معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
@alitriple جان خسته نباشی
آقا میشه یه پست آپدیت شده در مورد Overlay Menu بذاری لطفا؟ و یکمی کامل تر؟ مثلا اینکه برنامه دیگه ایم نیاز داره آیا یا نه. من تازگی کنسول رو کپیخور کردم و نوب نوبم.

سلام داداش ممنون
تو همون پست که اموزش Overlay Menu هست کافیه همون فایلها بریزی تو مسیرش و همون نکات اموزش رو اجرا کنی و قدیم باید مثلا برای چیت از edizon استفاده میکردی و در حین بازی میرفتی داخل این برنامه ولی با اومدن Overlay Menu دیگه از داخل خود بازی با گرفتن اون دکمه ها میشد چیت اجرا کرد یا اهنگ و غیره و دسترسی کلا راحت شد با اومدن این.

این نکته رو هم بگم برای اون اموزش تا فریمور 15.0.1 جواب میده و برای فریمور 16 به بالا باید دو قسمت از Overlay اپدیت بشه ولی همچنان بعضی وقتها موقع اجرا من دیدم هنگ میکنه روی فریمور 16 و میخواین درست کار کنه باید روی فریمور 15.0.1 باشید که خودمم هنوز روی همین فریمور هستم. موردهایی که باید اپدیت بشه میزارم و اول پست من بخونید و دانلود کنید و بعد دو مورد زیرم اپدیت کنید و تو مسیرها که با فولدر مشخص شده برزید.

https://github.com/WerWolv/Tesla-Menu/releases/download/v1.2.1/ovlmenu.zip

https://github.com/WerWolv/nx-ovlloader/releases/download/v1.0.6/nx-ovlloader.zip
سلام
علی آقا یک سوالی امروز برام پیش اومد
خواستم ماریو کارت رو آپگرید کنم ، دیدم یک آپدیت قدیمی روی دستگاه خودم هست
رفتم داخل سایت ziperto دیدم آپدیت های زیادی هست
حالا سوالم
۱.باید همه آپدیت هارو دانلود کرد و ریخت روی دستگاه؟یا فقط آخری؟
۲.آپدیت روی دستگاه رو باید پاک کنم و آپدیت آخر رو بریزم؟

یک سوال هم در مورد dlc ها ؟همشون رو باید دانلود و نصب کنم؟

و یک سوال فنی اگر میدونی برای اطلاع عمومی میپرسم ، دیدم آپدیت شماره یک مثلا ۵۰۰ مگ هستش و آپدیت شماره دو مثلا ۱.۵ گیگ ولی آپدیت شماره سه یکدفعه کم شده و شده ۹۰۰ مگ؟
چرا این شکلی هستند آپدیت ها کم و زیاد میشن؟

سلام دوست گرامی

1.کافیه فقط اپدیت اخری بگیری.
2.نیازی نیست اپدیت روی دستگاه پاک کنید بعد نصب خودش جایگزین میشه ولی اگه حجم و فضا نداره مموریت و اجازه نصب نمیده میتونی با برنامه dbi فقط اپدیت بازی رو پاک کنی و بعد نصب کنی و اینجوری راحت تره بیس بازی میمونه و نمیخواد از منو کامل پاک کنی و اموزش زیر ببین فقط قسمت dbi بخون اون اولی دیگه کار نمیده روی فریمورهای جدید.

dlc هم اگه برات اضافات بازی مهمه باید نصب کنی دیگه همه رو وگرنه نمیخواد یا هر کدوم که لازم داشتی نصب کن ولی معمولا بهتره همه رو با اخرین اپدیت نصب کنی.

در مورد حجم اپدیت هم اینه که بعضی وقتها اپدیت بهینه میشه و کمتر میشه و برای مثال تو بازی دیز گان مال ps4 اپدیت و بازی حجمش بیشتر از 80 گیگ میشد ولی سازندگان یه اپدیت دادن بکل حجم بازی رو اورد پایین در حد 30 تا 40 گیگ و بازی هم خیلی بهتر شد و حتی منو سریعتر لود میشد و مشکلی هم نداشت بگی حالا از گرافیک زدن یا مشکل دیگه ای هم نداشت.

ardj75

کاربر سایت
Oct 22, 2010
176
نام
آریانا
سلام داداش ممنون
تو همون پست که اموزش Overlay Menu هست کافیه همون فایلها بریزی تو مسیرش و همون نکات اموزش رو اجرا کنی و قدیم باید مثلا برای چیت از edizon استفاده میکردی و در حین بازی میرفتی داخل این برنامه ولی با اومدن Overlay Menu دیگه از داخل خود بازی با گرفتن اون دکمه ها میشد چیت اجرا کرد یا اهنگ و غیره و دسترسی کلا راحت شد با اومدن این.

این نکته رو هم بگم برای اون اموزش تا فریمور 15.0.1 جواب میده و برای فریمور 16 به بالا باید دو قسمت از Overlay اپدیت بشه ولی همچنان بعضی وقتها موقع اجرا من دیدم هنگ میکنه روی فریمور 16 و میخواین درست کار کنه باید روی فریمور 15.0.1 باشید که خودمم هنوز روی همین فریمور هستم. موردهایی که باید اپدیت بشه میزارم و اول پست من بخونید و دانلود کنید و بعد دو مورد زیرم اپدیت کنید و تو مسیرها که با فولدر مشخص شده برزید.

https://github.com/WerWolv/nx-ovlloader/releases/download/v1.0.6/nx-ovlloader.zip

ممنون
من ورژن 16.0.1 هستم برای همین وقتی Overlay میاد و یکی از گزینه هارو انتخاب میکنم اون صفحه بنفش و ارور رو نشون میده.
فرق 15 با 16 چیه؟ آیا میشه از 16.0.1 به 15.0.1 رفت؟ این مورد مشکلی ایجاد میکنه؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
ممنون
من ورژن 16.0.1 هستم برای همین وقتی Overlay میاد و یکی از گزینه هارو انتخاب میکنم اون صفحه بنفش و ارور رو نشون میده.
فرق 15 با 16 چیه؟ آیا میشه از 16.0.1 به 15.0.1 رفت؟ این مورد مشکلی ایجاد میکنه؟

اون مواردی که گفتم اپدیت کردید و باز ارور داد دستگاه و ریستارت شد یا باید از خیرش فعلا بگذری تا اپدیت جدید بده Overlay یا شایدم نده یا دانگرید کنی فریمور 15.01 و فریمور 15.0.1 هم فریمور قدیمی نیست میشه گفت همه بازیها روش اجرا میشن و من خودم روش هستم مشکلی ندارم فعلا و نینتندو هم که روی فریمورهاش به زور قابلیتی اضافه میکنه و هیچ قابلیتی نداره اخرین فریمور با 15.0.1 و با دیبریک همونطور که اپدیت میکنید دانگرید کنید و AutoRCM فعال باشه هیچ مشکلی معمولا به وجود نمیاد و خودمم اومدم روی 16.0.1 دیدم این مشکل داره با اینکه با اون فایلهایی که برای Overlay گذاشتم تا حدی رفع میشه ولی بازم مشکل پابرجا هست و دانگرید کردم اومدم پاینتر.

• Like
Reactions: ardj75

faridsarvar

کاربر سایت
Jan 22, 2013
162
سلام داداش ممنون

سلام دوست گرامی

1.کافیه فقط اپدیت اخری بگیری.
2.نیازی نیست اپدیت روی دستگاه پاک کنید بعد نصب خودش جایگزین میشه ولی اگه حجم و فضا نداره مموریت و اجازه نصب نمیده میتونی با برنامه dbi فقط اپدیت بازی رو پاک کنی و بعد نصب کنی و اینجوری راحت تره بیس بازی میمونه و نمیخواد از منو کامل پاک کنی و اموزش زیر ببین فقط قسمت dbi بخون اون اولی دیگه کار نمیده روی فریمورهای جدید.

dlc هم اگه برات اضافات بازی مهمه باید نصب کنی دیگه همه رو وگرنه نمیخواد یا هر کدوم که لازم داشتی نصب کن ولی معمولا بهتره همه رو با اخرین اپدیت نصب کنی.

در مورد حجم اپدیت هم اینه که بعضی وقتها اپدیت بهینه میشه و کمتر میشه و برای مثال تو بازی دیز گان مال ps4 اپدیت و بازی حجمش بیشتر از 80 گیگ میشد ولی سازندگان یه اپدیت دادن بکل حجم بازی رو اورد پایین در حد 30 تا 40 گیگ و بازی هم خیلی بهتر شد و حتی منو سریعتر لود میشد و مشکلی هم نداشت بگی حالا از گرافیک زدن یا مشکل دیگه ای هم نداشت.
ممنون علی آقا

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
@alitriple جان خسته نباشی
آقا میشه یه پست آپدیت شده در مورد Overlay Menu بذاری لطفا؟ و یکمی کامل تر؟ مثلا اینکه برنامه دیگه ایم نیاز داره آیا یا نه. من تازگی کنسول رو کپیخور کردم و نوب نوبم.
سلام

فایلهای Overlay تا فریمور 16.0.1 اپدیت شدن و بدون مشکل دیگه کار میدن و فقط فایلهای قبلیها سعی همه رو پاک کنی و اون فولدرهای تو پوشه اتمسفر هم یادت نره و اموزش بخون قسمت ویرایش گفتم.

snoko

کاربر سایت
Dec 23, 2008
450
نام
احسان
سلام دوستان
من رم ۱۲۸ داشتم از اول که سوییچ رو هک کردم و حالا فضام کمه
یدونه ۵۱۲ گرفتم حالا چجوری کوچ‌کنم روی این مموری که فایل و هک و اینام اوکی باشه
Current version:14.1.1|AMS 1.3.2|S
خوبه یه آپدیتی هم بکنم و بازی هارم از اول نصب کنم روش؟!؟

Attachments

• IMG_2231.jpeg
    IMG_2231.jpeg
    853.5 KB · مشاهده: 10

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
سلام دوستان
من رم ۱۲۸ داشتم از اول که سوییچ رو هک کردم و حالا فضام کمه
یدونه ۵۱۲ گرفتم حالا چجوری کوچ‌کنم روی این مموری که فایل و هک و اینام اوکی باشه
Current version:14.1.1|AMS 1.3.2|S
خوبه یه آپدیتی هم بکنم و بازی هارم از اول نصب کنم روش؟!؟

سلام
کاری نداره باید عینن فایلهای مموری قبلی کپی کنی تو جدیده.
نکاتی هم میگم رعایت کن و اول کنسول خاموش کن مموری در بیار و ببین با کامپیوتر که فرمت مموری فعلی چیه مموری جدید هم همون فرمت کن مثل fat 32 یا exfat و حالا فایلهای مموری قبلی همه انتخاب کن و کپی کن تو مموری جدید و اصلی ترین پوشه nintendo هست که بازیهات داخلشه و بقیش هم که مال هکه و بعد مموری جا بزن پیلودی که میزدی بزن تا بالا بیاد هیچ مشکلی هم به وجود نمیاد معمولا.

فرقی نمیکنه اپدیت کنی یا بخوای از اول نصب کنی بازیهات و عوض کردن مموری مشکلی به وجود نمیاره و حتی بعضیها چندتا مموری دارن سوییچ میکنن بینشون مثلا تو مموری جدید بازیهای قبلی باید دقت کنی نصب نکنی و جدید نصب کنی و اون بازیهایی هم که داخل مموری روی دستگاه هستن اجرا کنی و بازی که روی مموری دیگست اصلا حواست باشه اجرا نکنی گاها با اجرا چون دیتای بازی نیست ارور خراب بودن میده و وقتی هم مموری که دیتا روشه بزاری ممکنه همون بازی ارور خراب بودن باز بده و ممکن هم هست نده ولی باید این نکات رعایت بشه برای کسانی که چندتا مموری سوییچ میکنن.

آخرین ویرایش:

snoko

کاربر سایت
Dec 23, 2008
450
نام
احسان
سلام
کاری نداره باید عینن فایلهای مموری قبلی کپی کنی تو جدیده.
نکاتی هم میگم رعایت کن و اول کنسول خاموش کن مموری در بیار و ببین با کامپیوتر که فرمت مموری فعلی چیه مموری جدید هم همون فرمت کن مثل fat 32 یا exfat و حالا فایلهای مموری قبلی همه انتخاب کن و کپی کن تو مموری جدید و اصلی ترین پوشه nintendo هست که بازیهات داخلشه و بقیش هم که مال هکه و بعد مموری جا بزن پیلودی که میزدی بزن تا بالا بیاد هیچ مشکلی هم به وجود نمیاد معمولا.

فرقی نمیکنه اپدیت کنی یا بخوای از اول نصب کنی بازیهات و عوض کردن مموری مشکلی به وجود نمیاره و حتی بعضیها چندتا مموری دارن سوییچ میکنن بینشون مثلا تو مموری جدید بازیهای قبلی باید دقت کنی نصب نکنی و جدید نصب کنی و اون بازیهایی هم که داخل مموری روی دستگاه هستن اجرا کنی و بازی که روی مموری دیگست اصلا حواست باشه اجرا نکنی گاها با اجرا چون دیتای بازی نیست ارور خراب بودن میده و وقتی هم مموری که دیتا روشه بزاری ممکنه همون بازی ارور خراب بودن باز بده و ممکن هم هست نده ولی باید این نکات رعایت بشه برای کسانی که چندتا مموری سوییچ میکنن
Exfat بود هم ۱۲۸ هم ۵۱۲
فرقی میکنه کدومش باشه از لحاظ سرعت و …
پیش فرض نینتندو کدوم هست؟!
روی (ویندوز۱۱)که وصل میکنم ، فقط فرمت exfat , ntfs هست
الان جفتشون exfat هست من دیگه فرمت نزدم

آخرین ویرایش:

snoko

کاربر سایت
Dec 23, 2008
450
نام
احسان
میگم این sd 128 کپی زدم تو سیستم بدون مشکل
ولی الان دارم از سیستم میزنم به 512 این پیغام رو میده منم try again زدم
امیدوارم مشکلی نباشه

Attachments

• IMG_2234.jpeg
    IMG_2234.jpeg
    1.9 MB · مشاهده: 7

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
Exfat بود هم ۱۲۸ هم ۵۱۲
فرقی میکنه کدومش باشه از لحاظ سرعت و …
پیش فرض نینتندو کدوم هست؟!
روی (ویندوز۱۱)که وصل میکنم ، فقط فرمت exfat , ntfs هست
الان جفتشون exfat هست من دیگه فرمت نزدم

فرمت پیشنهادی برای دستگاه هکی fat32 هست چون فرمت exfat در دستگاهای هکی چون امولاتور و برنامه های هک اجرا میشن بخاطر اشکال نرم افزاری درایور پیش فرض نینتندو فایلها به مرور خراب میشن و موقع اجرای بازی یا در حینش ممکنه ارور بگیرید ولی exfat برای دستگاها اورجینال مشکلی نداره چون برنامه های هکی نداره که اجرا بشه و قبل از استفاده از فرمت fat 32 هم باید با اموزش زیر هنگام اپدیت فریمور تیک یه گزینه که هم فرمت fat32 و هم exfat هست بزنید تا هر دو فرمت بشه استفاده کرد وگرنه ممکنه هنگام بوت ارور بده و بالا نیاد و برنامه های زیادی برای فرمت کردن مموری به fat 32 هم هست مثل برنامه های پارتیشن بندی یا این برنامه کم حجم(کلیک کنید) که فقط مختص همینکاره.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

میگم این sd 128 کپی زدم تو سیستم بدون مشکل
ولی الان دارم از سیستم میزنم به 512 این پیغام رو میده منم try again زدم
امیدوارم مشکلی نباشه

این ارور هم میتونه از همون مشکلی باشه که گفتم فایلت خراب شده چون فرمت exfat هست و میتونی با کلیک کردن روی درایو و گزینه چک درایو بزنی و درست بشه ولی اون فایل احتمالا دیگه مال هر بازی هست خراب بشه یا حتی پاک بشه و اون بازی باید از نو نصب بشه.

در این لینک در مورد این مشکل گفته و راه حلهای رفع اون.

• Like
Reactions: snoko

snoko

کاربر سایت
Dec 23, 2008
450
نام
احسان
فرمت پیشنهادی برای دستگاه هکی fat32 هست چون فرمت exfat در دستگاهای هکی چون امولاتور و برنامه های هک اجرا میشن بخاطر اشکال نرم افزاری درایور پیش فرض نینتندو فایلها به مرور خراب میشن و موقع اجرای بازی یا در حینش ممکنه ارور بگیرید ولی exfat برای دستگاها اورجینال مشکلی نداره چون برنامه های هکی نداره که اجرا بشه و قبل از استفاده از فرمت fat 32 هم باید با اموزش زیر هنگام اپدیت فریمور تیک یه گزینه که هم فرمت fat32 و هم exfat هست بزنید تا هر دو فرمت بشه استفاده کرد وگرنه ممکنه هنگام بوت ارور بده و بالا نیاد و برنامه های زیادی برای فرمت کردن مموری به fat 32 هم هست مثل برنامه های پارتیشن بندی یا این برنامه کم حجم(کلیک کنید) که فقط مختص همینکاره.

این ارور هم میتونه از همون مشکلی باشه که گفتم فایلت خراب شده چون فرمت exfat هست و میتونی با کلیک کردن روی درایو و گزینه چک درایو بزنی و درست بشه ولی اون فایل احتمالا دیگه مال هر بازی هست خراب بشه یا حتی پاک بشه و اون بازی باید از نو نصب بشه.

در این لینک در مورد این مشکل گفته و راه حلهای رفع اون.
آقا مشکل از رم ریدره🤦‍♂️
حالا باید از نو نصب کنم
فریمور ۱۶.۰.۱ رو گرفتم با پک اتمسفر
راستی تو نصب با tinfoil بعضی بازی ها unsigned code میده در صورتی که قبلا راحت باهمین تینفویل نصب میشد

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
آقا مشکل از رم ریدره🤦‍♂️
حالا باید از نو نصب کنم
فریمور ۱۶.۰.۱ رو گرفتم با پک اتمسفر
راستی تو نصب با tinfoil بعضی بازی ها unsigned code میده در صورتی که قبلا راحت باهمین تینفویل نصب میشد

برای رفع ارور این پست رو ببینید باید یه کدی تو قسمت گفته شده بزنید.

بعد نصب بازی با برنامه dbi بصورت مستقیم از طریق کامپیوتر و کنسول خیلی بهتره و اموزش زیر بخونید قسمت قرمز رنگ که نوشتم روش جدید که اخره پست هست هم برای tinfiol و لیتیوم کاربرد داره و هم برای برنامه dbi و با برنامه dbi پایدارتر هست تا tinfiol.

snoko

کاربر سایت
Dec 23, 2008
450
نام
احسان
برای رفع ارور این پست رو ببینید باید یه کدی تو قسمت گفته شده بزنید.

بعد نصب بازی با برنامه dbi بصورت مستقیم از طریق کامپیوتر و کنسول خیلی بهتره و اموزش زیر بخونید قسمت قرمز رنگ که نوشتم روش جدید که اخره پست هست هم برای tinfiol و لیتیوم کاربرد داره و هم برای برنامه dbi و با برنامه dbi پایدارتر هست تا tinfiol.

داداش حل شد 💜💜
میگم سایتی بهتر از romlabs هست؟ جدیدا فقط با ویپی ان میتونم واردش بشم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر