مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
ممنون
خوب راه حلی داره؟
رو اون مانیتوری که تصویری داری تو تنظیمات پلی استیشن ( Video Output )بزار رو کمترین روزلوشن..یعنی 480p
بعد وصل کن به اون مانیتور یا تلویزیونی که تصویر نداری..نتیجرو بعد اعلام کن اینجا

• Like
Reactions: iMehrdad

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
ممنون
خوب راه حلی داره؟
اگر تلویزیون یا مونیتور این فن‌اوری رو نداره باید عوض بشه!
اگر داره باید فعال بشه!
منظورشون HDCP هست. در settings وارد منوی system شده وHDCP رو disable کنید
برعکس منطورم اینه که باید فعال باشه!
سلام
شما با کابل کیفیت بالا هم تست کردید؟
چون روی کابل های ارزون زیاد دیدم این مشکل رو
متاسفانه این ایده که کابل کیفیت بالا(بخونید قیمت بالای بیخود) بهتره کاملا اشتباهه!(مخصوصا تو HDMI)
در بهترین حالت کابل کیفیت بالا کمی اتصال بهتر داره که اصلا مهم نیست چون حد اقل انتقال سیگنال تو HDMI باید انجام بگیره تا تصویر داشته باشیم که میشه همون بهترین کیفیت چون کلا تو این نوع کابل یا انتقال داریم یا کلا نداریم! (به خاطر استفاده از طلا وگرنه چون کابل HDMI از ریداندنسی برای انتقال اطلاعات استفاده میکنه مشکلی نخواهد بود، یعنی برای ارسال هر بخش اطلاعات ۲ سیم داخل کابل این وظیفه رو انجام میده و اینکه من یه HDMI خیلی وقت پیش برای PS3 ام خریدم به قیمت ۹ تومن هنوزم که هنوزه استفاده میکنم و حتی روی PS4 pro هم کار میکنه کابله!)

پ.ن: روی تلویزیون پورت های مختلف HDMI رو تست کنید دیدم که مثلا رو پورت ۱ تصویر نده ولی رو پورت ۴ تصویر بده(درک نکردم چرا ولی خب این اتفاق برای خودم افتاده)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: iMehrdad

iMehrdad

کاربر سایت
Jul 5, 2007
241
نام
Mehrdad
رو اون مانیتوری که تصویری داری تو تنظیمات پلی استیشن ( Video Output )بزار رو کمترین روزلوشن..یعنی 480p
بعد وصل کن به اون مانیتور یا تلویزیونی که تصویر نداری..نتیجرو بعد اعلام کن اینجا
دقیقا همین کارو کردم رو‌ تمام رزولشون ها تست کردم ولی نشد
حتی مسیرو‌ حفظ کردم و رو تلویزیون و مانیتوری که تصویر نداشتم هم رزولوشن عوض کردم نشد

سلام
شما با کابل کیفیت بالا هم تست کردید؟
چون روی کابل های ارزون زیاد دیدم این مشکل رو
با هر کابلی فک کنی‌ تست کردم از کابل ۲۰ تومنی تا کابل داخل پک کنسول پرو ولی‌ نشد

اگر تلویزیون یا مونیتور این فن‌اوری رو نداره باید عوض بشه!
اگر داره باید فعال بشه!

برعکس منطورم اینه که باید فعال باشه!

متاسفانه این ایده که کابل کیفیت بالا(بخونید قیمت بالای بیخود) بهتره کاملا اشتباهه!(مخصوصا تو HDMI)
در بهترین حالت کابل کیفیت بالا کمی اتصال بهتر داره که اصلا مهم نیست چون حد اقل انتقال سیگنال تو HDMI باید انجام بگیره تا تصویر داشته باشیم که میشه همون بهترین کیفیت چون کلا تو این نوع کابل یا انتقال داریم یا کلا نداریم! (به خاطر استفاده از طلا وگرنه چون کابل HDMI از ریداندنسی برای انتقال اطلاعات استفاده میکنه مشکلی نخواهد بود، یعنی برای ارسال هر بخش اطلاعات ۲ سیم داخل کابل این وظیفه رو انجام میده و اینکه من یه HDMI خیلی وقت پیش برای PS3 ام خریدم به قیمت ۹ تومن هنوزم که هنوزه استفاده میکنم و حتی روی PS4 pro هم کار میکنه کابله!)

پ.ن: روی تلویزیون پورت های مختلف HDMI رو تست کنید دیدم که مثلا رو پورت ۱ تصویر نده ولی رو پورت ۴ تصویر بده(درک نکردم چرا ولی خب این اتفاق برای خودم افتاده)
همه اینکارهارو کردم رو تقریبا ۱۰ تا تلویزیون و مانتیور تست کردم رو تمام پورتهای Hdmi حتی خونده بودم که هیچ اتصالی جز Ps4 نباشه هم رعایت کردم ولی نشد که نشد ولی رو همون تلویزیون که تصویر دارم هیچ ادا و اصولی نداره خیلی راحت تصویر میاپ با هر کابلی هم تصویر دارم
واقعا گیج شدم تو یه انجمن خارجی هم خوندم طرف این‌مشکلو داشت که طرف اخرش به نتیجه نرسیده بود و برده بود گارانتی براش تعویض کرده بودن

HaDeS_54

کاربر سایت
Jul 22, 2019
3
سلام
بن به یک مشکلی بر خوردم
کنسول رو تازه گرفتم ریجن2 هستش
3 تا بازی هم داشتم
WWII که کامل بدون هیچ مشکلی کار میکنه
God of ware III که اون هم اوکی هستش
ولی وقبی pes 2018 رو اجرا میکنم وسط بازی لگ دارم تقریبا هر دقیقه یکی دو بار در حد چند میلی ثانیه
افلاین هم بازی میکنم
بازی هم زمانی که آپدیت هست لگ داره و هم زمانی که آپدیتشو پاک کردم
میشه لطفا راهنمایی کنید؟
کسی نمیدونه؟

xbox s

کاربر سایت
Nov 6, 2011
106
نام
حسین
سلام دوستان ، اگر مرکز تعمیرات رو میشناسید که معتر باشه و تعمیرات تخصصی انجام بده واسه فرستادن کنسول با پست به تهران معرفی کنید ،( اگر مثل تعمیرات موبایل اباد ) گارانتی تعمیر هم داشته باشه که چه بهتر
خودم مرکز تعمیرات ایران مد نظرم که شعبه اصلی ش داخل ستارخان هستش
مرکز سخت افزار ایران | تعمیرات لپ تاپ | تعمیرات موبایل | تعمیرات لوازم خانگی

e.ahani5110

عضو جدید
Jul 29, 2019
1
سلام
ببخشید من یه مشکل عجیب با ps4 slim رفیقم داشتم و تا حالا هم راه حلی براش پیدا نکردم اونم اینه که ما تو شهری زندگی میکنیم که ولتاژ برق خیلی بالا و پایین میره و مقدار ثابتی نداره خب ما هم از ترانس ثابت کننده ولتاژ استفاده میکنیم و خلاصه یک روز که Ps4 رفیقم رو زدیم به تلویزیون خونه ما فن دستگاه از همون اول شروع به کار کردن به طور شدید کرد و خود دستگاه هم داغ کرده بود و هم توی بازی لگ عجیب داشتیم و هم توی بازی هایی مثل فیفا و پس والس های عجیب آبی رنگی روی تصویر میفتاد و نکته عجیب آینه خونه رفیقم اینا اصلا از این مشکلات پیش نیامده در ضمن از hdmi متفاوت هم استفاده کردیم ولی باز هم نشد حدس منم اینه که به سیم ربطی نداره ممنون میشم راهنمایی کنین

MojArch

کاربر سایت
Feb 21, 2018
64
همه اینکارهارو کردم رو تقریبا ۱۰ تا تلویزیون و مانتیور تست کردم رو تمام پورتهای Hdmi حتی خونده بودم که هیچ اتصالی جز Ps4 نباشه هم رعایت کردم ولی نشد که نشد ولی رو همون تلویزیون که تصویر دارم هیچ ادا و اصولی نداره خیلی راحت تصویر میاپ با هر کابلی هم تصویر دارم
واقعا گیج شدم تو یه انجمن خارجی هم خوندم طرف این‌مشکلو داشت که طرف اخرش به نتیجه نرسیده بود و برده بود گارانتی براش تعویض کرده بودن

دیگه من ایده‌ای ندارم!
احتمال بالا شما هم باید تعویض کنید(فک کنم برد دستگاه باید تعویض بشه شایدم چیپ های روی سیستم باید تست بشن)

mr.mobin

عضو جدید
Jul 31, 2019
1
سلام ببخشید من بعد از اینکه ps4 را rebuild database کردم همه ی بازی هام پرید(بازی هام هکی بودن)ولی حافظه ی دستگاه پره....راه حلی دارید که بتونم بازی ها رو برگردونم.....خواهشا جواب بدید

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
دستگام دیشب برای اولین بار یهو وسط بازی pes20 واسه خودش خاموش شد ..مثل جوری ک خودمون خاموش میکنیم..بعد روشن کردم 1 ساعت روشن گذاشتم اوکی بود
دلیلش چیه؟؟ داره خراب مشه یعنی؟

milad.sha

کاربر سایت
Nov 4, 2018
269
دستگام دیشب برای اولین بار یهو وسط بازی pes20 واسه خودش خاموش شد ..مثل جوری ک خودمون خاموش میکنیم..بعد روشن کردم 1 ساعت روشن گذاشتم اوکی بود
دلیلش چیه؟؟ داره خراب مشه یعنی؟
شنیدم اگه کپی خور بشه دستگاه ممکنه خاموش بشه بعضی مواقع

• Like
Reactions: aslirezahddd

ps3_360_wii

کاربر سایت
Nov 12, 2006
758
نه کپی خور نیس دستگام ! عجیب بود واسه خودمم .. یهو خاموش شد تو حالت عادی وسط بازی !
احتمال داره برق کم یا زیاد شده باشه.من یه مدت این مشکل رو داشتم که کلا یه سیم از یه اتاق دیگه کشیدم درست شد همین طور چند مدت یه بار خاموش میشد.پریز برق هم چک کردم موردی نداشت ولی باز خاموش میشد pc هم زدم باز خاموش میشد.احتمال داره پریز اتاقت باشه.

• Like
Reactions: aslirezahddd

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر