مقایسه کامل و تخصصی ps3 و xbox 360

چون توی 98 % بازی های MULTI پلتفرم بازی های روی XBOX 360 بهتر هستن و کیفیت بالاتری دارن . و درضمن بدون شرایط بالا نمیتونید تفاوت 10 % رو بفهمید و خوب هیچ ادمی هم به خاطر 10 ، 12 تا بازی انحصاری PS3 HAVY RYNE – GOD OF WAR – MATAL GEAR SOLID نمیره این کنسول رو بگیره ( در صورتی که شرایط بالا رو نداشته باشه ) . چون هیچ تفاوتی رو احساس نمیکنه .
چون خودت ایکس باکس داری این حرف رو زدی؟؟؟؟
ادم دلش میاد GeOw '' SC '' AW بازی نکنه اما دلش میاد MGS یا Heavy Rain یا GOWIII بازی نکنه؟

چون خودت ایکس باکس داری این حرف رو زدی؟؟؟؟
ادم دلش میاد GeOw '' SC '' AW بازی نکنه اما دلش میاد MGS یا Heavy Rain یا GOWIII بازی نکنه؟

نه !!! من خیلی دوست داشتم که ps3 بگیرم ،، چون فقط هک نشده بود وبازیعاش گرون بود نتونستم بخرم ایکس باکس خریدم . الانم که میخوام ایکس باکس رو بفروشم ، کینکت مانع شده .

در ضمن نتیجه گیری هر مطلبی صرفا منعکس کننده دیدگاه خواننده در باره مطلب مورد نظر ( از برخی جوانب و بنا بر دلایلی ) هست . و نشان دهنده بهتر یا بد تر بودن ( چیزی که در بارش بحث شده ) نیست .

اولن کسی که میاد مطلب کسی دیگه رو نقد میکنه حتما که نباید نویسنده باشه یا تا حالا چیزی ازش چاپ شده با شه هرکسی حتی ابتدایی ترین الف بای سخت افزار رو بدونه متوجه میشه چه خبره.
بعدشم کسی که میاد یه تاپیک میزنه حداقل باید از پایه و اطلاعات ابتدایی چیزی حالیش باشه یا نه در صورتی که بخواد اطلاعات اشتباه بشه با عث گمراهی بیشتر افراد میشه
مساله بعدی این همه من پست دادم با منبع مرجع مگه نخوندی تشریف ببر پستای من رو بخون بعد بیا سنگ ایشون رو به سینه بزن من هیچ ادعایی تو زمینه سخت افزار ندارم ولی چون هم دروس دانشگاهیش رو خوندم هم کار وحرفم همینه میام وپستهای ایشون رو نقد میکنم اطلا عات اضافه هم هر چی که باقی مونده بوده تو پستهام نوشتم میتونی بری بخونی ودر اخر قرار بود این تاپیک رو من بزنم چون قولشو به بچهای این سایت و یکی از مدیرای انجمن داده بودم برو داخل تاپیک انتقادات از سایت خودت میبینی تقریبا مال 10 روز پیش هم بود این ماجرا چون نزدیک به 10روز داشتم مطالب تر جمه میکردم وتحقیق که این اقا تشریف اورد واین تاپیک رو زد منم تمام اطلاعاتی که اضافی بود رو از تو هارد پاک کردم فقط اونایی که تو ذهنم مونده رو نوشتم حالا بجایی که سنگ ایشون رو به سینه بزنی بد نیست اگر سوالی داری بپرسی.
دوست عزیز یعنی تمام صحبت های من رو اشتباه متوجه شدی
اول بگم من 30 سال سنم هست و رشتم برق بوده و فوق لیسانس هم دارم در زمینه کامپیوتر هم تجربه زیادی دارم ولی ادعایی ندارم چون میدونم از من بالاتر تو دنیا زیادن ....
در همین 6 ماه اخیر 5 تا مقاله بین المللی نوشتم تو زمینه کاری خودم و با مقاله نویسی آشنا هستم و وقتی میبینم شما گیر های بی مورد به شیوه ی مقاله نویسی ایشون میدی میام می گم ( البته اگه مقاله ی ایشون اشتباه زیاد داشته باشه باید بگیم تا یا مقالش رو ور داره یا بره اصلاح کنه) اما اینکه بگیم چرا مقاله ی بقیه رو خوندی بعدش اومدی استفاده کردی که نشد حرف !!!
من میگم شما بجای کل کل با ایشون و نوشتن 20 تا متن چند خطی جدا جدا که تو هر کدوم ایراد های ایشون رو نوشتی بدون توجه به این دوستمون مقاله ای که می گی کار کردی رو کامل اینجا بزار اگه مقاله شما کامل و مفید باشه خود من و دوستان دیگه هم میگیم مقاله شما با ذکر نامتون تو صفحه اول بیاد تا زحمتتون هدر نره
هیچ کسی هم حوصله و وقت اینکه 20 30 تا مطلب چند خطی جدا از هم رو بخونه نداره و میشه قضیه اون دوستمون که تو صفحه قبل بحث اهمیت شرکت آب و فاضلاب رو تو دستگاه ها بررسی کرد !!!
در مورد منبع هم من گفتم هر کسی از منبعی استفاده میکنه تو مقالش باید منبع رو ذکر کنه من منظورم اصلا شما نبودید !!!! و نگفتمم کسی که مقاله مینویسه باید نویسنده باشه گفتم باید اصولش رو رعایت کنه...
و نکته بعدی من نه دوستی که مقاله رو نوشته میشناسم نه ازش دفاع می کنم اما میگم بازم دست ایشون و کسانی که وقت میزارن برای بالا رفتن دانش ما از چیز هایی که استفاده می کنیم درد نکنه

ما که ریاضیمون مثل شما خوب نیست ( اما با شما 100% شرط میبندم که داری اشتباه محاسبه میکنی !!! )

دوست عزیز 87 درصد قویتر بودن قدرت PS3 نسبت به XBOX 360 یعنی PS3 در مقابل اتاری !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خود PS3 فقط و فقط 4 بار قویتر از PS2 هست ، اون وقت چه طوری 87 درصد ( یعنی بیش از 10 برابر ) قویتر از XBOX 360 هست ؟؟؟؟

اگه اینطور بود ایا قیمتش 320 هزار تومان میشد ؟؟؟
همین الانش CPU ها مدل CORE I 7 اینتل قدرتی نزدیک به CELL ( البته حساب نکردم ) , وهمینطور جدید ترین کارت ها گرافیکی روز قدرتی بین 1 تا 1/5 برابر قدرت کارت های گرافیکی این دو کنسول دارن . اون وقت شما نمیدونم چه طوری به این نتیجه رسیدی که PS3 ، دراری قدرتی برابر با 87 درصد بیشتر از XBOX 360 هست !!!!!!
مطمئن باش اشتباه کردی !!!
!

یعنی اینقدر ریاضیت بده که 87% برات معنی 10برابر میده اوستاد:-o:-o:-o:-o

دوست عزیز 87 درصد قویتر بودن قدرت PS3 نسبت به XBOX 360 یعنی PS3 در مقابل اتاری !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خود PS3 فقط و فقط 4 بار قویتر از PS2 هست ، اون وقت چه طوری 87 درصد ( یعنی بیش از 10 برابر ) قویتر از XBOX 360 هست ؟؟؟؟

همین الانش CPU ها مدل CORE I 7 اینتل قدرتی نزدیک به CELL ( البته حساب نکردم ) , وهمینطور جدید ترین کارت ها گرافیکی روز قدرتی بین 1 تا 1/5 برابر قدرت کارت های گرافیکی این دو کنسول دارن . اون وقت شما نمیدونم چه طوری به این نتیجه رسیدی که PS3 ، دراری قدرتی برابر با 87 درصد بیشتر از XBOX 360 هست !!!!!!
!
من تو بحث نیستم ولی 87 درصد میشه 10 برابر؟ :دی

تازه 100 درصد یه چیزی میشه دو برابر اون ، مثلا شما هزارتومن دارید 100 درصدش بهش اضافه بشه میشه چقد؟
میشه دو هزار تومن!
چون 100 درصد هزار تومن میشه ، خوده هزار تومنه ، پس یه 100 درصد بش اضافه میشه ، میشه دو برابر:)

!
دوست عزیز لطفا در مورد قطعات HIGH-ENDپی سی مطالعاتی داشته باشید!(چون کسی که اطلاعات سخت افزاری نداشته باشه گمراه میشه و فکر میکنه سخت افزار پی اس3 نزدیک به پی سی های امروزی هستش!)
اولا CORE I7هیچوقت قدرتی نزدیکی به CELLنداره بلکه خیلی قوی تر هستش!
شما با یک تحقیق کوچیک متوجه میشیCORE I7 990Xکه شش هسته منطقی و درمجموع 12 هسته داره چه قدرتی داره!شما داری مورچه(cell)را با فیل(i7990)مقایسه می کنه!البته این 990که گفتم1000 دلار قمیتش هست!
قوی ترین کارت های گرافیکی نسل حاضر همati5970وnvidiagtx580هستش!این دو کارت را با 7900انویدیا مقایسه می کنی شما و بعد می گی1تا 1/5 برابر کارت نسل حاضر پی سی با کنسول فرق داره!در صورتی که 580و5970حدودا7-8برابر 7900 هستن!

ما که ریاضیمون مثل شما خوب نیست ( اما با شما 100% شرط میبندم که داری اشتباه محاسبه میکنی !!! )

!

یعنی اینقدر ریاضیت بده که 87% برات معنی 10برابر میده اوستاد:-o:-o:-o:-o

وقتی تو پرانتز گذاشتمش یعنی چی ؟؟؟؟ میتونی بفهمی ؟؟؟ اون یک جور تشبیه استعاره ای هست . وقتی تو پرانتز گذاشتم به معنی 10 برابر نیست . اوستاد ;)

من تو بحث نیستم ولی 87 درصد میشه 10 برابر؟ :دی

تازه 100 درصد یه چیزی میشه دو برابر اون ، مثلا شما هزارتومن دارید 100 درصدش بهش اضافه بشه میشه چقد؟
میشه دو هزار تومن!
چون 100 درصد هزار تومن میشه ، خوده هزار تومنه ، پس یه 100 درصد بش اضافه میشه ، میشه دو برابر:)

جواب شما رو بالا دادم ( درست میگین ) :)

دوست عزیز لطفا در مورد قطعات HIGH-ENDپی سی مطالعاتی داشته باشید!(چون کسی که اطلاعات سخت افزاری نداشته باشه گمراه میشه و فکر میکنه سخت افزار پی اس3 نزدیک به پی سی های امروزی هستش!)
شما با یک تحقیق کوچیک متوجه میشیCORE I7 990Xکه شش هسته منطقی و درمجموع 12 هسته داره چه قدرتی داره!شما داری مورچه(cell)را با فیل(i7990)مقایسه می کنه!البته این 990که گفتم1000 دلار قمیتش هست!
قوی ترین کارت های گرافیکی نسل حاضر همati5970وnvidiagtx580هستش!این دو کارت را با 7900انویدیا مقایسه می کنی شما و بعد می گی1تا 1/5 برابر کارت نسل حاضر پی سی با کنسول فرق داره!در صورتی که 580و5970حدودا7-8برابر 7900 هستن!

من وقتی از چیزی مطمئن نیستم ، دربارش حرف نمیزنم. ( با اینکه مقالات زیادی در باره cpu و gpu های pc امروزی خوندم ، اما چون دقیقا میزان قدرتهاشون رو نمیدونستم برای همین هم احتیاط کردم ;) .) .

اما کارت گرافیک رو که شما میگی درست میگی . چون کارت گرافیک کنسولها ( xbox 360 که سری R500 ATI هست ) و PS3 هم که هسته G7800 هست ) . خوب معلومه که حرف شما درسته . اما در مورد CPU ، مخصوصا CELL من احتاط کردم . CELL واقعا قدرتمنده !!!! فقط با تست های صد در صد معتبر میشه از میزان قدرت ها اطلاع کافی پیدا کرد .

در ضمن برای CELL از نظر من زیاد تعداد هسته فرق نداره . چونکه با اینکه تک هسته ایه ، اما خیلی قویتر از برخی CPU های چند هسته ای دیگه هست ( چون نوعی POWER PC هست ) .

وقتی تو پرانتز گذاشتمش یعنی چی ؟؟؟؟ میتونی بفهمی ؟؟؟ اون یک جور تشبیه استعاره ای هست . وقتی تو پرانتز گذاشتم به معنی 10 برابر نیست . اوستاد ;)
مثل اینکه ریاضیت از زبان فارسیت بهتره
فکر کنم وقتی چیزی داخل پرانتز هست توضیحی درباره کلمه یا جمله یا پاراگراف قبل باشه:d
می فرمودییو

آخرین ویرایش:
مثل اینکه ریاضیت از زبان فارسیت بهتره
فکر کنم وقتی چیزی داخل پرانتز هست توضیحی درباره کلمه یا جمله یا پاراگراف قبل باشه:d
می فرمودییو

درسته . اما یه جمله کوتاه تشبیهی نوشتم ( نه توضیح !!;) )

ای بابا چه قد بحثا تکراری خسته نشدین یه وقت
قبول کن که پی اس چهار برابر قوی تر از ایکس باکسه
مگه نمیبینی تعداد موها تو کله کریتوس هشت هزارتاست در حالی که تو کله مارکوس فینیکس دو هزار تا مو بکار رفته:|
این ینی قدرت چهار برابر بیشتر/:)
بفهم دیگه اه:d

برای بدست اوردن مقدار محاسبات شناور cpuکامپیوتر خودتون از این برنامه استفاده کنید:
http://downloads.guru3d.com/IntelBurnTest-v2.3-download-2047.html#download
برنامه رو اجرا کنید به هیچ گزینه ایی دست نزنید فقط روی استارت کلیک کنید نتایج یکی یکی پدیدار میشن هرنتیجه گویای مقدار محاسبه شناور تو یک ثایه هست که تو بازه های معینی حساب شده.
خوب حالا مقدار محاسبات شناور cellوxenonرو در نظر میگیریم این مقدار برای cellهست230gflopبرای xenonهست96gflop
مثال برای خودم که cpuچهار هسته ایی amdمدل phenom2 945دارم این نرم افزار عدد 32.1000نشون میده یعنی32gflopتعجب کردید نه!!!
تعجب نکنید cpuکامپیوترهای شخصی اولن riskنیستن یعنی اصلا برای این موضوع بهینه سازی نشدن شما فکر کنید برای یه ماشین حساب مهندسی که نمیان از cpuکامپیوتر استفاده کنن از پردازنده بهینه سازی شده برای این منظور استفاده میکنن یعنی cpuکنسول باcpuکامپیوترهای شخصی از پایه وریشه تفاوتهای اساسی دارن.
این که میبینید cpuکنسولها پردازش شناورشون بالاست چون برای گیم طراحی شدن نه اجرای ویندوز یا نرم افزارهای اونها cpuکامپیوتر از معماری x86وx64پشتیبانی میکنن ولی cpuکنسولها ریسک هستند یعنی فقط وفقط محاسبه برداری!!!
حالا چرا بردار چون مبنای پردازش بازی ها در کنسولها برای کنترل اجسام وابجکتها به صورت برداری هست البته برنامه نویسی برای هوش مصنوعی و موارد دیگه بصورت کد هست که بر عهده مرکز وقلب cpuیعنی ppeیا قلب powerpcهست ولی در کامپیوتر چه از لحاظ کنترل اجسام چه از لحاظ برنامه نویسی هوش مصنوعی به صورت کدهست.
حسن cpuکامپیوتر به سرعت محاسبه هست معماریx86وx64سرعت برق اسایی در محاسبات دارن برای همینه که اکثر بازی هایی که با کنسولها مشترک هستن از فریم بالاتری برخوردارن البته مسئله ایی که مطرح میشه اینه که قدرت کامپیوترهای شخصی بالاتر هست البته این موضوع بر میگرده به قطعات استفاده شده در کامپیوتر ولی در شرایط یکسان در واقع قدرتها یکی هست ولی سرعتها فرق میکنه .
در مورد سرعت در کنسولها این بر میگرده به یک بحث بسیار پیچیده که هم مربوط میشه به ظرفیت حافظه سیستم و هم محاسبات شناور که اگر بخوام درباره اش تو ضیح بدم باید تا صبح مطلب بنویسم ولی به همین اکتفا میکنم که علت اینکه حافظه سیستم یاramکنسولها اینقدر از نظر ما کم هست در واقع اینطور نیست از نظر ما اینطوری بر داشت میشه همین مقدار حافظه معادل 2گیگ یا 3گیگ رم در کامپیوترهای شخصی میشه چطوری ؟؟
چون اطلاعات در رم کنسولها به صورت مختصات نقطه هایی روی بردارهای xوyذخیره میشه که میره تو بحث لگاریتم ومشتق و انتگرال که یک پردازشگر با محاسبات بسیار بالا میخواد برای باز کردن این اطلاعات از رم کنسول حالا این یکی از دلایل اینکه چرا قدرت محاسبات اینcpuها چقدر بالاست.
برای اینکه تقریبا بفهمیم قدرت ps3و360تو چه حدودی هست به اینجا توجه کنید

مقدار محاسباتی که کنسول ps3میتواند در یک ثانیه انجام بدهد 630gflopهست که اگر بخوایم مقایسه کنیم با کارت گرافیکهایی که تو این رده هستن میشه:
9800gtxبا محاسبات 648gflop
250gts...704gflops
260gtx....715gflop
450gts....601gflops
460gtx...748gflops
8800ultra...576gflops
خوب همینطور که میبینید قدرت پردازش کل محاسبات ps3از 8800ultraبالاتر واندازه 9800gtxو از 460gtxکمتر هست.
یادم میاد سال 2007قیمت 8800ultraیه چیزی بین 599تا699دلار بود حالا شما قضاوت کنید کدوم برای بازی به صرفه تر هستن.

اما ایکس باکس 360 ببینیم تو چه حدودی هست :
کل محاسبات شناور این کنسول 336gflopهست علت اینکه مقدار این عدد از مقدار کنسول رقیب کمتر هست بیشتر بخاطر cpuاین کنسول هست چون cpuکنسول رقیب 230gflopهست ولی این96gflop.
اما مقایسه:
8800gts{g80}...346
9600gt....312
240gts....385
440gt...311
خوب همونطور که مشاهده میکنید 360حدود قدرتش مشخص شد یعنی بیشتر از و240gts9600ومعادل 8800نمونه مدل96شیدریش وقیمتشم 2007 حدود 299دلار بود وکمتر از 240gts.خوب همین طور که دیدید حدود قدرت 2کنسول مشخص شد.
منبع برای مقایسه با کارت گرافیکهای pc:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Nvidia_graphics_processing_units

کسی که تاپیک رو ایجاد کرده اگر مایل هست میتونه هر قسمت از نوشته ها رو به صفحه اول تاپیک اضا فه کنه.

آخرین ویرایش:
برای بدست اوردن مقدار محاسبات شناور cpuکامپیوتر خودتون از این برنامه استفاده کنید:
http://downloads.guru3d.com/IntelBurnTest-v2.3-download-2047.html#download
برنامه رو اجرا کنید به هیچ گزینه ایی دست نزنید فقط روی استارت کلیک کنید نتایج یکی یکی پدیدار میشن هرنتیجه گویای مقدار محاسبه شناور تو یک ثایه هست که تو بازه های معینی حساب شده.
خوب حالا مقدار محاسبات شناور cellوxenonرو در نظر میگیریم این مقدار برای cellهست230gflopبرای xenonهست96gflop
مثال برای خودم که cpuچهار هسته ایی amdمدل phenom2 945دارم این نرم افزار عدد 32.1000نشون میده یعنی32gflopتعجب کردید نه!!!
تعجب نکنید cpuکامپیوترهای شخصی اولن riskنیستن یعنی اصلا برای این موضوع بهینه سازی نشدن شما فکر کنید برای یه ماشین حساب مهندسی که نمیان از cpuکامپیوتر استفاده کنن از پردازنده بهینه سازی شده برای این منظور استفاده میکنن یعنی cpuکنسول باcpuکامپیوترهای شخصی از پایه وریشه تفاوتهای اساسی دارن.
این که میبینید cpuکنسولها پردازش شناورشون بالاست چون برای گیم طراحی شدن نه اجرای ویندوز یا نرم افزارهای اونها cpuکامپیوتر از معماری x86وx64پشتیبانی میکنن ولی cpuکنسولها ریسک هستند یعنی فقط وفقط محاسبه برداری!!!
حالا چرا بردار چون مبنای پردازش بازی ها در کنسولها برای کنترل اجسام وابجکتها به صورت برداری هست البته برنامه نویسی برای هوش مصنوعی و موارد دیگه بصورت کد هست که بر عهده مرکز وقلب cpuیعنی ppeیا قلب powerpcهست ولی در کامپیوتر چه از لحاظ کنترل اجسام چه از لحاظ برنامه نویسی هوش مصنوعی به صورت کدهست.
حسن cpuکامپیوتر به سرعت محاسبه هست معماریx86وx64سرعت برق اسایی در محاسبات دارن برای همینه که اکثر بازی هایی که با کنسولها مشترک هستن از فریم بالاتری برخوردارن البته مسئله ایی که مطرح میشه اینه که قدرت کامپیوترهای شخصی بالاتر هست البته این موضوع بر میگرده به قطعات استفاده شده در کامپیوتر ولی در شرایط یکسان در واقع قدرتها یکی هست ولی سرعتها فرق میکنه .
در مورد سرعت در کنسولها این بر میگرده به یک بحث بسیار پیچیده که هم مربوط میشه به ظرفیت حافظه سیستم و هم محاسبات شناور که اگر بخوام درباره اش تو ضیح بدم باید تا صبح مطلب بنویسم ولی به همین اکتفا میکنم که علت اینکه حافظه سیستم یاramکنسولها اینقدر از نظر ما کم هست در واقع اینطور نیست از نظر ما اینطوری بر داشت میشه همین مقدار حافظه معادل 2گیگ یا 3گیگ رم در کامپیوترهای شخصی میشه چطوری ؟؟
چون اطلاعات در رم کنسولها به صورت مختصات نقطه هایی روی بردارهای xوyذخیره میشه که میره تو بحث لگاریتم ومشتق و انتگرال که یک پردازشگر با محاسبات بسیار بالا میخواد برای باز کردن این اطلاعات از رم کنسول حالا این یکی از دلایل اینکه چرا قدرت محاسبات اینcpuها چقدر بالاست.
برای اینکه تقریبا بفهمیم قدرت ps3و360تو چه حدودی هست به اینجا توجه کنید

مقدار محاسباتی که کنسول ps3میتواند در یک ثانیه انجام بدهد 630gflopهست که اگر بخوایم مقایسه کنیم با کارت گرافیکهایی که تو این رده هستن میشه:
9800gtxبا محاسبات 648gflop
250gts...704gflops
260gtx....715gflop
450gts....601gflops
460gtx...748gflops
8800ultra...576gflops
خوب همینطور که میبینید قدرت پردازش کل محاسبات ps3از 8800ultraبالاتر واندازه 9800gtxو از 460gtxکمتر هست.
یادم میاد سال 2007قیمت 8800ultraیه چیزی بین 599تا699دلار بود حالا شما قضاوت کنید کدوم برای بازی به صرفه تر هستن.

اما ایکس باکس 360 ببینیم تو چه حدودی هست :
کل محاسبات شناور این کنسول 336gflopهست علت اینکه مقدار این عدد از مقدار کنسول رقیب کمتر هست بیشتر بخاطر cpuاین کنسول هست چون cpuکنسول رقیب 230gflopهست ولی این96gflop.
اما مقایسه:
8800gts{g80}...346
9600gt....312
240gts....385
440gt...311
خوب همونطور که مشاهده میکنید 360حدود قدرتش مشخص شد یعنی بیشتر از و240gts9600ومعادل 8800نمونه مدل96شیدریش وقیمتشم 2007 حدود 299دلار بود وکمتر از 240gts.خوب همین طور که دیدید حدود قدرت 2کنسول مشخص شد.

کسی که تاپیک رو ایجاد کرده اگر مایل هست میتونه هر قسمت از نوشته ها رو به صفحه اول تاپیک اضا فه کنه.
ممنون دوست عزیز
مفید بود!خوشم اومد با کسی بحث می کنم که سطح اطلاعاتش بالاست و فن بازی در نمیاره! ;)
دوست عزیز من تا حدودی با محاسبات شناور اشنا هستم!
ضمنا خب باید پی اس3 وقتی عرضه میشه باید قدرت بالایی داشته باشه و سخت فزار اون زمان پی سی برابری کنه یا قوی تر باشه چرا که این کنسول حداقل5 سال قراره براش بازی ساخته بشه و دست بازی ساز ها را بسته نگه نداره!الان تو پی سی های خانگی صحبت از ترافلاپس هستش!
دوست عزیز کارت 5970یک دونش 928گیگ فلاپس قدرت داره در محاسبات double precision !
اینم منبع!
<LI id=rrli84>Processing power (single precision): 4.64 TeraFLOPS <LI id=rrli85>Processing power (double precision): 928 GigaFLOPS
اصلا منبعی داری که ps3تو double precisionچقدر قدرت داره؟
حالا کارت گرون را بذاریم کنار!
همین کارت 5850که تولید2009هستش و قیمتش الان زیر 180 دلار هست!
قدرتش را ببین!
Processing power (single precision): 2.09 TeraFLOPS
Processing power (double precision): 418 GigaFLOPS
----------
بماند تا روز های اینده که 6990میاد چه قدرتی عظیمی داره!
HD 6990 is based on 40nm fabrication process and is capable of providing 6.0 teraflops of single precision and 1.5 teraflops of double precision

اینم منبع!

ممنون دوست عزیز
مفید بود!خوشم اومد با کسی بحث می کنم که سطح اطلاعاتش بالاست و فن بازی در نمیاره! ;)
دوست عزیز من تا حدودی با محاسبات شناور اشنا هستم!
ضمنا خب باید پی اس3 وقتی عرضه میشه باید قدرت بالایی داشته باشه و سخت فزار اون زمان پی سی برابری کنه یا قوی تر باشه چرا که این کنسول حداقل5 سال قراره براش بازی ساخته بشه و دست بازی ساز ها را بسته نگه نداره!الان تو پی سی های خانگی صحبت از ترافلاپس هستش!
دوست عزیز کارت 5970یک دونش 928گیگ فلاپس قدرت داره در محاسبات double precision !
اینم منبع!
<LI id=rrli84>Processing power (single precision): 4.64 TeraFLOPS <LI id=rrli85>Processing power (double precision): 928 GigaFLOPS
اصلا منبعی داری که ps3تو double precisionچقدر قدرت داره؟
حالا کارت گرون را بذاریم کنار!
همین کارت 5850که تولید2009هستش و قیمتش الان زیر 180 دلار هست!
قدرتش را ببین!
Processing power (single precision): 2.09 TeraFLOPS
Processing power (double precision): 418 GigaFLOPS
----------
بماند تا روز های اینده که 6990میاد چه قدرتی عظیمی داره!
HD 6990 is based on 40nm fabrication process and is capable of providing 6.0 teraflops of single precision and 1.5 teraflops of double precision

اینم منبع!

ببینید به طور کل کارت گرافیکهای amd.atiدارای محاسبات شناور با دقت یک یعنی single precisionبالایی هستند که اکثر افراد فریب همین محاسبه رو میخورن این در صورتیه که محاسبات شناور 580gtxدر حدود 1581ترا فلاپهtflopخوب الان رو کاغذ 5850قدرت بیشتری داره ولی تو بنچمارک چیز دیگه ایی رو نشون میده تجربه ایی که من کسب کردم این بوده که محاسبات شناور واقعی کارت گرافیکهای amdدر واقع دقت دومش درسته یعنی double precision
درمورد کارت گرافیکهای انویدیا ما دقت اول و دوم نداریم فقط یک نوع محاسبه در مورد این نوع کارت گرافیکها میمونه و بخاطر همین من اومدم کنسولها رو با این کارت گرافیک مقایسه کردم
در مورد کنسولها اساس وپایه پردازش فرقکنه دقت اول یا دوم معنای خاصی نداه
مثلا برای فیزیک در پلی استیشن3 علاوه بر اینکه کارت گرافیک این کنسول انویدیا هست واز شتاب دهنده فیزیک انویدیا استفاده میکنه در عمل میبینیم که اصلا چه تو بازیهای مولتی چه در اختصاصی عملا از این نوع فیزیک استفاده نمیشه علت هم اینجاست چون ps3یک cpuخارق العاده داره که از هشت تا پردازشگر کمکی به نام speاستفاده میکنه که هر کدوم از این پردازشگرها قادرن چند ضلعیهایی رو که خودشون درست میکنن با دقت بسیار بالا به وسیله پردازشگر mipsکه داخل هر speتعبیه شده با دقت بسیار زیاد این چند ضلعیها رو کنترل کنن وما شاهد فیزیک عالی هستیم.

• Like
Reactions: mehdihoo
ببینید به طور کل کارت گرافیکهای amd.atiدارای محاسبات شناور با دقت یک یعنی single precisionبالایی هستند که اکثر افراد فریب همین محاسبه رو میخورن این در صورتیه که محاسبات شناور 580gtxدر حدود 1581ترا فلاپهtflopخوب الان رو کاغذ 5850قدرت بیشتری داره ولی تو بنچمارک چیز دیگه ایی رو نشون میده تجربه ایی که من کسب کردم این بوده که محاسبات شناور واقعی کارت گرافیکهای amdدر واقع دقت دومش درسته یعنی double precision
درمورد کارت گرافیکهای انویدیا ما دقت اول و دوم نداریم فقط یک نوع محاسبه در مورد این نوع کارت گرافیکها میمونه و بخاطر همین من اومدم کنسولها رو با این کارت گرافیک مقایسه کردم
در مورد کنسولها اساس وپایه پردازش فرقکنه دقت اول یا دوم معنای خاصی نداه
مثلا برای فیزیک در پلی استیشن3 علاوه بر اینکه کارت گرافیک این کنسول انویدیا هست واز شتاب دهنده فیزیک انویدیا استفاده میکنه در عمل میبینیم که اصلا چه تو بازیهای مولتی چه در اختصاصی عملا از این نوع فیزیک استفاده نمیشه علت هم اینجاست چون ps3یک cpuخارق العاده داره که از هشت تا پردازشگر کمکی به نام speاستفاده میکنه که هر کدوم از این پردازشگرها قادرن چند ضلعیهایی رو که خودشون درست میکنن با دقت بسیار بالا به وسیله پردازشگر mipsکه داخل هر speتعبیه شده با دقت بسیار زیاد این چند ضلعیها رو کنترل کنن وما شاهد فیزیک عالی هستیم.
افرین دوست عزیز!
روی کاغذ شاید پی اس3 مثلا با 460فقط فقط110گیگافلاپس فرق کنه!که البته مقدار کمی هم نیست!اما می بینی که 460 برات بازی مثل کرایسیس2 روی dx9با فریم خوب حدودامیانگین40 فرمی میاره در صورتی همچین گرافیکی روی پی اس3عمرا30فریم بده!
اونم به لطف معماری کارت جدید کارت پی سی هستش!
من قبول دارم cellمعماری واقعا قوی داشته زمان خودش تو این 4سال که حدودا پی اس3 اومده امتحان خودش را پس داده!

افرین دوست عزیز!
روی کاغذ شاید پی اس3 مثلا با 460فقط فقط110گیگافلاپس فرق کنه!که البته مقدار کمی هم نیست!اما می بینی که 460 برات بازی مثل کرایسیس2 روی dx9با فریم خوب حدودامیانگین40 فرمی میاره در صورتی همچین گرافیکی روی پی اس3عمرا30فریم بده!
اونم به لطف معماری کارت جدید کارت پی سی هستش!
من قبول دارم cellمعماری واقعا قوی داشته زمان خودش تو این 4سال که حدودا پی اس3 اومده امتحان خودش را پس داده!

نه ببینید این مقدار اعدادی که من بدست اوردم دقیقا همون مقدار واقعیه که این کنسولها میتونن پردازش کنن برای اینکه گم نشید وخوب حرف منو متوجه بشید مقدار محاسبه شناور کارتهای amdرو بزارید کنار و فقط روی انویدیا تمرکز کنید منم اولش نظر شما رو داشتم ولی با دیدن بازی گاد اف وار 3 پلی استیشن3 دوباره مجبور شدم تحقیقاتتمو از نو شروع کنم واقعن گرافیک این بازی من رو تکون داد دارم جدی میگم جدا از فن بازی واین حرفها واقعا من چیزی که دیدم هر کارت گرافیکی نمیتونست این اشکال عجیب غریب محیطهای بشدت با کیفیت بالا نور پردازی عجیب با 60فریم رندر کنه اینو دارم جدی میگم چیزی که من تو کنسولها متوجه شدم برای بدست اوردن محاسبات شناورشون تقریبا همون سادگی کارت گرافیکهای انویدیا رو داره وزیاد پیچیده نیستن ولی در مورد amdاینطور نیست.
در مورد اینکه بازیهایی مثل کرایسیز2 چرا رو 30فریم اجرا میشن علت های خودش رو داره یکی از بزرگترین علتهاش نو برنامه نویسی ونوع هضم کردن اطلاعات داخل کنسوله چون محاسبات برای باز کردن فایلها سنگینه نرخ فریم زیاد نمیتونه بیاد بالا این عامل نباید با کارت گرافیکهای پی سی مقایسه بشه حالا چون 30فریم میده یه 9500هم30فریم میده پس این دو برابرند نه این اشتباه هست.
ببینید روند ذخیره و خوندن اطلاعات در رم کنسول دائما با دی کمپرس کردن و کمپرسینگ انجام میشه و cpuزیر بار هست واگر بخواد بازی روی 60اجرا بشه اولن فشار وحشتناکی به cpuمیاد که که بدلیل فضای کم تهویه باعث مشکلات سخت افزاری میشه دوما فریم دائما کم وزیاد میشه که به قول خودمون دستگاه شروع میکنه به دک زدن وباعث فشار اومدن به پاور دستگاه وقطعات سخت افزاری دیگه میشه وعمر کنسول کم میشه انهایی که گفتم شایع ترین عواملشه.

کسی که تاپیک رو ایجاد کرده میتونه از تمام پستهای من هر جاشو دوست داشت تو صفحه اول بزاره.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or