هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

سابقشم خبری نبود اینجا

کلاً اینترنت دیر اومد تو ایران
و خیلی طول کشید که فراگیر بشه
چون اکثراً هم کامپیوتر نداشتن
اونایی هم که مثل ما داشتن به لطف پدر مادر و خانواده خریده شد اونم تو دهه ۸۰ خودمون

یعنی وقتی فرم‌ها اینا اومدن به زبان فارسی و فعالیت شروع کردن و کاربران کمی هم وجود داشت دیگه دوران ps2 تموم شده بود
دوران xbox 360 و .... بود
بعد ps4
همون کنسول ها مثل xbox one و ps4 حدودا ۱۰ سال قبل اومدن

اگر اشتباه نکنم من سال ۲۰۱۲ عضو این فروم شدم
اون موقع بخش ps2 هیچ دسته‌بندی نداشت یه صفحه که همه تاپیک‌ها توش بود
یعنی بخش گیم بخش هک و آموزش و غیره نداشت

بعد حدوداً من تا جایی که یادمه همون زمانا کلاً اینجا بخش ps2 متروکه بود
فعالیتی نمی‌دیدم
من چند تا تاپیک زدم اینجا
تاپیک طرفداران سلطان کنسول‌ها ps2
تاپیک اموزش کپی خور نرم‌افزاری با فلش
تاپیک طرفداران psp
و چنتا تاپیک مربوط به نینتندو

خیلی زحمت کشیدم که بخش ps2 بیاد بالا
جالب اینجا بود که نینتندو همین الانشم طرفدار زیاد نداره تو ایران با اینکه نینتندو سوییچ خیلی شناخته شده و معروف شده
اون زمان اصلاً نینتندو رو به ندرت می‌شناختن اما تاپیک‌های نینتندو خیلی فعال‌تر از ps2 بود

من خودمو کشتم که تاپیک جون بگیره و کلی کارای دیگه انجام دادم و نسبتا موفقیت آمیز بود ولی خب این تداوم زیاد نداشت
به چند دلیل

1 - اینکه حمایت زیاد نمی‌شد

2 - بعضی از دوستان میومدن می‌گفتن آره ps2 خریدیم عالیه و بهترین
بعد از چند وقت میومدن می‌گفتن کامپیوتر گرفتیم ps2 بدرد نمیخوره و ....
یعنی قشنگ از پشت خنجر می‌زدن بدجور بارها تو این تاپیک اتفاق افتاد

یا مثلاً داشتیم فعالیت می‌کردیم بعد یکی میومد می‌گفت این مسخره بازیا چیه خب با شبیه ساز بازی کنید
من می‌گفتم خود بازی مهمه حالا می‌خوای یکی رو شبیه ساز بازی کنه یکی رو کنسول
طرف میومد فکت می‌داد کلاً تاپیکو خراب می‌کرد

3 - بنا به دلایلی یکی از ناظم‌ها و غیره با من دشمنی خونی پیدا کرده بود
من کلی زحمت می‌کشیدم تاپیکو می‌آوردم بالا طرفدار پیدا می‌کردیم بعد یه دفعه طرف باعث می‌شد من بن یک ماهه و دو ماهه و غیره بشم
انقدر منو اذیت کرد انقدر منو اذیت کرد که صدای بچه‌های طرفدار ps2 در اومد
حتی چندین صفحه تو تاپیک طرفداران سلطان کنسول‌ها ps2 برای طرفداری از من پیام و پست ارسال کردند و هنوز موجوده پیام‌هاشون
انقدر وضع مدیریتی و ناظم بودن تو این فروم بد بود و خیلی در حد توهین به شعور رفتار می‌کردن که خیلی از دوستان از این فروم رفتن اون زمان

4 - بعد من بن دائم شدم آیدی دیگه ساختم اومدم تو فروم و فعالیتو ادامه دادم
دوباره منو بن دائم می‌کردن و این همینطور ادامه داشت و باعث شد این تاپیکی که متروکه بود و من داشتم بهش جون تازه می‌دادم از نفس بیفته

مثلاً تم قدیم سایت وقتی بند می‌شدی وقتی از بن در میومدی میومدی تو پروفایلت دلیل بن شدنت بود من چند بار بن شدم بعد میومدم می‌دیدم دلیل بن شدن اصلاً ثبت نشده یعنی کار غیر قانونی کرده بودن

به شخصه هرکی منو آزار داد اون چند سالی که اینجا فعالیت کردم هیچ وقت نمی‌بخشمششون
حلالشون نمی‌کنم

تو برو آیدی‌های زمانی که تو این فروم قسمت ps2 فعال بودن رو نگاه کن اکثراً دیگه فعال نیستند و رفتن
و آخرین فعالیتشون به فرض محال مثلاً ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ ه

5 -اگرم می‌بینی چند وقتی بود یک کمی فعال بود این چند وقت به خاطر فعالیت سعید ، @mqg1387 و .... بود
خودم یه مدت طولانی فروم فعالیت نکرده بودم اومدم دیدم بنده خدا @mqg1387 تک و تنها هر روز داره کلی پست می‌ذاره و بازی معرفی می‌کنه و غیره تاپیکو آورده بالا یک نفر حتی حالشو نپرسیده بود یه لایکش نکرده بود
مدت‌های طولانی برای این فروم زحمت کشید و فعالیت کرد ولی خوب کسی حمایت نکرد متاسفانه ازش
یه مدت کلاً رفت ولی به خاطر من برگشت
الانم چند وقته کلاً رفته دیگه
وقتی یکی داره اینجا زحمت می‌کشه ازش حمایت نمی‌کنید همین میشه دیگه
مگه یه نفر تک و تنها چقدر تاپیک رو می‌تونه بالا نگه داره وقتی کسی آدم حسابش نمی‌کنه یه تشکر خشک و خالی ازش نکردن حتی
بعد الان میاید میگید چرا تاپیک فلانه چرا تاپیک بیساره
به وقتش باید از اون بنده خدا حمایت می‌کردید که تو بخش ps2 یک تنه داشت فعالیت میکرد و این بخش سرپا نگه داشته بود

یکی از بهترین دوست‌های من بود
از وقتی که از فروم رفته دیگه منم اینجا کاری ندارم
طرفداران ps2 و کلا سونی حواسشون به این تاپیک هست دلخور نباش عزیز شاید کسی پست نزاره ولی قطعا دنیال میکنن از جمله خودم شما با قدرت ادامه بده عزیز ما حمایت میکنیم
درسته که کنسول قدیمی شده ولی کلی بازی باحال داره واسه بازی کردن که میشه اینجا راجع به شون بحث کرد

خود منم مهمون امروز و فردام
شاید کلاً از این فروم رفتم برای همیشه
تا همین الانشم زیادی اینجا بودم

قبلاً هم همین بود می‌دیدی چند ماهه مثلاً فعال نبودم
یه روزی منم مثل بقیه میرم کلا

اینم یه صفحه دیگه برای نمونه , نظرات بخون

هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))
امیدوارم که باشی و با قدرت ادامه بدی سخت نگیر مطمئن باش علاقه مندان به این تاپیک هنوز هم مشتاق بالا موندن این تاپیک هستن

چیزی که می‌دونم اینه اگه روزی گیم تو قلب من بمیره
مقصرش همین فرام و ناظم‌ها و مدیرهایی که منو سال‌های سال آزار دادند و رنجوندن
حتی لینک‌هایی که فرستادم و نگاه کرده باشی کامنت‌ها رو خونده باشی
متوجه میشی من هیچ کار اشتباهی نکرده بودم اولین باره فکر کنم ببینی تو این فروم خیلی‌ها از بن شدن ناجوانمردانه دیگه عصبی شده باشن و اومده باشن طرفداری‌ کرده باشن از یه نفر
یعنی منو زرت زرت زرت هر ماه به بند می‌کردن بی‌دلیل

اون زمان من کلی نقد و بررسی بازی می‌نوشتم و تو فروم می‌ذاشتم
الان اونا کجان؟
معلوم نیست چه بلایی سر نوشته‌های من آوردن‌

همین‌ها ذوق منو کور کردن
الانم برام مهم نیست هیچی
اره پشمام ریخت خوندم یعنی چی نوشته ها رو ببری تو یه تاپیک دیگه تبلیغ حساب میشه و اینا نمیدونم والا فاز اون ناظم عزیز چی بوده :D

دوستان من دیروز یه دسته اورجینال ps2 گرفتم دکمه هاشو یخورده باید محکم فشار بدی عمل کنه زغال هم عوض کردم همون بود ممکنه از کابل ریبون زیر دکمه ها باشه ؟ چون نگاه کردم دیدم زغال لایه زیرین کابل فلت رفتگی داره انگار

دوست گلم اون زمان سنم کم بود صبح تا شب اینجا پلاس بودم و فعالیت می‌کردم و بع علایقم می‌رسیدم
الان تو دهه سی زندگی با ریش و ... سفید شده
دیگه اون جوان نیستم
معمولا سن میره بالا آدم گیم رو می‌ذاره کنار یا خیلی دیگه کم بازی می‌کنه

اون پیام رو هم گذاشتم به خاطر اینکه این دوستمون @MohammadAVGN بدون تاریخچه اینجا و فعالیتش و غیره کلاً چی بوده و چی هست

شماها هم اینجا موندگار نیستید و میرید
تو این ۱۱ سالی که اینجا بودم اینو به چشم دیدم تنها کسی که یکمی موندگار بود فقط @mqg1387 بود
ما اینجا با همه سختی‌ها موندیم و بخش ps2 سرپا نگه داشتیم ولی همه ما رو تنها گذاشتن
گاهی احساس اضافی بودن به من دست میداد

حتی دوست‌های صمیمی خودم که هنوز تو فروم هستنا مثلاً همین مهرداد @MEHRDAD.F آخر آخر فعالیتش اینه سالی یکی دوبار یه لایکی با چشم قلبی می‌کنه 😁
اوج فعالیتش اینه
چنتا از این آیدی ها هستن این مدلی 🤣
چی بگم والا به هردو پیامت

ن
دوست گلم اون زمان سنم کم بود صبح تا شب اینجا پلاس بودم و فعالیت می‌کردم و بع علایقم می‌رسیدم
الان تو دهه سی زندگی با ریش و ... سفید شده
دیگه اون جوان نیستم
معمولا سن میره بالا آدم گیم رو می‌ذاره کنار یا خیلی دیگه کم بازی می‌کنه

اون پیام رو هم گذاشتم به خاطر اینکه این دوستمون @MohammadAVGN بدون تاریخچه اینجا و فعالیتش و غیره کلاً چی بوده و چی هست

شماها هم اینجا موندگار نیستید و میرید
تو این ۱۱ سالی که اینجا بودم اینو به چشم دیدم تنها کسی که یکمی موندگار بود فقط @mqg1387 بود
ما اینجا با همه سختی‌ها موندیم و بخش ps2 سرپا نگه داشتیم ولی همه ما رو تنها گذاشتن
گاهی احساس اضافی بودن به من دست میداد

حتی دوست‌های صمیمی خودم که هنوز تو فروم هستنا مثلاً همین مهرداد @MEHRDAD.F آخر آخر فعالیتش اینه سالی یکی دوبار یه لایکی با چشم قلبی می‌کنه 😁
اوج فعالیتش اینه
چنتا از این آیدی ها هستن این مدلی 🤣
نفرمایید.. 😄

یه کمی دارید ما رو قضاوت میکنید که این درست نیست..

هیچکی منکر زحمات شما نبوده..

بشکنه اون دستی که نمک نداره..

اما به هر حال...

واسه این فروم برنامه هایی (هر چند ضعیف) هست انشاءالله..

زمان سونی ۲ تو خارج اینترنت بود
حتی بازی آنلاین میتونستی با سونی ۲ بازی کنی

رو جلد بازیا هم نوشته بود
With net play
فکرشو بکنید زمان خودش آنلاین می‌شد بازی کرد 😍

71xFPJ5jyHL.jpg

ببین بخوایم منطقی هم نگاه کنیم
کنسول محبوب و دوست داشتنی ps2 سال ۲۰۰۰ لانچ شد
یعنی ۲۳ سال پیش
اون زمان کلوپ‌ها تو بازار بودن حداکثر و اینترنتی من یادم نمیاد که بوده باشه تو ایران
یعنی همین فروم ها معمولاً اگر اشتباه نکنم مثلاً تو دهه ۸۰ راه افتادن خیلی‌هاشون
در صورتی که اون زمان دیگه مثلاً آخر دوران ps3 بود و اوایل ps4
نسل ۸ سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ شروع شد

بعد همین فرم‌ها من یادمه خیلی شلوغ بودن خیلی پر جمعیت
گوشی‌های هوشمند فراگیر و نرم‌افزارهای شبکه‌های اجتماعی اومدن
و خیلی‌ها رفتن طرف فیسبوک و اینستاگرام و غیره

یعنی فرم‌ها هنوز جون نگرفته دورانشون به سر رسید چون کلاً اینترنت دیر رسید به ایران

بعد من یادمه دهه ۹۰ می‌رفتم برای آموزش
خیلی‌ها کامپیوتر نداشتن همون موقعشم به من می‌گفتن کارهای ما را انجام بده

در صورتی که کسب و کارهای اینترنتی از دهه ۹۰ میلادی تو آمریکا و کشورهای پیشرفته وجود داشت ولی متاسفانه ما تو ایران زندگی می‌کنیم دیگه از همه چی عقبیم
به خاطر همینه تاپیک ps2 ضعیفه
چون زمانی که اینترنت اومد و فرم‌ها اومدن
عمر ps2 تموم شده بود

اگر می‌بینی اینجا فعالیتی هست و غیره معمولاً یه سری افراد سن بالا هستند یا کسایی که سنشون پایینه ولی علاقه دارن به این کنسول و برای دل خودشون فعالیت می‌کنن

الان مثلاً یه فرم دیگه هست خیلی معروفه حتی بادی سنتر رو اون فرم طراحی کرده بود بارها
به نام فرم پرشین تولز
کلاً قسمت بازارچه‌هاشو و غیره رو کلاً برای همیشه غیر فعال کرده تو اون بیانیه‌ای که داده بود قراره کل فرومش کلاً دیگه از کار بیفته

به نظر شخصی من تو ایران فقط دو تا کنسول خیلی زیاد وجود داشت و مردم می‌شناسن اکثراً میکرو و ps2
پرتعدادترین کنسول‌های کل ایران همین ۲ تان
بله درسته..

دیگه حقیقت تلخه ولی ما هم سعی می‌کنیم این فروم رو رها نکنیم..

نمیگم قراره بترکونیم از این به بعد،

ولی میگم هر چقدر بتونیم پاش هستیم..

ما اون آخرا رسیدیم..🙂

که دیگه خبری از اون سرورهای آنلاین نبود..

With net play

71xFPJ5jyHL.jpg

With net play

71xFPJ5jyHL.jpg
برای زمان خودش واقعا انقلابی بوده تو عرصه بازهای رایانه ای فکر کن بازی هایی که فقط لوکال میشد چند نفره بازی کرد تو یه سطع وسیع تر بسط داده شد تو ایران هم که در حد رویا میشد بهش نگاه کرد

یکی از بازیابی که از زمان میکرو تا نسل ۸ یعنی ps4 و xbox one اومد 😁
Micro Machines ه

78476--micro-machines.png

01b930e44b8a8ab8303e43af48f7
این بازی چند نفره ش خیلی عالیه لعنتی چرا بازیای خوبت تمومی نداره هر دفعه بازیای ps2 رو سرچ میکنی بازم از توش چندتا بازی خفن پیدا میکنی که دوست داری بشینی بازی کنی و نمیشه ازشون گذشت

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or