ هست
به نسل ۵ واقعی نرسید اگر اشتباه نکنم

برای نسل ۳ و ۴ زیادی خوب بود
الان شبیه ساز کمودور ها و آمیگا روی کامپیوتر ، موبایل ، کنسول ها مثل حتی ps2 و wii و ... هست

View attachment 323246

@amir_amd
چه باحاله بازیش! دلم خواست بازیش کنم 😅

637963786717465161.png
یه نسخه ماینکرافت هست برای پلی استیشن یک برخلاف اون نسخه ای که یکی از دوستان برای پلی استیشن ۲ قبلا معرفی کرده بود خیلی بهتره و تقریبا همون ماینکرافت عادی هستش و فرق خاصی نداره
و برای پلی استیشن ۲ هم باید قابل اجرا باشه درواقع تا جایی که شنیدم خوده کنسول پلی استیشن ۱ بنظرم ساخته شده.
-
لینک دانلود:
https://www.curseforge.com/minecraft/modpacks/mcsx-minecraft-ps1-edition

آخرین ویرایش:
View attachment 328722
یه نسخه ماینکرافت هست برای پلی استیشن یک برخلاف اون نسخه ای که یکی از دوستان برای پلی استیشن ۲ قبلا معرفی کرده بود خیلی بهتره و تقریبا همون ماینکرافت عادی هستش و فرق خاصی نداره
و برای پلی استیشن ۲ هم باید قابل اجرا باشه درواقع تا جایی که شنیدم خوده کنسول پلی استیشن ۱ بنظرم ساخته شده.
-
لینک دانلود:
https://www.curseforge.com/minecraft/modpacks/mcsx-minecraft-ps1-edition
خوب ظاهراً هیچ ماینکرافتی برای پلی استیشن یک ساخته نشده و ظاهراً این یک موده و که اطلاعات غلط اون کسی که من رو باهاش اشنا کرد رو باعث شد فکرکنم برای کنسول پلی استیشن ۱ ساخته شده.
IMG_۲۰۲۴۰۲۱۶_۲۱۳۶۴۹.jpg

آخرین ویرایش:
خوب ظاهراً هیچ ماینکرافتی برای پلی استیشن یک ساخته نشده و ظاهراً این یک موده و که اطلاعات غلط اون کسی که من رو باهاش اشنا کرد رو باعث شد فکرکنم برای کنسول پلی استیشن ۱ ساخته شده.
View attachment 328754
برای واقعیت بودن زیادی خوب بود...
ماینکرافت برای PS2 هم زوره، چه برسه به PS1
نگاه به ظاهر پیکسلی و ساده‌ش نکن، خود بازی میتونه خیلی سنگین باشه...
یاد یه خاطره افتادم، یبار یه سرور دیسکورد یه پیام داد که آره ما God of War: Chains of Olympus رو پورت کردیم به PS2، کلی هم داستان چید که آره انجین خیلی شبیه بود و به همین خاطر ممکن شدو فلان و فلان، آموزش نصبش هم کلی جزئیات داشت و طولانی بود...
همه اینا باعث شد من اعتماد کنم و فکر کنم معتبره، خلاصه که بازی رو دانلود کردم همه کارارو کردم PS2 روشن کردم لوگو اول اومد، من گفتم ایول داره میاد... یهو دیدم صفحه نوشته هههه دروغ آپریل بود 🙄😂
کل این برنامه رو چیده بودن برای این دروغ آپریل لعنتی

برای واقعیت بودن زیادی خوب بود...
ماینکرافت برای PS2 هم زوره، چه برسه به PS1
نگاه به ظاهر پیکسلی و ساده‌ش نکن، خود بازی میتونه خیلی سنگین باشه...
یاد یه خاطره افتادم، یبار یه سرور دیسکورد یه پیام داد که آره ما God of War: Chains of Olympus رو پورت کردیم به PS2، کلی هم داستان چید که آره انجین خیلی شبیه بود و به همین خاطر ممکن شدو فلان و فلان، آموزش نصبش هم کلی جزئیات داشت و طولانی بود...
همه اینا باعث شد من اعتماد کنم و فکر کنم معتبره، خلاصه که بازی رو دانلود کردم همه کارارو کردم PS2 روشن کردم لوگو اول اومد، من گفتم ایول داره میاد... یهو دیدم صفحه نوشته هههه دروغ آپریل بود 🙄😂
کل این برنامه رو چیده بودن برای این دروغ آپریل لعنتی
البته سری کلاسیک کلا انجیناش همشون یکی بوده فکر کنم

• Like
Reactions: vendor
البته سری کلاسیک کلا انجیناش همشون یکی بوده فکر کنم
انجین یکی بود، ولی نسخه های متفاوت...
بازی های psp برای اون کنسول بهینه و طراحی شده بودن...
اگه میخواستن توسعه دهنده های اصلی احتمالا می‌تونستن پورت کنم به ps2 هم... که نخواستن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or