معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
علی آقای عزیز. روی فریمور 10.2.0 و اتمسفر 0.14.4 کلی بازی ریختم و بدون مشکل جواب می‌ده فقط سه بازی لوییجی، سوپر اسمش و سونیک رو که می‌ریزم پیغام خطا میاد با کلید Check و وقتی اون رو کلیک می‌کنم پس از چند دقیقه پیغام می‌ده باید دوباره بازی رو دانلود کنم. گفتم شاید فایلی که دارم مشکل داره دوباره دانلود کردم و نشد. به نظر شما مشکل چیه؟ sigpatch رو هم از روی اتمسفر شما ریختم.
سلام داداش
ببین چندین حالت هست که اینجوری میشه یکیش اینه مال سیگ پچ هست و شما اگه سیگ پچی هم برای مثال مال اتمسفر 14.4 کار میده دیگه نیازی نیست دائم اپدیتش کنی وقتی نمیخوای فریمور هم ببری بالاتر و برای مثال مال اتمسفر 16.2 بریزی و اینکار نتیجش میشه اجرا نشدن بعضی بازیها و مشکلات دیگه و یه مورد دیگم سیو بازی هست که ممکنه خراب بشه که در اینصورت سیو بازی باید پاک بشه.
پک اتمسفر 16.2 جدیدا گذاشتم تو اموزش دی بریک میتونی تست کنی البته باید کل پک رو بریزی نه فقط سیگ پچ و غیره و اگه بازم مشکل باقی موند میتونه از فرمت exfat مموری باشه و فرمت مموری بهتره fat32 باشه تا دیتا بازی به مرو خراب نشه و وقتی هم بازی ارور میده و ارور چک بازی میاد تو کنسول هکی چک رو نزنید که بعضا میزنه بازیهای دیگم خراب میکنه خصوصا در فرمت exfat و من چندبار قدیم تست کردم زد همه بازیها خراب شدن و تو این حالت باید از اول بازیها پاک و دوباره نصب بشن و حتی یه بارم مثل شما با نصب دوباره هم درست نشد مجبور شدم فرمت کنم کنسول و مموری و دوباره همه چی از اول نصب کنم تا درست بشه و فرمت fat32 هم حتما مموریت بکن و من روی این فرمت این مشکلات چندان دیگه پیش نیومده برام و قبل فرمت مموری اپدیت فت 32 کنسول رو بکن که موقع بالا اومدن ارور نده یا با دی بریک گزینه fat32+exfat بزار که هر دو فرمت ساپورت بشه ولی مموری فت 32 فرمت بکن حتما

• Like
Reactions: ArianSanei

memoopi

کاربر سایت
May 31, 2014
25
بیا اتمسفر 16 اومد با ساپورت فریمور 11
https://github.com/Atmosphere-NX/At...-2.4.0-prerelease+hbmenu-3.4.0-prerelease.zip
https://github.com/Atmosphere-NX/Atmosphere/releases/download/0.16.0/fusee-primary.bin

همین رو اجرا کن تا کنسول بالا بیاد دانگرید کن فریمور 10.2 همون پک اتمسفر که من گذاشتم بعد بریز چون هنوز این ورژن اتمسفر استیبل نیست سیگ پچم تا این لحظه که نیومده و میتونی صبر کنی تا سیگ پچ هم بیاد.

همین پک دانلود کردم، از طریق hekate نمیاد!

Sent from my iPhone using Tapatalk

mehran

کاربر سایت
Jul 16, 2006
809
نام
Wander
سلام
من تازه سوییچ گرفتم و قبلا همش پلی استیشن داشتم. قبلا بیشتر زیرنویس‌های پی سی بازی‌ها رو برای پلی ۴ هم تبدیل میکردم و خواستم توی سوییچ هم این کار رو امتحان کنم و متوجه شدم که در سوییچ استفاده از مادها خیلی راحت‌تر از پلی استیشن است.
اگه خواستید مترو ۲۰۳۳ رو دوبله بازی کنید، این فایل رو دانلود کنید و پوشه 0100D4900E82C000 رو درون پوشه contents اتمسفر یا هر کاستوم رام دیگری دارید کپی کنید.
Metro Dubbed for Switch
ممنون بابت فایل دوبله فارسی . خیلی حال داد
بازی دیگه ای تست کردی که جواب بده ما هم امتحان کنیم ؟

sambol

کاربر سایت
Feb 11, 2007
71
جناب علی آقا
موقع هک کردن سوییچ پیشنهاد خودتون کار کردن با emunand هستش یا همون cfw کفایت میکنه و نیازی نیست.
30 گیگ از فضا رو هم از دست میدیم درسته؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
جناب علی آقا
موقع هک کردن سوییچ پیشنهاد خودتون کار کردن با emunand هستش یا همون cfw کفایت میکنه و نیازی نیست.
30 گیگ از فضا رو هم از دست میدیم درسته؟
سلام دوست گرامی
باید ببینید نیازتون چیه و اگه تنها میخواید بازی کنید و کارهای معمولی همون هک ناند خالی کفایت میکنه که خود منم تنها از همین گزینه استفاده میکنم و اگه نیاز به قابلیتهای ناند دوم مجازی روی مموری جانبی دارید برای مثال یه برنامه دارید روی فریمور پایین فقط کار میده و اینکه شما ناند اصلی فریمور 9 باشه و ناند مجازی اخرین ورژن فریمور و قبلا برای انلاین زدن پیشنهاد میشد مثلا ناند اصلی بدون هک و کلین باشه و ناند مجازی برای هک که البته بعدها گفتن اینجوری هم خطر بن شدن هست و در کل باید ببینید بهش نیاز دارید یا نه و 30 گیگ هم از مموری هم باید اختصاص بهش داد و هر وقتم نخواستید باید مموری با برنامه های پارتیشن بندی توی کامپیوتر یه تکه و فرمت بشه تا اون 30 گیگ قابل استفاده باز بشه.

• Like
Reactions: sambol

sambol

کاربر سایت
Feb 11, 2007
71
جناب علی اقا بازی شورش در شهر رو نصب کردم اما موقع اجرا خطای اتصال به اینترنت میده.
90dns رو هم که میخوام تنظیم کنم اونجا هم خطا میده

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
جناب علی اقا بازی شورش در شهر رو نصب کردم اما موقع اجرا خطای اتصال به اینترنت میده.
90dns رو هم که میخوام تنظیم کنم اونجا هم خطا میده
سلام داداش
یادم نمیاد این بازی لینک اکانت بخواد مثل بازی مدرن کمبت یا nes online و در هر حال اگه مشکل فقط این باشه برای اجرای اینجور بازیها باید لینک اکانت کنی و از برنامه Linkalho در اموزش زیر برای لینک کردن اکانتهات استفاده کن باید مشکل رفع بشه.

اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
علی اقا برای 11.0.1 باید اتمسفر چند بگیریم؟ پک خودتون و لینک میدین بزنیم . ممنون @alitriple
اتمسفره 16 به بالا که اخرینش 16.2 هست و پک خودم چند وقتیه تو این اموزش قرار میدم و هر چند وقت یه بار اپدیتش میکنم.
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

sambol

کاربر سایت
Feb 11, 2007
71
جناب علی اقا
برنامه tinifol رو میخوام نصب کنم با fusee primary هم اومدم بالا اما هم از طریق نصب forwarder هم hb نمیاد بالا
در واقع هدفم نصب mm-linx هستش که صرفا با tinifol باید نصب شه.تجربه یا یشنهادی دارید

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
جناب علی اقا
برنامه tinifol رو میخوام نصب کنم با fusee primary هم اومدم بالا اما هم از طریق نصب forwarder هم hb نمیاد بالا
در واقع هدفم نصب mm-linx هستش که صرفا با tinifol باید نصب شه.تجربه یا یشنهادی دارید
سلام داداش
باید یه فولدر تنظیمات تاینفول هم تو فولدر سوییچ بزاری و اینو برات میزارم پس از دانلود و دراوردن از حالت فشرده باید تو این مسیر قرار بگیره switch\tinfoil در مموری

لینک دانلود

بعد باید فایل نصبیش که nsp هست مثل بازی نصب کنی و همون ایکونش که میاد جزو بازیها اجرا کن و دسترسی انلاین هم باید داشته باشی برای اینکه بتونی مراحل ساخته شده بازی ماریو دانلود کنی و فایل نصبی زیر دانلود و نصب کن.
فایل نصبی mm-linx

تست کن ببین کار میده یا نه من خودم فعلا امکان تست ندارم قبلا تست کردم کار میداده و میتونی از سیو دارای مراحل دستساز هم استفاده کنی با برنامه ای نظیر چک پوینت باید انتقال بدی و قبلش از سیو خودت بکاب بگیر

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Mb corporation

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
سلام داداش
ببین چندین حالت هست که اینجوری میشه یکیش اینه مال سیگ پچ هست و شما اگه سیگ پچی هم برای مثال مال اتمسفر 14.4 کار میده دیگه نیازی نیست دائم اپدیتش کنی وقتی نمیخوای فریمور هم ببری بالاتر و برای مثال مال اتمسفر 16.2 بریزی و اینکار نتیجش میشه اجرا نشدن بعضی بازیها و مشکلات دیگه و یه مورد دیگم سیو بازی هست که ممکنه خراب بشه که در اینصورت سیو بازی باید پاک بشه.
پک اتمسفر 16.2 جدیدا گذاشتم تو اموزش دی بریک میتونی تست کنی البته باید کل پک رو بریزی نه فقط سیگ پچ و غیره و اگه بازم مشکل باقی موند میتونه از فرمت exfat مموری باشه و فرمت مموری بهتره fat32 باشه تا دیتا بازی به مرو خراب نشه و وقتی هم بازی ارور میده و ارور چک بازی میاد تو کنسول هکی چک رو نزنید که بعضا میزنه بازیهای دیگم خراب میکنه خصوصا در فرمت exfat و من چندبار قدیم تست کردم زد همه بازیها خراب شدن و تو این حالت باید از اول بازیها پاک و دوباره نصب بشن و حتی یه بارم مثل شما با نصب دوباره هم درست نشد مجبور شدم فرمت کنم کنسول و مموری و دوباره همه چی از اول نصب کنم تا درست بشه و فرمت fat32 هم حتما مموریت بکن و من روی این فرمت این مشکلات چندان دیگه پیش نیومده برام و قبل فرمت مموری اپدیت فت 32 کنسول رو بکن که موقع بالا اومدن ارور نده یا با دی بریک گزینه fat32+exfat بزار که هر دو فرمت ساپورت بشه ولی مموری فت 32 فرمت بکن حتما
علی آقای بزرگوار. کارت حافظه رو فرمت کردم با Fat 32 و دوباره بازی‌ها رو نصب کردم ولی نشد. بسته اتمسفر AliTriple v0.14_4 شما رو هم نصب کردم. می‌ترسم به 16.2 به روزرسانی کنم باز یه سری بازی‌های دیگه از کار بیوفته.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
علی آقای بزرگوار. کارت حافظه رو فرمت کردم با Fat 32 و دوباره بازی‌ها رو نصب کردم ولی نشد. بسته اتمسفر AliTriple v0.14_4 شما رو هم نصب کردم. می‌ترسم به 16.2 به روزرسانی کنم باز یه سری بازی‌های دیگه از کار بیوفته.
ببین عزیز حالا همون پک 16.2 رو هم بریز شاید درست شد و شما سه کاره دیگم بکن بازیهات بدون نصب dlc یه بار اجرا کن ببین اجرا میشه یا نه و بعضی dlc ها از جای نامعتبر دانلود میشه مشکلاتی دارن و یکی سیو بازی هست و بعد از کاره اول اگه درست نشد سیو بازی پاک کن بازی اجرا کن ببین چه جوره و اینکه برای اون بازیها چیت نصب نکردی احتمالا؟اگر نصب کردی یا چیت پاک کن یا موقع اجرای بازی دکمه L نگه دار تا چیتها اجرا نشن و اگه مال چیت بود باید چیت رو یا پاک کنی یا چیت بر اساس ورژن اپدیت دانلود کنی.

• Like
Reactions: ArianSanei

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
ببین عزیز حالا همون پک 16.2 رو هم بریز شاید درست شد و شما سه کاره دیگم بکن بازیهات بدون نصب dlc یه بار اجرا کن ببین اجرا میشه یا نه و بعضی dlc ها از جای نامعتبر دانلود میشه مشکلاتی دارن و یکی سیو بازی هست و بعد از کاره اول اگه درست نشد سیو بازی پاک کن بازی اجرا کن ببین چه جوره و اینکه برای اون بازیها چیت نصب نکردی احتمالا؟اگر نصب کردی یا چیت پاک کن یا موقع اجرای بازی دکمه L نگه دار تا چیتها اجرا نشن و اگه مال چیت بود باید چیت رو یا پاک کنی یا چیت بر اساس ورژن اپدیت دانلود کنی.
علی آقای بزرگوار. بسته‌ی 16.2 که شما لطف کردی و گذاشتی رو ریختم روی کنسول و مشکل نصب بازی‌ها حل شد. خیلی ممنون از لطفت همیشگی‌ات.

sambol

کاربر سایت
Feb 11, 2007
71
سلام داداش
باید یه فولدر تنظیمات تاینفول هم تو فولدر سوییچ بزاری و اینو برات میزارم پس از دانلود و دراوردن از حالت فشرده باید تو این مسیر قرار بگیره switch\tinfoil در مموری

لینک دانلود

بعد باید فایل نصبیش که nsp هست مثل بازی نصب کنی و همون ایکونش که میاد جزو بازیها اجرا کن و دسترسی انلاین هم باید داشته باشی برای اینکه بتونی مراحل ساخته شده بازی ماریو دانلود کنی و فایل نصبی زیر دانلود و نصب کن.
فایل نصبی mm-linx

تست کن ببین کار میده یا نه من خودم فعلا امکان تست ندارم قبلا تست کردم کار میداده و میتونی از سیو دارای مراحل دستساز هم استفاده کنی با برنامه ای نظیر چک پوینت باید انتقال بدی و قبلش از سیو خودت بکاب بگیر
جناب علی آقا این و انجام دادم اما فرقی نکرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر