مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
بهترین کارت رو خریدی تو میان رده ها
خیرشو ببینی
نزدیک ۸ ماهه دارمش اوف نمیگه خدایی بازیهارو با آخرین resolution scale بازی میکنم red dead 2 رو با resulation scale 1.75 بازی میکنم اکثر جاها فریم ۶۰ هستش دقیقا قدرتش نزدیک ۳۰۷۰ هستش و تو بازیهای جدید مثل اویل ۸ و فارکرای ۶ و اساسین واهلالا از ۳۰۷۰ هم قویتر ظاهر شده
چه برندی خریدی؟
آره خیلی منتظرشم. دیگه هیچ بازی نمیچسبه تا قطعات جدیدم برسه.:D ایسوس استریکس گرفتم. همیشه کارتهام استریکس بوده اینم استریکس گرفتم.

• Love
Reactions: tokio_hotel

miladxyz2

کاربر سایت
May 25, 2021
72
سلام من مشخصات سیستمم اینه: مادربرد asus h110-plus
سی پی یو: i5 6400
رم: 16 ddr4
پاور: 480 وات گرین
با این مشخصات میتونم گرافیک palit 3060 dual 12g ddr6 ببندم
عزیز گلوگاه میشه پردازندت پاورت هم باید بالای ۵۵۰ باشه من i5 ۷۴۰۰ داشتم با 3060 ti گلوگاه شد مجبور به تعویض پردازنده شدم

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
دوستان این برند های پالیت و گینوارد 3060ti و 3060 خیلی در بازار پر شده و بدون گارانتی هم اکثرا هستن

اطلاع دارید کیفیتشون در چه حدی هست ؟ Refurbished نباشن ؟
کلا ریفر بودن یا نبودن تشخصیش سخته برای همه ی برندها هم هست msi من زیاد ریفر دیدم با evga
کیفیت پلیت معقوله از زوتک بهتره چه کیفیتی چه کولینگ برای مدل 2 فنه زیباترم هست بعد از asus msi giga پلیت هست
الان ارزون ترین 3060ti تو بازار کدوم مدل هستش ؟ برندهای پلیت و زوتاک ارزش خرید دارن؟ این مدل ایسوس مینی ارزش داره ؟
الان مدل گوست گینوارد کمترینه 26 پلیتش 26.500
برای این مدل بله ارزش دارن مدل مینی هم کولینگش در حد همین 2 تا مدل هست فقط تنها ایرادی که ازش دیدم اینه که برای حالت idle مدام فنش روشن و خاموش می شه چون از پس دمای حالت بیکاری بر نمیاد کولینگ کوچیکش یکم نویزشم از پلیت بیشتره با همون دما
تو یک مورد خاص واقعا دوست دارم نظر دوستان رو بدونم.
شما کدوم رو ترجیح میدین؟
به چه دلیل؟

Asus dual oc گارانتی سه‌ ساله
Asus ROG strix بدون گارانتی.

هردو هم تو یه رنج قیمت.
من استریکس داشتم و تنها کارت عمرم بود که خراب شد حتی درپیت ترین برند ها هم داشتم مشابه مانلی یا aopen
کلا فکر کنم تا حالا 15 تایی کارت عوض کردم یعنی تجربم توی این زمینه خوبه از هر برندیم که بگید کارت داشتم اما همه چیز بر می گرده به اینکه توی چه لولی کارت می خواید بخرید الان 3070 تی ای به بالا بسیار کارت های دغی هستن مموریشون که خیلی داغ ترم هست برای همین خودم برای 3080 تی ای بازم رفتم سمت استریکس قبلشم 3080 تاف داشتم
اما برای 3060 تی ای دوال هم عالیه نهایت دماش 67 هست با یک نویز کم و معقول البته توی نقدش 60 شده من شرایط یوزری گفتم با در کیس بسته
بحث مفصله اما اینو بدونید که کارت های بالا رده عموما درصد خرابیشون بیشتره چون بهتر کردن مدارشون در حدی نیست که اورکلاک می شن مگر اینکه بیارید در شرایط ریفرنس اونا رو استفاده کنید
استریکس من هم گارانتی داشت و پول کارت هم بهم دادن البته با ازار و اذیت نه به راحتی
پس دیگه بقیه ش می مونه بحث ظاهریش
این استریکس یک بدی هم داره به خاطر طرفدارهای 2 اتیشه بی منطقی که سراسر دنیا داره باعث می شه قیمت هاش فضایی بالا بره من واقعا از پولی که دادم راضی نیستم اما اپشن دیگه ای هم نداشتم چون از پس 3080 تی ای فقط استریکس با تاف برمیاد یا سوپریم msi
الان معقول ترین 3060 تی آی و 3070 که توی ایران میشه خرید چیه و اینکه قیمت حول و حوش چقدره ؟!
الان که قیمت ها منفجر شده من یکی برای دوستم خریدم دید رفته بالا می خواد بفروشه
در کل 3060 تی ای کارت خیلی خنکیه هر چی بخرید فرقی نمی کنه اما گیگا 3 فنه asus هر مدلیش msi هر مدلیش بخرید عالیه بستگی داره کدوم به قیمت تر بدن چه مدلیشم باشه

سلام من مشخصات سیستمم اینه: مادربرد asus h110-plus
سی پی یو: i5 6400
رم: 16 ddr4
پاور: 480 وات گرین
با این مشخصات میتونم گرافیک palit 3060 dual 12g ddr6 ببندم
پاور گرین عوض کنید حتما جاشم دیگه گرین نخرید یک برند حرفه ای کورسیر یا evga یا حداقل کولر مستر بخرید با این کیفیت افتضاح برق ایران نصف سوختن های سیستم ها ماله پاورهای بی کیفیت هست
پیشنهاد حداقلم 650 برنز هست پیشنهاد سیف که حسابی مواظب قطعاتتون باشه rm 650 corsair هست
پردازنده هم برخی بازی ها براش گلوگاه می شه اما در کل جواب می ده
پیشنهادم برای پردازنده 10100f هست نسبت به قیمت 2.700 که داره از 7700k هم در بازی ها بهتر عمل می کنه کلا هم به طور میانگین در بازی ها از 8600k کلا در فول اچ دی 5 درصد ضعیف تره در کل هم بین 10 تا 15 درصد
قیمت این پردازنده با این کارایی با دمای بسیار خنک و مصرف 45 واتی که داره مفته
Intel Core i3-10100 Review

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,799
نام
حامد
کلا ریفر بودن یا نبودن تشخصیش سخته برای همه ی برندها هم هست msi من زیاد ریفر دیدم با evga
کیفیت پلیت معقوله از زوتک بهتره چه کیفیتی چه کولینگ برای مدل 2 فنه زیباترم هست بعد از asus msi giga پلیت هست

الان مدل گوست گینوارد کمترینه 26 پلیتش 26.500
برای این مدل بله ارزش دارن مدل مینی هم کولینگش در حد همین 2 تا مدل هست فقط تنها ایرادی که ازش دیدم اینه که برای حالت idle مدام فنش روشن و خاموش می شه چون از پس دمای حالت بیکاری بر نمیاد کولینگ کوچیکش یکم نویزشم از پلیت بیشتره با همون دما

من استریکس داشتم و تنها کارت عمرم بود که خراب شد حتی درپیت ترین برند ها هم داشتم مشابه مانلی یا aopen
کلا فکر کنم تا حالا 15 تایی کارت عوض کردم یعنی تجربم توی این زمینه خوبه از هر برندیم که بگید کارت داشتم اما همه چیز بر می گرده به اینکه توی چه لولی کارت می خواید بخرید الان 3070 تی ای به بالا بسیار کارت های دغی هستن مموریشون که خیلی داغ ترم هست برای همین خودم برای 3080 تی ای بازم رفتم سمت استریکس قبلشم 3080 تاف داشتم
اما برای 3060 تی ای دوال هم عالیه نهایت دماش 67 هست با یک نویز کم و معقول البته توی نقدش 60 شده من شرایط یوزری گفتم با در کیس بسته
بحث مفصله اما اینو بدونید که کارت های بالا رده عموما درصد خرابیشون بیشتره چون بهتر کردن مدارشون در حدی نیست که اورکلاک می شن مگر اینکه بیارید در شرایط ریفرنس اونا رو استفاده کنید
استریکس من هم گارانتی داشت و پول کارت هم بهم دادن البته با ازار و اذیت نه به راحتی
پس دیگه بقیه ش می مونه بحث ظاهریش
این استریکس یک بدی هم داره به خاطر طرفدارهای 2 اتیشه بی منطقی که سراسر دنیا داره باعث می شه قیمت هاش فضایی بالا بره من واقعا از پولی که دادم راضی نیستم اما اپشن دیگه ای هم نداشتم چون از پس 3080 تی ای فقط استریکس با تاف برمیاد یا سوپریم msi

الان که قیمت ها منفجر شده من یکی برای دوستم خریدم دید رفته بالا می خواد بفروشه
در کل 3060 تی ای کارت خیلی خنکیه هر چی بخرید فرقی نمی کنه اما گیگا 3 فنه asus هر مدلیش msi هر مدلیش بخرید عالیه بستگی داره کدوم به قیمت تر بدن چه مدلیشم باشه
درود. همون روز خریدم ولی از این 2 اپشنی که گفتم، رنج 30 تومن بود ولی ازشون استفاده نکردم.
اون روگ استریکس رو که اینجا پیدا نکردم ولی شهر های دیگه موجود داشتن.از جایی هم که نشناسم حقیقتا نمیتونم بخرم.
گزینه های دیگه رفت سمت کارت های گیگا 3 فن 27.5 و همون ایسوس دوال 26.5 بدون گارانتی.
یه چند تا بنچمارک بر اساس نویز و دمای کارت ها دیدم تفاوت خیلی کمی داشتن ولی بازم گیگا کمی بهتر بود.
دما هم از 63 64 بیشتر نمیره ولی دور فن میره بالا توی سکوت شب ممکنه یکمی زیاد باشه. دستی تو after burner تنظیم کردم که از روی 70 به بالا فن 100درصد بشه. الان نهایتا تا 66 67 میره ولی صداش اذیت کننده نیست.

• Like
Reactions: Persia Tech

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
درود. همون روز خریدم ولی از این 2 اپشنی که گفتم، رنج 30 تومن بود ولی ازشون استفاده نکردم.
اون روگ استریکس رو که اینجا پیدا نکردم ولی شهر های دیگه موجود داشتن.از جایی هم که نشناسم حقیقتا نمیتونم بخرم.
گزینه های دیگه رفت سمت کارت های گیگا 3 فن 27.5 و همون ایسوس دوال 26.5 بدون گارانتی.
یه چند تا بنچمارک بر اساس نویز و دمای کارت ها دیدم تفاوت خیلی کمی داشتن ولی بازم گیگا کمی بهتر بود.
دما هم از 63 64 بیشتر نمیره ولی دور فن میره بالا توی سکوت شب ممکنه یکمی زیاد باشه. دستی تو after burner تنظیم کردم که از روی 70 به بالا فن 100درصد بشه. الان نهایتا تا 66 67 میره ولی صداش اذیت کننده نیست.
چی گرفتی داداش آخر؟
مبارکه عکسم بده

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
لازم نیست دور فن بدید 2 فنه ایسوس بایوس سایلنت هم داره از اون استفاده کنید گیگا هم داره فقط msi برای 3060 هاش نداره که خیلی عجیبه
البته گیگا با کولینگ جدید 240 واتی هست و خوب 40 وات خودش 4 5 درجه یعنی داغ تره که با این حساب اختلافش با دوال کمم نیست اما کلا دمای جفتشون عالیه البته گیگا argb هم هست ایسوس ثابته
کلا 3060 تی ای کارتی نیست که خیلی روش حساس بشید من فقط مدل زوتاکش دیدم که خیلی داغه خیلیم پر صدا هست

خوب کاری کردید خریدید هر کی خرید برد کرد من چند روز پیش هشدار داده بودم که قیمت ها افزایشی می شن بخرید اینجا
جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC
البته خودمم همزمان با این پست 3 تا 3060 تی ای خریدم که دو تاش فروختم با سود یکیش برام مونده

• Like
Reactions: jetalpha

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,799
نام
حامد
لازم نیست دور فن بدید 2 فنه ایسوس بایوس سایلنت هم داره از اون استفاده کنید گیگا هم داره فقط msi برای 3060 هاش نداره که خیلی عجیبه
البته گیگا با کولینگ جدید 240 واتی هست و خوب 40 وات خودش 4 5 درجه یعنی داغ تره که با این حساب اختلافش با دوال کمم نیست اما کلا دمای جفتشون عالیه البته گیگا argb هم هست ایسوس ثابته
کلا 3060 تی ای کارتی نیست که خیلی روش حساس بشید من فقط مدل زوتاکش دیدم که خیلی داغه خیلیم پر صدا هست

خوب کاری کردید خریدید هر کی خرید برد کرد من چند روز پیش هشدار داده بودم که قیمت ها افزایشی می شن بخرید اینجا
جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC
البته خودمم همزمان با این پست 3 تا 3060 تی ای خریدم که دو تاش فروختم با سود یکیش برام مونده
اینم حالت سایلنت داره با این هیت سینک بزرگ تو استفاده عادی فن ها کامل خاموشه.
روی فول لود هم با این حالت کاستومی که گذاشتم فن ها هیچ وقت به دور 100درصد نمیرسه. نهایتا دما به 67 میرسه. البته با بدون درب کیس. چون هیچ فن مناسبی برای تهویه ندارم فعلا شیشه شو نگذاشتم.

چی گرفتی داداش آخر؟
مبارکه عکسم بده

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

مخلصم بابک جان. 3060ti gigabyte gaming oc گرفتم.
چند روز میشه گرفتم ولی هنوز تمیز و مرتب نکردم. دور برم یکمی بهم ریخته ست.
این کارت با این هیکلش روی این سیستم خنده دار دیده میشه

photo_2021-11-09_19-16-38.jpg

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
اینم حالت سایلنت داره با این هیت سینک بزرگ تو استفاده عادی فن ها کامل خاموشه.
روی فول لود هم با این حالت کاستومی که گذاشتم فن ها هیچ وقت به دور 100درصد نمیرسه. نهایتا دما به 67 میرسه. البته با بدون درب کیس. چون هیچ فن مناسبی برای تهویه ندارم فعلا شیشه شو نگذاشتم.

مخلصم بابک جان. 3060ti gigabyte gaming oc گرفتم.
چند روز میشه گرفتم ولی هنوز تمیز و مرتب نکردم. دور برم یکمی بهم ریخته ست.
این کارت با این هیکلش روی این سیستم خنده دار دیده میشه

View attachment 231321
مبارکت باشه
داداش مادربوردت احساس میکنم نسل ع یا ۶ هستش انگار موتور لامبورگینیو گذاشتی رو پراید
فقط cpu گلوگاه نشه برا کرتت

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,799
نام
حامد
مبارکت باشه
داداش مادربوردت احساس میکنم نسل ع یا ۶ هستش انگار موتور لامبورگینیو گذاشتی رو پراید
فقط cpu گلوگاه نشه برا کرتت
سلامت باشی.
نه نسل 9 هست. برای 1080 فریم بالا اره ممکنه گلوگاه بشه ولی من 4k 60 فریم میخوام و جواب میده.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
منم یه مقدار پول جمع کردم بعد هشت ماه که برم گرافیک بخرم شانس ما باز قیمتا گرون شد. فعلا 6600xt قیمتش معقول مونده دوربره 22 تومن که فک کنم بخاطر ضعف تو ماین هست، جالبه که 5600xt الان حدود 29 تومنه. 6900xt الان میشه با 45 تومن خرید ولی 6800xt حدود 49 تومن شده. بازار مسخره‌ای هست، احتمالا همین 6600xt رو بگیرم.

• Like
Reactions: SiminSecret

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر