مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,662
نام
milad
تنظیمات گرافیکی بازی ها رو کنسول با اون سطح از بهینه سازی در مقایسه با pc پایینه و رفته رفته هم میاد پایین تر اونم علاوه بر رزولوشن داینامیک و 30 فریم بعضا غیر ثابت و بعضی از تکنیک های دیگه
dying-lod.gif
تازه رهگیری پرتو توی کنسول ها هم با pc قابل مقایسه نیست
fsr هم با dlss قابل مقایسه نیست
ممونم.
پس با این حساب که با حدود 42 میلیون هزینه بازم گرافیکی کمتر از کنسول ها قراره بده خرید کنسول بنظرم خیلی منطقی تره.
با همین مبلغ میشه جفت کنسول ها رو خرید.
ممنون از همه.
بنظرم یکم بیشتر هم تحقیق کن من خودم بشخصه زیاد با لپتاپ برای گیم حال نمیکنم مگه اینکه خنک و قدرتمند باشه

آخرین ویرایش:

the batman

کاربر سایت
May 25, 2013
394
م

ممونم.
پس با این حساب که با حدود 42 میلیون هزینه بازم گرافیکی کمتر از کنسول ها قراره بده خرید کنسول بنظرم خیلی منطقی تره.
با همین مبلغ میشه جفت کنسول ها رو خرید.
ممنون از همه.
برادر عزیز خریدن کنسول یه سری موضوعات مخفی داره که فقط بعد خریدن و استفاده کردنش متوجه میشی, میبینی با 19ت قیمت اندازه یه 3060 قدرت دارن و کوچیکه همجا میشه بردش
بعد که خریدی میبینی 19ت پیش پرداخت بود حالا قیمت بازیا و هزینه اشتراکا رو ببین که تا پایان نسل از قیمت اولی میزنه بالا, در کنار تحریم و فیلتر بعضی سرویس ها و بازیا
من به شخصه series x خریدم سریعم فروختمش حس میکردم دستگاهو کرایه کردم و واقعا مال من نیست

Morimaxell

کاربر سایت
Aug 22, 2020
28
کارت گرافیکی به قدرت 3070 Ti چرا باید فقط 8 گیگ مموری داشته باشه؟ این میزان خیلی کمه وقتی کنسول ها با گرافیکی ضعیف تر مموری بیشتری دارن یعنی یه بازی که برای PS5 ساخته شده باشه و بالای 12 گیگ حافظه گرافیکیش رو پر کرده باشه اگه بخواد روی PC با کارت گرافیک 3070 Ti پورت بشه باید کیفیت تکسچرهاش رو کاهش بدن

• Sad
Reactions: Taha75

River Phoenix

کاربر سایت
Mar 19, 2018
85
4090 ترکوند. اجرای روون 4K تو فریم بالای 120 تو اکثر بازی های معروف!!! بطور میانگین حدود 60 درصد قویتر از 3090ti و با مصرف برق تقریبا یکسان.

این مورد در کل بهتر از کنسول ها اجرا میکنه یا همون حدود میشه با کمتر میشه بنظرتون؟
Technolife e-shop | فروشگاه اینترنتی تکنولایف

Asus Tuf Dash بخاطر پردازنده 12650h و سیستم کولینگ ضعیف تر نسبت به سری Asus Tuf Gaming گزینه بدی برای گیمرهاست.
اگه یک درصد قصد خرید لپتاپ گیمینگ دارید Lenovo Legion و Asus Tuf Gaming گزینه های بهتری هستن. ولی واسه گیمینگ هیچی بصرفه تر از سیستم دسکتاپ نمیشه.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,466
نام
امین
برادر عزیز خریدن کنسول یه سری موضوعات مخفی داره که فقط بعد خریدن و استفاده کردنش متوجه میشی, میبینی با 19ت قیمت اندازه یه 3060 قدرت دارن و کوچیکه همجا میشه بردش
بعد که خریدی میبینی 19ت پیش پرداخت بود حالا قیمت بازیا و هزینه اشتراکا رو ببین که تا پایان نسل از قیمت اولی میزنه بالا, در کنار تحریم و فیلتر بعضی سرویس ها و بازیا
من به شخصه series x خریدم سریعم فروختمش حس میکردم دستگاهو کرایه کردم و واقعا مال من نیست

نوشتم عزیز تو اولین پستم.
من جفت کنسول هارو دارم و کلا کنسول بازم🙂
دوستی دارم میخواست ببینه با حدود 42 تومن جفت کنسول هارو بگیره یا اون لپ تاپ و بگیره.
تصورش این بود چون داره 42 هزینه میکنی ممکنه گرافیک دو برابری به نسبت کنسولها ببینه.
که من گفتم بزار از بچه‌های مطلع اینجا بپرسم که لطف کردن و جواب دادن.
ممنون از شما هم 🌹🙏🏻

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
ممنون
یعنی اون پردازنده تاثیری تو گرافیک اصلا نداره؟
در صورتی که همه چیز برابر باشه؟
3070 از 3050 حدودای ۶۰ درصد قویتره پردازنده هم‌تاثیر داره اما توی گیم حرف اول رو گرافیک میزنه

River Phoenix

کاربر سایت
Mar 19, 2018
85
بچه ها بین این دو مورد کدوم گرافیک بهتری تو بازیها رو لپ‌تاپ میده
11370h با 3070
12650h با 3060
ممنون.
برای لپتاپ گیمینگ خوب بنظرم 50 میلیون بودجه اختصاص بدین:
قیمت و مشخصات لپ تاپ گیمینگ ۱۵ اینچی لنوو Lenovo Legion 5-ZI
لپ تاپ گیمینگ ۱5 اینچی لنوو مدل Legion 5-ZV

در asus tuf پردازنده 11370h بخاطر 4 هسته ای بودن تو بازی های مدرن گلوگاه میشه در نتیجه پردازنده باید حداقل 11800h باشه که 8 هسته ای و قدرتمنده.
بعد گرافیک 3070 در asus tuf کم وات و ضعیفه. ولی باز وضعیت 3070 تو لپتاپ لنوو بهتره و تا 130 وات قابل افزایشه.
در نهایت همه چی برمیگرده به میزان انتظارتون از لپتاپی که میخرید.

• Like
Reactions: AMIN-1399F

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,466
نام
امین
برای لپتاپ گیمینگ خوب بنظرم 50 میلیون بودجه اختصاص بدین:
قیمت و مشخصات لپ تاپ گیمینگ ۱۵ اینچی لنوو Lenovo Legion 5-ZI
لپ تاپ گیمینگ ۱5 اینچی لنوو مدل Legion 5-ZV

در asus tuf پردازنده 11370h بخاطر 4 هسته ای بودن تو بازی های مدرن گلوگاه میشه در نتیجه پردازنده باید حداقل 11800h باشه که 8 هسته ای و قدرتمنده.
بعد گرافیک 3070 در asus tuf کم وات و ضعیفه. ولی باز وضعیت 3070 تو لپتاپ لنوو بهتره و تا 130 وات قابل افزایشه.
در نهایت همه چی برمیگرده به میزان انتظارتون از لپتاپی که میخرید.
درسته دوستم بیخیال شد ولی این مرض و انداخت تو من 😅
راستش نهایت بتونم تا 42 هزینه کنم
اینقدر این چند روز خوندم و تحقیق کردم حقیقت مغزم رد داده😁
از یه ور قیمتها رو میبینی تعجب میکنی که چقدر بازار اشفته ای داره
از اون ور هم این بحث گرافیک و وات و پردازنده واسه منی که چیزی نمیدونستم حسابی وقت گیر بود.
یه مقدار اطلاعات درست و جامع هم سخته گیر اوردنش.
نقش پردازنده رو هر کی یه عددی میگه از 10 درصد تا 40 درصد تو عملکرد گرافیک
از اون ورم این وات گرافیک داستان شده😐
این داستان دوتا رم 8 کنار هم با یدونه 16 یکپارچه هم معضل شده.
در کل بشدت گیج شدم 😅

j.bauer

کاربر سایت
Sep 22, 2011
15
از اون ور هم این بحث گرافیک و وات و پردازنده واسه منی که چیزی نمیدونستم حسابی وقت گیر بود.
در کل بشدت گیج شدم 😅
اگه تا ۴۵ تا ۴۸بتونید هزینه کنی g513 rm عالیه تا ۴۲ هم legion 5 2021 با 11800 یا 5800 و 3060 انتخاب خوبیه

• Like

River Phoenix

کاربر سایت
Mar 19, 2018
85
در کل بشدت گیج شدم 😅
عذرخواهی میکنم دیروز نتم قطع بود و نتونستم انجمن سر بزنم.
خیلی بدشانسی. قبل از شروع اعتراضات یعنی حدود یک ماه و نیم پیش قیمت این لپتاپ تا 43 میلیون پایین اومده بوده و الان متاسفانه نزدیک به 45 میلیون شده:
مشخصات،قیمت و خرید لپ تاپ گیمینگ لنوو Lenovo Legion 5-JK

در کل لپتاپ با گرافیک 6 گیگ نمیتونه تو بازی FH5 فریم خوبی بده (با 3060 حدود 50 فریم میده) و گرافیک 8 گیگ 3070 میخواد تا مثلا حدود 70 فریم بده.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر