هرسوالی درمورد Ps2

Torreno

کاربر سایت
Feb 13, 2020
43
نام
اشکان
سلام دوست عزیز با عرض تاسف خیر ودارید هزینه اضافی در این راه هدر میدید.در کل در حال حاضر مشکل شما نویزه برفکیه یا چیز دیگه؟

فقط همون نویز برق که شارژر وصل میکنم
یا چراغ مهتابی خاموش روشن میشه تصویر ۱بار قطع وصل میشه

• Like
Reactions: nimaazmayesh

daryooshaghayi

کاربر سایت
Oct 1, 2018
160
فقط همون نویز برق که شارژر وصل میکنم
یا چراغ مهتابی خاموش روشن میشه تصویر ۱بار قطع وصل میشه

ممکنه مدار تغذیه کنسول خراب باشه. دستگاهتون رو تو یه خونه دیگه امتحان کنید اگه همین مشکلو داشت از دستگاهه وگرنه برق ساختمون ایراد داره

• Like
Reactions: nimaazmayesh

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
در مورد آداپتور ps2?
سلام دوست عزیز .شما میتونید از اداپتور مخصوص خودش استفاده کنید.چرا که اداپتورهای دیگه میتونند به چیپ DVD control یا همون ای سی اصلی کنترولر دی وی دی در بلند مدت اسیب وارد کند و برای همیشه دستگاتونو از دست بدید البته ی ای سی power manager یا همون ای سی مدیریت برق که برق کل ای سی هارو تعمین میکنه زودتر میسوزه.این دو ای سی در تمام مدلهای سونی 2موجوده.سعی کن از اداپتور خودش استفاره کن. 135091 135092 135093 135094 135095 بیشر سونی 2 ها که دیگه درست نمیشوند بدلیل سوختن چیپ DVD control.مدل این ای سی BGY هست یعنی هیچ نوع پایه ای ندارد و پایه هاش به صورت بول یا همون توپی شکل به برد لحیم می شوند .و امکان تعویضش رو به 10 درصد رسونده .که اونم اگه دستگاهشو داشته باشه.سوالی بود در خدمتم.دوست عزیز

Torreno

کاربر سایت
Feb 13, 2020
43
نام
اشکان
جالبه مث این که مدل فت خیلی مقاوم تره:Cheesygrin:
تنها مشکلش اینه اگه با احتمال کم خراب بشه قطعاتش کم گیر میاد (لنز):cry2:
چند روز پیش کنسول باز کردم دیدم هنوز باتری که کارخونه توی کنسول گذاشته بود سر جاش بود ینی دست کم ۱۰ سال باتری شرکت سونی کار کرده هنوز تموم نشده.:eek:
به نظرم کامل ترین ورژن ps2 (scph 50000) برق مستقیم+گیرنده ریموت کنترل داخلی+ساپورت هارد داخلی
135371

آخرین ویرایش:

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
چند روز پیش کنسول باز کردم دیدم هنوز باتری که کارخونه توی کنسول گذاشته بود سر جاش بود ینی دست کم ۱۰ سال باتری شرکت سونی کار کرده هنوز تموم نشده.:eek:
به نظرم کامل ترین ورژن ps2 (scph 50000) برق مستقیم+گیرنده ریموت کنترل داخلی+ساپورت هارد داخلی
View attachment 135371
درسته خیلی باید مراقب باشی لنزش ضعیف نشه .کم یابه.و خیلی هم مواظب باش که ضربه نخورند چون احتمال قطع شدن پایه های ایسی وجود داره.که پیدا کردن قطعی میتونم بگم زیر 10 درصد.در کل دستگاهای قوی هستند.تصاویری از زیر و بالای مادربوردشون. 135378 135379

daryooshaghayi

کاربر سایت
Oct 1, 2018
160
View attachment 135371

سری 39000 گیرنده IR نداره ولی از لحاظ لنز خیلی خیلی مقاومه. من یه سالمش رو با لنز اصلی برا خودم نگه داشتم با نتورک و هارد اتفاقا همین قبل عید MODBO4 براش نصب کردم

fd5b1c32bb01846fd65dda4e84cf16e3.jpg

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
سری 39000 گیرنده IR نداره ولی از لحاظ لنز خیلی خیلی مقاومه. من یه سالمش رو با لنز اصلی برا خودم نگه داشتم با نتورک و هارد اتفاقا همین قبل عید MODBO4 براش نصب کردم

fd5b1c32bb01846fd65dda4e84cf16e3.jpg
سلام دوست عزیز . یکی از خصوصیات modbo اینه که وقتی ی سی دی بازی سونی یک رو با لنز اجرا میکنی دیگه خبری از نصفه نشون دادن تصویر وجود نداره ومشکل افت فریم ندارند..و بازیهای سنگین مثل رسیدنت ایول 2 هم اجراش مثل سونی یک.در صورتی که چیپ های قدیمی این امکانو ندارند و بازیهای سونی یک هم نیمه تصویرند هم افت فریم دارند.فقط اینکه روی بعضی از اسلیما تست شده مشکل در اجرای بازیهای پلی 2 هست.البته روی بعضی از سونی 2 هااسلیم که اداپتور میخورند.مثلا مدل SCPH 70004 امیدوارم که این مشکل در این مدلهای 39000و50000 نباشه.

daryooshaghayi

کاربر سایت
Oct 1, 2018
160
سلام

راستش من قبل از این چیزی راجع به محدودیت اجرای بازی برای مودبو نشنیده بودم ولی تا جایی که می‌دونم مودبو درحال حاظر حرفه ای ترین مودچیپه. کلا مودبو تو ایران زیاد شناخته شده نبود و همه بهترین آی سی رو M7 می‌دونستن که آی سی خوبیه ولی بعضی از مدل‌های خیلی قدیمیش که در ظاهر فرق چندانی با جدیداش نداره یه سری محدودیت داشت.

البته من مودچیپ کنسول خودمو به چند دلیل عوض کردم

اول اینکه مودچیپ های خیلی قدیمی روی کامپوننت تصویر نمی‌دادن مثل M7 های قدیمی یا G9 که روی کنسول من بود. گویا روی ریجن فری کردن کنسول این ایراد رو داشتن

دوم اینکه هر چقدر مودچیپ بی کیفیت تر باشه بیشتر سیگنال اشتباه به MECHACON می‌فرسته و بیشتر باعث MECHACON crash می‌شه. می‌دونید که مکاکرش باعث خرابی لنز می‌شه. به این دلیل که MECHACON وقتی هنگ می‌کنه سیگنال AGC رو ماکزیموم میفرسته به لنز و دیود لنز رو ضعیف می‌کنه. بحثش طولانیه . . .

دلیل سوم امکاناتی هست که مودبو در اختیار شما می‌گذاره مثلا با استفاده از DEV2 شما می‌تونید بدون fmcb یا fhdb از روی هارد دستگاه، opl رو بوت کنید. مثل مودبو 5 که بدون fmcb از روی فلش بوت می‌شه.

و و و ....

ولی درکل من از دیسک بازی اجرا نمی‌کنم تا وقتی هارد هست

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
سلام

راستش من قبل از این چیزی راجع به محدودیت اجرای بازی برای مودبو نشنیده بودم ولی تا جایی که می‌دونم مودبو درحال حاظر حرفه ای ترین مودچیپه. کلا مودبو تو ایران زیاد شناخته شده نبود و همه بهترین آی سی رو M7 می‌دونستن که آی سی خوبیه ولی بعضی از مدل‌های خیلی قدیمیش که در ظاهر فرق چندانی با جدیداش نداره یه سری محدودیت داشت.

البته من مودچیپ کنسول خودمو به چند دلیل عوض کردم

اول اینکه مودچیپ های خیلی قدیمی روی کامپوننت تصویر نمی‌دادن مثل M7 های قدیمی یا G9 که روی کنسول من بود. گویا روی ریجن فری کردن کنسول این ایراد رو داشتن

دوم اینکه هر چقدر مودچیپ بی کیفیت تر باشه بیشتر سیگنال اشتباه به MECHACON می‌فرسته و بیشتر باعث MECHACON crash می‌شه. می‌دونید که مکاکرش باعث خرابی لنز می‌شه. به این دلیل که MECHACON وقتی هنگ می‌کنه سیگنال AGC رو ماکزیموم میفرسته به لنز و دیود لنز رو ضعیف می‌کنه. بحثش طولانیه . . .

دلیل سوم امکاناتی هست که مودبو در اختیار شما می‌گذاره مثلا با استفاده از DEV2 شما می‌تونید بدون fmcb یا fhdb از روی هارد دستگاه، opl رو بوت کنید. مثل مودبو 5 که بدون fmcb از روی فلش بوت می‌شه.

و و و ....

ولی درکل من از دیسک بازی اجرا نمی‌کنم تا وقتی هارد هست
بله دوست عزیز .بحثی که شما فرمودید قابل قبوله.چیپ مود بو خیلی چیپ حرفه ای هست.من روی بعضی از اسلیمها نصب کردم روی مدل SCPH-79001 کلا از همه لحاظ جواب میده چه با لنز چه با فلش.و روی 2 مدل برق مستقیم مدل SCPH 90000 و SCPH 90004 که تقریبا اخرین مدل سونی .برای این 2 مدل fmcb جواب نمیده باید حتما از چیپ مود بو 4 یا 5 استفاده کرد .و در تنضیمات مودبو در منو روی DEV 2 به راحتی fmcb بوت میشه. فقط روی 2 مدل تو اجرای بازی سونی 2 لنز گیج میزنه اون دو مدل.SCPH 70004 SCPH 74001.شاید از صد تا بازی یکیش درست کار کنه.البته من از مود بو 4 برای این دو مدل استفاده کردم مود بو 5 استفاده نکردم.من 10 عدد از تهران مودبو 4 سفارش دادم دونه ای 15000 هزار.نمیدونم مود بو 5 هم هست یا نه.در مورد چیپ G9 که مزخرفه ولی M7 تا خصوصا اونایی که ای سی فلش دارند واقعا عالیند حتی برای لنز هم هماهنگی خوبی دارند. 135554 135555 135556 135557 135558 135559 135560

آخرین ویرایش:

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
دوستان عزیز و گرامی که از FMCB.یا همون FREE MC BOOT استفاده میکنید میتونید از هاردهای قدیمی 40 گیگ تا 250 گیگ منظورم از هاردهای فت IDE HDD روی تمامی مدلهای پلی لستیشن 2 استفاده کنید. فقط باید هاردتون با تک پارتیشن باشه و با فرمت fat 32 کامل فرمتش کنید.و هر چقدر دوست دارید بازی سونی 2 روش بریزید.فقط شما به یک تبدیل نیاز دارید.IDE TO USB که فکر کنم 80 تمن باشه.و تمام عکس تبدیل در پایین هست.سرعت هارد بیشتر و بهتر از فلش.موفق باشید سوالی بود در خدمتم 135561 135562 135563 135564 این تبدیل خیلی مورد مصرف.حتی برای ایکس باکس 360.یا میتونید .ی هاردتونو برای فیلم اماده کنید کلی فیلم توش بریزید و با تلوزینهای ال ای دی نگاه کنید یا با دستگاهای دیجیتال.بدونه مشکل در سونی 2-ایکس باکس 360 -من خودم در حال حاظر از ی هارد 500 با تبدیل برای ایکس باکس 360 .وی هارد 250 برای سونی 2 استفاده میکنم.تا کنون بدون مشکل بوده.این تبدیلها بسیار سرعت بالایی دارند.سوالی بود در خدمتم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر