معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
از امولاتور RetroArch استفاده کن همه کنسولهای قدیمی مثل سگا و نینتندو تا ps1 رو ساپورت میکنه و اگه تو بازیهای ps1 یا نینتندو64 کمی لگ داری میتونی کلاک cpu رو در برنامه بالاتر ببری از قسمت تنظیماتش و البته کمی باطری بیشتر در این حالت مصرف میشه.

لینک دانلود
https://buildbot.libretro.com/stable/1.7.6/nintendo/switch/libnx/RetroArch.7z

روش نصب
پست دانلود از حالت فشرده خارج کنید و فولدر retroarch رو در روت اس دی کارت خودتون کپی کنید و retroarch_switch.nro هم در فولدر switch

لینک فایل nsp امولاتور که اگه خواستید میتونید نصب کنید تا در لیست بازیهاتون در منو هم بیاد
RetroArch v1.7.6

لیستی از بازیهای خودم که توسط ریترو ارچ اجرا و ساپورت میشن
3.jpg

4.jpg
م
من الان 7 گیگ بازی نینتندو 64 دارم کجا باید بریزم ؟ پوشه roms نداره که بریزم توش

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
امولاتور مستقل PSNES برای بازیهای سوپر نینتندو
psnes.jpg

این امولاتور با تعداد 767 بازی خود و کاور زیبای بازیها ارزش دانلود داره و خیلی هم خوب بازیها رو اجرا میکنه.

لینک دانلود امولاتور تک لینک
MEGA

لینک دانلود امولاتور در دو پارت که فیلترشکن میخواد برای دانلود

PSNES -767.part1.rar
PSNES -767.part2.rar

روش نصب
بعد از دانلود از حالت فشرده خارج و فولدر psnes رو در فولدر switch بریزید که در لیست برنامه hb menu میاد امولاتور و قایل نصبی nsp هم داره داخل همون فولدر که اگه خواستید میتونید اونم نصب کنید.

این امیلاتور چرا نمیشه تو بازیا پاز کرد یا اصلا سیو لود نداره اولین امیلاتور میبینم نداره که واقعا هم به درد نمیخوره اگه نداره

stryk3r

کاربر سایت
Jan 17, 2014
251
نام
جواد
ورژ
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg
ورژن دستگاهِ من 6.0.0 هست و این نرم افزارِ واقعا کاربردی که دوستِ خوبِ استارتمون معرفی کردن رو نصب کردم ، خیلی راحت نصب شد و مثل ساعت کار میکنه. ایول !
از امولاتور RetroArch استفاده کن همه کنسولهای قدیمی مثل سگا و نینتندو تا ps1 رو ساپورت میکنه و اگه تو بازیهای ps1 یا نینتندو64 کمی لگ داری میتونی کلاک cpu رو در برنامه بالاتر ببری از قسمت تنظیماتش و البته کمی باطری بیشتر در این حالت مصرف میشه.

لینک دانلود
https://buildbot.libretro.com/stable/1.7.6/nintendo/switch/libnx/RetroArch.7z

روش نصب
پست دانلود از حالت فشرده خارج کنید و فولدر retroarch رو در روت اس دی کارت خودتون کپی کنید و retroarch_switch.nro هم در فولدر switch

لینک فایل nsp امولاتور که اگه خواستید میتونید نصب کنید تا در لیست بازیهاتون در منو هم بیاد
RetroArch v1.7.6

لیستی از بازیهای خودم که توسط ریترو ارچ اجرا و ساپورت میشن
3.jpg

4.jpg
این نرم افزار رو نصب کردم ، اینم خیلی خوب کار میکنه ، منتها میخوام بازی های میکرو و سگا رو دو نفره بازی کنم ، میشه یا نه ؟ اگه میشه چه طوری ؟
با تشکر

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
کامله و بازیهاش روش هست.

علی جان اگه هک شما هم sxos هست بلدین چطوری میشه sx1.5 جایگزین ورژن 1 بکنی ؟ من ریختم تو اس دی ولی باز رو لایبری میرم ورژن 1 اجرا میشه از اونجا 1.5 اجرا میشه که فایده نداره

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
این امیلاتور چرا نمیشه تو بازیا پاز کرد یا اصلا سیو لود نداره اولین امیلاتور میبینم نداره که واقعا هم به درد نمیخوره اگه نداره
ببخشید نبودم چند روزی و دکمه + و _ رو همزمان بزنید به قسمت State برید.
توضیحی میدین ؟
بازیهاتون رو باید در مسیر switch/psnes/roms بریزید و بازیها رو هم میتونید فشرده کنید و بریزید البته فقط با فرمت zip
ورژ

ورژن دستگاهِ من 6.0.0 هست و این نرم افزارِ واقعا کاربردی که دوستِ خوبِ استارتمون معرفی کردن رو نصب کردم ، خیلی راحت نصب شد و مثل ساعت کار میکنه. ایول !

این نرم افزار رو نصب کردم ، اینم خیلی خوب کار میکنه ، منتها میخوام بازی های میکرو و سگا رو دو نفره بازی کنم ، میشه یا نه ؟ اگه میشه چه طوری ؟
با تشکر

ریترو راحت دسته رو شناسایی میکنه و البته منظور یک دسته کامل هر دو جوی کان هست و شما برای دو دسته باید 4 جوی کان یا دو دسته پرو داشته باشید.

• Like
Reactions: dishdish

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
علی جان اگه هک شما هم sxos هست بلدین چطوری میشه sx1.5 جایگزین ورژن 1 بکنی ؟ من ریختم تو اس دی ولی باز رو لایبری میرم ورژن 1 اجرا میشه از اونجا 1.5 اجرا میشه که فایده نداره
سلام
شرمنده من تا حالا sx os نداشتم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: dishdish

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
بالاخره برنامه tinfoil و lithium با قابلیت نصب فایلهای xci بصورت مستقیم منتشر شد<:-P

توسط خودم تست شده و بخوبی چندتا بازی xci رو نصب کردم.
قبل از نصب هر نوع فایلی حتما به منوی options برنامه برید و گزینه و گزینه install unsigned code رو yes کنید و در این مرحله از شما پاسورد میخواد که به ترتیب با دکمه های جهت نما یا d-pad بزنید( بالا بالا پایین پایین چپ راست چپ راست B و A و +) و درست زده باشید yes میشه و حالا میتونید فایلهای nsp و xci رو نصب کنید.

لینک دانلود tinfoil

http://tinfoil.io/repo/tinfoil.latest.zip

لینک دانلود lithium (توجه داشته باشید این برنامه همون tinfoil هست که بیشتر برای کسانی هست که روی فریمور 7 هستن که tinfoil ممکنه براشون جواب نده و فریمور پایینتر هستید همون tinfoil کافیه براتون)

http://tinfoil.io/repo/lithium.latest.zip

آخرین ویرایش:

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
بالاخره برنامه tinfoil و lithium با قابلیت نصب فایلهای xci بصورت مستقیم منتشر شد<:-P

توسط خودم تست شده و بخوبی چندتا بازی xci رو نصب کردم.
قبل از نصب هر نوع فایلی حتما به منوی options برنامه برید و گزینه و گزینه install unsigned code رو yes کنید و در این مرحله از شما پاسورد میخواد که به ترتیب با دکمه های جهت نما یا d-pad بزنید( بالا بالا پایین پایین چپ راست چپ راست B و A و +) و درست زده باشید yes میشه و حالا میتونید فایلهای nsp و xci رو نصب کنید.

لینک دانلود tinfoil
tinfoil v1.49

لینک دانلود lithium (توجه داشته باشید این برنامه همون tinfoil هست که بیشتر برای کسانی هست که روی فریمور 7 هستن که tinfoil ممکنه براشون جواب نده و فریمور پایینتر هستید همون tinfoil کافیه براتون)

lithium v1.49
آره منم دیروز دیدم اینو پشمام ریخت :D ولی بازم نیاز به دامپ کی داره فک کنم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
آره منم دیروز دیدم اینو پشمام ریخت :D ولی بازم نیاز به دامپ کی داره فک کنم

بدون دامپ کی مثل اینکه هست و خیلی از بازیها رو نصب میکنه و البته چندتا بازی حجیم هم داشتم ارور داد اخرش مثل hyrule warriors definitive edition با اینکه keys هم استفاده میکردم و من همه بازیها رو nsp دارم و حتی xci هم نهایت یا nsp تبدیل میکنم یا اکسترکت میکنم و نصب میکنم و قبلا با برنامه zerotwoxci موفق شدم یکی دوتا نصب کنم xci ولی اکثرا ارور میداد و این ورژن جدید tinfoil خیلی بهتره و در ایندم بهتر میشه و تنها یه چیز دیگه مونده به sxos برسه هک معمولی اونم نصب بازی تو فلش جانبی هست و فرض کن مموری سن دیسک مدل 1 ترا بیاد و یدونه داخلی بزاری یدونه با تبدیل به پورت usb-c و الان فقط مدل 400 گیگ هست تو بازار ولی یک ترا هم قراره بیاد.

• Like
Reactions: ashkan_saremi

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
نسخه بتای امولاتور PPSSPP برای اجرای بازیهای PSP بر روی سوییچ

لینک دانلود
PUBLIC_PPSSPP.7z

اموزش باید قبل از دانلود شما RetroArch رو نصب و فایلهای دانلودی بالا رو تو پوشه retroarch در روت مموری بریزید و بعد از اجرای ریترو ارچ باید قسمت Load Core برید و sony play station portable PPSSPP رو انتخاب و بعد از قسمت load content برید فایل رام بازیتون رو اجرا کنید و این اموزش روی فریمور 7.0.1 و اتمسفر 8.6 تست شده و جواب میده و روی ورژنهای پایینتر اتمسفر یا حتی فریمور پایینتر ممکنه باعث هنگ سوییچ یا اجرا نشدن و پریدن بیرون از ریترو بشید و فعلا این نسخه اولیه امولاتور هست و بعضی بازیها فریم ریت پایین دارن یا ممکنه اجرا نشن.

• Like
Reactions: ashkan_saremi

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
آقا منم یه دسته بلوتوثی موبایل دارم ipega میخوام به سوییچ وصلش کنم که نمیشه اگه کسی راهشو بلده بگه وگرنه بگین که بفروشمش

آقا این امولاتور PSP هم اوکی شد و نسخه اصلی اومد خبر بدید ممنون کلی منتظرش بودم:-c:-bd

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر