معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:
ممکنه جای کارت خون یا همون ریدر sd کارت دستگاه خراب شده باشه و ببین با تمیز کردنش شاید راه بیفته و یه گوش پاک کن سرش بکوب پهن بشه کمی الکل طبی اگه داری بزن بهش اروم پاک کن و زیاد هم طولانی نشه پنبه های سر گوش پاک کن جدا بشه بمونه داخل و مموری هم تمیز کن با الکل و شاید درست بشه وگرنه باید بدی تعمیر کار عوض کنه جای کارت خون.
خیلی ممنون. فکر کنم مشکل از کارت ریدر دستگاه باشه. لطف کردی

امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده.

psnes.jpg

امولاتورهای زیر خودم یصورت اماده براتون مجدادا اپلود کردم با اخرین ورژن سازگار تا فریمور 17.0.0 که شامل بازیهای زیادی به همراه کاور بازیها میباشد.

لینک دانلود Pnes شبیه ساز nes نینتندو یا میکرو یا همون نینتندو فمیلی قدیم

لینک دانلود Psnes شبیه ساز سوپر نینتندو

لینک دانلود Pgen شبیه ساز سگا مگا درایو یا جنسیس

لینک دانلود Melonds شبیه ساز نینتندو ds

روش نصب
بعد از دانلود از حالت فشرده خارج و برای مثال فولدر pnes رو در فولدر switch بریزید که بعد در قسمت برنامه های سوییچ قابل مشاهده هست.

سلام میگم این melonds روش خاصی داره اجراش؟من روی ۱۸.۱ کبی کرده بودم تو فولدر switch زدم کرش کرد کنسول ریست شد اتمسفر

سلام میگم این melonds روش خاصی داره اجراش؟من روی ۱۸.۱ کبی کرده بودم تو فولدر switch زدم کرش کرد کنسول ریست شد اتمسفر
باید تو منو با نگه داشتن دکمه r وارد یه بازی رندوم بشی
از اونجا واردش بشی بی مشکل کار میکنه

• Like
Reactions: alitriple
باید تو منو با نگه داشتن دکمه r وارد یه بازی رندوم بشی
از اونجا واردش بشی بی مشکل کار میکنه
درود
این برنامه r1 نمی خواد واسه 18 راحت اجرا میشه احتمالا رو 18.1 اجرا نمیشه باید نسخه بروز شده براش بیاد

• Like
Reactions: majid dadpur
ممکنه جای کارت خون یا همون ریدر sd کارت دستگاه خراب شده باشه و ببین با تمیز کردنش شاید راه بیفته و یه گوش پاک کن سرش بکوب پهن بشه کمی الکل طبی اگه داری بزن بهش اروم پاک کن و زیاد هم طولانی نشه پنبه های سر گوش پاک کن جدا بشه بمونه داخل و مموری هم تمیز کن با الکل و شاید درست بشه وگرنه باید بدی تعمیر کار عوض کنه جای کارت خون.
سلام علی اقا.
وقتت بخیر.
من رترو نصب کردم بعد برای اینکه بیاد بالا R نگه میدارم و یه برنامه یا بازی اجرا می کنم ولی فول رم نمیشه. بنظرتون باید چه کنم ؟؟

سلام علی اقا.
وقتت بخیر.
من رترو نصب کردم بعد برای اینکه بیاد بالا R نگه میدارم و یه برنامه یا بازی اجرا می کنم ولی فول رم نمیشه. بنظرتون باید چه کنم ؟؟

سلام داداش
اگه قسمت برنامه ها میری و اون بالا قرمز نمیزنه اپلت مد یعنی فول رمه دیگه و احتمال میدم ورژن retroarch مشکلی داشته باشه و بعضی ورژنها باگ دارن و ورژنی که خودم وقتی سوییچ داشتم روش بودم RetroArch v1.15.0 این بود و از ارشیوش که تو همون سایتش هست میشه دانلود کرد همه ورژنهای مختلف.

اگرم مطمئنی فول رم اجرا نمیشه کافیه فایل nsp زیر مثل بازی نصب کنی و بدون هیچ کاری اجراش کنی میره قسمت برنامه ها.

HB Menu

سلام داداش
اگه قسمت برنامه ها میری و اون بالا قرمز نمیزنه اپلت مد یعنی فول رمه دیگه و احتمال میدم ورژن retroarch مشکلی داشته باشه و بعضی ورژنها باگ دارن و ورژنی که خودم وقتی سوییچ داشتم روش بودم RetroArch v1.15.0 این بود و از ارشیوش که تو همون سایتش هست میشه دانلود کرد همه ورژنهای مختلف.

اگرم مطمئنی فول رم اجرا نمیشه کافیه فایل nsp زیر مثل بازی نصب کنی و بدون هیچ کاری اجراش کنی میره قسمت برنامه ها.

HB Menu

مرسی . مشکلم با نصب HB Menu حل شد فقط الان وقتی silent hill 1 برای ps1 نصب می کنم هنگام شروع بازی میگه بایوس نداره و داخل بازی هم لگ دارم و تصاویر بی کیفیت هستن. بایوسشو چه جور باید اوکی کنم ؟

مرسی . مشکلم با نصب HB Menu حل شد فقط الان وقتی silent hill 1 برای ps1 نصب می کنم هنگام شروع بازی میگه بایوس نداره و داخل بازی هم لگ دارم و تصاویر بی کیفیت هستن. بایوسشو چه جور باید اوکی کنم ؟

بایوس باید برزید و این پست ببینید و لینک بایوس هم درش هست و بعد او تنظیمات خود retroarch قسمت اورکلاک داره اون رو ببرید بالا بازیها خصوصا ps1 در حد نرمال میشه و اورکلاک جدا هم میشه کرد و این پست ببینید متوجه میشید و بعد تنظیمات تصویر هم داره و روی 16.9 اول نسبت تصویر بذارید از طریق تنظیمات retroarch و بعد قسمت shaders برید موقع اجرای بازی که باید تو منو retroarch برگردید و سازگارترین shaders که لگ هم بازیها نمیزنه تو اکثر امولاتورها sabr هست که تصویر رو بهتر میکنه و مشکلی هم نداره وگرنه از این بهترم هست مثل scalefx یا scalehq و اینها هم قابل استفاده هستن ولی بعضی جاها ممکنه لگ ببینی.

بایوس باید برزید و این پست ببینید و لینک بایوس هم درش هست و بعد او تنظیمات خود retroarch قسمت اورکلاک داره اون رو ببرید بالا بازیها خصوصا ps1 در حد نرمال میشه و اورکلاک جدا هم میشه کرد و این پست ببینید متوجه میشید و بعد تنظیمات تصویر هم داره و روی 16.9 اول نسبت تصویر بذارید از طریق تنظیمات retroarch و بعد قسمت shaders برید موقع اجرای بازی که باید تو منو retroarch برگردید و سازگارترین shaders که لگ هم بازیها نمیزنه تو اکثر امولاتورها sabr هست که تصویر رو بهتر میکنه و مشکلی هم نداره وگرنه از این بهترم هست مثل scalefx یا scalehq و اینها هم قابل استفاده هستن ولی بعضی جاها ممکنه لگ ببینی.
محتوای بایوس داخل ادرس گفته شده کپی کردم یعنی داخل پوشه سیستم در core ولی هنوز هنگام ورود به بازی مینویسه بایوس نصب کنین. بازی اجرا میشه و لگی هم ندارم تقریبا ولی کف زمین رنگارنگه.
توی قسمت core برای لود کردن فقط همین کور هست برای سونی playstation (pcsx rearmed) فقط با این میتونم اجرا کنم

فقط همین یه بازی silent hill 1 بازی کنم تموم بشه دیگه کاری به شبیه ساز ندارم. بنظرتون به جز رترو چی برای بازی های ps1 خوب و راحته ؟

آخرین ویرایش:
محتوای بایوس داخل ادرس گفته شده کپی کردم یعنی داخل پوشه سیستم در core ولی هنوز هنگام ورود به بازی مینویسه بایوس نصب کنین. بازی اجرا میشه و لگی هم ندارم تقریبا ولی کف زمین رنگارنگه.

فقط همین یه بازی silent hill 1 بازی کنم تموم بشه دیگه کاری به شبیه ساز ندارم. بنظرتون به جز رترو چی برای بازی های ps1 خوب و راحته ؟

اینجور که گفتید درستم مسیر رو ریختید ولی بازم توضیح میدم و یه لینک بایوس دیگم در اخر میذارم تکمیلتره اونم میتونید تست کنید.

دانلود فایل بایوس جدید

فایل بایوس فشرده ای که در لینک گذاشتم که دانلود کردید از حالت فشرده در میارید و در مموری جانبی داخل پوشه retroarch که مسیرش دقیقا میشه این retroarch\cores\system باید ریخته بشه و بعد اگه باز مشکلی داشتید شاید رام بازی هم مشکلی داشته باشه از جای معتبر و رام فول دانلود کنید که باید از سایتهای خارجی دان بشه نه ایرانی چون ممکنه نسخه کم حجم باشه و ناقص باشه و از این لینک میتونید دان کنید.

میتونید روی لاکا که همون retroarch بر پایه لینوکس هست هم همون retroarch اجرا کنید که باید از طریق هکاته بوت بشه و یا با نصب اندروید روی سوییچ و شبیه سازهای ps1 برای اندروید یا لینوکس روی سوییچ و طبق تجربه ای که خودم داشتم مال همین نسخه که بطور معمول بهینه شده تا داخل محیط خود سوییچ اجرا بشه کم باگ تر و بهینه شده تره ولی نسخه لاکا هم چندین core برای ps1 داره داره من با خیلی از تنظیمات تونسته بود با گرافیک بالاتر چون رزلوشن سه برابر گذاشته بودم روی یکی از هسته ها که یادم نیست و توی لاکا این گزینه بالا بردن رزلوشن خود بازی نه رزلوشن تصویر که سه برابر ps1 اصلی اجرا میشه و حتی بالاتر هم میشه گذاشت ولی لگ میزنه و به هر حال اون تنظیمات زیاد داره ولی باگم داره بعضی بازیها باید اینقدر با تنظیمات ور بری تا استیبل اجرا بشن و شایدم نشن.

برای نصب لاکا هم کافیه فایلش رو دانلود کنید از لینک زیر دانلود کنید و از حالت فشرده در بیارید و مسیرهای نصبش مشخصه از طریق فولدر که در مموری جانبی کجا برزید و بعد ریختن برید به محیط hekate و از طریق گزینه more که بزنید ایکون لاکا میتونید ببینید و اجرا کنید و البته برای همونم بعد اولین اجراش که فولدرهاش ساخته بشه باید بعد برید بایوس اضاف کنید و اینبار در مسیر lakka\storage\system باید ریخته بشه.

نمیدونم تا الان کسی به این مشکل خورده یا نه، ولی میزارم یه گوشه بمونه شاید به کار یکی بیاد.
من کنترلر دومم،‌ جوی کان های Binbok ه، خواستم باهاشون Nintendo Switch Sports بزنم،‌ ولی همه اش گیر میداد که کنترلر ها باید آپدیت بشن، خود جوی کان های اصلی کنسول راحت آپدیت شدن آفلاین، ولی این یکی های بینباک هر کار کردم آپدیت نشدن.
خلاصه ماجرا اینکه اگه جوی کانی دارین که برای خود نینتندو نیست، باید بگردین دنبال آپدیتش توی سایت هاشون و شانس بیارین آپدیت داده باشن.

فایل آپدیت فریمور بینباک رو گذاشتم شاید لازم کسی بشه، برای آپدیت، دکمه L3 یا R3 روی جویکان رو نگه دارین، در همین حین به سیستم وصلش کنین،‌ فایل فریمور رو باز کنین و آپدیتش کنین.

• Like
Reactions: alitriple

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or