معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

Mohamad\Dr

کاربر سایت
Jul 22, 2019
7
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

کار با برنامه خیلی ساده هست و اول از روشن بودن AutoRCM مطمئن بشید و اگه از این مورد مطمئن نیستید پست زیر(کلیک کنید) قسمت دومش که مربوط به این گزینه هست بخونید.

برنامه Daybreak از لینک زیر دانلود کنید و در پوشه برنامه هاتون در مموری یعنی پوشه switch بریزید.(این برنامه جدیدا با اخرین نسخه های کاستوم فریمور اتمسفر هم منتشر میشه)

لینک دانلود برنامه Daybreak

سپس فایل اپدیت فریمور مورد نظرتون از لینک زیر دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید و در مموری سوییچ با فولدر کپی کنید.(بهتره یه فولدر با نام Firmware یا هر نام دیگه که خودتون میخواید بسازید و اپدیتها رو با فولدر و ورژن اپدیت مثل 10.1.0 بریزید تا موقع انتخاب توسط برنامه ترتیب اپدیت رو بدونید و گیج نشید)

لینک دانلود اپدیت فریمور

این قسمت اختیاری هست و اگر فایلهای هک رو ندارید میتونید از پک هک کاستوم فریمور اتمسفر زیر استفاده کنید که خودم اپلود کردم همراه با برنامه های مورد نیاز و اخرین سیگ پچ و پس از دانلود از حالت فشرده خارج و در مموری بریزید و پیلود Fusee.bin داخل پک رو حتما برای بالا اومدن اینجکت کنید(این پک به مرور اپدیت در این پست میشود تا با اپدیت فریمورهای جدیدتر ساپورت بشه و در حال حاضر تا فریمور 13.0.0 با این پک قابل هک میباشد و پک دوم که اتمسفر همراه با sxos هک شده میباشد که sxos درون پک فقط تا فریمور 11.0.0 ساپورت میشود و برای استفاده از اون نباید فریمور بالاتری باشید و پیلود SX Loader.bin برای بالا اومدن sxos میباشد که درون پک هم قرار دادم)

لینک دانلود پک هک اتمسفر v1.1.1

لینک دانلود پک هک اتمسفر v1.0.0 همراه با sxos v3.1.0 هک شده

سپس برنامه Daybreak از قسمت برنامه ها یا همون گالری اجرا کنید.

طبق عکس زیر گزینه Install انتخاب کنید.

Day1.jpg

در مرحله بعد در مموری هر جا فولدر اپدیت کپی کردید برید و اون فولدر رو انتخاب کنید(در مراحل قبل گفتیم که یه فولدر به اسم Firmware بسازید و اپدیتهایی که میخواید بنا به ورژن اون اسم گذاری کنید و با فولدر در این پوشه بریزید و برای مثال من 10.1.0 انتخاب میکنم)

Day2.jpg

در این مرحله فایلهای اپدیت توسط برنامه بررسی میشه و بعد اگه همه چیز اوکی بود گزینه Continue پس از چند لحظه ظاهر میشه و سپس روی این گزینه بزنید.

Day3.jpg

در این مرحله گزینه Preserve setting رو انتخاب کنید تا با حفط تنظیمات کنسول به مرحله بعد برید(نکته انتخاب گزینه Reset To Factory Setting باعث ریست کارخونه ای تنظیمات کنسول میشه بعد اپدیت و فقط در صورتی که میخواید همه چی ریست بشه انتخاب کنید وگرنه انتخاب نکنید)

Day4.jpg

در این مرحله باید نوع فرمت مموریتون انتخاب کنید که در اینجا بر خلاف برنامه ChoiDujourNX شما میتونید هر دو گزینه Fat32 و exfat با هم داشته باشید که در اون صورت گزینه سمت راست Installl (FAT32 + exFAT انتخاب کنید و دیگه از این بابت که بعد اپدیت مموریتون چه فرمتیه خیالتون راحته بر خلاف برنامه ChoiDujourNX که فقط تک انتخاب داشتید و گاها باعث مشکل بالا اومدن بخاطر انتخاب اشتباه فرمت مموری میشد.

Day5.jpg

سپس در مرحله اخر روی گزینه Continue بزنید تا اپدیت کنسول اغاز بشه.

Day6.jpg

صبر کنید تا اپدیت کنسول تکمیل و 100 درصد بشه و دو گزینه Reboot و Shutdown ظاهر بشه و گزینه Reboot باعث ریستارت کنسول و گزینه Shutdown باعث خاموش شدن کنسول میشه و هر کدوم خواستید انتخاب کنید و اگه میخواید کنسول بعد اپدیت سریع بالا بیاد همون Reboot انتخاب کنید.موفق باشید.

Day7.jpg

در صورت تمایل میتونید ویدیو اموزشی زیر رو هم ببینید برای درست متوجه شدن.
لینک ویدیو اموزشی از یوتیوب
سلام
یه بار این پیلود رو زدم و اوکی شد اما الان مموری رو در اوردم میخوام دوباره این پیلود رو بزنم بالا نمیاد
کلا واسه همه پیلود هایی که زدم فقط یبار تونستم ازشون استفاده کنم
الان چیکار کنم من

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام
یه بار این پیلود رو زدم و اوکی شد اما الان مموری رو در اوردم میخوام دوباره این پیلود رو بزنم بالا نمیاد
کلا واسه همه پیلود هایی که زدم فقط یبار تونستم ازشون استفاده کنم
الان چیکار کنم من
سلام
اگه پیلود میزنی دستگاه واکنش نشون نمیده 12 ثانیه دکمه پاور بگیر و بعد یه تک پاور بزن و کابل وصل کن پیلود بزن و بهتره بیشتر هم توضیح بدی و اگه پیلود اتمسفر هم میزنی باید طبق ورژن اتمسفر بزنی و پک من استفاده کرده باشی پیلودی که گفتم داخلش هست همیشه.

Mohamad\Dr

کاربر سایت
Jul 22, 2019
7
سلام
اگه پیلود میزنی دستگاه واکنش نشون نمیده 12 ثانیه دکمه پاور بگیر و بعد یه تک پاور بزن و کابل وصل کن پیلود بزن و بهتره بیشتر هم توضیح بدی و اگه پیلود اتمسفر هم میزنی باید طبق ورژن اتمسفر بزنی و پک من استفاده کرده باشی پیلودی که گفتم داخلش هست همیشه.
الان اینکاری که گفتی هم کردم اما دوباره همون طوره تا پیلود رو اینجکت میکنم اول لوگو اتموسفر میاد برام بالا بعد صفحه سیاه میشه دیگه
از همون پک شما استفاده کردم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
الان اینکاری که گفتی هم کردم اما دوباره همون طوره تا پیلود رو اینجکت میکنم اول لوگو اتموسفر میاد برام بالا بعد صفحه سیاه میشه دیگه
از همون پک شما استفاده کردم

بعد اپدیت اینجوری شد؟ ماژول دسته میشن کنترل یا چیزه دیگه استفاده نمیکردی؟چون میشن کنترل باید هر دفه که اپدیت میکنی به روز کنی اونم و تو ورژن قبلی روی فریمور 13.0.0 داخل صحفه بوت گیر میکنه اگه اپدیت نباشه و یه مورد دیگه اگه بعد اپدیت اینجوری شده احتمالا فرمت مموری هنگام اپدیت تغییر دادی و اموزش daybreak خونده باشی گفتم یه جاش هر دو فرمت باهم انتخاب کنید تا این مشکل پیش نیاد و راه حلش اینه از همه فایلهای داخل مموری بکاب بگیر کپی کن تو کامپیوتر یا غیره و فرمت مموری اگه exfat هست به fat32 تغییر بده یا بلعکس و دوباره فایلها بریز و تست کن و میتونی پک من دوباره دان کنی و دست نخورده بدون اینکه چیزی اضاف کنی مستقیم پیلود Fusee.bin داخل پک بزنی ببینی بالا میاد درست یا نه.

• Like
Reactions: XENOS

Mohamad\Dr

کاربر سایت
Jul 22, 2019
7
بعد اپدیت اینجوری شد؟ ماژول دسته میشن کنترل یا چیزه دیگه استفاده نمیکردی؟چون میشن کنترل باید هر دفه که اپدیت میکنی به روز کنی اونم و تو ورژن قبلی روی فریمور 13.0.0 داخل صحفه بوت گیر میکنه اگه اپدیت نباشه و یه مورد دیگه اگه بعد اپدیت اینجوری شده احتمالا فرمت مموری هنگام اپدیت تغییر دادی و اموزش daybreak خونده باشی گفتم یه جاش هر دو فرمت باهم انتخاب کنید تا این مشکل پیش نیاد و راه حلش اینه از همه فایلهای داخل مموری بکاب بگیر کپی کن تو کامپیوتر یا غیره و فرمت مموری اگه exfat هست به fat32 تغییر بده یا بلعکس و دوباره فایلها بریز و تست کن و میتونی پک من دوباره دان کنی و دست نخورده بدون اینکه چیزی اضاف کنی مستقیم پیلود Fusee.bin داخل پک بزنی ببینی بالا میاد درست یا نه.
درستش کردم
دوباره پک اتموسفر رو روی مموری کپی کردم اوکی شد
شما یه چیزه دیگه
من وقتی میخوام با لییتیوم یا تینفول بهم ارور متا دیتا میده اونو چیکارش کنم؟؟
حس میکنم مشکل از کپی کردن از رو پی سی به کنسول هست چون بعضی هاش درست میاد و بعضی هاش ارور میده
اخه من با نات که میزنم روی کنسول برام لیست نمیکنه دیتا هارو

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
درستش کردم
دوباره پک اتموسفر رو روی مموری کپی کردم اوکی شد
شما یه چیزه دیگه
من وقتی میخوام با لییتیوم یا تینفول بهم ارور متا دیتا میده اونو چیکارش کنم؟؟
حس میکنم مشکل از کپی کردن از رو پی سی به کنسول هست چون بعضی هاش درست میاد و بعضی هاش ارور میده
اخه من با نات که میزنم روی کنسول برام لیست نمیکنه دیتا هارو

اولین کار که در اجرای برنامه به مشکل بر نخوری اینه قسمت برنامه ها بجای رفتن به گالری بصورت فول رم اجرا بشه که دکمه R میگیری و یه بازی به دلخواه اجرا میکنی و بجای اجرای اون بازی میره قسمت برنامه ها و بعد لیتیوم یا Tinfoil اجرا میکنی و من خودم از nut اخرین ورژن و لیتیوم و Tinfoil اخرین ورژن در حال حاضر استفاده میکنم روی ویندوز 10 هم هستم و مشکل چندانی ندارم و شما اگه پک من ریخته باشی اخرین ورژن لیتیوم و Tinfoil روش هست و nut و درایورش برات میزارم با فایل ریجستری ویندوز از نو نصب کن و فایل ریجستری هم اجرا کن و یه ریستارت سیستم بزن.

دانلود nut v3.3

دانلود درایور سوییچ

دانلود فایل ریجستری

بعضیها با ورژن اخر nut مشکل دارن و ورژن 2.7 هم که استیبل هست میتونی تست کنی.

دانلود nut v2.7

در مورد کپی فایلهای بازی و حتما با حالت mass stroge پیلود hekate کپی کن روی مموری و کلا هر فایلی همینجوری کپی کن مموری هم دیگه نمیخواد دربیاری تا مشکلی رو مموری به جود نیاد و هر دفه هم کارت تموم میشه پایین تسکبار مموری غیر فعال کن و تا پیغام غیر فعال شدن روی hekate نیومد کابل جدا نکن و از برنامه nxmp هم استفاده نکن برای کپی فایلها مخصوصا اگه تعداد فایل زیاد باشه و اسم بازیهات هم سعی کن اول بلند نباشه و بعد کاراکترهای فارسی و غیره هم درش استفاده نشه و یه اسم کوتاه بدون علامت ها و سیمبلهای ویندوز باشه مثلا Mario.nsp و اسمهای بلند هم تو نصب ارور دریافت میشه بعضی مواقع و از یه کابل خوب هم استفاده کن و هنگام نصب هم دستگاه رو تکون زیاد نده کابل قطع و وصل بشه.

نکته بعد در مورد فرمت مموری که من بارها گفتم از فرمت exfat استفاده نشه و این فرمت درسته مثل فرمت fat 32 مشکل ریختن فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو نداره و راحت بازیهای حجیم میریزی روش و نصب میکنی ولی در دراز مدت فایلها خراب میشن در مموری و نه بخاطر خود فرمت بلکه بخاطر اینکه درایور این فرمت درست بهینه نکرده نینتندو و خصوصا با اجرای برنامه ها و امولاتورها فایلها به مرور خراب میشن و بهتره از فرمت Fat32 استفاده بشه و یه راه راحت و کم دردسر هم برای نصب بازی با این فرمت اینه فایلهای بازی بریزی روی فلش مموری با فرمت exfat و با یه تبدیل usb-c بزنی به سوییچ و بازیت راحت با برنامه Tinwoo نصب کنی و اموزش در زیر هست.

در اخر تنها برنامه nut و لیتیوم و Tinfoil نیستن که با PC میشه بازی روشون نصب کرد و برنامه های زیادی برای اینکار هستن با روشهای دیگه و مثلا برنامه Tinwooمیشه با Ns Usbloader در کامپیوتر بازی نصب کرد که البته باید راه انداز جاوا نصب کنی برای اجرای Ns Usbloader و گلدلیف هم برنامه Quark داره که اوم راه انداز جاوا میخواد برنامه DBI هم هست که با DBI Backend میشه بازی نصب کرد و اینا رو گفتم خودت پی قضیه رو بگیری با یه سرچ همش پیدا میکنی و تنها نکته مشترک بین همه این برنامه ها همون درایور سوییچ هست که مال همون nut نصب کنی بین همش مشترکه و کار میده.

• Like
Reactions: XENOS

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
سلام
ببینید با دستگاه هکی نباید به سرورهای خود نینتندو وصل بشید چون بن میشه ولی برای استفاده از نت در موارد دیگه شما اول سرورهای نینتندو رو با اموزش 90 dns بلاک میکنی بعد وصل میشی

اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو

شبیه ساز اندروید نیست و خود اندروید کامل هست که میتونید روی سوییچ نصب کنید و بهتر هم هست یه مموری جدا اختصاص بدید چون ممکنه دیتا بازیهای خود سوییچ با فرمت و غیره از دست بره و قبل هر کاری هم از اطلاعات روی مموری بکاب بگیرید اگه فقط یه مموری دارید و البته میشه روی یک مموری هم بازیهای خود سوییچ رو داشت و هم اندروید و هم لینوکس و هم موارد دیگه ولی برای بار اول چون ممکنه مشکلاتی پیش بیاد بهتره از مموری جدا یا حداقل بعد از بکاب از فایلهای مموری اقدام کنید.

جدیدترین اندروید هم 10 هست برای سوییچ و من خودم تست کردم خیلی هم عالی هست و سوییچ میشه عین یه تبلت اندرویدی و بازی و برنامه و امولاتور و غیره راحت میشه استفاده کرد.

ویدیو اموزشی نصب اندروید 10 که تمام موارد و فایلها لینکش زیر ویدیو هست برای دانلود و مراحل رو ساده گفته راحت میتونید نصب کنید و دو نسخه هست یکی icosa-tablet که باگهاش کمتره ولی بیشتر برای حالت دستی هست تا روی داک و یکی هم icosa-atv که برای هر دو حالت دستی و داک هست ولی کمی باگهاش بیشتره و من خودم حالت icosa-tablet نصب کردم خیلی هم خوب بود.

لینک ویدیو نصب اندروید 10 سوییچ

20 نکته بعد از نصب اندروید 10 و لینوکس

نصب همزمان اندروید و لینوکس و ناند مجازی در یک مموری

یه موقع هم اندورید دیگه نخواستی و خواستی حذفش کنی و مموریت به حالت اول برگرده با یه برنامه پارتیشن بندی مثل EaseUS Partition Master 12.0 در کامپیوتر همه پارتیشنهای مموری حذف و بعد فرمتش کن تا درست بشه.
سلام علی آقا خسته نباشید من اندروید نسخه icosa-atv رو نصب کردم لطفا طریق اتصال به داک و حالت tv رو یه توضیح بفرمایید و اینکه اگر تو محیط اندروید به اینترنت متصل بشیم ممکن باعث بن شدن کنسول بشه ممنون

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام علی آقا خسته نباشید من اندروید نسخه icosa-atv رو نصب کردم لطفا طریق اتصال به داک و حالت tv رو یه توضیح بفرمایید و اینکه اگر تو محیط اندروید به اینترنت متصل بشیم ممکن باعث بن شدن کنسول بشه ممنون

سلام داداش.حالت داک خودم تا حالا تست نکردم و در حال حاضر هم اندروید ندارم روی مموری بخوام تست کنم ولی با گذاشتن سوییچ روی داک و وصل بودن اداپتور برق و کابل hdmi باید تصویر بیاد روی تی وی و در مورد وصل شدن به اینترنت در محیط اندروید اصلا ربطی نداره به بن چون شما اندروید بصورت جدا از سوییچ بالا اوردید و مشکلی در کل نیست و بن شدن موقعی هست توی محیط خود سوییچ اینترنت وصل کنی و بعد به استور نینتندو وصل بشی بخوای انلاین بازی کنی وگرنه تو همون محیط سوییچ هم 90dns ست کنی و کاری به انلاین و استور نینتتندو نداشته باشی مشکلی نیست.

• Like
Reactions: Pyramid Head

mehran

کاربر سایت
Jul 16, 2006
809
نام
Wander
علی جان یه سوال
فیفا 22 نصب کردم ولی تو بازی صدای سوت داور و گزارشگر نداره . به نظرت مشکل چی میتونه باشه ؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
علی جان یه سوال
فیفا 22 نصب کردم ولی تو بازی صدای سوت داور و گزارشگر نداره . به نظرت مشکل چی میتونه باشه ؟

سلام
نباید اینجور باشه و بصورت دیفالت چندتا زبان و گزارشگر داره خود بازی که دیفالت انگلیسی باید باشه ولی dlc گزارشگرهای زبانهای مختلف دیگم داره مثل عربی و روسی و غیره میشه جدا نصب کرد و من از لینک زیر دان کردم و میتونی dlc زبان عربی برای تست هم نصب کنی و بعد تو بازی بزاری زبان عربی قسمت تنظیمات گزارشگر و اپدیت بازی هم نصب کن و یه بار سیو بازی هم پاک کن شاید تنظیمی دستکاری کردی و دیگه درست نشد مال بیس بازی هست از نو باید دان کنی.

FIFA 22 Nintendo Switch Legacy Edition NSP XCI | nsw2u.xyz

• Like
Reactions: mehran

mehran

کاربر سایت
Jul 16, 2006
809
نام
Wander
سلام
نباید اینجور باشه و بصورت دیفالت چندتا زبان و گزارشگر داره خود بازی که دیفالت انگلیسی باید باشه ولی dlc گزارشگرهای زبانهای مختلف دیگم داره مثل عربی و روسی و غیره میشه جدا نصب کرد و من از لینک زیر دان کردم و میتونی dlc زبان عربی برای تست هم نصب کنی و بعد تو بازی بزاری زبان عربی قسمت تنظیمات گزارشگر و اپدیت بازی هم نصب کن و یه بار سیو بازی هم پاک کن شاید تنظیمی دستکاری کردی و دیگه درست نشد مال بیس بازی هست از نو باید دان کنی.

FIFA 22 Nintendo Switch Legacy Edition NSP XCI | nsw2u.xyz
ممنون داداش . 2 تا زبان دیگه دانلود و نصب کردم درست شد . مرسی

Mohamad\Dr

کاربر سایت
Jul 22, 2019
7
اولین کار که در اجرای برنامه به مشکل بر نخوری اینه قسمت برنامه ها بجای رفتن به گالری بصورت فول رم اجرا بشه که دکمه R میگیری و یه بازی به دلخواه اجرا میکنی و بجای اجرای اون بازی میره قسمت برنامه ها و بعد لیتیوم یا Tinfoil اجرا میکنی و من خودم از nut اخرین ورژن و لیتیوم و Tinfoil اخرین ورژن در حال حاضر استفاده میکنم روی ویندوز 10 هم هستم و مشکل چندانی ندارم و شما اگه پک من ریخته باشی اخرین ورژن لیتیوم و Tinfoil روش هست و nut و درایورش برات میزارم با فایل ریجستری ویندوز از نو نصب کن و فایل ریجستری هم اجرا کن و یه ریستارت سیستم بزن.

دانلود nut v3.3

دانلود درایور سوییچ

دانلود فایل ریجستری

بعضیها با ورژن اخر nut مشکل دارن و ورژن 2.7 هم که استیبل هست میتونی تست کنی.

دانلود nut v2.7

در مورد کپی فایلهای بازی و حتما با حالت mass stroge پیلود hekate کپی کن روی مموری و کلا هر فایلی همینجوری کپی کن مموری هم دیگه نمیخواد دربیاری تا مشکلی رو مموری به جود نیاد و هر دفه هم کارت تموم میشه پایین تسکبار مموری غیر فعال کن و تا پیغام غیر فعال شدن روی hekate نیومد کابل جدا نکن و از برنامه nxmp هم استفاده نکن برای کپی فایلها مخصوصا اگه تعداد فایل زیاد باشه و اسم بازیهات هم سعی کن اول بلند نباشه و بعد کاراکترهای فارسی و غیره هم درش استفاده نشه و یه اسم کوتاه بدون علامت ها و سیمبلهای ویندوز باشه مثلا Mario.nsp و اسمهای بلند هم تو نصب ارور دریافت میشه بعضی مواقع و از یه کابل خوب هم استفاده کن و هنگام نصب هم دستگاه رو تکون زیاد نده کابل قطع و وصل بشه.

نکته بعد در مورد فرمت مموری که من بارها گفتم از فرمت exfat استفاده نشه و این فرمت درسته مثل فرمت fat 32 مشکل ریختن فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو نداره و راحت بازیهای حجیم میریزی روش و نصب میکنی ولی در دراز مدت فایلها خراب میشن در مموری و نه بخاطر خود فرمت بلکه بخاطر اینکه درایور این فرمت درست بهینه نکرده نینتندو و خصوصا با اجرای برنامه ها و امولاتورها فایلها به مرور خراب میشن و بهتره از فرمت Fat32 استفاده بشه و یه راه راحت و کم دردسر هم برای نصب بازی با این فرمت اینه فایلهای بازی بریزی روی فلش مموری با فرمت exfat و با یه تبدیل usb-c بزنی به سوییچ و بازیت راحت با برنامه Tinwoo نصب کنی و اموزش در زیر هست.

در اخر تنها برنامه nut و لیتیوم و Tinfoil نیستن که با PC میشه بازی روشون نصب کرد و برنامه های زیادی برای اینکار هستن با روشهای دیگه و مثلا برنامه Tinwooمیشه با Ns Usbloader در کامپیوتر بازی نصب کرد که البته باید راه انداز جاوا نصب کنی برای اجرای Ns Usbloader و گلدلیف هم برنامه Quark داره که اوم راه انداز جاوا میخواد برنامه DBI هم هست که با DBI Backend میشه بازی نصب کرد و اینا رو گفتم خودت پی قضیه رو بگیری با یه سرچ همش پیدا میکنی و تنها نکته مشترک بین همه این برنامه ها همون درایور سوییچ هست که مال همون nut نصب کنی بین همش مشترکه و کار میده.
من الان میخوام فرمت fat 32 بزنم چجوری باید فرمت رو عوض کنم بدون اینکه بخوام مموری در بیارم و فرمت کنم که همه چیزم پاک بشه؟؟
الان من فریمور 13 هستم و میخوام دوبازه همون فایل رو بزنم که اپدیت کنم نمیشه راه دیگه ای هست؟؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
من الان میخوام فرمت fat 32 بزنم چجوری باید فرمت رو عوض کنم بدون اینکه بخوام مموری در بیارم و فرمت کنم که همه چیزم پاک بشه؟؟
الان من فریمور 13 هستم و میخوام دوبازه همون فایل رو بزنم که اپدیت کنم نمیشه راه دیگه ای هست؟؟

سلام
اول مطمئن شو فریمور مورد استفادت fat 32 ساپورت میکنه و باید مجدادا همون اپدیت فریمور 13 بگیری و با daybreak اپدیت کنی و اونجایی که فقط میگه کدوم فرمت انتخاب کنی شما گزینه هر دو فرمت که هم fat32 و هم exfat باهم هست انتخاب کن اینجوری هر دو فرمت ساپورت میشه(اموزش دی بریک بخون گفتم همین مورد با عکس) و بعد که انجام دادی دستگاه خاموش کن و مموریت در بیار هر چی فایل و فولدر روشه یکجا کپی کن تو کامپیوتر و بعد فرمت کن مموری به fat 32 و با ویندوز نتونستی با یه برنامه جانبی پارتیشن بندی و یا برنامه همه کاره Switch Army Knife بگیری برنامه فرمت کردن هم داخلشه با اون هم میتونی انجام بدی و اموزش این برنامه در زیر هست و در کل بعد فرمت دوباره فایلهات بریز داخل مموری و پیلود بزن باید بدون مشکل دستگاه بالا بیاد.

برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz

mehran

کاربر سایت
Jul 16, 2006
809
نام
Wander
سلام علی جان . یه سوال
با چه برنامه ای میتونم از بازیهای نصب شده رو سوییچ یه بکاپ بگیرم ؟ یعنی یه فایل نصبی NSP یا XCI

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام علی جان . یه سوال
با چه برنامه ای میتونم از بازیهای نصب شده رو سوییچ یه بکاپ بگیرم ؟ یعنی یه فایل نصبی NSP یا XCI

سلام مهران جان
برنامه NXDumpTool مخصوص اینکاره و البته با Tinfoil و چندتا برنامه دیگم میشه از بازیهای نصب شده فایل nsp ساخت ولی همون NXDumpTool از همش بهتره و دامپ هم که میشه میره تو فولدر خود برنامه داخل مموری جانبی و هنگام دامپ هم دقت کن بازی مورد نظرت حجمش چقدره همونقدر فضا یا حتی بیشتر داخل مموریت جا داشته باشی و برنامه رو از لینک زیر دانلود کن و وقتی دانلود کردی یه فولدر بساز به اسم NXDumpTool و برنامه رو داخل فولدر بزار و اون فولدر تو مموری پوشه switch کپی کن.

لینک دانلود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر