مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
منم یه مقدار پول جمع کردم بعد هشت ماه که برم گرافیک بخرم شانس ما باز قیمتا گرون شد. فعلا 6600xt قیمتش معقول مونده دوربره 22 تومن که فک کنم بخاطر ضعف تو ماین هست، جالبه که 5600xt الان حدود 29 تومنه. 6900xt الان میشه با 45 تومن خرید ولی 6800xt حدود 49 تومن شده. بازار مسخره‌ای هست، احتمالا همین 6600xt رو بگیرم.
ببین تو این کشوری که ما هستیم یادت باشه وقتی بازار آروم شد و دیدی جنسا مثلا یکم افت پیدا کردن صد درصد اون چیزی رو که میخای و بخر متاسفانه خیلیامون وقتی چیزی ارزون میشه فکر میکنیم آره باید صبر کنیم تا به قیمت خیلی پایین بخریم ولی طبیعتا هر یک و نیم سال یه بار در ایران تورم شدید رخ میده و امسال هم بعد عید دلار رو روی ۳۵ الی ۳۳ ببینید اگرم گرافیک میخای بخری یا الان بخر یا بزار دوباره بازار حالت متعادلی بگیره و دلار روی یه قیمت ثابت بمونه بعد دو سه ماه دوباره جنسا قیمتشون نزولی میشه
نمونش همون ps5 که یه سری از دوستان ساده لوح هنوزم که هنوزه منتظر هستن ps5 رو به قیمت ۱۳ تومن بخرن اینو مطمئن باشین سال بعد ps5 بالای ۳۰ تومنه

• Like
Reactions: jetalpha

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
دوستان من میخوام یه کارت بگیرم، در روز بشینم باهاش ماین کنم، یکی دو ساعت خاموش کنم گیم بزنم باز دوباره بزنم ماین کنه. فیلم دیدن و وب گردی و فتوشاپ که قدرت گرافیکی رو کار نداره. شما چی پیشنهاد میدید؟

رزولوشن 2K میخوام بازی کنم. من گفتم برم RX 6700 XT بگیرم که هم مشکل ماین نداشته باشه هم حافظه گرافیکیش خوبه. اگر که 3060ti و LHR راهی داره که بشه آنلاکش کرد تضمینی، برم اینو بگیرم چون با قیمت 27 میلیون هم گیر میاد.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
دوستان من میخوام یه کارت بگیرم، در روز بشینم باهاش ماین کنم، یکی دو ساعت خاموش کنم گیم بزنم باز دوباره بزنم ماین کنه. فیلم دیدن و وب گردی و فتوشاپ که قدرت گرافیکی رو کار نداره. شما چی پیشنهاد میدید؟

رزولوشن 2K میخوام بازی کنم. من گفتم برم RX 6700 XT بگیرم که هم مشکل ماین نداشته باشه هم حافظه گرافیکیش خوبه. اگر که 3060ti و LHR راهی داره که بشه آنلاکش کرد تضمینی، برم اینو بگیرم چون با قیمت 27 میلیون هم گیر میاد.
برا ماین با خیال راحت 6700xt بگیر
3060ti با آنلاک کردنش هم ریسک هستش خیلی روی آنلاک بایوسش حساب باز نکن چرا داری غذارو دور سرت میچرخونی همون 6700xt رو بگیر با خیال راحت بشین ماین کن

hollywoodtravolta

کاربر سایت
Nov 8, 2021
32
سلام میخوام کارت گرافیک بخرم کارت گرافیک قبلیم 1660 6G DDR5 TUF بود .الان میخوام PALIT 3060 یا GAINWARD 3060 بگیرم. ایا با این مشخصات میتونم بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید
CPU I5 6400
RAM 16G DDR4
MOTHERBOARD ASUS H110 PLUS
POWER 480W GREEN BRONZE
HDD 1TB
SSD 256G

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
دوستان سلامی مجدد
اقا قیمت ها واقعا فضایی شده و روی اعصاب، ما یه کارت XFX SWFT 309 پیدا کردیم بدون گارانتی اما نو به گفته فروشنده. چطور کارتی هست؟ من از این برند تا به حال خرید نداشتم هیچوقت یک راهنمایی بفرمایید

• Like
Reactions: majidred2011

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
مخلصم بابک جان. 3060ti gigabyte gaming oc گرفتم.
چند روز میشه گرفتم ولی هنوز تمیز و مرتب نکردم. دور برم یکمی بهم ریخته ست.
این کارت با این هیکلش روی این سیستم خنده دار دیده میشه
اتفاقا اکبند این کارت تا امروز دستم بود خیلی دوست داشتم بدونم دما و نویزش چطوریا هست البته کارت من نسخه پروش بود که فرکانس با پاور لیمیت بالاتری داره طبیعتا 2 3 درجه ای هم باید داغ تر باشه
الان شما با در کیس باز روی بایوس پرفورمنس حداکثر دما توی بازی های سنگین فریم باز چقدر هست؟
UNIGINE Benchmarks
این تست توی حالت اکستریم 1080 بذارید اخرش حداکثر دمای کارت هم می زنه معمولا هیچ بازی بیشتر از این بنچمارک دماش نمی شه نهایت شاید 1 تا 2 درجه بیشتر بگیرید
نویز فن هاش چطوری توی 1800 تا 2000 از پی ام صداش کمه؟ نویزش صدای تیز داره یا بمه؟

در نهایت مبارکتون باشه
اتفاقا امروزم رفتم بازار یک قطعه بخرم مشتری اومد از مغازه دار یک عدد 3060ti استریکس به قیمت 36 ملیون خرید بهش گفتم جاش می تونی 3070 دوال ایسوس بخری مغازه دارم ازش داشت همون قیمتم می داد گفت نه هیچی استریکس نمی شه
دوست دارم نظر بچه های اینجا هم بدونم واقعا هیچی استریکس نمی شه یا اگر شما بودید 3070 می خریدید؟

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
اتفاقا اکبند این کارت تا امروز دستم بود خیلی دوست داشتم بدونم دما و نویزش چطوریا هست البته کارت من نسخه پروش بود که فرکانس با پاور لیمیت بالاتری داره طبیعتا 2 3 درجه ای هم باید داغ تر باشه
الان شما با در کیس باز روی بایوس پرفورمنس حداکثر دما توی بازی های سنگین فریم باز چقدر هست؟
UNIGINE Benchmarks
این تست توی حالت اکستریم 1080 بذارید اخرش حداکثر دمای کارت هم می زنه معمولا هیچ بازی بیشتر از این بنچمارک دماش نمی شه نهایت شاید 1 تا 2 درجه بیشتر بگیرید
نویز فن هاش چطوری توی 1800 تا 2000 از پی ام صداش کمه؟ نویزش صدای تیز داره یا بمه؟

در نهایت مبارکتون باشه
اتفاقا امروزم رفتم بازار یک قطعه بخرم مشتری اومد از مغازه دار یک عدد 3060ti استریکس به قیمت 36 ملیون خرید بهش گفتم جاش می تونی 3070 دوال ایسوس بخری مغازه دارم ازش داشت همون قیمتم می داد گفت نه هیچی استریکس نمی شه
دوست دارم نظر بچه های اینجا هم بدونم واقعا هیچی استریکس نمی شه یا اگر شما بودید 3070 می خریدید؟
3070 رو می خریدیم.

• Like
Reactions: Persia Tech

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
منم یه مقدار پول جمع کردم بعد هشت ماه که برم گرافیک بخرم شانس ما باز قیمتا گرون شد. فعلا 6600xt قیمتش معقول مونده دوربره 22 تومن که فک کنم بخاطر ضعف تو ماین هست، جالبه که 5600xt الان حدود 29 تومنه. 6900xt الان میشه با 45 تومن خرید ولی 6800xt حدود 49 تومن شده. بازار مسخره‌ای هست، احتمالا همین 6600xt رو بگیرم.
می تونید 3060 معمولی هم بخرید تا جایی که یادمه کمی هم قوی تره حدود 25 تومن اگر سریع اقدام کنید گیرتون میاد

ببینید اصلا بایوس اینا ربطی نداره هیچ کاری برای انلاکش نیاز نیست بکنید فقط باید نرم افزار ماینر به روز باشه همین خودش براتون نرم افزاری انلاکش می کنه چیزی که من توی یوتیوب و سرچ هام دیدم همینه
انلاکش هم کاملا پایدار هست و هش ریت ثابت می ده الان از 3060 تی ای با اورکلاک تا 47 مگاهش هم گرفتن یعنی عملا با 6700 یکی هست حالا دیگه تصمیمش با شما هست که کدوم انتخاب کنید 3060 تی ای البته ارزون تره
سلام میخوام کارت گرافیک بخرم کارت گرافیک قبلیم 1660 6G DDR5 TUF بود .الان میخوام PALIT 3060 یا GAINWARD 3060 بگیرم. ایا با این مشخصات میتونم بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید
CPU I5 6400
RAM 16G DDR4
MOTHERBOARD ASUS H110 PLUS
POWER 480W GREEN BRONZE
HDD 1TB
SSD 256G
پلیت بگیرید بهتره اما در کل گینوارد هم پلیت می زنه برای هم خیلی شبیه هم هستن کارت ها
شما فقط باید پاورت رو عوض کنی و الا سوختن گرافیک خیلی محتمله
پاور 650 گلد بهترین پیشنهاد حداقل نیز پاور کولر مستر 600 bronze mwe هست برند گرین هم بیخیال بشید بهتره
دوستان سلامی مجدد
اقا قیمت ها واقعا فضایی شده و روی اعصاب، ما یه کارت XFX SWFT 309 پیدا کردیم بدون گارانتی اما نو به گفته فروشنده. چطور کارتی هست؟ من از این برند تا به حال خرید نداشتم هیچوقت یک راهنمایی بفرمایید
309 که نداریم 390 داشتیم که امکان نداره نوش گیر بیاد منظور شما دقیقا کدوم کارته؟
xfx برند خوبیه(رنک 5 گرافیک ها) محبوب ماینرها 90 درصد xfx های بازار دست ماینرها هست دست دومش 90 درصد باز باهاش ماین شده

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
می تونید 3060 معمولی هم بخرید تا جایی که یادمه کمی هم قوی تره حدود 25 تومن اگر سریع اقدام کنید گیرتون میاد

ببینید اصلا بایوس اینا ربطی نداره هیچ کاری برای انلاکش نیاز نیست بکنید فقط باید نرم افزار ماینر به روز باشه همین خودش براتون نرم افزاری انلاکش می کنه چیزی که من توی یوتیوب و سرچ هام دیدم همینه
انلاکش هم کاملا پایدار هست و هش ریت ثابت می ده الان از 3060 تی ای با اورکلاک تا 47 مگاهش هم گرفتن یعنی عملا با 6700 یکی هست حالا دیگه تصمیمش با شما هست که کدوم انتخاب کنید 3060 تی ای البته ارزون تره

پلیت بگیرید بهتره اما در کل گینوارد هم پلیت می زنه برای هم خیلی شبیه هم هستن کارت ها
شما فقط باید پاورت رو عوض کنی و الا سوختن گرافیک خیلی محتمله
پاور 650 گلد بهترین پیشنهاد حداقل نیز پاور کولر مستر 600 bronze mwe هست برند گرین هم بیخیال بشید بهتره

309 که نداریم 390 داشتیم که امکان نداره نوش گیر بیاد منظور شما دقیقا کدوم کارته؟
xfx برند خوبیه(رنک 5 گرافیک ها) محبوب ماینرها 90 درصد xfx های بازار دست ماینرها هست دست دومش 90 درصد باز باهاش ماین شده
img_20211114_223801_726_jtwn.jpg

این رو میگه 34500 بدون گارانتی

• Like
Reactions: tokio_hotel

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
img_20211114_223801_726_jtwn.jpg

این رو میگه 34500 بدون گارانتی
اهان خوب عزیز کارت 6700 هست مدل کولینگش اینی که شما گذاشتی
6700xt تاف با گارانتی اصلی 3 ساله ایسوس چند وقت 30 تومن بود
به نظرم همین تاف پیدا کنید با گارانتی الان 36 37 فکر کنم بتونید بخرید انتخاب خیلی بهتریه اگه نه برید 3070 دوال با گارانتی اصلی بخرید

• Like
Reactions: SiminSecret

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
دنبال یه کارت گرافیکم انچنان خفن نباشه ولی تا اخر این نسل همه گیم هارو ۶۰ فریم 2k بده
خفنشم تضمینی نیست بده اما حداقل 3080 پیشنهاد می شه اگر می خواید تا انتهای نسل تقریبا تضمین بشید
اگه نه 6700xt بخرید هر چند توی ری ترسینگ یا نبود چیزی شبیه dlss بعدا باز مشکل ساز مخصوصا بعد از اومدن نسل های جدید amd
غیر از اینا 3060 12 گیگ هم هست اما نهایت تضمینی که بده 1080 60 هست

Amir h0ss3in

کاربر سایت
Oct 30, 2021
168
نام
امیر حسین
بین این ۳ تا کدومش رو پیشنهاد میکنید؟
Rtx 2060
Rtx 2060 super
Rtx 3060
همونطور که گفتم فقط انتظار دارم تا اخر این نسل رو 1440p 60 fps ساپورت کنه
خودمم مقایسه شون کردم فرق بالای ۲۰٪ با هم دیگه ندارن
خودم بیشتر نظرم رو 2060 معمولی هست ولی نگران هستم کم بیاره
راستی موقع خرید از منبع بگیرم یا ثالث چه فرقی میکنه؟
چون الان اکثرا مدل های منبع نیستش و مدل های ثالث مثل گیگابیت،ایسوس و پالیت هستن

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
بین این ۳ تا کدومش رو پیشنهاد میکنید؟
Rtx 2060
Rtx 2060 super
Rtx 3060
همونطور که گفتم فقط انتظار دارم تا اخر این نسل رو 1440p 60 fps ساپورت کنه
خودمم مقایسه شون کردم فرق بالای ۲۰٪ با هم دیگه ندارن
خودم بیشتر نظرم رو 2060 معمولی هست ولی نگران هستم کم بیاره
راستی موقع خرید از منبع بگیرم یا ثالث چه فرقی میکنه؟
چون الان اکثرا مدل های منبع نیستش و مدل های ثالث مثل گیگابیت،ایسوس و پالیت هستن
داداش اولا این سه تا کارت همین الانشم تو بیشتر بازیها 2k رو ۶۰ فریم نمیاره البته منظورم بازیهای درستو حسابی و با گرافیک بالاست
بین اینها ۳۰۶۰ خوبه چون دارای rtx بهبود یافته و بالاخره کارت جدیدی هم هستش
۲۰۶۰ معمولی تو همین اوایل نسل از پس بازیهای شاخ تو فریم ۱۰۸۰p برنمیاد چه برسه 2k
بعدشم اگه منظورتون از منبع کارتهای رفرنس هستش که اونا رو جالا حالاها گیمری نمقخره به علت وجود یدونه فن از پس حرارت برنمیاد شما با خیال راحت مدل های غیر رفرنس مثل گیگا ایسوس msi بخرین

Amir h0ss3in

کاربر سایت
Oct 30, 2021
168
نام
امیر حسین
داداش اولا این سه تا کارت همین الانشم تو بیشتر بازیها 2k رو ۶۰ فریم نمیاره البته منظورم بازیهای درستو حسابی و با گرافیک بالاست
بین اینها ۳۰۶۰ خوبه چون دارای rtx بهبود یافته و بالاخره کارت جدیدی هم هستش
۲۰۶۰ معمولی تو همین اوایل نسل از پس بازیهای شاخ تو فریم ۱۰۸۰p برنمیاد چه برسه 2k
بعدشم اگه منظورتون از منبع کارتهای رفرنس هستش که اونا رو جالا حالاها گیمری نمقخره به علت وجود یدونه فن از پس حرارت برنمیاد شما با خیال راحت مدل های غیر رفرنس مثل گیگا ایسوس msi بخرین
ممنون
البته من داخل gbucheck تست کردم 2060 معمولی بازی مثل رد دد ۲ روی high
1440 60fps میداد
البته توی اولترا بالای ۳۰ نمیده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر