همه چیز در مورد سریال Lost

بهترین شخصیت سریال LOST از نظر شما؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    429

BIGBOSS LV99

کاربر سایت
Nov 19, 2007
138
نام
mahbod
میشه گفت یکی از مضخرفترین معما های سریال لاست بود چون با هیچ استدلال عقلی نمیشه اونو توجیه کرد.نه فقط این،بلکه اصلا با ماهیت سریال لاست که داشت با شکل منطقی جلو میرفت اصلا سنخیتی نداشت.
هر چند که باید حق رو به سازندگان لاست داد چون هدف دیگه ای دنبال میکنن! و اینها تو فرعیات Lost هستش:)
من به شما قول میدم که اگر مثلا این فصل 6،فصل اخر نبود،حساسیت ها این قدر بالا نمیرفت که بگن تخیلی و غیر منطقی شده!مثلا تو همین فصل 2
چرا هیچکس نگفت که چرا دارما با اون همه تجهیزات پیشرفته دستگاهی درست نکرده که به طور اتوماتیک هر 108 دقیقه انرژی رو ازاد کنه؟!!!چرا حتما یه نفر باید دکمه رو میزد؟!!!چرا اون موقع کسی نگفت این غیر منطقیه؟!!
واسه همین هم میگم که اگه فصل 6 اخرین فصل نبود،این همه ازش ایرادات بنی اسرائیلی نمیگرفتن!:smile:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
من به شما قول میدم که اگر مثلا این فصل 6،فصل اخر نبود،حساسیت ها این قدر بالا نمیرفت که بگن تخیلی و غیر منطقی شده!مثلا تو همین فصل 2
چرا هیچکس نگفت که چرا دارما با اون همه تجهیزات پیشرفته دستگاهی درست نکرده که به طور اتوماتیک هر 108 دقیقه انرژی رو ازاد کنه؟!!!چرا حتما یه نفر باید دکمه رو میزد؟!!!چرا اون موقع کسی نگفت این غیر منطقیه؟!!
واسه همین هم میگم که اگه فصل 6 اخرین فصل نبود،این همه ازش ایرادات بنی اسرائیلی نمیگرفتن!:smile:
خب این رو که نمیشه با تبدیل شدن یه دود (یه گاز !!) به یه انسان با لباس های پارچه ای مقایسه کرد ! یعنی این دود عزیز هر دفعه در صدم ثانیه برای خودش لباس میدوزه و بعد هروقت خواست تبدیل میشه به آدم یا برعکس !
دارما هم چیز فوق پیشرفته ای توشون ندیدم :D شاید اون موقع امکاناتشون در حدی نبوده که همچین کاری بکنن. هرچند این 108 دقیقه یک بار یه سود هم براشون داشت. میتونستن حالات روانی اون کسی که دکمه رو میزنه بفهمن ! (اگه اشتباه نکنم یه اتاق بود که با دوربین مخفی اونجا رو چک میکرد و نتیجه پرینت میشد از یه لوله ای می افتاد بیرون :D)

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
Oops! شما دارین در موردِ تخیلی بودن یا نبودنِ لاست بحث میکنید؟! :D خوب معلومه که تا حدودی تخیلی بوده و جدیدا تخیلی تر هم شده! :D مگه همون قسمت اول (یا دوم) نبود که درخت های با قطر 6 متری هی له میشدن و بعدش معلوم شد که کارِ دودِ سیاه بوده؟! :D (البته این قسمت غیر علمی هست نه تخیلی! :D) همین جریانی هم که آریا گفت، داره به دوزِ تخیلی بودنش اضافه میکنه! :D به هر حال من خیلی با فصلِ 6 حال نمیکنم! :( 23می که سریال به کل تموم شد، یه بار از اول می خوام بشینم نگاهش کنم! :D
با تمامِ این اوصاف من لاست رو بیشتر از جومونگ دارم! :lol: واقعا :lol:

آخرین ویرایش:

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,726
نام
وحید
من واقعا نمیدونم این همه ایراد بیخود به این فصل چیه اقایون میگیرن به نظر من بهترین فصله لاست همین اخریه و واقعا عمق داستان رو بیان میکنه ایرادات بنی اسرائیلی نگیرین لطفا

BIGBOSS LV99

کاربر سایت
Nov 19, 2007
138
نام
mahbod
خب این رو که نمیشه با تبدیل شدن یه دود (یه گاز !!) به یه انسان با لباس های پارچه ای مقایسه کرد ! یعنی این دود عزیز هر دفعه در صدم ثانیه برای خودش لباس میدوزه و بعد هروقت خواست تبدیل میشه به آدم یا برعکس !
دارما هم چیز فوق پیشرفته ای توشون ندیدم :D شاید اون موقع امکاناتشون در حدی نبوده که همچین کاری بکنن. هرچند این 108 دقیقه یک بار یه سود هم براشون داشت. میتونستن حالات روانی اون کسی که دکمه رو میزنه بفهمن ! (اگه اشتباه نکنم یه اتاق بود که با دوربین مخفی اونجا رو چک میکرد و نتیجه پرینت میشد از یه لوله ای می افتاد بیرون :D)
وجود یک دود هیولا مانند در جزیره(همانطور که در فصل های اول دیدیم)،به همان اندازه تخیلی است که یگ گاز(!)به ادم تبدیل شود!!!:biggrin1:پس چرا تو 3 فصل اول نگفتیم تخیلی شده؟!چون از اول تخیلی بود!مگر اینکه اون زمون انتظار داشته باشیم که هر چیز عجیبی در جزیره(از جمله دود)از نانو ماشین درست شده باشه تا همه چیز علمی بشه!(که نویسنده ها هم این ایده رو رد کرده بودن).خلاصه انتظار غلطیه که بخوایم جواب معما ها همشون توجیه علمی(:sick:!) باشه.:smile:

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
من واقعا نمیدونم این همه ایراد بیخود به این فصل چیه اقایون میگیرن به نظر من بهترین فصله لاست همین اخریه و واقعا عمق داستان رو بیان میکنه ایرادات بنی اسرائیلی نگیرین لطفا
وحید جان به نظ من فصل شش نسبت به فصل 5 پیشرفت زیادی داشت و تا حد زیادی به فصل 4 هم نزدیک شده,ولی واقعا نمی شه به عنوان بهترین فصل ازش نام برد.به نظر من بهترین فصلش فصل 3 بود.البته این یه چیز طبیعی در سریال هاست که آخرش بد بشه.چون به هر حال باید جمع و جور بشه!
ولی امروز من هم داشتم به این فکر می کردم که هچ جور غیر تخیلی نمی شد به سوالات پاسخ داد و درواقع ماهیت لاست به نوعی تخیلی بوده.شما هم یه کمی راجع به این نکته توجه کنید!جور غیر تخیلی می شه جواب داد!
من یه جا شنیدم که سریال اولش قرار بوده 4 سیزن باشه!می دونید,به نظر من اگر قرار بود 4 سیزن باشه,اصلا نمی خواستند وارد قضیه ی جیکوب و دود سیاه بشوند!
راستی هیچ به شباهت های این سریال با کتاب جزیره ی اسرار آمیز ژول ورن دقت کردید؟وجد چیز های ناهمگون مثل خرس قطبی,و همچنین:
دود سیاه در اوایل سریال به گروه کمک می کر که آب را پیدا کنند(تو قسمت 13 همین سیزن لاک به سعید گفت)این دقیقا عین کارهای کاپیتان نمو در جزیره ی اسرار آمیز بود...

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,726
نام
وحید
متاسفانه اقایون فکر میکنن باید برای هر چیزی تو این سریال دلیل علمی بیارن که واقعا مسخرست چون این سریال یک سریال معنویه اگه توجه کرده باشین و اصولا معنویت احتیاج به توجیه علمی ندارن مثل به معراج رفتن پیامبر چرا چون که سطح علم ما هنوز به همون حد نرسیده این از این قضیه به نظر من اگه این سریال بدون پاسخ دادن به سئوالات تموم میشد به قول شما چهار فصل اصلا لاست نبود میشد دلنوازان به نظر من این فصل بسیار از نظر محتوا از بقیه قویتره وهیچ شکی درش نیست چون داره دو زندگی یک نفر رو در دو جهان به صورت موازی نشون میده

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
کلا دوستان -علاقه دارند برای هر چیزی دلیل فوق العاده اورده بشه! و دوست دارند دلیل پیچ و تاب داشته باشه!
مثلا میگن بعد از 5 فصل گفتن اون دوده سیاه همونی هست که الان جان لاکه! و دوستان ناراحت شدند!حتما دوست داشتن بگن- یکروز در سالیان دراز زمین منفجر شد و یک دودی ناشی از دوده انسانهای پست ظاهر شد و .....

اون یکی هم اومده میگه بعد از 6 فصل اومدن میگن صدای توی جنگل صدای ارواحه بعد ایشون ناراحت شدن و به تمسخر گرفتن!حتما باید میگفتن صدای اه و گریه ی موجوداته پای در بندی هست که طی سالیان دراز به زیر کشیده شده و بمب اتمی هیروشما رو ناکازاکی رو اینتو منفجر کردن و اون صدا بوجود اومده!بعد اخرشم -میفهمن صدای اندی بوده!

من نمیدونم چرا دوستان برای هر چیزی دلیله پیچیده میخوان؟>........

یاد اون مطلب میفتم:
ناسا و امریکاییها کلی خرج کردن که بتونن خودکاری درست کنن که تو فضا ازش استفاده کنن
ولی روسها کار دیگری کردند! از مداد استفاده کردند!

-تا وقتی مثل اون خط قرمز فکر کنید واقعا همه چیز به چشمتون مسخرست!

هر جور دوست دارید.میخواید بهش بخندید ،میخواید گریه کنید،میخواید همراهش زندگی کنید!

در کل باز هم میگیم این JJ-abrams در حال پسرفته! کارهاش همیشه اولش عالیه ولی اخراش خراب میشه!
من که هیچ کاریش رو مثل ALIAS نمیپسندم!حتی LOST هم به اندازه ALIAS دوست ندارم!

فکر کنم بخاطر در هم انداختن کارهاش باشه!همیشه یکسریال رو تموم نمیکنه!میزنه تو کار بعدی!و کلا تلو تلو میزنه!

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
وجود یک دود هیولا مانند در جزیره(همانطور که در فصل های اول دیدیم)،به همان اندازه تخیلی است که یگ گاز(!)به ادم تبدیل شود!!!:biggrin1:پس چرا تو 3 فصل اول نگفتیم تخیلی شده؟!چون از اول تخیلی بود!مگر اینکه اون زمون انتظار داشته باشیم که هر چیز عجیبی در جزیره(از جمله دود)از نانو ماشین درست شده باشه تا همه چیز علمی بشه!(که نویسنده ها هم این ایده رو رد کرده بودن).خلاصه انتظار غلطیه که بخوایم جواب معما ها همشون توجیه علمی(:sick:!) باشه.:smile:
الآن که دقت میکنم می بینم حق با شماست :D توی سیزن های اول اکثر معماها حل نشده بود و من و خیلی از افرادی که از سیزن های جدید می نالیم انتظار یه جواب دیگه رو داشتیم. شاید برای همین بوده که سیزن های اول (به نظر خودم تا آخر سیزن 3) رو بهتر میدونیم. چون هنوز بیشتر معماها بی جواب مونده بود و نمیدونستیم نویسنده ها تا چه حد میخوان از تخیل استفاده کنن. بی خودی این همه صفحه نشستیم بحث کردیم روی معماها در حالی که نویسنده ها خیلی راحت هرچی عشقشون کشید رو به عنوان جواب معما تحویلمون دادن و حق اعتراض هم نداریم :D
Lost انقدر برام ارزش داشته که 148 تا پست توی تاپیکش بدم (بعد از امین دومین پُستر این تاپیک بودم :D) ولی الآن می فهمم سر کار بودم !
مثلآ چرا بی خودی خودم رو اذیت کنم و راجع به منشآ دود سیاه فکر کنم ؟ وقتی سازنده میتونه خیلی راحت بگه یه جادوگری طلسم قدیمی به کار برده و این آدم رو نفرین کرده و تبدیل شده به دود ! یا خداوند یه فرشته ای به نام جیکوب رو فرستاده روی زمین تا انسانها رو آزمایش کنه مثلآ !
در کل قبول دارم که اشتباه از من بود ! :D

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
الآن که دقت میکنم می بینم حق با شماست :D توی سیزن های اول اکثر معماها حل نشده بود و من و خیلی از افرادی که از سیزن های جدید می نالیم انتظار یه جواب دیگه رو داشتیم. شاید برای همین بوده که سیزن های اول (به نظر خودم تا آخر سیزن 3) رو بهتر میدونیم. چون هنوز بیشتر معماها بی جواب مونده بود و نمیدونستیم نویسنده ها تا چه حد میخوان از تخیل استفاده کنن. بی خودی این همه صفحه نشستیم بحث کردیم روی معماها در حالی که نویسنده ها خیلی راحت هرچی عشقشون کشید رو به عنوان جواب معما تحویلمون دادن و حق اعتراض هم نداریم :D
Lost انقدر برام ارزش داشته که 148 تا پست توی تاپیکش بدم (بعد از امین دومین پُستر این تاپیک بودم :D) ولی الآن می فهمم سر کار بودم !
مثلآ چرا بی خودی خودم رو اذیت کنم و راجع به منشآ دود سیاه فکر کنم ؟ وقتی سازنده میتونه خیلی راحت بگه یه جادوگری طلسم قدیمی به کار برده و این آدم رو نفرین کرده و تبدیل شده به دود ! یا خداوند یه فرشته ای به نام جیکوب رو فرستاده روی زمین تا انسانها رو آزمایش کنه مثلآ !
در کل قبول دارم که اشتباه از من بود ! :D

دقیقا بزرگترین سر کاری عمرمون رو تماشا کردیم دیگه!بهتره بزاریم تموم بشه!من خدایش حرسم میگیره اینهمه قسمت دیدم- بعد بیام بگم مضخرف بود:D
ولی در کل فصل 3 به بعد افتاد تو سرازیری-فصل 5 هم من حالم بهم خورد!این فصل اوضاعش بهتر از 4 و5 هست!ولی با این شرایطی که پیش میره دنبال پایان مخوفی نیستم!
چون همونجوری که جوابهای ساده گرفتیم!اینم با مثال
مداد روسها پایانش میدن و fenitto :D
البته من به فرشته بودن جیکوب شک دارم و فکر میکنم دود سیاه یا همون جان لاک جدیده خودمون کلید ماجرا باشه!
کلا از اون اولش هم با این جیکاب حال نمیکردم!از روزی که پاش به سریال باز شد!همه چیز تخیلی شد بجای علمی تخیلی:D

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
متاسفانه اقایون فکر میکنن باید برای هر چیزی تو این سریال دلیل علمی بیارن که واقعا مسخرست چون این سریال یک سریال معنویه اگه توجه کرده باشین و اصولا معنویت احتیاج به توجیه علمی ندارن مثل به معراج رفتن پیامبر چرا چون که سطح علم ما هنوز به همون حد نرسیده این از این قضیه به نظر من اگه این سریال بدون پاسخ دادن به سئوالات تموم میشد به قول شما چهار فصل اصلا لاست نبود میشد دلنوازان به نظر من این فصل بسیار از نظر محتوا از بقیه قویتره وهیچ شکی درش نیست چون داره دو زندگی یک نفر رو در دو جهان به صورت موازی نشون میده

مگر اینکه اون زمون انتظار داشته باشیم که هر چیز عجیبی در جزیره(از جمله دود)از نانو ماشین درست شده باشه تا همه چیز علمی بشه!(که نویسنده ها هم این ایده رو رد کرده بودن)
آقا من واقعا عذر خوام. اگه این ایده توسط خود نویسنده رد شده، پس غلط میکردن با جد و آبادشون که اولای سریال وقتی روسو رو پیدا میکنن اونجا به اینا می گن که اون دوده سیستم امنیتی جزیرست؟؟؟

غلط می کردن با جدو آبادشون که کنترل سیستم امنیتی جزیره رو میدادن به دست بن که بره دستشو بوکونه تو او گودال دوده ظاهر بشه. بعد الان مثل سگگگگ از دوده بترسه و تازه بفهمه دوده جان لاک شده..

ولمون کنید بابا دیگه طرفداری هم حدی داره. اگه حوصله دارید برید صفحات قبل ببینید من خودم چطوری این سریال طرفداری میکردم اما الان می بینم که نویسندگان ما رو گاگول حساب کردن. خر خودشونن و اونایی که الکی می خوان به خودشون این قرطی بازی هارو به خودشون بقبولونن.

Last edited by a moderator:

BIGBOSS LV99

کاربر سایت
Nov 19, 2007
138
نام
mahbod
الآن که دقت میکنم می بینم حق با شماست :D توی سیزن های اول اکثر معماها حل نشده بود و من و خیلی از افرادی که از سیزن های جدید می نالیم انتظار یه جواب دیگه رو داشتیم. شاید برای همین بوده که سیزن های اول (به نظر خودم تا آخر سیزن 3) رو بهتر میدونیم. خودی این همه صفحه نشستیم بحث کردیم روی معماها در حالی که نویسنده ها خیلی راحت هرچی عشقشون کشید رو به
ما مخلصیم!:d
آقا جون مادرت اینا رو جای دیگه نگو. معراج رفتن پیامبر !!
icon_lol.gif
:laughing:

آقا من واقعا عذر خوام. اگه این ایده توسط خود نویسنده رد شده، پس غلط میکردن با جد و آبادشون که اولای سریال وقتی روسو رو پیدا میکنن اونجا به اینا می گن که اون دوده سیستم امنیتی جزیرست؟؟؟

غلط می کردن با جدو آبادشون که کنترل سیستم امنیتی جزیره رو میدادن به دست بن که بره دستشو بوکونه تو او گودال دوده ظاهر بشه. بعد الان مثل سگگگگ از دوده بترسه و تازه بفهمه دوده جان لاک شده..

ولمون کنید بابا دیگه طرفداری هم حدی داره. اگه حوصله دارید برید صفحات قبل ببینید من خودم چطوری این سریال طرفداری میکردم اما الان می بینم که نویسندگان ما رو گاگول حساب کردن. خر خودشونن و اونایی که الکی می خوان به خودشون این قرطی بازی هارو به خودشون بقبولونن.
اول اینکه شما چرا اینقدر عصبانی هستید؟!ثانیا مسخره کردن اعتقادات دیگران کار درستی نیست.:smile:
منظور شما اینه که چون روسو دود رو سیستم امنیتی جزیره دونسته بود،پس یعنی دود حتما ساخته ی دست ادمه؟بعدشم ما تو فصل 5 میبینیم که افراد روسو بعد از ورود به جزیره توسط دود کشته میشن روسو که دانای کل نیست و نبود که ما حرف اونو باور کنیم.بلکه شخصیتی داره مثل یک راوی غیرقابل اعتماد(دیوونه هم که بود!!!).در ضمن نویسنده ها مارو گاگول حساب نکردن:biggrin1: شما چرا اینقدر بدبینید اونا از اول میدونستن که قراره تو هر فصل چه اتفاقی بیوفته پس اینطور نبود که اول معما هارو مطرح کنن بعد به فکر جوابا بیوفتن.در اخر هم میگم که باید از چیز های خوب طرفداری کرد و حیفه که شما با این حرفا لذت دیدن یکی از بهترین سریال های جهان رو(که شاید هرگز تکرار نشه) خراب کنید.

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر