مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
جناب پروفسور بنده نگفتم که کارت های Nvidia به قیمت رسمیش فروخته می شه.
اینی قیمت ها و اطلاعاتی که که شما می زاری از پایه غلطه.
بنده علاقه ای به بحث با فن/هیتر ندارم. فقط نیاز هست که متذکر بشم اطلاعاتی که شما می دی از بیخ غلط و یک طرفه هست ;)
کدوم قیمت از بیخ اشتباه گفته شده؟
۶۹۰۰xt برند xfx و سافایر چند تا میخای آدرس بدم برو ۴۵ بخر بدون گارانتی
۳۰۷۰ برند گیگا هم ۳۷ خواستی بیا ادرسشو بدم
غیر از اینا کدوم قیمتو اشتباه گفتم؟
۳۰۹۰ هم که زیر ۹۰ تومن هیچ برندی نمیفروشن حتی مزخرفشو
البته چرا مدل pny بدون گارانتیشو ۸۰ میدن

• Smile
Reactions: Thonkeyes

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,785
نام
حامد
اگر به قیمت دلاریش باشه من بازم با همون 10 15 درصد گرون تر انویدیا رو ترجیح میدم. ولی در داخل اکثر اوقات تفاوت دو مدل رقیب amd و انویدیا بیشتر از 50 درصد بوده در بعضی موارد هم خیلی بیشتر این دیگه جای بحث نداره. هر کسی بسته به جیب خودش خرید میکنه.

کدوم قیمت از بیخ اشتباه گفته شده؟
۶۹۰۰xt برند xfx و سافایر چند تا میخای آدرس بدم برو ۴۵ بخر بدون گارانتی
۳۰۷۰ برند گیگا هم ۳۷ خواستی بیا ادرسشو بدم
غیر از اینا کدوم قیمتو اشتباه گفتم؟
۳۰۹۰ هم که زیر ۹۰ تومن هیچ برندی نمیفروشن حتی مزخرفشو
3090 چند روز پیش دیدم 75 تومن. هرچند هنوز خیلی تفاوت داره با 6900. الان هم گیگا 84 تومن فاندر هم 82 تومن.

• Like
Reactions: Sega_genesis

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
اگر به قیمت دلاریش باشه من بازم با همون 10 15 درصد گرون تر انویدیا رو ترجیح میدم. ولی در داخل اکثر اوقات تفاوت دو مدل رقیب amd و انویدیا بیشتر از 50 درصد بوده در بعضی موارد هم خیلی بیشتر این دیگه جای بحث نداره. هر کسی بسته به جیب خودش خرید میکنه.

3090 چند روز پیش دیدم 75 تومن. هرچند هنوز خیلی تفاوت داره با 6900. الان هم گیگا 84 تومن فاندر هم 82 تومن.
قیمتها متفاوته یه گشتی بزنی هر جایی یه قیمت میدن
۳۰۹۰ رو همین الان من زیر ۸۰ نمیبینم تو هیچ کانالی
منظورم کلا اختلاف قیمت فاحشی که دارن هستش
هر کی هر جوری دلش میخاد بره بخره
والا بیشتر از ۱۵ سال با انویدیا هم کار کردیم
فعلا دارم با amd حال میکنم هر زمانی که برام نصرفید میرم سراغ برندی که برام بصرفه
تعصب کور کورانه ندارم
قیمت مناسب کارایی بهتر
اگه amd بد بود کنسولا نمیرفتن سراغش

من از رو پستی که گفتن در دراز مدت ری ترسینگ کارتهای amd دچار مشکل میشن اومدم روی بحث خوب کنسول هم ری ترسینگ amd استفاده میکنه اگه مشکلی باشه برا کنسولها هم بوجود میاد
چون میدونم فن انویدیا از amd بیشتره خودمم یه زمانی فن nvidia بودمو یقه جر میدادم براش
چون قیمتها قدیم تقریبا یکی بود
یادمه 5700xt و 2070 super هر دو ۷.۵ تومن بودن بله تو این شرایط خرید ۲۰۷۰ سوپر برام بهتر بود
ولی تو مقایسه سری ۶ هزار amd و ۳ هزار انویدیا اختلاف قیمت فاحشی وجود داره

TDKR

کاربر سایت
May 1, 2012
373
داداش مگه مجبوری انویدیا بخری و پولتو حروم کارتی کنی که اصلا ارزششو نداره
چقدر این فن بودن الکی کار دست یه عده داده
دوستم ندونسته رفته از دیجیکالا ۳۴ تومن پول ۳۰۶۰ داده با گارانتی
رفتم کارتشو نصب کنم بازیارو فریمشو دیدم خندم گرفت
یعنی یه سری واقعا عقل درستو حسابی ندارن یا بیش از اندازه تعصب یه شرکتیو میکشن
اگه واقعا کارت ۳۰۷۰ میخای بدون گارانتیشو بیا معرفی کنم مغازشو برو ۳۷ بگیر برند giga و msi
در حالی که کارت ۳۰۶۰ti رو از ۳۰۷۰ گرونتر میدن بدلیل موجودی کم
انویدیا یعنی این داره از گیمرها شدیدا سو استفاده میکنه با این قیمتهای کذایی و تولید کمترش
کارت ۶۹۰۰xt به قیمت ۴۳ تومن ۳۰۹۰ که ۱۰۰ تومن قیمتشه به خاک نشونده فقط تو ری ترسینگ عملکردش در حد ۳۰۸۰ و ۳۰۷۰ti هستش البته اختلاف قیمت ۶۰ تومنی هم در نظر بگیرین
این بنچمارک کارت ۶۷۰۰ و ۳۰۶۰ تی آی و ۳۰۷۰ همراه با ری ترسینگ و بدون ری ترسینگ
اتفاقا در آینده رفته رفته عملکرد ری ترسینگ به لطف fsr بهتر میشه

مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

الانم فروش سری ۶ هزار amd خیلی بالاتر و بهتر از سری ۳ هزار انویدیا بخاطر کارایی بهتر و قیمت مناسبتریه
وگرنه سهام amd مال بابام نیست که تبلیغش کنم چه من بگم چه نگم فروش amd شدیدا بالاست فقط میگم پولتونو حروم کارتهای انویدیا نکنین که شدیدا داره از گیمرها سو استفاده میکنه
الانم بخاطر سری ۶ هزار amd مطمئن باشین سری ۴ هزار انویدیا قیمتها کاهشی میشه چون میدونه رقیبش amd شدیدا داره فروش بهتری انجام میده
الانم من دارم از کارت amd سری ۶ هزار استفاده میکنم و رابط کاربری برنامش بدون هیچ ایرادی تا حالا تو هیچ بازی کرشی نداشتم با اینکه کارت گرافیکو تا خرخره اورکلاک کردم
هدفم از این نوشته فقط راهنمایی برای خرید کارت گرافیک با قیمت مناسب و کارایی بالاست
وگرنه فردا nvidia بیاد کارت با قیمت مناسب و کیفیت بالا عرضه کنه ۱۰۰ درصد انویدیا میخرم
داداش من فن هیچکدوم نیستم بیشتر قیمت و کیفیت و کارای برام مهمه چون از زمان اولین کارتم کهfx5500 بود تا الان انویدیا داشتم و همیشه راضی بودم انتخاب اولم همیشه انودیا هستش.
ولی الان شرایط فرق میکنه و اختلاف قیمت زیادی دارن پس حرف شما درسته و amdانتخاب بهتریه ولی در کل برامن فرقی نداره چون amdهم دو برابر قیمت اصلی فروخته میشه و ارزش نداره.
منم نگفتم با این قیمت میخرم گفتم منتظرم قیمت ها درست بشه یعنی نزدیک به قیمت اصلی فروخته بشه اگه نشد هم با همین1070فعلا سر میکنم شاید سری xگرفتم.
والا من اگه34تومن پول پیدا کنم و 3060هم تنها کارت موجود برا خرید باشه باز با این قیمت نمیخرم

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,785
نام
حامد
3080 با توجه به 10گیگ بودنش آیا در اینده مشکل ساز نمیشه؟ در مقایسه با 6800xt که 16 گیگ هست. در کل بغیر از تفاوت قیمتش کدومش رو برای خرید پیشنهاد میدین؟

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
3080 با توجه به 10گیگ بودنش آیا در اینده مشکل ساز نمیشه؟ در مقایسه با 6800xt که 16 گیگ هست. در کل بغیر از تفاوت قیمتش کدومش رو برای خرید پیشنهاد میدین؟
اگر 4K بازی می کنید شاید در آینده مشکل VRAM کم پیش بیاد. فعلا تبلیغ می کنن که مشکلی نیست اما خیلی نمی شه رو تبلیغات حساب کرد.
3080 برتری داره و DLSS و RT اه بهتر ارززش رو بیشتر می کنن. توی 1080 برتری با 6800XT هست و اگر اولویت اصلی شما بازی های آنلاین رقابتی هست که DLSS ساپورت نمی کنن برتری با 6800XT هست.

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,785
نام
حامد
اگر 4K بازی می کنید شاید در آینده مشکل VRAM کم پیش بیاد. فعلا تبلیغ می کنن که مشکلی نیست اما خیلی نمی شه رو تبلیغات حساب کرد.
3080 برتری داره و DLSS و RT اه بهتر ارززش رو بیشتر می کنن. توی 1080 برتری با 6800XT هست و اگر اولویت اصلی شما بازی های آنلاین رقابتی هست که DLSS ساپورت نمی کنن برتری با 6800XT هست.
برای شخصی آوردن آیا تو فرودگاه گیر میدن؟ باید از جعبه خارج کنیم همینطوری بیاریم یا اگر یه دونه باشه با جعبه باشه کاری ندارن؟

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
سلام
نظرتون در مورد کارتهای برند palit چیه؟
ارزش خرید دارن ؟
این دو مدلش دو در نظر دارم
2060super
3060CO 12G

من یکدونه 9600gso شو داشتم زمانی که آمد خریدم ، یادش بخیر چقدرم گرون بود باسه اون زمان ! ولی خوب در کل ، بیشتر از دو سال کار نکرد برام واقعیت :D

pourya.x

کاربر سایت
Feb 25, 2015
143
سلام
نظرتون در مورد کارتهای برند palit چیه؟
ارزش خرید دارن ؟
این دو مدلش رو در نظر دارم
2060super
3060OC 12G
اگر قصد خرید دارید سعی کنید از سه برند msi و giga و asus خرید کنید البته برند زوتاک هم بدک نیست

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
اگر قصد خرید دارید سعی کنید از سه برند msi و giga و asus خرید کنید البته برند زوتاک هم بدک نیست

من giga توصیه نمیکنم 3 تا کارت ازش خریدم
با فاصله زمانی خیلی زیاد
هر 3 تا سوختن ، همه هم گارانتی آواژنگ بودن
برا تعمیر هم آواژنگ منو به خاک سیاه نشوند

👈 یعنی گرافیک sis نامناسب عتیقه که داشتم خیلی شرف داشت به giga

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر