مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

gavelock

کاربر سایت
Dec 23, 2005
242
خب مطمئنن 7600 خیلی بهتره شک نکن;) در حال حاضر هم هیچ کارتی dx10 رو ساپورت نمیکنه فکر میکنم بگیری بهرته چون شما میخوای سیستم جمع کنی و باید به فکر حال حاضر باشی:) پس بگیر حالش رو ببر.
چون هیچ کارتی dx10 رو ساپورت نمیکنه میخواستم یه کارت ارزون بگیرم که بعدا یه کارت که dx10 رو ساپورت کنه بگیرم.
کارت GF 7300 GS کارت خیلی مزخرفیه و تقریبا فرقی با GF 6200 TC نداره . اصلا اون قیمت نمی ارزه .
شما اگه نمیخوای زیاد هزینه کنی لااقل حدود 140 بده و یه GF 7600 GS 256 MB بگیر
همون 7600 gt رو میگیرم. فوقش سال بعد دوباره گرافیک رو عوض می کنم.

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
کارت ارزون = کیفیت خوب = تکنولوژِِی روز = 7600

البته تا زماني كه همچنان ما از نبود دو كارت x1800GTO
x1900GTO در بازارمون محروم باشيم:huh:

متاسفانه اصلا محصولات ATI تو بازار غير استاندارد ما! از طرف وارد كننده ها برا مشتريا خوب تغذيه نميشه وچه بخوايم و نخوايم و چه محصولات nvidia خوب باشه و چه بد، اكثر مصرف كننده ها مجبورن از محصولات اين شركت استفاده كنن حالا تو هر رده قيمتي و عملكردي
خوشبختانه سري geforce 7600 محصولات خوبين و عملكرد shader model 3.0شون كه كم كم داره يه استاندارد برا بازياي الان و اينده ميشه قابل قبوله حداقل مصرف كننده از هزينه اي كه برا كارت تا يه مدت محدودي انجام ميده مطمئنه(geforce FX خيليارو در مدت كمي به هزينه هاي زياد برا ارتقا’ به يه محصول بهتر واداشت)
اما چه خوب ميشد خريدار دستش باز ميبود و با هزينه اي كه در اندازه سري geforce 7600 ميكرد يه انتخاب قويتر با performance بالاتر در shader model 3.0 و كيفيت تصويري بهتر با محصولات مشابه از ATI انجام ميداد

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
نوشته شده توسط XENOS:
البته تا زماني كه همچنان ما از نبود دو كارت x1800GTO
x1900GTO در بازارمون محروم باشيم:huh:

متاسفانه اصلا محصولات ATI تو بازار غير استاندارد ما! از طرف وارد كننده ها برا مشتريا خوب تغذيه نميشه وچه بخوايم و نخوايم و چه محصولات nvidia خوب باشه و چه بد، اكثر مصرف كننده ها مجبورن از محصولات اين شركت استفاده كنن حالا تو هر رده قيمتي و عملكردي
خوشبختانه سري geforce 7600 محصولات خوبين و عملكرد shader model 3.0شون كه كم كم داره يه استاندارد برا بازياي الان و اينده ميشه قابل قبوله حداقل مصرف كننده از هزينه اي كه برا كارت تا يه مدت محدودي انجام ميده مطمئنه(geforce FX خيليارو در مدت كمي به هزينه هاي زياد برا ارتقا’ به يه محصول بهتر واداشت)
اما چه خوب ميشد خريدار دستش باز ميبود و با هزينه اي كه در اندازه سري geforce 7600 ميكرد يه انتخاب قويتر با performance بالاتر در shader model 3.0 و كيفيت تصويري بهتر با محصولات مشابه از ATI انجام ميداد
سلام.
مگه قیمت این 2 کارت مثل 7600 پایینه؟;) ایران بیاد میکشه بالا....

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
نوشته شده توسط pandora tomorrow:
سلام.
مگه قیمت این 2 کارت مثل 7600 پایینه؟;) ایران بیاد میکشه بالا....

قيمتهاي بالاتر محصولات ATI نسبت به بازار جهاني در مقايسه با nvidia تو بازار ايران كوچكترين وضعيت نابسامانه مهمتر اينكه اصلا محصول مور نياز ما ازATI تو بازار قبل دستيابيه؟!
البته آلبالو كامپيوتر" با وارد كردن بردهاي sapphire كه يكي از بهترين سازنده هاي ATI RADEON هست تا حدودي كارتاي گرافيك رو با قيمتهاي منصفانه تر قابل دسترسي كرده اما واردات بردهاي sapphire همچنان بسيار كند و ضعيفه متاسفانه
در هر حال x1800GTO مخصوصا x1900GT در صورت موجوديت تو بازار ما با قيمت واقعيش بشدت توصيه ميشه اين كارت يه 7600GT killer هست كه عمكلردي در سطح
يك 7900GT و قيمتي ما بين 7600GT/7900GT داره
در سطح قيمتي 7600GT همچنان x1800GTO با كيفيت تصويري بالاتر و معماري مدرن تر برا پردازش صحنه هاي 3D كه از منابع shader model 3.0 درش بكار رفته انتخاب شماره يكه

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
در سطح قيمتي 7600GT همچنان x1800GTO با كيفيت تصويري بالاتر و معماري مدرن تر برا پردازش صحنه هاي 3D كه از منابع shader model 3.0 درش بكار رفته انتخاب شماره يكه
والا تا اونجا که من خبر دارم قیمت RX 1800 GTO حدودا 30 - 40 دلاری از 7600 GT گرون تره !
و تفاوت کارایی هم نداره . بعضی جاها بهتر . بعضی جاها بدتر .

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
والا تا اونجا که من خبر دارم قیمت RX 1800 GTO حدودا 30 - 40 دلاری از 7600 GT گرون تره !
و تفاوت کارایی هم نداره . بعضی جاها بهتر . بعضی جاها بدتر
من نگفتم اين دو هم قيمتن نوشتم كه در سطح قيمتي 7600GT
اون اختلاف قيمتي كه با اندكي قيمت بالاتر برا x1800gto هست دلايل زيادي رو شامل ميشه كه وقتي به داخل اين مشخصه بريم مشخص ميشه كه x1800gto چيزي فراتر از قيمتش تحويل ميده
اول از همه اينكه الان اين اختلاف 30-40 دلاري وقتي مقايسه ارزونترين برندهاي هر دو كارت گرافيك رو انجام ميديدم مشخص ميكنه كه الان اختلاف به ماكزيمم 20 دلار رسيده
براي مقايسه سايت pricewatch.com و قيمت x1800gto و 7600gt
همونطور كه قبلا بارها اشاره كردم معماري radeon x1000 كاملا يه دگرگوني نسبت به سلف خودش سري x800 بوده از كنتلر حافظه نوين ring bus بگير تا موتور پردازش تقسيم گر پيكسلي dispatch , موتور ويديويي avivoو...
اگه يه نگاه به تعداد ترانزيستور هاي هر دو هسته گرافيكي 7600GTو x1800gto بكنيم تا حدودي جاي تعجب داره x1800gto داراي 321 ميليون ترانزيستور در مقابل 170 ميليون ترانزيستور 7600GT قرار ميگيره!
اين تعداد رقم بيشتر برا x1800gto كه نزديك به 2 برابر 7600GT هست به چه كاري مياد؟
حتي سرعتهاي كلاك هسته/حافظه 7600GT به ترتيب 560/1400 در مقابل 500/1000 برتري داره
اول اينكه x1800gto از 8 موتور پردازش راسي استفاده ميكنه در مقابل 5 تا از اونا در 7600GT نكته ديگه چون x1800gto يه محصول از خانواده x1000 هست خوب مشخصا از مشتقات اين معماري به حساب مياد بنابراين از تمام ويژگيهاي جديد اين سري كه در بالا بهش اشاره كردم استفاده ميكنه خيلي از جاها به اين نكته اشاره كردن كه در صد خيلي زيادي از اين ترازنزيستورها در سري x1000 به همين كنترلر حافظه انقلابي 512 بيتي ring bus مربوطه تا بتونه يكي از منابع تامين كننده فول shader model 3.0 باشه موتور dispatch هم مطمئنا تعداد نسبتا زيادي ديگه رو به خودش اختصاص داده اما اين مشخصه اصلا چرا طرح شدن تا معماري x1000 و يه نمونه از اين خانواده يعني x1800gto متحول كنن؟ Advanced Image Quality
اين چيزيه كه معماران ATI مهمترين هدفشون در x1000 بوده
چيزي كه در قلب خودش بكارميگيره high dynamic range و فعال سازي همزمان اون با anti-aliasing هست
high dynamic range يا HDR كه برا همه مشخصه يه تكنيك نورپردازي شبه واقعي و تاثيرات اون در محيطهاي متفاوت روي اشيا’ از منبع نوري با توجه به قدرت منبع نور
استفاده همزمان HDR با anti-aliasing چيزيه كه بشدت به قدرت پردازش چيپ گرافيكي وابسته هست در واقع يه GPU BOUND واقعي
ATI مدهاي متفاوتي برا نمايش HDR بكارگرفته:
FP16 - 64-bit floating point
Int16 - 64-bit integer
Int10 - 32-bit 10-10-10-2
Custom formats (eg Int10+L16)
فرمتهاي 64 بيت در بالا بالاترين كيفيت توصيري در زمان بكارگيري HDR محيا ميكنن در حاليكه بشدت به پهناي باند حافظه خسارت عملكردي ميزنن در واقع يه خورنده پهناي باند هستن در هر حال هر يك از اين مد ها رو كاملا ميشه با anti-aliasing همزمان در محصولات x1000 بكار گرفت و خروجي يه كيفيت تصوير superior رو در تصوير تحويل گرفت!
در حالي كه به لطف معماري قدرتنمدش اونو در يه سرعت فريم قاب قبول داشت
معماري nvidia G70 و محصول 90 نانو متري 7600GTشده از اين معماري چيزيه كه مشابه بقيه محصولات ديگه از سري geforce 7 ناتوان از بكار گيري HDR در كنار anti-aliasing هستن ومحدوديتهاي عملكردي اين اجازه رو نميده تا بتونن اين قابليتو بكار بگيرن حتي در برخي بازيا كه جديدترينشون half-life2:episode one هست بكارگيري اين قابليت در صورتي برا geforce 7 قابل دسترسي بود كه نوع مد نمايشي HDR در پايينترين حد كيفيت نمايشي خودش(مدهاي فاقد 64 بيت) بكارگرفته شده تا بتونه همراه با anti-aliasing اونو در يه سرعت عملكردي قابل بازي بكاربگيره
در هر حال x1800gto زماني ميتونه فاصله عملكردي خودشو با 7600GT زياد كنه كه يه عنوان بازي shader model 3 براي رندرينگ مطرح بشه و ومطمئنا به اين دليل در برخي بازيا اختلاف عملكرديش با 7600GT در يه سطح يا اندكي پايينتره كه يا اون بازي يه بازيه shader 3.0 bound يا استفاده كننده شديد از منابع سايه زنها نيست يا اينكه عكس العمل زيادي رو كلاكهاي هسته/حافظه بالاتر داره كه با توجه به كلاكهاي بالاتر 7600GT
اين وضعيت تا حدودي عملكرد بهتر رو به نفع اين كارت مشخص ميكنه
بهرحال همه اين برتري ها براي x1800gto تا زماني كه اين كارت در دسترس نباشه و يا اقت قيمتي كه توبازار جهاني براي رقابت شديدتر با 7600GT درش انجام شده در بازار ما هيچ دخلي نداشته باشه همچنان 7600GT با بردسازا والبته وارد كنندهاي بيشتر خودش يه انتخاب از روي اجبار حساب ميشه:confused:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
کارت 7600gt در بازار خارج قیمتی خیلی پایینی داره
حدودا بین 160 تا 200 دلار ولی توی بازار ایران به خاطر اسمش گرون تر در میاد
حدودا چیزی بین 240 تا 300 دلار

البته بگم کارت گرافیک توی اروپا قیمتش دست کمی از ایران نداره
فکر کنم اگر کسی بتونه از کشور های خاور میانه مثل دبی یا کویت بیاره همون قیمت زیره 200 تومن در بیاد

AOM

کاربر سایت
Jun 13, 2006
7
نام
CANAL+ HD
با سلام و آرزوی موفقیت برای شما من برای دانلود ورژن جدید NVIDIA به سایتی که شما معرفی کردید رفتم ولی با مشکل page Erorr رو به رو شدم . چه کاری بکنم ؟
میشه شما ورژن دانلود شده آن را تو سایت بذارین.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
نوشته شده توسط AOM:
با سلام و آرزوی موفقیت برای شما من برای دانلود ورژن جدید NVIDIA به سایتی که شما معرفی کردید رفتم ولی با مشکل page Erorr رو به رو شدم . چه کاری بکنم ؟
میشه شما ورژن دانلود شده آن را تو سایت بذارین.
فکر میکنم منظورتون درایور کارت گرافیک باشه;)

دانلود برای ویندوز معمولی
دانلود برای ویندوز مدیا سنتر
دانلود برای سیستم 64 بیتی

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
اونايي كه سري geforce6 و مخصوصا 7 رو دارند بهتره نسخه جديد از خانواده جديد 90 درايورهاي اين شركتو نصب كنن
ويژگي منحصر سري 90 پانل كنترلر كاربري جديدش هست كه به پانل ويستا معروفه كه كاملا بخشهاي قابل دسترسي به تنظيمات متحول شده من خودم رو يكي از سيستمها كه يه sparkle 7600gt داشت اين نسخه رو نصب كرديم و ديدم. ميتونم بگم همانند قبل اندفعه هم تيم طراحي درايور نويسي nvidia عالي كار كرده منوها به بهترين نحو اسودگي براي كاربر و به قولي خيلي ترو تميز طراحي شدن ضمن اينكه nvidia اين قابليتو گذاشته كه شما اگه با اين پانل جديدراحت نبوديد بتونيد از همون منوي كنترلركاربري كلاسيك قبلي تنها با يه سوييچ استفاده كنيد
صحبت و تغييرات در مورد اين نسخه جديد زياده كه ميتونيد به لينك زير برا اطلاعات بيشتر دسترسي پيدا كنيد
Forceware Release 90

مشكلات برطرف شده يا به قولي bugfixes هاي اين نسخه نسبت به نسخه قبل:

Single-GPU Issues Resolved
• NVIDIA Control Panel: SLI Antialiasing option is erroneously visible
at the 3D Settings->Manage 3D Settings page.
SLI AA settings are now available in the Antialiasing Settings control.
Selecting SLI AA will override the predefined SLI rendering mode for
applications with a profile.
• NVIDIA Control Panel: The 3D preview image in the Adjust Image
Settings with Preview page does not update when ʺBalancedʺ is
selected on the slider.
• NVIDIA Control Panel: The Red/Green/Blue Color settings are not
saved when closing and then re-opening the panel.
• Improved mouse performance on Oblivion.
• GeForce 7950 GX2, NVIDIA Control Panel: 8x and 16xS antialiasing
settings on application profiles are not saved when closing and
reopening the control panel.
• GeForce 7950 GX2, Windows XP Professional x64, NVIDIA Control
Panel: An error message appears when opening the Adjust Image
Setting with Preview page.
• GeForce 7950 GX2, NVIDIA Control Panel: After selecting “Alternate
frame 2” from the Multi-GPU performance mode list box, the setting
reverts to “Alternate frame rendering” when reopening the panel.
• GeForce 7900 GTX: WMV content is corrupted when played in
overlay mode.
• GeForce 7900 GT/GS: Model position graph editor response is slow in
the Lightwave 8.5 Layout workbench..
• GeForce 7800, NVIDIA Control Panel: ʺAlways run fan at highest
speedʺ option in the Adjust Overclock Settings page is not accessible.
• GeForce 7300 LE/GS: The HD file ʺPBS - Omaha Zoo RR.mpgʺ shows
corruption when played after playing an inverse telecine clip.
• GeForce 6600 GT: “Cannot play file” error occurs when attempting to
play an MPEG file with Full-screen Video Mirror enabled under
nView Clone mode.
• GeForce 5200 FX: 709 colorspace not properly displayed on highdefinition
content.​

SLI Technology Issues Resolved
• [SLI]: SLI performance is evident on bridgeless boards only if
antialiasing is enabled using the driver control panel.
• [SLI]: Cold War, protected with Star Force, does not respond to SLI
multi-GPU mode.
• NVIDIA Quadro FX 4500 X2, SLI: After enabling SLI, the SLI menu
disappears from the classic NVIDIA control panel.
• Windows XP Professional x64, NVIDIA Quadro FX 4500, SLI: The
system freezes after enabling SLI and Frame Sync.
• NVIDIA Quadro FX 4400, SLI Workstation: There is no video when
running the Sleeper test.

• GeForce 7950 GX2, SLI: Oblivion hangs with SLI mode enabled.​

دانلود درايور نسخه 32 بيتي:
91.31 winXP 32bit

نكته ديگه اينكه اين درايور نسخه بتا هست در واقع nvidia نسخه هاي بتاي خودش رو تو سايت nzone ميزاره و بعد از مدت كمي با اندكي تغييرات تو سايت رسمي خودش(نه همه نسخه ها) قرار ميده بهرحال اين درايور هيچ مشكلي نداره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر