معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

stryk3r

کاربر سایت
Jan 17, 2014
251
نام
جواد
برنامه ی خوبیه واقعا. دمت گرم
برای بازی های کم حجم جواب میده. نیازی به جیگ و دوباره هک کردن و ... نداره

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
تو کنسول من نه nxmt کار میکنه نه goldlaef نمیدونم چرا ورژن دستگاهم 6.2 هست nxmt که میزنم روش میگه x بزن میزنم میاد صفحه اصلی سوییچ دوباره تو pc هم اتفاقی نمیوفته برنامه goldlaef هم قسمت کانکت usb میزنم تو pc Goldtree اجرا میکنم ارور میده که وصل نیست هکم هم sxos هست 2.5.3

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
تو کنسول من نه nxmt کار میکنه نه goldlaef نمیدونم چرا ورژن دستگاهم 6.2 هست nxmt که میزنم روش میگه x بزن میزنم میاد صفحه اصلی سوییچ دوباره تو pc هم اتفاقی نمیوفته برنامه goldlaef هم قسمت کانکت usb میزنم تو pc Goldtree اجرا میکنم ارور میده که وصل نیست هکم هم sxos هست 2.5.3
از برنامه zadig استفاده کنید ببینید درست میشه یا نه

• Like
Reactions: dishdish

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
از برنامه zadig استفاده کنید ببینید درست میشه یا نه

نه متاسفانه اصلا تو لیست نمیاد که بخوام درایورشو نصب کنممن فکر میکردم واسه اپدیت دستگاه هست که اپدیتم از اموزشت استفاده کردم 6.2 کردم بازم نشد

چطوریه با پایلوت مشکل نداره کنسولم سریع میشناسه

اصلا کنسول من از طریق usb به کامپیوتر شارژ هم نمیشه

آخرین ویرایش:

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
نه متاسفانه اصلا تو لیست نمیاد که بخوام درایورشو نصب کنممن فکر میکردم واسه اپدیت دستگاه هست که اپدیتم از اموزشت استفاده کردم 6.2 کردم بازم نشد

تو قسمت option اشتباه نكنم رو زاديگ list all devices رو بزن

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
وقتی درایور نصب میکنی با زادیگ خودش رو همه اعمال میکنه من همه اینا رو امتحان کردم نشد اصلا برنامه زادیگ usb با نامه سوییچ نمیاره
تو قسمت option اشتباه نكنم رو زاديگ list all devices رو بزن

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
این برنامه زادیگ‌زده موس منو از کار انداخته هر کاری میکنم وصل نمیشه چیکار کنم ۳ ساعته هر چی درایور پاک میکنم نصب میکنم انگار نه انگار

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali

سلام
نمیدونم دقیقا چیکار کردی ولی شما اول apx_driver که تو برنامه TegraRcmGUI نصب کن و کنسول رو با کابل usb-c وصل کن که به pc تا مراحل نصب تکمیل بشه اگه برای nxmtp میخوای و اگه برای قسمت usb install nsp برنامه tinfol یا goldlaef میخوای که از کامپیوتر بتونی بازی نصب کنی ابتدا دستگاه رو با کابل usb-c به pc متصل کن و بعد برنامه Zadig رو اجرا و از قسمت Options گزینه List All devices رو انتخاب کن و حالا باید switch تو لیست اومده باشه و اون رو انتخاب و نصب کن و ریستارت کن یه بار کامپیوتر و بعد با برنامه AluminumFoil میتونی بازیت رو نصب کنی و اول هم با استفاده از برنامه AluminumFoil گزینه tinfol یا goldlaef رو انتخاب و تو سویچ یکی از اینها رو انتخاب و به حالت usb install nsp ببر و تو سوییچ بازیت رو میشناسه برای نصب.

لینک دانلود اخرین ورژن از برنامه هایی که گفتم اگه قدیمی تره مال تو اینا رو بگیر

TegraRcmGUI v2.5
https://github.com/eliboa/TegraRcmGUI/releases/download/2.5/TegraRcmGUI_v2.5_portable.zip
zadig v2.4
https://github.com/pbatard/libwdi/releases/download/b721/zadig-2.4.exe
AluminumFoil
https://github.com/nosmokingbandit/AluminumFoil/releases/download/1.0.0.8/AluminumFoil.Windows.exe

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: dishdish

stryk3r

کاربر سایت
Jan 17, 2014
251
نام
جواد
دوستان میخوام بازی های میکرو و سگا رو روی سوویچ بازی کنم ، ورژن دستگاهم 6.0.0 هست بی زحمت امولاتور بدید.

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
دوستان میخوام بازی های میکرو و سگا رو روی سوویچ بازی کنم ، ورژن دستگاهم 6.0.0 هست بی زحمت امولاتور بدید.
اولا که RetroArch میخوای دوما باید فرمت رمت Fat32 باشه نه exFat سوما نصبش به این آسونی نیست :| ببینم اگر حوصلم کشید امروز آموزش میذارم واسش

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
سلام
نمیدونم دقیقا چیکار کردی ولی شما اول apx_driver که تو برنامه TegraRcmGUI نصب کن و کنسول رو با کابل usb-c وصل کن که به pc تا مراحل نصب تکمیل بشه اگه برای nxmtp میخوای و اگه برای قسمت usb install nsp برنامه tinfol یا goldlaef میخوای که از کامپیوتر بتونی بازی نصب کنی ابتدا دستگاه رو با کابل usb-c به pc متصل کن و بعد برنامه Zadig رو اجرا و از قسمت Options گزینه List All devices رو انتخاب کن و حالا باید switch تو لیست اومده باشه و اون رو انتخاب و نصب کن و ریستارت کن یه بار کامپیوتر و بعد با برنامه AluminumFoil میتونی بازیت رو نصب کنی و اول هم با استفاده از برنامه AluminumFoil گزینه tinfol یا goldlaef رو انتخاب و تو سویچ یکی از اینها رو انتخاب و به حالت usb install nsp ببر و تو سوییچ بازیت رو میشناسه برای نصب.

لینک دانلود اخرین ورژن از برنامه هایی که گفتم اگه قدیمی تره مال تو اینا رو بگیر

TegraRcmGUI v2.5
https://github.com/eliboa/TegraRcmGUI/releases/download/2.5/TegraRcmGUI_v2.5_portable.zip
zadig v2.4
https://github.com/pbatard/libwdi/releases/download/b721/zadig-2.4.exe
AluminumFoil
https://github.com/nosmokingbandit/AluminumFoil/releases/download/1.0.0.8/AluminumFoil.Windows.exe
Aluminium Foil افتضاحه اصلا استفاده نکنید ایشونم درک نمیکنم زده پورت usb ها رو چیکار کرده :|:)) فکر کنم جای libusk درایور دیگه نصب کرده قاطی کرده

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali

از امولاتور RetroArch استفاده کن همه کنسولهای قدیمی مثل سگا و نینتندو تا ps1 و psp و dreamcast و غیره رو ساپورت میکنه و اگه تو بازیهای ps1 یا نینتندو64 و dreamcast و psp کمی لگ داری میتونی کلاک cpu رو در برنامه بالاتر ببری از قسمت تنظیماتش و البته کمی باطری بیشتر در این حالت مصرف میشه.

لینک دانلود ورژن 1.8.1
https://buildbot.libretro.com/stable/1.8.1/nintendo/switch/libnx/RetroArch.7z

روش نصب
پس از دانلود از حالت فشرده خارج کنید و فولدر retroarch رو در روت اس دی کارت خودتون کپی کنید و retroarch_switch.nro هم در فولدر switch
روش اجرا هم باید بصورت فول رم اجرا کنید تا از همه توان سوییچ استفاده کنید یعنی اگر کاستوم فریمور اتمسفر دارید دکمه R رو بگیرید و یک بازی به دلخواه اجرا کنید تا وارد قسمت برنامه ها بجای بازی بشید و امولاتور رو اجرا کنید.

لیستی از بازیهای خودم که توسط ریترو ارچ اجرا و ساپورت میشن
3.jpg

4.jpg

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده.

psnes.jpg

امولاتورهای زیر خودم یصورت اماده براتون مجدادا اپلود کردم با اخرین ورژن سازگار تا فریمور 17.0.0 که شامل بازیهای زیادی به همراه کاور بازیها میباشد.

لینک دانلود Pnes شبیه ساز nes نینتندو یا میکرو یا همون نینتندو فمیلی قدیم

لینک دانلود Psnes شبیه ساز سوپر نینتندو

لینک دانلود Pgen شبیه ساز سگا مگا درایو یا جنسیس

لینک دانلود Melonds شبیه ساز نینتندو ds

روش نصب
بعد از دانلود از حالت فشرده خارج و برای مثال فولدر pnes رو در فولدر switch بریزید که بعد در قسمت برنامه های سوییچ قابل مشاهده هست.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر