مقایسه سخت افزاری XBOX One و PlayStation 4

BIGnote

کاربر سایت
Apr 14, 2010
1,040
نام
مجید
موضوعی که هست اینه که چیپی که تو Xbox One استفاده شده CPUش Jaguar هست که مایکروسافت یمقدرا تغییرات توش ایجاد کرده و برای GPU هم از هسته های GCN استفاده شده که اگه بخوایم با APUـه PS4 مقایسه کنیم فرق خاصی نداره جز اینکه 6 تا از GCN Coreها رو برداشتن جاش ESRAM و Move Engine گزاشتن.
3بیلیون دلار مبلغ خیلی خیلی کلفتیه که خنده داره اگه فک کنیم مایکروسافت فقط برای این چیپی که تو Xbox One بکار رفته هزینه کرده باشه! جالب اینجاست که همین تغیرات جزئی تو چیپ رو تیم خود مایکروسافت انجام داده.
فک میکنم E3 مشخص شه که این پول صرف چه چیزی شده. Xbox One Pro آیا؟ Infinity؟ Fusion؟:d

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
700
نام
Mehdy
Bob Feldstein از انویدیا که سایقا در AMD کار میکرده اعلام کرده مایکروسافت برای پردازنده که با همکاریه AMD ساخته شده بیش از 3 میلیارد دلار هزینه شده ! قابل ذکر باشه که سونی برای پروژه CELL 400 میلیون دلار هزینه کرده بوده .

3 میلیارد دلار میدونید دیگه یعنی چی فکر میکنید هر شرکتی میتونه از پسش بر بیاد ؟ این نشون میده واقعا چه تکنولژی و فناوری تو پردازنده XBOX ON درج شده . ما که مطمئن بودیم XBOX ON مثل همین نسل یه پردازنده غول گرافیکی داره این دیگه پیشکش !

AMD's Xbox One Project Valued At Over $3 billion - Gamechup | Video Game News, Reviews, Features, Guides
به نظر من که شدیدا اغراق شده!!
آخه یکی نیست بگه خالی میخوای ببندی یه چیز بگو با منطق جور بیاد!!...شما پهنای باند GPU و CPU رو برابر 68 گیگابایت میگیری که مال دو نسل قبله اونوقت بعدش میای میگی من 3 میلیارد دلاربرای پردازشگر هزینه کردم:|کنتور نداره که!!
حتی قویترین CPU و GPU دنیا هم با اون پهنای باند هیچ کار خاصی نمیتونه بکنه چون اصلا اطلاعات مورد نیاز پردازشش نمی تونه به موقع به دستش برسه!!!....دوستان هم برای اینکه بهتر منظور من رو متوجه شن میتونند یه Titan بگذارند روی سیستم بعد پهنای باند اون رو به 70 کاهش بده ببین چه بلایی سر گرافیک میاد!!!!

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
به نظر من که شدیدا اغراق شده!!
آخه یکی نیست بگه خالی میخوای ببندی یه چیز بگو با منطق جور بیاد!!...شما پهنای باند GPU و CPU رو برابر 68 گیگابایت میگیری که مال دو نسل قبله اونوقت بعدش میای میگی من 3 میلیارد دلاربرای پردازشگر هزینه کردم:|کنتور نداره که!!
حتی قویترین CPU و GPU دنیا هم با اون پهنای باند هیچ کار خاصی نمیتونه بکنه چون اصلا اطلاعات مورد نیاز پردازشش نمی تونه به موقع به دستش برسه!!!....دوستان هم برای اینکه بهتر منظور من رو متوجه شن میتونند یه Titan بگذارند روی سیستم بعد پهنای باند اون رو به 70 کاهش بده ببین چه بلایی سر گرافیک میاد!!!!
titan esram داره ؟ در ضمن 32 mb esram كه توي xone به كار ميره احتياج به چه طور بگم ذخيره سازي مجدد توي رم نداره

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
700
نام
Mehdy
titan esram داره ؟ در ضمن 32 mb esram كه توي xone به كار ميره احتياج به چه طور بگم ذخيره سازي مجدد توي رم نداره
اولا esram بیشتر نقش کش رو داره و فقط برای پردازش یه سری محاسبات خاص استفاده میشه چون برخلاف مموری معمولی قابلیت رفرش و تغییر سریع اطلاعات رو نداره که با این اوصاف شخصا حدس میزنم بیشتر از اینکه به درد GPU بخوره به کار CPU میاد مخصوصا که پهنای باندش هم برای GPU خیلی پایینه،یه چیزی معادل 102GB که AMD اولین بار این پهنای باند رو توی سری 2900 HD به کار برد(8 سال پیش!)...البته صحبت اصلی من سر این قضیه_ست که طرف به نمایندگی مایکروسافت این خالی رو بسته تا یه ذره از فشاری که روی مایکرو به خاطر سخت افزار ضعیف کنسولش هست کم کنه!!

alexxxx

کاربر سایت
Feb 1, 2012
78
نام
کیوان
نه این قدر هم در پهنای باند اختلاف ندارند
گفته شده 32 مگ رم esram به دلیل سرعت بسیار بالا پهنای باندی نزدیک به 100 گیگ بر ثانیه برای گرافیک به وجود میاره + 68 گیگ هم که پهنای باند رم سیستم هست
که جمعا میشه 168 گیگ
پهنای باند سونی هم که مجموعه رم سیستم و گرافیکش که یکین 178 گیگه که بنا بر این به هم نزدیکن تقریبا

پهنای باند xboxone 68GB هست که با esram 32MB میشه 102GB
168GB رو از کجا اوردی؟!!!!!!
برای ps4 هم 176GB هست که اختلاف زیاده. DDR3 و GDDR5 بودن رو هم در نظر بگیر که دیگه خیلی بیشتر میشه!!!

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
به به خالی بندی از این نوع هم ندیده بودیم که به لطف دوستان اینم شد :bighug: میگم چطوره که یکی تو انویدیا الان کار کنه بیاد یه همچین خالی بندی راه بندازه ؟ میگم Bob Feldstein مجبوری همچین خالی بندی راه بندازی ؟ :|

آخرین ویرایش:

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
به به خالی بندی از این نوع هم ندیده بودیم که به لطف دوستان اینم شد :bighug: میگم چطوره که یکی تو انویدیا الان کار کنه بیاد یه همچین خالی بندی راه بندازه ؟ میگم Bob Feldstein مجبوری همچین خالی بندی راه بندازی ؟ :|

فرخ توبه کن !!! Bob Feldstein که هیچ، خود مایکروسافت هم بگه قبول نیست ... مهم اینه که منابع رسمی سونی ( PS FAN ها ) تکذیب کردن ...

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
فرخ توبه کن !!! Bob Feldstein که هیچ، خود مایکروسافت هم بگه قبول نیست ... مهم اینه که منابع رسمی سونی ( PS FAN ها ) تکذیب کردن ...
مهمتر اینکه مایکروسافت 3 میلیارد دلار هزینه کرده که با کمک amd یه چیز بهتر درست کنن که در نهایت ضعیفتر از ماله ps4 شده :| هی هی هی :( میگم مایکرو دیوانه بودی این کار را بکنی ! 3 میلیارد دلار به amd رشوه میدادی تا قویترش را بده برات دیگه :|

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
623
نام
مهدی
@فرخ
این قسمتش رو هم دیدی؟
looks like Sony and AMD may have struck a similar deal, and Sony uses a significantly powerful GPU in the PS4 compared to what’s in the Xbox One, so it’s hard to say exactly how much the deal must have cost
البته قبل از اینکه حمله کنید اینو بگم که نظر من در مورد اکس وان رو تو پست قبلیم که تو تاپیک فعلا بسته شده موجوده میتونید بخونید.

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,742
نام
مراد حلیمی
دروغ كه نميگه يعني سودي واسشون نداره دروغ گفتن.....ولي مساله اينجاس شايد همچين مقادير يا حتي بيشترش رو هم سوني پرداخته باشه و در نتيجه نميتونه چندان معيار عظمت و ... باشه:d(همونطور كه دوست پست قبلي من هم تو پستشون با نقل قولي از متن گفتن)

.

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
دروغ كه نميگه يعني سودي واسشون نداره دروغ گفتن.....ولي مساله اينجاس شايد همچين مقادير يا حتي بيشترش رو هم سوني پرداخته باشه و در نتيجه نميتونه چندان معيار عظمت و ... باشه:d(همونطور كه دوست پست قبلي من هم تو پستشون با نقل قولي از متن گفتن)

.

نه از دید دوستان سونی یه شرکت بدبخته که فقط از راه ساختمون فروشی پول درمیاره اصلا رنگ 3 میلیارد دلار ندیده تاحالا بیچاره :(

آخرین ویرایش:

BIGnote

کاربر سایت
Apr 14, 2010
1,040
نام
مجید
نه از دید دوستان سونی یه شرکت بدبخته که فقط از راه ساختمون فروشی پول درمیاره اصلا رنگ 3 میلیارد دلار ندیده تاحالا بیچاره :(
کاری ندارم به اینکه سونی پول داره یا نه، ولی بزرگترین سرمایه گزاری سونی تو بخش سخت افزار (گیمنگ) پروژه Cell بود که سهم سونی 400 میلیون دلار بود. بعد از اینکه Kaz اومد روی کار بارها اعلام کردند که دیگه نمیخوان برای PS4 هم به این مقدار تو بخش R&D سرمایه گزاری کنن و میخوان هزینه ها رو کم کنن و سریعتر به سود دهی برسن.

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
اولا esram بیشتر نقش کش رو داره و فقط برای پردازش یه سری محاسبات خاص استفاده میشه چون برخلاف مموری معمولی قابلیت رفرش و تغییر سریع اطلاعات رو نداره که با این اوصاف شخصا حدس میزنم بیشتر از اینکه به درد GPU بخوره به کار CPU میاد مخصوصا که پهنای باندش هم برای GPU خیلی پایینه،یه چیزی معادل 102GB که AMD اولین بار این پهنای باند رو توی سری 2900 HD به کار برد(8 سال پیش!)...البته صحبت اصلی من سر این قضیه_ست که طرف به نمایندگی مایکروسافت این خالی رو بسته تا یه ذره از فشاری که روی مایکرو به خاطر سخت افزار ضعیف کنسولش هست کم کنه!!

احسنت ديگه هيچ حرفي نميمونه مويد باشي

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
دوستان جایی اعلام کرده که 8 گیگ رم ddr3?
چون من یکی از دوستام داشت کنفرانس رو از IGN نگاه میکرد گفت از Major Nelson هنگام کنفرانس پرسیدن رم از چه نوع هست گفته که ما تو E3 اعلام میکنیم که رم از چه نوعی
بعد ازش پرسیدن که رم ddr3 و gddr5 چقدر با هم تفاوت دارن
گفته خیلی زیاد و خیلی میتونن رو فریم ریت بازی تاثیر داشته باشن
منبعی که مایکروسافت تایید کرده رم ddr3 رو بزارید لطفا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر