همه چیز درباره ی Xbox Live

iranian_ boy

کاربر سایت
Nov 24, 2008
212
نام
مهزیار
سلام.
من حدود دو هفته پیش هر کاری میکردم به live وصل نمیشد. تو قسمت live مشکل میگرفت اول فکر کردم بن شدم اما eroor رو که چک کردم مربوط به بن نبود . خلاصه اینجا مطرح کردم کسی جواب نداد از طرفی بعضی ها هم با مشکل من مواجه شدن اما اونا هم نتونستن بفهمن جریان چیه. خلاصه اینکه منم با microsoft live تماس گرفتم(mail زدم) بعدش بم گفتن mtu اینن چیزا رو ردیف کنم که منم همه کارا رو کردم ولی بازم جواب نداد . گفتم شاید بخاطر آپدیت جدید باشه که تو راه.. خلاصه بعد 2 هفته از مسافرت برگشتم الان امتحان کردم تا وصل میشه پیقام آپدیت میده وقتی میزنم آپدیت شه میگه نمیتونه آپدیت رو دانلود کنه میگه network رو چک کن. چک که میکنم بازم تو قسمت live error میده. خلاصه من دیوونه شدم. جریان چیه؟ میتونه مربوط به nat باشه؟ اآخه من مدت هاست بازی میکردم مشکل نداشت. ااگر مربوط به nat چکار کنم؟
این آپدیت لینک دانلودش نیومده؟ حداقل دانلود کنیم بعد بریزیم شاید بشه.
اینم status error:
w:0000-000B
x:0000-F001
y:0000-0000
Z:0000-0000-
ID:0005-0000
اینم متن امیلی که بم زدن:http://support.microsoft.com/kb/908874

Thank you for contacting Microsoft online support for XBOX. I am Liz and I will be helping you today with this issue.

I am sorry to hear that you cannot connect to Xbox Live. I understand that when you run the Test Xbox Live connection, Xbox Live failed.

Please be informed that when you click More Info in the prompt window that opens after you run the test, the network test does not determine the specific kind of failure that has occurred.

Here are the steps to try to resolve the issue.
After you complete the Xbox LIVE connection test, an interactive troubleshooter opens to help you resolve the issue that is preventing your connection. Carefully follow the troubleshooter instructions to further diagnose and correct the connection issue.

There are three issues that can cause this error. After you run the connection test, click More Info to determine which of the following may be preventing your connection to Xbox LIVE:
. LIVE test failure
. MTU test failure
. ICMP test failure

LIVE test failure
. The router or the ISP may be blocking traffic to the Xbox LIVE servers. Verify that the appropriate ports required by Xbox LIVE are open to your Xbox 360 console. For more information about how to open appropriate firewall ports, steps can be viewed at:
http://support.microsoft.com/kb/908874
. The LIVE service may be experiencing a technical problem that is preventing your console from connecting. See the LIVE Service Status message in the Network Settings area on the console for more information. Or, visit the following Xbox Web site to view the service status: www.xbox.com/support

MTU test failure
You may experience this issue if the router or the gateway is incompatible with Xbox LIVE or if the router or the gateway has an incorrect MTU setting.

MTU is a setting on the router or on the gateway that can affect network performance. Xbox LIVE requires a minimum MTU setting of 1364. If your console does not pass this test, you cannot sign in to Xbox LIVE. If you have multiple consoles that are connected by using the same connection, this may cause a failed MTU test. A failed MTU test may also occur if the connection to your computer is shared.

To resolve this issue if you have an Xbox LIVE-compatible device, follow these steps.

Notes:
. Before you follow these steps, make sure that you power cycle all the devices on the network. For more information about how to power cycle network devices, steps can be viewed at: http://support.microsoft.com/kb/944294
. If you use an Xbox LIVE-compatible device, you should not receive this error message. This is true because the MTU should be set to 1364 or higher.

1. Visit the following Xbox Web site to determine whether you have the correct firmware version that is certified as compatible:
http://www.xbox.com/support/connecttolive/xbox360/homenetworking/equipment.htm
See the router or gateway instruction manual for information about how to change the MTU setting.
2. If you share a connection together with a router and a modem, try to make a direct connection without using the router.

Note: A direct connection eliminates any router configuration problems.
3. If you can connect without using the router, you may have to manually set the MTU on the router to 1364. To do this, or to determine whether the router supports this feature, see the router support documentation, or contact the router support group.

ICMP test failure
This test evaluates how the router or gateway responds to a particular kind of Internet Control Message Protocol (ICMP) packet. If the Xbox 360 console cannot communicate with the Xbox LIVE service by using this type of communication, you cannot connect to Xbox LIVE.

To run this test, follow these steps:
1. Connect directly to the modem. If you share a connection with a router or gateway and a modem, try to make a direct connection to the modem without using the router.

Note: A direct connection eliminates any router configuration problems.
2. Verify that the router, modem and ISP can support ICMP. If ICMP is supported, use the router or modem support documentation to determine whether ICMP must be enabled manually or by using another configuration, such as a firmware update.
3. The router or the ISP may be blocking traffic to the Xbox LIVE servers. Verify that the appropriate ports required for Xbox LIVE are open to your Xbox 360 console. For more information about how to open appropriate firewall ports, steps can be viewed at:
http://support.microsoft.com/kb/908874

آخرین ویرایش:

Captain Bl4ck3

کاربر سایت
Jan 9, 2009
1,113
نام
فرهاد
من میخوام اسم Gamertag خودمو تغییر بدم با دادن 800 پوینت...میخواستم بدونم اگه اسمش رو تغییر بدم مشکلی واسه GamerScore و Achievement که گرفتم نمیفته یعنی پاک نمیشن..؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
طرف فقط id mail من رو عوض کرده و من هنوز میتونم live بازی کنم !
ایمیل که عوض بشه یعنی شخص اکانت شما رو کامل در اختیار داره. دلیل اینم که شما می تونی بازی کنی اینکه وقتی ایمیل یا پسورد عوض بشه اکانت باز از روی کنسول قابل لاگین هست ولی اگر شما بخوای اکانت رو recover کنی و یا اون شخص که ایمیل ر وعوض کرده 800 پوینت بده و اسم gamertag رو عوض کنه دیگه دسترسی به این gametag نداری.
متاسفانه هیچ راهی وجود نداره که بشه این اکانت رو برگردوند مگر اینکه:
1- یکی رو پیدا کنی برات این ایمیل یاهو رو هک کنه.
2- زنگ بزنی xbox support بگی اکانتم هک شده و اونا هم ازت مشخصات کاملتو که توی قسمت مشخصات اکانت نوشته بودی می پرسن (اگر طرف پاک نکرده باشه) به همراه ایمیل قبلیت و اگر همش تطبیق داشته باشه ایمیلتو بر می گردونن.
چه جوری NAT باز میشه؟
در بالا نوشتم به سایت http://portforward.com برید و مدل مودمتونو پیدا کنید. بعد برید روی قسمت Xbox Live. اونجا توضیح داده چجوری پورت های 88 و 3074 رو باز کنید.
سلام.
من حدود دو هفته پیش هر کاری میکردم به live وصل نمیشد. تو قسمت live مشکل میگرفت اول فکر کردم بن شدم اما eroor رو که چک کردم مربوط به بن نبود . خلاصه اینجا مطرح کردم کسی جواب نداد از طرفی بعضی ها هم با مشکل من مواجه شدن اما اونا هم نتونستن بفهمن جریان چیه. خلاصه اینکه منم با microsoft live تماس گرفتم(mail زدم) بعدش بم گفتن mtu اینن چیزا رو ردیف کنم که منم همه کارا رو کردم ولی بازم جواب نداد . گفتم شاید بخاطر آپدیت جدید باشه که تو راه.. خلاصه بعد 2 هفته از مسافرت برگشتم الان امتحان کردم تا وصل میشه پیقام آپدیت میده وقتی میزنم آپدیت شه میگه نمیتونه آپدیت رو دانلود کنه میگه network رو چک کن. چک که میکنم بازم تو قسمت live error میده. خلاصه من دیوونه شدم. جریان چیه؟ میتونه مربوط به nat باشه؟ اآخه من مدت هاست بازی میکردم مشکل نداشت. ااگر مربوط به nat چکار کنم؟
شما به احتمال خیلی زیاد مشکل MTU داری که مربوط به ISPی هست که ازش اینترنت می گیری.
من میخوام اسم Gamertag خودمو تغییر بدم با دادن 800 پوینت...میخواستم بدونم اگه اسمش رو تغییر بدم مشکلی واسه GamerScore و Achievement که گرفتم نمیفته یعنی پاک نمیشن..؟
مشکلی نداره، تمام سوابق شما به همون صورت باقی می مونه و تغییری نمی کنه.

iranian_ boy

کاربر سایت
Nov 24, 2008
212
نام
مهزیار
شما به احتمال خیلی زیاد مشکل MTU داری که مربوط به ISPی هست که ازش اینترنت می گیری.
من با ps3 که بازی میکنم مشکلی نداره میتونه بازم مربوط به mtu باشه؟ برای حل این مشکل چی کنم؟

King-x360

کاربر سایت
Dec 15, 2006
517
نام
بهزاد
من هم دقیقا" همین مشکل دوستمون رو دارم ولی قبلا" اینطور نبود یکدفعه اینجور شد حالا چطور میشه حلش کرد؟باید برم بهشون چی بگم دقیقا" که بتونن درستش کنن؟
اگر بخوام از جای دیگه سرویس بگیرم چطوری میتونم بفهمم که لایو با سرویس اونا هم مشکل داره یا خیر:confused:

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,833
نام
علی متالیکا
ببخشید دوباره اینجا سوال میکنم
الان من که میخوام وصل شم live وقتی test xboxlive connection رو میزنم میگه cant obtain IP from your router or modem بعد میگه مودِمو خاموش روشن کن این کارو میکنم درست نمیشه. کلآ هرکاری که به عقل جن هم نمیرسید انجام دادم هیچی نشد
خودم فکر میکنم مشکل از modem باید باشه
البته تمام تنضیماتو فکر کنم درست گذاشتم
و تازه ISP هم رو عوض کردم قبلآ این مشکل رو نداشتم
دوستان خواهشآ کمک کنید

The Kop

کاربر سایت
Oct 5, 2008
4,538
نام
امیر
ببخشید دوباره اینجا سوال میکنم
الان من که میخوام وصل شم live وقتی test xboxlive connection رو میزنم میگه cant obtain IP from your router or modem بعد میگه مودِمو خاموش روشن کن این کارو میکنم درست نمیشه. کلآ هرکاری که به عقل جن هم نمیرسید انجام دادم هیچی نشد
خودم فکر میکنم مشکل از modem باید باشه
البته تمام تنضیماتو فکر کنم درست گذاشتم
و تازه ISP هم رو عوض کردم قبلآ این مشکل رو نداشتم
دوستان خواهشآ کمک کنید

شما تنظیمات مودم و کنسولت باید درست باشه. غالبا IP کنسول به ترتیب اینا باید باشه:

192.168.1.5
255.255.255.0
192.168.1.1 یا خالی

اگر بازم ارور داد ، مودم تنظیم نیست. بسته به نوع مودم ، باید تعریف کرده باشید که 1.5 شناخته بشه. PPPoe باشه و ... که خیلی طولانیه.

با سلام میخواستم بدونم از بازیهای زیر کدوما بن میشه کدوما نمیشه . cod 4 - gow 2- gtaiv- gow1

مگه مایکروسافت اعلام می کنه که کدوم بازی بن می کنه که ما بدونیم !؟

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
شما تنظیمات مودم و کنسولت باید درست باشه. غالبا IP کنسول به ترتیب اینا باید باشه:

192.168.1.5
255.255.255.0
192.168.1.1 یا خالی

اگر بازم ارور داد ، مودم تنظیم نیست. بسته به نوع مودم ، باید تعریف کرده باشید که 1.5 شناخته بشه. PPPoe باشه و ... که خیلی طولانیه.
البته 192.168.1.5 ـی که شما نوشتی مربوط به تنظیمات مودم خودت هست که 1.5 رو دادی به Xbox ممکنه یک نفر دیگه 1.2 یا 1.1 رو بده به کنسول و اصلا ممکنه تنظیمات روی Auto باشه و کنسول خودش پیدا کنه. بنابراین الزامی برای 1.5 بودن نیست.
منظورم اینه که کدوم بازیهایی هست که با CD کپی میشه تو LIVE بازی کرد مثل FIFA .
همه ی بازی ها رو میشه با Disk ـه کپی بازی کرد تو لایو.

آخرین ویرایش:

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,833
نام
علی متالیکا

192.168.1.5
255.255.255.0
192.168.1.1 یا خالی

تمام تنظیمات درسته مثلآ الان وصل میشه بعد که خاموش روشن میکنی وصل نمیشه IP ها رو هم رو اتوماتیک امتحان کردم هم رو manual نمیدونم چه مرگشه

The Kop

کاربر سایت
Oct 5, 2008
4,538
نام
امیر
تمام تنظیمات درسته مثلآ الان وصل میشه بعد که خاموش روشن میکنی وصل نمیشه IP ها رو هم رو اتوماتیک امتحان کردم هم رو manual نمیدونم چه مرگشه

IP باید Manual باشه. مشکل به احتمال زیاد از تنظیمات مودم هستش.

منظورم اینه که کدوم بازیهایی هست که با CD کپی میشه تو LIVE بازی کرد مثل FIFA .
همه بازی ها را میشه ولی بعضی از بازی ها خطر بیشتری دارند. مثل Halo3

البته 192.168.1.5 ـی که شما نوشتی مربوط به تنظیمات مودم خودت هست که 1.5 رو دادی به Xbox ممکنه یک نفر دیگه 1.2 یا 1.1 رو بده به کنسول و اصلا ممکنه تنظیمات روی Auto باشه و کنسول خودش پیدا کنه. بنابراین الزامی برای 1.5 بودن نیست.

شما هر ip که برای مودم تعریف شده باشه را می تونی وارد کنی.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر