هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

دوست من خيلي ممنون از توضيحاتتون , همش درسته .

من الان يك 40 گيگ و يك 60 گيگ در كنار هم دارم .
نوشته ي وسط PLAYSTATION 3 روي 40 گيگ از اين بابت كه نقره اي مات هست خيلي بهتره .
چون از هر زاويه كاملا خانا هست . اما روي 60 گيگ بخطر براق بودنش وقتي از زاويه هاي مختلف نگاه مي كنيد , يكجاش كم رنگ ميشه يكجاش پررنگ (يعني پور نور و كم نور) . بخاطر همين هميشه خانا نيست .

كنسول 60 گيگ خيلي سر و صدا داره (نسبت به PS3 هاي 60 نانومتري) و حرارت زيادي هم توليد مي كنه بخاطر همين خريدش رو اصلا توصيه نمي كنم .

40 گيگ اصلا سرو صدا نداره و حرارت خيلي كمي توليد مي كنه .
40 گيگ من CPU 65nm و GPU 95nm هست .
سري جديد تر كه CPU 65nm و GPU 65nm هستن حتما حرارت كمتري تولين مي كنن كه خيلي عاليه .
GOOD LUCK

دوسته عزیز شما که میگی
"كنسول 60 گيگ خيلي سر و صدا داره (نسبت به PS3 هاي 60 نانومتري) و حرارت زيادي هم توليد مي كنه بخاطر همين خريدش رو اصلا توصيه نمي كنم اصلا PS3 مشکله گرمایی نداره :-" فقط تنها تفاوتی شاید مهم باشه مصرفه برق کمتره سری 40گیگ هست :cool: مطلبه دیگه اینکه سونی در اون مقطع بجای کاهشه قیمته دستگاهاش 2 مدله جدید که همون 80 و 40 گیگ باشن رو به ترتیب بجای 60 و 20 گیگ معرفی کرد و خط تولی مدلهی 60 و20 گیگ رو بست ;)

دوسته عزیز شما که میگی
"كنسول 60 گيگ خيلي سر و صدا داره (نسبت به PS3 هاي 60 نانومتري) و حرارت زيادي هم توليد مي كنه بخاطر همين خريدش رو اصلا توصيه نمي كنم اصلا PS3 مشکله گرمایی نداره :-" فقط تنها تفاوتی شاید مهم باشه مصرفه برق کمتره سری 40گیگ هست :cool: مطلبه دیگه اینکه سونی در اون مقطع بجای کاهشه قیمته دستگاهاش 2 مدله جدید که همون 80 و 40 گیگ باشن رو به ترتیب بجای 60 و 20 گیگ معرفی کرد و خط تولی مدلهی 60 و20 گیگ رو بست ;)

با سلام
بابا این بحثا چیه آخه؟ من خودم 40 دارم کلا زیاد سر و صدا نداره حالا فرقی هم نداره صدای tv رو زیاد می کنیم!!!!:biggrin1: حالا حرارت پیدا کنه مگه چی میشه؟؟:biggrin1: سه چراغه که نمیشه داغ میشه فقط
با تشکر

من حرفي از مشكل گرمايي زدم ؟
گفتم حرارت بيشتر توليد مي كنه . مصرف كمتر برق هم يعني در نهايت حرارت كمتر توليد ميشه ديگه .
سر و صداش هم خيلي بيشتر از مدل هاي بعدي , يعني 65nm هست .
بايد يك 40 گيگ و يك 60 گيگ رو بزارين كنار هم اون وقت متوجه تفاوت ها ميشين .
GOOD LUCK

دوست من خيلي ممنون از توضيحاتتون , همش درسته .

من الان يك 40 گيگ و يك 60 گيگ در كنار هم دارم .
نوشته ي وسط PLAYSTATION 3 روي 40 گيگ از اين بابت كه نقره اي مات هست خيلي بهتره .
چون از هر زاويه كاملا خانا هست . اما روي 60 گيگ بخطر براق بودنش وقتي از زاويه هاي مختلف نگاه مي كنيد , يكجاش كم رنگ ميشه يكجاش پررنگ (يعني پور نور و كم نور) . بخاطر همين هميشه خانا نيست .

كنسول 60 گيگ خيلي سر و صدا داره (نسبت به PS3 هاي 60 نانومتري) و حرارت زيادي هم توليد مي كنه بخاطر همين خريدش رو اصلا توصيه نمي كنم .

40 گيگ اصلا سرو صدا نداره و حرارت خيلي كمي توليد مي كنه .
40 گيگ من CPU 65nm و GPU 95nm هست .
سري جديد تر كه CPU 65nm و GPU 65nm هستن حتما حرارت كمتري تولين مي كنن كه خيلي عاليه .
GOOD LUCK

ببخشيد ولی اشتباه ميکنيد ( با توجه به اينکه بنده 2 سال هست که اين کنسول رو دارم !!!! )

60 گيگ بنده اصلاً سر و صدا نداره (يا اگه هم باشه اصلاً به اون صورت نيست که بگی سر و صدا مثل 360 که خونه ميلرزه !)... راجع به گرما... در رابطه با 60 گيگ خودم نظر ميدم...

هر وسيله برقی گرما از خودش توليد ميکنه... ولی بعضی ها زياد... بعضی ها کم...
راجع به 60 گيگ گرمايی که داره اولاً که اصلاً تا به امروز به چشم نيومد برای من ... چون فن کنسولم فوق الاده خوب کار ميکنه ( چشم به تخته :biggrin1::love: )
حالا نميدونم کسی اينجا 2 تاش رو داشته ( فريتوس osos ) ميتونه اينجا نظر بده يا نه...

ولی درسته که 40 گيگ بخاطر cpu که داره حرارت کمتری توليد ميکنه ولی اونقدی نيست که انقد شما بزرگ کردی! (منظورم به چشم بياد)

اون دلايل اوليه هم که اورديد ( راجع به رنگ و اينا ) ... ببخشيد ولی راستش خنديدم... نه اينکه شما رو مسخره کنم ( دور از جون ) ولی خوب راستش يه طوری بود :biggrin1:!

حالا شايد اون 60 گيگی که شما ديدی مشکل داشت...

خواستی بيا خونمون بهت نشون ميدم... Killzone2 هم ميتونی بازی کنی باهم ... 2 تا دسته دارم.:biggrin1:..فقط ناهار با تو...:biggrin1:

ميشه يه عکس از 2 تا کنسول 60 گيگ و 40 گيگ که داری ... بگيری اينجا بزاری ؟ ممنون :smile: (کنار هم بزار يه عکس بگير...)

------------

درضمن من 60 گيگ خودم رو حاضر نيستم با 40 گيگ عوض کنم بخاطر امکانات بيشتر مثل پورت های بيشتر و کارت خوان و فضای بيشتر که داره ... همينطور Backward Compatibility .... حتی اگه 2 تا 40 گيگ بدن... عوض نميکنم!
:biggrin1::biggrin1::biggrin1:

کی اینجا به 60 گیگ توهین کرد هان ؟؟؟ :دی نبینم از این حرفا اینجا زده بشه :دی

زیبا ترین ، کامل ترین ، قدرتمند ترین ، گرون ترین ، سرور ترین ، سالار ترین ، خفن ترین ، باحال ترین ، :دی کنسولی که تا به حال در دنیا ساخته شده ، همین PS3 های 60 گیگه ، اونم از نوع NTSC ش !

و من همینجا اعلام میکنم :دی که هر کسی مدل 60 گیگ NTSC سالمی دید ، به جای اینکه بره یدونه 40 گیگ نو بخره ، حتما اون رو بخره که هم در دنیا و هم در آخرت ، عاقبت به خیر بشه :دی

امیرخان......:دی

کی اینجا به 60 گیگ توهین کرد هان ؟؟؟ :دی نبینم از این حرفا اینجا زده بشه :دی

زیبا ترین ، کامل ترین ، قدرتمند ترین ، گرون ترین ، سرور ترین ، سالار ترین ، خفن ترین ، باحال ترین ، :دی کنسولی که تا به حال در دنیا ساخته شده ، همین PS3 های 60 گیگه ، اونم از نوع NTSC ش !

و من همینجا اعلام میکنم :دی که هر کسی مدل 60 گیگ NTSC سالمی دید ، به جای اینکه بره یدونه 40 گیگ نو بخره ، حتما اون رو بخره که هم در دنیا و هم در آخرت ، عاقبت به خیر بشه :دی

امیرخان......:دی

ایول ول درست گفتی !! من خودم 40 گیگ داشتم !! فکر کنم بچه ها بدونن !! واقعا خیلی ستمه چه طور میتونیم با کوله باری خاطره از پلی 2 اونو ول کنیم !! من خودم هنوز god of war روی فلش بازی میکنم (از طریق swap magic 3 و usb loader 0.1 خبر دارید که ifcaro و ps3hax :cool:)واقعا رو upscale روی فول hd یه چیز دیگست !! راحت میتونم بگم کیفیتش خیلی به god of war 3 نزدیکه !! اغراق نمیکنم خودتون امتحان کنید!!

زدم 40 رو فروختم !! یه 60 ntsc/j گرفتم !! نمیدونید واقعا پدرم دراومد!! تازه اون صر صدایی که میگید ماله فن قدرتمندشه !! خیلی از 40 قویتره !! من خودم امتحان کردم دور فنش بعد از مدتی کار کردن خیلی بالا میره!!
درضمن ارم ps3 بالاش کرومه و واضحه !! جو گیرم کردین !!:pالان یه عکس براتون میزارم!!
faa946cd24.jpg

b815bfff81.jpg

واقعا این روزها 60 گیگ خیلی خیلی کم پیدا میشه هرکی داره اصلا نفروشه چون به قول دوستمون کاملترین کنسوله ps3 هست که سونی ساخته البته 60 گیگ پال و 80 گیگ قدیمی ها زیاد جالب نیستن و ps2 رو به صورت شبیه ساز میارن !!که حدود 70 درصد بازی ها رو میاره ولی 60 گیگ ntsc/j به دلیل داشتن سخت افزار ps2 اونو تقریبا کامل اجرا میکنه!!

آخرین ویرایش:
ایول ایول خداوکیلی این دوستمون راست میگه خودمم 60گیگ ntsc/j دارم با هیچی عوض نمیکنم...:love:

من هم در تکمیل حرف دوستمون بگم که هر چقدر از مزایای 40 گیگ بگی..هیچی 80 (سری2007) و 60 گیگ های ntsc/j نمیشه که کاملترین سری ps3 هست..و تنها دلیلی که سونی مجبور شد سری 40 گیگ و 80 گیگ های جدید رو بزنه کاهش قیمت بود که مجبور بود از کیفیت ظاهری بزنه و.....!!!
تنها مزیت سزی40 گیگ هم همون موضوع مصرف برق کمتر (1000 تومن شاید رو قبض برقتون اضافه کنه:cheesygri)..که مانور روی این موضوع واقعا جای خنده داره;):confused:!!!
من این 80 گیگم رو با 2 تا 40 گیگ هم عوض نمیکنم.;):cheesygri..حالا شاید با 3 تا عوض کردم :cheesygri..میفروشم یه 80 قدیمی میخرم

در جواب دوستان بايد بگم :
من حرفي از مشكل گرمايي نزدم .
من همين الان 2 تا كنسول 40 و 60 كنار هم دارم .
هيچ كس نميتونه به اين نزديكي خودش تفاوت رو احساس كنه .
حتي كسي كه قبلا 60 گيگ داشته و بعدا 40 گيگ خريده .
2 تاش رو همزمان روشن مي كنم .
نگفتم 60 گيگ مثل 360 صدا ميده .
گفتم نسبت به 40 گيگ صداش خيلي بيشتره .
همچنين گرمايي كه توليد مي كنه خيلي بيشتره .
اگه اختلاف اونقدر كم بود كه با دقت زياد بايد متوجه تفاوت ميشدي از كلمه ي "خيلي" استفاده نمي كردم .
تفاوت ديگرشون هم درايو بلوري هست . 60 گيگ ديسك رو بصورت ثابت ميكشه تو و 40 گيگ بصورت چرخشي.
در مورد رنگ نوشته PLAYSTATION 3 بايد بگم 40 گيگ بهتره و از فاصله دور خانا تره .
من اين تفاوت رو قبل از اينكه جفتش رو كنار هم بگذارم نفهميده بودم . نه كسي گفته بود و نه از هيچ عكسي متوجه شده بودم .
پست هاي قبلي رو هم بخونيد خودم در اين مورد سوال كرده بودم ولي كسي نميدونست , تا وقتي كنسول 60 گيگ به دستم رسيد.
يادمه بچه ها قبلا در مورد افت فريم تو 4 GTA صحبت مي كردن . بازي رو روي جفتش تست كردم و اين مسئله روي 60 گيگ صادق بود در حالي كه رو 40 گيگ هيچ افتي نديدم .
دوربين ندارم .
GOOD LUCK

آخرین ویرایش:
من همين الان 2 تا كنسول 40 و 60 كنار هم دارم .
دوربين ندارم .
GOOD LUCK

شرمنده ولی کلش زياد مهم نبود اين دوتا تيکه برام اهميت داشت... گوشی هم نداری که دوربين داشته باشه؟;)
خوب باشه...:smile: عجب!!!!!!!!!

ولی کلاً حرفت رو با اضافه کردن پياز داغ اضافی گفتی... که درست نيست... چون خيلی ها نقض کردن.

البته ممنون که انقد زحمت کشيدی نوشتی و جواب دادی ولی در کل... جوابت رو چند تا پست بالا تر دوستان با تجربه تر جواب دادن. :rose:

يادمه بچه ها قبلا در مورد افت فريم تو 4 GTA صحبت مي كردن . بازي رو روي جفتش تست كردم و اين مسئله روي 60 گيگ صادق بود در حالي كه رو 40 گيگ هيچ افتي نديدم .
از اون حرف ها بود...:biggrin1:

اين چيز ها رو تو جای که آدم های با تجربه هستن نگو مثل بازی سنتر... مثلاً برو تو انجمن های ديگه اين حرف ها رو بزن ... نه اينجا... :smile:

ببخشيد... ولی پست بعدی اگه عکس نزاری يا جواب درست ندی... جوابی نه از من ميگيری نه از ديگران... واقعاً حوصله ميخواد جواب دادن به اينجور چيز ها..من که ندارم... ديگران رو نميدونم....:rose:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or