هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

salam dostan man mikham ye ps3 80 begiram! che regioni begiram az hame behtare!?
az koja befahmam 65 nanometri hast? bashe behtare ya nabashe!? mikham ye chize khobi begiram! vali ziyad vared nistam! rasti farghe in 80 ba 160 faghat to hardesh hast?
mer30

سلام دوستان ببخشید من یه سری سوالات کلی داشتم
1:تو PSN عین XBL ادمکی چیزی که نمادمون هست رو نداره یا داره ؟
2:بهترین حالت پی اس 3 افقی هست یعنی نسبت به عمودی بهتره ؟؟
3:سی پی یو تمام مدل هاش که یکی هست من اطلاعات درباره سی پی یو رو از کجا گیر بیارم همچنین مادر بورد مادر بورد ساخت کجاست و چه مدلی هست ؟؟
4:درایور پی اس 3 چطور چی هست تمام مدل ها یکی هستن دیگه ساخت کجاست وچه مدلی هست ؟؟؟
5:ایا از تو سی دی هم میشه چیزی تو هارد کپی کرد یا فقط از فلش مموری میشه ؟؟؟
6:الان چه ریجن هایی برای دستگاه هست ؟؟؟ کدوم ریجن از همه بهتره و اینکه بیشتر هست فری ریجن که نداریم درسته؟:-" میشه همه ریجن هارو نام ببرید !!!
7:با توجه به مدل ال سی دی و ... بالاترین رزلویشن 1080p هست ؟؟؟
8:خیلی ممنون منتظر کمکتون هستم سپاس

سلام دوستان ببخشید من یه سری سوالات کلی داشتم
1:تو PSN عین XBL ادمکی چیزی که نمادمون هست رو نداره یا داره ؟
2:بهترین حالت پی اس 3 افقی هست یعنی نسبت به عمودی بهتره ؟؟
3:سی پی یو تمام مدل هاش که یکی هست من اطلاعات درباره سی پی یو رو از کجا گیر بیارم همچنین مادر بورد مادر بورد ساخت کجاست و چه مدلی هست ؟؟
4:درایور پی اس 3 چطور چی هست تمام مدل ها یکی هستن دیگه ساخت کجاست وچه مدلی هست ؟؟؟
5:ایا از تو سی دی هم میشه چیزی تو هارد کپی کرد یا فقط از فلش مموری میشه ؟؟؟
6:الان چه ریجن هایی برای دستگاه هست ؟؟؟ کدوم ریجن از همه بهتره و اینکه بیشتر هست فری ریجن که نداریم درسته؟:-" میشه همه ریجن هارو نام ببرید !!!
7:با توجه به مدل ال سی دی و ... بالاترین رزلویشن 1080p هست ؟؟؟
8:خیلی ممنون منتظر کمکتون هستم سپاس
من یکیی دوتا شو که صدرصد می دونم میگم و بقیه رو هم میسپارم به دوستانه فعال و دانای انجمن:
1.هم میشه گفت اره همه نه اگه خودتون بخواید دارید و اگه نخواین ندارین
2.PS3 به علت تحویه ی بسیار خوبش از نظر گرمایی هیچ فرقی بین عمودی و افقی نداره ولی در حالت عمودی کمی صدای درایو داریم البته کم
3.
اینم اطلاعاته نسبتا کامل
پردازنده PowerXCell 8iساخت IBM ,Sony toshiba
شاید بتوان گفت جالب ترین پردازنده از نقطه نظر معماری که تا به حال تولید شده است. این پردازنده با بحره گیری از هشت واحد محاسباتی برداری به همره یک واحد عددی ناظر مجموعه ای از متناقض ترین واحد های پردازشی را درون خود ایجاد کرده است.کار کار هماهنگ کردن این واحد ها و دریافت یک خروجی مناسب یکی از بزرگترین شاهکار های مهندسی است که تا به حال در جهان ساخته شده است.در یک نگاه ساده پردازنده Cell را می توان به سه بخش SPE,PPE,EIB تقسیم کرد.
Power Processing Elements(PPE):
PPE یک هسته ی پردازشی بر پایه معماری Power است که در هر سیکل کلاک دو دستورالعمل را اجرا کرده و به عنوان کنترل کننده ی هشت SPE که بیشتر محاسبات توسط انها انجام می شود مورد استفاده قرار می گیرد.PPE می تواند سیستم عامل های معمولی را مانند انچه شاهد بودیم اجرا کند در حالی که SPE ها برای اجرای کد های ممیز شناور برداری طراحی شده اند. PPE دارای 32KB حافظه ی نهان سطح یک برای داده ها و 32KB برای دستورالعمل ها به همراه 512KB حافظه ی نهان سطح دو است. اندازه ی هر خط حافظه نهان برابر با 128 بایت است و علاوه بر این IBM یک وهحد AltiVec را نیز در پردازنده تعبیه کرده که برای اجرای عملیات ممیز شناوری با دقط واحد مورد استفاده قرار می گیرد.
هر PPE می تواند دو عمل کرد را با دقط مضاعف در هر سیکل کلاک با استفاده از دستورالعمل های ترکیبی عددی ضرب-جمع اجرا کند.این به معنی توان محاسباتی برابر با 6/4 گیگافلاپ در فرکانس 3/2 گیگاهرتز است.علاوه بر این امکان اجرای هشت عملکرد ممیز شناوری با دقت واحد با استفاده از دستورالعمل های ترکیبی برداری ضرب-جمع که به معنی توان محاسباتی برابر با 25/5 گیگا فلاپ در فرکانس 3/2 گیگا هرتز است .
Synergistic Processing Elements(SPE):
هر SPE از یک واحد پیشرفته SPU(Synergistic Processing Unit) f به همره یک کنترل کننده ی جریانی حافظه MFC که شامل واحد های دستیابی مستقیم به حافظه DMA و واحد مدیریت حافظه MMU است تشکیل شده است .هر SPE یک پردازنده ی RISC بوده که مانند واحد های اجرایی SIMD سازماندهی شده است و می تواند دستورالعمل های با دقت واحد یا با دقت مضاعف را اجرا کند. در نسل فعلی هر SPE دارای 256 کیلوبایت حافظه ی نهان از نوع SRAM است که برای ذخیره داده ها و دستئرالعمل ها مورد استفاده قرار می گیرد و با نام <<فضای ذخیره سازی محلی>> شناخته می شود.
این فظا کاملا برای PPE قابل دیدن می باشد و انرم افزار نیز می تواند دستیابی مستقیم به ان داشته باشد. هر SPE می تواند تا چهار گیگابایت حافظه ی محلی را پشتیبانی کند این حافظه ی محلی عملکردی متفاوت از حافظه ی نهان در پردازنده ها دارد به دلیل این که حافظه ی نهان پردازنده بر عکس این حافظه در دسترس نرم افزار قرار دارد و نه شامل سخت افزار برای پیش بینی اینکه چه داده هایی پردازش می شوند است.هر SPE شامل رجیستر فایل های 128 بیتی با 128 ورودی است.
یک SPE می تواند روی 16 عدد صحیح 8 بیتیوچهار عددصحیح 32 بیتی یا هشت عدد ممیز شناور با دقط واحد در هر سیکل کلاک کار کند توجه داشته باشید که SPEها نمی توانند مستقیم =ا به حافظه ی سیستم دسترسی داشته باشند.ادرس های 64 بیتی مجازی حافظه که توسط SPE تولید می شوند باید از کنترل کننده ی جریان حافظه SPE یا MFC گذر کنند تا یک درخواست DMA از طریق فضای آدرس سیستم را اجرا کند.
در حالت معمول سیستم برنامه ی کوچکی را در SPEها بار گذاری خواهد کرد(چیزی شبیه Threadها) و SPEها را به گونه ای با هم هماهنگ می کند که هر یک بخشی از یک عملیات پیچیده را تا اتمام ان انجام دهند.البته می توان SPEها را به صورت موازی هم پیکره بندی کرد.از انجا که هر SPE دارای توان محاسباتی تئوری تا 25/6 گیگا فلاپ است کارایی کلی برابر با 204/8 گیگا فلاپ در دسترس قرار خواهد گرفت اما به دلیل اینکه هنگام اجرای بازی ها عملیات اجرای ممیز شناوری با دقت مضاعف بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد دستیابی به حد اکثر توان عملیاتی 102/2 گیگافلاپ در این حالت می تواند عدد دقیق تری برای سنجش توانایی محسباتی این پردازنده باشد.
Element Interconnect Bus(EIB):
EIB یک گذر گاه ارتباطی است که بخش های مختلف داخل چیپ پردازنده را به هم متصل می کند.پردازنده PPE کنترل کننده حافظه هشت کمک پردازنده SPE و دو اینتر فیس ورودی/خروجی برای چیپ مجموع واحد هایی هستند این گذر گاه انها را به هم وصل می کند(مجموع این واحد ها به 12 می رسد).EIB به شکل یک حاقه ی مدور طراحی شده است و دارای کانال های تک سویه با پهنای باند 16 بیت است که به صورت دو گانه به بخش های مختلف کشیده شده اند.هنگامی که به جریان داده ها اجازه ی عبور داده شود هر کانال خواهد توانست تا سه تراکنش را در ان واحد انجام دهد.از انجا که EIB با نصف فرکانس پردازنده کار می کند میزان نرخ انتقال داده های موثر در هر دو سیکل کلاک برابر با 16 بایت خواهد بود.
در حد اکثر توان عملیاتی با فعال بودن 3 تراکش در تمامیه چهار حلقه توان عملیاتی لحظه ای EIB برابر با 96 بایت به اعزای هر سیکل کلاک است .با توجه به ان چه گفته شد EIB از چهار کانال که هر کدام توانایی سه تراکنش را به صورت همزمان دارند پشتیبانی می کند. به همین دلیل در حداکثر پیک کاری پهنای باند به صورت تئوری 307/2 بایت در ثانیه افزایش پیدا کند. کنترل کننده حافظه و رابط ورودی/خروجی Cell دارای یک کنترل کننده حافظه داخلی دو کاناله به نام XIO از Rambus است که می تواند با حافظه های XDR ارتباط بر قرار کند. اینتر فیس کنترل کننده حافظه MIC که از درگاه XIO جدا شده و به صورت مستقل اداره می شود توسط IBM طراحی شده است .اتصال XIO-XDR دارای نرخ انتقال داده 3/2 گیگابایت بر ثانیه به اعزای هر پین است. دو کانال 32 بیتی می تواند پهنای باند تئوری برابر با 25/6 گیگابایت بر ثانیه را ایجاد کنند. اینتر فیس سیستم استفاده شده در پردازنه Cell نیز توسط شرکت Rambus طراحی و با نام FlexIO شناخته می شود. FlexIO دارای دوازده خط ارتباطی است که هر یک به صورت نقطه به نقطه بوده و هشت بیت پهنا دارد. هشت عدد از این گذر گاه های هشت بیتی نقطه به نقطه اطلاعات را به داخل Cell هدایت می کنند و هفتای باقیمانده گذر گاه های خارجی هستند.
این گذر گاه ها پهنای باند تئوری برابر با 62/4 گیگا بایت بر ثانیه را تامین می کند. از این مقدار 36/4 گیگابایت بر ثانیه پهنای باند خارجی و 26 گیگابایت بر ثانیه نیز پهنای باند داخلی به سمت پردازنده در فرکانس کاری 2/6 گیگاهرتز است.
ibmcellchips.jpg
4.این یکی رو نمی دونم:(
5.ااز CD نه ولی DVD اره
6. Pal , NTSCuc , NTSCj هیچ فرقی نداره چون 90% بازی ها که دارن عرضه میشن قفل منطقه ای ندارن
7.در LCD های خانگی اره 1080p بالا ترین هست ولی در کل بالا ترین رزولیشن تا جایی که اطلاع دارم 10280*14560 هست
8.خواهش میکنم.

سلام داخل كويت سي دي هاي ps3 خيلي گرونه نمي شه يك كاريش بكنيم مثلا

(كتكش بزنيم-سيماشو در بياريم-) كه بشه كپی خورش كنيم؟

يا بشه بازي دان كنيم بعد بزنيم تو سي دي باهاش كيف كنيم؟

من مي خوام بخرم اما بابام به خاطر اين كه سي دي ها اون جا گرونه حاضذ نمی شه بخره:(

داخل كويت هر ديناري حدود سه هزارتومن هستش

هر سي دي بازي قديمي داخل كويت 5 ديناره

و هر سي دي بازي جديد 30 دينار

حالا حساب كنيد چند مي شه!!!!!!!!!! يكي كمك كنه

سلام داخل كويت سي دي هاي ps3 خيلي گرونه نمي شه يك كاريش بكنيم مثلا

(كتكش بزنيم-سيماشو در بياريم-) كه بشه كپی خورش كنيم؟

يا بشه بازي دان كنيم بعد بزنيم تو سي دي باهاش كيف كنيم؟

من مي خوام بخرم اما بابام به خاطر اين كه سي دي ها اون جا گرونه حاضذ نمی شه بخره:(

داخل كويت هر ديناري حدود سه هزارتومن هستش

هر سي دي بازي قديمي داخل كويت 5 ديناره

و هر سي دي بازي جديد 30 دينار

حالا حساب كنيد چند مي شه!!!!!!!!!! يكي كمك كنه

Sorry pal.... There is no chance for pirates/leechers ...

بايد به بابا جون بگيد براتون اورجينال بخره چون غير از اون هيچ راهی نيست... ديگه هم هکر ها بيخيال شدن چون هيچ خبری نيست...

خیلی ممنون دوستان از کمکاتون اما
1:یعنی چی هم اره هم نه برای اون ادمک ؟ یعنی منظورتون اینه مه فقط میشه یه عکسی چیزی انتخاب کرد برای این کار ؟؟؟
2:مثلا چه جوری میشه از داخل پی اس 3 از بازی عکس بگیریم میشه ؟؟
3:کسی میتونه اطلاعاتی درباره درایور های پی اس3 به من بده ؟؟(خیلی ممنون میشم )
4:بله دیگه منم منظورم این بود که تا 1080 هست که دوستان جواب دادند دیگه(راستی این 1080 بستگی به ال سی دی یا تی وی داره درسته که باید از تو تنظیمات خود تی وی درستش کرد؟ پس اون تنظیمات داخل پی اس 3 چی برای رزلویشن ؟؟
5:بعد دسته ها با وای فای ارتباط برقرار میکنه و بعد با یو اس بی باید شارژشون کنیم ؟چه موقع ؟موقعه ای که کنسول روشن هست من اینو رو اصلا نمیدونم!!!

6:سوال اخرم کلا اینه که بلوتوثش چه جوریاست یعنی از داخل منو هم میشه با بلوتوث فرستاد به موبایل یا چیز دیگه ای مثل موزیک و ....
7"راستی فایل تکست ساپورت میکنه؟(البته با نصب لینوکس ورلد و افیس و... هم میشه باهاش حال کرد)
8:و اینکه فقط برای اپدیت یا داونگرید فریمور روشش رو از کجا میتونم گیر بیارم؟(ممنون) و اینکه مثل ایکس باکس نیست که اپدیت داشبرد با فریمور جدا باشه ؟
خیلی ممنون دوستان عزیز سپاس منتظر کمکتون هستم(سوالام تموم شد)

آخرین ویرایش:
Sorry pal.... There is no chance for pirates/leechers ...

بايد به بابا جون بگيد براتون اورجينال بخره چون غير از اون هيچ راهی نيست... ديگه هم هکر ها بيخيال شدن چون هيچ خبری نيست...

پس حيف شد

اخه نامرديه اين قدر گرون بفروشن تو ایران قیمت چنده؟

البته PS3 تا 1080P یشتر ساپورت نمیکنه
هبچ دستگاه صوت تصویری دیگه ای از این رزولِیشن بالاتر نداره البته بعضی مانیتورها هستند به هر حال رایج ترین و بالاترین رزولِیشن در حال حاضر همین 1080p ـه.
خیلی ممنون دوستان از کمکاتون اما
1:یعنی چی هم اره هم نه برای اون ادمک ؟ یعنی منظورتون اینه مه فقط میشه یه عکسی چیزی انتخاب کرد برای این کار ؟؟؟
2:مثلا چه جوری میشه از داخل پی اس 3 از بازی عکس بگیریم میشه ؟؟
3:کسی میتونه اطلاعاتی درباره درایور های پی اس3 به من بده ؟؟(خیلی ممنون میشم )
4:بله دیگه منم منظورم این بود که تا 1080 هست که دوستان جواب دادند دیگه(راستی این 1080 بستگی به ال سی دی یا تی وی داره درسته که باید از تو تنظیمات خود تی وی درستش کرد؟ پس اون تنظیمات داخل پی اس 3 چی برای رزلویشن ؟؟
5:بعد دسته ها با وای فای ارتباط برقرار میکنه و بعد با یو اس بی باید شارژشون کنیم ؟چه موقع ؟موقعه ای که کنسول روشن هست من اینو رو اصلا نمیدونم!!!

6:سوال اخرم کلا اینه که بلوتوثش چه جوریاست یعنی از داخل منو هم میشه با بلوتوث فرستاد به موبایل یا چیز دیگه ای مثل موزیک و ....
7"راستی فایل تکست ساپورت میکنه؟(البته با نصب لینوکس ورلد و افیس و... هم میشه باهاش حال کرد)
8:و اینکه فقط برای اپدیت یا داونگرید فریمور روشش رو از کجا میتونم گیر بیارم؟(ممنون) و اینکه مثل ایکس باکس نیست که اپدیت داشبرد با فریمور جدا باشه ؟
خیلی ممنون دوستان عزیز سپاس منتظر کمکتون هستم(سوالام تموم شد)
1. کنسول PS3 هم چیزهای مخصوص به خودشو داره.
2.نه فعلا نمیشه (احتمالا در آپدیتهای جدید این امکان اضافه خواهد شد)
3.درایوهای PS3 مثل 360 با مارکهای مختلف شناخته نمیشه.
4.برای داشتن حداکثر رزولِیشن باید fullhdtv داشته باشید . اون تنظیمات هم برای بازیها و tv های مختلف کاربرد داره.
5.دستها بی سیم هست و از این لحاظ مشکلی نیست. بله یک کابل usb وجود داره که هر وقت شارژ دسته تموم بشه(خودش پیغام میده)با اون میتونید دسته رو شارژ کنید.
6.با بلوتوث گوشی امتحان نکردم متاسفانه ولی با PSP خوب مَچه و جواب میده.
7.بله
8.تقریبا هر ماه یک firmware جدید ریلیز میشه که میتونید از لینکهای مربوطه چه با PC چه با خود PS3 آپدیت کنید. ضمنا فرم ویر رو نمیشه دانگرید کرد .

ممنون
1:پس فقط همین فریمور رو داره و مثل 360 اپدیت جدا برای داشبرد نداره !!
2:و اینکه دستگاه به برق وصل باشه ولی خاموش باشه دسته شارژ میشه دیگه ؟
3:بعد مثلا با تبدیل که به یو اس بی وصل میشه نمیشه دسته پی اس 2 رو استفاده کرد براش؟
4:چه جوری میشه بازی های پی اس 1 و پی اس 2 رو روش اجرا کرد کسی میدونه؟
5:ریجن pal برای کدوم منطقه هست ؟؟
6:خیلی ممنونم

با سلام و ممنون از كمك هاتون....
يه سري سوال ديگه داشتم...
1) ديروز psp رو به ps3 وصل كردم و اونو با كنسول رجيستر كردم ( همينجوري... مي خواستم ببينم چي مي شه... ) بعدش هم رفتم كلي killzone بازي كردم جاتون خالي... ولي فرداش كه رفتم پا كنسول تم قبلي ديگه نبود و تم عوض شده بود و اون تمي كه با هر ماه رنگش عوض مي شه اومده بود... وقتي هم داخل تنظيمات تم ميرفتم و تم original ( مثل همون تم ماه هابود ولي backgrund سياه بود و يه موج آبي داخلش بود كه اينجوريدو رنگش بين تم ماه ها نيست ) رو انتخاب مي كردم باز همون طور مي موند و اصلا اون تم بين تم ها نبود... در ضمن يكي از پس زمينه هايي هم كه هنگام پخش موزيك اجرا مي شه عوض شده بود و يه جديد به جاش اومده بود كه قبلا بين پس زمينه هاي متحرك با آهنگ نبود.... البته اطمينان ندارم كه مشكل به خاطر اتصال به Psp باشه....؟؟؟!؟
2) اگه ميشه يه حد اقل سرعت براي اينكه راحت انلاين بازي كنم بگيد..... 128 adsl خوبه؟؟؟
بازم ممنون

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or