مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
اقایون یه سوال دارم. میدونم خیلیاتون از دسته های ps4 و مشکلاتش اطلاع دارید. راستش اولین بار یه ps4 داشتم dualshock ش عالی بود. دستگاه رو فروختم به خاطر ps4 pro دسته این یکی بعد از یه سال انالوگ یا همون شوک سمت راستش ایراد پیدا کرد. انداختمش کنار تا اینکه یه دسته جدید خریدم. چند ماهی میشه بازی میکنم ایرادی نداشت. فکر کنم مدل ۲۰۱۷ باشه. اکبند بود و نو. زبان روی جعبه فک کنم اسپانیایی بود. الان بعد از گذشت چند ماه انالوگ سمت چپ وقتی دارم بازی میکنم دوربین بازی به سمت راست هدایت میشه خود به خود بدون اینکه خودم دست بزنم به انالوگ سمت راستی. مثل قبلیه نیست ولی ایندفعه هر از گاهی وسط بازی دوربین میچرخه میکنه نکنه از این باشه که انالوگ سمت راست رو فشار دادم؟ اصلا چرا دوال شوک ها اینجورین

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
اقایون یه سوال دارم. میدونم خیلیاتون از دسته های ps4 و مشکلاتش اطلاع دارید. راستش اولین بار یه ps4 داشتم dualshock ش عالی بود. دستگاه رو فروختم به خاطر ps4 pro دسته این یکی بعد از یه سال انالوگ یا همون شوک سمت راستش ایراد پیدا کرد. انداختمش کنار تا اینکه یه دسته جدید خریدم. چند ماهی میشه بازی میکنم ایرادی نداشت. فکر کنم مدل ۲۰۱۷ باشه. اکبند بود و نو. زبان روی جعبه فک کنم اسپانیایی بود. الان بعد از گذشت چند ماه انالوگ سمت چپ وقتی دارم بازی میکنم دوربین بازی به سمت راست هدایت میشه خود به خود بدون اینکه خودم دست بزنم به انالوگ سمت راستی. مثل قبلیه نیست ولی ایندفعه هر از گاهی وسط بازی دوربین میچرخه میکنه نکنه از این باشه که انالوگ سمت راست رو فشار دادم؟ اصلا چرا دوال شوک ها اینجورین

اگه میتونی دسته رو باز کن و تمیزش کن!
پیشنهاد میکنم پدهای زیر دکمه ها رو هم اگه دسته رو بیش از ۱ ساله دارهی تعویض کنی(اجباری نیست ولی بیشتر لذت بخشش میکنه)

• Like
Reactions: B_O_X_E_R

saw_666

کاربر سایت
Feb 12, 2014
41
اساتید برای کنسول من یه مشکلی بوجود اومده، ممنون میشم کمک کنید. دستگاه من فت سری اول هست که چند ساله داره مثل مرد کار میکنه. دو سال اخیر بازی اکانتی ریختم و هیچ مشکلی هم نداشتم. اما ماه قبل برای بازی اکانتی کنسولو دادم به جایی و وقتی تحویل گرفتم دیدم بازیارو بالا نمیاره و وقتی داخل بازی میرم ارور (CE-30391-6) میداد. جالب اینجاس که بعد از یک بار ریستارت کردن هم دیگه کنسول تصویر نمیداد تا اینکه از برق میکشیدم تا چند دقیقه. راه حل فروشنده این بود که باید هر بار که کنسولو از برق میکشم یا به هر صورتی برقش قطع میشه یک بار به اینترنت وصل بشم و برم داخل بازی و بعد نت رو قطع کنم. من که نفهمیدم چرا ولی این راه حل جواب داد و تو این 1 ماهه بازیا بدون مشکل اجرا میشد و هر بار که برق میرفت با یک کانکت شدن مشکل حل میشد. حالا امروز وقتی کنسولو روشن کردم کنسول مستقیم رفت توی سیف مود و بعد از checking the system storage status نوشت cannot start the ps4 و ازم خواست که با USB آپدیت 6.71 یا جدیدتر دوباره نصب کنم- توی این مرحله هم فقط یک بار تصویر میومد و وقتی ریست میکردم باید دوباره خاموش میکردم و چند دقیقه از برق میکشیدم دستگاهو. بگذریم. به گفته فروشنده ما هم ورژن 1 گیگی آپدیت رو زدیم روی دستگاه و دستگاه initialize شد. ولی حالا باز هم کنسول بالا نمیاد. بعبارتی وقتی روشن میکنم تصویر نداره و صدا هم قطع و وصل میشه... میدونم طولانی شد ولی واقعا موندم چیکار کنم. خواهشا راهنمایی کنید. تشکر

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
اساتید برای کنسول من یه مشکلی بوجود اومده، ممنون میشم کمک کنید. دستگاه من فت سری اول هست که چند ساله داره مثل مرد کار میکنه. دو سال اخیر بازی اکانتی ریختم و هیچ مشکلی هم نداشتم. اما ماه قبل برای بازی اکانتی کنسولو دادم به جایی و وقتی تحویل گرفتم دیدم بازیارو بالا نمیاره و وقتی داخل بازی میرم ارور (CE-30391-6) میداد. جالب اینجاس که بعد از یک بار ریستارت کردن هم دیگه کنسول تصویر نمیداد تا اینکه از برق میکشیدم تا چند دقیقه. راه حل فروشنده این بود که باید هر بار که کنسولو از برق میکشم یا به هر صورتی برقش قطع میشه یک بار به اینترنت وصل بشم و برم داخل بازی و بعد نت رو قطع کنم. من که نفهمیدم چرا ولی این راه حل جواب داد و تو این 1 ماهه بازیا بدون مشکل اجرا میشد و هر بار که برق میرفت با یک کانکت شدن مشکل حل میشد. حالا امروز وقتی کنسولو روشن کردم کنسول مستقیم رفت توی سیف مود و بعد از checking the system storage status نوشت cannot start the ps4 و ازم خواست که با USB آپدیت 6.71 یا جدیدتر دوباره نصب کنم- توی این مرحله هم فقط یک بار تصویر میومد و وقتی ریست میکردم باید دوباره خاموش میکردم و چند دقیقه از برق میکشیدم دستگاهو. بگذریم. به گفته فروشنده ما هم ورژن 1 گیگی آپدیت رو زدیم روی دستگاه و دستگاه initialize شد. ولی حالا باز هم کنسول بالا نمیاد. بعبارتی وقتی روشن میکنم تصویر نداره و صدا هم قطع و وصل میشه... میدونم طولانی شد ولی واقعا موندم چیکار کنم. خواهشا راهنمایی کنید. تشکر

به نظر من کنسولتون مشکل سخت افزاری پیدا کرده!
هارد دستگاتونو چک کنید احتمالش هست مشکل از اون باشه
و اینکه حالا چرا باید از برق بکشیدش تا تصویر بده؟ تا حالا همچین چیزیو نه شنیدم نه دیدم!

amirarsenal

کاربر سایت
Dec 5, 2010
520
نام
امیر
جدیدا یه مشکلی برای PS4ام که سری اول(Fat) هست پیش اومده اونم اینه لودینگ یسری بازیهام مثل فورت با Apex رفته بالا یا تو Apex تکسچرها رو دیر لوود میکنه
کلا حس میکنم دستگاه کند شده، بازی رو هارد اکسترنال یا داخلی باشه هم فرقی نداره(تست کردم)
میدونید مشکل از چیه؟

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
جدیدا یه مشکلی برای PS4ام که سری اول(Fat) هست پیش اومده اونم اینه لودینگ یسری بازیهام مثل فورت با Apex رفته بالا یا تو Apex تکسچرها رو دیر لوود میکنه
کلا حس میکنم دستگاه کند شده، بازی رو هارد اکسترنال یا داخلی باشه هم فرقی نداره(تست کردم)
میدونید مشکل از چیه؟
از سلامت هارد کنسول اطمینان دارید؟
و اینکه زمانی که کنسول روشن بوده اونو جا به جا نکردید
مورد بعد هم هاردتون تا آخر پر هست؟

• Like
Reactions: amirarsenal

max-pain

کاربر سایت
Oct 9, 2012
550
نام
کامران
دوستان!!!! کنترلرم شارژ نمیشه و وقتی به کنسول وصل میکنم یه ثانیه روشن میشه بعد خاموش میشه روشن خاموش هم کردی هر کاری که فکر بکنید کردم درست نشد
مشکلش پیه و باید چیکار بکنم؟؟؟

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
دوستان!!!! کنترلرم شارژ نمیشه و وقتی به کنسول وصل میکنم یه ثانیه روشن میشه بعد خاموش میشه روشن خاموش هم کردی هر کاری که فکر بکنید کردم درست نشد
به نظر که مشکل سخت افزاریه ولی محض احتیاط یه دور ریستش کنید (پشت دسته یه سوراخی هست که به اندازه نوک مداد، با مداد دکمه توشو فشار بدید و به مدت ۳۰ ثانیه نگه دارید و بعد دسته رو با سیم وصل کنید به کنسول و دوباره راه اندازیش کنید)

amirarsenal

کاربر سایت
Dec 5, 2010
520
نام
امیر
از سلامت هارد کنسول اطمینان دارید؟
و اینکه زمانی که کنسول روشن بوده اونو جا به جا نکردید
مورد بعد هم هاردتون تا آخر پر هست؟
سلام
هارد کنسول که نمیدونم ولی من کاریش نکردم ضربه ی هم بهش نخورده
نه جای خالی زیاد داره(هم اکسترنال هم اینترنال)

HaDeS_54

کاربر سایت
Jul 22, 2019
3
سلام
بن به یک مشکلی بر خوردم
کنسول رو تازه گرفتم ریجن2 هستش
3 تا بازی هم داشتم
WWII که کامل بدون هیچ مشکلی کار میکنه
God of ware III که اون هم اوکی هستش
ولی وقبی pes 2018 رو اجرا میکنم وسط بازی لگ دارم تقریبا هر دقیقه یکی دو بار در حد چند میلی ثانیه
افلاین هم بازی میکنم
بازی هم زمانی که آپدیت هست لگ داره و هم زمانی که آپدیتشو پاک کردم
میشه لطفا راهنمایی کنید؟

iMehrdad

کاربر سایت
Jul 5, 2007
241
نام
Mehrdad
سلام دوستان من ی مشکل خیلی عجیب دارم با ی ps4 فت سری اول دارم
اینکه فقط روی ی تلویزیون تصویر میده بدون کوچکترین مشکل یعنی نه نویز داره نه هیچی
ولی رو هیچ مانیتور یا تلویزیون دیگه تصویر نمیده حتی تصویر محیط سیف مود هم نمیاد
با هر کابلی هم امتحان کردم واقعا نمیدونم اشکال کار کجاس
کسی این مشکلو داشته؟

mahayr

کاربر سایت
Jul 16, 2019
4
سلام ps4 من ارور ce-34878-0رو میده البته من تحقیق کردم دیدم ماله اپدیته اما وقتی تمام بازی ها وخود کنسول رو اپدیت کردم بازم درست نشد حتی تو YouTube هم دیدم که گفته بود دستگاه initializationکنید اونم انجام دادم بازم درست نشد
واقعا ارور رو اعصابیه چیکارش کنم مثلا دارم فورتنایت بازی میکنم هی ارور میده می پره بیرون از بازی حتی بازی رو پاک کردم دوباره دانلود کردم بازم درست نشد

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
سلام کنترلرم یه مشکلی داره
وقتی به سمت جلو حرکت میکنم کاراکتر یهو می ایسته،مشکل آنالوگ چپ هست
بنظرتون درست میشه؟چیکارش کنم؟
انالوگ سمت چپ شما (سنسورهای حرکتی آنالوگ) کثیف شده..اسپری ناهید خشک تهیه کنید و بعد از باز کردن دسته و فقط با یک بار زدن اسپری و چرخوندن انالوگ به مدت 1 تا 2 دقیقه گردو خاک ها و کثیفیهای سنسور از بین میره..فقط حتما حتما توجه کن بعد از این که این کارو انجام دادی به مدت 3 تا 4 ساعت اصلا دسترو روشن نکن و بزار کامل کامل دسته خشک بشه..اگر خشک نشه و روشن کنی باعث اتصالی تو قسمتهایی از دسته میشه..اگر بعد از این کار نتیجه نگرفتی باید انالوگ سمت چپ کلا عوض بشه....هزینه تعویض انالوگ تو میدان امام خمینی 25 تومن هست ( به غیر آنالوگ) اگر خودتون تجهیزات دارین مثل هیتر ، هویه خوب، قلع کش خوب ، روغن Flux ، سیم قلع خوب خودت هم میتونی انجام بدی و چیز ترسناکی نیست من برای دسته خودمو عوض کردم.

دوستان تهران جایی رو میشناسید قطعات یدکی دسنه ps4 رو داشته باشن؟
میدان امام خمینی پاساژ لباف هرچی بخوای داره با قیمت مناسب و مثل سایتهای اینترنتی نیست یه کابل ریبون سه هزارتومنی رو 10 تومن بدن.
انالوگ سمت راست شما خراب شده و باید عوض بشه...هزینه تعمیرش 25 تومن به غیر انالوگ هست (تهران ، امام خمینی)
به احتمال فراوان کیت شارژر دسته شما خراب شده و یا کابل ریبون اون خراب شده...اول کابل ریبون دسترو عوض کن (بسته به نوع دسته 12 پین یا 14 پین ) اگر مشکل حل نشد کیت شارژ رو عوض کن
کیت شارژ تو سایتهای اینترنت ایرانی 50 60 هزارتومن تو پاساژ لباف 15 تومن..کابل ریبون هم اونجا 3 تومنه..تو سایتها 9 تومن

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
سلام دوستان من ی مشکل خیلی عجیب دارم با ی ps4 فت سری اول دارم
اینکه فقط روی ی تلویزیون تصویر میده بدون کوچکترین مشکل یعنی نه نویز داره نه هیچی
ولی رو هیچ مانیتور یا تلویزیون دیگه تصویر نمیده حتی تصویر محیط سیف مود هم نمیاد
با هر کابلی هم امتحان کردم واقعا نمیدونم اشکال کار کجاس
کسی این مشکلو داشته؟
یادمه یکی مشکل شما رو داشت و ظاهرا ناشی از نبود استاندارد DCPH (اگه اسم استانداردشو درست نوشته باشم) بر روی مونیتور بود!

• Like
Reactions: iMehrdad

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر