مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
سلام دوستان من مشخصات سیستمم اینه
CPU I5 6400
RAM 16G DDR4
MOTHERBOARD H110 PLUS
POWER GREEN GP650A-UK PLUS
با این مشخصات میتونم گرافیک 3060 بزارم روش. CPU گلوگاه نمیشه. ممنون میشم راهنمایی کنید
بله می تونید اما بله بعضی بازی ها می شن می تونید بعدا 7700k بکنید اما در کل پیشنهاد می شه
پاورتونم مناسبه

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
زندگی کردن بدون کارت گرافیک واقعا سخته
نمیدونم بخرم یا نخرم قیمتها یکم پایین بیاد
البته از بدبختی زیاد قیمت کارت گرافیک بیشتر به بیت کیین ربط داره تا دلار
تو فکر خرید 3070 asus tuf هستم دوستان پیشنهادی دارن؟

• Like
Reactions: jetalpha

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736

داداش شما که شدیدا 6700xt رو پیشنهاد میدادین و هرکیم بین 3070 و 6700xt می پرسید سوق میدادین به سمت کارت خودتون که 6700xt بود ! چطور شد یکهویی سمت Nvidia رفتین ؟!

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
آدم کلیه‌شو بفروشه اما کارت گرافیکشو نه.
بالاتر گفتی مدل تاف آکبند 34 قیمت دادن، بنظرم قیمتش خیلی خوبه تو رنج قیمتی 3060ti و 6700 هست.
اگر دوست داری ارزون‌تر بخری و میتونی صبر کنی احتمالا بعد کریسمس و تعطیلات قیمتا بهتر بشه، اما محاله دلال‌ها قیمت رو قبل سال نو پایین بکشن.
قیمت بیت هم که بالا و پایین میشه و روند مشخصی نداره.

• Smile
Reactions: tokio_hotel

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
3070 مدل دوال بخرید قیمتش 36 37 با گارانتی اصلی هست دوال اسمش دو فنه هست عملا 1.200 وزنشه 3 اسلاته هست کلا هم طول و عرض و قطرش به مراتب از نسخه فاندرز بیشتره درسته 2 فن داره اما ابعاد فنش به جاش بزرگ تره

البته قطعا تاف به مراتب خنک تره اما برای 3070 دوال کاملا جوابگو هست توی پرفورمنس مد 70 درجه نباید بیشتر بشه
داداش شما که شدیدا 6700xt رو پیشنهاد میدادین و هرکیم بین 3070 و 6700xt می پرسید سوق میدادین به سمت کارت خودتون که 6700xt بود ! چطور شد یکهویی سمت Nvidia رفتین ؟!
بازگشت همه به سوی اوست :D

بالاتر گفتی مدل تاف آکبند 34 قیمت دادن، بنظرم قیمتش خیلی خوبه تو رنج قیمتی 3060ti و 6700 هست.
اگر دوست داری ارزون‌تر بخری و میتونی صبر کنی احتمالا بعد کریسمس و تعطیلات قیمتا بهتر بشه، اما محاله دلال‌ها قیمت رو قبل سال نو پایین بکشن.
اشتباه می کنید الان 3060ti تاف این قیمته

• Like

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
طفلی ماشین خریده مجبور شده کارتو بفروشه، کارتم که تو بازار کامپیوتر مثل قند و نباته، سریع آب میشه. ولی در کل نصیحت برادرانه من همون نگه داشتن کارت و فروش سایر اقلام هست :D
اشتباه می کنید الان 3060ti تاف این قیمته
والا خودشون گفتن بالاتر که 34 تومن پیدا کردن.

• Like

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
طفلی ماشین خریده مجبور شده کارتو بفروشه، کارتم که تو بازار کامپیوتر مثل قند و نباته، سریع آب میشه. ولی در کل نصیحت برادرانه من همون نگه داشتن کارت و فروش سایر اقلام هست :D

والا خودشون گفتن بالاتر که 34 تومن پیدا کردن.

نه اصلا بحث این نیست ، بحث اینکه کلا یک مدل گرافیک دیگه رو میگفتن الان باز یکی دیگه رو باسه این میگم :D

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
دوستان الان ۶۷۰۰xt نسخه ROG قیمت چنده و دست دومش چنده؟
از وقتی من گرفتم یکی از دوستانم چشمش گرفته میخواد آپگرید کنه

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
نه اصلا بحث این نیست ، بحث اینکه کلا یک مدل گرافیک دیگه رو میگفتن الان باز یکی دیگه رو باسه این میگم :D
آهان درسته :D پس باید جوابگو باشن و در صورت ارائه ادله ناکافی، به جرم نشر اکاذیب و منحرف کردن افکار عمومی محاکمه بشن.

• Smile
Reactions: just_p30

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
آقا شما به بزرگی خودتون ببخشید :))
بابا جون دلیلشو گفتم که بخاطر ماشین فروختم الانم پولش توی جیبم مونده یکی از دوستانم ۳۰۷۰ تاف رو ۳۴ برام پیدا کرده آکبندشو البته بدون گارانتی ولی در کل من از ۶۷۰۰ xt بدیی ندیدم انصافا کارت خیلی خوبی بود و واقعا خواسته هامو برطرف کرد فقط احساس میکنم یکم بازار خرید و فروش amd کم رنگتره مثلا از ۱۰ تا خریدار ۸ تاش سمت انویدیا میره اونم چون از قدیم amd از انویدیا در تولید کارت گرافیک ضعیفتر بوده انصافا از سری ۶ هزار واقعا انویدیارو به چالش کشونده و خدا کنه از این به بعد مثل انویدیا پیش گیمرها جا بیفته
الانم میگم با ۶۷۰۰xt واقعا راضی بودم ولی یکم موقع فروشش اذیت شدم بخاطر کم رنگ بودنش میان کاربرای pc

تو فکر اینم هستم یکم صبر کنم چون احتمالا با نزول بیت کویین پایین بکشه
دقیقا واقعا بدون کارت گرافیک زندگی سخته
همین الان ps5 رو بزارن در دستم برام اهمیتی نداره چون از کنسول بیزارم
3070 مدل دوال بخرید قیمتش 36 37 با گارانتی اصلی هست دوال اسمش دو فنه هست عملا 1.200 وزنشه 3 اسلاته هست کلا هم طول و عرض و قطرش به مراتب از نسخه فاندرز بیشتره درسته 2 فن داره اما ابعاد فنش به جاش بزرگ تره

البته قطعا تاف به مراتب خنک تره اما برای 3070 دوال کاملا جوابگو هست توی پرفورمنس مد 70 درجه نباید بیشتر بشه

بازگشت همه به سوی اوست :D

مدل دوال هم فروشش یکم سختتره باور کنین اونقدر این سه فن بودن برای خیلیا اهمیت داره یارو مثلا برند کارتو اصلا نمیپرسه میگه سه فنه یعنی اینجوری سه فن بودن موقع فروش راحتتره حالا من و شما بیاییم توضیح بدیم بابا این دو تا فنش از اون سه تت فن بهتره یا هت سینگش بزرگتره قبول نمیکنن
الانم واقعیتش مثل قدیم نیست باور کنین کارت گرافیک یه نوع سرمایه گذاریه باید یه چیزی بخریم مثل سکه یا دلار راحت فردا فروش بره

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
مدل دوال هم فروشش یکم سختتره باور کنین اونقدر این سه فن بودن برای خیلیا اهمیت داره یارو مثلا برند کارتو اصلا نمیپرسه میگه سه فنه یعنی اینجوری سه فن بودن موقع فروش راحتتره حالا من و شما بیاییم توضیح بدیم بابا این دو تا فنش از اون سه تت فن بهتره یا هت سینگش بزرگتره قبول نمیکنن
الانم واقعیتش مثل قدیم نیست باور کنین کارت گرافیک یه نوع سرمایه گذاریه باید یه چیزی بخریم مثل سکه یا دلار راحت فردا فروش بره
اشتباه می کنید اتفاقا خیلی خوش فروشه حتی بانه ای هاش یادمه 3 4 روزه کلش فروش رفت
یا مقداد ای تی و کلی سایت دیگه بار عظیمی ازش اورده بودن همش فروش رفت
کلا ایسوس از اونجایی که جنس بد دست مردم نمی ده همه بهش اعتماد دارن هر چند مدل مینیش کمی بد فروشه چون دیگه نویزش کمی زیاد می شه بیشتر برای مینی کیس ها هست
از استریکس که بگذریم می شه قیمت 2 برابر قیمت واقعیش هم فروختش الباقی اول به برندش نگاه می کنن بعد مدلش
بر فرض همین گیگا های 3 فنه فروششون از این دوال ها به مراتب کمتره
اما خوب برندهایی مشابه پلیت و اینا طرفدارهای کمی داره بر فرض 3080 تی ای راگ که 3 فنه ش هست بهترین مدلشم هست با استریکس اختلاف قیمت 20 ملیونی داره و جالب تر اینکه استریکس خیلی بهتر می خرن
اینم در نظر داشته باشید دست دوم خرها دنبال جنس ارزون می گردن و اونجا یکمی داستان فرق می کنه
من خودم همیشه می گم اول ایسوس بعد بین مدل های مختلف ایسوس با توجه به قیمتشون انتخاب می کنم
در کل توی 3060 تا 3070 هر مدلی از ایسوس بخرید غیر از مینی دما و نویز عالی دارن بقیه ش بحث زیبایی هست از لحاظ دوام هم برای اون برد کم مصرف شرایط فرق نمی کنه

این 3070 که می گی اگه اکبنده تا الان قطعا فروش رفته ایسوس با قیمت مناسب در لحظه فروش می ره:D

آخرین ویرایش:
  • Like

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,750
نام
حامد
منظورم خودم بودم :D
خب الان اینو چند میتونم ردش کنم؟
و قیمت 3060ti و 3070 چنده الان؟
برای کارت شما 3060ti نهایتا 10 15 درصد تفاوت میبینید. البته بروز شدن کارت و rtx و dlss رو هم به این قضیه اضافه کنید. برای 3070 تا 40+ درصد.
برای کارت هم فعلا 3060ti و 3070 انچنان تفاوتی ندارن. برای گیمر فرق میکنه و 3070 بهتره ولی برای ماینر ها که قیمت رو بالا بردن فرقی نداره.
بین 32 تا 37 در نظر بگیرین بسته به مدل های مختلف و گارانتی های مختلف. البته الان گارانتی های 3 ساله خیلی کم پیدا میشه. اکثرا کارت های جدید همه گارانتی هاشون 3 ماهه شده. حتی همون سازگار و الماس و غیره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر