معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
سلام
خودم روی سوییچ بازی نکردم و این بازی رو برای پلی استیشن ۴ تبدیل کرده بودم. بازی بایوشاک۱ و ۲ هم احتمال ۹۰ درصد فایل های صدای نسخه پلی استیشن ۴ با سوییچ یکی است. بایوشاک اینفینیتی هم ریرنویس نسخه پلی استیشن ۴ به احتمال ۹۰ درصد به سوییچ میخوره.
از سایت دی ال فاکس و گیم ساب میتونی زیرنویس های نسخه پلی استیشن ۴ رو دانلود کنی یا بخری. تمام نسخه های پلی استیشن ۴ دی ال فاکس رو خودم برایشان فرستادم. ۲ دوبله مترو و بایوشاک هم برای پلی استیشن ۴ رو هم برای دی ال فاکس فرستادم. بازی بایوشاک اینفینیتی هم نسخه هماهنگ پلی استیشن ۴ رو برای گیم ساب فرستادم و میتونی ازشون بخری.
فایل های نسخه پلی استیشن ۴ رو از داخل pkg میتونی با برنامه pkgeditor استخراج کنی.

در واقع همه زیرنویس ها و دوبله ها رو میشه برای نسخه کنسولی تنظیم کرد. فقط باید با ماد کردن و موتورهای بازی اشنایی داشته باشی. از ۲ سایت zenhax و xentax میتونی شروع کنی به یادگیری.
در ضمن ۲ تا زیرنویس رو برای نسخه سوییچ تبدیل کرده بودم که از دی ال فاکس میتونی دانلود کنی. بازی sinking city و blair witch
دوستان اگر مشکلی داشتن تو نمایش فونت بازی حتما اخرین آپدیت نصب کنن قبلش

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
علی اقا لینک برنامه ای که گفتی میشه بازیارو فارسی کرد میشه لطف کنی بدی و اگه اموزشی هم ازش داری که چه بهتر اونم بده
برای بازی زلدا بود فقط و هر بازی فرق داره

این پست بخون و پستهای بالاش و بعدش و اسم برنامه ها نوشتم در پست با یه سرچ میتونی پیدا کنی.

• Like
Reactions: ashkan_saremi

meerup

کاربر سایت
Jan 12, 2021
5
سلام من ویندوزم رو به تازگی عوض کردم همه اطلاعاتم از جمله درایورهای سوییچ پاک شد. حالا که دوباره از اول همه چی رو طبق راهنمایی نصب کردم و درایورم رو نصب کردم نه برنامه گلدلیف نه تین فویل تشخیص نمیده که سویچ وصله. البته در حالت Rcm کار میکنه ولی اصلا نمیتونم بازی منتقل کنم. درایور رو حذف و نصب هم کردم ولی بازم تشخیص نمیده

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
از گیم ساب میتونی نسخه کامل رو بخری و با فایلهایی که علی گذاشته بود جایگزین کنی و بری حالشو ببری
داداش شرمنده من خریدم کپی کردم کار نمیده اونجاها که فارسی شده متن و نمایش تمیده ، البته رو همون دمو ریپلیس کردم مشکل نداره که

meerup

کاربر سایت
Jan 12, 2021
5
سلام من ویندوزم رو به تازگی عوض کردم همه اطلاعاتم از جمله درایورهای سوییچ پاک شد. حالا که دوباره از اول همه چی رو طبق راهنمایی نصب کردم و درایورم رو نصب کردم نه برنامه گلدلیف نه تین فویل تشخیص نمیده که سویچ وصله. البته در حالت Rcm کار میکنه ولی اصلا نمیتونم بازی منتقل کنم. درایور رو حذف و نصب هم کردم ولی بازم تشخیص نمیده

دوستان تونستم مشکل رو حل کنم و اینجا مینویسم تا اگر کسی هم به این مشکل خورد بتونه حل کنه.

اولا به جای tinfoil از awoo installer و ns-usbloader استفاده کردم که اون کار کرد.

دوما برای رفع مشکل در حالی که برنامه tinfoil در سوییچ بازه با کابل به پی سی وصل کنید و سپس به قسمت device manager در پی سی برید. حالا تو قسمت درایور libusbK (دقت کنید اگه سوییچ وصل نباشه این درایور رو نمیاره) tinfoil interface 1 و 0 یا هر کدوم که هست حذف کنید و اون باکس رو هم تیک بزنید. حالا با استفاده از اینستالر درایور خود tinfoil درایور ها رو مجدد نصب کنید. اخر کار یه پیامی میده که باید ریستارت کنید.

بعد ریستارت دوباره سوویچ رو به پی سی وصل کنید. حالا باید کامپیوتر دستگاه رو تشخیص بده و بعد طبق معمول از برنامه nut. و tinfoil استفاده کنید.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
دوستان این سایت darthsternie باز نمیشه
فرمویر رو از جای دیگه ای نمیشه دانلود کرد؟

از سایت زیر میتونی مستقیم دانلود کنی که تا فریمور 10.2 گذاشته و یه ثبت نام اولیه قبلش باید کرد برای دانلود.

DKS - Switch Official Firmwares

لینکهای زیر هم هست از گوگل درایو.

Firmware 11.0.1.zip

Firmware 11.0.0.zip

Firmware 10.2.0.zip

Firmware 10.1.0.zip

Firmware 10.0.4.zip

Firmware 10.0.3.zip

Firmware 10.0.1.zip

Firmware 9.2.0.zip

Firmware 9.1.0.zip

Firmware 9.0.1.zip

• Like
Reactions: -7-

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام علی آقای عزیز. راهی هست تا عکس پسرم رو به سوییچ منتقل کنم و به جای عکس پروفایل بذارم؟

سلام
اینجور که دیدم شدنیه ولی کاره سختیه و نیاز به برنامه devmenu داره که روی فریمورهای پایین کار میده مثل 9 و باید دانگرید کنی فریمور 9 و کارت انجام بدی بعد برگردی بالا و این تازه یه مورده و موارد دیگم هست و اموزش اصلی برات میزارم با دوتا فایل تصویری اموزشی دیگه باید خودت ببینی و همه مراحل رو یکی یکی بری جلو.

How to get a custom user icon using DevMenuApp

اموزش تصویری 1
اموزش تصویری 2

• Like
Reactions: ArianSanei

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال

همونطور که میدونید این قابلیت قبلا مختص sxos بود که بعدها با استفاده از ورژن خاصی از گلدلیف این امکان بصورت ناقص و فقط با فرمت fat32 وجود داشت که چندان کاربردی نبود برای بازیهای پرحجم و در حال حاضر این امکان با استفاده از برنامه Tinleaf بصورت کامل و فرمت exfat پشتیبانی میشه.

با استفاده از اخرین ورژن برنامه Tinleaf این امکان به شما داده میشه تا از فلش یا هارد جانبی که حالا بطور مستقیم در صورت داشتن پورت usb-c یا با استفاده از تبدیل یا وصل کردن فلش یا هارد به داک امکان نصب بازیها را دارید.

برای اینکار ابتدا فلش یا هارد مورد نظر باید فرمت به exfat بشه تا توسط برنامه قابل شناسایی باشه.
بعد کافیه بازیهای مورد نظرتون داخلش بریزید و به دستگاه وصل کنید و حتما قبل اجرای برنامه وصل کنید تا اروری دریافت نکنید.
حالا کافیه از لینک زیر برنامه مورد نظر دانلود و همراه با پوشه به مموری در پوشه switch بریزید که مسیر باید بشه این دقیقا Switch\Tinleaf
لینک دانلود Tinleaf
حالا برنامه رو بصورت فول رم اجرا کنید( گرفتن دکمه R و همزمان اجرای یک بازی)
طبق عکس زیر گزینه ای که مشخص کردم برید و بعد با انتخاب بازیهاتون و در اخر دکمه + رو بزنید تا بازیها نصب بشن و در اخر هم ازتون میپرسه فایل نصبی بازیها رو پاک کنم یا نه که دیگه تصمیم با خودتونه.

Tinleaf.jpg

ویرایش: برنامه Tinwoo هم مشابه برنامه Tinleaf هست میتونید از اینم استفاده کنید.

سلام مجدد علي آقا
يك سوال:
براي نصب آپديت بازيها من ميتونم از همين برنامه Tinleaf استفاده كنم؟
براي نمونه الان Resident evil 5 رو همرا با آپديت بصورت دو فايل nsp مجزا گرفتم.اول بيام بازيو نصب كنم و بعد آپديت رو نصب كنم روش درستي هست و آپديت بدون مشكل ميره رو گيم نصب ميشه؟
البته قطعا روش نصب آپديت بازيها رو جايي توضيح داديد ولي من متاسفانه يك مقدار زمان كه گذاشتم نتونستم راهنمايي ازش پيدا كنم براي همين مجدد مزاحمتون شدم.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام مجدد علي آقا
يك سوال:
براي نصب آپديت بازيها من ميتونم از همين برنامه Tinleaf استفاده كنم؟
براي نمونه الان Resident evil 5 رو همرا با آپديت بصورت دو فايل nsp مجزا گرفتم.اول بيام بازيو نصب كنم و بعد آپديت رو نصب كنم روش درستي هست و آپديت بدون مشكل ميره رو گيم نصب ميشه؟
البته قطعا روش نصب آپديت بازيها رو جايي توضيح داديد ولي من متاسفانه يك مقدار زمان كه گذاشتم نتونستم راهنمايي ازش پيدا كنم براي همين مجدد مزاحمتون شدم.
سلام داداش
بله دیگه برنامه های نصب بازی مثل همون که گفتی اول بازی رو نصب کن و بعد اپدیت و dlc هم بود باز به همین صورت و البته به غیر فرمت nsp فرمتهای دیگه ای هم هستن مثل xci که قدیم فقط sxos این فرمت نصب میکرد ولی بعدها با تاینفویل و لیتیوم هم قابل نصب شد و بعد بقیه برنامه ها و این فرمت بعضی وقتها بصورت کلی هم بازی و هم اپدیت و هم dlc در کار باشه ادقام شده و یکجا نصب میشه ولی خوب بعضی وقتها درست اپدیت نصب نمیشه و ترجیحا همون تکی nsp دانلود بشه بهتره یا از فرمت nsz که چند وقتیه اومده که همون nsp هست ولی فشرده شده برای کمتر گرفتن جا در هارد کامپیوتر وگرنه نصب که بشه همون مقدار حجم میبره که nsp میبره و من خودم بیشتر همین فرمت دانلود میکنم و فرمت xcz هم فشرده xci هست و خودتم میتونی فرمتها رو تبدیل کنی با اموزش زیر مثلا nsp به nsz یا بلعکس و غیره.

• Like
Reactions: XENOS

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
سلام داداش
بله دیگه برنامه های نصب بازی مثل همون که گفتی اول بازی رو نصب کن و بعد اپدیت و dlc هم بود باز به همین صورت و البته به غیر فرمت nsp فرمتهای دیگه ای هم هستن مثل xci که قدیم فقط sxos این فرمت نصب میکرد ولی بعدها با تاینفویل و لیتیوم هم قابل نصب شد و بعد بقیه برنامه ها و این فرمت بعضی وقتها بصورت کلی هم بازی و هم اپدیت و هم dlc در کار باشه ادقام شده و یکجا نصب میشه ولی خوب بعضی وقتها درست اپدیت نصب نمیشه و ترجیحا همون تکی nsp دانلود بشه بهتره یا از فرمت nsz که چند وقتیه اومده که همون nsp هست ولی فشرده شده برای کمتر گرفتن جا در هارد کامپیوتر وگرنه نصب که بشه همون مقدار حجم میبره که nsp میبره و من خودم بیشتر همین فرمت دانلود میکنم و فرمت xcz هم فشرده xci هست و خودتم میتونی فرمتها رو تبدیل کنی با اموزش زیر مثلا nsp به nsz یا بلعکس و غیره.

ممنون و متشکر که مثل دفعات قبل توضیحاتتون کامل بود?

reza.vita

کاربر سایت
Dec 24, 2014
17
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی

با نصب ماژول زیر مدیریت چیتهای مورد استفاده راحت تر میشه و علاوه بر اون مشخصات سیستم از قبیل دمای cpu و gpu و کلاک و غیره هم میتونید با اون مشاهده کنید.

کافیه فایل زیر رو دانلود و تو مسیریهای گفته شده در مموریتون بریزید طبق پوشه بندی که شده و بعد برای دیدن منو هم در منو سوییچ و هم در بازی دکمه L و d-pad سمت پایین رو نگه دارید و وسط انالوگ سمت راست رو بزنید و اگه در منو سوییچ بزنید میتونید فقط مشخصات سیستم رو ببینید و اگه در بازی بزنید در صورتیکه قبلا چیتی ریخته باشید میتونید چیت روها مدیریت کنید و همینطور که میدونید قبلا برای اینکار حتما باید از بازی خارج و با Edizon اینکار انجام میشد که با این ماژول کار راحت شده.

دانلود

1o.jpg

2o.jpg

اموزش اجرای موزیک دلخواه در بازی

sys_tune.jpg
سلام داداش ببخشید یه سول در رابطه نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی با این مدل روی فریمور sxos جواب میده

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام داداش ببخشید یه سول در رابطه نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی با این مدل روی فریمور sxos جواب میده
سلام
من ندارم sxos به شخصه ولی طبق نظرهایی که خوندم کار میده و مشکلی نباید باشه و فقط این ماژول و بقیه چیزهاش همیشه اپدیت ترینهاش با سرچ پیدا کن و دانلود کن اگه کار نداد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر