هرسوالی درمورد Ps2

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
بدبختی همین گرونی دلار.البته سایتای دیگه هم هست .مثل ali baba که برای چین ای سی اونجا خیلی زیاده.باید ببینی شرایتش چطوره.من الان دارم توی سایت ebay ثبت نام میکنم ببینم چی هست شرایطشون متفاوته.اگه دنبال ای سی باشی فقط ali baba.ali express.باید ببینی چطوری میشه خرید کرد.موفق باشی.گرونی دلار همه چیزو گرون کرده.اون موقع که ارزون بود این سایتا توی ایران فعالیت نداشتند.حالا که گرونه هستند.
الان ثبت نام انجام شده.جالب اینجاست که باید مستر کارت بصورت مجازی بخری ازش استفاده کنی.پایه دلارو زده 17500.بعد نوشته این کارت بصورت مجازی بعد از واریز پول از امریکا در ایمیل شما ظاهر میشه با تمام مشخصات.خنده دار اینه که ی کارت بخری مثلا 5 ملیون بعد ی ساعت دیگه کارت حسابتو امریکا بلاک کنه میخوا چیکار کنی!!!!!!!همون مالتینا بهتره

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,715
الان ثبت نام انجام شده.جالب اینجاست که باید مستر کارت بصورت مجازی بخری ازش استفاده کنی.پایه دلارو زده 17500.بعد نوشته این کارت بصورت مجازی بعد از واریز پول از امریکا در ایمیل شما ظاهر میشه با تمام مشخصات.خنده دار اینه که ی کارت بخری مثلا 5 ملیون بعد ی ساعت دیگه کارت حسابتو امریکا بلاک کنه میخوا چیکار کنی!!!!!!!همون مالتینا بهتره

بله عجب دردسری داره مالتینا خیلی بهتر برای خرید قسمت شد تو آینده شاید خرید داشته باشم .البته به صورت چند نفری

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
بله عجب دردسری داره مالتینا خیلی بهتر برای خرید قسمت شد تو آینده شاید خرید داشته باشم .البته به صورت چند نفری
این سایت خوبیش اینه که به ریال پرداخت میکنی.وقتی کسی مجبور بشه برای درامد باید اون قطعات مورد نظرو داشته باشه چاره کار چیه.منم اون موقع بازار داغ بود اونارو خریدم 10 برابرش پولشو دراوردم.

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,715
این سایت خوبیش اینه که به ریال پرداخت میکنی.وقتی کسی مجبور بشه برای درامد باید اون قطعات مورد نظرو داشته باشه چاره کار چیه.منم اون موقع بازار داغ بود اونارو خریدم 10 برابرش پولشو دراوردم.

در کل کار رو خیلی راحت کرده تبدیل ریال به دلار خرید درجا واقعأ عالی.

• Like
Reactions: nimaazmayesh

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
در کل کار رو خیلی راحت کرده تبدیل ریال به دلار خرید درجا واقعأ عالی.
بزار ی چیزو بگم ی سایت مثل ebay همه نوع دستگاه دسته دوم میفروشه.خودت میدونی که توی کشورهای امریکایی و خصوصا اروپایی کوچیکترین مشکل برای دستگاه مثلا کنسول بازی بوجود میاد به قیمت مفت میزارن توی این سایت ایبی برای فروش.بعد کسی که کارش تعمیره میخره خیلی راحت درستش میکنه به قیمته خوبی میفروشه.متاسفانه ما دسترسی به این سایت تو خیلی خوب نداریم.وگرنه درامد خوبی داشتیم.من ی دستگاه 3 چراغ از ایسام خریدم 100 هزار درست خودش نوشته بود 3 چراغ.ولی من فکر کردم شاید با هیتر بشه درستش کرد.وقتی رسید .اولین کاری که کردم روشنش کردم.درست 3 چراغ بود.امیدوار بودم cpu gpu سالم باشند تا یکاری بکنم.چشمت روز بد نبینه همینکه سینکو برداشتم 2 تاشو دیدم بلایی سر این 2تا چیپ اورده بودند که نگو نپرس.اینقدر ترک روی این cpu gpu بود که نمیدونم دست کدوم ادم چلی افتاده بود.ولی شانس اوردم قابش سالم بود .درایوش لایت ان بود سالم فقط درایوشو اینجا برای کسی گزاشتم 200 تمن دراوردم.ولی ایسام از دیوار خوبه.چرا تا خریدار دستگاهو تحول وچک نکنه شرکت پولی به فروشنده نمیده.اینش خوبه.دیوار هم خوبه به شرطی که خودت بالای سر چیزی که میخوای باید بری درست امتحانش کنی.بعد بخری

Torreno

کاربر سایت
Feb 13, 2020
43
نام
اشکان
چند وقت پیش متوجه شدم دسته های کنسولم شوک نداره تو نت تحقیق کردم:boo: فهمیدم فیوز خیلی کوچیک -که توی تصویر معلومه(زیر حرف PS7)- شوک روی مدار سوخته یه کلیپ تعمیر تو یوتیوب دیدم
و با یه سیم فیوز بایپس کردم. خیلی خوب جواب داد:clap:. کسی نظری در مورد اینکار نداره؟:Thinking:
136114
با یه چیز جالب تر مواجه شدم
فکر میکردم کنسولم کپی خور نیست اینا دیدم رو مادر برد:eek:

136117
کسی میدونه این چه نوع چیپیه و طرز کارش چجوریه؟:Thinking:

• Like

daryooshaghayi

کاربر سایت
Oct 1, 2018
160
چند وقت پیش متوجه شدم دسته های کنسولم شوک نداره تو نت تحقیق کردم:boo: فهمیدم فیوز خیلی کوچیک -که توی تصویر معلومه(زیر حرف PS7)- شوک روی مدار سوخته یه کلیپ تعمیر تو یوتیوب دیدم
و با یه سیم فیوز بایپس کردم. خیلی خوب جواب داد:clap:. کسی نظری در مورد اینکار نداره؟:Thinking:
View attachment 136114

View attachment 136117

در رابطه با سوختن فیوز PS7، باید ببینید دلیل سوختنش چی بوده؟ احتمال داره اتصلی از سیم دسته ها باشه و اگه دوباره اتفاق بیوفته با اون بای پس قوی ممکنه اینبار به جای فیوز یه قطعه اساسی روی مادربورد کنسول بسوزه که نشه جایگزینش کرد. من اگه جای شما بودم از روی نقشه فیوز های PS2 نگاه می‌کردم چند آمپریه (فک کنم ۷ دهم باشه) و مثل خودشو جایگزین می‌کردم. می‌تونید از برد های اسقاط پیدا کنید اون فیوز رو.
البته تو عکس مشخصه شما علاوه بر فیوز یه قطعه دیگه رو هم بای پس کردین. من جای شما بودم با این وضع کنسول رو روشن نمی‌کردم
مودچیپ تون هم همون M7 خودمونه.

• Like

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
View attachment 136114

View attachment 136117
سلام دوست عزیز در مورد سوال اول ps ها ی نوع فیوزند.هر کدوم مربوط به انجام ی کاری در سونی 2 هست .صدا .تصویر .دسته دستگاه .کار نکردن لنز.شوکر.لیزر لنز.موقعی که یکی از این اشکالات پیش میاد در قدم اول تمام ps هارو با مولتی متر تست میکنند.اگه سالم باشند که هیچی باید مشکل از ای سی باشه.ولی اگه سالم نبودند متاسفانه بعضی از تعمیر کارا با ی قطعه سیم نازک ps یا همون فیوزو درست میکنند که این کار درستی نیست.چون اگه این دفعه همون فیوزی که با سیم درست شده دچار مشکل بشه فیوزی در کار نیست که این سری بسوزه و مانع سوختن ای سی بشه و در نهایت این سری ای سی اون قسمت میسوزه.بهتر از همون مدل فیوز تهیه و نصب بشه اونطور که توی عکس مشخصه از مقاومت تا فیوزو اتصال دادی.خیلی خطر ناکه.سوال دوم .اون ی چیپ M-3 که تو بتونی بازیهای کپی رو اجرا کنی.چیپ خوب و قوی هست..خیلی باید مواظب باشی که اگه یکی از این 22 سیم قطع بشه دیگه امکان استفاده از بازی رایتی وجود نخواهد شد.مگر اینکه از هارد بازیتو اجرا کنی.بوسیله FREE MC BOOTروش نوشته با یک ریست بازیه سونی 2 با دو ریست سونی یک.موفق باشی دوست عزیز. 136135 136136

آخرین ویرایش:

Torreno

کاربر سایت
Feb 13, 2020
43
نام
اشکان
در رابطه با سوختن فیوز PS7، باید ببینید دلیل سوختنش چی بوده؟ احتمال داره اتصلی از سیم دسته ها باشه و اگه دوباره اتفاق بیوفته با اون بای پس قوی ممکنه اینبار به جای فیوز یه قطعه اساسی روی مادربورد کنسول بسوزه که نشه جایگزینش کرد. من اگه جای شما بودم از روی نقشه فیوز های PS2 نگاه می‌کردم چند آمپریه (فک کنم ۷ دهم باشه) و مثل خودشو جایگزین می‌کردم. می‌تونید از برد های اسقاط پیدا کنید اون فیوز رو.
دلیل سوختنشا نمیدونم چون وقتی خریدم کار نمیکرد و از گدشته کنسول هم اطلاعی نداشتم. بعد تحقیق فهمیدم مشکل از فیوزه.
فیوزش اون قدر کوچیکه که فکر نمیکنم بشه از برد جدا کرد و به جای دیگه لحیم کرد یا حداقل میشه گفت با وسایل اماتور نمیشه
دسته را هم خودم باز کردم اون هم سیم شوکش قطع شده بود که به محلشون دقیق لحیم کردم. من یه دسته سری A دارم.
136135

سلام دوست عزیز در مورد سوال اول ps ها ی نوع فیوزند.هر کدوم مربوط به انجام ی کاری در سونی 2 هست .صدا .تصویر .دسته دستگاه .کار نکردن لنز.شوکر.لیزر لنز.موقعی که یکی از این اشکالات پیش میاد در قدم اول تمام ps هارو با مولتی متر تست میکنند.اگه سالم باشند که هیچی باید مشکل از ای سی باشه.ولی اگه سالم نبودند متاسفانه بعضی از تعمیر کارا با ی قطعه سیم نازک ps یا همون فیوزو درست میکنند که این کار درستی نیست.چون اگه این دفعه همون فیوزی که با سیم درست شده دچار مشکل بشه فیوزی در کار نیست که این سری بسوزه و مانع سوختن ای سی بشه و در نهایت این سری ای سی اون قسمت میسوزه.بهتر از همون مدل فیوز تهیه و نصب بشه اونطور که توی عکس مشخصه از مقاومت تا فیوزو اتصال دادی

من متوجه شدم روی برد از اون جایی که دوتا ورق محافظ پچ میشه کاملا کیپه و نمیشه یه قطعه خیلی بلند و بزرگ کار گذاشت واسه همینه فیوز خودشونم خیلی کوچیکه و پهن هستش
راستش خود منم تعمیر کار نیستم و طبق اموزش پیش رفتم البته مولتی متر داشتم که خیلی بهم کمک کرد.
بعید میدونم دیگه کسی تو این دوره همچین تعمیراتی قبول کنه که یه فیوزا عوض کنه.

آخرین ویرایش:
  • Like

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
دلیل سوختنشا نمیدونم چون وقتی خریدم کار نمیکرد و از گدشته کنسول هم اطلاعی نداشتم. بعد تحقیق فهمیدم مشکل از فیوزه.
فیوزش اون قدر کوچیکه که فکر نمیکنم بشه از برد جدا کرد و به جای دیگه لحیم کرد یا حداقل میشه گفت با وسایل اماتور نمیشه
دسته را هم خودم باز کردم اون هم سیم شوکش قطع شده بود که به محلشون دقیق لحیم کردم. من یه دسته سری A دارم.
136135

من متوجه شدم روی برد از اون جایی که دوتا ورق محافظ پچ میشه کاملا کیپه و نمیشه یه قطعه خیلی بلند و بزرگ کار گذاشت واسه همینه فیوز خودشونم خیلی کوچیکه و پهن هستش
راستش خود منم تعمیر کار نیستم و طبق اموزش پیش رفتم البته مولتی متر داشتم که خیلی بهم کمک کرد.
بعید میدونم دیگه کسی تو این دوره همچین تعمیراتی قبول کنه که یه فیوزا عوض کنه.
سلام دوست عزیز اولا من خیلی خوشحالم که خودت بتونی مشکل دستگاتو تا حدودی حل کردی.این کار تو قابل ستایشه.همه تعمیرکارا اینطوری تعمیرکار شدند.منم از نوجوانی از این کارا انجام دادم تا در نهایت در حال حاظر ی تعمیر کار شدم.در مورد برداشتن اون فیوز میتونی از هیتر استفاده کنی.اگر هیتر نداری با هویه و زدن یمقدار لحیم روی اون فیوز سوخته و نگه داشتن هویه روی خود فیوز به راحتی میشه فیوزو از سر جاش برداشت.اما اگه خود فیوزو داری برش دار اگه نه بهتره قید شوک دسته رو بزنی اون سیم رو برداری تا ایندفه خدای نکرده ای سی اون قسمت نسوزه.اگه توجه کرده باشی روی برد تمام سونی 2 ها نوشته CAUTION REPLACE IC LINK AS MARKED یعنی هشدار.از همون فیوز با شکل خودش جایگزین بشه.
sony-playstation-2-region-free-mod-01-jpg.136232
136233

Attachments

• sony-playstation-2-region-free-mod-01.jpg
    sony-playstation-2-region-free-mod-01.jpg
    138.3 KB · مشاهده: 58

jerkovic

عضو جدید
Apr 11, 2020
1
سلام
دوستان وقتی پلی 2 رو روشن می کنم آرمیچر لنز رو به حرکت در میاره و میچسبونه لنز رو به سی گردان و وقتی لنز میچسبه به سی دی گردان صدای قر قر میاد از اون ناحیه... با دو تا لنز سالم هم امتحان کردم همینطوره. وقتی سی گردان روی دستگاه وصل هست و وقتی نیست این صدا وجود داره (در هر صورت صدا هست)... میخواستم بدونم مشکل نرم افزاری هستش یا آرمیچر محرک لنز ایراد داره؟ منظورم از مشکل نرم افزاری اینه که مثلا بورد الکترونیکی زیر دستگاه درست دستور نمیده و سوخته باشه.
ممنون

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
سلام
دوستان وقتی پلی 2 رو روشن می کنم آرمیچر لنز رو به حرکت در میاره و میچسبونه لنز رو به سی گردان و وقتی لنز میچسبه به سی دی گردان صدای قر قر میاد از اون ناحیه... با دو تا لنز سالم هم امتحان کردم همینطوره. وقتی سی گردان روی دستگاه وصل هست و وقتی نیست این صدا وجود داره (در هر صورت صدا هست)... میخواستم بدونم مشکل نرم افزاری هستش یا آرمیچر محرک لنز ایراد داره؟ منظورم از مشکل نرم افزاری اینه که مثلا بورد الکترونیکی زیر دستگاه درست دستور نمیده و سوخته باشه.
ممنون
سلام دوست عزیز .منظور از سی دی گردان همون فولی که سی دی میچرخه.خوب .بگذریم.ایا وقتی لنز به فولی یا به قول خودت سی گردان میرسه لیزر لنز روشن میشه یا نه.اگه لیزر لنز روشن نمیشه به احتمال 90 درصد فلت زیر لنزت باید تعویض بشه.بیشتر دیده شده که فعالیت زیاد لنز به وصیله ارمیچر مار پیچ که کارش هم طبییعی هست عامل قطع شدن قسمتی از فلت زیر لنز میشه.اگر لیزر لنزت روشن میشه ایا بازی اجرا میشه؟سوالی بود بپرسید اما دقیق تر تا بتونم به عزیز مثل شما بهتر راهنمایی کنم.موفق باشید.چند نمونه از فلت زیر لنز 136709

Torreno

کاربر سایت
Feb 13, 2020
43
نام
اشکان
چندتا سوال برام پیش اومده
۱. توی سایتایی مث ایس..ام کنسول ps2 / ps1 میزارن میزنن معیوب
چند در صد احتمال داره دستگاه عیب اساسی داشته باشه و نشه درست کرد. کلا خرابی های رایج تو ایران برای ps1 / ps2 کسی اطلاع داره ؟
(من فقط امار این دوتا کنسول میخام)
136958

۲.دسته هایی ک تو همین ایس.ام میزنن معیوب بعد نوشتن کلا از وضعیت اطلاع ندارن برا همین نوشتن معیوب
خرابی دسته ها خیلی بالاس؟ بعضیاشون از لحاظ ظاهری سالم به نظر میان
غیر از قطعی سیم که میشه درست کرد خرابی های دیگه ایم وجود داره؟
(کاری به خرابی های عمدی ندارم)

136959

sepehrpuor

کاربر فعال بخش Xbox 360
کاربر فعال
Apr 17, 2019
1,264
چندتا سوال برام پیش اومده
۱. توی سایتایی مث ایس..ام کنسول ps2 / ps1 میزارن میزنن معیوب
چند در صد احتمال داره دستگاه عیب اساسی داشته باشه و نشه درست کرد. کلا خرابی های رایج تو ایران برای ps1 / ps2 کسی اطلاع داره ؟
(من فقط امار این دوتا کنسول میخام)
View attachment 136958

۲.دسته هایی ک تو همین ایس.ام میزنن معیوب بعد نوشتن کلا از وضعیت اطلاع ندارن برا همین نوشتن معیوب
خرابی دسته ها خیلی بالاس؟ بعضیاشون از لحاظ ظاهری سالم به نظر میان
غیر از قطعی سیم که میشه درست کرد خرابی های دیگه ایم وجود داره؟
(کاری به خرابی های عمدی ندارم)

View attachment 136959
سلام دوست عزیز.در مورد سونی یک یاید بگم که تعمیرشون هیچ فایده ای نداره.1.بیشترین قطعه ای که توی همچین دستگاهایی زیاد میسوزه.ای سی لود که باعث کار کردنه لنز میشه.ای سی های دیگش اگه دستکاری نکرده باشند نه.حالا چرا گفتم ارزش تعمیر نداره.اگه لنز کامل سونی یک نگاه کنی همش از چرخ دنده تشکیل شده.اینا تایم کردنشون خیلی سخته باید بطور کامل تعویض بشه.مثل لنز سونی 2 نیست که فقط ی چرخ دنده داره که بهش میگند ارمیچر مارپیچ.که به این زودیها از بین نمیره.ولی سونی یک همش چرخ دنده پلاستیکیه که تا الان از بین رفتند.در مورد دستگیرها اینا هم 50 درصد احتمال درست شدن داره بعضیاش انالوگاش خرابه بعضیاش به قول خودت از سیمه.خیلی کم پیش میاد ای سی اینا بسوزه شاید 10 درصد.میمونه فلت داخلش که کم پیدا میشه این فلت اصلی زیر دکمهاست کارش مثل ی برده که در اثر کار کشیدن زیاد زغالشون از بین میره.که باید تعویض بشه.من از ایسام خرید کردم دستگاهای دیگه خوبه ولی به شرطی که بتونی قطعاتشونو تعمین کنی منظورم اینه که داشته باشی خودت میدونی که یا کم یابند یا گرون .موفق باشی دوست عزیز 136982 136983 136984 136985

Torreno

کاربر سایت
Feb 13, 2020
43
نام
اشکان
سلام دوست عزیز.در مورد سونی یک یاید بگم که تعمیرشون هیچ فایده ای نداره.1.بیشترین قطعه ای که توی همچین دستگاهایی زیاد میسوزه.ای سی لود که باعث کار کردنه لنز میشه.ای سی های دیگش اگه دستکاری نکرده باشند نه.حالا چرا گفتم ارزش تعمیر نداره.اگه لنز کامل سونی یک نگاه کنی همش از چرخ دنده تشکیل شده.اینا تایم کردنشون خیلی سخته باید بطور کامل تعویض بشه.مثل لنز سونی 2 نیست که فقط ی چرخ دنده داره که بهش میگند ارمیچر مارپیچ.که به این زودیها از بین نمیره.ولی سونی یک همش چرخ دنده پلاستیکیه که تا الان از بین رفتند.در مورد دستگیرها اینا هم 50 درصد احتمال درست شدن داره بعضیاش انالوگاش خرابه بعضیاش به قول خودت از سیمه.خیلی کم پیش میاد ای سی اینا بسوزه شاید 10 درصد.میمونه فلت داخلش که کم پیدا میشه این فلت اصلی زیر دکمهاست کارش مثل ی برده که در اثر کار کشیدن زیاد زغالشون از بین میره.که باید تعویض بشه.من از ایسام خرید کردم دستگاهای دیگه خوبه ولی به شرطی که بتونی قطعاتشونو تعمین کنی منظورم اینه که داشته باشی خودت میدونی که یا کم یابند یا گرون .موفق باشی دوست عزیزView attachment 136982View attachment 136983View attachment 136984View attachment 136985
ینی اکثرا مشکل اصلی رو لنزه؟
خوب اگه لنز باشه که خیلی راحت میشه عوض کرد البته به جز پلی ۲ فت،قطعات دیگه غیر لنز نیست؟

دسته دارم خودم سری اچ(فلت دائمی) کامل از لحاظ ظاهری سالمه تمام سیما وصله علامت خرابی توش نیس
ولی عین سکته مغزیا نصف چپ دکمه ها ینی dpad,l1,l2چپ و بالا نمیکنه
اینا میشه کاری براش کرد؟
اوایل این دکمه هارا باید صفت فشار میدادی تا کار کنن
ولی الان دیگه کلا کار نمیکنه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: che-jaleb

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر